Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  10 tūkst. eurų bauda pareigūnui, „išsukusiam“ iš bėdos
  girtą pažįstamą: šio pirtelėje policininkai rengė šventę

Kaltinamasis teisme                      Eriko Ovčarenko nuotr., 15min.

Karolina STAŽYTĖ, 15min.lt 

   Kauno apygardos teismas kaltu pripažino dabar jau buvusį Alytaus apskrities VPK pareigūną Edviną Talačką, kuris 2018 metais iš bėdos „išsuko“ neblaivų pažįstamą. 
   Negana to, kitas ekipažas jį parvežė į namus. Paaiškėjo, kad policijos pareigūnams šis asmuo yra neatlygintai suteikęs savo nuomojamą pirtelę šventei. Susikompromitavusiam E.Talačkai skirta 10 tūkst. eurų bauda.
   Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų bei Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnų surinktus duomenis apie galimai tarnybine padėtimi piktnaudžiavusį buvusį Alytaus apskrities VPK pareigūną E.Talačką patvirtino teismas. Balandžio 22 dieną paskelbtu nuosprendžiu Kauno apygardos teismo jis pripažintas kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 228 str. 1 d. (piktnaudžiavimas) – paskirta 10 tūkst. eurų bauda. Nuteistajam taip pat uždrausta trejus metus ir 6 mėnesius dirbti policijos sistemoje.

Buvo sulaukęs įtarimų dėl „Merso“ 

   Teismas nustatė, kad Alytaus apskrities VPK Druskininkų rajono policijos komisariate dirbęs pareigūnas E.Talačka kartu su kolega M.L. 2018 metų lapkričio 20-osios naktį Druskininkuose sustabdė automobilį, kurio patikrinti nuėjo E.Talačka. Kaip nustatyta, automobilį „Mercedes-Benz“ vairavo akivaizdžiai neblaivus dabar jau buvusio pareigūno pažįstamas V.V., tačiau tarnybą atliekantis patrulis po kelių minučių grįžo pas kolegą, pranešdamas, kad pažeidimų nenustatyta. Pareigūnai paliko šį automobilį su vairuotoju ir išvyko. V.V. buvo net leista toliau dalyvauti eisme – važiuoti ir pastatyti automobilį „Mercedes-Benz GL 320“ šalia esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje. Iš bylos medžiagos paaiškėjo, kad tą pačią naktį E.Talačka buvo gavęs informacijos apie įtartiną prie klubo stovintį „Mercedes-Benz“, net pateikęs užklausą kolegoms, kurie seka įvykius vaizdo stebėjimo kameromis, kad šie informuotų, kai „Mercedes“ pajudės iš vietos, tačiau sulaukęs tokios informacijos ir sustabdęs įtartiną automobilį, galiausiai atsitraukė, nes prie vairo sėdėjo V.V. 

Kaltės nepripažino 

   Ikiteisminio tyrimo ir baudžiamosios bylos nagrinėjimo teisme metu vyras kaltės nepripažino. E.Talačka aiškino, kad tą naktį, patruliuojant su M.L., telefonu gavo informacijos iš pažįstamo asmens, kad prie vieno Druskininkų klubo stovi tamsus didelis automobilis, o prie jo – įtartinas, galimai neblaivus, asmuo. Į tai reaguodamas, E.Talačka teigė susisiekęs su kolega R.T. Iš jo sužinojęs, kad per vaizdo kameras šis mato minėtą automobilį. Tuomet paprašęs, kad kai šis pradės važiuoti – praneštų.
Automobiliui pajudėjus, R.T. radijo ryšiu neva perdavęs informaciją. E.Talačka su kolega pasivijęs įtartiną „Mercedes- Benz“, tačiau šio vairuotojas V.V. dėl girtumo, kaip teisme teigė nuteistasis, nesukėlė visiškai jokio įtarimo, tiesiog skundėsi sveikatos problemomis. Būtent dėl sveikatos būklės jis neva neleidęs V.V. toliau tęsti kelionės, liepęs automobilį pastatyti šalikelėje ir išsikviesti taksi. Greitosios medicinos pagalbos V.V. neva atsisakęs, nes Lietuvoje nebuvo draustas privalomuoju sveikatos draudimu – gyveno užsienyje. Duodamas parodymus teisme, E.Talačka pripažino, kad į įvykio vietą buvo atvykęs kitas patrulių ekipažas, tačiau kategoriškai neigė, davęs jiems nurodymus, parvežti V.V. į namus. Kaip teisme liudijo namo V.V. tą naktį vežęs patrulis R.T., vežė jį todėl, kad patruliuojant mieste pamatė, kad žmogus moja ranka. Sustojus kolega išsiaiškino, kad prie to žmogaus kažkas kabinėjasi, todėl, kad nekiltų konfliktų, nusprendė jį pavėžėti – suteikti socialinę pagalbą. Neva net neįtarė, kad vežamas asmuo būtų išgėręs. Ikiteisminio tyrimo metu surinktais ir teisme ištirtais duomenimis neginčijamai nustatyta, kad 2018 metų lapkričio 20 dienos naktį skirtingose vietose prie V.V. automobilio „Mercedes-Benz“ du kartus buvo privažiavę policijos pareigūnai. Po to, kai automobilį sustabdė E.Talačkos ir M.L. ekipažas, V.V. automobilis buvo paliktas aikštelėje, o V.V. vėliau pareigūnų D.S. ir R.T. automobiliu buvo parvežtas į kaimą.
   Nuteistasis E.Talačka teisme neigė, kad yra pažįstamas su V.V., nors jo pirtyje tikrai buvo organizuojamos įvairios progos – kolegų gimtadienis, pareigų „laistymas“, „prirašymas“. Tokioms progoms visuomet, pasak E.Talačkos, buvo renkami pinigai, kurie būdavo įteikiami šventės kaltininkui, o šis spręsdavo, ką su jais daryti – nė vienas nesidomėdavo, kiek ir kam už pirtį atsilygindavo kolega. Tai, kad E.Talačka išties buvo geri draugai su V.V., Kauno apygardos teismas įrodymų nenustatė. Kaip ir to, kad nuteistasis liepė kolegoms parvežti V.V. į namus.
   Liudydamas teisme pats V.V. paaiškino, kad asmeniškai E.Talačkos nepažįsta, tačiau iš matymo žino visus policijos pareigūnus. V.V. neprisiminė, ar E.Talačka bei kiti tą vakarą jį stabdę pareigūnai yra lankęsi jo pirtyje. Tikino, išties tą naktį turėjęs problemų su sveikata.
 
Tikino jautęs spaudimą 

  Skundėsi teisme E.Talačka ir dėl daryto jam spaudimo, kad 4 ar daugiau metų buvo laukiama, kada bus galima su juo susidoroti. Prieš jį neva buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl prievartos priemonių prieš pažeidėją panaudojimo. To pažeidėjo mama tuo metu neva dirbo savivaldybėje kažkokio skyriaus vedėja, o ir VPK viršininko žmona dirbo savivaldybėje administracijos direktore, – jie bendrauja šeimomis. Visą laiką, pasak E.Talačkos, kol vyko ikiteisminis tyrimas, VPK viršininkui ir prokuratūrai neva buvo daromas spaudimas atleisti jį. E.Talačka teisme tikino, kad vykstant tyrimui, imuniteto pareigūnai net buvo jį nuvežę į mišką, kur vykdė apklausą. Nuolat jam neva buvo prikišinėjama, kad jis prekiauja kontrabandinėmis cigaretėmis.
   Nuteistasis tikino, kad patraukti atsakomybėn dėl V.V. istorijos buvo galima gal 6 asmenis, tačiau kaltas liko tik jis vienas. Be to, prieš jį buvo pradėtas administracinis tyrimas dėl narkotikų vartojimo, kuris vėliau buvo nutrauktas. Iš bylos medžiagos paaiškėjo, kad tuo metu, kai vyko šie įvykiai, Imuniteto ir vidaus tyrimo skyriaus pareigūnai vykdė žvalgybinį tyrimą pagal turimą informaciją, kad pareigūnai galimai piktnaudžiauja tarnybine padėtimi, sudarydami „žalią šviesą“ asmenims, gabenantiems kontrabandą. Buvo turima duomenų, kad asmuo, kuris užsiminėjo kontrabanda, akcizinių prekių gabenimu, buvo būtent V.V. Konkrečių duomenų apie kokią nors E.Talačkos veiką šiame tyrime nebuvo užfiksuota.
   Atliekant kriminalinės žvalgybos veiksmus, neva buvo keletą kartų užfiksuota, kaip V.V., būdamas galimai neblaivus, vairavo automobilį „Mercedes-Benz“. 

Atleistas iš tarnybos 

   Kaip skelbiama Lietuvos Respublikos prokuratūros pranešime spaudai, atlikus ikiteisminį tyrimą ir teismui įvertinus surinktus duomenis, nustatyta, kad buvęs pareigūnas veikė priešingai tarnybos interesams ir tyčia netikrino eisme dalyvavusio pažįstamo, apsvaigusio nuo alkoholio, vairuotojo blaivumo. Nuteistasis taip pat nesiėmė priemonių pažįstamąjį nušalinti nuo vairavimo ir pradėti administracinio nusižengimo ar nusikaltimo tyrimo, leido jam toliau dalyvauti eisme.
  Tokiu būdu nuteistasis sudarė sąlygas teisės pažeidėjui išvengti teisinės atsakomybės už padarytą teisės pažeidimą, išvengti jam valstybės prievartos taikymo, užkirto kelią teisės pažeidimui išaiškinti ir teisingumo įvykdymui. Nustatyta, kad vyras padarė didelės neturtinės žalos policijos įstaigos autoritetui ir Lietuvos valstybei.
   E.Talačka yra atleistas iš vidaus tarnybos dėl pareigūno vardo pažeminimo. E.Talačka vidaus tarnyboje tarnavo nuo 2014 metų vasario 25 dienos, charakterizuojamas buvo kaip sumanus ir mėgstamas pareigūnas, paslaugus ir visuomet pasiryžęs padėti, gerai atliekantis darbo funkcijas, keliantis kvalifikaciją, 3 kartus skatintas bei po vieną kartą baustas tarnybine bei administracine tvarka.
   Ilgą laiką po atleidimo iš tarnybos, kaip rašoma teismo nuosprendyje, E.Talačka buvo bedarbis ir pajamų neturėjo. Nuteistasis šį teismo nuosprendį turi teisę skųsti aukštesnės instancijos teismui per 20 dienų.


 

  Karo prievolės vengiantis druskininkietis pasirinko
  kontrabandos nešiko kelią


   Balandžio 26 d. VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Kapčiamiesčio pasienio užkardos pareigūnai, tikrindami informaciją dėl neteisėto akcizinių prekių gabenimo, vykdė tarnybą Druskininkų savivaldybėje esančiame Krivonių miške. Ši vieta yra pasienio ruože, apie 2 kilometrus nuo valstybės sienos su Baltarusija. Čia paryčiais pasieniečiai pastebėjo tris vyrus, iš kurių du nešė ryšulius. Du iš trijulės buvo sulaikyti vietoje, o vienas nepakluso pasieniečių komandai sustoti, metė ryšulį ir pasinaudodamas tamsa spruko į miško tankmę. Jo asmenybė nustatinėjama, antradienį tebevyko paieška. Sulaikytieji yra 24-erių ir 35-erių druskininkiečiai. Jaunesnis iš jų pasienio ruože neturėjo privalomų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų. Taip pat paaiškėjo, kad jo ieškojo Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba – vyras vengė atlikti karo prievolę. 
Patikrinę ryšulius pasieniečiai juose aptiko 4 000 pakelių cigarečių „Minsk Supers Slims“ su Baltarusijos akcizo ženklais. VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Už tai gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Karo prievolę atlikti vengiančiam druskininkiečiui įteiktas šaukimas atvykti į Karo prievolės ir komplektavimo tarnybą. Taip pat administracine tvarka už Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimą, t. y. buvimą pasienio ruože be dokumentų, pasieniečiai jam skyrė įspėjimą. Po apklausų abu druskininkiečiai buvo paleisti jiems skyrus kardomąsias priemones rašytinius pasižadėjimus neišvykti.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

 

 

  Populiarų būdą – mesti kontrabandą per sieną, jos
  nepažeidžiant, puikiai žino ir pasienio sargai 

Druskininkų pasieniečiai Latežerio kaime sulaikė du įtariamuosius cigarečių nešikus leipalingiečius ir jų krovinį              VSAT nuotr.

   Druskininkų pasieniečiams įkliuvo du Leipalingio gyventojai, gabenę 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. 
   Pirmadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai, vykdydami tarnybą prie Druskininkų savivaldybės Latežerio kaimo, pastebėjo pamiške einančius du vyrus su nešuliais. VSAT pareigūnai abu vyrus sulaikė. Paaiškėjo, kad tai buvo 23-ejų ir 33-ejų Leipalingio miestelio gyventojai. Jų gabentuose ryšuliuose buvo po 2000 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ ir „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Patikrinę apylinkes ir sienos su Baltarusija prieigas pasieniečiai valstybės sienos kirtimo požymių nenustatė. Tikėtina, kad cigaretės iš Baltarusijos pusės į Lietuvos teritoriją galėjo būti permestos per sienos liniją jos nepažeidžiant. Toks būdas pastaraisiais metais pasienyje su Baltarusija yra populiarus. Dėl šio įvykio abiem Leipalingio gyventojams pradėtos administracinės teisenos.       Jaunesniajam nešikui už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų. 33-ejų Leipalingio gyventojui, tokį pažeidimą padariusiam ne pirmą kartą, gresia bauda nuo 5760 iki 6000 eurų. Anksčiau jis jau buvo įkliuvęs pasieniečiams, kai gabeno kontrabandą gretimos Kabelių pasienio užkardos saugomame ruože. Po apklausų abu nešikai paleisti. Jiems įteikti šaukimai atvykti į teismą, kur bus nagrinėjama ši byla. Sulaikytos cigaretės saugomos Druskininkų pasienio užkardoje.

VSAT inf.

 

 

  Policijos žinios
APTIKO ŠOVINIŲ 
Balandžio 24 d., apie 13.35 val., 64 metų moteris policijai pranešė, kad, tvarkydama mirusio dėdės butą Merkinės gatvėje Druskininkuose, ant sekcijos rado galimai neteisėtai laikomus įsuktus į popierių 100 vnt. 5,6 mm kalibro šovinius, 14 vnt. 67x34 mm kalibro šovinius, 1 vnt. šovinį, kuris be identifikavimo požymių, ir metalinę šovinių dėtuvę, kurios viduje buvo 17 vnt. 67x34 mm kalibro šovinių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

SUSIDŪRĖ SU GYVŪNAIS
Balandžio 25 d. kelyje Vilnius-Gardinas Druskininkų savivaldybės teritorijoje buvo užregistruoti du eismo įvykiai, kai transporto priemonės susidūrė su gyvūnais.

PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.