Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  „Svarbiausia – žmogus“: socialdemokratų palikimas –
  aukštuose postuose sustatyti savi


Tomas DAPKUS, „Alfa“ savaitė“

   Paskutines dienas skaičiuojanti Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderio ir laikinojo premjero Algirdo Butkevičiaus valdžia į šiltus postus karštligiškai sodina savus. Vienas tokių – dešinioji jo ranka ir iki šiol Vyriausybės kanclerio pareigas ėjęs Alminas Mačiulis. Opozicija žada imtis parlamentinio tyrimo, o paskirtasis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad su naujuoju savo paskirtu kancleriu planuoja pertvarkyti išpūstą ir gremėzdišką Vyriausybės kanceliariją.

Laikė laisvą šiltą vietelę

   Iš politinio pasitikėjimo Vyriausybės kanclerio pareigų A. Mačiulis pasitraukė nesulaukęs, kada baigsis laikinojo ministro pirmininko A. Butkevičiaus kadencija. Palikęs šias pareigas, A. Mačiulis gavo taip pat aukštą postą toje pačioje Vyriausybės kanceliarijoje – tapo kanclerio pavaduotoju. Kancleris yra politinė pareigybė, o vicekancleris – biurokratas, kurio politiniai vėjai nepaliečia. Apie tris mėnesius šios pareigos buvo laikomos tuščios, kai į pensiją išėjo buvęs vicekancleris.
   A. Mačiulis dabar nori, kad visuomenė patikėtų, jog vicekanclerio postą laikė ne sau. Esą konkursas neskelbtas ir jis pats atsistatydino pirma laiko, siekiant sutaupyti valstybės lėšų.
   „Tiesiog buvo taip nuspręsta taupyti lėšas, nes metų galui prognozavome, jog reikalingos bus tam tikros išmokos asmeninio politinio pasitikėjimo tarnautojams, ir tas pareigas, funkcijas pasiskirstė kiti“, – ginasi buvęs A. Butkevičiaus Vyriausybės kancleris, o dabar vicekancleris A. Mačiulis.

Opozicija: socialdemokratai prakišinėja savus

   Tačiau tokią rokiruotę kritikuoja Seimo opozicija. Pasak opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime seniūno pavaduotojo ir Seimo Antikorupcijos komisijos nario Jurgio Razmos, pralaimėję rinkimus, socialdemokratai tiesiog prakišinėja savo žmones į nelabai pastebimas, tačiau svarbias pareigas.
   „Vyriausybės kanclerio skyrimo istorija yra labai gera iliustracija tokių siekių, kai štai išnaudojamas atsilaisvinimas nepolitinės pareigybės, kanclerio pavaduotojo, yra išlaukiama iki tam tikro momento, neskelbiant konkurso, ir galų gale nesibaigus ministro pirmininko darbo laikui, jo dešinioji ranka – kancleris – staiga atsistatydina, kad užimti tas pavaduotojo pareigas kaip nepolitines, kurios jam garantuoja išlikimą naujoje kadencijoje. Tai rodo, kad šitoje labai svarbioje pozicijoje yra įtvirtinama socialdemokratų įtaka, ir aš manau, kad panašius dalykus stebėsime ir kitose ministerijose“, – pastebi opozicinės TS-LKD frakcijos Seime seniūno pavaduotojas J. Razma.

Butkevičiaus kancleris: nesu socialdemokratų žmogus

   Tačiau A. Mačiulis kategoriškai neigia esantis socialdemokratų žmogus, nors jo biografija rodo, kad visada karjeros šuolį darė būtent valdant šiai partijai.
  „Aš, dirbdamas valstybės tarnyboje, niekada nepolitikavau, aš dirbdavau savo darbą, labai tikiuosi, sąžiningai, man politikavimas nebuvo niekada prie širdies. Esu žmogus, tarnaujantis valstybei, turbūt taip turėčiau atsakyti“, – ryšių su socialdemokratais ginasi A. Mačiulis.
   „Pagalvokim, jeigu ministras pirmininkas, kaip aukščiausias socialdemokratų politinis pareigūnas, pasirenka savo pagrindiniu žmogumi, politiškai sprendžiančiu reikšmingiausius dalykus, prisiminkim jo minėjimą ir Vijūnėlės dvaro istorijoje, tai nemanau, kad tai yra kažkoks atsitiktinis dalykas be politinio ryšio. Gali nebūti formaliai tuo nariu, bet per asmeninius ryšius būti ne mažiau įsipareigojęs paisyti socialdemokratų vadovų nurodymų“, – sako opozicinės TS-LKD frakcijos Seime seniūno pavaduotojas J. Razma.

A. Mačiulis nebijo – visur savi

   „Valstybės tarnybos departamentas turėtų pasisakyti, ar šita procedūra, paskiriant pareigūną, buvo skaidri, teisėta ir išlaikytos visos procedūros. Ir, be jokios abejonės, parlamentinės kontrolės rėmuose būtina patikrinti, ar ta procedūra buvo teisėta“, – sako Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius.
Valstybės tarnybos departamentas (VTD) sako, kad perėjimas iš kanclerio į vicekanclerio pareigas buvo teisėtas, nes galimybę grįžti į valstybės tarnybą kaip karjeros tarnautojui numato įstatymai.
   „Tuo metu jam netekus savo pareigų, t. y. Vyriausybės kanclerio, Vyriausybės kanceliarija paskelbė konkursą į Vyriausybės kanclerio pavaduotojo pareigas, mes, valstybės tarnybos departamentas, gavome prašymą paskelbti konkursą, bet tuo metu buvęs kancleris turėjo teisę atkurti statusą ir todėl jam galėjome pasiūlyti šitas pareigas. Patikslinsiu, kad tai buvo atsiųstas prašymas į Valstybės tarnybos departamentą skelbti konkursą, ir tuo laikotarpiu mes patikriname, ar nėra asmenų, kurie galėtų užimti tokias pareigas be konkurso. Tuo metu, mano žiniomis, išėjo buvęs kanclerio pavaduotojas. Tokio aukšto lygio (daugiau rezerve nebuvo jokių asmenų – Alfa.lt)“, – aiškina VTD skyriaus vedėjas Aistis Rusteika.
   Seimo Antikorupcijos komisijos nario J. Razmos nestebina, kad VTD niekas neužkliuvo, nes jam vadovauja socialdemokratų žmogus. Šiam departamentui vadovauja socialdemokratas Osvaldas Šarmavičius, ir jis pavaldus Vyriausybei.
„Valstybės tarnybos vadovas yra iš socialdemokratų bendruomenės, iš jų Šilalės politinio atstovavimo, ir nereikėtų tikėtis, kad valstybės tarnybos vadovybė tokiuose skyrimuose ką nors kritiško įžvelgtų“, – sako Seimo narys J. Razma.

Vijūnėlės skandalo veikėjas

   A. Mačiulis figūruoja ir Lietuvą supurčiusiame vadinamame Vijūnėlės dvaro skandale, kai buvo priimtas Vyriausybės nutarimas, kuriuo Druskininkuose buvo įteisintas su meru ir tuomečiu socialdemokratų vicepirmininku Ričardu Malinausku sietas liūdnai pagarsėjęs statinys.
   „Buvo konstatuota, kad konkrečiai aplinkos ministro, ūkio ministro ir Vyriausybės kanclerio veiksmai lėmė, kad buvo priimtas šis nutarimas skubos tvarka, negana to, šis nutarimas priimtas žinant apie vykstantį teismo procesą ir kad tas nutarimas gali turėti tiesioginį poveikį teismo sprendimui. Seimo Antikorupcijos komisijos vertinimas yra toks, kad lėmė jo veiksmai, o aš manau, kad nauja Vyriausybė, be jokios abejonės, turėtų vertinti šio pareigūno kompetenciją ir lojalumą“, – sako šios komisijos pirmininkas V. Gailius.
   „Poną Alminą Mačiulį reikėtų patardyti apie tai, kaip gyvena žmonės, ne tai, kaip juda įstatymai iš vienos kontoros į kitą, ką labai gerai moka šitie vadinamieji valdžios profesionalai, jie labai gerai žino, kaip vieną popierių nunešti, tai yra biurokratai aukščiausio lygio, bet jie neturi jokio supratimo, kas vyksta apačioje, kad žmonės neišgyvena, va ir tada žmonės išvažiuoja“, – sako Seimo narė Aušra Maldeikienė.
   Paskirtasis premjeras S. Skvernelis žada pertvarkyti išpūstą ir stagnuojančią Vyriausybės kanceliariją, kuriai ketverius metus vadovavo A. Mačiulis.  Ragina švenčių metu nekankinti gyvūnų
   Lietuvos žaliųjų partija šią savaitę kreipėsi į Lietuvos savivaldybių merus, savivaldybių tarybų narius ir kitus atsakingus darbuotojus, ragindami užtikrinti, kad kuriant šventinę atmosferą prieš Šv.Kalėdas viešosiose erdvėse nebūtų išnaudojami ir kankinami gyvūnai.
   „Artėjant šventiniam laikotarpiui, kasmet prieš Šv. Kalėdas kyla  iniciatyvos atkurti biblines ar kitas simbolines scenas miestų bei miestelių aikštėse ar religinių bendruomenių teritorijose. Jų metu įrengiamos prakartėlės, kuriose dažnai įkurdinami gyvūnai (avys, asilai ir kt.). Primename 2014 bei 2015 metais Druskininkų savivaldybėje užfiksuotus atvejus, kai kurorto centre buvo įrengtos šventinės prakartėlės, kuriose, esant temperatūrai 19 laipsnių žemiau Celsijaus, buvo laikomos avys ir asilė. Gyvūnai galimai buvo kankinami ir patyrė neigiamą prakartėlės lankytojų poveikį.   Tąkart Lietuvos žaliųjų partijos, pilietinės visuomenės ir žaliuosius vienijančių organizacijų dėka gyvūnai buvo iškeldinti“, - pažymima Lietuvos žaliųjų partijos kreipimęsi. „Siekdami išvengti panašių atvejų šiais metais, iš anksto raginame atkreipti dėmesį į organizuojamų pramogų ir dekoracijų pobūdį, todėl nieko nelaukdami, lapkričio mėn. 29 d. kreipėmės į visas Lietuvos Respublikos savivaldybes bei Lietuvos savivaldybių asociaciją, kuriai vadovauja Druskininkų meras R.Malinauskas, su tikslu, kad šiais metais būtų išvengta gyvūnų kankinimo šventiniu laikotarpiu ir kelias tokiems nehumaniškiems bei barbariškiems veiksmams būtų užkirstas iš anksto“, - pabrėžia Lietuvos žaliųjų partijos Tarybos pirmininkas Laurynas Okockis. 
   Žaliųjų partijos nariai atkreipia dėmesį, kad tokios praktikos nėra suderinamos su teisinėmis gyvūnų gerovės ir apsaugos normomis. Žiemos metu lauke įrengtose prakartėlėse laikant gyvūnus daroma žala tiek fizinei, tiek psichologinei jų būklei: neužtikrinama tinkama temperatūra (prakartėlės dažniausiai būna atviros, neapšildytos, perpučiamos, dažnai įrengiamos ant betoninio ar kito kieto paviršiaus, kuris kanopiniams gyvūnams kelia reumatinių ar sąnarių ligų grėsmę), nesudaromos tinkamos sąlygos gyvūnų poilsiui (žiūrovų ir lankytojų dėmesys, šventinių fejerverkų ar petardų sukeliamas triukšmas ir kiti veiksniai gyvūnams kelia stresą), kyla papildomos rizikos (pavyzdžiui, prakartėlės lankytojai gali maitinti gyvūnus jiems netinkamu maistu).

„Druskonio“ inf. 

 

  Tokie stebuklai gali vykti tik Druskininkuose ir tik 
 R. Malinausko kieme 

R. Malinausko gyv. namo Turistų g. 11 statybos pradžia


R. Malinausko namo ir Druskininkų vandens parko statytojas - UAB “Skirnuva”


Statybos aikštelė užima apie 20 arų. Būsimo tvenkinio vietoje sustumtas paviršinis gruntas


2005 metų pavasaris (ortofoto iš www.maps.lt): namas pastatytas, aplinka dar nesutvarkyta, tvenkinys neiškastas


2010 metų vasara (ortofoto iš www.maps.lt): namas pastatytas, aplinka sutvarkyta, iškastas tvenkinys, 37 arų teritorija aptverta tvora ir gyvatvore


2010 m. vasara


Aptvertoje teritorijoje pasodintos pušys

Birutė DAVIDONYTĖ, www.delfi.lt 

   Druskininkuose stebuklingų atsitiktinumų virtinė nulėmė, kad meras Ričardas Malinauskas gali džiaugtis padidintu savo kiemu valstybinės žemės sąskaita. Valstybės institucijų teigimu, tvora greta mero sklypo, užtverianti valstybinę žemę, ne pažeidžia, o gina visuomenės interesą. 

  
Netoli garsiojo Vijūnėlės dvaro, Turistų gatvėje yra prabangūs mero R. Malinausko namai. Prie mero sklypo tvora yra aptvertas ir gabalas valstybinės žemės, valstybinėje žemėje iškastas tvenkinys. Visu šiuo „gėriu“ gali džiaugtis vienintelis R. Malinauskas, kurio privatus kiemas padidėja valstybinės žemės sąskaita. Rugsėjo mėnesį patikrinimą teritorijoje atliko Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), kuri nustatė neįtikėtiną dalyką – valstybinę žemę aptverianti tvora saugo visuomenę nuo įkritimo į valstybinėje žemėje esantį tvenkinį. 

NŽT patikėjo Druskininkų savivaldybės paaiškinimais 

   Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) patikrinimo išvados gali nuskambėti kurioziškai. Valstybinėje žemėje iškastas tvenkinys NŽT patikrinimo išvadose vadinamas „hidrotechnikos įrenginiu, skirtu paviršinio vandens surinkimui“, o valstybinėje žemėje esanti tvora – apsauga, kad žmonės neįkristų į „įrenginį“. „Nacionalinės žemės tarnybos Druskininkų skyriaus specialistai 2016 m. rugsėjo 12 d. vietoje patikrino kaip naudojamas žemės sklypas. Tvora, kuri pripažinta bešeimininkiu turtu teismo sprendimu, esanti žemės sklype bei dalyje privačių žemės sklypų, Turistų g., Druskininkuose, priklauso Druskininkų savivaldybei. Minėta tvora atskiria Vijūnėlės parką nuo atviro hidrotechnikos įrenginio, skirto paviršinio vandens surinkimui. Patikrinimo metu Druskininkų savivaldybės atstovai nurodė, kad Vijūnėlės parke lankosi įvairaus amžiaus žmonės, taip pat nurodė, kad šiam atviram hidrotechniniam įrenginiui neturi galimybių paskirti gelbėtoją, todėl Druskininkų savivaldybei priklausanti tvora reikalinga užtikrinti visuomenės saugumą. Savivaldybės atstovai taip pat nurodė, kad šiam hidrotechniniam įrenginiui nėra nustatyta Paviršinio vandens telkinių pakrantės apsaugos juosta“, - komentavo NŽT atstovas R. Golubovas. Jis taip pat pažymėjo, kad Nacionalinė žemės tarnyba neturi duomenų, kad Druskininkų savivaldybė numato šią tvorą nugriauti. Paklaustas, ar savivaldybė turi iš žemės tarnybos leidimą tokį „įrenginį“ iškasti valstybinėje žemėje, NŽT atstovas teigė, kad tai vyko labai seniai, dėl to į klausimą negali atsakyti. 

Druskininkų savivaldybė: nežinome, kas iškasė „įrenginį“ 

   DELFI kreipėsi į Druskininkų savivaldybę, klausdami, kokią funkciją atlieka „hidrotechninis įrenginys“, mat jis atrodo kaip paprasčiausia kūdra, be to, ant jos stovi lieptas. Druskininkų savivaldybė teigė, kad nežino, kas iškasė šį „įrenginį“, tačiau aiškino, kad tvenkinys saugo greta esantį parką nuo užliejimo. „Jūsų užklausime minimas hidrotechninis įrenginys, besiribojantis su Vijūnėlės parku, kartu su drenažo tinklais, Vijūnėlės tvenkiniu ir kūdra priešais Vijūnėlės pliažą sudaro vieningą parko drenažo sistemą ir tarnauja greta Vijūnėlės parko aukščiau esančioje teritorijoje susidarančio paviršinio vandens surinkimui ir drenavimui į gruntą, taip saugodamas Vijūnėlės parką nuo užliejimo pavasariniu polaidžio vandeniu“, - komentavo Druskininkų savivaldybės viešųjų ryšių specialistė Diana Sinkevičiūtė. 
Paklausta, ar savivaldybė turi NŽT leidimą eksploatuoti ar kasti „įrenginį“ laisvoje valstybinėje žemėje, specialistė teigė, kad savivaldybė net nežino, kas tą „įrenginį“ iškasė: „Savivaldybei nėra žinoma, kada ir kas atliko hidrotechninio įrenginio kasimo darbus, taip pat neturime duomenų, kaip susiformavo ar buvo suformuotas hidrotechninis įrenginys.“ Dabar „įrenginio“ valstybinėje žemėje malonumais gali naudotis tik privatų sklypą šalia turintis R. Malinauskas, savivaldybė saugo šalia esančio parko lankytojus ir dėl to teigia, kad tvora valstybinėje žemėje gina visuomenės interesą ir saugo parko lankytojus nuo įkritimo į „įrenginį“. Paklausus, gal tuomet savivaldybė planuoja aptverti „įrenginį“ ir iš kitos pusės, nuo privataus sklypo, nes privataus sklypo savininkas taip pat į jį gali įkristi, savivaldybės atstovė atsakė neigiamai. „Vijūnėlės parko ribose stovinti tvora atskiria atvirą hidrotechninį įrenginį tuo pačiu apsaugodama parko lankytojus, o fizinių asmenų privačių sklypų apsaugojimo klausimai nėra savivaldybės kompetencija“, - komentavo D. Sinkevičiūtė. 

R. Malinauskas: man tvoros netrukdo 

   Pats R. Malinauskas, paklaustas apie bešeimininkę tvorą greta jo sklypo, teigė, kad jam tvora netrukdo. Taip pat mero teigimu, tvenkinį užtvertoje teritorijoje suformavo savivaldybė. „Man tvoros netrukdo, be to, jos buvo prieš 30 metų, tai yra miesto senoviniuose žemėlapiuose pažymėta. Man jos netrukdo. Ten buvo Druskininkų šiltnamių teritorija, ta teritorija buvo aptverta prieš kokius 30 metų“, - kalbėjo R. Malinauskas. 
Druskininkų savivaldybės atstovė DELFI tikino, kad savivaldybė nežino, kaip susiformavo „hidrotechninis įrenginys“ greta R. Malinausko sklypo. Paklaustas, galbūt jam žinomos „įrenginio“ susiformavimo aplinkybės, meras teigė, kad vamzdynus tiesė pati savivaldybė: „Ten yra pelkėta vietovė ir į tą vietą ir suvedėme lietaus kanalizaciją iš parko, kadangi po lietaus ten stovėjo didelės balos ir žolė neaugdavo. Žinoma, savivaldybė klojo vamzdžius, kasė parką. Pati ta vieta, kur yra tvenkinys, ten yra buvusi pelkėta vieta.“ Vėliau Druskininkų savivaldybė pateikė seną, 1983 metų, žemėlapį, kuriame gana sunku orientuotis, nes jis yra be sutartinių ženklų paaiškinimo. Vis dėlto savivaldybės teigimu ten yra pažymėta tvora. Tačiau dabar greta sklypo Turistų gatvėje yra pastatyta nauja tvora, o nuo 1983 metų smarkiai pasikeitė įstatymai, kurie neleidžia aptverti valstybinės žemės. 

Dalį valstybinės žemės privatizavo 

   Kad tvora yra valstybinėje žemėje, NŽT nustatė jau prieš kelis metus.Tuomet meras R. Malinauskas teigė, kad nežino, kas pastatė tą tvorą, todėl tvora buvo pripažinta bešeimininke. Žiūrint į archyvines žemėlapio nuotraukas panašu, kad tvenkinys buvo kastas 2006-2009 metais, būtent tada, kai šalimais vyko mero R. Malinausko namo statybos. Buvo įtarimų, kad anksčiau R. Malinauskas buvo užsitvėręs daug didesnį plotą valstybinės žemės. Įtarta, kad privatus mero sklypas buvo 12 arų, o užtvertos valstybinės žemės plotas – 25 arai. 2013 metų rudenį Druskininkų savivaldybės administracija šalia mero R. Malinausko privačios valdos suformavo du sklypus po 9 arus paveldėtojams, buvo patvirtinti detalieji planai. Du naujuosius sklypus, suformuotus valstybinėje žemėje, apjuostoje „niekieno“ tvora, gavo eilėje stovėję atitinkami žmonės. Naujieji savininkai šiuos sklypus iškart pardavė R. Malinauskui. Taigi dalis užtvertos valstybinės žemės buvo privatizuota. Dabar, Registrų centro duomenimis, R. Malinauskas valdo tris sklypus teritorijoje. Vis dėlto iki šiol dar liko aptverta dalis valstybinės žemės. „Niekieno“ tvora dar liko užtverti apie 3 arai laisvos valstybinės žemės bei apie 6 arai Vijūnėlio parko žemės, kurioje tyvuliuoja „niekieno“ tvenkinys. 
   STT pripažino, kad tvenkinys nėra „hidrotechninis įrenginys“ 
Visą šią R. Malinausko ir valstybinės žemės situaciją 2013 metais aiškinosi ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Tarnyba atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, tačiau taip lengvai nepatikėjo paaiškinimais apie „hidrotechninį įrenginį“. „Darytina išvada, kad R. Malinauskas, kaip savivaldybės vadovas, ne tik nesiėmė aktyvių veiksmų, siekdamas išvengti interesų konflikto, tačiau pats neatlygintinai naudojosi neteisėto statinio – tvoros sudarytais privalumais“, - rašoma STT rašte. Druskininkų savivaldybė iki pat šiandienos aiškina, kad tvenkinys yra drenažo sistemos dalis. Tuos pačius teiginius savivaldybė dar 2013 metais buvo pateikusi STT, bet tarnybos pasitelkti ekspertai jau seniai paneigė savivaldybės žodžius. STT rašte skelbiama: Savivaldybė teigė, kad suformuotas vandens telkinys siekiant sumažinti užliejamos teritorijos plotą. Šis teiginys neatitinka tikrovės. Kompetentingi ir nepriklausomi ekspertai paneigė, kad vandens telkinys kartu su kitais esančiais telkiniais sudaro vieningą drenažo sistemą. 
   Savivaldybė bandė gąsdinti STT, kad panaikinus valstybinėje žemėje esantį tvenkinį, šalia esantis Vijūnėlės parkas patirs didžiulę žalą: „Atkreipiame jūsų dėmesį, kad likvidavus įrenginį, pavasarinio polaidžio metu būtų užliejama nemaža dalis Vijūnėlės parko teritorijos, kuri pelkėtų ir būtų daroma reikšminga žala parkui ir jame esantiems želdiniams.“ Tačiau STT neįtikino ir šis teiginys. „Šis teiginys minėtų ekspertų taip pat buvo paneigtas“, - rašoma STT rašte. Tarnyba pati atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, nes neįžvelgė nusikaltimo požymių, tačiau informaciją perdavė Nacionalinei žemės tarnybai. Vis dėlto vandens telkinys valstybinėje žemėje nėra panaikintas iki dabar, jį juosianti tvora taip pat stovi kaip stovėjusi. Viskuo gali naudotis tik R. Malinauskas. Pasirodo, jog net savivaldybės atstovai, norėdami patekti į valstybinę žemę, turi atsiklausti R. Malinausko. Kadaise toje valstybinėje žemėje savivaldybės lėšomis buvo sodinamos pušaitės. Savivaldybės atstovė STT pripažino, kad įėjimas į valstybinę žemę turi būti suderintas su meru. 
   „Druskininkų savivaldybei 2012 metais vykdant 29 pušaičių sodinimą minėtame aptvertame žemės sklype patekimas į valstybinę žemę buvo suderintas žodžiu su privalaus sklypo savininku, savivaldybės meru R. Malinausku“, - rašoma STT rašte. 

Problemos ir dėl kito namo 

   Tai ne vienintelis problemiškas sklypas, kurį turi R. Malinauskas. Lapkričio mėnesį Kauno apygardos teismas nusprendė atnaujinti bylą, kurioje Druskininkų meras R. Malinauskas buvo įpareigotas nugriauti dalį statinių savo sodyboje Druskininkų savivaldybėje, Latežeryje. Druskininkų apylinkės teismas buvo nusprendęs, kad R. Malinauskui priklausančios sodybos projektavimo ir statybos dokumentai išduoti teisėtai, tačiau įpareigojo per pusmetį nugriauti kai kuriuos statinius, įeinančius į Ratnyčios upės 5 metrų apsaugos juostą: dalį tvoros, stoginę ir lauko židinį.

PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.