Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  „Atmintis gyva, nes liudija“

Gimnazistų 1ė ir 2d klasės su viešnia Genovaite ČiurlionieneRamunė SADAUSKIENĖ
„Ryto“ gimnazijos istorijos mokytoja 

   Kiekvienais metais atvertę kalendoriaus sausio 13-osios lapelį, stabtelim, susimąstom, ir sugrįžta tos nakties prisiminimai... Kiek metų praėjo nuo tų įvykių? Tarsi viskas buvo visai neseniai. Informavimo priemonės mums primena skaudžias akimirkas: nuotraukas, filmuotus kadrus, bet kiekvienas turime ir asmeninių prisiminimų bei išgyvenimų. Vertinga, kai apie tuos įvykius tėvai kalbasi su vaikais. Kasmet kalbame apie šią dieną su mokiniais ir mes, mokytojai.
   Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvos mokyklose vyko jau aštuntą kartą. Ją organizuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Druskininkų „Ryto“ gimnazija yra šios jau tradicine tapusios pilietinės iniciatyvos dalyvė. Nors praėjo jau 24 metai, bet prisimename vieningą Lietuvos piliečių siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę. Tuo metu bendra pilietinė pozicija padėjo atsilaikyti prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą. Prieš 24 metus mes nebuvome NATO ir ES narėmis, mūsų teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui.
   Sausio 13-osios rytą visuose gimnazijos languose mokiniai kartu su mokytojais uždegė žvakeles, o į uniformas įsisegė mėlyną neužmirštuolės žiedelį, kuris tapo akcijos „Aš prisimenu, kodėl esame laisvi“ tradicija. Tai atminimas visų, kurie kovojo už tėvynės laisvę. Pirmosios pamokos metu mokytojai su gimnazistais kalbėjo apie tos nakties įvykius, dalijosi prisiminimais, išklausė mokinių paruoštus pasakojimus. Vidurdienį gimnazistai ir jų mokytojai dalyvavo tradiciniame atminties bėgime aplink Druskonio ežerą. Tai tarsi jau kelerius metus Vilniuje organizuojamo bėgimo tęsinys.
   Džiugu, kad 1ė ir 2d klasių mokiniai tą dieną sulaukė ypatingos viešnios – sausio 13-osios įvykių dalyvės druskininkietės Genovaitės Čiurlionienės. Ji pasidalijo savo prisiminimais apie tą baisią naktį, apie išgyventas akimirkas, kaip, išaušus rytui, ieškojo savo dukters, kuri, kaip ir dauguma studentų, tą naktį irgi buvo prie Televizijos bokšto. Viešnia pasakojo ir apie kitus mūsų miesto gyventojus, kurie važiavo, budėjo ir buvo tomis lemiamomis akimirkomis su visa tauta. Prisiminimai skaudūs: tankai, važiuojantys ant beginklių žmonių, maldos, liaudies dainos, ir paklaikusių omonininkų veidai, šūviai... Tie prisiminimai neblėsta, nors praėjo jau 24-eri metai. Tokios istorijos pamokos, kuriose kalba liudininkai, nepalieka abejingų. Dėkojame gerb. G.Čiurlionienei už nuoširdų bendravimą su gimnazistais.

 

  Druskininkiečių mėnuo
Gruodis 

    Mūsų bendruomenė sustiprėjo 11 susituokusių porų. Vyriausioji ištekėjusioji turėjo 72-ejus metus, vyriausias vedęs – 74-erius metus. Jauniausioji nuotaka buvo 26-erių metų, jauniausias jaunikis turėjo 23-ejus metus. 1-ąjį kartą susituokė 5 vyrai ir 7 moterys, 2-ąjį kartą – 4 vyrai ir 4 moterys, 3-ąjį kartą – po 1 vyrą ir moterį. 
   Išsituokė 3 poros. Vyriausias išsiskyręs buvo 48-erių metų, vyriausioji išsituokusioji – 52-ejų metų. Jauniausias išsiskyręs turėjo 37-erius metus, jauniausioji išsituokusioji – 36-erius metus. 2 išsituokusiųjų šeimos augino po 1 nepilnametį vaiką. Ilgiausiai santuoka tęsėsi 28-erius metus, trumpiausiai – 18 metų. 
   Bendruomenė praturtėjo 14 naujagimių – 5-iais berniukais ir 9-iomis mergaitėmis. Vaikams suteikti tokie vardai: Austėja, Gabrielė, Eva, Saulė, Mila, Aurelija, Agnija, Milita, Greta, Adas, Martynas, Lukas, Magnius, Markas. 
1-ojo vaiko susilaukė 7 šeimos, 2-ojo – 5 šeimos, 3-ojo vaiko – 2 šeimos. Jauniausia motina pagimdė 17-os metų, jauniausias tėvas turėjo 25-erius metus, vyriausia motina – 35-erių metų, vyriausias tėvas – 55-erių metų. 
   Mirė 27 žmonės: 10 moterų ir 17 vyrų. Amžinybėn išėjo Druskininkų miesto 15 gyventojų (10 vyrų ir 5 moterys); Vieciūnų seniūnijos 5 gyventojai (4 vyrai ir 1 moteris); Leipalingio seniūnijos 3 gyventojai (1 vyras ir 2 moterys), 4 kitų savivaldybių gyventojai (po 2 vyrus ir moteris). Jauniausias velionis turėjo 22 metus, jauniausioji išėjusioji – 70 metų. Vyriausiajam mirusiam buvo 88-eri metai, vyriausiajai – 93-eji metai.

 

  Druskininkiečių metai 

   2014 metais Druskininkų savivaldybėje įregistruotos 197 santuokos bei 62 ištuokos. Praėjusiais metais mirė 337 žmonės, iš jų 165 vyrai ir 172 moterys. 
   2014 metais mūsų savivaldybėje įregistruoti 228 naujagimiai, iš jų 117 berniukų ir 111 mergaičių, 3 poros dvynukų. 5-ioms mergaitėms suteikti Kamilės vardai, 4-ioms - Gabrielės vardas, po jų pagal populiarumą seka: Austėja, Eglė, Liepa, Ugnė, Emilija, Smiltė. 4-iems berniukams suteikti Nojaus ir Dominyko vardai, 3-ims - Luko, Kajaus, Mato, Arno ir Deivydo vardai.

“Druskonio” inf. 

 

  Gydysis ukrainiečių kariai ir savanoriai
   Sausio 9 d. vakare Vilniaus tarptautiniame oro uoste nusileido Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų lėktuvas „Spartan“, kurio įgula iš Kijevo (Ukraina) parskraidino septynis Rytų Ukrainoje sužeistus antiteroristinės operacijos dalyvius. Sužeistiesiems gydymas ir reabilitacija Lietuvoje atliekama Ukrainos prašymu.
   “Keturi sužeisti ukrainiečiai iš Dniepropetrovsko vyks reabilitacijai į Karių reabilitacijos centrą Druskininkuose, kitiems trims sužeistiesiems iš Poltavos bus atliekamas tolimesnis gydymas Lietuvos civilinėse sveikatos įstaigose”, – sakė vyriausiasis karo medicinos gydytojas pulkininkas leitenantas Gintaras Berkevičius.
   Ukrainos atstovus iš Kijevo į Vilnių lydėjo Lietuvos karo medikas. Vilniaus oro uoste sužeistuosius pasitiko ir į gydymo ir reabilitacijos įstaigas pervežė Karo medicinos tarnybos ir civilinės greitosios pagalbos transportas.
   Viso reikiamo personalo ir technikos patekimą į Vilniaus tarptautinį oro uostą organizuoja Lietuvos kariuomenės Judėjimo kontrolės centras. Šis padalinys taip pat tarpininkauja vykdant Ukrainos antiteroristinės operacijos metu sužeistų asmenų pargabenimo į Lietuvą muitinės ir pasienio procedūras.

“Druskonio” inf.

 

  Kas dėjosi Druskininkų prakartėlėje: gyvūnai tai atvežami,
  tai išvežami
Birutė DAVIDONYTĖ, www.grynas.lt

   Prakartėlė Druskininkuose kėlė labai daug aistrų. Asiliukas ir avelės iš jos prieš pat Naujuosius jau buvo išvežti, paskui atvežti vėl, o paskui gyvūnų teisių aktyvistai pareikalavo, kad jie būtų galutinai išgabenti. Tačiau kurortinis miestas atkirto, kad kalėdinė eglė bus nupuošta ir prakartėlė išardoma tik tada, kai Druskininkuose atostogaujantys rusai atšvęs Naujuosius metus.
   Dar prieš Naujuosius metus prie Druskininkų pramogų aikštės prakartėlės vietiniai aplinkosaugos aktyvistai protestavo prieš ten nuo gruodžio pradžios laikytų avių ir asiliuko kankinimą. Prieš pat šią akciją Druskininkų paslaugų ūkio įmonės darbininkai buvo išgabenę gyvūnus, tačiau ne dėl protestų, o dėl to, kad Naujųjų šventimas jiems nekeltų streso.

Gyvūnai stresuoja

   Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos asociacijos (LGTAA) vadovė Brigita Kymantaitė teigė, kad toks gyvūnų laikymas tikrai pažeidžia jų teises.
  „Situacija yra tokia, kad tie gyvūnai buvo išgabenti, paskui vėl pergabenti. Atsižvelgiant į žmonių skundus, kad gyvūnai yra laikomi šaltyje, jie padarė dar blogiau ir sudėjo šildomas lempas. Ir kelias dienas esant ekstremaliai šalčio temperatūrai, o pas juos ten viduje yra šilta, tai yra pačios pavojingiausios sąlygos, nes jie gali peršalti“, - sakė B.Kymantaitė.
  Moteris teigia pasikalbėjusi su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Druskininkų skyriaus vadove ir bandė paaiškinti, kad gyvūnai stresuoja tokioje situacijoje.
   „Jie padarė tyrimą ir atsiuntė protokolą, kad temperatūra viduje yra apie nulį laipsnių, o tai reiškia, kad gyvūnams yra pakankamai šilta. Mano nuomone, ūkinis gyvūnas, kuris nėra pritaikytas bendravimui su žmonėmis, dabar atvežtas ir paliktas viduryje aikštės, kur eina būrys žmonių, stresuoja. Man buvo paaiškinta, kad jie nedreba, vadinasi nestresuoja“, - sakė LGTAA vadovė.
   Anot moters, gyvuliai turėjo būti nemažą laiką iki tol pratinami, kad keisis temperatūra, keisis aplinka, kad jų organizmas negautų šoko. Apskritai, anot jos, šiuo atveju pasireiškia įdomus etinis požiūris: negalima sakyti, kad gyvūno gerovei nekenkia transportavimas pirmyn atgal. Moters teigimu, nėra gerai, kai tai vyksta vien dėl pramogos.

VMVT: sąlygos yra geros

   Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Druskininkų skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Vytautas Vaickelionis, atlikęs patikrinimą, teigė, kad gyvūnų laikymo sąlygos yra geros.
   „Šiai dienai pagrindinė blogybė žiemą yra šaltis, tačiau šie gyvūnai yra prisitaikę prie šaltesnių gyvenimo sąlygų, avys specialiai nekirptos, turi vilną, asiliukas irgi turi kailį. Iš tiesų gyvūnų laikymo sąlygos ten tikrai nėra blogos, gyvūnai yra bendraujantys, asiliukas net pats prieina prie žmonių, bendrauja. Kaip tik sausio 6 dieną tikrinome gyvūnų laikymo sąlygas ir nieko blogo nepastebėjome“, - sakė V. Vaickelionis.
   Anot inspektoriaus, ten yra įrengtas infraraudonųjų spindulių šildytuvas ir netgi įėjus jauti jo skleidžiamą šilumą, nes jis šildo ne orą, jis nėra spinduliuojantis, o šildo patį kūną.
„Nereikia bijoti, kad gyvūnai, grįžę iš prakartėlės į normalias gyvenimo sąlygas sušals, nes ūkyje yra tikrai geros sąlygos, ten yra šilta ir netgi laikomi egzotiški gyvūnai“, - pasakojo V. Vaickelionis.
   Naujų metų išvakarėse gyvūnai buvo išvežti. Prakartėlė įrengta judrioje miesto vietoje, ten yra daug žmonių. Per tokią šventę žmonės džiaugiasi, geria šampaną, šaudo fejerverkus, anot vyro, todėl, kad gyvūnams nebūtų streso, jie buvo išvežti.
   Anot inspektoriaus, Trijų karalių šventė yra baigiamoji šventinio laikotarpio gaida, tačiau, Druskininkai yra kurortinis miestas ir čia gausu turistų iš Rusijos, Baltarusijos, taigi po rusų Naujųjų metų gyvūnai bus išvežti į jiems įprastas vietas.

Gyvūną reikėtų pratinti

   Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Stambių gyvulių klinikos vedėjas Audrius Kučinskas teigė, kad temperatūrų svyravimai gali peršaldyti gyvūnus
   „Tai yra dvi visiškai skirtingos gyvūnų rūšys. Vienam šaltyje galbūt būtų neblogos sąlygos, nes avis turi avikailį, todėl jai šaltis nėra labai baisu. O asilui, žinoma, jeigu jis buvo laikytas lauke kažkur iki šiol tai irgi nebūtų problema, bet aš, abejoju, ar kas nors juos laikė lauko sąlygomis. Aš galvoju, kad blogiausias dalykas yra pripratinimas prie šilumos. Jeigu ten yra nulinė temperatūra, tai gyvūnas jaučia daug didesnę temperatūrą, nes tie spinduliai neįšildo oro, jie šildo odą. Išėjus gyvūnams yra didesnė rizika peršalti. Dar didesnė rizika, jeigu į tą prakartėlę įpučia šaltas oras, čia matyčiau didžiausią riziką“, - sakė A. Kučinskas.
   Paklaustas, ar gyvūnai nejaučia streso, būdami pagrindinėje miesto gatvėje, specialistas teigė, kad didelės problemos tame nemato: „Avis yra kompanijos ir bandos gyvūnas, todėl jai, manau, didelio streso nėra, be to, ji dar turi savo gentainį šalia. Dvi avytės jau yra neblogai, bet trečia ar ketvirta būtų dar geriau, nes jos tiesiog bandos gyvūnai. Vis tiek tai nėra laukiniai gyvūnai: tiek asilas, tiek avys turi kontaktą su žmonėmis, juos nuolatos mato, todėl čia didelės problemos nėra, nebent žmonės labai įkyriai lenda arba kokie nors vaikai. Ypač jeigu gyvūnas turi kur pabėgti, nematyčiau tame problemos.“
   Vis dėlto, prieš įleidžiant gyvūnus į prakartelę, reikėtų prieš kurį laiką juos pratinti prie kitokių gyvenimo sąlygų.
   „Manau, kad darant protingai, čia nėra nieko blogo, nes tai atlieka ir švietėjišką funkciją, gyvūno meilė yra po truputį ugdoma. Bet viską reikia daryti protingai, gal su papildomais šildytuvais yra persistengta, nes galvojama, kad jeigu žmogui šalta, tai šalta ir gyvūnui, aš manau, kad gyvūnui daug geriau šaltis negu, kad šiluma. Be to, reikėtų atsižvelgti ir į kitus dalykus: transportavimą, pašaro pasikeitimą, gyvūnas prie to turėtų būti iš anksto pratinamas. Iš bandos paėmus tik dvi avis, jau joms yra stresas, todėl galbūt reikėjo pratinti tuos gyvūnus, kurie išvažiuos ir laikyti juos atskirai ir pašarus pakaitalioti, ir daugiau žmonių dėmesio suteikti. Bet kas gi į tai nori investuoti? Nes tam turi būti ruošiamas gyvūnas, tokia mano nuomonė yra apie tai, kaip turėtų būti“, - kalbėjo A. Kučinskas.

Meras: apgailėtini tie, kurie asilą panaudoja politikavimui

   Druskininkų meras Ričardas Malinauskas teigė, kad visi skundai yra tiesiog politiniai žaidimai prieš rinkimus.
   „Mes esame ne vandalai ir už tuos gyvūnų globėjus mylime tuos gyvūnus daug labiau. Iš tam tikrų veikėjų pasisakymų galima spėti, kad tai tiesiog politikavimas prieš rinkimus. Yra apgailėtini tie, kurie net ir asilą panaudoja politikavimui. Visais gyvūnais yra rūpinamasi labiau negu kas nors kitas rūpinasi namuose ar kažkur kitur. Ten įrengtos specialios grindys su kraiku, šildomos lempos. Ir druskininkiečiai, ir vilniečiai, ir iš kitų šalių žmonės labai džiaugėsi šia prakartėle. Bet atsiranda keli politikieriai, kurie bet kokia kaina stengiasi įkąsti. Tiesiog gėda“, - kalbėjo meras. 
Mero teigimu, šie metai nėra išskirtiniai, ir Druskininkuose tradicijos kartojasi jau eilę metų, tačiau tik šiais metais prieš rinkimus tai visiems užkliuvo.
   Be to, ir miesto eglė Druskininkuose tuo metu buvo dar nenupuošta. Tai padaryti ketinta sausio viduryje. Kaip tik tada turėtų nelikti ir prakartėlės.
   Taip daroma neatsitiktinai. Kurortiniame mieste sausio 14-ąją atostogaujantys rusai švęs Naujuosius metus. Todėl nenorėta sugadinti jiems šventės.
   „Šie metai visiškai neišskirtiniai palyginus su kitais, visuomet buvo prakartėlės su gyvūnais, tik šiais metais tam tikriems asmenims tai užkliuvo. Pas mus kalėdinis laikotarpis tęsiasi šiek tiek ilgiau, nes turistų atostogos tęsiasi kažkur iki sausio vidurio. Mūsų miesto eglė yra natūrali, mes jos nekertam, ji tiesiog ten auga. Kažkur prieš penkis metus pasodinome naują eglę, kadangi šita jau po truputį sensta ir kai ji bus nebetinkama puošybai, užaugs kita. Eglę planuojame nupuošti kažkur sausio viduryje“, - sakė R. Malinauskas.

 

  Prisiminėm laisvės gynėjus
   Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų minėjimo dieną, į jau tradiciniu tapusį bėgimą aplink Druskonio ežerėlį susirinko gausus būrys druskininkiečių. Bėgime dalyvavo įvairaus amžiaus patriotiškai nusiteikę savivaldybės gyventojai, pasipuošę tautine atributika, nešini valstybinėmis ir netgi NATO vėliavomis (deja, daugelis žmonių darbo dieną tiesiog negalėjo prisijungti).
   Šiais metais ypač aktyviai ir gausiai dalyvavo „Atgimimo“ mokyklos moksleiviai, „Ryto“ gimnazijos gimnazistai susirinkusiems sušilti nešiojo karštą arbatą, Jaunųjų konservatorių lygos jaunimas dalino neužmirštuoles, kurias segėjo beveik visi minėjimo dalyviai. Bėgime dalyvavo Karininko A.Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Druskininkų Giedriaus Matulionio 3-ios kuopos šauliai bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 109 kuopos kariai savanoriai. Deja, iš savivaldybės valdžios nei vienas vadovas simbolinio rato aplink ežerėlį nubėgti nesiryžo. O kandidatas į Druskininkų merus, 42 metų konservatorius Vilius Semeška po bėgimo sakė, kad vienybėje yra Tautos stiprybė, o Sausio 13-oji turėtų būti nedarbo diena, tuomet visa savivaldybės bendruomenė prie laužų, su dainomis, galėtų prisiminti mūsų tautos didvyrius, už mūsų laisvę paaukojusius savas gyvybes.

“Druskonio” inf.

 

  Druskininkuose įvyko 7-asis tarptautinis šachmatų
  kongresas


Jonas SIDABRAS
Sporto ir meno klubas „Juoda Balta“

  Sausio 5-11 d. Druskininkuose įvyko sporto ir meno klubo ,,Juoda balta“ organizuotas 2015 m. ,,Druskininkų šachmatų kongresas“, kuriame tradiciškai buvo tarptautinė šachmatų stovykla, suaugusių turnyras ,,Druskininkai Rapid Open“, vaikų šachmatų turnyras ,, Aquapark Open“ ir žaibo turnyras ,,Dainava“. Renginiuose dalyvavo daugiau nei 100 šachmatininkų iš Lietuvos, Baltarusijos, Latvijos ir Rusijos. 
   Žaibo turnyrą „Dainava“, kuriame dalyvavo 72 žaidėjai, laimėjo tarptautinis meistras Tomas Laurušas (Kaunas), 2-ąją vietą užėmė Titas Stremavičius (Kaunas), 3-iąją – Paulius Pultinevičius (Marijampolė). 1-ąjį moterų prizą laimėjo daugkartinė Europos ir Pasaulio jaunių šachmatų čempionatų prizininkė ir tarptautinė meistrė Anna Stiažkina iš Sankt Peterburgo.
   Turnyre „Druskininkai Rapid Open“, kuriame dalyvavo 41 šachmatininkai, 1-osios vietos laimėtoju tapo Titas Stremavičius (Kaunas), 2-osios – Tomas Laurušas (Kaunas), 3-iosios – Anna Stiažkina (Sankt Peterburg, Rusija). Vaikų turnyre „Aquapark Open“ žaidė 62 jaunieji šachmatininkai nuo 5-erių iki 14-os metų. Turnyro nugalėtoju tapo Juozapas Ivanauskas (Vilnius), 2-ąją vietą užėmė – Georgei Chinchenko (Sankt Peterburg), 3-iąją – Nikita Stiažkin (Sankt Peterburg). Renginį padėjo organizuoti Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras ,,Aqua“, Všį valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centras ,,Dainava“, ,,One“ nuotykių parkas.

 

  Druskininkų konservatorių lyderiui gimė dukra


   Rinkimams į savivaldybės tarybą besiruošiančiam Druskininkų konservatorių lyderiui, 42 metų Viliui Semeškai šie metai prasidėjo itin džiaugsmingais įvykiais. Kandidatui į merus sausio 11-ąją gimė dukra. 

   Druskininkų konservatorių lyderiui Viliui Semeškai šie metai bus įsimintini ne tik politinės veiklos įvykiais: jam praėjusį sekmadienį gimė dukra. Sausio 11-ąją pasaulį išvydusi naujagimė – trečias vaikas devyniolika metų kartu gyvenančių Viliaus ir Daivos Semeškų šeimoje. Jų sūnui Adomui – 18 metų, dukrai Liucijai – devyneri. 
   Ką tik gimusi mergytė jau turi vardą. Tėvai ją pavadino Sofija. „Vardą išrinkome pakankamai anksti, kai sužinojome, jog laukiame mergytės. Vardas Sofija yra kilęs iš graikų kalbos žodžio „Sophia“, reiškiančio „išmintinga ir įžvalgi“. Tai yra šventas vardas. Mums jis – labai gražus“, - „Druskoniui“ pasakojo V.Semeška.
Kadangi Druskininkuose gimti negalima, nes miesto valdžia daugiau kaip prieš dešimtmetį uždarė miesto ligoninės gimdymo skyrių, D.Semeškienė, kaip ir visos druskininkietės, turėjo važiuoti į kitą Lietuvos miestą. Sofija gimė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Antakalnio filiale. Mergytė pasaulį išvydo sveika ir stipri: 3 kg 670 gr, 51 cm ūgio.
   V.Semeška stebėjo ne tik sūnaus, bet ir abiejų dukrų gimimą. „Taip, gimdyme dalyvavau, tai jau trečias kartas, todėl dabar drąsiai galiu teigti, kad kiekvienas tikras vyras turi būti šalia savo mylimo žmogaus - žmonos, kuomet vyksta stebuklas, Dievo dovana, ir į šį pasaulį atkeliauja nauja gyvybė, naujas šeimos narys“, - neslėpė emocijų konservatorių lyderis.
   Šią savaitę iš ligoninės į namus Gailiūnuose žmoną su naująja šeimos nare parvežęs V.Semeška nežada kūdikio priežiūros darbų užkrauti vien tik ant Daivos pečių. „Žmona ketina dvejus metus skirti dukros auginimui, tačiau gali būti, kad ir po metų sugrįš pas vaikus į M.K. Čiurlionio meno mokyklą, jei ten bus reikalinga jos pagalba. Nors šiuo metu ir esu labai užsiėmęs visuomenine veikla, tačiau savo didžiausio turto ir didžiausios laimės tikrai augti vien su mama nepaliksiu, tikiuosi, kad daug laiko galėsiu skirti Sofijai ir, žinoma, visai šeimai, kaip ir iki šiol“, - sakė V.Semeška. 

„Druskonio“ inf. 

 

  Astrologinės konsultacijos su būrėju 

   Nuo 2015 metų „Druskonio“ savaitraštis pradeda ezoterinio būrimo salono „Jūsų laimingesnio gyvenimo gidas“ Druskininkuose savininko - parapsichologo, ekstrasenso, humanitarinių mokslų daktaro Gido skiltį „Astrologinė konsultacija“, kuriame prityręs būrėjas atsakys į skaitytojų laiškus. Saugant skaitytojų tapatybę (paslaptį), vardai ir pavardės yra pakeistos.

   Pateikiam pirmuosius klausimus ir būrėjo atsakymus. 

   Esu M. R., gim. 1960 01 22, iš Veisiejų gatvės. Esu išsiskyrusi. Ar įmanoma pagal gimimo datą numatyti, ar susirasiu savo žmogų, ar liksiu viena? Ką turėčiau daryti, kad nelikčiau viena?

   Dr. Gidas atsako:
“Prieš pora metų Gudijoje buvo rastas lietuvių žynių, prieš kelis tūkstančius metų vaidilų naudotas“ tautiškas Zodiakas“, nes nei liūtų, nei skorpionų, nei svarstyklių ar mergelių Lietuvos miškuose niekad nebuvo, o dabartinė iš persų paveldėta Zodiako sistema išstūmė lietuvišką. Ji buvo neteisėtai pamiršta ir grubiai pakeista svetima. Pagal lietuvišką Zodiaką jūs esate „Kumelė“. Kartu su šiuo lietuvišku Zodiako ženklu turėjote atsinešti meilę gamtai ir šeimai, nes kumelės - puikios motinos, darniai sutaria su aplinka, žmonėmis ir gyvulėliais. Esate išaugusi gausioje šeimoje, be tėvų, prie stalo sėdėdavote 6-iese, tačiau santykiai tarp jūsų brolių ir seserų yra nepelnytai atšalę.Paveldėjote didesnę dalį tėvų sklypo kaimo vietovėje ir ten lankotės. Tačiau jūsų sodyboje jau šešeri metai nesilanko nei stirna, nei laputė, sodo vengia ne tik kiškutis, bet ir kurmiai. Suprantu, jūs dirbate ir gyvenate Druskininkuose, nėra jums galimybių deramai ekologiškai prižiūrėti paveldėtą iš tėvelių sodybą. Prie gyvų tėvelių ten gyveno žalčiai, sode kapstėsi kurmiai, o daineles prie prūdo su karosiukais kvarkdavo varlytės ir rūpužės. Tėveliai gyveno, sutarė, bet nežudė ir nenaikino šių nekaltų gyvūnėlių. Jūs atpratusi nuo meilės gyvūnams. Tingėdama ravėti daržus, chemikalais patręšėte žemę, išdegindama ne tik piktžoles, bet ir gyvastį daržuose bei pievose. Manyčiau, kol į jūsų sodybą nesugrįš žalčiai ir varlės, kol jūs būsite abejinga jų likimui, negalės susitvarkyti ir jūsų asmeniniai šeimyniniai ryšiai. Nes žaltys pagal dzūkų etninį paveldą yra šeimos saugotojas. Šeimynos stengėsi, kad žalčiai nepaliktų namų, o gyventų darnoje su žmonėmis. Jūs pajamas turite, tačiau 2019 m. jus, ko gero, atleis iš darbo. Aplinkiniai sako, kad esate geras žmogus, tačiau santykiai su vaikais taip pat nėra idealūs. Jūs savo gyvenimo draugą sutiksite pusantrų metų laikotarpyje, kai pagerinsite savo namų energetinį lauką“. 

   Baltašiškėje gyvenanti V. S., gimusi 1974 09 29, klausia, ko jai reikia saugotis, kad būtų geresnė sveikata? 

   Dr. Gidas atsako: “Pagal lietuvišką Zodiaką esate Vilko akys, jums būdingas prieraišumas prie savo šeimos, taip pat taupumas, gerumas, atkaklumas. Gyvenate su antru vyru, tačiau jaučiatės ne kaip. Jūs dažnai prisimenate savo pirmąją santuoką, ir gailitės, kad išsiskyrėte, nes tada buvote jauni ir paskubėjote. Savo darbe jūs kankinatės. Turite neįgalumą. Tačiau už šeimos ribų aplinkiniai apie jus atsiliepia teigiamai, sako, kad jūs visada linkusi padėti, patarti. Bendradarbiai įsitikinę, kad jums reikėtų save labiau prižiūrėti. Neatnaujinate savo garderobo, nešiojate kelnes ir švarkus, retai dėvite sukneles ar sijonus, todėl nenuostabu, kad grįžusi iš darbo ir pavargusi jūs nesulaukiate vyro dėmesio ir meilės. Plaukus taip pat reikia atsiauginti, nes trumpa šukuosena jus padaro pernelyg vyriška. Esate pernelyg užsispyrusi, sutuoktiniui trūksta jūsų švelnumo, jis norėtų girdėti mažiau jūsų priekaištų ir pastabų. Kaip matote, jums reikia kai ką taisyti savo asmeniniame gyvenime ir šeimoje. Dėl išvaržos reikėtų pasitarti su gydytoju. Negalite sunkiai kilnoti. Kai būsite švelnesnė ir meilesnė, nereikės pačiai nešioti malkų į trobą iš kiemo. Jums nebūtina kelti ir iš šulinio semiamą kibirą. Tikiuosi, vyras jums padės šiuos darbus dirbti. Kad sugrįžtų meilė ir darna, pradėkite nuo savęs.“ 
  Klausimus galite pateikti tel. 860833221 arba siųskite el. paštu: info@druskonis.lt

 


PaieškaKas, jūsų spėjimu, gyvens garsioje pilyje ant Vijūnėlio tvenkinio kranto?
Statytojas alytiškis A.Baranauskas
Kurorto meras R.Malinauskas
Princesė ant žirnio
Ten bus senelių prieglauda
Manęs tai nedomina


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.