Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Dėl avarijos transformatorių pastotėje Druskininkai buvo
  likę be elektros

LESTO specialistai bandė sutaisyti gedimą transformatorių pastotėje Neravuose

Vilma DANAUSKIENĖ, 15min.lt


   Visas Druskininkų miestas – apie 1000 vartotojų, tarp kurių – SPA, viešbučiai, vandens parkas, savivaldybė, restoranai, sanatorijos – balandžio 8-ąją, antradienį, buvo likę be elektros tiekimo. Elektros srovės tiekimas nutrūko 10 val. 41 min. 
   Balandžio 8-osios 13 val.30 min. LESTO atstovas E.Naprys 15min.lt informavo, kad elektros energijos tiekimas visiems vartotojams yra atstatytas.
  
„Pirmiesiems vartotojams elektros energijos tiekimas atnaujintas 12 val. 05 min. Šiuo metu elektros tiekimas atstatytas visiems vartotojams“, – sakė E.Naprys. LESTO atstovas teigė, kad iki šiol dar nėra nustatyta, dėl ko sutriko pastotės veikla.
   „Dėl kol kas nenustatytų priežasčių nutrūko elektros energijos tiekimas į pačią transformatorių pastotę. Todėl mūsų bendrovės dispečeriai prarado galimybę pastotės veiklą valdyti nuotoliniu būdu. Mūsų brigados dar dirba, tikriausiai teks dirbti iki vakaro, kol bus išsiaiškinta, kodėl nutrūko elektros srovės tiekimas į transformatorių pastotę“, – aiškino E.Naprys.
   Bendrovės atstovas teigė, kad gedimo šalinti atvykusiems bendrovės darbuotojams įėjus į pastotę, pastate jautėsi stiprus degėsių kvapas. Tačiau gaisro židinio elektrikai neaptiko.
Elektros nebuvo ne tik Druskininkuose 
   Kiek anksčiau pranešta, kad elektros energijos tiekimas nutrūko ne tik Druskininkų mieste. Kaip informavo gyventojai, porą valandų be elektros teko suktis ir gretimai esančioms Viečiūnų bei Neravų gyvenvietėms.
   Kaip anksčiau sakė bendrovės LESTO, užtikrinančios elektros energijos tiekimą Druskininkų mieste, atstovas Ernestas Naprys, elektros tiekimas sutriko dėl didelės avarijos šalia Druskininkų, Neravų kaime, esančioje transformatorių pastotėje.
   Pastotėje aukštos įtampos elektros energijos srovė pakeičiama į vidutinės įtampos elektros srovę ir keliauja vartotojams. Pastotė neveikė, dėl nežinomų priežasčių ji atsijungė.
   „Kol kas nežinome priežasčių, dėl ko įvyko avarija. Kol nėra nustatyta, neatmetame ir tyčinės gedimo priežasties ar trečiųjų asmenų kaltės. Taip pat tiksliai nėra identifikuotas gedimo pobūdis. Mūsų specialistai dirba, šaliname pasekmes. Elektros neturi apie 1000 vartotojų, beveik visas Druskininkų miestas. Kada bus atnaujintas elektros tiekimas, negaliu kol kas atsakyti“, – 15min.lt sakė E.Naprys.
   Vieno didžiausių Druskininkuose elektros vartotojų – sveikatingumo centro SPA Vilnius SANA savininkas ir generalinis direktorius Valdas Trinkūnas teigė, kad dėl nutrūkusio elektros tiekimo paslaugos sanatorijoje buvo neteikiamos.
   „Turime papildomus srovės generatorius, tačiau jų nepakaks. Šiuo metu svarbiausia yra apsaugoti kompiuterių programas, taip pat – įrenginius, kurie naudoja elektros energiją. Staigus įtampos kritimas gali pakenkti tiek ventiliacijos sistemoms, tiek vandens padavimo siurbliams, kitiems įrengimams, medicinos įrangai. Kol kas nuostolių neskaičiuojame, žiūrime, kaip išvengti nepatogumų mūsų lankytojams“, – sakė V.Trinkūnas.
   Verslininkas piktinosi, kad iš LESTO negauta jokio paaiškinimo, kas įvyko ir kada bus atstatytas elektros energijos tiekimas.

 

  TS-LKD partijos Druskininkų skyriaus sąrašo lyderiu
  išrinktas 41 metų ekonomistas Vilius Semeška


   Balandžio 6 d. sveikatingumo centro „SPA Vilnius SANA“ konferencijų salėje Druskininkuose vyko TS-LKD partijos Druskininkų skyriaus visuotinis ataskaitinis susirinkimas. Jo metu balsų dauguma į savivaldybės rinkimų sąrašo lyderius išrinktas druskininkietis, skyriaus vicepirmininkas, ekonomistas Vilius Semeška. Pagal TS-LKD partijos nustatytą tvarką išrinktas skyriaus lyderis tampa potencialus kandidatas užimti savivaldybės mero pareigas po kitų metų pavasarį vyksiančių savivaldos rinkimų. 
   Visuotinio susirinkimo metu metinės veiklos ataskaitą pateikė skyriaus pirmininkė Gražutė Kuneikienė, kuri pasidžiaugė aktyvia kolegų veikla, apžvelgė nuveiktus darbus, nubrėžė būsimos veiklos gaires. G. Kuneikienė pabrėžė, kad skyriuje dabar bus aktyvūs du lyderiai, kurie gali nuveikti gerokai daugiau dalyvaujant ateinančiuose Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose, deramai pasiruošti 2015 metų savivaldos rinkimams. Į susirinkimą atvykęs gausus būrys Europos parlamentarų: Algirdas Saudargas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Laima Liucija Andrikienė, pasveikino Druskininkų savivaldybės gyventojus, apžvelgė politinę padėtį Europoje dėl vykstančių grėsmingų įvykių Ukrainoje. 
   TS-LKD partijos Druskininkų skyriaus lyderis ir kandidatas į merus Vilius Semeška atkreipė dėmesį į būtinybę suvienyti savivaldybės gyventojus. „Druskininkai turi tarnauti druskininkiečiams, o augantys svečių, poilsiautojų srautai privalo apčiuopiamai gerinti vietinių savivaldybės gyventojų gyvenimo kokybę. Investicijos iš Europos Sąjungos paramos fondų, savivaldybės biudžeto į infrastruktūrinius objektus turi užtikrinti pirmiausiai gyventojų interesus. Savivaldybėje dirbantys verslininkai sukurs daugiau ir įvairesnių darbo vietų tik tada, kuomet savivaldybės užsakymai atiteks Druskininkų savivaldybėje registruotoms bei veiklą vykdančioms bendrovėms, mokesčių forma užpildančioms savivaldybės biudžetą“,– kalbėjo V.Semeška. Pažymėta, kad kurortas yra pilkas iš vidaus be kino, teatro, koncertų, parodų salės, o išpuošti ir gražūs Druskininkai turi pirmiausiai išlikti kokybiškas, išskirtines paslaugas teikiantis kurortas, apsuptas natūralios aplinkos, M.K. Čiurlionio miestas, įkvėpiantis kūrybai, bet ne pramogų sostinė po atviru dangum, skirta masiniam turizmui. 
   „Kartu pasieksime daug daugiau“, – šiuo šūkiu baigtas visuotinis ataskaitinis susirinkimas, o TS-LKD Druskininkų skyriaus nariai puikia nuotaika ir daug žadančia perspektyva linkėjo vieni kitiems ramybės, vienybės bei stiprybės, ypač šiuo sunkiu visai Europai metu. 

TS-LKD Druskininkų sk. informacija

 

  Bandė susieti merų algas su gyventojų pajamomis – kilo
  triukšmas

   Dar viena idėja reformuoti merų darbo užmokesčio sistemą žlunga vos atsiradusi.

   Kaip rašo dienraštis „Lietuvos žinios”, Seimo nario Kęstučio Masiulio siūlymą savivaldybių vadovų piniginės storį reguliuoti pagal konkretaus regiono gyventojų pajamas kritikuoja parlamentarai, teisininkai ir patys merai.
   Seimo nario K. Masiulio pastangos priversti merus karščiau nei iki šiol mylėti paprastus gyventojus ir labiau rūpintis jų reikalais nuėjo perniek. Kilnių tikslų neįžvelgę parlamento teisininkai jo parengtą projektą įvertino kaip nekonstitucišką. 
   K. Masiulis dar prieš porą mėnesių pateikė projektą, kuriuo siūlė, kad merų ir jų pavaduotojų pareigines algas nustatytų bei darbo užmokestį tvirtintų savivaldybių tarybos, atsižvelgdamos į vidutinį vietos gyventojų mėnesio atlyginimą. 
   Mero pareiginė alga esą negalėtų viršyti 2,5, vicemero - 2 vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių konkrečioje savivaldybėje. Pagal šį principą pusės merų algos mažėtų, pusės - galbūt didėtų.
Savivaldybių vadovai šią naujovę pirmiausia ragina išmėginti patiems Seimo nariams, ypač tiems, kurie išrinkti toli nuo sostinės esančiose apygardose. 
   “Gal tegul ir Seimo nariai, išrinkti vienoje ar kitoje apygardoje, pamėgina savo darbo užmokestį sieti su tos teritorijos žmonių gyvenimo lygiu. Ypač įdomu būtų pažiūrėti, kiek uždirbtų toliau nuo sostinės nutolusiuose rajonuose išrinkti Seimo nariai”, - replikavo Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Druskininkų meras R.Malinauskas. 
   Seimo Teisės departamento specialistų teigimu, K. Masiulio siūlomas reguliavimas prieštarauja Konstitucijos nuostatai, kad “kiekvienas žmogus turi teisę gauti teisingą apmokėjimą už darbą“. 
*  *  *
   „Kaip galvojate, kodėl kilo šitoks triukšmas?“, - „Druskonis“ paklausė Seimo narį, konservatorių K.Masiulį. 
   - Manau, kad viskas susieta su tuo, jog Seimo nariai, o nemaža jų dalis yra betarpiškai susieti su savivaldybėmis, kuriose jie išrinkti ir, aišku, turi kontaktus su merais, stengiasi atsižvelgti į merų nuomones ir norus. O tie norai dažniausiai yra tokie, jog merai nenorėtų, kad jų atlyginimai kaip nors priklausytų nuo darbo rezultatų. O aš manau, jog gyventojai norėtų, kad jų mero atlyginimas, atvirkščiai, priklausytų nuo jo darbo rezultatų.    Pasaulyje plinta naujas viešojo administravimo stilius ir pastangos susieti viešojo administravimo darbuotojų darbo rezultatus su jų gaunamomis pajamomis. Tokia sistema juk yra privačiame versle: jeigu įmonėje samdomas vadovas, ir įmonė rodo gerus rezultatus, tai, aišku, niekas nenori prarasti tokio vadovo, siekia, kad jis toliau dirbtų ir įmonė klestėtų. Geri rezultatai garantuoja gerą atlyginimą. O jei blogi rezultatai, tai arba atsikratoma blogo vadovo, o kartu ir atlyginimai menkėja. Mano požiūris toks: merai turėtų būti suinteresuoti gerais rezultatais. Dabar kaip matuoti tuos rezultatus? Reikia žiūrėti, kaip jie rūpinasi savivaldybės gyventojais. Pagrindinis dalykas, ko savivaldybėms trūksta, tai - naujos darbo vietos. Ir geros darbo vietos, kad žmonės nenorėtų emigruoti. O mūsų savivaldybės tuštėja. Savivaldybėse, kur yra augimas ir kilimas, ten ir žmonių atlyginimai didesni. Merų atlyginimai turėtų būti susieti su jų savivaldybės žmonių gaunamų atlyginimų vidurkiais. Toks ir buvo mano siūlymas, jog merai stengtųsi, kad savivaldybėje būtų daugiau gerų darbo vietų, o ne vytų darbo vietas lauk. 
   - O ką galėtumėte pasakyti apie Druskininkus? Mūsų kurorto išorinis blizgutis, pateikiamas poilsiautojams, gražus, tačiau žmonės skundžiasi mažais atlyginimais. Kaip pakomentuotumėte kandžias R.Malinausko replikas į jūsų pasiūlymą dėl merų algos?
   - Galbūt R.Malinauskas pasiskaičiavo, kad pas jį žmonių atlyginimai neblizga ir jų gyvenimas nėra toks turtingas? Nors R.Malinauskas, manau, iš tų žmonių, kurie galėtų dirbti ir negaudami atlyginimo. Juk jis toks turtingas žmogus. Skaičiau spaudoje, kokiais jis puikuojasi automobiliais ir kt. Replikuodamas į mano siūlymą, manau, jis rūpinasi bendra merų brolija, kuri tikrai nenorėtų tų pokyčių. O jiems kas, jei savivaldybė merdi, pavyzdžiui, Kelmėje, kur tedirba kas septintas žmogus ir tai dažniausiai už minimumą? Man kyla noras pasiūlyti ir kitas įstatymo pataisas, kad apskritai politikai negalėtų turėti verslo, kad jie naudotųsi savo padėtimi. Kodėl Jungtinėse Amerikos Valstijose, jeigu eini į politiką, savo turto valdymą perleidi specialiai valstybinei agentūrai, kur net nežinai, kas tą tavo turtą valdo. Ir tu nebegali priiminėti sprendimų, nes jie gal nežaidžia tokių žaidimų, kuriuos tu žaistum. Šią idėją aš ruošiu, planuoju pateikti Seimui ir, manau, kad mano pasiūlymas bus sutiktas tikrai ne su džiaugsmu, o su dideliu pasipriešinimu. 

„Druskonio“ inf. 

 

  Druskininkiečių mėnuo
KOVAS

   Mūsų bendruomenė sustiprėjo 9-iomis susituokusiomis poromis. Vyriausioji ištekėjusioji turėjo 56 metų, vyriausias vedęs – 56-ių. Jauniausioji nuotaka buvo 20-metė, jauniausias jaunikis turėjo 21-erius metus. 1-ąjį kartą susituokė 4 moterys ir vyrai. 2 kartą susituokė 4 moterys ir 5 vyrai. Trečiąjį kartą ištekėjo 1 moteris. 
   Išsituokė 4 poros. Vyriausia išsiskyrusioji moteris – 50-metė, vyriausias vyras 48 -erių metų. Jauniausia išsituokusi moteris – 39 metų, jauniausias išsiskyręs vyras buvo 44-erių metų. 2 išsituokusios poros augino 1 nepilnametį vaiką. Ilgiausiai santuoka tęsėsi 25 metus, trumpiausiai – 5 metus. 
   Bendruomenė praturtėjo 14 naujagimių – 9-iais berniukais ir 5-iomis mergaitėmis. Vaikams suteikti tokie vardai: Ona, Kornelija, Silvija, Amelija, Guoda, Majus, Dominykas, Armandas, Arnas, Dominykas, Emilis, Adolis, Dovydas, Tomas. Jauniausia motina pagimdė 14 metų, jauniausias tėvas turėjo 23 metus, vyriausia mėnesio motina – 40-ties, vyriausias tėvas – 36-erių metų amžiaus. 
   Mirė 35 žmonės: 17 moterų ir 18 vyrų. Amžinybėn išėjo 23 Druskininkų miesto gyventojai (13 vyrų ir 10 moterų); Vieciūnų seniūnijos 2 gyventojai (1 vyras ir 1 moteris); Leipalingio seniūnijos 9 gyventojai (4 vyrai ir 5 moterys), kitų seniūnijų – 1 moteris. Jauniausias velionis turėjo 39-erius metus, jauniausioji išėjusioji – 61 metų. Vyriausiajam mirusiajam buvo 95-eri metai, vyriausiajai – 94 metai. 
   Amžinybėn išėjo: 83 metų Viktoras Baliukonis, 94 metų Bronė Baranauskienė, 86 metų Marijona Bozienė, 71 metų Jurgis Jančiauskas, 39 metų Raimondas Janeika, 53 metų Valdas Janulevičius, 65 metų Juozas Katauskas, 84 metų Angelė Joana Kazlauskaitė, 67 metų Janė Kisielienė, 95 metų Vincas Kvaraciejus, 46 metų Jonas Kvedaravičius, 86 metų Ona Julė Lukošiūnienė, 39 metų Kęstutis Marcinonis, 84 metų Ona Micevičiūtė, 83 metų Anelė Mikelionienė, 81 metų Antanas Algirdas Misevičius, 48 metų Gintaras Petkevičius, 78 metų Elena Irena Petrauskienė, 88 metų Petronė Petručionienė, 80 metų Marija Petrutikienė, 56 metų Romas Rauličkis, 91 metų Vladas Sinkevičius, 76 metų Antanas Slidiauskas, 64 metų Antanas Stankevičius, 77 metų Irena Starovatova, 87 metų Janina Birutė Šarakauskienė, 69 metų Vytautas Šikšnelis, 67 metų Arvydas Jonas Švėgžda, 89 metų Albina Urbonavičienė, 85 metų Juozapa Ona Vailionienė, 77 metų Zinaida Valentukevičienė, 73 metų Viktoras Vaškelevičius, 89 metų Elena Vičkačkaitė, 86 metų Juozas Žūkas, 61 metų Marytė Žuraulienė.

„Druskonio“ inf.

 

  Miesto valdžia proteguoja socialdemokratus?
   Prasidėjus rinkiminei kampanijai į Europos parlamentą ir Lietuvos Respublikos prezidentus, užvirė konkurecinė kova. Partijų nariai aktyviai seka konkurentų veiksmus. Galimai pažeidus įstatymą, oponentai įtaria ir Druskininkus valdančius socialdemokratus.

Konkurentams kilo abejonių


   Anot skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai išsiuntusio politinės partijos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų nario teisininko Vaido Šalaševičiaus, balandžio 3-iąją savivaldybės leidinyje „Mano Druskininkai“ buvo išspausdintas Laimos Rekevičienės straipsnis „Druskininkuose organizuoti tradiciniai verslo pietūs“. Straipsnyje daug dėmesio skiriama politikui, kandidatui į Europos Parlamentą bei į Lietuvos prezidento postą Zigmantui Balčyčiui, kandidatui į Europos Parlamentą Juozui Bernatoniui, ypatingas dėmesys skiriamas socialdemokratų partijai bei jai atstovaujančiam Druskininkų merui Ričardui Malinauskui. Pasak skundo autoriaus, nurodytas straipsnis laikytinas paslėpta politine reklama, jo publikavimu yra pažeidžiami ne tik galiojančių teisės aktų reikalavimai, bet ir kompetentingų institucijų sprendimai.
   Teisininkas pabrėžia, jog leidinyje „Mano Druskininkai“ sukurta savita platforma savivaldybės administracijai, merui ir Tarybos pozicijos nariams teikti informaciją visais klausimais. Jame pateikiama išskirtinai teigiama informacija apie savivaldybės administraciją, merą (jų veiklą, pasiekimus, asmenines savybes, nuveiktų darbų reikšmingumą miestui). Kaip žinia, Žurnalistų etikos inspektorius konstatavo, kad leidiniu „Mano Druskininkai“ vykdoma žurnalistinė kampanija, parengta pagal išankstinius nusistatymus ir tenkinant grupinius-politinius interesus. Dėl nustatytų pažeidimų leidinys „Mano Druskininkai“ buvo pripažintas leidžiamu neteisėtai, o viešosios informacijos skleidėjai (rengėjai) – Druskininkų švietimo centras, savivaldybės taryba, administracijos direktorius ir visa administracija – įpareigoti nutraukti leidinio „Mano Druskininkai“ leidybą arba apriboti jo turinį. 

Vertina kai savigyrą

   Skundo autorius teigia, jog „kaip matyti iš nurodytos publikacijos, šis straipsnis vertintinas kaip socialdemokratų partijos savigyra ir priemonė formuoti itin teigiamą šios partijos ir jos atstovų, esančių vietos valdžioje, įvaizdį gyventojų (rinkėjų) akyse. Atkreiptinas dėmesys, kad Druskininkų meras Ričardas Malinauskas yra socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas, straipsnyje jis vaizduojamas kaip iniciatyvus, novatoriškas ir efektyviai savo vizijas įgyvendinantis vadovas, kuriuo žavisi kiti šalies politikai (Z.Balčytis, J.Bernatonis ir K.Miškinienė, kurie taip pat yra socialdemokratų partijos nariai), užsienio svečiai bei verslo atstovai. Straipsnyje aprašytame renginyje kasmet dalyvauja tik kviestiniai svečiai – socialdemokratų partijos atstovai ir šiai partijai prijaučiantys ar tiesiogiai nuo jos ar vietos valdžios sprendimų priklausomi arba su jais susiję verslininkai. Į tokius renginius niekada nėra kviečiami kitų politinių partijų atstovai, Druskininkų savivaldybės tarybos opozicijos nariai, nepriklausoma žiniasklaida. 

Per daug dėmesio vienam kandidatui

   Kaip skunde rašo V.Šalaševičius, straipsnyje daug dėmesio yra skiriama kandidatui į Europos Parlamentą bei kandidatui į LR Prezidento postą Z.Balčyčiui, taip pat kandidatui į Europos parlamentą J.Bernatoniui, cituojami jų pagiriamieji žodžiai Druskininkų vietos valdžios atstovams, žavimasi vietinio mero įgyvendintais projektais ir darbais, išsakomas politikų rūpinimasis paprastais žmonėmis. „Visi minėtų politikų pasisakymai, abipusės pagyros, kviestinių svečių (bendrapartiečių) svarba, bendras publikacijos tonas, tematika, renginį iliustruojančios nuotraukos – yra priemonės, naudojamos reklamuoti, populiarinti tiek socialdemokratų partiją, tiek atkreipti visuomenės dėmesį į šios partijos pasiūlytus kandidatus – Z.Balčytį bei J.Bernatonį:“, - teigia TS-LKD partijos narys. „Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytas aplinkybes, galima konstatuoti, kad minėta publikacija turi politinės reklamos požymių, tačiau yra tinkamai nepažymėta, t.y. paslėpta politinė reklama, už kurios naudojimą turėtų būti taikoma atsakomybė teisės aktų nustatyta tvarka”, - skunde teigia V.Šalaševičius. 

„Druskonio“ inf.

 

  Seimo narys Jurgis Razma įregistravo Visuomenės
  informavimo įstatymo pataisą, tramdysiančią savivaldybių
  teisę leisti periodinius oficiozus
Vilma DANAUSKIENĖ, www.15min.lt

   Seimo narys konservatorius Jurgis Razma pirmadienį įregistravo Visuomenės informavimo įstatymo pataisą, uždrausiančią savivaldybėms teisę leisti periodinius leidinius. 

   Politikas siūlo 22-ąjį šio įstatymo straipsnį, reglamentuojantį savivaldybių ir jų įsteigtų institucijų (išskyrus mokslo ir mokymosi įstaigas) teisę leisti periodinius leidinius, išdėstyti sekančiai: „Valstybės institucijos bei įstaigos (išskyrus mokslo ir mokymo įstaigas), savivaldybių institucijos bei įstaigos, taip pat juridiniai asmenys, kurių steigėjais, dalininkais ar akcininkais yra savivaldybės, bankai, politinės partijos negali būti viešosios informacijos rengėjais ir (ar) jų dalyviais, bet gali leisti neperiodinius informacinio pobūdžio leidinius, turėti informacinės visuomenės informavimo priemones, skirtas visuomenei informuoti apie savo veiklą, jeigu įstatymų nenustatyta kitaip.“

J.Razma: „Situacija – nenormali“

  
„Tai yra reagavimas į Druskininkų situaciją, – sakė Seimo narys J.Razma. – Gaunu nemažai skundų ir kreipimųsi iš Druskininkų nepriklausomų leidėjų, kurie piktinasi Druskininkų savivaldybės leidžiamu periodiniu leidiniu, sudarančiu iškreiptą konkurenciją vietos žiniasklaidos rinkoje bei žlugdančiu vietinę nepriklausomą spaudą“.
   Tokią situaciją Druskininkuose, kai socialdemokratų ir mero Ričardo Malinausko valdomos Druskininkų savivaldybės biudžetinė įstaiga „Druskininkų švietimo centras“ leidžia periodinį savaitraštį „Mano Druskininkai“, konservatorius J.Razma pavadino nenormalia.
   Pasak J.Razmos, prisidengiant švietimo institucija, tikrovėje vietos valdžia už mokesčių mokėtojų pinigus leidžia valdančiuosius liaupsinantį oficiozą.
   „Yra įstatymo apėjimas, o to neturėtų būti“, – įstatymo pataisos įregistravimo motyvus aiškino J.Razma.
   Druskininkų pavyzdžiu pasekė ir kitos šalies savivaldybės, pradėję vietose už mokesčių mokėtojų pinigus leisti ir nemokamai platinti valdančiuosius liaupsinančius periodinius leidinius.

Apskundė Žurnalistų etikos inspektorei Seime

   2013-ųjų metų vasarį dviejų nepriklausomų Druskininkų savaitraščių leidėjai kreipėsi į Seimo Žurnalistų etikos inspektorę, prašydami įvertinti dideliu tiražu Druskininkų savivaldybės leidžiamą ir nemokamai platinamą leidinį „Mano Druskininkai“.
2013-ųjų metų gruodį Seimo Žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė priėmė sprendimą „Dėl leidinio „Mano Druskininkai“ leidybos“, kuriame konstatavo, kad periodinis leidinys, kuriame Druskininkų valdžia aukština save ir mero Ričardo Malinausko bendraminčius socialdemokratus, o opozicijoje esančius politikus bei nepriklausomą vietos žiniasklaidą drabsto purvais – už Visuomenės informavimo įstatymo ribų.
   Inspektorė griežtai nurodė nutraukti šio leidinio leidybą arba jame rašyti tik apie Druskininkų savivaldybės švietimo įstaigų veiklą.
   Druskininkų savivaldybė tokį sprendimą apskundė teismui. Kol kas teismas sprendimo nėra priėmęs.

Premjeras – nepajėgus sutramdyti pavaldinį

   Pasinaudodamas tuo, kad teismo sprendimo dar nėra, savo pavaduotoją socialdemokratų partijoje, Druskininkų merą R.Malinauską užtaria ir Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas, premjeras Algirdas Butkevičius. Neseniai svarstant merą R.Malinauską ir jo globojamą Druskininkų savivaldybės leidinį socialdemokratų partijos vadovybėje, apsiribota ne R.Malinausko nevykdomo Seimo institucijos priimto sprendimo svarstymu, bet nutarta „palaukti teismo sprendimo“.
   „Žinant premjero A.Butkevičiaus ir Druskininkų mero R.Malinausko valios pajėgumus socialdemokratų partijoje, manau, jog premjeras yra tiesiog nepajėgus pareikalauti iš savo pavaldinio ir itin įtakingo bendrapartiečio, kad būtų laikomasi įstatyme numatytų Visuomenės informavimo įstatymo reikalavimų ir nepiktnaudžiaujama įstatyme paliktomis landomis“, – sakė Visuomenės informavimo įstatymo pataisą, tramdysiančią savivaldybių teisę leisti periodinius oficiozus, pirmadienį įregistravęs Seimo narys J.Razma.

Nepriklausomi leidėjai sveikina iniciatyvą

   Kalbintas vienas iš skundo Žurnalistų etikos inspektorei Seime, nepriklausomo savaitraščio „Druskininkų naujienos“ redaktorius Romas Sadauskas – Kvietkevičius sakė sveikinantis tokią Seimo nario iniciatyvą.
   „Žurnalistų ir leidėjų etikos inspektoriaus tarnybos sprendime dėl Druskininkų savivaldybės leidinio „Mano Druskininkai“ buvo atkreiptas dėmesys, kad mūsų valdantieji pasinaudojo savaip interpretuota Visuomenės informavimo įstatymo nuostata, leidžiančia švietimo įstaigoms informuoti visuomenę apie savo veiklą ir tokiu būdu. Seimo nario J.Razmos pasiūlyta pataisa nepaliks galimybės taip iškraipyti įstatymo. Džiaugiuosi, kad politikas, mano supratimu, teisingai suprato, kaip galima patobulinti įstatymą, skirtą užtikrinti spaudos laisvę. Nes be laisvos žiniasklaidos, objektyviai informuojančios visuomenę apie politikų darbus, nebelieka pačios demokratijos esmės – laisvas rinkėjų apsisprendimas įtakojamas rinkodaros priemonėmis už jų pačių pinigus“, – teigė žurnalistas.
   Pasak R.Sadausko – Kvietkevičiaus, tokia Visuomenės informavimo įstatymo pataisa sustabdytų „druskininkietiškos ligos“ plitimą į kitas savivaldybes: „Tai savivaldybes valdančius politikus apsaugotų nuo pagundos už mokesčių mokėtojų pinigus steigti nemokamai dalinamus laikraščius, kurie rašytų apie juos kaip apie mirusius – tik gerai ir labai gerai, arba nieko“.

 

  UAB „Druskininkų savivaldybė“

Jau kertami medžiai prie centro “Dainava”. Dėl ko?

Vladas KLEINOTAS

  Peržiūrėjau MD laikraščių straipsnius ir įsitikinau, kad savivaldybės tarnautojai dirba išsijuosę bendruomenės labui, bet tik gražiais žodžiais. Jeigu nesiseka, kaltas opozicijos narys. 

Išsiuntė į Seimą


   Labai sumaniai savivaldybės darbuotojai atsikrato jiems neįtinkančių darbuotojų. Kristiną Miškinienę savivaldybei pavaldžių įmonių vadovai išsiuntė į Seimą. Net “parašė” atvirą laišką rinkėjams, kad balsuotų už mero pavaduotoją. Seimo narei K.Miškinienei patikėtos Socialinės apsaugos ir darbo komiteto pirmininkes pareigos. Jos šūkis - „Spręsime tai, kas šiandien svarbiausia žmogui”. Cituoju: “Svarbu, kad prasidėjo daugiabučių namų renovacija. Šis procesas jau įsisiūbavo visose savivaldybėse”. Jeigu siūbuoja, tikėtina, kad nugrius? “Vyksta šilumos ūkio pertvarka, kuri leis sumažinti brangių dujų vartojimą ir ne mažiau kaip ketvirtadaliu atpiginti šilumą vartotojams”. Kas lig šiol trukdė mažinti kainas Druskininkuose? Toliau K.Miškinienė džiaugiasi, kad per praėjusių metų pirmąjį pusmetį Lietuvos ekonomikos augimas išliko vienas sparčiausių visoje Europos Sąjungoje - 4,2 proc., ir šis tempas buvo didesnis negu praėjusių metų tą patį pusmetį. Malonu, kad K.Miškinienė pripažino buvusios Vyriausybės nuopelnus už augančią ekonomiką. Naujoji vyriausybė dar negalėjo paveikti ekonomikos augimo, nes buvo kuriamos komisijos, kad nustatytų, kaip dirbti Vyriausybei.
Rinkiminiai šūkiai
   R.Malinauskas agituoja gyventojus apsispręsti: “Žinau, kad prieš rinkimus vis labiau jaučiamas visuomenės nusivylimas naujais politikų pažadais. Kai kurie žmonės tokie sutrikę, kad verčiau norėtų likti nuošalyje ir nedalyvauti rinkimuose, nes netiki, kad jų balsas gali būti reikšmingas. Juk mums svarbu išsirinkti tokį kandidatą, kuris gyvena mūsų rūpesčiais, nori ir sugeba savo patirtį pritaikyti, sprendžiant žmonių problemas. Mieli Druskininkų savivaldybės žmonės, kviečiu jus atsakingai atlikti pilietinę pareigą ir tvirtai pareikšti savo valią”. Gražiai pasakyta, o namų renovacijos vykdomos „buldozeriu“.
   Darbo partijos Druskininkų skyrius irgi neatsilieka: “Būkite aktyvūs ir sąmoningi Lietuvos piliečiai! Neleiskite už Jus spręsti kitiems. Ateikite, dalyvaukite, diskutuokite, priimkite sprendimus, atsakingai pasvėrę visus argumentus, kurkite Lietuvos ateitį kartu. Lauksime Jūsų!”. Tai kodėl namų renovacija vykdoma priverstinai, bendruomenė ignoruojama?
   Dabar pakalbėkime apie pensijų grąžinimą. Praėjusios kadencijos vyriausybę „kankino“ krizė. Bet sugebėjo krizę suvaldyti. Liko skolinga pensininkams. Tai reikėjo ją vėl išrinkti, kad grąžintų pensijas, dabar A.Butkevičiaus vyriausybė neįpareigota atiduoti tų pinigų. Reikėjo paklausyti Ričardo Malinausko ir Darbo partijos ir neleisti už jus spręsti kitiems.
 
Ne su visais kalbasi?

   R. Malinauskas straipsnyje „Kalbu su visais, kurie nori kalbėti“ sako: “O tiems veikėjams, kurie apie tai kalba, bent jau šiuo klausimu reiktų patiems patylėti, nes būtent dėl jų nevykusio šeimininkavimo sanatorijos atsidūrė ties bankroto riba ir buvo nueita pačiu lengviausiu keliu jas privatizuojant”. Tai kur tos sunykusios sanatorijos? Tiesa, viena sanatorija liko. Aš poniai Aldonai Balsienei siūliau Druskininkuose turimus objektus perduoti valstybei, manęs ji nepaklausė. R.Malinauskas turėtų prisiminti, kokie buvo laikai: Rusijos blokada, pučas, perėjimas į rinkos ekonomiką, o meras dar drįsta meluoti. Nereikia žeminti Sąjūdžio aktyvistų ir jų iškovotos laisvės. Jeigu būtų vadovavęs Jūsų vilties prezidentas A.M.Brazauskas, Nepriklausomybę ir Europos Sąjungą, iš kurios plaukia lėšos Druskininkų objektams, būtume matę kaip savo ausis be veidrodžio. Kaip ponas R.Malinauskas tada būtų gražinęs mūsų kurortą? Toliau postringauja: “Kas iš tiesų nori pasikalbėt, visada randa duris. Mūsų mieste devyniolika tūkstančių gyventojų, ir nei vienam durys neuždarytos”. Tai kodėl K.Miškinienė įvardija 22,2 tūkstančio gyventojų? Kodėl Ričardas Malinauskas nesikalba su likusiais 3,2 tūkstančio? Ten gal tie – drįstantys kitaip manyti?
    Dabar apie savivaldybės tarnautojų kultūrą. Savivaldybės administracijos direktorė V.Jurgelevičienė rašo: „Tarybos narys J. Šarkus peržengė visas ribas“. Tai kiek savivaldybėje yra įrengta ribų? Perskaitai tokią nesąmonę ir supranti, kodėl Druskininkų savivaldybėje egzistuoja diktatūra. Savivaldybės tarnautojai per daug susireikšminę. Poniai V.Jurgelevičienei reikėjo atsiprašyti Juozo Šarkaus ir būtų dingusios visos ribos. Be to, savivaldybės darbuotojai nesiteikia atsakyti į gyventojų užduotus klausimus, nors tai įpareigoja Savivaldos įstatymas. Aš parašiau pareiškimą merui, atsakymą ruošė Rasa Vilūnienė, pasirašė Vilma Jurgelevičienė. Ir man nurodė kreiptis į teismą, bet nenurodė ką teisti - merą, Jurgelevičienę ar Vilūnienę. Ponioms vertėjo išsamiau atsakyti į klausimus, nes jos dirba Druskininkų savivaldybės bendruomenei, o ne privačiame sektoriuje.

Kur tas gėris?

   Savivaldybėje jaučiamas nerimas ir aš suprantu dėl ko. Pirma, tai ne vietoje įrengtas Vandens parkas. Antra - SNOW ARENA, ten trūksta klientų. Atlyginimus moka kas antrą mėnesį. Dabar norima gelbėti padėtį - įrengti lynų keltuvą, bet trukdo parko medžiai, kuriuos teks iškirsti. Vandens parkas turėjo būti pastatytas prie Ratnyčios esančioje laukymėje. Būtų galimybė statyti kitus statinius. Mieste nebūtų padidėję mašinų srautai.
   Dabar pakalbėkim apie bendrovės „Druskininkų butų ūkis“ veiklą. Iš 2002 m. pabaigoje skaitytos spaudos: “Gruodžio 5 d. įvyko UAB „Druskininkų butų ūkis“ vadovų, mero R.Malinausko, Ūkio skyriaus vedėjo ir specialistų bei gyventojų, pateikusių skundus dėl šios įmonės veiklos, susitikimas. Šįmet gauta 16 skundų, tad juos pateikę žmonės ir buvo pakviesti į šį susitikimą, kurio metu jie buvo išklausyti, aptartos iškilusios problemos”. Kas nuo to laiko pasikeitė į gerąją pusę UAB „Druskininkų butų ūkis“ veikloje? Galima spręsti iš namų renovacijos eigos ir bendravimo su gyventojais. Dabar nesikalba, o daro savo “broką”. 
   Beje, kam tas narcizų plotas priešais mero langus? Manau, kažkam reikėjo realizuoti tų gėlių svogūnėlius. Be to, ar ne dėsninga? Juk žmogus, laikantis save geresniu už kitus, trokštantis, kad aplinkiniai juo žavėtųsi, vadinamas narcizu. Jums tai nieko neprimena?
   Perskaičiau straipsnį MD laikraštyje: “Merui - Kauno A.Stulginskio universiteto padėka”. Jo autorių sudomino tai, kokiu būdu R.Malinauskas pasuko iš verslo į politiką ir kaip jam pavyko suburti tokią gerą savivaldybės darbuotojų bei tarybos narių komandą, kurios dėka buvo pasiekti įspūdingi kurorto plėtros rezultatai. Tai kodėl druskininkiečiai nepajuto to gėrio? Kodėl R.Malinauskas, būdamas savivaldybių asociacijos prezidentu, nesukuria strategijos visos Lietuvos progresui? O dėl geros komandos, tai aš susidariau kitą nuomonę. Jeigu tarnautoja negali atsakyti į paprastą klausimą, tai kokia jos kompetencija? Be to, manau, savivaldybei turi vadovauti vadybininkas-ekonomistas, o ne politikas.

 

  Lietaus užpilti daugiabučio gyventojai keikia valdžios
  brukamą renovaciją

L. Galinis apžiūrinėja stogą, aiškindamasis, kokiu būdu į jo butą plūstelėjo vanduo

   Renovuojamas Vytauto g. 15 daugiabutis, kurį jau tris savaites aplipę šiltina Pakruojo statybininkai, turėtų priminti darbščių bičių avilį, tačiau namas labiau panašus į didelį širšių lizdą. Gyventojai tikina esantys nepatenkinti statybininkų darbo kokybe bei daugiabutį administruojančios savivaldybės įmonės UAB „Druskininkų butų ūkis“ atliekama renovacijos darbų priežiūra. Namo gyventojų kantrybės taurę perpildė šio trečiadienio naktį praūžusi liūtis. Kai viršutiniame aukšte gyvenanti šeima atsibudo nuo kambarin pro lubas kapsinčio vandens, gyventojai neištvėrė. „Čia tai bent renovacija! Skęstame!“, - ironizuodami žmonės, kaip ir priklauso tikriems šeimininkams, iš pat ryto kvietėsi butų ūkio vadovus, statybos techninės priežiūros vadovą bei žurnalistus.

Atsibudo lietuje


   Balandžio 9-osios naktį Druskininkuose pliaupė smarki liūtis. Vytauto g.15 daugiabutyje gyvenančio Leono Galinio šeimą prikėlė pro buto lubas pradėję kapsėti vandens lašai. Ką tik remontą namuose pasidarę žmonės pašiurpo – namas renovuojamas, šiltinamas, visi svajoja apie patogų ir šiltą būstą, o čia še tau, kad nori – lietus tiesiai į kambarius!
   „Pabudau nuo kapsėjimo. Lietaus lašai kapsėjo ant palangių, virtuvėje net ant grindų. Mes iškart atidarėme lango mikroventiliaciją, nes vanduo čiuožė tiesiai žemyn. Patiesėm rankšluosčius, nusausinome grindis. Ranką prie sienos paluby pridėjus, jaučiasi drėgmė. Čia nekokybiškai iš lauko pusės priklijuotas putplastis. Dalis vandens pateko tarp jo ir sienos. Turėjo gerai bėgti to vandens, nes lubose net 10 centimetrų storio putplastis dėtas, ir gipsas, ir pakabinamos lubos. Kiek ten likę viduje tos drėgmės, neaišku, nežinia, kada tas brokas vėliau išlys. Kviesiu antstolius, kad įvertintų nuostolius“, - pasakojo naktį kambaryje krintančių vandens lašų prižadintas Leonas Galinis. 
Į renovaciją stojo komunalininkai
   Vytauto g.15 numeriu pažymėtas trijų aukštų namas – nedidukas, vos 22 butus turintis daugiabutis, kaimyniškai vientisa siena sugyvenantis su R.Pankevičienės konditerijos cechu. Namą administruoja ir prižiūri savivaldybei priklausanti bendrovė UAB „Druskininkų butų ūkis“. 
   Gyventojų dauguma pritarė daugiabučio renovacijai. Pačiam pigiausiam variantui – tik namui apšiltinti. Savivaldybei priklausančios bendrovės „Druskininkų butų ūkis“ administruojamą daugiabutį renovuoja konkursą laimėjęs rangovas - UAB „Druskininkų komunalinis ūkis“. „Nuo kada tvarką miesto gatvėse prižiūrinti ir už šiukšlių surinkimą atsakinga įmonė pradėjo remontuoti namus?“ – klausiam gyventojų. „Čia jau reikėtų klausti tų, kas vykdė viešuosius konkursus. Arba savininkų – juk „Druskininkų komunalinis ūkis“ priklauso alytiškiams - UAB „Parama“, - kalba žmonės. – Žinokit, komunalininkai dar ir langus montuos. Kai darbuotojų paklausėm, kam jie dėjo langus ir paprašėm parodyti licenciją, gavom atsakymą, jog tai ne mūsų reikalas“. 
   Bet Vytauto g. 15 daugiabutį renovuoja tikrai ne komunalininkai. Konkursą laimėjęs rangovas iškart pasamdė subrangovus: šį druskininkiečių namą šiltina Pakruojo statybininkai, prižiūrimi vietinių komunalininkų.

Statybininkų darbas – po padidinamuoju stiklu

   Daugiabučio gyventojai viename iš savo susirinkimų išsirinko aktyviausius kaimynus, negailinčius laiko ir energijos akylai stebėti, kad namą renovuojantys statybininkai dirbtų taip, kaip reikalaujama. Vienas iš namo atstovų – Laisvūnas Plečkaitis pasakoja ne vieną kartą ir ne du turėjęs rimtą pokalbį su darbininkais bei juos prižiūrinčiu komunalininkų atstovu.   „Druskonio“ žurnalistė, pakviesta į Vytauto g.15 daugiabutį apžiūrėti per balandžio 9-osios liūtį nukentėjusių kambarių, įsitikino – renovacijos klausimai tarp statybininkų ir gyventojų sprendžiami griežtais balsais, taip sakant, vyriškai. O ginčai, pasak gyventojų, kyla dažnai. „Štai vakar ginčijomės, kad polistirolo negalima klijuoti ant drėgnos sienos“, - apie gyvenimą renovuojamame name pasakoja L.Plečkaitis. 
   „Po liūties, iš pat ankstaus ryto skambinau butų ūkio įmonės direktorei V.Prunskienei. Kadangi jai niekaip nepavyko prisiskambinti, nuvažiavau aiškintis į savivaldybę. Administracijos darbuotojai kažkaip pavyko pasikalbėti su V.Prunskiene. Gavau atsakymą, kad nuostoliai dėl užlietų kambarių bus padengti“, - pasakojo L.Plečkaitis.

Atliktas visas tyrimas

   Balandžio 9-osios ryte į Vytauto g. 15 namą buvo iškviestas ir daugiabučio renovacijos darbų priežiūrą vykdantis statybos techninės priežiūros vadovas Edvartas Sereika. Statybininkai įrodinėjo savo tiesas, gyventojai aiškino, kad viskas yra ne taip. Buvo apžiūrėtos ir rankomis apčiupinėtos kone visos viršutinio buto kambarių lubos. Išvaikščiojome visą daugiabučio stogą, ieškodami priežasčių, kodėl į viršutiniame aukšte esantį butą per liūtį ėmė brautis vanduo. Kadangi reikalas buvo rimtas, buto šeimininkas L.Galinis nepagailėjo ir neseniai remontuotos virtuvės lubų – buvo išimtos kelios dailylentės, išpjautas gabalas polistirolo. Tiesos vardan buvo nuspręsta lupti ir gabalą prie išorinės namo sienos priklijuoto putplasčio. Žmonės įrodinėjo, kad vanduo į butą pateko per plyšį tarp išorinės pastato sienos ir prie jos nekokybiškai priklijuoto putplasčio, statybininkai guldė galvas, kad nieko panašaus nėra – kadangi nuimti lietvamzdžiai, lietus esą pribėgo per sieną tarp sąramos ir lango. Lemiamą žodį šiame ginče turėjo tarti E.Sereika. „Aišku, sudrėkusi siena, tai faktas. Galimai ta drėgmė prasiskverbė tarp sąramos ir lango rėmo į vidų. Bet ne lubos“, - apžiūrinėdamas plyšius, situaciją iš pradžių vertino E.Sereika.
   Statybos techninės priežiūros vadovo dėmesį patraukė ne tik namo sienos, net ir sudrėkusį stogą šiltinę darbuotojai. “Stogo neklijuojam, bet džiovinam“, - perspėjo statybininkus E.Sereika. „Kiek jūs pastabų padarėt, ar nors vieną jie įvykdė?“ – ironiškai klausė L.Plečkaitis. 

Priežastys – nuo projekto

  Balandžio 9-ąją po pietų plūstelėjęs lietus nakties scenarijų pakartojo iš naujo. L.Galinio buto palubiais vėl ėmė sunktis vanduo. Buvo užpilti dar 3 butai ir laiptinė. Kadangi vaizdas buvo kaip ant delno, į įvykio vietą vėl skubiai iškviestas E.Sereika. 
   - Tai ką radote šįkart? Dėl kokių priežasčių lyja tiesiai žmogui į butą? – apžiūros įkarštyje paklausėme statybos techninės priežiūros vadovo.
   - Radau, kad namo sena išorinė siena su tokiu keistu plyšiu – tarpu, toks nevienalytis mūras, sluoksniuotas, su tarpais. Ir per tą tarpą, matyt, pateko pas tuos žmones vanduo. Nuo praardyto stogo krašto taip ir bėgo, žliaugė. 
   - Ar čia yra daugiabutį renovuojančių statybininkų darbo broko?
   - Statybininkai turėtų saugoti pastato konstrukcijas nuo išorės kritulių poveikio. Šito jie nepadarė. Vanduo kaip lijo, taip lyja. Praardė stogo kraštą ir, matyt, sujudino kai kurias detales. 
   - Tai kas šitoje situacijoje kaltas?
   - Aš negaliu atsakyti, kas čia tiesiogiai kaltas. Dalinai ir projekte nėra sprendinių, matyt, projektuotojas net neatvažiavo ir nežiūrėjo, nes projekte neatsispindi, kad siena tokia sluoksniuota, su oro tarpais. Renovacijos projekte pakankamai neištyrinėtos esamo pastato konstrukcijos, nenustatyti faktiniai plyšiai, neparodyti brėžinyje. Taigi pirmą priežastį reikia, matyt, žiūrėti nuo projekto. 
   Šis įvykis – toli gražu ne vienintelis incidentas užsuktame renovacijos vajuje. Kiekvieną pirmadienį Vytauto g.15 namo gyventojai savo noru eina į vietinį „haidparką“ – taip žmonės juokais vadina butų ūkio įmonėje vykstančius susirinkimus, kuriuose už renovaciją atsakingi bendrovės darbuotojai diskutuoja su statybininkais ir leidžia pasisakyti „liaudies balsui“ – renovuojamų daugiabučių gyventojams. Ginčai, sako, būna karšti. „Kalbam daug, aiškinam, kas daroma negerai, reikalaujam, kad visi viešieji pirkimai būtų atliekami tik dalyvaujant gyventojams - butų savininkų atstovams, kad niekas nebūtų daroma mums už nugarų. Kol kas į šį reikalavimą negavom jokio atsakymo“, - sako L.Plečkaitis.
   Vytauto g. 15 namo gyventojai, nekart darę susirinkimus ir prašę butų ūkio atstovų, kad jiems būtų leista dalyvauti su daugiabučio renovacija susijusiuose pirkimuose, nusprendė veikti griežtai ir aiškiai. Kovo 31-ąją jų būstą administruojančiai savivaldybės įmonei žmonės įteikė oficialų raštą, reikalaudami, kad visus sprendimus, susijusius su namo bendrųjų patalpų administravimu, darbų atlikimu, apmokėjimu už atliktus darbus, sutartis su rangovais bei viešuosius pirkimus UAB „Druskininkų būtų ūkis“ atliktų tik dalyvaujant butų savininkų atstovams. „Kadangi gyventojai negauna pilnos informacijos apie išlaidas, susijusias su namo administravimu ir renovacija, iš butų ūkio įmonės vadovų pareikalavome pateikti namo renovacijos galutinį projektą ir sąmatą bei pernai liepą įvykusių viešųjų pirkimų, kurių laimėtojas – mūsų namo renovacijos darbų rangovas UAB „Druskininkų komunalinis ūkis“, medžiagą, - teigia L.Plečkaitis. – Paprašėme, jog visi namo renovacijos darbai, techninė priežiūra bei atliktų darbų priėmimas būtų vykdomi tik dalyvaujant gyventojų atstovams“. 
   Kad jau griebti jautį už ragų, žmonės nusprendė tuo pačiu pasižiūrėti ir į platesnius namo administravimo vandenis. „Butų ūkio įmonės pareikalavome pateikti išlaidas už bendro naudojimo objektų 2011-2013 m. priežiūrą: medžiagų ir atliktų darbų kainas, skaitiklių parodymus. Paprašėme, kad ateityje tokie darbai būtų atliekami tik dalyvaujant namo atstovams, priešingu atveju apmokėjimas bus ginčijamas“, - kalbėjo L.Plečkaitis.
Jei būtų žinoję, kas jų laukia su ta renovacija, gyventojai sako net nebūtų kišę rankų į visą šitą velniavą.

„Druskonio“ inf.


PaieškaR.Malinauskas įpareigotas nugriauti tvorą ir atlaisvinti 25 a užimtos valstybės žemės.Kaip galvojate
Meras tvorą nusigriaus pats
Nugriauti privers tik teismas
Viskas bus kaip ir buvę
Man tai nerūpi


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai ir durys

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.