Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  G.Landsbergis druskininkiečiams pristatė „Planą Lietuvai“ 

TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis ir komanda lankėsi turguje, bendravo su verslininkais


Bendruomenei pristatydamas „Naują planą Lietuvai, G. Landsbergis aktyviai diskutavo svarbiausiais klausimais

Mindaugo Mikulėno nuotr.

   Liepos 20-ąją Druskininkų savivaldybėje viešėjęs Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis asmeniškai įsitikino, ką Druskininkuose reiškia būti opozicinės partijos atstovu. Kurorto viešoji biblioteka nesutiko suteikti erdvę G.Landsbergio susitikimui su druskininkiečiais, TS-LKD pirmininkas nebuvo įleistas ir į neseniai atrestauruotą Leipalingio dvarą, motyvavus tuo, kad tądien jo vadovei prireikė kažkur skubiai išvykti. Nepaisant to, paprasti Druskininkų žmonės  G.Landsbergį pasitiko kur kas svetingiau. Užsukęs į Druskininkų turgų, TS-LKD pirmininkas nusipirko baravykų, serbentų ir medaus, o nusifotografuoti su naujos politikų kartos lyderiu paprašę vietiniai prekeiviai dar spėjo pasiguosti prastėjančiomis darbo sąlygomis dėl plėtros didžiųjų prekybos centrų, stumiančių smulkiuosius į verslo užribį. Tądien G.Landsbergis Ratnyčios parapijoje susitiko su klebonu ir katalikiškuoju jaunimu, taip pat Leipalingyje aplankė tremtinių Reitelaičių šeimą. TS-LKD pirmininką svetingai sutiko ir Leipalingio seniūnijos darbuotojos.
   G.Landsbergis nepraleido progos apžiūrėti ir skandalingąjį „Vijūnėlės dvarą“ – centriniame Druskininkų parke, prie pat Vijūnėlės kranto, išaugusį privatų rūmą, nuo pašalinių akių bandomą dangstyti pušimis ir dygliakrūmiais. Apie įspūdžius Druskininkuose ir ambicingą Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ekonomikos pasiūlymų paketą Lietuvai G.Landsbergis nemažai kalbėjo, tądien duodamas interviu Kurorto radijui. 
   Pavakary TS-LKD pirmininkas su druskininkiečiais susitiko SPA Vilnius konferencijų salėje. „Baimės atmosfera, kurią aš pajutau Druskininkuose, bendraudamas su žmonėmis, yra dėl to, kad daugelio jų darbas priklauso nuo vieno žmogaus. Būtent negalėjimas pasirinkti, neturėjimas kitų galimybių, kito darbo, kitokios atmosferos ir lemia visą tą slogią nuotaiką, kurią šiandien pajuto visa mūsų komanda, – kalbėjo G.Landsbergis. - Tiesą sakant, man tų žmonių nepaprastai gaila, dėl to, kad jiems šiandien pasiūlyti nelabai yra ką. Kitą darbą? Kur? Kitas galimybes? Kokias? Privačių darboviečių Druskininkuose šiandien, deja, nėra pakankamai, kad šiame miestelyje žmonės galėtų rinktis. Ir jie teturi vieną pasirinkimą, ir tas pasirinkimas verčia juos elgtis taip, kaip jie šiandien elgiasi. Jie turi meluoti į akis, jie yra priversti tai daryti todėl, kad kitu atveju neteks darbo. Jie žino, kad turiu galimybę viešinti jų žodžius per socialinius tinklus, nepriklausomą žiniasklaidą, todėl bijo ir nesakys tiesos. Bet jie viduje kenčia, ir tai yra didysis liūdesys šiandien, 26-erius laisvės metus skaičiuojančioje Lietuvoje“.
   „Patikėkit, mes norim tai pakeisti. Ir kai mes pradėjom rašyti savo planą, pirmas žodis, apie kurį mes galvojom, tai buvo GALIMYBĖ. Žmonės ne tik Druskininkuose jaučia, kad šiandien jie tų galimybių neturi. Prieš keletą savaičių mes lankėmės Vilkaviškyje. Yra toks šaunus, ganėtinai rausvas rajonas. Išrenka vieną premjerą, turi vieną privatų darbdavį – jam dirba 150 žmonių. Tai įmonė, kurios ateitis yra stipriai miglota. Žmonės gauna minimumą. Pasirinkimo daugiau nėra jokio. Kalbėjau ir su įmonės vadovu – ateities praktiškai nėra jokios. Sakau: „Bet gi jūs renkate socialdemokratus? Kurių galų jūs juos renkate? Ką jie jums pažada? Tai žinote, ką jiems pažada socialdemokratai? Pažada, kad, kai tos įmonės nebeliks, visi žmonės dirbs savivaldybėje! Tai štai šiandien Lietuvoje yra tokios žmonių galimybės, – piktinosi TS-LKD pirmininkas. - Mano akimis žiūrint, tai yra pasityčiojimas iš žmogaus. Tokia situacija iš principo yra baudžiava. Yra ponas, kuris tau pasako – tu dirbsi mano ūkyje ir tu darysi tai, ką aš tau pasakysiu. Ir tu gausi pinigų tiek, kiek aš sutiksiu tau duoti. Tu negalėsi išeiti ir turėsi likti, ir tavo vaikai liks baudžiauninkais. Tai yra baudžiavos grąžinimas į Lietuvą. Ir žmogus tiek, kiek jo orumas leidžia, laukia, laukia, laukia, kol galų gale sėda į lėktuvą ir sako: „Pasprinkit jūs su ta Lietuva“. Ir išvažiuoja. Lietuva pernai neteko 45 tūkstančių žmonių – tai yra Marijampolės dydžio miesto. Išvažiuoja po 200 kasdien. Pilnas lėktuvas kasdien palieka Lietuvą. Todėl, kad nėra galimybių. Nėra iš ko pasirinkti. Ir mūsų planas – ekonominis planas kalba apie galimybes. Lietuvoje turi būti sudarytos galimybės rinktis žmonėms. Jeigu su juo elgiamasi nepagarbiai, jam mokama per maža alga, jis turi turėti galimybę pasirinkti. Nes vienintelis dalykas, kuris leidžia tyčiotis iš žmogaus, būna tada, kai darbdavys ar savivaldybės vadovas žino, kad žmogus neturės ko pasirinkti. Dėl to mes ir kalbame, kad Lietuvoje reikia daugiau darbo vietų, daugiau įmonių, kurios galėtų darbinti žmones, kad įmonės galėtų konkuruoti dėl darbuotojų. O įmonių konkurencija skatins augti atlyginimams“. 
   Druskininkiečiai G.Landsbergiui uždavė klausimus apie emigracijos stabdymą, Darbo kodeksą, renovaciją, gimstamumo skatinimą. Vietinius domino ir būtinybė kadencijų skaičiumi tramdyti regionuose įsigalinčią merų vienvaldystę. Kaip pažymėjo G.Landsbergis, TS-LKD siūlo įteisinti maksimalų periodą – 2 kadencijas.
   Ekonominis konservatorių planas kalba apie tai, kaip sugrąžinti žmones į Lietuvą, kaip stiprinti regionus, suteikti žmonėms galimybę užsidirbti orią algą, o senoliams suteikti orų pragyvenimą senatvėje, t.y. jiems skirti orią pensiją, kaip pritraukti daugiau investicijų, kad mūsų Lietuva būtų patraukli ir konkurencinga. „Mes žinome, kaip tai padaryti, mes esame stipriai pasiruošę ir su mūsų pirmininko G.Landsbergio energija bei iškeltais prioritetais mes galime pakeisti tą vaizdą, kuris ketverius metus stovi kaip sustojęs filmas, – pokalbyje su druskininkiečiais minėjo TS-LKD pirmininko pavaduotoja Aistė Gedvilienė. – Žmonės pavargo gyventi neteisingume, kuris visoje Lietuvoje apsiraizgęs nuo vyriausybės iki savivaldos. Užkniso juodai gyventi Lietuvoje, kurioje yra lygesnių ir lygiųjų kova. Tai – nesąmonė. Mes visi mokam mokesčius, visi dirbam, auginam vaikus ir norim gyventi lygiomis sąlygomis. Turime komandą, kuri nebus tolerantiška jokioms korupcijos apraiškoms. Su mūsų ryžtingu ir jaunatvišku, europietišku pirmininku mes esame pasiruošę keisti gyvenimą Lietuvoje ir nuo regionų iki sostinės padaryti tvarką“.
   „Mes visi bendrom jėgom prisidėsime prie TS-LKD naujojo plano įgyvendinimo. Aš manau, kad tuomet Druskininkai greičiau taps ne Mano, caro Druskininkais, o – Mūsų Druskininkais“, – susitikime žodį tarė ir gerai visiems pažįstama druskininkietė Genovaitė Čiurlionienė.  Atsisakė spausti ranką mero pavaduotojui

Gimnazijos baigimo šventėje Adomą pasveikino tėtis


Abiturientas Adomas Semeška atsisakė paspausti ranką mokyklos baigimo atestatą jam teikusiam savivaldybės vicemerui Linui Urmanavičiui   Jaunoji karta kritiškai vertina politikų norus pasišildyti dėmesio spinduliuose net ir tada, kai jų ten mažiausiai reikia. Liepos 18-osios vakarą, „Ryto“ gimnazijos išleistuvių metu, abiturientas Adomas Semeška atsisakė paspausti ranką mokyklos baigimo atestatą jam teikusiam savivaldybės vicemerui Linui Urmanavičiui. 
„Manau, kad mokykla - ne vieta politikieriams ir funkcionieriams. Būtų daugiau džiaugsmo gauti atestatą iš direktorės arba klasės auklėtojos“, - žiniasklaidai sakė A.Semeška. Vaikinas nesureikšmino savo poelgio, pripažindamas, jog slogi sovietmečio tradicija mokyklos švenčių metu garbingiausiose vietose sodinti ne mokytojus, tėvus, o „valdančiosios partijos“ atstovus, jaunajai kartai yra nepriimtina. „Politikams nederėtų daryti savireklamos mokyklos baigimo šventėse, - sako A.Semeška. – Aš asmeniškai atsisakiau spausti ranką žmogui, kuris tyčiojasi iš politinių oponentų, netgi vieną iš gimnazijos pedagogų yra pavadinęs nereikalingu balastu“. A.Semeška yra savivaldybės tarybos nario, konservatoriaus Viliaus Semeškos sūnus. 

„Druskonio“ inf.

 

  Druskininiiečių mėnuo
Birželis
 
   Druskininkuose susituokė 19 porų.
Vyriausias vedęs vyriškis buvo 64 metų, vyriausia ištekėjusi moteris – 64 metų. Jauniausiam vedusiam vyriškiui buvo 22 metai, jauniausia nuotaka - 19 metų. Pirmą kartą susituokė po 16 vyrų ir moterų, 3-ims vyrams ir 2-iem moterims tai buvo 2-oji santuoka, 1 moteris ištekėjo 4-ąjį kartą. 
  Išsituokė 3 poros. Vyriausias išsiskyręs vyriškis buvo 50-ies metų, vyriausioji išsiskyrusi moteris – 45-erių metų. Jauniausias išsiskyręs vyras buvo 25-erių, jauniausioji išsiskyrusi moteris – taip pat 25-erių metų. Vieną nepilnametį vaiką augino 1 šeima, 2 nepilnamečius vaikus – taip pat 1 šeima. Ilgiausiai santuoka truko 15 metų, trumpiausiai – 2 metus. 
   Įregistruoti 24 naujagimiai: 13 berniukų ir 11 mergaičių. 
1-ojo vaiko susilaukė 11 porų, 2-ojo – 10, 2 poros susilaukė 3-iosios atžalos, 1-ai šeimai tai buvo 5-asis vaikas. Vyriausias tėvas buvo 44-erių metų, vyriausioji motina – 34-erių metų, jauniausiam tėvui – 22 metai, jauniausiai motinai – 18 metų. 
Berniukams suteikti vardai: Oskar, Gabrielius, 3 Rokai, Filipp, Daniel, Vytis, Jonukas, Gustas, Kirill, Juozas, Deniz. Mergaitėms suteikti vardai: Skaistė, Liepa, Estela, Rusnė, Ieva, Leia Patricia, Adrijana, Liza, Rusnė, Andrėja, Sofia. 
   Birželį mirė 26 žmonės: 15 vyrų ir 11 moterų. Druskininkų mieste – 13 ( 6 vyrai, 7 moterys), Viečiūnų seniūnijoje – 4 ( 3 vyrai, 1 moteris), Leipalingio seniūnijoje – 4 (3 vyrai, 1 moteris), kitose savivaldybėse – 5. Vyriausiam velioniui buvo 86-eri, vyriausiai velionei – 94 metai. Jauniausiam mirusiam vyrui buvo 44-eri metai, jauniausiai velionei – 79-eri metai. 
Paruošta pagal Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus duomenis

 


PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.