Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Kiek iš atostogų su draugėmis grįžęs R.Malinauskas
  susimokėjo už tarnybinių automobilių nuomą?


                                                              K.Čachovskio nuotr., www.delfi.lt

    „Ar už R. Malinausko ir jo 30 m. jaunesnės draugės keliones mokės mokesčių mokėtojai“, - beveik prieš 3 mėnesius naujienų portale www.delfi.lt buvo patalpintas žurnalistės Vilmos Danauskienės straipsnis apie liepos 24-osios naktį iš Ispanijos su drauge Ramute parskridusį Druskininkų merą, kurio parvežti namo į kurortą laukė savivaldybės administracijos naudojama transporto priemonė. Vėlų vakarą rugsėjo vidury Vilniaus oro uoste sutiktas Druskininkų meras, šįkart su drauge Jurgita grįžęs iš atostogų Italijoje, V.Danauskienei aiškino tarnybinį automobilį išsinuomojęs ir susimokėjęs už jį pats, kaip ir aną kartą. Kiek gi vis dėlto R.Malinauskui kainavo asmeniniais tikslais naudotos tarnybinės mašinos? Kokį atlygį šių automobilių vairuotojai, padėję krauti dar ir lagaminus, gavo už naktinį darbą? Kokia yra tarnybinių savivaldybės administracijos automobilių naudojimo tvarka ir kokie patvirtinti tarifai? Šiuos klausimus dar rugsėjo 20 dieną savivaldybės administracijos direktorei V.Jurgelevičienei nusiuntė opozicijos atstovas savivaldybės taryboje, konservatorius Vilius Semeška. Atsakymų iš savivaldybės administracijos jis šios savaitės pradžioje tvirtino dar negavęs. Gal R.Malinausko pavaldinė į šiuos klausimus operatyviau atsakys žurnalistams? Paskaitykite, kaip mums sekėsi gauti savivaldybės atsakymus.

Sugrįžus iš Ispanijos

   „Ar už R. Malinausko ir jo 30 m. jaunesnės draugės keliones mokės mokesčių mokėtojai“, - liepos mėnesį naujienų portale www.delfi.lt buvo patalpintas didelio susidomėjimo sulaukęs žurnalistės V.Danauskienės straipsnis. „Po bendrų poros atostogų saulėtoje Ispanijoje, savaitgalį iš Barselonos į Vilnių pigių oro linijų bendrovės skrydžiu grįžusį R. Malinauską ir jo draugę iš oro uosto į Druskininkus naktį parvežė vienam iš vadinamojo Druskininkų vandens parko priklausančių padalinių – viešajai įstaigai „Druskininkų gydykla“ priklausantis mikroautobusas, kuriuo naudojasi Druskininkų savivaldybės administracija, - šiame straipsnyje rašo V.Danauskienė. - Jei iš tiesų Druskininkų meras asmeniniams savo ir naujosios širdies damos poreikiams linkęs leisti vietos savivaldybės biudžeto pinigus, tai turėtų labai nudžiuginti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnus ir Kauno apygardos prokuratūros prokurorus. Mat jie jau antrus metus tiria ir niekaip neištiria piktnaudžiavimo tarnyba požymius Druskininkų savivaldybėje ir jai priklausančioje įmonėje „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras „Aqua“, kurios mikroautobusas su vairuotoju pasirūpino mero ir jo merginos kelione“.
   „Pora, aplenkdama aikštelėje stovinčius automobilius, artėjo jų laukiančio šviesios spalvos mikroautobuso „VW“, valst. Nr. DNV 379 link. DELFI žiniomis, ši transporto priemonė priklauso Druskininkų vandens parkui, tačiau ja naudojasi Druskininkų savivaldybės administracija. Vairuotojui padėjus sukelti lagaminus, pora sulipo į mikroautobusą ir paliko aerouosto teritoriją. Tikėtina, kad pasirodžius informacijai apie tai, jog po atostogų Druskininkų savivaldybės merą su naująja drauge iš Vilniaus į kurortą parvežė tarnybinis transportas su vairuotoju, Druskininkų savivaldybės administracija, kuri naudojasi minėta transporto priemone, ras būdų, kaip pateisinti tokią naktinę kelionę“, - rašoma šioje www.delfi.lt publikacijoje.
   Savivaldybės administracijos direktorė tuomet DELFI žurnalistei pripažino, kad „Druskininkų savivaldybės administracija naudojasi transporto priemone, kurios valst. Nr. DNV 379“. V. Jurgelevičienė taip pat atsakė, kad komandiruotė buvo „pagal sudarytą panaudos sutartį, kurioje numatytas išlaidų padengimas fizinio asmens lėšomis“, o tokią transporto priemonės panaudos sutarties galimybę esą numato „Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus 2007 m. spalio 26 d. Nr. V35-692 įsakymu patvirtintos Druskininkų savivaldybės administracijos tarnybinių lengvųjų automobilių įsigijimo, nuomos ir naudojimo biudžetinėse įstaigose taisyklės (nauja redakcija 2016 m. balandžio 7 d. įsakymas Nr. V35-278)“.

Pasitiko žurnalistai

   „Moterys šalia R. Malinausko keičiasi, tačiau mero įpročiai – ne“, - rugsėjo vidury naujienų portale www.delfi.lt buvo publikuotas dar vienas V.Danauskienės straipsnis, šįkart apie merą, grįžusį iš atostogų Italijoje su drauge Jurgita, kurių parvežti namo į kurortą vėlgi laukė tarnybinis savivaldybės automobilis. 
   „Rugsėjo 14-osios, trečiadienio, vakarą žurnalistai R. Malinauską pastebėjo Vilniaus oro uoste grįžtantį iš kelionės po Italiją. Politiką su išvaizdžia tamsiaplauke pasitiko Druskininkų savivaldybės administracijos vairuotojas, įprastai vežiojantis merą R. Malinauską, o iš oro uosto automobilių stovėjimo aikštelės kompanija išvažiavo valdišku automobiliu „Audi“ (valst. Nr. LSA 001). Oro uoste pamatęs jo laukiančius žurnalistus, Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas akivaizdžiai suirzo. Paprašytas patikslinti, ar tai buvo darbinė kelionė, R. Malinauskas teigė, kad ne. “Tai buvo asmeninė kelionė. Ir namo važiuosiu išsinuomotu automobiliu. Iš savivaldybės (Druskininkų – aut. past.) išsinuomojau, už savo pinigus. Ir sumokėjau, kaip ir praėjusį kartą – už savo pinigus. Dešimt metų tokia tvarka galioja, kad bet kas gali išsinuomoti valdišką automobilį, jei dirba savivaldybėje”, - aiškino tarnybinio transporto su vairuotoju atvykimą 21 valandą į Vilniaus oro uostą parvežti jo su drauge laukęs Druskininkų savivaldybės vadovas“, - rašoma www.delfi.lt žurnalistės V.Danauskienės straipsnyje.
   R.Malinausko sutiktuvės iš Italijos buvo vaizdingai parodytos net ir LNK laidoje KK2. Po viešų pranešimų žiniasklaidoje opozicijai priklausantis savivaldybės tarybos narys, konservatorius V.Semeška rugsėjo 22 d. kreipėsi į savivaldybės administracijos direktorę V.Jurgelevičienę. “Rugsėjo 19 d. LNK televizijos laidoje KK2 Druskininkų savivaldybės meras R.Malinauskas pranešė, kad savivaldybėje jau dešimt metų nustatyta/galioja tvarka, pagal kurią savivaldybės darbuotojai gali išsinuomoti savivaldybei priklausančius automobilius su vairuotoju, o vairuotojas atlieka pasitikimo bei lagaminų nešimo paslaugą, sumoka už stovėjimą oro uosto automobilių aikštelėje. Prašau pateikti įsakymą ir/ar Druskininkų savivaldybės Tarybos sprendimą, kuriuo remiantis tokia tvarka yra nustatyta - galiojanti, taip pat prašau pateikti automobilio nuomos su vairuotoju tvarkos aprašą bei aukščiau išvardintų paslaugų savivaldybės Tarybos nustatytus įkainius“. Šios savaitės pradžioje V.Semeška tvirtino atsakymo iš R.Malinausko pavaldinės dar negavęs.

Kiek sumokėjo už keliones namo?

  Gal V.Jurgelevičienė į šiuos, rodos, nesudėtingus klausimus greičiau atsakys žurnalistams? Teisės aktai valdininkus įpareigoja kur kas operatyviau suktis, kai klausimus pateikia žiniasklaidos priemonės. 
   Spalio 4 d. „Druskonis“ V.Jurgelevičienei elektroniniu paštu nusiuntė štai tokius klausimus:
   - Kokią konkrečiai sumą iš atostogų Ispanijoje su drauge Ramute grįžęs R.Malinauskas sumokėjo Druskininkų savivaldybės administracijai už tarnybinio automobilio nuomą – už kelionę iš Vilniaus oro uosto į Druskininkus š.m. liepos 24 d., naktį iš šeštadienio į sekmadienį, Druskininkų vandens parkui (UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras „AQUA“) priklausančiu mikroautobusu „VW“, valst. Nr. DNV 379, kurį naudoja Druskininkų savivaldybės administracija?
   - Kiek už R.Malinausko ir jo draugės Ramutės pargabenimą iš Vilniaus oro uosto į Druskininkus savivaldybės administracija sumokėjo šio automobilio vairuotojui?
   - Kiek mašinos vairuotojui, sutikusiam R.Malinauską su drauge oro uoste ir padėjusiam krauti jų lagaminus, buvo sumokėta už naktinį darbą ir nešiko paslaugas?
   - Kokią konkrečiai sumą R.Malinauskas, š.m. rugsėjo 14 d. vakarą grįžęs iš atostogų Italijoje su savo drauge Jurgita, sumokėjo Druskininkų savivaldybės administracijai už tarnybinio automobilio nuomą - už kelionę iš Vilniaus oro uosto į Druskininkus tarnybiniu automobiliu „Audi“, valst. Nr. LSA 001?
   - Kiek už R.Malinausko ir jo draugės Jurgitos pargabenimą iš Vilniaus oro uosto į Druskininkus š.m. rugsėjo 14 d. savivaldybės administracija sumokėjo šio automobilio vairuotojui?
   - Kiek mašinos vairuotojui, sutikusiam R.Malinauską oro uoste ir padėjusiam nešti bei krauti į mašiną jų lagaminus, buvo sumokėta už naktinį darbą ir nešiko paslaugas?
   - Kur konkrečiai turi kreiptis Druskininkų gyventojai, pageidaujantys savaitgaliui ar išvykoms ne darbo metu išsinuomoti tarnybinį Druskininkų savivaldybės administracijos automobilį „Audi“ valst. Nr. LSA 001? Ar tarifas už savivaldybės transporto nuomą ir suteiktas vairuotojo/nešiko paslaugas bus taikomas toks pats, kaip ir privačioms kelionėms jį naudojančiam R.Malinauskui?
- Prašome pateikti Druskininkų savivaldybės administracijos tarnybinių automobilių nuomos su vairuotoju tvarkos aprašą bei šių paslaugų savivaldybės Tarybos nustatytus įkainius. 

Teko rašyti antrąkart

   Remiantis teisės aktais, iš V.Jurgelevičienės atsakymus turėjome gauti per vieną darbo dieną, tačiau jokios reakcijos iš savivaldybės administracijos nesulaukėme nei spalio 5, nei 6, nei 7 dieną. Įdomu, kodėl? Spalio 11 d. V.Jurgelevičienei klausimus pakartojome dar kartą, pridėdami kilusius papildomus:
   - Kodėl neatsakėte į laikraščio „Druskonis“ klausimus, siųstus jums, Druskininkų savivaldybės administracijos direktorei, š.m. spalio 4 d., dėl R.Malinausko kelionių tarnybiniu automobiliu asmeniniais tikslais?
   - Ar jūsų nenoras atsakyti į šiuos klausimus reiškia, kad jokie pinigai už savivaldybės administracijos naudojamų automobilių nuomą iš R.Malinausko nebuvo gauti? 
   - Ar jūsų atsisakymą pateikti konkrečias sumas, kiek savivaldybės administracijai liepos ir rugsėjo mėn. buvo sumokėta už kiekvieną kelionę, reikia suprasti, jog R.Malinauskas, žiniasklaidai kalbėdamas apie jo sumokėtą automobilių nuomą, galimai melavo? 
   Žinodami karčią opozicijos narių patirtį, kai valdininkams siunčiami elektroniniai laiškai kartais ima ir kažkaip „nenueina“, šįkart siųsdami R.Malinausko pavaldinei klausimus, pridėjome dar vieną adresatą – kitą redakcijos elektroninio pašto adresą. Kaip neginčijamą įrodymą, jei laišką gavome mes, tikrai jį bus gavusi ir V.Jurgelevičienė. 
   Bingo! Kitą dieną iš savivaldybės administracijos pagaliau atskrieja atsakymas. Į V.Jurgelevičienei pateiktus klausimus atsakinėja viešųjų ryšių specialistė D.Sinkevičiūtė. Aiškėja, kad mūsų nuojauta neapgavo. “Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė š.m. spalio 4 d. jūsų pateiktų klausimų iki šios dienos nebuvo gavusi“, - rašo mums D.Sinkevičiūtė, „norėdama akcentuoti, kad Druskininkų savivaldybės administracija laikosi visų teisės aktų“. Toliau didžiąją rašto dalį užima rekomendacijos, kokia tvarka žurnalistai turėtų savivaldybės administracijai pateikinėti juos dominančius klausimus.
   „Dar kartą informuojame, kad Savivaldybės administracijos tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo taisyklės patvirtintos 2007 m., o 2016 m. balandžio 7 d. savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. V35-278 ,,Dėl savivaldybės administracijos tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo tvarkos“ buvo patvirtinta nauja minėtų taisyklių redakcija, - pagaliau kalba pasisuka link užduotų klausimų. - Šis įsakymas yra paskelbtas viešai savivaldybės interneto svetainėje“. „Vadovaujantis savivaldybės administracijos tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo taisyklėmis, savivaldybės darbuotojai esant reikalui gali pasinaudoti savivaldybės administracijai priklausančiais automobiliais pagal sudarytą panaudos sutartį, kurioje numatytas kuro ir kitų su kelione susijusių transporto eksploatavimo išlaidų padengimas fizinio asmens lėšomis. Savivaldybės administracijos Tarnybinių automobilių eksploatavimo kaštų dydį yra patvirtinęs Savivaldybės administracijos direktorius“, - rašo D.Sinkevičiūtė. 
„Meras R. Malinauskas pagal pasirašytas automobilių panaudos sutartis sumokėjo – liepos mėnesį 64,64 Eur, rugsėjo mėn. – 133,37 Eur“, - nurodyta savivaldybės administracijos atsakymo pabaigoje. 
   Apie tai, kiek už naktinį darbą ir nešiko paslaugas buvo sumokėta R.Malinauską namo pargabenusių mašinų vairuotojams, savivaldybės administracijos atsakyme neminima.

„Druskonio“ inf.  Valdžią erzina Vijūnėlės dvaro lankytojai

                                                                              Mindaugo Mikulėno nuotr.

    Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad garsioji Vijūnėlės dvaro byla bus nagrinėjama gruodžio 8 d. Generalinė prokuratūra, gindama viešąjį interesą, siekia pripažinti šio dabar jau žinomo visai Lietuvai pastato statybos leidimą neteisėtu, o patį Vijūnėlės dvarą nugriauti. O štai Druskininkų valdžia į liepsnojantį Vijūnėlės dvaro skandalą reaguoja savaip. „Neįsivaizduoju Druskininkams atstovaujančio Seimo nario, kuris oficialaus partijos vadovo vizito Druskininkuose metu karstosi ant tvorų, lenda į privačias valdas, mėgaujasi jose besifilmuodamas ir puikuojasi tokiu savo elgesiu socialiniuose tinkluose. Man atrodo, kad per tvoras į svetimą kiemą braunasi tik vagys…“, - štai taip R.Malinauskas įvertino Druskininkų konservatorių lyderio Viliaus Semeškos suorganizuotą ekskursiją aplink skandalingąsias statybas ant Vijūnėlės kranto liepos 20-ąją vykusio TS-LKD partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio vizito metu. V.Semeška sako nesantis nustebęs dėl tokios mero reakcijos. „Jo perdėtas jautrumas Vijūnėlės dvaro klausimu išduoda visas paslaptis. Nors, manau, visiems seniai aišku, kas yra tikrasis šių rūmų šeimininkas“, - nusijuokė vietinių konservatorių skyriaus pirmininkas.

Pasidalino įspūdžiais facebook-e

   Neseniai Druskininkuose lankęsis TS-LKD partijos lyderis G.Landsbergis su savo komanda nepraleido progos pasižvalgyti po skandalingai išgarsėjusias statybas ant Vijūnėlės tvenkinio kranto. Liepos 20-osios popietę nuvykę prie viešame Vijūnėlės parke išdygusių privačių rūmų, konservatoriai netikėtai ten užtiko triūsiančius darbininkus, nors teismas, kaip žinia, yra pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones ir uždraudęs ten vykdyti statybos darbus. Konservatoriams artėjant prabangaus pastato link, prie Vijūnėlės dvaro staiga privažiavo automobilis, kurio vairuotojas puolė kažkam skambinti telefonu. Į kalbas su TS-LKD partijos lyderiu G.Landsbergiu žmogus nesileido. Po statybvietę vaikščioję darbininkai akimirksniu dingo kaip į vandenį. 
   Prasibrovę pro dygliakrūmiais užsodintą viešą praėjimą ir perėję Vijūnėlės tvenkinio pakraščiu – penkių metrų viešai praeinama pakrantės juosta - palei prabangų rūmą, konservatoriai savo akimis išvydo, kas per statybos vyksta pačioje Druskininkų širdyje. 
   Socialiniame tinkle „Facebook“ G.Landsbergis netrukus įdėjo savo įspūdžius apie Vijūnėlės dvarą. „Puikusis Druskininkų kovotojas Vilius Semeška tarsi gidas apvedžiojo Naujo plano komandą po Druskininkų carystę. Artėjant prie Vijūnėlės dvaro, privažiuoja automobilis, jame kokių penkiasdešimties vyrukas su cigarete dantyse. Prieinu, sveikinuosi: “Ar dirbate čia?”.   Mėtydamas akis ir traukdamas cigariuką, mėlyno Volkswageno vairuotojas tarsteli: “Aš? Ne, o kur čia reikia dirbti, aš tik paskambinti čia sustojau”. “Na, bet čia ženklas įvažiuoti leidžia tik aptarnaujančiam transportui arba gyventojams”. “Koks ženklas? Nemačiau jokio ženklo, jokio namo čia nežinau”. Persimetame dar keletu žodžių, bet akivaizdu, kad jis mintyse skaičiuoja sekundes, kol jį paliksiu ramybėje. Palieku. Jis, sumindęs cigaretę, puola skambinti “Staigiai renkat daiktus ir varot iš čia”. Pasistiebęs per aklinai uždengtą tvorą, matau keletą darbininkų, kurie, nors teismas ir draudžia, toliau kloja plyteles. Matyt, čia jiems ir buvo skirtas tas “varot iš čia”, - facebook-e įspūdžiais apie pasivaikščiojimą aplink Vijūnėlės dvarą dalijosi G.Landsbergis.

Kalbėjo apie pilietinę visuomenę

   Vizito Druskininkuose metu G.Landsbergis Vijūnėlės dvaro istoriją dar kartą prisiminė, viešėdamas Kurorto radijuje. Duodamas interviu, TS-LKD partijos pirmininkas užtikrino, jog konservatoriai dėl šio Vijūnėlės dvaro skandalo prašys pakartotinio teisėsaugos įvertinimo, remiantis Konstitucinio teismo išvadomis.   „Nuvilia žmonių abejingumas. Mes lankėmės prie žymiojo Vijūnėlės dvaro, kuris jau tapęs „nacionaline“ įžymybe. Šalia jo besilankant, apeinant pastatą, sustojo automobilis. Jame sėdėjo vairuotojas. Aš paklausiau vairuotojo, ar jis dirba šiame dvare? Iš telefono pokalbio, kurį atsitiktinai nuklausiau, susidarė įspūdis, kad tas žmogus greičiausiai darbų vykdytojas Vijūnėlės dvare vykstančiose statybose. Žmogus gynėsi, gink Dieve, jis sustojo tik pakalbėti telefonu, jisai nieko bendro su statybomis neturi. Nors, kalbėdamas telefonu, liepė pokalbio dalyviams kuo skubiau susirinkti daiktus, - duodamas interviu Kurorto radijui, minėjo G.Landsbergis. - Aš jaučiu baimę to žmogaus, dėl to, kad jo vadovas, jo užsakovas, matyt, yra prigrasinęs, prigąsdinęs neišsiduoti. Laisvoje valstybėje mes matome žmones, kurie gyvena priespaudoje, baudžiavoje. Štai tas dalykas mane gąsdina. Pilietinė visuomenė, pilietinė valstybė gimsta iš žmonių laisvės ir drąsos. Nusimesti pančius, pasakyti, kad nedarysi neteisėto veiksmo, nes teismas šiandien yra neleidęs ten vykdyti statybų. Kas gali kovoti su baime – tai viešumas. Jei mes visoje Lietuvoje nebūtume sužinoję, kad toks Vijūnėlės dvaras egzistuoja, kokio masto pažeidimai ten yra daromi, tikriausiai tas nebūtų patekę ir į Prezidentės akiratį, tas nebūtų patekę ir į Konstitucinį teismą. Viešumas ardo baimės tinklus. Viešumas - šviesa, kurios spindulį atsukus į baimės valdovus, jie pradeda slėptis“.

Valdžios reakcija

   Kai socialiniuose tinkluose pasklido nuotraukos iš G.Landsbergio apsilankymo Vijūnėlės parke, druskininkiečiai iškart atpažino prie baigiamų rengti rūmų privažiavusios mašinos vairuotoją.    Paaiškėjo, jog TS-LKD partijos lyderis kalbino G. Ž. „Druskoniui“ nebuvo sunku rasti šio druskininkiečio telefoną. Interneto paieškos sistemoje suvedus jo pavardę, matyti, kad šis vyras – vienos statybomis užsiimančios kurorto bendrovės vadovas. 
   - Facebook-e išplatinta informacija apie tai, kaip TS-LKD partijos pirmininkas G.Landsbergis jus pakalbino privažiavusį prie Vijūnėlės dvaro statybvietės. Ką jūs, sakykit, ten veikėt?
  
- Čia turit omeny jaunąjį?
   - Taip, Gabrielių Landsbergį.
  
- Ką jis ten kalbėjo... Kalbėjo kaip žmogus, neatitinkantis savo, kaip pasakyti, užimamų pareigų ir statuso.
   - O ką jūs pats ten veikėt prie to Vijūnėlės dvaro? Statybininkus vaikėt iš ten?
  
- Aš nevaikiau. Aš atvažiavau tiesiog.
   - Bet jūs vadovaujate statybos bendrovei.
  
- Jo.
   - O kaip jūs ten atvažiavot, ir statybininkai dingo iš teritorijos?
  
- O čia šiaip nėra telefoninis pokalbis. Nelabai aš norėčiau telefonu kalbėti tokių dalykų.
   TS-LKD partijos pirmininko viešnagę Druskininkuose akylai sekė ir valdžios rūmai. R. Malinauskas, valdžialaikraštyje pasakodamas, kaip jis nori būti laimingas, net ir čia nepamiršo konservatorių apsilankymo Vijūnėlės parke. „Neįsivaizduoju Druskininkams atstovaujančio Seimo nario, kuris oficialaus partijos vadovo vizito Druskininkuose metu karstosi ant tvorų, lenda į privačias valdas, mėgaujasi jose besifilmuodamas ir puikuojasi tokiu savo elgesiu socialiniuose tinkluose. Man atrodo, kad per tvoras į svetimą kiemą braunasi tik vagys…“, - štai taip R.Malinauskas sureagavo į V.Semeškos organizuotą pažintinę ekskursiją apie Vijūnėlės dvarą.
   Visai neseniai G.Landsbergio pažintį su Vijūnėlės dvaru įvertino ir R.Malinausko bendražygis, jo pavaduotojas L.Urmanavičius. „Pamąstymų kelia ir pats konservatorių partijos pirmininkas bei jo elgesys. Tarkime, mūsų namus, kiemą, privačią teritoriją ir privatų gyvenimą, turtą gina Konstitucija. Ir svečiai pas mus ateina tada, kai yra kviečiami. O kas nekviestas per tvorą eina į svetimą teritoriją? Mano nuomone, - tik vagis arba valkata. O štai konservatoriai su partijos lyderiu priešakyje nesibodi veržtis į svetimus kiemus, lipti per tvoras“, - apie G.Landsbergio ir jo bendrapartiečių apsilankymą Vijūnėlės parke prieš kelias savaites rėžė L.Urmanavičius. „Druskininkų vicemeras propagandiniame leidinyje uoliai gina skandalingai pagarsėjusią privačią valdą.   Galbūt dvaras iš tiesų de facto priklauso merui, juk ne veltui vaikščiota prižiūrėti statybų, mokėta statybininkams grynaisiais pinigais? Nepatiko, labai nepatiko G.Landsbergio vizitas prie Vijūnėlės dvaro“, - štai taip Druskininkų konservatorių lyderis V.Semeška facebook-e pakomentavo L.Urmanavičiaus pasisakymą. 
   Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad garsioji Vijūnėlės dvaro byla bus nagrinėjama gruodžio 8 d. Generalinė prokuratūra, gindama viešąjį interesą, siekia pripažinti šio dabar jau žinomo visai Lietuvai pastato statybos leidimą neteisėtu, o patį Vijūnėlės dvarą nugriauti. Druskininkų centre, kurortinėje zonoje, sudegusio valčių nuomos punkto vietoje, 2013 metais pradėtas statyti beveik 600 kvadratinių metrų gyvenamasis namas, vietos gyventojų pramintas Vijūnėlės dvaru. Statybai reikalingus leidimus davė Druskininkų savivaldybė ir vietos žemėtvarkininkai. Generalinė prokuratūra, gindama viešąjį interesą, kreipėsi į teismą dėl detaliojo plano panaikinimo, dėl valstybinės žemės nuomos sutarčių pripažinimo negaliojančiomis ir dėl statybos leidimo panaikinimo bei neteisėtos statybos pasekmių pašalinimo. Vilniaus miesto apylinkės teismas 2015 m. spalio 19 d. prokurorų skundą atmetė, bet šis sprendimas buvo apskųstas Vilniaus apygardos teismui. Byla gruodžio 8 d. Vilniaus apygardos teisme bus nagrinėjama rašytinio proceso tvarka.

„Druskonio“ inf.

 

  Rinkimai - su skandalu
   Pirmajame rinkimų į Seimą ture spalio 9-ąją vienmandatėje apygardoje Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Zenonas Streikus nežymiai aplenkė dabartinę Seimo narę socialdemokratę Kristiną Miškinienę. Šiedu kandidatai ir susirungs antrajame rinkimų ture spalio 23 dieną.
   Vienmandatėje Lazdijų-Druskininkų apygardoje dėl Seimo nario vietos varžėsi 9 kandidatai. Į priekį daug kam netikėtai išsiveržė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Z.Streikus, surinkęs 21,04 proc. rinkėjų balsų. Iš viso už jį balsavo 4135 žmonės. Nedaug nuo jo atsiliko socialdemokratė K.Miškinienė, gavusi 20,35 proc. arba 4000 rinkėjų balsų. Trečiasis liko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Juozas Galdikas, surinkęs 18,64 proc. balsų. Jam savo balsus atidavė 3663 žmonės. Viešai Druskininkų mero R.Malinausko remtas pats save išsikėlęs kandidatas Valdas Vasiliauskas su 13,35 proc. balsų ir 2624 už jį balsavusiais žmonėmis atsidūrė 4-oje vietoje. Penktasis – Liberalų sąjūdžio iškeltas Romas Sadauskas. Jam savo balsus atidavus 1407 rinkėjams, jis surinko 7,16 proc. balsų. Nedaug su 7,11 proc. balsų atsiliko 6-uoju tapęs partijos Tvarka ir teisingumas kandidatas Albinas Žymančius. Už jį balsavo 1398 rinkėjai. Darbo partijos narys Renaldas Maziukas surinko 4,43 proc. balsų. Taip savo pasitikėjimą juo išreiškė 870 žmonių. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškųjų šeimų sąjungos atstovas Rokas Dalydė gavo 0,99 proc. balsų. Už jį balsavo 195 rinkėjai. Edvardas Michailovas, iškeltas Antikorupcinės N.Puteikio ir K.Krivicko koalicijos (Lietuvos centro partijos, Lietuvos pensininkų sąjungos), surinko vos 0,43 proc. balsų. Juo pasitikėjimą išreiškė tik 84 rinkėjai.
   Druskininkiečiai šiame rinkimų į Seimą ture balsavo gausiau nei bendras šalies vidurkis, kai prie urnų atėjo 50,51 proc. visų rinkėjų. Savo valią prie balsadėžių išreiškė 52,88 proc. kurorto rinkėjų. Aktyviausi buvo „Atgimimo“ apylinkės rinkėjai – jų atėjo 62,49 proc., pasyviausi – Grūto (44,23 proc.). Daugiausiai negaliojančių biuletenių buvo rasta Viečiūnuose – 8,06 proc., mažiausiai Ratnyčioje – 3,41 proc. 
   Z.Streikus daugiausiai balsų surinko Ratnyčioje (58,53 proc.), Nervuose (28,30 proc.) ir „Eglės“ apylinkėje (27,08 proc.), mažiausiai Grūte (13,04 proc.) – čia jam savo balsus atidavė tik 15 žmonių. Užtat grūtiškiai savo simpatijas skyrė K.Miškinienei. Čia ji surinko 36,52 proc. balsų, „Eglės“ apylinkėje – 28,65 proc., Viečiūnuose – 28,49 proc. balsų. Mažiausiai balsų K.Miškinienei (20,45 proc.) skyrė leipalingiečiai. J.Galdiku labiausiai pasitiki Lipliūnų gyventojai (21,88 proc.), mažiausiai balsų jis gavo Grūte (11,30 proc.). Už V.Vasiliauską rinkėjai daugiausiai balsų atidavė Naujamiesčio apylinkėje ir Viečiūnuose (po 17,20 proc.), mažiausiai – Ricieliuose (7,53 proc.). Už R.Sadauską aktyviausiai balsuota Senamiesčio apylinkėje (11,56 proc.) ir tame pačiame Grūte (12,17 proc.), mažiausiai jis pasitikėjimą kelia Lipliūnų gyventojams – čia jis gavo tik 4,17 proc. balsų. 
   Pagal Druskininkų ir Lazdijų žmonių valią partijos po rinkimų daugiamandatėje apygardoje išsirikiuotų taip. 1-oje vietoje su 23,73 proc. balsų atsidurtų Valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Už ją balsavo 4665 žmonės. 2-oje vietoje – Lietuvos konservatoriai-Krikščionys demokratai. Už juos balsavo 4209 žmonės arba 21,41 proc. rinkėjų. Toliau, kaip ir visoje Lietuvoje, sektų socialdemokratai su 20,43 proc. arba 4016 balsuotojų. Žymiai daugiau simpatijų nei šalyje pas mus sulaukė Tvarka ir teisingumas. Jai savo balsus atidavė 7,41 proc. arba 1457 žmonės.  Į Seimą dzūkai būtų priėmę ir Liberalų sąjūdį, kuriam 1106 rinkėjai atidavė 5,63 proc. balsų.
   Kaip neretai pasitaiko, šis rinkimų turas neapsiėjo be skandalų. Praėjusios savaitės ketvirtadienį, antrąją išankstinio balsavimo dieną, šalyje pradėti fiksuoti pirmieji rinkimų įstatymo pažeidimai. Policija pradėjo tyrimus Lazdijuose, Druskininkuose, Kaišiadoryse.
Portalas Delfi pranešė, jog spalio 6 d., apie 10 val., Druskininkų policija gavo pranešimą apie tai, kad automobiliu „VW Golf“ galimai vežami rinkėjai balsuoti, už tai siūlant atlygį. Pasak kurorto policijos komisariato vadovo Vidmanto Kondrackio, pranešimas pasitvirtino. Netoli Druskininkų savivaldybės pastato, kur vyko rinkimai, sustabdytas įtartinas automobilis, kurį vairavo gerai policijai žinomas vieciūniškis, ne kartą už kontrabandą baustas 43 metų Dalius Dapkūnas. Automobilyje sėdėjo du druskininkiečiai, gimę 1984 m. ir 1985 m. Jie neslėpė, kad buvo vežami balsuoti už atlygį. Esą už tai, kad balsuotų už partijos Tvarka ir teisingumas Lazdijų-Druskininkų vienmandatėje rinkimų apygardoje iškeltą kandidatą Albiną Žymančių, jiems buvo pasiūlyta po 4 eurus. Už ką balsuoti ir kaip žymėti biuletenius buvo parodyta kandidato reklaminėje atmintinėje, kurią turėjo „golfo“ vairuotojas. Pasak komisaro V.Kondrackio, dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise pradėtas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje. Už tokį nusikaltimą gresia iki 4-erių metų nelaisvės. A.Žymančius laišku Delfi redakcijai atmetė jam ir partijai mestus kaltinimus. Laiške rašoma: „Albinas Žymančius, Partijos Tvarka ir teisingumas kandidatas 2016 m. Seimo rinkimuose Lazdijų – Druskininkų rinkimų apygardoje Nr. 71, reaguodamas į www.delfi.lt paskelbtą informaciją apie galimą rinkėjų balsų pirkimą, kategoriškai atsiribojo nuo skelbiamų įtarimų. Pasak A.Žymančiaus, nei jis, nei jo įgalioti asmenys niekam nesiūlė ir nedavė pinigų už tai, kad asmenys balsuotų už jo kandidatūrą. A. Žymančiaus teigimu, paskelbtą informaciją jis vertina kaip bandymą apšmeižti jį, jo atstovaujamą partiją Tvarka ir teisingumas ir taip paveikti rinkėjų valią artėjančiuose Seimo rinkimuose”.

„Druskonio“ inf.

 

  Maratonininko I. Brasevičiaus žygis į elitą – vos per trejus
  metus
   Po bene garsiausio pasaulyje Berlyno maratono, kuris įvyko rugsėjo 25-ąją, šalies žiniasklaidos priemonės atrado jame itin sėkmingai pasirodžiusį Vilniuje gyvenantį ir UNO parke instruktoriumi dirbantį druskininkietį Igną Brasevičių. Jis greičiausią pasaulio maratoną įveikė per 2 val. 18 min. 56 sek., užėmė 24-ąją vietą ir įvykdė pasaulio čempionato normatyvą. Tai ir sportininko asmeninis rekordas, ir geriausias Lietuvos sezono rezultatas. Kitų metų rugpjūtį druskininkietis turėtų bėgti su geriausiais pasaulio maratonininkais.
   Šalies žiniasklaidai I.Brasevičiaus istorija įdomi tuo, kad į pasaulio čempionatą jis prasimušė vos po 3-ejų metų sporto. Kaip pats viešai prisipažino, prieš tuos 3-ejus aktyvaus sporto metus jis 10 metų buvo fiziškai neaktyvus, negyveno sveikai, pavartodavo alkoholio, parūkydavo cigarečių. Dėl asmeninių priežasčių, taip pat dėl gero pavyzdžio savo mažamečiam sūnui apsisprendęs keisti gyvenimo būdą, Ignas savarankiškai, be jokio trenerio pagalbos, ryžtingai ir nuosekliai siekė tikslo pradedant treniruočių planais, mityba ir motyvacija. Vertindamas užimtą aukštą 24-ąją vietą prestižiniame Berlyno maratone, Ignas įsitikinęs, kad gali bėgti dar greičiau.Robertas TRAKYS, LLAF, www.delfi.lt 

   Praėjus vos kelioms dienoms po alinančio Berlyno maratono Ignas Brasevičius vėl lekia kaip vijurkas. Tiesa, šįkart greičio savybes bėgikas demonstruoja ne trasoje, o viename didžiausių nuotykių parkų Lietuvoje – savo darbovietėje.
   „Esu labiau mėgėjas nei profesionalas“, – kukliai kalba darbą ir pomėgį bėgioti sėkmingai derinantis I. Brasevičius. Prieš kiek daugiau nei savaitę bėgikas sėkmingai įveikė Berlyno maratoną, pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą ir įvykdė Tarptautinės lengvosios atletikos federacijų asociacijos (IAAF) nustatytą kitų metų pasaulio čempionato normatyvą. Vos trejų metų – tiek laiko prireikė prasibrauti į šalies maratonininkų elitą. 32-ejų I. Brasevičius nebeslepia, kad dabar pagrindinis jo siekis yra Tokijo olimpinės žaidynės.

Per trejus metus – minus 24 kilogramai

   Prieš trejus metus I. Brasevičius svėrė 84 kilogramus, dabar – 60 kg. Pakitęs kūno svoris atspindėjo ne tik išvaizdos, bet ir gyvenimo pokyčius. Tačiau apie viską nuo pradžių... Lengvąją atletiką I. Brasevičius atrado gimtuosiuose Druskininkuose, kur po sėkmingo pasirodymo kroso varžybose dabartinio šalies vyriausiojo rinktinės trenerio Kęstučio Jezepčiko buvo pakviestas išbandyti sportinį ėjimą. „Druskininkuose ėjimas populiari sporto šaka. Bėgau kažkada krosą miesto čempionate ir treneris K. Jezepčikas pasikvietė. Taip ir tapau ėjiku. Pamatė kaip bėgiką ir pasikvietė į ėjimą“, – prisiminė I. Brasevičius. Dabartiniai Lietuvos ėjimo rinktinės lyderiai olimpiečiai Brigita Virbalytė-Dimšienė ir Tadas Šuškevičius – I. Brasevičiaus kartos atstovai. Išgirdęs klausimą, ar pastarasis buvo pagrindinis jo varžovas ėjimo varžybose, druskininkietis nusijuokia.„Panašiai, bet niekada nebuvo priešpriešos, su visais ėjikais pakankamai gerai sutardavome“, – tikino lengvaatletis.
   Ėjiko karjera nutrūko baigus mokyklą. Jaunam atletui trūko motyvacijos, o naują gyvenimo puslapį atvertė ir studijos Lietuvos kūno kultūros akademijoje (dabartiniame Lietuvos sporto universitete).„Pertrauka truko 10 metų, nieko nedariau – nei sportavau, nei bėgiojau, tik alų gėriau. Absoliučiai nieko nedariau, jokios fizinės veiklos, tad priaugau tikrai daug svorio“, – nusijuokė I. Brasevičius.

Sugrįžti paskatino draugo sėkmė

   Viskas pasikeitė 2013-ųjų rugsėjį Vilniaus maratono metu. I. Brasevičių sužavėjo draugo, įveikusio visą maratoną greičiau nei per 3 valandas, valia. Jei gali jis, kodėl negaliu ir aš?„Kodėl grįžau? Matyt, kažko trūko gyvenime. Buvo ir šiokių tokių asmeninių priežasčių. Vieną dieną atsikėliau, sugalvojau ir pradėjau lakstyti, – pasakojo I. Brasevičius. – Turėjau rinktis, ar žaisti futbolą sekmadienio lygoje, ar bėgioti (juokiasi – lengvoji.lt). Pasirinkau bėgimą, nes paprasčiau“. Dešimties metų pertrauką padarė savo. Pirmos treniruotės toli gražu nepriminė lengvo pasivaikščiojimo. Bėgimo trukmė siekdavo gal tik apie 15 minučių. „Kai pradėjau bėgioti, pats netikėjau, kad ilgai bėgiosiu, o tiesiog pasižiūrėsiu, kaip čia pavyksta. Šiek tiek pasitreniravęs „Bėgime su Živile Balčiūnaite“ 10 km įveikiau per 36 min. 30 sek. ir tada pagalvojau, gal jau rimtai reikia ruoštis maratonui. Vis didinau krūvius ir atstumus, o pirmą maratoną įveikiau Kaune“, – prisiminė sportininkas. Tąkart Kaune I. Brasevičius finišavo per 2 val. 32 min. 55 sek. Po to rezultatą jis gerino Vilniuje (2 val. 30 min. 52 sek.), Varšuvoje (2 val. 23 min. 16 sek.) ir Frankfurte (2 val. 20 min. 37 sek.). Šis rezultatas buvo vos pusantros minutės prastesnis nei olimpinis normatyvas. „Būtent Frankfurte supratau, kad galiu bėgti greitai. Ten apie olimpinį normatyvą dar negalvojau, nes tuo metu jis vis dar buvo 2 val. 17 min. ir tokio rezultato dar negalėjau pasiekti (praėjus mėnesiui po maratono IAAF normatyvą pakoregavo iki 2 val. 19 min. – lengvoji.lt). Susidėjo daug aplinkybių – blogas startas, persitreniravimas ir nuovargis“, – prisiminė maratonininkas.

Kovoti dėl bilieto į Rio – pagalba kolegei

   2016 m. I. Brasevičiui klostėsi permainingai. Paskutines viltis iškovoti bilietą į Rio de Žaneirą sužlugdė traumos, tačiau bilietą į olimpiadą jis padėjo pagriebti Vaidai Žūsinaitei, o sezoną vainikavo įspūdingas pasirodymas Berlyne. „Šį sezoną patyriau labai daug traumų. Atrodau, kad turėjau visas iš eilės, kokias galima turėti (juokiasi – lengvoji.lt). Buvo ir rimtesnių, ir mažesnių, praleidau nebėgiodamas visą žiemą. Bėgioti normaliai pradėjau tik vasario mėnesį, po to praleidau ir visą gegužį. Į Berlyno maratoną vykau nevisiškai pasitikėdamas savimi, bet, pasirodo, viskas su manimi buvo gerai“, – teigė I. Brasevičius. Pirmą metų maratoną, penktą karjeroje, lengvaatletis įveikė balandį Hanoveryje. Ten jis tapo „zuikiu“ V. Žūsinaitei. Tai yra diktavo tempą ir padėjo pasiekti norimą rezultatą, kuris leido aplenkti prieš tai geresnį laiką turėjusią Moniką Juodeškaitę kovoje dėl kelialapio į olimpiadą.
   „Su Vaida kartu nesitreniruojame, keletą kartų kartu prasibėgome. Vaida man parašė ir pasiūlė drauge bėgti Hanoveryje. Kadangi dėl traumų neplanavau bėgti maratono pavasarį, sutikau padaryti tokią „treniruotę“, – prisiminė maratonininkas. – Keistas jausmas, atsakomybės dar daugiau nei bėgant pačiam. Reikia rinktis tą žmogų, kuris tikrai gali tuo tempu prabėgti, nes yra buvęs ne vienas atvejis, kai pats „zuikis“ užlūžta. Atsakomybės buvo labai daug, nes vis tiek olimpiada”. Vis tik savo pagalbos bėgikas nesureikšmina. „Vaida bėgo pati, ne aš įvykčiau normatyvą, o ji“.

Normatyvo likimas sprendėsi paskutiniame kilometre

   Antrą kartą į Vokietiją I. Brasevičius sugrįžo su kitu tikslu – įveikti maratoną greičiau nei per 2 val. 19 min. ir įvykdyti IAAF nustatytą pasaulio čempionato normatyvą. Rugsėjo 25 d. Berlyne bėgikas nuotolį įveikė 8-iomis sekundėmis greičiau ir pasiekė 11 rezultatą šalies istorijoje! Distanciją lietuvis pradėjo užtikrintai, tačiau po 35 kilometro tempas ėmė sparčiai mažėti. Normatyvo likimas sprendėsi paskutiniame kilometre... „Visada pradedu ramiau, mėgstu pasisaugoti ir „neužsirauti“ pradžioje. Dažniausiai antra maratono pusė man pavyksta bent šiek tiek greitesnė. Šį kartą konsultavausi su Remigijumi Kančiu, kad reikia pradėti greičiau, tą ir padariau. Rizikavau, nes tikrai nejaučiau, kad galiu kažkokį įspūdingą rezultatą pasiekti. Pradėjau greitai ir galvojau, kiek ištempsiu, tiek ištempsiu. O ištempiau iki 35 kilometro“, – šyptelėjo I. Brasevičius. Finišo tiesioji Berlyne yra itin ilga ir driekiasi 400-500 metrų. Pasak maratonininko, sekundės bėgant tiesiąja tiksėjo kone greičiausiai gyvenime.„Buvo minčių, kad rezervo gali ir neužtekti. Likus kilometrui mačiau, kad jį reikia įveikt greičiau nei per 3 min. 20 sek. Reikėjo eiti “va bank”, nes gyvenime tokios progos gal daugiau ir nebebus, – prisiminė lengvaatletis. – Prieš tai paskutinius kilometrus bėgau po 3 min. 30 sek., turėtas rezervas buvo visiškai išsekęs, tačiau per paskutinį kilometrą susikaupiau. Kojos buvo sutrauktos visiškai, jaučiau spazmus ir labiau šokinėjau, o ne bėgau...“
   Dabar I. Brasevičius potencialus pasaulio čempionato dalyvis. Jo dalyvavimą dar turi patvirtinti LLAF Taryba, be to, egzistuoja tikimybė, kad normatyvas paklus daugiau nei trims Lietuvos maratonininkams. „Labai nesureikšminu tų normatyvų ir žinau, kad dar greičiau galiu bėgti. Labiau esu mėgėjas, tai žiūriu iš savo pusės, ką galiu padaryti. Stebinu save, tikrinu, kiek galiu ir nesiorientuoju, ar padarysiu normatyvą, ar nepadarysiu, – sakė I. Brasevičius. – Jei turiu rankoje normatyvą, manau, kad pavasarį dar vieno maratono nebėgsiu ir geriau pasiruošiu pasaulio čempionatui. Ar Tokijas yra mintyse? Dabar jau nebeslepiu – sportuosiu iki Tokijo olimpiados”.

PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.