Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Įdomiausios vietos netoli nuo Druskininkų 


Tauro Česnulevičiaus skulptūra „Vėžlys“ Stračiūnuose 

   Neseniai pasirodė ir iškart skaitytojų susidomėjimo sulaukė žinomų mokslininkų - archeologo Vykinto Vaitkevičiaus ir geologo Valentino Baltrūno knyga „Lietuva.101 įdomiausia vieta“. Gausiai iliustruotame pirmajame tokio turinio ir apimties leidinyje skaitytojui suteikiama galimybė pažvelgti į Lietuvos gamtos ir kultūros paveldą kaip nedalomą ir todėl nepaprastai įdomią gamtos, praeities ir šiandienos visumą. Sudarydami įdomiausių vietų rinktinę, autoriai siekė teminės pusiausvyros ir geografinio tolygumo (visų Lietuvos regionų atstovavimo). Pristatome mažiau žinomas, tačiau itin įdomias vietas netoli nuo Druskininkų, kurios aprašomos pastarajame leidinyje. 

Balinis vėžlys 

   Skyrelyje „Gyvoji gamta“ pristatoma reta į Raudonąją knygą įtraukta reliktinė gyvūnijos rūšis – balinis vėžlys, kuris aptinkamas tik keliose Alytaus apskrities vietose, iš jų artimiausiose Druskininkams - Kučiuliškės vėžlių draustinyje šalia mūsų savivaldybės Drapalių kaimo bei Stračiūnų kaimo apylinkėse. Balinis vėžlys, žmonių paprastai vadinamas geležine varle, yra vienas seniausių ir paslaptingiausių Lietuvos gyvūnų. Manoma, jog šie vėžliai Žemėje gyveno jau maždaug prieš 240-70 mln. metų prieš mūsų erą. Jie gyvena negiliuose telkiniuose lėkštais krantais.    Šaltakraujams vėžliams ne mažiau svarbi sausuma ir saulės šiluma, bet pajutę pavojų jie linkę nerti į vandenį ir įsirausti į dumblą. Vėžlio šarvas užauga iki 18-20 cm ilgio ir yra itin stiprus (nesutraiškomas netgi vežimo ratų), bet patys vėžliai auga ilgai, subręsta tik po 6-8 metų ir yra ilgaamžiai. Tai gerai jaučiantys ir matantys plėšrūs gyvūnai, kurie vakarop išėję medžioti paprastai gaudo vandens vabzdžius ir vėžiagyvius, ypač pilvakojus moliuskus. Birželį, o kartais ir liepą, patelės nušliaužia toli į sausumą, kojomis išsikasa duobutę ir padeda 7-20 baltų pailgų kiaušinių. Iš jų po 2-3 mėnesių išsiritę vėžliukai ten pat peržiemoja iki pavasario. Suaugę vėžliai, per vasarą gerai pasimaitinę ir sustorėję, žiemą ramiai miega įsirausę į dumblą. 
   Seniau vėžlių būta daug daugiau. Jų buvo galima pamatyti Dzūkijoje, Žemaitijoje ar Aukštaitijoje. Apie Leipalingį net buvo sakoma, kad sutikti geležinę varlę – laimės ženklas. 
   Vėžliai nyko. XX a. pirmoje pusėje daugiausia jų buvo likę apie Leipalingį, Seirijus, Alovę, Daugus ir kt. Žmonės kartais netgi vartodavo vėžlių šarvų miltelius kaip vaistus nuo vidaus ligų, ragaudavo jų mėsos, šarvus naudodavo kaip muilines ar trintuvus. Vėžlių populiacijai labai pakenkė visuotinis pelkių ir pievų sausinimas, ypač sovietmečiu. Dabar balinių vėžlių populiacija Lietuvoje (apie 600) yra trapi ir niekas negali pasakyti, kas jos laukia. 

Bitininkystė Dainavos girioje 

   Apie 30 km nuo Druskininkų esantis Musteikos kaimas garsus savo drevinės bitininkystės tradicija. 1980 m. Dainavos girioje apie Margionis, Musteiką, Lynežerį ir Zervynas buvo 83 drėvėtos pušys, kuriose kartais būdavo iki 5-ių drevių. 2005-2006 m. Musteikos apylinkėse iškalta 10 naujų drevių (čia vadinamų uoksais, aviliais) ir juose jau spiečia bitės. Sodybinė avilių bitininkystė yra gerokai jaunesnė nei drevinė, kai bitės spiečia ir medų neša į išdūlėjusių medžių uoksus ar žmogaus specialiai tam iškaltas dreves. Tokių drevėtų pušų Lietuvoje teišliko tik Dainavos girioje. 
   Seniausi duomenys apie drevinę bitininkystę siekia XV-XVI a. sandūrą. Musteikos gyventojai prisimena, kad vietos bitininkai (bartininkai) turėdavę po keletą drevių. Dideliais bitininkais buvo vadinami tie, kurie prižiūrėjo kelias dešimtis bičių šeimų. Kai kada kiekvienas savo dreves pažymėdavo senoviniais giminės nuosavybės ženklais. Rudenį į medį (15 m ir aukščiau) buvo kopiama specialiai tam skirta kanapine virve (geiniu) su lentele sėdėti. Puikiai kopimo techniką įvaldę bitininkai sakydavo, kad taip galį nors į dangų įkopti. 
   Apie trečdalis medaus drevėse turi būti palikta bitėms žiemai. Tačiau iš kiekvienos drevės vis tiek prikopiama apie 8-10 kg medaus, o kur dar vaškas, iš kurio buvo liejamos žvakės. 
   Musteikoje iki šiol veikia drevinės bitininkystės muziejus. 

(Bus daugiau)

 

 

  Kultūrinių renginių maratonas „Eglės“ sanatorijoje 


Tradicinio tarptautinio tapybos plenero parodos atidarymas „Eglės” sanatorijos stiklinėje galerijoje praėjusiųjų metų rugpjūčio 27-ąją

   Druskininkuose įsikūrusi „Eglės sanatorija“ rugpjūčio mėnesį taps tarptautinio teatrų festivalio „Druskininkų vasaros teatro SANKRYŽA“, tarptautinio muzikos konkurso-festivalio „Muzika be sienų“ ir kasmetinio tarptautinio tapybos plenero vieta.
   VIII-asis tarptautinis teatro festivalis – „Druskininkų vasaros teatro SANKRYŽA“ vyks iki rugpjūčio 15 d. Šiemet tarp dalyvių – talentingi menininkai iš Lietuvos, Ukrainos, Lenkijos, Armėnijos, Izraelio, Latvijos ir Prancūzijos. „Eglės sanatorijos“ koncertų salėje bus galima pamatyti apie 15 monospektaklių, avangardinių festivalių kūrinių, daugybę tarptautinių apdovanojimų pelniusių pastatymų.
   Sanatorija jau keletą metų tampa „Druskininkų vasaros teatro SANKRYŽA“ pasirodymų scena. Mūsų svečiai ir miesto gyventojai gali ne tik pagerinti savo sveikatą, atsigaivinti mineraliniu vandeniu ir pakvėpuoti šimtamečių pušų kvapu, bet ir nepalikdami sanatorijos sienų pažvelgti į Prancūzijos ar Ukrainos teatro užkulisius. Koncertų salės scenoje šiemet bus galima išvysti puikų garsaus lietuvių režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklį, vieno geriausių Ukrainos kamerinių teatrų „Aukso vartai“ pastatytą vokiečių autoriaus spektaklį „Luošiai“, lietuvišką muzikinę komediją „Amerika pirtyje“ pagal to paties pavadinimo Keturakio pjesę.
Visą festivalio programą rasite internete, bilietus galite įsigyti Kakava.lt, o nuo rugpjūčio 1 dienos – „Eglės sanatorijoje“, „Grand SPA Lietuva“, „Belorus“ ir Info-centre.
   XXII-asis tarptautinis muzikos konkursas-festivalis „Muzika be sienų“, įtrauktas į geriausių pasaulio konkursų ir festivalių sąrašą, rugpjūčio 14–23 d. vyks įvairiose Druskininkų miesto koncertų vietose, tarp jų ir „Eglės sanatorijoje“. Konkurso dalyviai (tarp kurių yra ir solo atlikėjai, ir ansambliai) ne tik koncertuos festivalio svečiams, bet ir pakvies dalyvauti meistriškumo kursuose bei seminaruose. O už ukrainiečių kompozitorių kūrinių atlikimą svečių lauks specialūs prizai.
   Rugpjūčio mėnesį „Eglės sanatorijoje“ numatyti legendinio vokiečių pianisto Fabio Romano koncertas ir „Festivalio Virtuozai“ koncertas, kuriame dalyvaus tarptautinio konkurso-festivalio dalyviai. 
   Ir, žinoma, „Eglės sanatorija“ toliau tęsia gražią tradiciją, vėl pakviesdama menininkus iš Lietuvos ir Latvijos į dviejų savaičių tapybos plenerą. XII kasmetinio plenero, kuris vyks rugpjūčio 15–27 dienomis, dalyviai – Dalia Kasčiūnaitė, Valentinas Antanavičius, Rimas Bičiūnas, Bronius Gražys, Arvydas Kašauskas, Mindaugas Skudutis, Romualdas Balinskas, Agnija Germane (Latvija), Ramūnas Grikevičius, Jonas Daniliauskas, Maris Čačka (Latvija), Vaidotas Janulis, Mykolė Ganusauskaitė.
   Plenero kulminacija – parodos atidarymas sanatorijos Stiklinėje galerijoje, numatyta rugpjūčio 26 d. Jos metu sanatorijos svečiai vieni pirmųjų pamatys per dvi įtemptas savaites tapybos meistrų sukurtus darbus.

„Eglės sanatorijos“ inf. 

 


PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.