Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Darbo inspekcija baigė tyrimą dėl kultūros centro
  statybose žuvusio darbininko: medžiaga perduota
  prokurorams
   Valstybinė darbo inspekcija „Druskonį“ šią savaitę informavo baigusi tyrimą dėl Druskininkuose statomame didžiuliame kultūros centre rugpjūčio 7 d. žuvusio darbininko. Tyrimo medžiaga perduoda Kauno apygardos prokuratūrai.
   R.Malinausko plačiai reklamuojamame megaprojekte – Maironio gatvėje kylančiame naujajame kultūros centre rugpjūčio 7 d. buvo užfiksuotas tragiškas įvykis - statybvietėje žuvo statybininkas. Policija tuomet informavo visuomenę, jog rugpjūčio 7-osios rytą, 9.21 val., statomo pastato, esančio Druskininkuose, Maironio gatvėje patalpoje, rastas mirtinai susižalojęs 40 metų darbininkas. Taip pat buvo nurodyta, jog policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo, pridūrus, jog darbdaviui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų. 
   Nors policijos suvestinėje konkreti statybvietė nebuvo įvardinta, Druskininkuose iškart pasipylė kalbos, kad darbininkas žuvo ne kažkokiame tai name, o Druskininkų valdžios statomame „megaobjekte“. Tai iškart nelaimės dieną patvirtino ir pati Druskininkų valdžia, savivaldybės interneto puslapyje patalpinusi žinutę, jog naujo kultūros centro statybvietėje darbo metu žuvo darbininkas su pažadais „informuoti bendruomenę, kai tik paaiškės daugiau detalių“.
   Valstybinė darbo inspekcija dėl tragiško įvykio Druskininkuose taip pat informavo visuomenę. Jos interneto puslapyje netrukus po nelaimės buvo patalpinta žinutė, jog „Rugpjūčio 7 d. UAB „Sėkmės vektorius“ (Vilnius) betonuotojas, ardydamas laiptų aikštelių klojinius (Druskininkų sav.), nukrito nuo neaptvertos laiptų aikštelės iš maždaug 4,3 m aukščio ir patyrė mirtiną traumą. Žuvęs darbuotojas yra Ukrainos pilietis“.
   „Druskonis“ netrukus po įvykio kreipėsi į Valstybinę darbo inspekciją, prašydamas išsamesnės informacijos, ką šiuo atveju nustatė darbo inspektoriai, kaip įvyko nelaimė, kas kaltas dėl darbininko žūties, kokie bus tolesni darbo inspekcijos veiksmai.
„Rugpjūčio 7 d. UAB „Sėkmės vektorius“ betonuotojas, vykdydamas laiptinės betonuojamų laiptų aikštelių klojinių ardymo darbus, nukrito iš aukščio ir buvo mirtinai traumuotas, - tuomet nurodė Valstybinė darbo inspekcija, pridūrusi, jog ištyrus įvykį ir nustačius jo aplinkybes bei priežastis, bus surašytas N-1 formos aktas ir perduotas su tyrimo medžiaga prokuratūrai, kuri spręs baudžiamosios atsakomybės klausimą; Sodrai, kuri pripažins / nepripažins draudiminiu įvykiu; įmonei, kuri privalės pasiruošti ir įgyvendinti priemones panašiems įvykiams užkardyti, taip pat žuvusiojo šeimai, kuri turės galimybę išsiieškoti neturtinę ir turtinę žalą civiline tvarka. 
   „Druskonis“ po įvykio el.paštu kreipėsi ir į UAB „Sėkmės vektorius“, kurioje dirbo žuvęs darbininkas, vadovą. Jis buvo paklaustas, kiek laiko šioje bendrovėje dirbo žuvęs Ukrainos pilietis, kada jis atvyko į Lietuvą, kada jis pradėjo dirbti Druskininkuose, kuriam laikui jis ketino dirbti statomame kultūros centre? Į Lietuvą jis buvo atvažiavęs vienas ar su šeima? Ar bendrovė palaiko kontaktą su jo artimaisiais? Iš bendrovės redakcija atsakymų taip ir nesulaukė.
   Šįmet balandžio mėnesį socialiniame tinkle Facebook buvo patalpintas skelbimas, kad statybos bendrovė “Sėkmės vektorius” ieško įvairių profesijų darbuotojų, tarp jų ir betonuotojų. Pranešime buvo nurodytas reikalavimas turėti bent vienerių metų darbo patirtį, dirbti 8-10 valandų per dieną, šešias dienas per savaitę, išskyrus sekmadienį, neturėti žalingų įpročių. Kandidatams skelbime siūlytas valandinis darbo užmokestis – 5-8 eurai per valandą.
   Šią savaitę Valstybinė darbo inspekcija „Druskonį“ informavo baigusi tyrimą dėl Druskininkuose statomame kultūros centre rugpjūčio 7 d. žuvusio darbininko. „Nustatyti pažeidimai dėl netinkamo darbų organizavimo, dėl kolektyvinių ir individualių apsaugos priemonių naudojimo, nepakankamos vidinės kontrolės”, - atsakė Valstybinė darbo inspekcija, nurodžiusi, kad daugiau informacijos suteikti negali, kadangi vyks tolimesnis tyrimas, po kurio bus priimtas sprendimas dėl atsakomybės taikymo už nelaimingą atsitikimą darbe. Valstybinės darbo inspekcijos tyrimo medžiaga yra perduota Kauno apygardos prokuratūrai. 
   Šis tragiškas atvejis darbe - ne pirmas šįmet Druskininkuose. Priminsime, jog sausio 8 d. vandens įrenginių rekonstravimo darbų statybvietėje, „Druskininkų vandenų“ teritorijoje M. K. Čiurlionio g., įvyko nelaimingas įvykis darbe. 5,50 m gylio iškasoje vykdant paviršinių nuotekų tinklo trasos montavimo darbus, griuvus iškasos šlaitui, gruntas užgriuvo dirbusius du vyrus. Atvykus ugniagesiams ir medikams, 57 metų marijampolietis R. G. buvo gaivinamas, deja, jo gyvybės išgelbėti nepavyko. Antrasis darbuojas, 55 metų R. K. buvo išgabentas į Druskininkų ligoninę.
   Nelaimingas atvejis, tiesa, nesibaigęs mirtimi, įvyko ir 2011 m. kovo 30 d. uždarų kalnų slidinėjimo trasų statybose, kuomet iš 4 metrų aukščio nuo priemonės darbo vietai paaukštinti nukrito ir susižalojo 22 metų A.T, bendrovės „Skirnuva“ betonuotojas.

„Druskonio“ inf. 

 

  Keturačiais išvažinėjo spanguolynus 

Vėžės spanguolyne prie Varlinio ežeriuko 

   Rugsėjo 18-osios ankstų rytą spanguoliautojai, atvykę iš Druskininkų prie Varlinio ežeriuko, nustėro, nes pelkėtų krantų uogienojai buvo aplink išvažinėti, ko gero, keturačių transporto priemonių. Nuolatos prie šio ežeriuko, esančio šalia Grūto, uogaujantys druskininkiečiai dar tokio šių vietų vaizdelio nėra matę: vėžėse sutrintos uogos ir uogienojai, nulaužytos jaunos pušelės. Ką gi, pasitenkino tuo, ką rado, nors labai pagailo nuniokotos gamtos, todėl šią savaitę Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijoje parodė nufotografuotus ir nufilmuotus ežeriuko pelkėtų krantų vaizdelius, kurie liudija sumaitotą miško paklotę. Užsuko ir į „Druskonį“, kad visa tai paviešintume. Nenustebome, nes jau veik pripratome prie „neišsidūkusių šoferių“ nuolatinių ralių miškuose, kur sujaukia kelius ir išbaido gyvūniją. 
   Prie Varlinio ežeriuko apsilankę Druskininkų aplinkos apsaugos inspektoriai pagal įspaustas vėžes įsitikino, jog miško ūkio paskirties žemės paklotę išvažinėjo, ko gero, keturačiai. Anot aplinkos apsaugos Druskininkų inspekcijos viršininko Evaldo Brusoko, apie tai bus raštu pranešta šios miško valdos savininkui bei Valstybinei miškų tarnybai, kurie apsispręs dėl tolimesnių veiksmų. Apie Varlinio ežeriuko prieigose ir miškuose pastebėtus keturačius bei kitas transporto priemones, niokojančias miško paklotę ir gamtą, galite pranešti ir vietinei aplinkosaugos inspekcijai, ir „Druskoniui“. 
   Primename, kad važiavimo keturračiais taisykles reglamentuoja Kelių eismo taisyklės – keturračiais galima važiuoti tais pačiais keliais, kaip ir kitoms motorinėms transporto priemonėms. Tai reiškia – draudžiama važinėti bekele ir natūralia miško paklote. Jei motociklais ir keturračiais nuniokojama miško paklotė, gresia baudos. Pagal LR administracinių nusižengimų kodeksą neteisėtas važiavimas per žolinę dangą ir miško paklotę motorinėmis transporto priemonėmis, kai dėl to žolinė danga ar miško paklotė buvo sužalota ar sunaikinta, užtraukia baudą nuo 140 iki 300 eurų. 

„Druskonio“ inf. 

 

  Sulaikyti 4 Raigardo posto muitininkai, trijų vilkikų
  vairuotojai ir apie 2,5 mln. eurų vertės cigaretės

Tuščias vilkikas Volvo


Vilkikas su ketaus kroviniu Raigardo muitinės kelio poste


Metalinė plokštė numerių magentiniams laikikliams


Numeriai su magnetiniais laikikliais

MKT inf.

   Muitinės kriminalistai demaskavo įžūlią kontrabandos schemą, tarp sulaikytų įtariamųjų – ir pareigūnai.
   Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai praėjusią savaitę, rugsėjo 16-ąją, Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, taip pat prie sienos su Lenkija sulaikė tris krovininius vilkikus ir apie 1500 dėžių cigarečių kontrabandos. Sulaikyti visų trijų mašinų vairuotojai, taip pat – keturi Raigardo kelio posto muitininkai. Įtariama, kad sulaikytieji dalyvavo gudriai sumanytoje schemoje, kai, sukeičiant mašinų valstybinius numerius ir dokumentus, į Lietuvą nepatikrinti įvažiuodavo kontrabandos pilni vilkikai. Po ilgai rengtos operacijos MKT pareigūnai atskleidė didelio masto kontrabandos įvežimo schemą į Lietuvą, kurioje, kaip įtariama, dalyvavo ne tik kontrabandininkai, bet ir muitininkai. 
   Naktį iš antradienio į trečiadienį (rugsėjo 16 d.) į Vilniaus teritorinės muitinės Raigardo kelio postą vienas po kito iš Baltarusijos atvažiavo trys krovininiai vilkikai. Vieną iš jų vairavo Baltarusijos, o kitus du – Lenkijos piliečiai. Dvi iš mašinų (vilkikai DAF) buvo kone identiškos ir deklaravo gabenančios ketaus krovinį. MKT pareigūnai įtaria, kad, siekiant užmaskuoti vieno iš vilkikų puspriekabėje gabentas nelegalias cigaretes, buvo sukurta schema, kai, keičiant posto teritorijoje buvusių mašinų valstybinius numerius, buvo išvengiama privalomo vilkikų patikrinimo. Įtariama, kad būdavo susikeičiama vilkikų dokumentais ir valstybiniais numeriais (kurie buvo pritvirtinti su specialiais magnetiniais laikikliais, t.y. aiškiai parengti greitam sukeitimui). 
Visi trys vilkikai, talkinant ir VSAT pareigūnams, buvo sulaikyti ir patikrinti. Viename iš jų rasta baltarusiškų cigarečių „NZ Black slim“ ir „Minsk super slims“ kontrabanda. Preliminariais duomenimis, sulaikyta apie 1500 dėžių rūkalų kontrabandos, kurios vertė su privalomais sumokėti mokesčiais gali siekti apie 2,5 mln. eurų. 
   MKT Kauno skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, sulaikyti ne tik visi trys vilkikų vairuotojai, bet ir keturi Raigardo kelio posto muitininkai, kurie įtariami bendrininkavimu gabenant kontrabandą ir piktnaudžiavimu tarnyba. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. 
   Visi trys vairuotojai dar trečiadienį (rugsėjo 16 d.) Kauno apylinkės teismo sprendimu suimti trims mėnesiams. Du iš sulaikytų muitininkų rugsėjo 18 d. to paties teismo sprendimu buvo suimti mėnesiui, o kitiems dviem skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. 

 

  Policijos žinios 
BENDRAKLASIS TRENKĖ Į VEIDĄ
Rugsėjo 10 d., apie 12.25 val., 38 metų druskininkietė policijai pranešė, kad švietimo įstaigoje Druskininkuose jos 15-mečiui sūnui bendraklasis ranka trenkė į veidą.

SMURTAS 
Rugsėjo 20 d., apie 19.30 val., laiptinėje Ateities gatvėje konflikto metu 29 metų moteris smurtavo prieš savo buvusį 32 metų sutuoktinį. Rugsėjo 22 d., apie 17 val., bendrabučio koridoriuje Vieciūnuose neblaivus 40 metų vyras smurtavo prieš 55 metų moterį.

Paieška