Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  R.Malinauskas viešai atsiprašė Seimo nario,
  konservatoriaus A.Anušausko
   Praėjusios savaitės ketvirtadienį buvome beveik istorinio įvykio liudininkais: R.Malinauskas viešai atsiprašė Seimo nario, konservatoriaus Arvydo Anušausko. Druskininkų merui atsiprašyti teko dėl žodžių, kuriuos jis pasakė tiesioginėje radijo laidoje telefonu komentuodamas skandalą, kilusį po Specialiųjų tyrimų tarnybos Druskininkų savivaldybėje ir sveikatinimo centre „Aqua“ atliktų kratų. Tuomet R.Malinauskas aiškino: „Atsakingai teigiu, kad ponas A. Anušauskas yra vienas iš tų organizuotos nusikalstamos grupuotės narių, kuris jau keletą metų kuria, organizuoja ir vykdo prieš Druskininkų savivaldybę ir konkrečiai prieš mane mafijinės infrastruktūros puolimus. Jis neturi nei gėdos, nei sąžinės, nei sarmatos“. Praėjus dviem savaitėms, R.Malinauskas toje pačioje radijo laidoje perskaitė ilgoką atsiprašymo tekstą, tuo patvirtindamas, jog „atsakingi teiginiai“ apie A.Anušauską tebuvo skiedalai.
   Praėjusį ketvirtadienį „Žinių radijo“ eteryje buvo ištransliuotas Druskininkų mero skelbimas, kuriame R.Malinauskas atsiprašė Seimo nario A.Anušausko. Atsiprašymo tekstas buvo akivaizdžiai dirbtinai įpintas į lynų keltuvo atidarymo šventės reklamą. Džiugiu Druskininkų valdžios šventės anonsu, matyt, norėta bent šiek tiek pridengti politinę „gėdą“, kadangi viešai atsiprašyti teko vieno didžiausių idėjinių priešų – konservatoriaus A.Anušausko. Įterpęs į kvietimą visus apsilankyti lynų keltuvo atidarymo šventėje, atsiprašymo tekstą R.Malinauskas perskaitė žodis žodin taip, kaip paneigimo tekste reikalavo Seimo narys A.Anušauskas. „(...) Tad kviečiu visus, be išimčių, tame tarpe net poną Anušauską, kurio kartu noriu atsiprašyti ir už tai, kad 2015 m. spalio 20 d. radijo laidos „Aktualioji valanda“ metu buvo paskleista tikrovės neatitinkanti bei Lietuvos Respublikos Seimo nario Arvydo Anušausko garbę ir orumą žeminanti informacija. O būtent šioje laidoje buvo skelbiamas įrašas, žurnalisto Rido Jasiulionio pokalbis su Druskininkų meru Ričardu Malinausku, kurio metu, be kita ko, nuskambėjo šie mano teiginiai: „Atsakingai teigiu, kad ponas Anušauskas yra vienas iš tų organizuotos nusikalstamos grupuotės narių, kuris jau keletą metų kuria, organizuoja ir vykdo prieš Druskininkų savivaldybę ir konkrečiai prie mane, kaip galima būtų išsireikšti, mafijinio lygio mafijinės infrastruktūros puolimus. Naudodamasis savo tarnybine padėtimi, klastodamas netgi dokumentus, nežinau, ar privertinėjo generalinę prokuratūrą, ar ten surado jį palaikančius sėbrus, kur bendra suorganizuoja mafijinė struktūra yra tiesiogiai nukreipta tiesiogiai susidoroti su manimi ir Druskininkų savivaldybe“. Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas atsiprašo klausytojų už šios tikrovės neatitinkančios informacijos paskleidimą“, - tokį atsiprašymo tekstą „Žinių radijo“ eteryje perskaitęs R.Malinauskas, skelbimo pabaigoje A.Anušauskui skyrė dar kelis taikos žodžius: „Nepaisant to, labai lauksiu paties su nuostabia žmona Druskininkuose, kurorte, kuris skirtas visai Lietuvai“. 
   - Ar girdėjote per radiją R.Malinausko atsiprašymo tekstą? Ar buvo išpildyti visi jūsų reikalavimai paneigti „atsakingus teiginius“? – „Druskonis“ paklausė Seimo nario, konservatoriaus A. Anušausko. 
   - R.Malinauskas tą atsiprašymo tekstą inkorporavo į reklaminį lynų keltuvo skelbimą, tačiau tai, ką aš buvau parašęs, reikalaudamas paneigti tą nesąmonę, jis paneigimo tekstą perskaitė pažodžiui. Atsiprašymas iš tiesų „sustatytas“ lyg reklaminis skelbimas: čia nesuprasi, ar atsiprašo, ar keltuvą reklamuoja, tačiau teisiškai žiūrint – buvo reikalaujama, kad atsiprašyta būtų tuo pačiu būdu, tuo pačiu laiku, toj pačioj laidoj – tai ir buvo padaryta.
   - Kokie bus tolesni jūsų veiksmai?
  
- Pasitarsiu su advokatais, nes atsiprašymas neužkerta kelio reikalauti turtinės, neturtinės žalos atlyginimo. Čia buvo principinis klausimas, kad visą tą viešai paskelbtą skiedalą jis paneigtų oficialiai. Tai padarius, iš principo aš galiu į teismą kreiptis kad ir dėl vieno euro, kad išliktų tokia nutartis. Kiti pasirenka ir kitokį variantą – pavyzdžiui, kiek priteis už ilgą liežuvį, tiek paaukos. Iš tikrųjų aš apsispręsiu dėl tolesnių veiksmų, pasitaręs su teisininkais. 
   Tame pasisakyme buvo teiginiai, liečiantys ne tik garbę ir orumą, bet kur kas rimtesni dalykai, kaltinimai dokumentų klastojimu - nesunkiu nusikaltimu, tačiau tai yra kaltinimai nepadarytais nusikaltimais ir tai, mano galva, yra pakankamai griežta atsakomybė. Būtent dėl to, spėju, ir patarė advokatai šį reikalą sutvarkyti taip, kaip reikalaujama.
   - Esate turbūt pirmasis politikas, kuris privertėte viešai atsiprašyti Malinauską. Žinokit, klausėm ir patikėti negalėjom savo ausimis! Sprendžiant iš to, kad iki šiol visos istorijos kraustydavosi ilgiems metams į teismus, šįkart advokatai, matyt, įrodė, kad atvejis per daug rimtas?
  
- Tikrai nesekiau visų jo bylų, nežinau, ar esu vienintelis, kurio atsiprašyti turėjo R.Malinauskas. Iš tiesų buvau pasiruošęs bylinėtis iki galo. Yra pakankamai griežta atsakomybė už tokius dalykus, nes panaudoti buvo juridiniai terminai – organizuota nusikaltėlių grupė, dokumentų klastojimas. Tai nėra šiaip sau žodžiai, kaip dažnai politikai mėgsta vieni apie kitus pasakyti – „kvailys, psichinis ligonis ir pan.“. Teismai tokių dalykų labai nevertina, pasako, kad politikai turi plačias kritikos ribas apsižodžiuoti. Šiuo atveju buvo panaudoti terminai, kurie naudojami tik baudžiamajame procese, kaltinimai nepadarytu nusikaltimu – jo teisininkai, matyt, tai puikai suprato. 
   - „Manau, kad tokių dovanų artimiausiu metu turbūt jau nebus“, - ne taip ir seniai viešai sakė socialdemokratų partijos vadovas A.Butkevičius, komentuodamas R.Malinausko įteiktą ironišką dovaną Ūkio ministerijos kancleriui G.Miškiniui - tapybos darbą, kuriame pavaizduotas kvietimas apsilankyti Druskininkų savivaldybės valdomame pramogų ir poilsio centre „Aqua“. Bet R.Malinauskas savo boso nurodymų neklausė: Seimo nariams išsiuntinėjo auksinius vokus su kvietimais apsilankyti lynų kelio atidaryme su visa šventine-pramogine dalimi. Jūs štai Seimo posėdyje viešai tą kvietimą suplėšėte, pavadinęs tai “numestu kaulu“ Seimo nariams. Nuo pasiūlymų pasipliuškenti vandens parke atsižegnojo ne vienas jūsų kolega. Ir premjeras pareiškė nekirpsiantis lynų kelio juostelės – pranešė, kad didžiosios Druskininkų valdžios šventės metu būsiantis Kinijoje. Ar tik nereikės mums vieniems prie tų vaišių stalo sėdėti? 
   - Manau, jis, būdamas A.Butkevičiaus pavaduotoju, savo veiksmais pasako, kad kiekvienas turi užsiiminėti tais reikalais, už kuriuos yra įgaliotas, taip sakant, premjeras - premjerauti, o R.Malinauskas štai vadovaus miestui taip, kaip jis supranta. Manau, tokią žinią jis pasiuntė. Aš ir Seimo posėdyje apeliavau į socialdemokratus, kad jie vieną kartą turi susiprasti, kas juos iš tikrųjų tempia į tokį dugną, mėtydamas štai tokius, kaip pavadinau, kaulus, kuriuos politikai, matyt, turi čiupti iš karto, o jei nečiumpa, tai vadinasi, jie yra kažkokie asmeniniai konkurentai arba priešai. Apeliavau į socialdemokratus, kai išgirdau jau daugiau pasisakymų iš jų pusės, ne tokių palankių Malinauskui. 
   - Praėjusią savaitę Seimą pasiekė R.Malinausko pasirašytas prašymas nuo Druskininkų savivaldybės reikalų tyrimo nusišalinti Seimo narius konservatorius Jurgį Razmą, Arvydą Anušauską ir liberalą Vitalijų Gailių. Kaip jūs vertinate tokius nurodinėjimus Seimui, kas gali tirti korupcijos apraiškas jo valdomoje savivaldybėje, o kas ne? Ką tai reiškia – gal Malinauskas pradėjo “grybų karą” prieš Seimą?
  
- Matėsi, kad tas niekinis raštas, matyt, šį kartą rašytas ne teisininkų, rašytas diktuojant, nes šiuo atveju neišmanoma Seimo statuto, nežinoma Seimo narių įgaliojimų, ką jie gali daryti. Interesų konfliktas atsiranda ne dėl mūsų kritinių straipsnių. Jei mes būtume maudęsi tose pirtyse – nemokamas paslaugas gavę, tada atsirastų interesų konfliktas ir reikėtų nusišalinti. Jis tą raštą pirmiausiai turėtų adresuoti savo partijos bičiuliams: gal jis juos maudė, o jie galbūt yra kokioje nors komisijoje, kuri svarstys Druskininkų reikalus? 
                                             * * *
   Priminsime, jog teiginius, dėl kurių buvo priverstas viešai atsiprašyti A.Anušausko, R.Malinauskas „Žinių radijo“ eteryje išsakė po STT kratų Druskininkų savivaldybei priklausančiame sveikatinimo ir poilsio centre „Aqua“. STT Kauno valdybos pareigūnai, gavę duomenų apie galbūt neteisėtai naudojamas savivaldybės bendrovės lėšas ir turtą, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl šios bendrovės direktoriaus piktnaudžiavimo. Atlikdami ikiteisminį tyrimą, pareigūnai bendrovės ir Druskininkų savivaldybės patalpose atliko kratas, paėmė tyrimui reikšmingus daiktus ir dokumentus, buvo sulaikę „Aqua“ direktorių Edmundą Antanaitį. Bendrovės vadovas, kaip įtariama, kartais pasitelkdamas kai kuriuos Druskininkų savivaldybės darbuotojus, organizuodavo žmonių apgyvendinimą viešbutyje „Aqua“ be jokios buhalterinės apskaitos, taip pat būdavo dalinamos įvairios dovanos – leidimai nemokamai pasinaudoti centro paslaugomis. 
Seimas praėjusią savaitę suteikė įgaliojimus Antikorupcijos komisijai tirti galimai neteisėto naudojimosi valstybės turtu, Druskininkų savivaldybės valdomų bendrovių veiklos teisėtumo, Vietos savivaldos įstatymo nuostatų pažeidimo Druskininkų savivaldybėje bei kitų įtarimų, kuriuos sukėlė valstybės ir savivaldybės institucijų priimti sprendimai, tiesiogiai susiję su Druskininkų savivaldybe arba savivaldybės tarybos nariais.

„Druskonio“ inf.

 

  Vienas iš Druskininkų „Aqua“ skandalo herojų Ž. Pacevičius
  paliko tarnybą
BNS inf.; Rūta PUKENĖ, www.delfi.lt

   DELFI pasiekė žinia, kad Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės sekretoriato vadovu dirbęs Žimantas Pacevičius išėjo iš darbo. 
   Jis penktadienį parašė atsistatydinimo pareiškimą, L.Graužinienė jį patenkino, BNS sakė parlamento vadovės atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas. Ž. Pacevičiaus pavardė pastaruoju metu skambėjo itin dažnai. Buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas, įtariama, ne kartą nemokamai lankėsi Druskininkų sveikatingumo centre „Aqua“. Pats Ž. Pacevičius paaiškinti tokio savo apsisprendimo priežasčių nepanoro. „Viso geriausio“, – ištarė išgirdęs, kas ir kodėl skambina.
   DELFI primena, kad visai neseniai jis pastebėtas susitinkantis ir su Druskininkų meru, socialdemokratu Ričardu Malinausku.„Sakote, atsitiktinai užfiksavote? Aš kitos nuomonės. Neaišku, kokie kaimynai kavinėje padėjo jums atsitiktinai eiti pro šalį. Bet, matote, viešai susitinkame, nesislapstydami, labai dažnai tą darome. Pakalbėjome apie šeimas, apie problemas – ir viskas“, – tąkart tokio susitikimo priežastis DELFI aiškino jis. 
   DELFI primena, kad į viešumą iškilo, kad Druskininkų savivaldybei priklausantis sveikatinimo ir poilsio centras „Aqua“ galėjo nemokamai leisti naudotis savo paslaugomis daugeliui politikų, tarp jų buvusiam Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovui, Seimo pirmininkės sekretoriato vadovui Ž. Pacevičiui ir sveikatos apsaugos ministrei Rimantei Šalaševičiūtėi. STT Kauno valdyba ir Kauno apygardos prokuratūra dėl piktnaudžiavimo ir neteisėto savivaldybės lėšų naudojimo pradėjo ikiteisminį tyrimą. Prokurorai pareiškė įtarimus „Aqua” centro direktoriui Edmundui Antanaičiui, tyrimo metu iš politikų apklausta tik sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė.
   Antras su šiuo sveikatinimo centru susijęs ir į viešumą išlindęs faktas – tai „Aqua“ darbuotojų sąraše figūruojantys žmonės: paaiškėjo, kad centre dirba direktoriaus E. Antanaičio žmona, miesto mero R. Malinausko dukra ir buvusi žmona, mero pavaduotojo, socialdemokrato Lino Urmanavičiaus žmona ir sūnus, socialdemokratams priklausančios administracijos direktorės Vilmos Jurgelevičienės sūnus, socialdemokratų tarybos narė Inga Šinkonienė, socialdemokratų tarybos nario Virgaudo Taletavičiaus žmona, centro valdybos pirmininko Algirdo Svirsko pusbrolis. Praėjusią savaitę Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), įtariant piktnaudžiavimu, sulaikė „Aqua“ direktorių Edmundą Antanaitį. STT Kauno valdybos pareigūnai, gavę duomenų apie galbūt neteisėtai naudojamas savivaldybės bendrovės lėšas ir turtą, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl šios bendrovės direktoriaus piktnaudžiavimo.

 

  Opozicija klausia, ar K. Trečioko vadovaujama ministerija
  dalyvaus trečiąja šalimi dėl viešo intereso gynimo?
   Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius kreipėsi į aplinkos ministrą Kęstutį Trečioką, klausdamas, ar Aplinkos ministerija neketina trečiosios šalies teise dalyvauti Generalinės prokuratūros pradėtame teisminiame ginče dėl visuomenės intereso gynimo, kad pastato statybos Druskininkų Vijūnėlės parko teritorijoje būtų pripažintos neteisėtomis? 
   Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija jau yra kreipusis į Vyriausybės vadovą, prašydama paaiškinti 2015-09-23 d. Vyriausybės nutarimo dėl kurortinių zonų naikinimo, turėjusio įtakos teismo sprendimui dėl viešojo intereso gynimo kurortinėje zonoje statomo pastato Druskininkų Vijūnėlės parko teritorijoje, priėmimo aplinkybes. Tačiau aiškių atsakymų negauta.
   Atsižvelgiant į tai, ministro dar kartą klausiama, ar matant, kokias teisines pasekmes šis nutarimas sukėlė, ministerija neketina Vyriausybei siūlyti atšaukti minėtą nutarimą.

 

  Kada belieka tylėti: ką slepia Druskininkų skandalo herojai
Mindaugas JACKEVIČIUS, www. delfi.lt

   Skandaluose skęstanti Druskininkų savivaldybė ir jos valdomas vandens parkas atsitvėrė tylos siena – atsisako atskleisti, ar ir toliau remia valdžios ruporu laikomą leidinį „Mano Druskininkai“. DELFI ne kartą rašė apie Druskininkuose veikiančią propagandos mašiną. Savivaldybė per jos valdomą Švietimo centrą leido ir nemokamai dalijo savaitraštį „Mano Druskininkai“, kuris pagarsėjo ditirambais kurorto merui socialdemokratui Ričardui Malinauskui ir aršia kritika opozicijai. Nors po Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos išaiškinimo, kad savaitraštis leidžiamas nelegaliai bei ginčų teismuose Švietimo centras paskelbė leidinio atsisakantis, šis sėkmingai eina ir toliau. Uždaroji akcinė bendrovė „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ tarybos nariams Juozui Šarkui ir Viliui Semeškai rugsėjį pateiktame atsakyme yra nurodžiusi, kad „bendrovė abipusiai naudingais marketinginiais pagrindais šiuo metu teikia paramą leidiniui „Mano Druskininkai“. Tačiau sužinoti, kokia forma ir kokio dydžio parama teikiama – praktiškai neįmanoma. DELFI „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centrui AQUA“ uždavė klausimus, kokia forma leidiniui teikiama parama, kiek jos skirta šįmet, kokia sutartis tai numato. Taip pat užduotas klausimas, ar bendrovė skiria paramą ir kitiems leidiniams. Į visus klausimus bendrovė atsakė išsisukinėdama. Kaip teigiama gautuose atsakymuose, bendrovė vykdo veiklą pagal Akcinių bendrovių įstatymą, savo veikloje vadovaujasi galiojančiais teisės aktais, paramą teikia vadovaujantis Labdaros ir paramos įstatymo leidžiamais būdais. Bendrovė neatsakė į klausimus apie leidiniui „Mano Druskininkai“ skiriamos paramos dydį – teisinamasi, kad informacija, susijusi su paramos dydžiu tarp dviejų ūkio subjektų, yra konfidenciali. Kadangi „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centrui AQUA“ į klausimus neatsakė, DELFI kreipėsi į Druskininkų savivaldybę, kuri yra bendrovės steigėja ir valdytoja. Bendrovės valdybą sudaro savivaldybės tarnautojai. Tačiau ir savivaldybė į užduotus klausimus neatsakė. „Informuojame, kad atsiuntėte klausimus, kurie yra ne Druskininkų savivaldybės kompetencija“, – sakoma savivaldybės paaiškinime. 

S. Šedbaras: slepiama tai, kas turėtų būti vieša

   „Jei man reikėtų įrodinėti teisme, įrodinėčiau, kad tai neteisėta“, – situaciją komentuoja Seimo narys konservatorius, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas Stasys Šedbaras. Jo nuomone, norima paslėpti tai, kas turėtų būti vieša. „Galutinai viską turėtų išaiškinti teisminis ginčas, tačiau jei į situaciją žiūrėčiau iš visuomenės intereso, pilietiškai, akvaparkas yra ne privataus kapitalo įmonė. Ji veikia pagal privataus kapitalo principus, tačiau kapitalas suformuotas iš savivaldybės lėšų, tai yra, bendruomenės, mokesčių mokėtojų lėšų. Kaip tos lėšos naudojamos ir kokią duoda naudą, manau, mokesčių mokėtojai turi teisę žinoti“, – sako S. Šedbaras. Pasak jo, čia ir yra skirtumas tarp privataus kapitalo bendrovės ir savivaldybės valdomos įmonės. Juo labiau, aiškina S. Šedbaras, savivaldybė negali teisintis nieko nežinanti: savivaldybė yra tikrasis savininkas ir akcininkas. „Savivaldybė, būdama viešosios teisės subjektas, manau, neturi teisės tokios informacijos neteikti. Kokia gali būti paslaptis, kaip naudojami mokesčių mokėtojų pinigai?“, – stebisi S. Šedbaras. Teisininkas atkreipia dėmesį, kad bendrovės pelnas per dividendus turi atitekti investuotojui – savivaldybei, taigi mokesčių mokėtojams. S. Šedbaro nuomone, jei mokesčių mokėtojų pinigais remiama visuomenės informavimo priemonė, žmonės turi tai žinoti. Visuomenės interesas tokiu atveju žinoti, apie ką ir kaip rašoma ir atitinkamai vertinti publikacijas. 

 

  Premjeras R.Malinausko elgesį sieja su “kažkokia
  prasidėjusia kova”
ELTA inf.

   Druskininkų meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas neturėtų kviesti politikų į savivaldybės šventes, mano Premjeras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius, ir tokį kurorto vadovo elgesį sieja su kažkokia prasidėjusia kova, kurią ragina kuo greičiau pabaigti.
   Taip A. Butkevičius įvertino tai, kad Seimo nariai iš Druskininkų mero R. Malinausko sulaukė kvietimo dalyvauti dviejų dienų pramoginiame renginyje lapkričio pabaigoje. Pats A. Butkevičius asmeniškai sakė kvietimo nesulaukęs ir tuo metu viešėsiąs Kinijoje.
   “Vis dėlto nereikia taip elgtis, aš galiu pasakyti. Manau, kad galima pakviesti žmones ir elektroniniu paprastu laiškeliu. Aišku, aš manau, kad renginys bus labai svarbus ne vien Druskininkams, bet ir visai Lietuvai, bet reikalingas, kaip sakau, paprastas, nuoširdus, atviras bendravimas visais lygiais. Tą patį turi demonstruoti ir politikai. Aš šitos nuostatos laikausi ir laikysiuosi, ir visada pasakysiu atvirai tas mintis bet kokioje diskusijoje ir bet kokiame renginyje”, - interviu “Žinių radijui” kalbėjo Ministras Pirmininkas.
   R. Malinauskas pareiškė nematąs problemų suteikti nemokamas pramogų ir apgyvendinimo paslaugas savivaldybės įsteigtose įmonėse politikams ir kitiems asmenims, nes tai yra normali praktika, ir ji bus tęsiama. Tačiau, A. Butkevičiaus teigimu, R. Malinauskas tokios pozicijos partijos vadovybės pasitarime neišsakė, bet Premjeras laikosi nuomonės, kad kiekvienas pilietis, įskaitant ir politikus, turi susimokėti už bet kokias teikiamas paslaugas.
   “Čia, aš manau, tam tikra kova kažkokia prasidėjo, ir aš manau, kad reikėtų ją kuo greičiau pabaigti”, - sakė A. Butkevičius.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) antradienį pradėjo tyrimus dėl penkių Druskininkų savivaldybės atstovų: mero R. Malinausko, mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus, tarybos narių Virgaudo Taletavičiaus bei Ingos Šinkonienės ir administracijos direktorės Vilmos Jurgelevičienės. VTEK aiškinsis, ar šie asmenys nusišalino nuo savivaldybės tarybos sprendimų, susijusių su savivaldybės valdoma UAB “Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras “Aqua”, jei jiems buvo kilęs interesų konfliktas.

 

  Smūgis socdemams: V.Trinkūnas papasakojo, kas jam
  pranešė apie slaptuosius Vandens parko apartamentus
   Socialdemokratai, trečiame savivaldybės tarybos posėdyje atakuojantys opozicijos lyderį Valdą Trinkūną dėl sveikatinimo įstaigų asociacijos veiklos, netikėtai gavo šaltą dušą. Paaiškėjo, kad informaciją apie Vandens parke egzistuojančius slaptuosius apartamentus ir jų paskirtį opozicijai nutekino pačių socdemų žmogus: dar prieš kelerius metus apie prabangiuosius kambarius V.Trinkūnui papasakojo R.Malinausko bendrapartietis – socialdemokratas Virgaudas Taletavičius. 

Pretekstas – „pasaulinio lygio korifėjai“

   Spalio 30-ąją vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje paaiškėjo, kada ir kokiomis aplinkybėmis kai kurie opozicijos nariai sužinojo apie politinį skandalą Lietuvoje sukėlusius slaptuosius Vandens parko apartamentus. Pasirodo, apie išskirtinės prabangos kambarius liberalui V.Trinkūnui dar prieš kelerius metus papasakojo R.Malinausko komandos narys - socialdemokratas V.Taletavičius. Šią informaciją opozicijos lyderis teigia gavęs tuo metu, kai V.Taletavičius turėjo atsisveikinti su Druskininkų gydyklos direktoriaus kėde. „Tuomet jis man papasakojo ne tik apie tuos apartamentus“, - sakė V.Trinkūnas.
   Socialdemokratai, niekaip nepaliekantys ramybėje sveikatinimo centro SPA Vilnius savininko V.Trinkūno dėl jo vadovaujamos Druskininkų sveikatinimo įstaigų asociacijos, spalio 30-osios savivaldybės tarybos posėdyje vėl ėmėsi to paties klausimo. Šįkart opozicijos lyderis atsiskaityti ragintas jau nebe liaudies balsu (ankstesniame posėdyje socdemas A.Stoncelis aiškino, kad „apie tai labai klausia bendruomenė“). Prie V.Trinkūno „klausimo“ dabar jau buvo sugrįžta neįvardintų balneologų vardu – esą asociacijos veikla „labai domisi pasaulinio lygio hidroterapijos korifėjai“. Tokia keistoka priežastimi į darbotvarkę papildomai įtraukti V.Trinkūno svarstymą pareikalavęs socdemas, buvęs Druskininkų gydyklos vadovas V.Taletavičius tikriausiai nesitikėjo, kuo gali baigtis ši partinė iniciatyva.

Sakė tik savo nuomonę

   „Prieš du posėdžius berods, rugpjūčio pabaigoje, buvo svarstomas įtrauktas klausimas, informacija dėl Druskininkų sveikatinimo įstaigų asociacijos veiklos. Ir buvo lyg tai girdėt pažadėjimas toks, kad bus atsakyta išsamiai. Nes dėl ko aš užduodu šitą klausimą – kadangi teko dalyvauti tarptautiniame kongrese, kuriame dalyvauja pasaulinės hidroterapijos ir klimato terapijos visi korifėjai, balneologai, ir jie tiesiog teiraujasi, kaip sekasi mūsų asociacijai, ką jinai nuveikė ir kaip jinai vyksta, - posėdžio pradžioje prabilo V.Taletavičius (kalba netaisyta). - Bet mes čia girdėjome informaciją, kad ta veikla lyg tai buvo kitokia, todėl siūlyčiau į šios dienos darbotvarkę įtraukti papildomą klausimą dėl Druskininkų sveikatinimo įstaigų asociacijos veiklos“. 
„Net nežinau, kam čia ir atsakyti, - posėdžio pabaigoje atėjus svarstymo laikui, šyptelėjo V.Trinkūnas. - Kadangi šiandien į darbotvarkę klausimą įtraukė balneologijos korifėjus – „vienas iš europinių balneologijos korifėjų“, kuris Druskininkuose nebeturi darbo. Tik kaip čia gali gautis, kad nėra to darbo?“. 
   Kalbėdamas apie kurorto sveikatinimo įstaigų asociaciją, V.Trinkūnas minėjo, kad jai buvo skirtos nemažos lėšos, dalyvavo daug žmonių, buvo nemažai padaryta, o veikla pradėjo merdėti, kai, kilus ginčui dėl kurortinės rinkliavos ir V.Trinkūnui tapus valdžios priešu, iš asociacijos vienas po kito ėmė trauktis jos nariai.
   Socdemų atakos dėl kritinės nuomonės apie kurorto rinkodarą sulaukęs V.Trinkūnas akcentavo, kad žiniasklaidoje sakė tik savo asmeninę nuomonę: „Spaudoje buvau cituojamas kaip kalbantis asociacijos vardu, nors apie tai nekalbėjau nei žodžio. Žurnalistai iš bendro įpratimo pacitavo mano visuomenines pareigas. Dar kartą noriu patvirtinti, kad tai buvo mano asmeninė nuomonė, kuri išlieka tokia pati ir dabar. Ateityje stengsiuosi daugiau parašyti ir remsiuosi savo vardu ir savo įmonės patirtimi“. 
   „Juristai man patarė, kad nėra jokio reikalo ir prievolės atsiskaitinėti dėl šitų dalykų, o ramumo dėlei galiu pasakyti, kad šiuo metu dokumentai parengti šią asociaciją likviduoti – kaip ją pagimdėm, taip ją ir panaikinsim. Bus atiduoti dokumentai jos veiklą nutraukti“, - pranešė V.Trinkūnas, o tada jau dėjo iš širdies: 
„Ką dar norėčiau paminėti dėl šitų dalykų – būkit atsargūs visi.   Nesvarbu, kurioje partijoje dalyvauja korifėjai, bet kada buvo atsisakyta korifėjaus iš paskutinės darbovietės, tai sekančią dieną jis pas mane atlėkė ir pradėjo aiškinti apie tuos kabinetus ir viešbučio kambarius, kuriuos pamačiau per KK2 laidą. Nors tada net ir nesupratau, kur ten kokie viešbučiai yra. Tik dabar supratau, apie ką jis tuomet kalbėjo. Rekomendacija ir pamoka visiems, kad su korifėjais visada reikia atsargiau elgtis, nes iš kur vėjas papučia, į tą pusę korifėjai ir persimeta“.

Apkaltino lobizmu

   „Jo, gerbiamas Trinkūnai, – prisiminkime mes 2005-2004 metus! Jūsų, kaip kurorto įstaigų asociacijos prezidento, pareikštas mintis, kad jūs negaunate informacijos apie vykdomus rekonstrukcijos projektus, rengiamus konkursus. Aš jau aną kartą sakiau, kad jūs iškart užsiėmėte lobizmu, savo, kaip spa vadovas, interesų gynimu, ir noras dalyvauti privatizacijos procese”, - jau ne pirmame posėdy V.Trinkūno klausimu išstojo su socdemų sąrašu į šios kadencijos tarybą išrinktas Algimantas Šiaučiulis. Šįkart pastarasis, vis pasižiūrėdamas į prieš save padėtą popieriaus lapą, rėžė dar riebiau: “Buvo taip pat naudojamos gautos lėšos, kurias irgi naudojote asmeniškai arba tiktai SPA Vilnius interesams. Todėl norėjau aš sulaukti jūsų išsamios ataskaitos, vis tik asociacija veikė virš 10 metų, kokios buvo gautos lėšos, kokie atlikti darbai.   Jūs čia sakot daug darbų – paskutiniu metu prabilote kaip prezidentas, menkindamas kurorto įvaizdį ir sakydamas, kad reikia atlikti vienokius ar kitokius darbus. Taip kad jūs privalėtumėte pateikti išsamią ataskaitą, kas nuveikta, nes priešingu atveju aš siūlyčiau kreiptis į atitinkamas institucijas dėl Druskininkų sveikatinimo įstaigų asociacijos“.
   „Ponas Algi..., - klausydamas buvusio „Lietuvos“ sanatorijos vadovo, kažkada stovėjusio valdžios kritikų pusėje, kalbų, nusijuokė V.Trinkūnas. – Panaši situacija kaip didžiųjų kurorto patriotų ir vykdytojų, jog kažkodėl į Valkininkus pasitraukei, čia, vietoj, nebedirbi. Trinkūnas ten turbūt irgi išvarė, ar ne? Dar aktyviau negu aš veikei prieš tai, kad čia ne visai gerai daroma. Tai va – dar vienas žmogus, kuris tipiškai bėgioja iš vienos pusės į kitą pusę. Tipinga turbūt pagal kūno sudėtį“.
   „Kažkoks buvo konkretus siūlymas užbaigti šitą klausimą“, - į pritilusią auditoriją netrukus kreipėsi R.Malinauskas. 
„Aš tai, gerbiamas mere, siūlyčiau kreiptis į atitinkamas institucijas dėl Druskininkų sveikatinimo įstaigų veiklos įvertinimo“, - kaip žirnius išbėrė A.Šiaučiulis. „Gerai, – pasakė tas. – Teikiu balsavimui dėl siūlymo“. 

„Išdavęs kartą, patikimu jau nebūsi“

   - Kodėl socdemai šitaip jus atakuoja dėl tos kurorto sveikatinimo įstaigų asociacijos? Trečiame posėdyje V.Trinkūno „klausimas“ – viena svarbiausių temų. Tai “gyventojai klausia”, tai “balneologijos korifėjai“ nerimsta? 
   - Kai žmonės labai nori kabinėtis, tai ir stulpas tampa tinkamu objektu. Kas belieka, kuomet juos užgriuvusi pagrįstų įtarimų lavina spaudžia prie dugno, tada reikia ieškoti kaltų, į kuriuos būtų galima nukreipti dėmesį. Beviltiškas blaškymasis! Prieš rinkimus mane bandė apkaltinti kažkokių žemių užgrobimu, nelegalų įdarbinimu, dar bandė apkasti šiukšlių dėžėmis. Teko net teisme aiškintis, bet visi muilo burbulai susprogo: teismai neturėjo man jokių priekaištų. O besikreipiantys ,,gyventojai” ar ,,balneologijos korifėjai” - naivūs pretekstai prisikabinti.
   - Vadinasi, iš gydyklų direktoriaus pareigas turėjusio palikti V.Taletavičiaus vienas pirmųjų sužinojote apie slaptųjų apartamentų egzistavimą vandens parke - gydyklų administracijos patalpose, antrame aukšte įrengtus prabangius numerius? Kada ir ką jis tuomet konkrečiai papasakojo apie tuos apartamentus? 
   - Net nenorėčiau komentuoti tokių ,,korifėjų” poelgių, kurie gyvenimo vertybes matuoja pagal vėjo kryptį. Kol dirbo gydyklose ir galbūt net pats įrenginėjo tuos apartamentus, tylėjo kaip musę kandęs, nes plaukė ta pačia valdžios valtimi. Kai buvo paprašytas išeiti, atbėgo pas mane su ,,svarbia informacija”, neva tu skųsk valdžią, nes baisu, kaip jie elgiasi ir ką jie daro... Pasakojo daug ir detaliai, bet aš nesu iš tų žmonių, kurie, išgirdę galbūt paskalas, bėgtų skųsti. Bet dabar, kai pamačiau per KK2 ir perskaičiau spaudoje, supratau, kad man tada pasakojo apie tuos pačius apartamentus ir ne tik...
   - A.Šiaučiulis, kuris išvadino jus lobistu ir net apkaltino asmeninių interesų tenkinimu, juk praėjusioje savivaldybės tarybos kadencijoje buvo jūsų partijos narys - liberalas. Be to - lyg ir jūsų kolega, kažkada vadovavęs “Lietuvos” sanatorijai, o dabar savo karjerą tęsiantis kažkur Valkininkuose. Gal reikėjo žmogui duoti “paprezidentauti” asociacijoje, nebūtų dabar toks piktas? O gal čia slypi kitos priežastys?
   - Aš jį pavadinčiau to paties lizdo paukščiu. Beje, mano žiniomis, A. Šiaučiulis niekada nebuvo liberalų partijos narys, jis ankstesnės kadencijos rinkimuose tik buvo įtrauktas į Liberalų ir centro partijos sąrašą. Tuomet prisiekinėjo meile liberalams ir negailestinga kova prieš negeroves valdžioje.
   Įtraukė į sąrašą, išrinko į tarybą, bet po pirmųjų tarybos posėdžių šefas treptelėjo koja ir baigėsi visi priesaikos įžadai. Klausimas tik, ar daug laimės gauta, puolus į valdančiųjų glėbį? Matyt, net ir toks atsivertimas nepadėjo iš tremties sugrįžti į Druskininkus, nes išdavęs kartą, patikimu jau nebūsi.
   Net ir tada, kuomet A. Šiaučiulis dar dirbo Druskininkuose, o mūsų asociacija buvo tikrai aktyvi visuomeninė organizacija, beje, ne kartą apdovanota savivaldybės padėkos raštais ir nominacijomis, šis ponas buvo pasyvus jos narys, tik retkarčiais pasirodantis posėdžiuose, be iniciatyvos ir idėjų, kaip gerinti kurorto bei sanatorijų ir SPA centrų veiklą. Visuomeninė veikla visada reikalauja atsidavimo, žinių ir laiko, be ko net negalima tikėtis nors kiek apčiuopiamų rezultatų. Neteko girdėti, kad kažkas šį poną būtų siūlęs atlikti kokią nors asociacijos užduotį ar tuo labiau į jos vadovus.
   - Socdemai A.Šiaučiulio pasiūlymu nubalsavo už tai, kad būtų kreiptasi į atitinkamas institucijas dėl asociacijos veiklos įvertinimo. Patikėjote, kad tai nebuvo iš anksto surežisuotas atkirtis jums, kaip opozicijos lyderiui?
   - Namų darbas pasiūlyti savivaldybės tarybai asociacijos veiklos patikrinimą, kuri nėra jai atskaitinga, kelia šypseną ir gailestį tiems, kurie tai siūlo ir kurie tokiems siūlymams pritaria. Čia galėčiau nebent patarle užbaigti - ,,koks pats esi, tokiais ir kitus norėtum matyti”.

„Druskonio“ inf. 

 

  Giedrius Drukteinis KK2 įvertino skandalingąjį Druskininkų
  mero kvietimą
   STT pradėtas tyrimas dėl Druskininkų „Aqua“ parko veiklos nesustabdė miesto vadovų ir toliau kviesti politikus nemokamai pasilepinti SPA paslaugomis. Praėjusią savaitę Seimo nariai buvo šokiruoti – gavo kvietimus apsilankyti miesto šventėje bei laiką praleisti ir skandalingame „Aqua“ parke. Meras Ričardas Malinauskas mano, kad tai puiki kurorto reklama. 
   „Jeigu Seimas svarsto tokius dalykus, tai gerai mums, tai reklama. Tiek diskutuojama Lietuvoje dėl pakvietimų, tai rezultatas 100 procentų pasiektas ir manau, kad bus puiki šventė“, - „Žinių radijas“ laidoje sakė kurorto meras.
   Tačiau politikos elito ekspertas Giedrius Drukteinis pašiurpo, pamatęs Malinausko pakvietimą.
   „Atrodo kaimietiškai, nes kam reikalingi šitie 1980 metų karpiniai? Popierius prašmatnus ir, matyt, apmokėtas iš mokesčių mokėtojų kišenės. O žmogui, kuris rašė tuos kvietimus, tai reikėtų irgi kaligrafijos meno pasimokyti. Yra tokie kursai“, - laidoje KK2 šios savaitės pirmadienio vakarą per LNK kalbėjo G. Drukteinis.
Liberalas Eligijus Masiulis pakvietimą laiko įžeidimu: „Tai atrodo kaip pasityčiojimas ne tiek iš Seimo, bet iš visos Lietuvos teisėsaugos, nes vyksta tyrimas dėl „Aqua“ parko veiklos“.
   Tačiau ne visi politikai mano, kad apsilankymas kurorte esant tokioms aplinkybėms – blogas dalykas. Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas KK2 žurnalistams sakė, kad parke lankėsi, tačiau dabar nežino, ar pasinaudos galimybe nemokamai apsilankyti parke. Vienas socialdemokratų partijos vadovų, Seimo narys Bronius Bradauskas žurnalistams sakė, kad kvietimą atidavė savo darbuotojoms. „Atidaviau savo biuro moterims tą kvietimą, nes jos jaunos moterys ir joms reikia kūną pagražinti. Aš tomis dienomis esu užsiėmęs, bet, jeigu nebūtų užimtos dienos, galvočiau“, - kalbėjo B. Bradauskas.
   Žymusis kovotojas už teisybę Naglis Puteikis, pribėgęs prie KK2 kamerų, protino politikus: „Romos valstybė sugriuvo, nes senatoriai maudėsi pirtyse, kai imperijos pakraščiai badavo. Atėjo barbarai ir sugriovė Romą. Čia irgi visiškas elito „išpindėjimas“.
BNS Spaudos centras

 

  Beprasmio buvimo valdžioje kančios
Rytas STASELIS, www.ve.lt

   Ministrui pirmininkui Algirdui Butkevičiui atrodo, kad oponentų pasirinktos kritikos Socialdemokratų partijai (LSDP) priemonės peržengia padorumo ribas, kartais jos net primena KGB metodus. Taip jis sakė interviu LRT RADIJO laidai „LRT Aktualijų studija“ ketvirtadienį.
   Aš asmeniškai nustebau tada, kada šią savaitę Druskininkų meras, socialdemokratas Ričardas Malinauskas ėmė siųsti politikams (visų pirma tiems, iš oponentų stovyklos) mandagius kvietimus apsilankyti nemokamo poilsio savivaldybės valdomame vandens parke AQUA. O tą patį ketvirtadienį dar ir kalė vinį: “Suteikti nemokamas pramogų ir apgyvendinimo paslaugas savivaldybės įsteigtose įmonėse politikams ir kitiems asmenims yra normali praktika ir ji bus tęsiama”.
   Pamėginsiu pagrįsti, kad tai, ką p. Malinauskas vadina normalia praktika, yra elementorinė korupcija. Jeigu jau Druskininkų savivaldybė ketina kažką tęsti, tai tęs korupcinius veiksmus. Viena vertus, Druskininkų meras kartu su gražuolėmis žmonomis romantiškų vakarėlių į “Aqua” tuos Seimo narius, kuriems, sudarius specialią laikinąją parlamentinę tyrimų komisiją, p. Malinausko tėvonija paverstoje Druskininkų savivaldybėje ištirti švaros ir purvo santykį.
   Kita vertus, tokią paslaugų pristatymo praktiką taiko privataus verslo įmonės. Keisčiau, kad tokių būdų imasi ir meras (mokesčių mokėtojų išlaikomas žmogus), ir savivaldybės (valdiško kapitalo) įmonė. Ir žinoma, nieko tame keista nėra, jeigu, kaip teigia p. Malinausko oponentai, šis aukštas socialdemokratų politikas jau senokai nebeskiria, kas yra “jo”, ir kas yra “valstybės”.    Ginčydamiesi tik dėl klausimo, ar šias dvi nuosavybės kategorijas p. Malinauskas kada nors skyrė savame gyvenime.
   Ko gero, pasirinkčiau antrąją versiją. Nes viešas pažadas tęsti kritikuojamą praktiką reiškia arba seniai beregėtą Lietuvoje politiko įžūlumą, arba tai, kad kažkada jo – dar vaiko – tėvai neišmokė šių dalykų atskirti. Sunkiai arba suvis neatskiriant kairės pusės nuo dešinės yra infantilinė problema.
   Nors neatmesčiau versijos, kad p. Malinausko išsiųsti kvietimai ant aukso spalvos popieriaus buvo socialdemokratams patariančių viešųjų ryšininkų siūlymas atlikti oponentų “utėlėtumo patikrinimą” - o gal koks kvailelis apsidžiaugs ir pasimaus kaip ant baslio. Ir tyrimo galima nebeorganizuoti, nes “visi nemokamu romantišku poilsiu” yra susitepę.
   Tačiau p. Butkevičius turėtų susivokti savo naudojamų žodžių semantikoje. Nes, aš pavyzdžiui, nebesuprantu, kuriuose veiksmuose yra daugiau kagėbistinės smarvės. Ar tai, kad p. Malinauskas net po skandalų nesugeba bent šiek tiek pabrukti uodegos, vaikšto per žiniasklaidą kiekvienąsyk palikdamas neaiškios konsistencijos krūvelę, o žiniasklaida šitai fiksuoja – tai p. Malinausko ir jo suvaldyti ar bent protingai barti nesugebančios partijos problema. Juk joks KGB jam į minkštąją legendiniu skėčiu “durnumo serumo” neįstūmė.
   Kita vertus, mėginimas papirkinėti oponuojančius politikus man tiesiogiai primena Rusijos prezidento Putino administracijos pastangas ir būdus laimėti teisę į Olimpines žaidynes, Pasaulio futbolo taurės finalą. Medžiokles Sibire su italų gėda Silvio Berlusconiu, Monako kunigaikščiu Albertu II, ir reveransus būriui visokių nelabai adekvačių tikrovei aktorių, režisierių ir sportininkų iš Vakarų.
   Vienas įžymesnių šių laikų Rusijos politologų Andrejus Piontkovskis tvirtina, kad viena svarbiausių šiuolaikinės Rusijos eksporto sričių yra korupcija. Jis tvirtina, kad bendraudamas su Vakarų lyderiais Kremliaus šeimininkas ligi Ukrainos įvykių pasikliaudavo dviem pagrindiniais būdais: papirkinėjimu ir šantažu.
Štai, kodėl man Druskininkai ima dvokti. Ponas Malinauskas Rusijos sistemoje greičiausiai būtų neblogas Muchosransko miestelio meras, turinti perspektyvos tiesiog skristi karjeros laiptais. Tiesa, kai kurie tokie anoje sistemoje kažkodėl vis prisiskraido iki mirties, kaip buvęs p. Putino patarėjas ir Rusijos propagandos mašinos kūrėjas Michailas Lesinas, prieš savaitę rastas negyvas Niujorko viešbutyje be dokumentų.
   Klausimas: ar Lietuvos visuomenė, per kraują, nepriteklius ir krizes sugebėjusi tos sistemos atsikratyti, vėl norėtų, kad į ją atgal parvestų p. Malinauskas ir Druskininkų mero už virvelių tampomas Lietuvos ministras pirmininkas?
   Ir klausimas, kilęs pasiklausius tos premjero raudų kupinos LRT radijo laidos: jeigu šešėlinės ekonomikos susitraukimas per trejus metus 1,4 proc. yra didis šios vyriausybės pasiekimas, užtenka pažiūrėti, kiek sumažėjo cigarečių kontrabandos mastai, Rusijai uždraudus Lietuvos vilkikams važiuoti į Rusiją. Apgailėtina.
Premjeras sako, kad socialinis modelis bus priimtas iki Šv. Kalėdų arba jau tik po rinkimų, iki š. m. pabaigos rasis leidimas prekes išvežti į Kiniją ir “Sysas su savo progresiniais mokesčiais nepraeis” - tai viskas? Pagrindiniai aktualiausi darbai...
   Sunkiausia suprasti ir sau pripažinti, kad trejus iš keturių kadencijos metų buvimas valdžioje buvo beprasmis (taip norisi išskirti paskutinį žodį juodu šriftu...). Nes taip ir bus, jeigu dabar bus kariaujama su Sysu, socdemų šunys lakstys paskui Austėjos Landsbergienės mokyklų ir darželių tinklą ar tikrins, gal už didelių informacinių centrų Lietuvoje plėtrą nebuvo sumokėtas kyšis Andriui Kubiliui įdarbinant jo sūnų. Nesvarbu, kad šiek tiek ne į temą, šiek tiek ne ten...
   Bet juk tai ir yra p. Malinausko logika!

 

  Mūsų miestas – dviračiams nepritaikytas?

Druskininkietis savo pastebėjimus pailiustravo panašių situacijų mūsų mieste nuotraukomis (nuo Veisiejų g. link turgaus) 

   Neseniai „Druskonyje“ rašėme apie pėsčiomis dažnai vaikštančios druskininkietės nusiskundimus, jos nuomone, šaligatviais tarp žmonių neatsargiai nardančiais dviratininkais. Jai pritarė ir policijos komisariato kelių policijos grupės pareigūnas, pareiškęs, jog mieste dviratininkai vienareikšmiškai turėtų riedėti važiuojamąja kelio dalimi, bet ne šaligatviais, nes už tai jiems gresia baudos. Su jais nesutinka druskininkietis, jau 30 metų po miestą keliaujantis dviračiu. Jis savo ruožtu turi priekaištų ir pėstiesiems, ir už miesto tvarkymą bei gatvių žymėjimą atsakingiems savivaldybės tarnautojams.
   „Aišku, pasitaiko nedrausmingų dviratininkų, tačiau į situaciją pažiūrėkime atidžiau, - sako vyras. – Kelyje nuo „Statoil“ degalinės link Ratnyčios dalis važiuojamosios kelio dalies atskirta ir pažymėta kaip dviračių juosta, o šaligatvis skirtas pėstiesiems. Visi važinėja ir vaikšto sau skirtais takais ir konfliktų nekyla. Pėsčiųjų-dviračių take, besitęsiančiame nuo „Statoil“ degalinės Veisiejų gatve, kas antras pėstysis eina dviratininkams skirta juosta, o ant juos bandančių aplenkti dviratininkų didžiai supyksta, nesitraukia iš kelio, plūstasi. Panašiai yra važiuojant nuo „Dangaus skliauto“ kavinės iki lenktojo tiltelio per Ratnyčėlę. Pėstieji nepaiso juostos, skiriančios pėsčiųjų ir dviračių takus, eina, atsiprašant, kaip avių banda, ir yra labai nepatenkinti jiems signalizuojančiais dviratininkais. O ką jau kalbėti apie bendrus pėstiesiems ir dviratininkams skirtus takus miškelyje Veisiejų g. nuo Kalviškių mikrorajono iki „Norfos“ bei „Iki“ parduotuvių. Pėstieji nenori praleisti dviratininkų – signalizuok nesignalizavęs, jiems nė motais. Pėstieji juk nebaudžiami, ne taip kaip dviratininkai“.
   Prityręs dviratininkas stebisi, kodėl negalima būtų specialiu žymėjimu atskirti dviračių takelio judrioje M.K.Čiurlionio gatvėje, Vilniaus alėjoje bei daugelyje kitų gatvių? Kodėl Vilniuje šiuo atžvilgiu tvarka yra? Net ir sostinės senamiestyje, Vokiečių, Pylimo gatvėse, kurios tikrai nėra plačios, sugebėta atskirti juostą dviratininkams. Jeigu jos nėra važiuojamojoje dalyje, tai šaligatviai padalinti į dvi dalis, skirtas pėstiesiems ir dviratininkams. Ten visi praeina, pravažiuoja, sėkmingai prasilenkia ir nėra jokių pykčių ar nesusipratimų.
   Vyras teigia nesuprantantis, kodėl rekonstruojant pagrindinę Druskininkų M.K.Čiurlionio gatvę buvo pamiršti dviratininkai, nepažymint jiems specialios juostos? Specialūs dviračių takai driekiasi palei Nemuną, link sniego arenos, o kaip paprastam žmogui mieste dviračiu nuvažiuoti į turgų, vaistinę ar bažnyčią? M.K.Čiurlionio gatvėje pilna dviračių nuomos punktų, bet poilsiautojai tikriausiai irgi nežino, kaip pas mus dviratininkams važinėti. „Gal čia, Druskininkuose, tyčia taip padaryta, kad policija daugiau baudų galėtų susirinkti?“ – spėlioja pašnekovas.
   Jo nuomone, tai – tikras gatvių bei šaligatvių žymėjimo apsileidimas, pamirštant dviratininkų interesus. „Straipsnyje kelių policijos pareigūnas teigė, jog dviratininkai vienareikšmiškai turi važiuoti važiuojamąja gatvės dalimi. O kaip, sakykit, ten važiuoti, jeigu tai pavojinga, - klausia dviratininkas. – Vairuotojai dviračiais riedančiųjų nepaiso, pasuka dviratininkams tiesiai prieš nosį. Kartą važiavau dviračiu su įjungtomis šviesomis ir specialia liemene M.K.Čiurlionio gatve nuo Santuokų rūmų iki turgaus, tai susidūriau net su penkiomis avarinėmis situacijomis. Jei ne mano patirtis ir greita reakcija, tikrai būčiau pakliuvęs po mašina. O ar pagalvoja kas nors apie paauglius ant dviračių? Kadangi gimnazija pas mus viena, į ją iš viso miesto dviračiais keliauja moksleiviai. Jiems kyla ta pati problema – gatvėmis važiuoti jie bijo, o ant šaligatvių dviračiams skirti takeliai nepažymėti“. 
   Vyras pabrėžė šia proga specialiai dar kartą išstudijavęs Kelių eismo taisykles. „Ten parašyta, kad jeigu nėra dviračiams pažymėto tako, o šalia – judri gatvė, kaip pas mus M.K.Čiurlionio, dviratininkai gali važiuoti ir šaligatviais. Tačiau kaip tai daryti saugiai?“, - klausia jis.

„Druskonio“ inf.

 

  G.Kuneikienė oficialiai pašalinta iš TS-LKD partijos

   Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos priežiūros komitetas, išnagrinėjęs Druskininkų konservatorės Gražutės Kuneikienės skundą, pripažino, jog spalio 4 dieną priimtas TS-LKD Druskininkų skyriaus tarybos sprendimas pašalinti G. Kuneikienę iš partijos yra teisėtas ir galiojantis. Buvusi TS-LKD Druskininkų skyriaus pirmininkė G.Kuneikienė (nuotr.) oficialiai pašalinta iš partijos. Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos priežiūros komitetas lapkričio 6 d. pripažino, jog TS-LKD Druskininkų skyriaus tarybos kolegialus sprendimas šalinti G. Kuneikienę iš partijos gretų buvo teisėtas. 

  
„Kaip matyti iš TS-LKD priežiūros komitetui pateiktų dokumentų ir šalių paaiškinimų, G. Kuneikienė savarankiškai, be TS-LKD Druskininkų skyriaus tarybos ir TS-LKD frakcijos Druskininkų savivaldybės taryboje žinios ir įgaliojimų, priėmė sprendimą teikti savo kandidatūrą į Druskininkų savivaldybės tarybos kontrolės komiteto nares. Šiuo atveju G.Kuneikienė veikė kaip savarankiška tarybos narė ir niekaip neatstovavo TS-LKD frakcijai ar TS-LKD Druskininkų skyriui, - konstatuojama TS-LKD priežiūros komiteto nutarime. - Pabrėžtina, kad G. Kuneikienė buvo tinkamai informuota apie TS-LKD Druskininkų skyriaus tarybos įpareigojančius nutarimus, taip pat opozicinių frakcijų susirinkimuose patvirtintą sprendimą deleguoti TS-LKD frakcijos seniūną V. Semešką į kontrolės komiteto narius ir pirmininkus. Tačiau savo aktyviais veiksmais jų nevykdė ir pažeidė. Nagrinėjamu atveju G. Kuneikienė savo veiksmais ne tik neįvykdė teisėtų TS-LKD Druskininkų skyriaus valdymo organų reikalavimų, bet ir reikšmingai pakenkė TS-LKD reputacijai. Viešojoje erdvėje pateikta informacija apie TS-LKD Druskininkų skyriaus ir TS-LKD frakcijos savivaldybės taryboje susiskaldymą ir pavienius veiksmus pakenkė visai TS-LKD, kaip atsakingai, idėjiškai orientuotai ir viešąjį interesą ginančiai politinei jėgai“.
   Spalio 4 d. priimtas TS-LKD Druskininkų skyriaus tarybos sprendimas pašalinti G. Kuneikienę iš TS-LKD partijos pripažintas teisėtu ir galiojančiu. Kaip rašoma TS-LKD priežiūros komiteto sprendime, šis nutarimas yra galutinis ir neskundžiamas.
   G.Kuneikienė tokio įvertinimo sulaukė dėl savo elgesio rugsėjo 30-osios Druskininkų savivaldybės tarybos posėdyje. Skandalas kilo dėl savivaldybės taryboje niekaip nesudaromo Kontrolės komiteto, kuriam pagal teisės aktus privalo vadovauti opozicijos narys. 
   Nors opoziciją savivaldybės taryboje sudarantys konservatoriai bei liberalai yra vieningai sutarę į Kontrolės komiteto pirmininko postą deleguoti dabartinį vietinių konservatorių lyderį, ekonomistą Vilių Semešką, prieš šio principingo ir per daug nepatogių klausimų vietos valdžiai užduodančio politiko kandidatūrą iš pat pradžių piestu stojo vietiniai socdemai. 
   Kategoriškai besipriešinantys opozicijos siūlomai konservatoriaus V.Semeškos kandidatūrai, socdemai į šį komitetą, kaip seniai buvo galima numanyti, siekė išrinkti problemų nekeliančius opozicijos narius. Iki šiol vieša paslaptis buvo, kad valdančiajai daugumai tinkamiausia konservatorių kandidatūra į Kontrolės komiteto narius būtų buvusi G.Kuneikienė, kurios galimybes socdemai turėjo progos įvertinti ankstesnėse savivaldybės tarybos kadencijose. 
   Pastariesiems, į Kontrolės komitetą niekaip nenorintiems įsileisti skandalingų dalykų galinčio iškapstyti politiko, pagalbos ranką rugsėjo 30-osios posėdyje netikėtai ištiesė pati V.Semeškos bendrapartietė. G.Kuneikienę, su niekuo nederinusią savo veiksmų ir savarankiškai pasisiūliusią į Kontrolės komiteto narius, rugsėjo 30 d. savivaldybės tarybos posėdyje socdemai sutiko kone išskėstomis rankomis, o štai tokį bendrapartietės elgesį Druskininkų konservatoriai įvertino kaip partijos išdavystę.   Buvusią TS-LKD Druskininkų skyriaus pirmininkę G.Kuneikienę partijos kolegos spalio 4 d. TS-LKD Druskininkų skyriaus tarybos posėdyje pašalino iš partijos. Tuomet G.Kuneikienė šį sprendimą apskundė TS-LKD partijos priežiūros komitetui, tačiau skundas nebuvo patenkintas. 
   TS-LKD Druskininkų skyriaus pirmininkas V.Semeška „Druskoniui“ sakė, kad visa opozicija buvo šoke dėl G.Kuneikienės veiksmų savivaldybės tarybos posėdžio metu: „Matėsi, kad ji skaitė paruoštą tekstą, buvo pasiruošusi, apgalvojusi, o galbūt net ir apsitarusi. Nes, kaip žinome, Vyriausybės atstovas yra įteikęs reikalavimą socdemų daugumą sudarančiai savivaldybės tarybai dėl komitetų sudarymo, ir ši jo neįvykdė, dėl ko Vyriausybės atstovas kreipėsi į teismą. Galbūt ponia Kuneikienė gavo spaudimą iš valdžiukės – arba tu iššoki, arba galbūt bus imtasi dar kažkokių priemonių? Juk pamenate, kokie „kompromatai“ prieš G.Kuneikienę buvo išpilti valdžialaikraštyje prieš savivaldos rinkimus? Mes, priimdami sprendimą, įvardijom, kad tai yra išdavystė. Buvo ir mūsų skyriaus etikos komisijos posėdis, į kurį ji nesiteikė ateiti, ten taip pat buvo konstatuota, kad G.Kuneikienė pasielgė neetiškai, pažeidė mūsų partijos įstatų imperatyvias normas ir padarė žalą partijos reputacijai“.
   V.Semeška pripažino, kad partija turėjo signalų, jog kai kurie tarybos nariais tapę jų bendrapartiečiai gali pasiduoti spaudimui. „Po to, kai mane išrinko TS-LKD partijos Druskininkų skyriaus pirmininku, G.Kuneikienė iškart po susirinkimo pareiškė, kad ji veiks nepriklausomai, atskirai ir priiminės sprendimus taip, kaip ji mano esant teisingai. Todėl dabar, matant, kas vyksta, kyla klausimas – teisingai kam: opozicijai, bendruomenei, ar valdžiukei? - minėjo TS-LKD Druskininkų skyriaus pirmininkas. - Nuogirdų, manau, buvo. Ji dažnai skundėsi, kad priešprieša valdžiai kenkia jos šeimos interesams. To ji niekuomet neslėpė. Daug kam užkliuvo tam tikri požymiai, jos verslo reklama neteisėtu leidiniu pripažintame valdžialaikraštyje, dėl ko tekdavo aiškintis žmonėms, ką visa tai reiškia“.
   - Koks G.Kuneikienės, išrinktos į Druskininkų savivaldybės tarybą pagal TS-LKD partijos sąrašą, statusas bus dabar, kai ji oficialiai pašalinta iš partijos? – „Druskonis“ paklausė V.Semešką.
   - Nors p.Kuneikienė išrinkta pagal TS-LKD partijos sąrašą, tačiau manyti, kad ji mandatą perduos sekančiam pagal rinkimų sąrašą mūsų partijos nariui Antanui Balkei, deja, nerealu, ir tokią poziciją esame jau iš jos girdėję. Atsisakyti mandato neįpareigoja ir LR įstatymai, išrinktas pagal partijos sąrašą savivaldybės tarybos narys tai gali padaryti tik veikdamas pagal savo sąžinę ir laisva valia.
   - Kokios laikysis pozicijos jos atžvilgiu opozicinės frakcijos savivaldybės taryboje, ir kam ji dabar atstovaus? Ar G.Kuneikienė išliks opozicijos nare?
  
- Artimiausiu metu rengsime opozicinių frakcijų pasitarimą, kuriame įvertinsime Priežiūros komiteto sprendimą. Ar p.Kuneikienė norės likti opozicijoje, ar pereiti į poziciją – ji nuspręs pati.
   - Kaip dabar bus su G.Kuneikiene ir savivaldybės tarybos Kontrolės komitetu: juk socdemai džiugiai nubalsavo už G.Kuneikienės, kaip opozicijos atstovės, kandidatūrą į Kontrolės komitetą? Šis klausimas, be kita ko, nagrinėjamas ir teisme. Ar G.Kuneikienės pašalinimas iš partijos turės įtakos Kontrolės komiteto narių sąrašui, už kurį nubalsavę socdemai? 
  
- Į Kontrolės komitetą tarybos narys gali būti deleguojamas tik nuo frakcijos, todėl jos paskyrimas nėra teisėtas, savivaldybės tarybos posėdžio protokolas dėl jos paskyrimo surašytas nesąžiningai, todėl buvo užprotestuotas. Jos pašalinimas, be abejonės, turės įtakos ir Kontrolės komiteto sudėčiai, kadangi TS-LKD frakcijai ji tikrai komitete neatstovaus. 

„Druskonio“ inf.

 

  „Rūšiuoti atliekas labiau motyvuotų mažesnės jų išvežimo
  kainos“ 


   Lietuva yra viena iš prasčiausiai atliekas tvarkančių valstybių Europos Sąjungoje. Mūsų žmonės atliekas vis dar rūšiuoja vangiai. Lietuvoje į sąvartynus pašalinama apie 70 proc. atliekų, tarp kurių yra perdirbimui ir tolimesniam panaudojimui tinkamos antrinės žaliavos. O kokia situacija Druskininkų savivaldybėje?
   Lapkričio 15 d. druskininkiečių atliekų tvarkymo įpročiais domėjosi Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų skyriaus nariai, kurie Druskininkų mieste, Viečiūnuose bei Leipalingyje vietos gyventojams surengė informacinę akciją apie rūšiavimą ir jo svarbą. „Šį mėnesį važinėjame po visą Lietuvą, apžvelgdami esamą situaciją ir bendraudami su žmonėmis apie jų atliekų tvarkymo įpročius ir problemas, mokydami, kaip teisingai rūšiuoti. Galiu tik pasidžiaugti esama situacija Druskininkuose. Mieste ir didesnėse gyvenvietėse tikrai yra sudarytos puikios sąlygos rūšiuoti atliekas. Kiek blogesnė situacija yra kaimiškose vietovėse, toliau nuo gyvenvietės centro įsikūrusiems žmonėms, kurie skundžiasi, jog jiems duotas tik vienas konteineris ir atliekos surenkamos gan retai“, – sakė druskininkietis, Lietuvos žaliųjų partijos Pilietinių iniciatyvų komiteto pirmininkas Laurynas Okockis. 
   Akcijos organizatorius maloniai nustebino vyresnio amžiaus žmonių sąmoningumas. Paklausti, ar rūšiuoja, jie stebėjosi, ar dar yra žmonių, kurie nerūšiuoja, nes jiems tai – jau natūralus įprotis. Pastebėta, jog kiek vangesnis yra jaunimas, kuris teisinasi neturintis tam pakankamai laiko, nors mokyklinio amžiaus vaikai jau ne tik patys gerai žino, kaip teisingai rūšiuoti, bet ir pamoko savo tėvus. Pasak L. Okockio, druskininkiečius rūšiuoti motyvuoja ne tik tam sudarytos geros sąlygos (rūšiavimo konteineriai prie daugiabučių, individualių namų gyventojams skiriami konteineriai antrinėms žaliavoms), bet ir už neteisingą atliekų tvarkymą gresiančios baudos. Tačiau jis abejoja, ar baudos yra tikrai tinkamas atliekų tvarkymo problemos sprendimas. „Būtina užtikrinti, kad atliekos būtų tvarkomos teisingai, ir ugdyti gyventojų sąmoningumą, tačiau vertėtų pagalvoti ir apie pozityvesnę motyvaciją. Teisingai rūšiuojantys turėtų už atliekų tvarkymą mokėti mažiau, nes gyventojai, nuo buitinių atliekų atskiriantys stiklą, plastiką, popierių, padaro gerą darbą atliekų tvarkymo įmonėms, atliekų vežėjas mažiau buitinių atliekų išveža į sąvartyną, jam nereikia mokėti brangaus sąvartyno mokesčio. Ši a nauda galėtų būti pasidalinama su gyventojais. Šiuo metu dėl motyvacijos rūšiuojantiems Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys dirba Aplinkos apsaugos komitete“, – teigė L. Okockis. Akcijos metu Druskininkų miesto gyventojai pasidalino savo žiniomis apie atliekų tvarkymą, o taip pat buvo supažindinti su dažnai pasitaikančiais atliekų rūšiavimo mitais, gavo rūšiavimo taisykles, kaip teisingai atsisveikinti su buityje susidarančiomis atliekomis. Šis renginys buvo Europos Parlamento visoje Europos Sąjungoje organizuojamos „Atliekų mažinimo savaitės“ dalimi.

„Druskonio“ inf. 

 


PaieškaKas, jūsų spėjimu, gyvens garsioje pilyje ant Vijūnėlio tvenkinio kranto?
Statytojas alytiškis A.Baranauskas
Kurorto meras R.Malinauskas
Princesė ant žirnio
Ten bus senelių prieglauda
Manęs tai nedomina


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.