R.Steponavičius prie malkinės, kurią pritaikė dailės ekspozicijai
Savaip tęsiant praėjusio Druskonio straipsnį apie druskininkiečio Manto pomėgį iš įvairių likučių kurti miniatiūrinius motociklus, peršasi liaudies priežodis Žodis žodį veja, nes atsiliepė dar vienas vietinis, panašaus pomėgio paviliotas. Tai Druskonio skaitytojams jau pažįstamas 72 metų Romas Steponavičius, mūsų laikraštyje pristatytas ir kaip mono snieglenčių akrobatas, ir kaip laivų konstruktorius, ir kaip dviračių stovų meistras, ir kaip dailės galerijų Raigardo sodų bendrijoje įkūrėjas.
Šįkart Romas paatviravo, jog žiemomis iš įvairių metalo liekanų, kurių apstu jo dirbtuvėje, pradėjo konstruoti mini motociklus, mini mėnuleigius, mini visureigius, kitokius ratuotus savo fantazijos vaisius.
Dvidešimt dvejus metus dirbau konstruktoriumi, tad mano galva nuolatos buvo užimta įvairiais brėžiniais, visokių nestandartinių įrengimų, dozatorių, detalių, mazgų, reduktorių sprendimais, - aiškina diplomuotas inžinierius Romas. Be to, dar jaunystės laikais mėgau žurnalą rusų kalba Technika molodiožy, kur buvo spausdinami brėžiniai, pagal kuriuos buvo galima sukonstruoti įvairius mechanizmus. Kai išėjau į pensiją, nuosavose dirbtuvėse susikaupė daug įvairių įrankių bei detalių, todėl kilo mintis pagaminti kažką nedidelio ir kompaktiško, o po to knietėjo daryti didesnes konstrukcijas. Naudojau turimas dirbtuvėse išardytas detales, o mažus reduktorius, ašeles, lizdus, guolius, jų laikiklius įsigydavau Aleksoto turguje. Iš medžiagų, kurias turi ir susirenki, ką nusiperki turguje, darbo eigoje atsiranda netikėti sprendimai ir fantazijos. Mano motociklai ar mėnuleigiai gerokai skiriasi nuo originalų, tarkim, jie nevažiuoja, nes neturi varikliukų. Trumpai tariant, jie yra žmogaus fantazijos vaisius. Metalo plastikos darbus Romas ketina tęsti, kurdamas bareljefus gamtos, žmogaus, fantastikos temomis.
R.Steponavičius prisipažįsta, jog metalo plastika pjaustant, klijuojant, konstruojant, apskritai ieškant sprendimų pastaruoju metu jam tapo įdomesnė nei kitas pomėgis tapyba. Romo bei jo bičiulio šveicaro Franko Gafnerio tapybos darbus iki šiol galima išvysti praėjusiais metais Romo įrengtoje ekspozicijoje vienoje iš sodų bendrijos Raigardas valdų. Joje praėjusių metų vasarą R.Steponavičius atremontavo 13 kv.m malkinę ir pritaikė ją nuolatinei ekspozicijai. Su buvusiu karo gydytoju F.Gafneriu likimas ir bendras pomėgis tapyti Romą suvedė Šveicarijoje 2010-ųjų metų rudenį, kai vokiškai kalbančiam lietuviui teko karo veteraną slaugyti. Privalu suskubti, nes ši įdomi dviejų bičiulių piešinių paroda teveiks iki šių metų spalio mėnesio.
Druskonio inf.
Romo Steponavičiaus sukonstruoti iš metalo atliekų mini motociklas ir mėnuleigiai
|