Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Ar svarbus rinkėjo pažymėjimas?
Rasa LIEPAITĖ

   Nors savivaldybių ir tiesioginiai merų rinkimai vyks jau šį sekmadienį, aš vis dar negavau rinkėjo pažymėjimo. Šio dokumento nesulaukę skundėsi keli Ratnyčios, Veisiejų bei Ateities gatvių gyventojai. Vyriausioji rinkimų komisija nustačiusi, kad pažymėjimai rinkėjams turėjo būti išdalinti iki vasario 5-osios, tačiau juos gavo tikrai ne visi.

Žmonės spėlioja visaip

   Ar tikrai verta jaudintis rinkimų dieną neturintiems rinkėjo pažymėjimo?
   “Ne”-, teigia Druskininkų rinkimų komisijos pirmininkė Vaiva Kirkauskienė. Pasak jos, tai tikrai nėra kliūtis norintiems išreikšti savo valią. Reikia tiesiog eiti į savo rinkimų apylinkę ir balsuoti.
   “Taip”, - svarsto žmonės, ypač vyresni, kurie mano, jog be šio dokumento balsuoti negalima. Yra ir tokių, kurie negavę rinkėjo pažymėjimo nesuks sau galvos ir numoję ranka į rinkimus balsuoti iš viso neis. “Gal specialiai kažkas siekia, kad nebūtų mero rinkimų antrojo turo?”, - spėliojo druskininkietis Vacys N., irgi negavęs rinkėjo pažymėjimo. O jo spėlionės juk turi pagrindo. Pirmajame rinkimų ture pretendentas į merus laikomas išrinktu, jei jis surenka daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusiųjų balsų. Įsidėmėkite, ne sąrašuose įrašytų, o realiai balsuoti atėjusių rinkėjų balsų. Druskininkuose, kur praktiškai viskas vyksta komanduojant socialdemokratams, savo šalininkams nueiti ir prabalsuoti jie tiesiog įsakys. O vyresnių rinkėjų, kurie yra daugiausiai konservatyvių pažiūrų, kaip ir nelaukiama – jie juk gali sumaišyti visas kortas ir į mero postą išstumti ne tą, ką reikia.

Komisijos nariai stengiasi

   - Negaliu pasakyti, kodėl tas ar kitas konkretus žmogus negavo rinkėjo pažymėjimo, gal jo namuose nebuvo ar panašiai, - kalbėjo rinkimų komisijos pirmininkė V.Kirkauskienė. – Šiaip savivaldybėje pažymėjimai rinkėjams išdalinti, galima sakyti, labai puikiai, neįteiktų liko mažai.
   - O kodėl visgi lieka tų neįteiktų? Gal čia apylinkių komisijų narių neatidumas, o gal kažkam tai naudinga?
  
- Ne. Juk galima laisvai savo teisę realizuoti ir balsuoti be to pažymėjimo. Dėl šito tai tikrai nereikėtų nuogąstauti. Žinot, kaip būna – į rinkėjų namus, sakyčiau, atsakingai keliauja darbuotojai, bet būna, kad šeimininkų neranda arba durų niekas neatidaro, tada ateina dar kartą, bet pasitaiko atvejų, kad ir kitą kartą neranda. Kad būtų koks komisijų narių aplaidumas, labai abejočiau. 
   - Yra tekę girdėti ir apie neįteiktų rinkėjo pažymėjimų “panaudojimą”, turint konkretų tikslą. Ar jūs ką nors apie tai žinote?
   - O kaip jie gali būti panaudojami? Baikit juokus, tai neįmanoma. Balsuoja juk asmuo, o ne kažkoks rinkėjo pažymėjimas. Tikrinama asmens tapatybė, tai kaip kažkas kitas gali prabalsuoti? 
   - Kur dedami tie pažymėjimai, kurių taip ir nepavyksta įteikti rinkėjams?
   - Jie saugomi apylinkėse ir vėliau grąžinami Vyriausiajai rinkimų komisijai. 

“Balsuoja” pažymėjimai

   O man savo ausimis teko girdėti, kaip “panaudojami” rinkėjų pažymėjimai balsavimo dieną. Gink Dieve, nesakau, jog taip elgiamasi Druskininkuose, bet rinkimų stebėtojai turėtų ištempti ausis ir akis. Viskas prasideda jau tuos pažymėjimus nešiojant į rinkėjų namus. Paskambinęs ir nesulaukęs atidarytų durų rinkimų komisijos narys užeina pas kaimynus. Ten sužino, kad šeimininkas darbe, išvykęs trumpam ar išvažiavęs uždarbiauti į užsienio šalį nežinia kuriam laikui. Ne visi tokie skuba išdeklaruoti savo gyvenamąją vietą, todėl į rinkėjų sąrašus būna įrašomi. O tokių piliečių rinkėjų pažymėjimai net ir labai gali praversti. Rinkimų dieną laukiama vakaro ir visai prieš pat aštuonias, kai uždaromos rinkimų apylinkės durys ir antspauduojama balsadėžė, ima “balsuoti” rinkėjų pažymėjimai. Jie slapta imami iš bendros neįteiktųjų krūvos, atsiduria ant atitinkamo rinkimų komisijos nario stalo, jų savininko vardas, pavardė ir adresas įrašomi į atitinkamas grafas, belieka tik padirbti asmens parašą ir viskas. Galima išduoti rinkimų biuletenius. Tas pats komisijos narys pažymi biuletenyje tą kandidatą, kurį jam reikia, ir slapta įmeta į balsadėžę. Tiek to vargo ir kas patikrins?
   Dar teko girdėti, jog nesąžiningi komisijų nariai gadina realių rinkėjų jau užpildytus biuletenius, juos rūšiuodami. Neva nugvelbia pluoštą politinį priešininką remiančių biuletenių ir sugadina, paversdami juos negaliojančiais. Juk nesužiūrėsi visų, kas ką po skvernu, tarkim, į tualetą nešasi.
   Taigi turint omenyje susiklosčiusią politinę situaciją Druskininkuose, belieka būti budriems, nes išloš alaus “bambalių”, visokių rinkiminių termometrų ir poros eurų už balsą dalintojai.

 

  „Lidl“ parduotuves tvartais išvadinusiam R.Malinauskui 
  pirtį užkūrė internautai
   „Tvartas, kuriame perka Vakarų Europa... Ne lygis Druskininkams. Tiksliau, milijonieriui Malinauskui. Meras pasakys, kur turi pirkti pirkėjai. Teliko pasakyti, ką jie turi pirkti, ir Druskininkai galės prisijungti prie Baltarusijos“, - taip www.delfi.lt komentatoriai sureagavo į šiame naujienų portale išspausdintą informaciją apie Druskininkuose vykusius kandidatų į Druskininkų savivaldybės merus debatus, kuriuose pratrūkęs R.Malinauskas tarptautinio koncerno „Lidl“ parduotuves išvadino tvartais. 
   Vasario 10-osios vakarą Druskininkų jaunimo užimtumo centre organizacijos „Žinau, ką renku“ surengtuose kandidatų į Druskininkų savivaldybės merus debatuose neapsieita be skandalingų pareiškimų. Diskutuojant apie užsienio investicijų pritraukimą į Druskininkus, dabartinis kurorto meras R.Malinauskas į Lietuvą ateinančio tarptautinio koncerno „Lidl“ prekybos centrus išvadino tvartais, kurių niekada nebus Druskininkų centre. 
   Įsikarščiavęs politikas tokį palyginimą rėžė, atsikirsdamas į savo oponento, konservatoriaus Viliaus Semeškos priekaištus, kad Druskininkuose prieš gerą dešimtmetį norėję atidaryti savo prekybos centrą tarptautinio koncerno „Lidl“ atstovai buvo atstumti. 
   „Dėl tiesioginių užsienio investicijų: be normalios konkurencinės aplinkos į Druskininkų savivaldybę niekas nevažiuos. Buvo atvažiavę vokiečiai prieš 10 metų. Tuomet jiems buvo pasiūlyta išsinuomoti patalpas kino teatre „Aidas“. Jie atsisakė to ir iki šiol jų čia nėra. Tai koncernas „Lidl“. Galbūt sugrįš“, - apie būtinybę į Druskininkus pritraukti privatų kapitalą kalbėjo V.Semeška. Beje, pats asmeniškai su „Lidl“ atstovais prieš dešimtmetį susitikęs su R.Malinausku dėl šio prekybos tinklo parduotuvės atidarymo Druskininkuose. 
   R.Malinausko reakcija į kritiką buvo audringa: „Tas, kas į miesto centrą nori atitempti tokį prekybos centrą, kaip „Lidl“-as, o jo prekybos centrai tai yra tvartas su vienam gale šiek tiek įstiklinto pastato, aš manau, kad tokiems pastatams miesto centre tikrai ne vieta. Šalia – prašau, ką ir pasakiau prieš keletą ar jau keliolika metų“. Kodėl tuomet kurorto centre jo vadovavimo metu sėkmingai įsikūrė “Maxima”, “Iki” ir “Norfa” parduotuvės, R.Malinauskas susirinkusiems nepaaiškino. 
   Kai Druskininkų mero pasisakymas pateko į viešąją erdvę, tautos reakcija buvo audringa. R. Malinauskui internautai užkūrė tikrą pirtį. 
   „Tarsi Maximos, Norfos ir Iki nestato tvartų... Visi prekybos centrai praktiškai tokie pat, tik fasado spalva skiriasi... Viskas aišku, kam atstovauja meras“, „Patys vokiečiai mielai ten („Lidl“-e) perka, nes pasirinkimas didelis ir tikrai pigu. Juk atidarius „Lidl“ parduotuves, maisto kainos pradės kristi. Jūs permokate už maistą nerealiai, o uždirbate apverktinai mažai. Užteks brangaus maisto monopolio! Kiek galima melžti ir taip nepasiturintį Lietuvos gyventoją?!“, - emocijas liejo www.delfi.lt komentatoriai.  ”Tarptautinio koncerno „Lidl“ atstovai R.Malinauskui atitinkamų epitetų nepuolė kabinti. Tačiau jų trumpas atsakymas kalba už save. „Kol kas prekybos centro Druskininkuose statyti neplanuojame“, - „Druskoniui“ kitądien pranešė „Lidl“ atstovai, netrukus atidarysiantys savo parduotuves Alytuje bei kituose šalies miestuose. 
   Įvairiuose šalies miestuose šiuo metu statomų „Lidl“ maisto ir kasdienio vartojimo prekių parduotuvių su maždaug 1200 kv. m prekybos salėmis Lietuvos gyventojai laukia nekantriai. Tokio lygio žaidėjo pasirodymas prekybos rinkoje neabejotinai sumažins maisto kainas. Deja, tvartu mero išvadintas „Lidl“-as druskininkiečiams kol kas nepasiekiamas. 
  - Gal jūs paaiškintumėte, kaip ten buvo iš tiesų su „Lild“ ketinimais ateiti į Druskininkus prieš 10 metų, nes debatų metu išsakytame jūsų komentare ir R.Malinausko replikoje – daug neatitikimų. Jūs sakėte, kad tuomet meras koncernui „Lidl“ siūlė miesto centre esančias buvusio kino teatro „Aidas“ patalpas, bet vokiečiams jos netiko. R.Malinauskas gi debatų metu aiškino, kad į kurorto centrą tų „tvartų“ jis neįleis, esą tokiems prekybos centrams vieta - miesto pakrašty, „ką jis ir sakė prieš keletą ar jau keliolika metų“. Tai kas gi tada buvo siūlyta vokiečiams – pačiame centre stovintis buvęs kino teatras, ar miesto pakraštys? - „Druskonis“ paklausė V.Semešką. 
   - Tai buvo 2004-ųjų pavasaris. Su „Lidl“ atstovais atvykome į Druskininkų savivaldybę, bendravome su R.Malinausku. Tuomet mums buvo pasiūlyta nuomotis patalpas „Lidl“ prekybos centrui buvusiame kino teatre „Aidas“. 
   - Kodėl „Lidl“-as atsisakė nuomotis šias miesto vidury esančias patalpas? Beje, jeigu jūsų pokalbis vyko 2004-aisiais, šį pastatą tuomet jau buvo įsigijęs R.Malinausko bičiulis Laimutis Peciukevičius (dabar čia įrengtas prekybos centras su “Maxima” pirmame aukšte). „Druskonis“ tuo metu rašė, jog „2003-iųjų lapkričio pradžioje vykusiame buvusio kino teatro “Aidas” pastato aukcione neatsirado daug norinčiųjų jį pirkti. Vienintelis potencialus pirkėjas Druskininkų UAB “Transidra” įsigijo kino teatrą už pradinę kainą – 300 tūkst. Lt (...) UAB “Transidra” savininkas L.Peciukevičius kol kas nenorėjo atskleisti, ką ketina įrengti buvusiame kino teatre. Jis patvirtino, kad jau derėjosi su “Vilniaus prekybos” (“Maxima”) vadovais“. Dėl kokių priežasčių jums netiko pasiūlymas nuomotis būtent šį – jo bičiulio 2003-ųjų pabaigoje įsigytą buvusio kino teatro „Aidas“ pastatą?
   - Mums netiko pati lokacija, pastatas neatitiko jokių standartų: nei parkavimo, nei ploto ir t.t. Tuomet ir pajutome tą atmetimo reakciją. Man asmeniškai R.Malinausko pasiūlymas prekybos centrui nuomotis buvusį kultūros centrą buvo netikėta ir nemaloni staigmena. Kurorte neliko kino teatrų, neliko ir koncertų salės, kurios per šitiek metų taip ir neatstatytos. Tiek Augustavui, tiek ir Suvalkams Lenkijoje „Lidl“ prekybos centrai nepasirodė tvartais, ten parduotuvės veikia ne vienerius metus, kuriose ir patys druskininkiečiai nusiperka neretai pigesnių ir kokybiškesnių prekių. Prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvės dažniausiai statomos miesto pakraščiuose: įsigyjamas sklypas, todėl investicija tampa ilgalaike, sukuriamos darbo vietos, iš ūkininkų perkamos prekės, o su gerai dirbančiais žemdirbiais ir maisto prekių gamintojais sudaromos ilgalaikės sutartys, kurių produkcija gali būti parduodama visame tarptautiniame tinkle. 

„Druskonio“ inf.

 

  Dėl šilumos kainų TV debatuose opozicijos atakuotas 
  meras šaukėsi Dievo 
   Štai jums ir atsakymas, kodėl už šilumą mokame bene brangiausiai Lietuvoje: beveik 13 metų visų mūsų sąskaita savo kišenes šildosi ant baltarusiško dujų vamzdžio sėdintys net penki tarpininkai. Dzūkijos TV studijoje praėjusią savaitę filmuotos debatų laidos metu Druskininkų konservatorių lyderio Viliaus Semeškos spaudžiamas dėl žvėriškos šilumos kainos kurorte ir tikrųjų to priežasčių, meras puolė lankstyti pirštus, vardindamas ant gamtinių dujų vamzdžio sėdinčius tarpininkus, besikraunančius pelną iš vargano druskininkiečių uždarbio. Apie tai, kaip pompastiškai su A.Brazausku bei tų pačių tarpininkų atstovais 2002-aisiais Druskininkų katilinėje buvo uždegtas simbolinis dujų fakelas ir gyventojams dalinti pažadai tiekti gerokai pigesnę šilumą, praėjusį penktadienį TV studijoje vykusiuose rinkimų debatuose R.Malinauskas neužsiminė.

   Praėjusį penktadienį Dzūkijos TV rodytoje debatų laidoje, skirtoje rinkimams į Druskininkų savivaldybės tarybą, ietis surėmė trijų politinių partijų: Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio ir socialdemokratų partijos atstovai. Į rinkiminį ringą prieš televizijos kameras stojo konservatoriai Gražina Kuneikienė, Vilius Semeška ir Konstantinas Rečkovas, liberalai Juozas Šarkus, Karolis Kaklys, Jurgita Kunevičiūtė, socialdemokratams atstovavo kurorto valdžia: Vilma Jurgelevičienė, Ričardas Malinauskas bei Linas Urmanavičius.
   Diskutuota apie daugelį socialinių sričių, tačiau karščiausiai ginčytasi dėl didžiausio druskininkiečių galvos skausmo – šilumos, už kurią mokame bene brangiausiai Lietuvoje. 
   „Paėmiau vasario mėnesio skaičius – centralizuotai tiekiama šilumos kaina Druskininkuose yra 7,99 ct/1kWh su PVM. Tai ženkliai daugiau nei kituose Lietuvos miestuose, ir svarbiausia, kad tai žymiai didesnė kaina nei mūsų artimiausių kaimynų – Varėnoje, pavyzdžiui, - 5,61 ct/1kWh, Lazdijuose – 6,59 ct/1kWh, - teigė liberalas J.Šarkus. - Yra paskaičiavimai: jeigu kainos nuo 2005-ųjų Druskininkuose būtų buvusios kaip Varėnoje, kur naudojamas biokuras, šiandien Druskininkai būtų sutaupę apie 100 milijonų litų, arba 30 milijonų eurų. Dabar jau vienas biokuro katilas pastatytas, bus paleistas ir kitas po ilgų opozicijos spaudimų, kad tai reikia daryti“. 
   „Kodėl gamtinės dujos tokios brangios? Tai yra didžiulis galvosūkis: žiniasklaida sako, jog ant to vamzdžio sėdėjo mero dėdė, – kalbėjo J.Šarkus. - Gaila, žinoma, labai, kad buvo išardytas geležinkelio kelias iš Druskininkų, ir čia pasidarbavo mero komanda, socialdemokratai, kurie tą viską padarė. Visiškai nesuprantama, kodėl. Ar tikrai mes mokame realią kainą už šilumą? Šilumos ūkis 30-čiai metų yra išnuomotas „Litesko“. Tai yra rekordas Lietuvoje. Dabartiniai paskaičiavimai rodo, kad šita įmonė rodo didžiulį apetitą gauti viršpelnį dėl nepagrįstų sąnaudų įtraukimo į šilumos kainą“. 
   Anot J.Šarkaus, reikia labai sugriežtinti visus „Litesko“ kainų skaičiavimus. „Be to, aš irgi laikausi tokios pat pozicijos: sutarties nutraukimas su „Litesko“ ir šilumos ūkio grąžinimas savivaldybei“, - akcentavo liberalų atstovas. 
   Debatų laidos vedėja nepraleido pro ausis J.Šarkaus užuominos apie dujas ir R.Malinausko dėdę: „Prašom, replikas, socialdemokratai – „apie tą dėdę ant vamzdžio“. 
   „Na, žinote, apie tokius paistalus tai net sunku kažką tai ir diskutuoti, - teatsakė R.Malinauskas. - Jeigu iš tiesų mes prieš daugiau kaip 10 metų labai džiaugėmės, kada „Lietuvos dujos“ pasakė, kad Druskininkai niekada neturės dujų, kad Druskininkai sugebėjo susitarti dėl dujotieko. Noriu pabrėžti, kad Druskininkų savivaldybė neturi jokio įsipareigojimo, nei pažado, nei lito įdėjusi į tą investiciją, ir bet kada, suradus kitokį sprendimą, su mielu noru tą galima užsukti, neturint jokių problemų“. 
   “Kodėl vis dėlto šitiek metų druskininkiečiai už šilumą moka bene didžiausią kainą Lietuvoje? – tikslaus atsakymo iš penkiolika metų valdžioje sėdinčio mero pareikalavo konservatorius V.Semeška. – Atsakykite paprastam žmogui, namų šeimininkei, kuri gamina valgyti ir šildosi savo kuklų butą: kodėl iš Baltarusijos perkame dujas po 4,20 Lt, kai Lietuvoje žmonės moka po 2,20 Lt? Ar Baltarusijoje yra brangesnės dujos nei kitame pasaulio krašte ar Rusijoje? Kodėl mūsų vietiniai gyventojai, gaudami mažas pajamas, turi taip brangiai mokėti už dujas?“.
   Pirmiausiai per dantį patraukęs oponentą („matote, kad net supratimo neturite, apie ką kalbate“), R.Malinauskas pradėjo nuo pasakojimo apie gamtinių dujų kelią į Druskininkus. “Pirmiausiai dujos yra perkamos iš Rusijos, iš to paties „Gazpromo“.   Katlovkoje, Rusijos-Baltarusijos pasienyje“. „Kiek tarpininkų?“ – atsakinėti aiškiai ir konkrečiai paprašė V.Semeška. „Tai gal jūs galite tiekti tas dujas be tarpininkų?“, - susierzino R.Malinauskas. „Kiek vis dėlto tų tarpininkų yra?“, - neatstojo konservatorius. „Tuoj įvardinsiu“ . „Įvardinkit. Viešai“, – klausimais merą spaudė V.Semeška. „Dieve tu brangus, - neištvėrė R.Malinauskas ir skaičiuodamas pradėjo lankstyti pirštus. - Pirmas yra „Beltransgaz“. Tai yra magistraliniai tinklai per pačią Baltarusiją. „Grodnooblgas“, „Helios Gaz“, „Intergas“ ir „Haupas“, kuris nuleistas, šitą...“. 
   „Prašau. Štai kodėl mes taip mokame brangiai už dujas. Penki tarpininkai. Reikia penkias burnas išlaikyti!“, - išgirdęs tokį „išlaikytinių“ skaičių, emocingai reagavo konservatorius. 
„O tai ką čia dabar tamsta krykštauji? Gal gali taip be tarpininkų suorganizuoti, kad tos dujos būtų tiekiamos?“ – , įsikarščiavo R.Malinauskas. 
   „Pabandysim. Ateisim ir pabandysim“, - ramiai atsakė V.Semeška. 
„Dėdės ant vamzdžio“ temos debatų metu nepraleido ir liberalas K.Kaklys. “Gal žinote, kas tokie yra „Intergaso“ akcininkai, nes spaudoje buvo pasirodžiusi informacija, kad jūsų dėdė yra ar buvo „Intergaso“ akcininkas?“, - mero paklausė liberalas. 
   Kadangi R.Malinauskas debatuose taip ir nepaaiškino “apie dėdę ant vamzdžio“, skaitytojams priminsime, kad savaitraštyje „15min“ 2012-aisiais buvo išspausdinta publikacija „Kurorto vamzdžiai šildo tarpininkus“: „Energetikos specialistai tvirtina, kad Druskininkų šildymo kainų didysis pūlinys susiformavo dėl dviejų dalykų – tarpininkų ir brangiai UAB „Intergas“ pastatyto dujotiekio, kuris sujungė Baltarusiją ir Lietuvą. Būtent šios brangios statybos išlaidos dar daug metų bus įtraukiamos į vartotojams pateikiamas sąskaitas. Šios grandinės pradžioje stovi UAB „Haupas“, kuri dujas importuoja į Druskininkų regioną. Ji jas perka iš „Gazprom“, tada transportuoja per Baltarusiją. Dėl to prie dujų importo kainos dar tenka pridėti transportavimo kainą Baltarusijos „Beltransgaz“ aukšto slėgio dujotiekiu, po to – „Grodnooblgaz“ skirstomaisiais vidutinio slėgio dujotiekiais, transportavimo kainą „Helios Gaz“ (viena iš „Intergas“ akcininkių) priklausančiu vidutinio slėgio dujotiekiu iki Lietuvos sienos ir galiausiai – taip pat jos vamzdžiais iki pačių Druskininkų. O šilumą Druskininkuose vartotojams tiekia UAB „Litesko“ filialas „Druskininkų šiluma“, kurios paslaugos taip pat kainuoja. Visas šis nuo Baltarusijos besidriekiantis dujų tiekimo Gordijaus mazgas susiformavo R.Malinausko laikais – dujos kurorte buvo paleistos jam tapus meru. Iki tol vienas gražiausių Lietuvos miestų šildėsi mazutu. Druskininkų senbuviai pasakoja, kad iki „Litesko“ atėjimo „Druskininkų šilumos tinklai“ per metus sugebėdavo uždirbti apie 2 mln. Lt pelno. Tačiau prieš perimant įmonę „Litesko“, ji netikėtai buvo tapusi nuostolinga. Bet naujasis savininkas jau pirmaisiais veiklos metais uždirbo iki 1 mln. Lt.  Vietiniai šilumininkai iki šiol jaučia kartėlį, kad jiems tada nepavyko įkalbėti neišnuomoti šilumos ūkio net 30-čiai metų, nes jie buvo suskaičiavę, kad paleidus dujas „Druskininkų šilumos tinklai“ po trejų metų patys sugebėtų tapti pelningais. Bet meras R.Malinauskas tuo metu turbūt geriau žinojo, kas yra naudingiau miestui, juolab, kad ir savo artimiausioje aplinkoje turėjo glaudžiai su energetika susijusių žmonių. Pavyzdžiui, gamtinių dujų įmonė „Intergas“ Druskininkų istorijoje yra įdomi ne tik kaip tarpininkė, kuriai reikia uždirbti, bet ir tuo, kad kurį laiką vienai iš jos akcininkių UAB „Dolaurus“ vadovavo R.Malinausko dėdė iš mamos pusės Gintautas Miliauskas (nuo šių metų kovo„Intergas“ netiesiogiai kontroliuoja vienintelis akcininkas – Valerijus Stankevičius, – aut. past.). Kai savaitraštis „15min“ Druskininkų mero paklausė, ar šis giminystės ryšys jam netrukdė spręsti šilumos ūkio reikalų, meras atsakė, kad jam šie faktai yra nežinomi“.
   Prieš trylika metų, 2002-ųjų lapkritį, dujotiekio atidarymo iškilmėse R.Malinauskas paklotą gamtinių dujų vamzdį iš Baltarusijos skambiai pavadino „amžiaus įvykiu“. Buvo žadama, kad dujų kaina kurorte „bus mažesnė nei šiuo metu yra Lietuvos rinkoje“. Tuometinis šalies premjeras A.Brazauskas, kartu su R.Malinausku uždegęs simbolinį dujų fakelą, aiškino, kad „dujotiekis – trijų šalių Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos bendradarbiavimo rezultatas, kurio pasekmė – atpigsiantis šildymas druskininkiečiams, buvusiems toli nuo gamtinių dujų trasų“. Kuo baigėsi visos šios svajonės ir kas iš to labiausiai „pasišildė“ – kaip sakoma, skaitykite straipsnį nuo pradžių. 

„Druskonio“ inf.   Nauja rubrika ,,Kaip mes keičiamės” 
Druskininkietis G. M. pasiūlė nauja rubriką. “Vasarą vietinis paslaugų ūkis atliko aikštelės prie daugiabučio Ateities g. 8 praplėtimą. Štai ką turime šiandien... Gal ir nemaži pinigai buvo skirti, ir projektas parengtas ir...ir...” - informavo G.M.   “Išsiplovę galvą, prarandate žinias”
Astrologinės būrėjo konsultacijos 

Gavome skaitytojų laiškų, todėl tęsiame ezoterinio būrimo salono „Jūsų laimingesnio gyvenimo gidas“ Druskininkuose savininko - parapsichologo, ekstrasenso, humanitarinių mokslų daktaro Gido skiltį. Prityręs būrėjas atsakys į skaitytojų laiškus tel. 860833221 arba el. paštu: info@druskonis.lt 

   “Esu L.J., gimusi 1964 04 02 Druskininkuose, išsiskyrusi. Norėjau paklausti, kaip toliau susiklostys mano gyvenimas, kokia bus mano sveikata, kaip seksis mano dukrai D.B., gimusiai 1999 05 17?”.
   Dr. Gidas atsako:
Pagal lietuvišką Zodiaką esate Lokio Kailis. Mieste kankinatės, jums reikia atskiros sodybos už miesto, taip pat gryno oro, vandens telkinio ir miško. Būdingas lokienei ir noras ne tik medų pakopinėti, bet ir sveikai maitintis, įskaitant žuvį ir daržo gėrybes. Lokiai nelabai noriai bendrauja su kitais žvėrimis. Todėl kolektyve jūs kankinatės, bet išliekate kultūringa. Lokiai - namų, jaukumo ir meilės šeimai pavyzdys. Jūs vertinama draugių ir bendradarbių kaip išmintinga, mokanti kitiems patarti moteris, domitės gyvenimu, skaitote knygas ir pavartote spaudą. Buvo bandymų susipažinti su vyrais. Bet nenusiminkite. 
Labai rūpinatės tuo, kokią profesiją pasirinks jūsų mylima dukra. Pernelyg daug energijos skiriate savo mergaitės būsenoms analizuoti. Taip pat yra jums patinkantis žmogus. Bet skaudžiai išgyvenate savo vienatvę. Kaip ir nieko jums netrūksta. Pajamas turite, tačiau esate nelaiminga. Beje, pagal jūsų likimo diagnozę, turėjote turėti tris vaikus. Ir juos sėkmingai išauginti. Aš nepriekaištauju. Tai jūsų sprendimas: abortas ar valymas. Tačiau gyvenimo draugą sutiksite šią vasarą – renginyje, nepamirškite ateiti pasipuošusi dailia suknele, o ne švarkais ar kelnėmis kaip įpratusi ir būkite geros nuotaikos. Šie metai Jums bus sėkmingi. Užmegsite pažinčių, bet kartu su išsirinktu draugu pradėsite gyventi nuo 2016 m. pavasario. Galva - pilna nerimo, širdis pavargusi. Sureguliuokite maitinimą. Neišsimiegate. Naudokite raugintų agurkų skystį prieš miegą. Naudinga, pasitelkiant medžius, papildyti savo energijos atsargas. Mergaitė pagal Zodiaką yra Jojikė. Jai galite patarti pasigaminti amuletą iš 5 litų monetos, kur kitoje pusėje yra Vytis. Taip pat jos kambaryje pakabinkite lietuvišką vėliavą su Raiteliu, kaip sveikatinantį talismaną. Ji sėkmingai įstos ir baigs bakalauro studijas. Nepatarinėkite, ką studijuoti, tegul pati pasirenka. Ji baigs kitos krypties ir magistro studijas. Mergaitė sėkmingai ištekės ir pagimdys jums du anūkus. Jos vyras bus taupus - iš Suvalkijos, bet turės savo verslą. Ji mokykloje yra giriama, kad gabi, bet gal truputį pritingi. Kažkodėl apleido popamokinės veiklos užsiėmimus. 

   „Esu I kurso studentė, bet siaubingai bijau egzaminų. Ką turėčiau daryti, kad į egzaminą eičiau kaip į šventę, o ne kaip į kartuves kaip šiandien“, - klausia H.L., buvusi druskininkietė.
   Dr. Gidas atsako:
Iš lotynų kalbos išvertus žodį „egzaminas“ reiškia „išbandymą“. Labai svarbu išmokti egzaminuojamą discipliną, bet ne iškalti. Sutinku, dar liko daug sovietiškai mąstančių ir besielgiančių aukštųjų mokyklų ir universitetų dėstytojų, kurie pageidauja kaip „anais muštro ir geležinio kumščio pedagogikos“ laikais iškalti pagrindines aksiomas. Aš savo gyvenime laikiau „išbandymus“ daugiau kaip šimtus kartų, įskaitant įvairius testavimus, egzaminus, pratybas. Matyt, tik burtų dėka sugebėjau baigti tris akademijas: žemės ūkio, muzikos ir menotyros. O dabar jauni žmonės nervinasi per įvairius pasirodymus, susitikimus, „paskutinius skambučius“, „baigiamuosius vakarus“, „šimtadienius“, gimtadienius ir t.t. Niekad į egzaminą nėjau neįsidėjęs į batą 5 rublių (5 -tuo metų tai buvo geriausias įvertinimas). Ir tuos rublius, kai (pavykdavo išlaikyti) būtinai paaukodavau arba elgetai atiduodavau, ar į bažnyčios urną įmesdavau. Šiandien reikia jau 10 eurų (jei norite 10 balų įvertinimo, o gal pakaks 5 ar 6, tai ir pinigėlių sutaupysite?) banknoto. Ar nebus per brangu? Gal geriau išmokti? Apie lietuviškų tradicijų apipintą studentišką – pedagoginę -auditorinę magiją geriausiai neprasitarti draugei ar bendramoksliui, jei norite, kad burtai veiktų. Bet egzamino bilietą traukti reikia tik kaire ranka, dešinėj laikant špygą kumštelyje. Svarbiausia, prieš egzaminą nebūtina praustis, nes išsiplovusi galvą, prarandate ir žinias. Geriau ramiai pasivaikščioti parke ar sode. Susikaupti. Apsiginkluoti gera nuotaika ir pasitikėjimu. Puikus receptas - susipinti kasas prieš egzaminą. Ilgi plaukai – lietuvaitėms laimės talismanas. Tarpukaryje jaunimas mėgo tautiniais drabužiais ateiti ne tik į visas šventes, bet ir į egzaminus, savo vestuves. O jaunuoliams visą dieną prieš egzaminą patartina vaikščioti užsimaukšlinus kepurę ant dėstomo dalyko užrašų viršugalvyje. Auditorijoje, kur vyks egzaminas, reikia kampuose paslėpti po šaukštą, o apačioje jo pakišti apverstą šakutę. Po egzamino juos išmesti. Prieš egzaminą patartina virš galvos persilaužti šakutę, išbaidant dvasias ir baimes, nepasitikėjimą ir abejones, tariant: „Aš valdovė, savo egzamino karalienė, nebijau nei dvasių, nei „kirvių“, nei dėstytojų. Viską moku ir sugebu. Pirmyn, geryn, laimingai”. Ir nusispjauti per kairį petį tris kartus. Sėkmės.

   Vyras R. M., gimęs 1969.05.12, norėtų sužinoti apie savo sveikatą, darbą ir finansus. 
   Dr. Gidas atsako:
Pagal Zodiaką esate „raitelis“, Jums būdingas užsispyrimas, realizmas, darbštumas, bet ir lengvabūdiškumas. Pasitaiko ir blaškymosi, būdingo raiteliams jojant ant žirgo, pametus kelią dėl takelio, dėl ko padarėte nemažai klaidų savo finansuose. Jūs skolinotės ir klaidingai buvote investavęs. Po pusantrų metų pajausite finansinį palengvėjimą. Darbe jums reikia daug įdėti pastangų. Kas jus pažįsta, tvirtina, kad sugebate ir išmanote savo darbą. Nuo 2019 m. darbas teiks jums daugiau pajamų, pritaikysite naujas inovacijas. 
Šiaip jūs neblogų genų žmogus, tik gal nelabai mėgstate varstyti poliklinikos duris. Ir ką turėjote gero, mėgstate lengvai išbarstyti. Nes jaunystėje nevengėte kraštutinumų. Su savo negandomis kovojate pats. Dažnai persišaldote, atsineškite nuo Nemuno „Grožio šaltinio“ vandens ir juo skalaukite vakarais gerklę. Saugokite ryklę ir ausis. Persivalgius jums sutrinka medžiagų apykaita. Prie kaklo susirinkusias druskas galite išskirstyti masažais ar plaukiodamas vandens baseine. Kairėje krūtinės pusėje jaučiate širdies skausmą, bet manau, kad tai plaučiai. Nepatarčiau rūkyti. Asmeniniame gyvenime jūsų artimiesiems trūksta dėmesio, reikėtų daugiau meilės ir švelnumo. Nesislapstykite nuo moters. Sveika su ja kartu miegoti, o ne atskirai. Gegužės mėnesį susitvarkykite transporto priemonę, nes galite padaryti kelių eismo taisyklių pažeidimą. 

   „Esu J.U. iš gausios šeimos. Bet turiu problemų. Prieš 3 metus, kai lankiausi pas Jus, minėjote, kad mano širdies yda yra nuo bažnytinio prakeikimo, gauto 1947 m., per vyrišką senelių liniją. Tuo tada nepatikėjau, bet kai nuvykau pas savo senelį personalinį pensininką, buvusį sovietinį pareigūną, gyvenantį Kauno rajone, N. kaime, supratau, kad gali būti skaudi, bet Jūsų tiesa. Tėvas J.J., okupavus Lietuvą sovietams, užsirašė į komjaunuolius ir įkalbėtas susikūrusio kolchozo partkomo propagandisto, per Šv. Mišių apeigas miestelio bažnyčioje pavogė sidabrinę taurę. NKVD persekiojamas kunigas L.G. su patarnaujančiomis moteriškėmis labai užpyko ir nežinodami, kas tai padarė, sukalbėjo pasibaigus apeigoms po medinės bažnyčios skliautais, tiesiog išrėkė užkeikimą, kuris galėjo būti panašus: „kas mums užgavo širdį, norėdami pasišaipyti iš Šv. Mišių, taip ir tiems raudoniesiems stribams siunčiame tą patį - tegu širdis susopa jų giminėje“. Tėvas, būdamas sveikas, vedė moterį, taip pat sveiką, iš gretimo kaimo ir susilaukė 4 vaikų, visi turėjo širdies ydą. Dar kelis kartus moteriškė persileido. Aš esu anūkė“.
   Dr. Gidas:
Prisimenu tą atvejį. Katalikų bažnyčia jau dešimt metų yra įvedusi kunigo-egzorcisto pareigas. Jų, egzorcistų, šalyje yra keletas. Šiuo metu tikintiems lengviau „išsivalyti“, jie gali kreiptis į vyskupą ir šis pasiūlys kunigą-egzorcistą. Tada jūs netikėjote tuo. Bet vėliau sugebėjote įsitikinti, kad mūsų protėviai - kaimo bobutė, vaidilutė ar raganius dar prieš daugelį šimtmečių sugebėdavo, kaip sako, „velnią išvaryti“ arba „nužiūrėjimą“, ar „kerus“ nuimti, nenužudant „prakeiktojo“. Aplinkinis, taip pat ir krikščioniškas pasaulis, „prakeiktuosius“ kažkodėl negailestingai žudė. O galinčius „nuimti“ ar „pašalinti“prakeiksmą, kaip šiandien sako, už šiuos gražius ir taurius „sveikatinimo perlus“ dažną iš jų nuožmi inkvizicija praeityje sudegindavo ant laužo. Draudimų burtis ir šiandien netrūksta. Šiandien bažnyčia reabilitavo šiuos kaimo vaidilų ir žiniuonių sugebėjimus. Geriau vėliau, negu niekad. Tuo pripažino iki šiol draustus prigimtinio lietuvių tikėjimo slėpinius, kaip neatsiejamą nuo žmogaus sveikatinimo dalyką. Bet tai nereiškia, kad neišliko žmonių, kurie savo rankomis ar užkalbėjimais gali nuimti prakeiksmą ne blogiau už bažnyčios tarną - kunigą-egzorcistą. Iš savo patirties galiu tik priminti, kad jeigu einate nusiiminėti „kerus“ ar „prakeiksmą“, o sugrįžusi iš tos vietos nesigirtumėte ir neplepėtumėte, nes pikta pavyduolė kaimynė paims negyvą varną ir ją padžiaus ant obels prie jūsų trobos, į snapą įkišusi suglamžytą popieriaus skiautę su jūsų vardu ar pavarde. Todėl, kaip ir pridera akistatoje su praeityje uždėtu prakeiksmu, būkite santūresni ir nebambėkite ant kiekvieno kampo apie buvusią problemą, kuri pašalinama labai sunkiai.


PaieškaKas, jūsų spėjimu, gyvens garsioje pilyje ant Vijūnėlio tvenkinio kranto?
Statytojas alytiškis A.Baranauskas
Kurorto meras R.Malinauskas
Princesė ant žirnio
Ten bus senelių prieglauda
Manęs tai nedomina


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.