Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Druskininkų valdžios ambicijas „prikirpo“ Marijampolės
  gėlininkai, savo teises ginantys teisme Taip ankstesniais metais atrodė kurorto viešosios erdvėsDėl “užsitęsiusių viešųjų pirkimų” gėlynai Druskininkuose šįmet gerokai kuklesni

   Gatvėse kabantys „Babilono sodai“, persiškus kilimus primenantys gyvomis gėlėmis nuausti skverai ir aikštynai - šįmetė vasara kurorte prasidėjo be šių didžiulius pinigus miesto biudžetui atsieinančių vaizdelių. Aiškėja, kad noras užpilti miestą gėlėmis, kaip ir visos didelės ambicijos, atsimuša į didelius pinigus. O kur dideli pinigai, ten ir dideli ginčai.

Įpareigojo stabdyti procedūras

  
R.Malinausko bendražygiai nesiliauna bylinėtis su savivaldybės skelbtų viešųjų pirkimų rezultatais nepatenkintais konkurso dalyviais. Viena iš tokių bylų susijusi ir su kurorto gėlynais. Druskininkų valdžios skelbto viešųjų erdvių apželdinimo pirkimą šįmet apskundė jame dalyvavusi bendrovė iš Marijampolės.   Neseniai Kauno apygardos teismas atvertė šią bylą ir ką padarė pirmiausiai – ogi patenkino Druskininkų valdžią į teismą padavusios bendrovės prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones - įpareigojo Druskininkų savivaldybės administraciją sustabdyti tarptautinio viešojo pirkimo, vykdomo atviro konkurso būdu, „Druskininkų savivaldybės gėlynų įrengimo ir teritorijų apželdinimo bei priežiūros paslaugos“ procedūras. 
   Toks teismo sprendimas R.Malinausko bendražygiams, panašu, turėtų būti skausmingas, mat, sustabdytas viešasis pirkimas, kuriame kalba sukasi ne apie tūkstantį ar du, bet apie beveik pusantro milijonų eurų. 
   Pernai gruodžio pabaigoje Druskininkų savivaldybės administracija paskeltė viešąjį pirkimą „Druskininkų savivaldybės gėlynų įrengimo ir teritorijų apželdinimo bei priežiūros paslaugos“. Jo aprašyme buvo nurodyta: „Pirkimo objektą sudaro: Gėlių daigai ir svogūnėliai (su pristatymu), gėlynų įrengimas, teritorijų apželdinimas vienmečiais ir daugiamečiais augalais, gėlynų plotų ir karkasų priežiūra 2022 m. - 2024 m. balandžio - spalio mėnesiais. Preliminarūs metiniai (per 12 mėn.) kiekiai yra: apsodinamų ir prižiūrimų vienmečių gėlių gėlynų plotas 1 tūkst. 475 kv.m, prižiūrimų Hostų plotas 1 tūkst. 650 kv.m, prižiūrimų kitų daugiamečių gėlių – 3 tūkst. 204 kv.m, apsodinamų ir prižiūrimų 70 vnt. vazų, 14 vnt. karkasų, 200 vnt. laikiklių ant stulpų, 2,0 ha pievos papildymas narcizų svogūnėliais“. 
   Druskininkų savivaldybės administracija minėtame skelbime buvo nurodžiusi, kad viešojo pirkimo vertė be PVM - 1 mln. 200 tūkst. 618 eur, tai reiškia, kad su PVM ši suma siekia beveik 1,5 mln. eur. Pagrindinė įgyvendinimo vieta nurodyta Druskininkų miesto teritorija.
   Gėlių verslu užsiimančios bendrovės, susidomėjusios Druskininkų valdžios konkursu, savo pasiūlymus ar prašymus dalyvauti konkurse galėjo teikti iki šių metų sausio 31 d. Tądien Druskininkų savivaldybėje buvo atplėšinėjami kandidatų vokai su pasiūlymais.
   Netrukus po galutinio laimėtojo paskelbimo pasirodė informacija, kad kurorto valdžios pasirinkimas vis dėlto yra apskųstas teismui.
Kaip paaiškėjo, Druskininkų valdžios ambicijas „prikirpo“ Marijampolės gėlininkai. UAB „Marijampolės švara“ kreipėsi į Kauno apygardos teismą dėl perkančiosios organizacijos – Druskininkų savivaldybės administracijos, sprendimų panaikinimo. 
   Birželio 16 d. Kauno teismas patenkino bendrovės „Marijampolės švara“ prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones – stabdyti Druskininkų valdžios skelbtą viešąjį pirkimą, kol byla nebus išnagrinėta iš esmės. „Ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Marijampolės švara“ ieškinio reikalavimų užtikrinimui taikyti laikinąsias apsaugos priemones – įpareigoti atsakovę Druskininkų savivaldybės administraciją sustabdyti tarptautinio viešojo pirkimo, vykdomo atviro konkurso būdu, „Druskininkų savivaldybės gėlynų įrengimo ir teritorijų apželdinimo bei priežiūros paslaugos“ procedūras“, - apie nutartį dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo „Druskoniui“ atsakė Kauno apygardos teismas. Druskininkų valdžia šią teismo nutartį, žinoma, apskundė apeliacine tvarka.

Pasiūlė 20 proc. pigiau

  Bendrovei „Marijampolės švara“ atstovaujanti Diana Lubė, UAB „Ecoservice“ teritorijų priežiūros verslo direktorė, praėjusią savaitę patvirtino, kad Druskininkų savivaldybės administracijos skelbtas viešasis pirkimas buvo vykdomas šių metų pradžioje, pasiūlymų pateikimas buvo 2022 m. sausio 31 d. 
   „Konkurso reikalavimuose buvo nurodyta, kad paslaugos tiekėjas turėtų būti per paskutinius 3 metus savo jėgomis suteikęs gėlynų įrengimo ir (ar) priežiūros paslaugas, kurių bendra vertė ne mažesnė kaip 600 tūkst. eur be PVM, taip pat gėlynų įrengimo ir (ar) priežiūros paslaugų, kai įrengtų ir (ar) prižiūrimų gėlynų plotas ne mažesnis kaip 13 tūkst. kv.m. Taip pat nustatyta, kad paslaugos tiekėjas privalo turėti arba pasitelkti nuomos, panaudos ar kitais pagrindais specialiai tam skirtas techniškai tvarkingas technines priemones: transporto priemonę vandeniui vežti ir gėlinėms ant stulpų laistyti (ne daugiau kaip 3,5 t masės), transporto priemonę gruntui medžiagoms, atliekoms ir pan. vežti (ne daugiau kaip 3,5 t masės). Buvo nustatyti ir reikalavimai įmonės personalui – turėtų būti bent vienas vadovaujantis specialistas su reikiamu tokiam darbui aukštuoju išsilavinimu ir bent 5 metų patirtimi, taip pat turėtų būti darbuotojai, kurie atliktų visus numatytus apželdinimo ir priežiūros darbus“, - minėjo Diana Lubė. 
   Viešųjų konkursų laimėtojai yra skelbiami Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje. Remiantis čia patalpinta informacija, Druskininkų savivaldybė konkurso laimėtoju pasirinko UAB „Josvainių gėlės“. Viešai skelbiamos paslaugų sutarties pabaigoje šviečia savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojos V.Grigorienės pavardė, kaip pavaduojančios savo viršininkę V.Jurgelevičienę. Paslaugų sutarties registracijos data nurodyta 2022 m. gegužės 20 d.
   Druskininkų savivaldybės administracijos sutartyje su UAB „Josvainių gėlės“ direktore Irena Marmiene nurodyta, kad pradinės sutarties vertė (maksimali 8 mėnesių pirkimui skirta lėšų suma) yra 332 tūkst. eur be PVM, arba 401 tūkst. 720 eur su PVM.   Padauginus šią sumą iš trijų sezonų (viešasis pirkimas buvo skelbtas 2022-2024 metams), gaunasi, kad bendrovės „Josvainių gėlės“ pasiūlymas siektų maždaug 1,2 mln. eur už paslaugas trijų sezonų laikotarpiu. Sutartyje nurodyta, kad yra pasirinktas toks kainos apskaičiavimo būdas: fiksuoto įkainio su peržiūra. Taip pat sutartyje su UAB „Josvainių gėlės“ užfiksuota, kad užsakovas prekių ir paslaugų sąraše nenurodytų, tačiau su pirkimo objektu susijusių prekių gali įsigyti neviršijant 10 procentų nuo pradinės sutarties vertės. 
   „Kokie, UAB „Marijampolės švara“ požiūriu, buvo padaryti galimi viešojo pirkimo procedūrų pažeidimai, Druskininkų savivaldybės administracijai paskelbiant šio pirkimo laimėtoją („Josvainių gėles“)? Kokius argumentus nurodė Jūsų bendrovė ieškinyje, prašant Druskininkų savivaldybės sprendimo panaikinimo?“ - „Druskonis“ paklausė D.Lubę.
   „Praėjusiais metais UAB „Marijampolės švara“ jau vykdė gėlynų įrengimo ir priežiūros darbus Druskininkuose, todėl pagrįstai manome, kad ir toliau galime sėkmingai susidoroti su šia užduotimi. Šių metų konkurse mes pasiūlėme apie 20 procentų geresnę kainą nei konkurentai, todėl iš pradžių buvome paskelbti konkurso nugalėtojais, o vėliau pašalinti iš konkurso dalyvių sąrašų, nes neva neatitinkame anksčiau minėto reikalavimo būti suteikus apželdinimo paslaugų už 600 tūkst. eurų. Būtent tokį konkurso organizatorių sprendimą apskundėme teismui“, - pabrėžė D.Lubė. 
   „Manydami, kad viešojo konkurso procedūros nebuvo tinkamai įvykdytos, kreipėmės į teismą. Tikimės, kad nešališkai įvertinęs visas aplinkybes, teismas priims teisingiausią sprendimą“, - atsakė ji į klausimą, kokie bendrovės „Marijampolės švara“ vertinimai apie dalyvavimą Druskininkų savivaldybės skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose.

Pirkimus pavadino „keiksmažodžiu“

   Druskininkų valdžią, panašu, gerokai erzina viešųjų pirkimų rezultatus teismuose ginčijančių bendrovių elgesys. Gegužę vykusiame tarybos posėdyje savivaldybės administracijos direktoriaus veiklos ataskaitą už 2021 m. vietoj V.Jurgelevičienės pristatinėjusi jos pavaduotoja V.Grigorienė bylinėjimąsi su „neleidžiančiomis dirbti“ bendrovėmis išskyrė kaip vieną didžiausių valdžios iššūkių. Kaip jau minėta, V.Grigorienės pavardė įrašyta ir teismui apskųstoje paslaugų sutartyje su UAB „Josvainių gėlės“. 
„Viešieji pirkimai tai yra tiesiog kaip keiksmažodis, nes praktiškai kiek viešųjų pirkimų, tiek kiekvieną pirkimą lydi skundai, lydi stabdymai, lydi teismai, ir neleidžia dirbti, neleidžia pirkti, toks įspūdis, kad yra susikūrę kai kurios įstaigos, kurios patys neperka, bet sėdi tam, kad skųstų ir tam, kad rašytų pretenzijas“, - skundėsi V.Jurgelevičienės pavaldinė, pripažinusi, kad Druskininkų valdžią į teismus dažnai duoda savivaldybės viešuosius pirkimus pralaimėjusios bendrovės, turinčios, aišku, savo įtarimų ir argumentų dėl viešųjų pirkimų rezultatų.
   Gėlės, kaip žinia, yra brangus malonumas. Daigas prie daigo, svogūnas prie svogūno, žiūrėk, jau ir šimtai tūkstančių. Šis biznis išskirtinis dar ir tuo, kad tie daigai linkę ir lūžti, ir džiūti, ir pūti, todėl matematika, koks vis tik bus jų poreikis sezonui, panašu, priklauso nuo daugelio veiksnių. Įtaresni druskininkiečiai, apžiūrinėdami žydinčius „Rytų kilimus“ ir versdami žiedus į valdžios išleistus mokesčių mokėtojų pinigus, jau anksčiau diskutuodavo, ar šis grožis šildo vien tik praeivių akis? 
   Druskininkų valdžia, aiškindama, kiek daug atsieina miesto apželdinimas (tam skiriama ir nemaža surinkto pagalvės mokesčio dalis), dabar prisipažįsta, kad kritus poilsiautojų skaičiui, pleškantys žiedais gėlynai tampa vis didesniu iššūkiu. Savivaldybės tarybos posėdyje minėtoji V.Jurgelevičienės pavaduotoja V.Grigorienė tiesiai šviesiai atviravo apie smukusį kurortinės rinkliavos surinkimą. „Jeigu palygintume skaičius 2019 m. ir 2021 m., apačioje eilutė rodo, kad pernai buvo surinkta tik 50 proc. rinkliavos. Skaičiukai liūdni, pati situacija dar liūdnesnė. 
Savivaldybė pernai turėjo iš savo biudžeto skirti virš 200 tūkst. eurų tam, kad minimaliai išlaikyti gėlynus, gėlynų ir aplinkos priežiūrą“, - atviravo V.Grigorienė, rodydama į lentelę apie pernykštį pagalvės mokesčio surinkimą. 
   Kurorto apželdinimo klausimais mėgstantis pasisakinėti R.Malinauskas, kurį druskininkiečiai juokais jau vadina „pagrindiniu miesto gėlininku“, pernai irgi skundėsi „užsitęsusiomis viešųjų pirkimų procedūromis“. „Susitikime su būsimais mūsų kurorto gėlynų prižiūrėtojais pabrėžiau, kad Druskininkams reikia originalių, išpuoselėtų, akį traukiančių gėlių kompozicijų. Ne prastesnių, nei turėjome pastaruosius metus“, - štai apie tokias ambicijas pernai dėstė R.Malinauskas.
   Tačiau nemaža dalis vietinių šįmet kaip tik džiaugiasi „dėl užsitęsusių pirkimų“ akivaizdžiai atsigavusiais, natūraliais Druskininkais. „Pagaliau atėjo santūrus natūralumas į kurorto skverus. Pagaliau yra ryšys tarp gamtos ir gėlynų. Mes gyvename miškų apsupty, turime mokytis iš savo gamtos, o ne pagal Turkijos kurortus kurti kažkokius „persiškus kilimus“, visiškai ne mūsų etnografinėmis spalvomis išmargintus kabančius „Babilono sodus“. Ir kiek daug, sumažinę valdžios ambicijas, galim sutaupyti mokesčių mokėtojų pinigų apibyrėjusiems dviračių takams, gatvėms taisyti“, - komentavo druskininkiečiai.

„Druskonio“ inf. 


Su gėlynų priežiūra susiję Druskininkų valdžios pirkimai. Duomenys iš viešųjų pirkimų informacinės sistemos


Druskininkų gėlynai ankstesniais metais


Skveras prie pramogų aikštės šią vasarą

 

 

  6 įdomūs faktai apie grįžtančias Pasaulio lietuvių sporto
  žaidynes: Vidas Bareikis, atsispaudimų rekordas ir sporto
  įvairovė

Rolandas Žukauskas siekia atsispaudimų rekordo, 2013 m.
                                                      
Eriko Ovčarenko nuotr./ BNS   Jau kitą mėnesį tūkstančiai Lietuvos išeivių mėgėjų sportininkų sugužės į Druskininkus, kur liepos 14-17 dienomis vyks XI-osios Pasaulio lietuvių sporto žaidynės (PLSŽ). 
   Kas ketverius metus vykstantis renginys kaskart pritraukia ne tik tūkstančius lietuvių sportininkų iš viso pasaulio, bet ir daugybę sporto entuziastų iš Lietuvos ir aplinkinių šalių. Todėl peršasi klausimas – kuo ypatingos šios žaidynės ir ką įdomaus išvysime šių metų renginyje?

Turėjo kitą pavadinimą

   Tarpukariu „Lietuvos tautine olimpiada“ vadintos žaidynės pirmą kartą surengtos dar 1938 metais Kaune, bet vėliau nevyko 40 metų. Galiausiai 1978 metais renginį Toronte atgaivino Šiaurės Amerikos Fizinio Auklėjimo ir Sporto Sąjunga (ŠALFASS), davusi Pasaulio lietuvių sporto žaidynių pavadinimą.
   „ŠALFASS tapo pagrindine išeivijos lietuvių sporto mėgėjų organizacija, todėl dar 1976 metais pasiūlė surengti pasaulines lietuviškas sporto žaidynes bei pažymėti dvi sukaktis – 60 metų Lietuvos Nepriklausomybės ir 40 metų nuo Tautinės Olimpiados Kaune“, – paaiškino ŠALFASS organizacijos prezidentas Laurynas Misevičius.

Dalyvių skaičius išaugo trigubai

   Pirmosiose Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse dalyvavo 1200 dalyvių, tuo tarpu šiais metais į Druskininkus žada susirinkti per 3000 dalyvių iš 23 šalių. Didžiausios užsienio lietuvių delegacijos, kaip įprastai, turėtų atvykti iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Jungtinės Karalystės.

Penkių metų pertrauka

   1978 metais Toronte atgaivintos žaidynės vėliau vyko Čikagoje ir Adelaidėje, o nuo 1991 metų rengiamos Lietuvoje. XI-osios žaidynės turėjo vykti praėjusią vasarą, bet dėl pandemijos nukeltos į šiemet, todėl pirmą kartą nuo 1978-ųjų metų turėtų ne ketverių, o penkerių metų pertrauką.

Stebina sportų įvairove

   Šių metų Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse išvysime net 29 atskiras sporto rungtis. Be populiariųjų sportų – krepšinio, futbolo ar tinklinio – sportininkai mėgėjai taip pat varžysis biliardo, šaudymo iš lanko, petankės, golfo, šachmatų, smiginio, sportinės žūklės, kalnų slidinėjimo, boulingo ir daugybėje kitų sportų.

Bus siekiama Lietuvos rekordo

   Trečiąją žaidynių dieną iš Veisiejų kilęs Rolandas Žukauskas, gyvenantis Londone, sieks Lietuvos atsispaudimų nuo žemės rekordo. Dar 2013 metais per 8 val. 14 min. laikotarpį net 14 014 atsispaudimų atlikęs sportininkas šįkart mėgins pasiekti daugiausiai atsispaudimų nuo žemės per 6 valandas šalies rekordą. Žiūrovai tai gyvai stebės Druskininkų sporto centre.

Vido Bareikio koncertas ir lazerių šou

   Keturias dienas truksiančioje sporto šventėje nebus apsieita ir be pramogų. Liepos 14 dieną į kelionę aplink Lietuvą bus išlydėti Jungtinės Karalystės dviratininkų komanda, o vakare lauks teatralizuota eisena „Aš –Lietuva“ su 250 metrų ilgio Lietuvos vėliavos nešimu.
   Penktadienio vakarą žiūrovų lauks vieno žinomiausių Lietuvos atlikėjų Vido Bareikio koncertas, po kurio muzikinis vakaras tęsis su DJ bei šviesų ir lazerių šou. Kiekvienos dienos vakarą laukia tos dienos nugalėtojų apdovanojimai. Liepos 16 dieną taip pat vyks konferencija „Pasaulio lietuvių sporto istorija ir ateities vizija“.

 

 

  Į renginį „Žalia varna“ prie Ašarinio ežero nuolatos
  susirenka gamtą ir paukščius mylintys žmonės

Lietuvos ornitologų draugijos renginys „Žalia varna“ prie Ašarinio ežero                                             Gedimino Petkaus nuotraukos    Šnekiname Lietuvos ornitologų draugijos narį, projekto „Žalvarniai“ koordinatorių bei paukščių stebėjimo stovyklų organizatorių Laimoną Šniaukštą. 

   - Jau keleri metai liepos mėnesį prie Ašarinio ežeriuko šalia Druskininkų vyksta paukščių stebėjimo stovyklos „Žalia varna“. Ko gero, jos dalyviai stebi ne vien reto mūsų šalyje paukščio žalvarnio perėjimo ir maitinimosi vietas? Papasakokite išsamiau apie šį tradicinį Lietuvos ornitologų draugijos renginį? Ar jis skirtas vien ornitologams profesionalams, turintiems atitinkamą stebėjimo įrangą, ar į stovyklą gali patekti ir gyvosios gamtos mėgėjai, tarkim, druskininkiečiai gamtininkai? Ar šiemet prie Ašarinio ežeriuko vėl iškils „Žalios varnos“ palapinės? 

   - Lietuvos ornitologų draugija, siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje sparčiai nykstančius žalvarnius bei supažindinti su jų išsaugojimo galimybėmis, jau nuo 2007 metų organizuoja renginį „Žalia varna“. Dalyviai - visi gamtą ir paukščius mylintys žmonės. Renginys paprastai prasideda žalvarnių paieškomis Druskininkų apylinkėse, iškeltų inkilų žalvarniams tikrinimu, valymu, taisymu bei apsaugų tvirtinimu. Kadangi žalvarnių jaunikliai jau daugiau kaip dešimt metų žieduojami, svarbu pasistengti nuskaityti pamatyto žalvarnio spalvinį žiedą ant dešinės kojos, kuris sudarytas iš dviejų raidžių rinkinio (pvz. AB). Anksčiau buvo naudoti geltoni, o nuo 2017 m. balti spalviniai žiedai su juodu kodu. Tokiu būdu galime nustatyti paukščio kilmę, svarbias maitinimosi vietas ir kitą informaciją. Tiesa, žiedo nuskaitymui reikalinga speciali įranga – monoklis arba fotoaparatas su didelio priartinimo galimybe, tačiau daugelis gamtos stebėtojų tokią įrangą turi.
   Renginio metu taip pat atkreipiame dėmesį ir į kitus paukščių apsaugos projektus, kaip, pavyzdžiui, nuo 2018 m. vykdomą upinių ir mažųjų žuvėdrų apsaugos būklės gerinimą Lietuvoje (plačiau https://www.lifeterns.lt/). Viena iš projekto teritorijų - Nemuno upės salos ties Lipliūnais. Renginio dalyviai kviečiami apsilankyti netoli salų esančiame paukščių stebėjimo bokštelyje. Taip pat rengiame ir neformalias paukščių stebėjimo varžybas, t.y. kviečiame aplink stovyklavietės teritoriją pasivaikščioti ir suskaičiuoti visas rastas paukščių rūšis. 
   Antroje dienos pusėje vyksta „Aštriausios akies“ varžybos. Tai galimybė renginio dalyviams pasitreniruoti nuskaitant žalvarnių žiedus. Nedidelėje teritorijoje, skirtingu atstumu iškabinamos žieduotų žalvarnių nuotraukos ir per duotą laiko tarpą kviečiame dalyvius perskaityti kiek galima daugiau žiedų. Kviečiame naudotis savo monokliais, o neturintiems suteikiame galimybę pasinaudoti kitų turimais.
   Šiemet „Žalios varnos“ renginys planuojamas liepos 30 d. Kaip įprasta, jis vyks Druskininkų savivaldybės Ašarėlio ežero stovyklavietėje. Daugiau informacijos bus skelbiama draugijos svetainėje – www.birdlife.lt
   - Kodėl būtent Druskininkų miškuose peri reti mūsų šalyje paukščiai žalvarniai, įtraukti į Lietuvos Raudonąją knygą, bei neretai tituluojami bene spalvingiausiais mūsų krašto sparnuočiais? Ar jiems negresia išnykimas, nes pagal perėjimo duomenis berods jų nedaug belikę? 
   - Druskininkų apylinkėse yra tinkami biotopai žalvarnių perėjimui bei maitinimuisi. Taip pat prie žalvarnių išsaugojimo prisidėjo ir ilgametis Druskininkų urėdijos darbuotojas Audrius Norkūnas, kurio iniciatyva dar iki 2010 metų buvo pradėti kelti inkilai žalvarniams, o nuo 2010 metų kartu su Audriumi darbus tęsia ir Lietuvos ornitologų draugijos savanoriai. Svarbu ne tik iškelti tinkamus žalvarniams inkilus (dėl trūkstamų natūralių uoksų), bet taip pat ir apsaugoti juos nuo plėšrūnų (pvz. miškinės kiaunės). Greičiausiai žalvarnių Druskininkų apylinkėse jau nebūtų, jei nebūtų vykdomos aukščiau minėtos veiklos. Nors jų populiacija Lietuvoje yra labai maža, t.y. pernai rastos aštuonios perinčios žalvarnių poros, tačiau panašus skaičius laikosi nuo 2010 metų dėka vykdomų apsaugos priemonių. Deja, kitose Lietuvos vietose perinčių žalvarnių nežinome. 2018 m. paskutinė žinoma žalvarnių pora dar perėjo Utenos rajone, Tauragnų seniūnijoje, bet 2019 m. žalvarniai ten nebegrįžo.
   - Šių metų kovo mėnesį „Druskonis“, atsiliepdamas į ornitologų atnaujinamus duomenis apie kurtinių tuoktavietes, apibendrino šiuos atvejus, anksčiau aprašytus mūsų laikraštyje. Be kurtinių ir žalvarnių, kokie dar retesni Lietuvos sparnuočiai aptinkami Druskininkų apylinkėse? 
   - Druskininkų apylinkėse peri jau anksčiau minėtos mažosios žuvėdros, taip pat kukučiai, juodieji gandrai, lututės, ereliai rėksniai, juodieji pesliai, vapsvaėdžiai, stebėti erelis žuvininkas bei gyvatėdis. Norinčius dalintis žiniomis, naujienomis bei nuotraukomis (ar filmuota medžiaga) apie Lietuvos paukščius kviečiame jungtis prie Lietuvos ornitologų draugijos Facebook grupės.

 


PaieškaT-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Greitas kreditas
internetu

Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.