Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Festivalio „Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu“ pabaiga
Vaclovas JUODPUSIS

   Karštos ir permainingos būta 2014-ųjų vasaros. Gamta nepagailėjo ir saulėtų, ir lietingų dienų. Taip ir Lietuvos muzikų rėmimo fondo, Druskininkų savivaldybės ir bendrijos „Atgaiva“ rengtas XII-asis tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu“ alsavo tarsi atsiliepdamas į visus gamtos niuansus: būta ramaus koncertinio gyvenimo, būta ir ypač intensyvaus muzikinio judėjimo, po kurio atėjo rugsėjis, daug kam pažėręs mokyklinių rūpesčių. Tad ir šis festivalis, kaip ir kasmetinis, priartėjo prie M.K.Čiurlionio gimtadienio, jau 139-ojo.
   Šių metų festivalis plėtojo didžią M.K.Čiurlionio kūrybinio palikimo programą, į kurią savo sveikinimais ir linkėjimais atsiliepė LR Ministras pirmininkas A.Butkevičius, profesorius V.Landsbergis, kultūros ministras Š.Birutis, Seimo narė K.Miškinienė, aplinkos ministras V.Mazuronis, Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktorė L.Stulgienė ir kiti. Jų žodžiai tarsi gaivino kiekvieną renginį, kuriuose skambėjo M.K.Čiurlionis ir daugelis praeities bei nūdienos kompozitorių, paminėtos ryškiausios šių metų datos (K.Donelaičio, K.Ph.E.Bacho 300 metų jubiliejai, 100-metis, kai mirė M.K.Čiurlionio tėvas, kt.), pasižvalgyta po dailininkų parodas (J.M.Mačiokaitė-Pleškūnienė, A.Stasiulevičius, tarp kurių ryškiai įsipynė ir druskininkiečių A.Šuliausko, O.Akstinaitės, A.Nedzelskio ir kitų darbai. Džiugino ir jaunieji druskininkiečiai, kurių sumanumu jau dabar galima didžiuotis. Prasminga buvo M.K.Čiurlionio studijų savaitė, į mokslinę konferenciją sukvietusi muzikologus, menotyrininkus iš Ispanijos, Italijos, Danijos, Lenkijos, Japonijos ir Lietuvos. Sužavėjo italų pianistas Daniele Buccio, atlikęs solidžią vien tik M.K.Čiurlionio kūrinių programą. Jam reikšmingą dėmesį koncertuose skyrė profesorė B.Vainiūnaitė, visus M.K.Čiurlionio kūrinius vargonams, sukurtus tėvui, atliko Ž.Survilaitė. Šią studijų savaitę savo pasirodymais turtino jaunieji smuikininkai, dalyvavę Smuikininkų meistriškumo mokyklos užsiėmimuose (vadovavo Dresdeno simfoninio orkestro koncertmeisterė D.Stulgytė-Schmalenberg ir Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė G.Vitėnaitė). Tenka žavėtis ir tuo, kad gausūs klausytojai, iš įvairių šalių suvažiavę į Druskininkus, buvo maloniai nustebinti Lietuvos atlikėjų – dainininkų, vargonininkų, pianistų, fleitininkų – meistrišku muzikavimu. Beje, šiais metais festivalis praturtėjo programa „Čiurlionio kelias“, kurią globojo Varėnos savivaldybės meras V.Mikalauskas. Jos renginiai pasiekė Senąją Varėną, Perloją, Merkinę ir Liškiavą.
   Tad ir XII tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu“ baigiamieji akordai bus ypač spalvingi, nes Grand SPA Lietuva salėje „Nemunas“ svečiuosis Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, vadovaujamas Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato profesoriaus Juozo Domarko. O prie dirigento pulto Druskininkuose stos Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, plačiai po pasaulį garsėjantis dirigentas Modestas Pitrėnas, galėsiantis druskininkiečiams ir Druskininkų svečiams parodyti visą orkestro niuansų skalę, nes koncerte kaip lygiaverčiai partneriai dalyvaus puikūs operos solistai – sopranas Viktorija Miškūnaitė, tenoras Tomas Pavilionis, savo žaviais balsais ir interpretacija įsiliejantys ne tik į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, bet ir visos Lietuvos muzikinio gyvenimo tėkmę. O kiek spalvų ir atspalvių savo muzikavimu pažeria klarneto virtuozas profesorius Algirdas Budrys (su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru atliks C.M. von Weberio Fantaziją). Operos solistai klausytojus džiugins, atlikdami puikias G.Puccini, J.Strausso, B.Dvariono, F. operų ir operečių melodijas. M.Pitrėno diriguojamas simfoninis orkestras gros populiarius ir klausytojų pamėgtus J.Strausso, J.Brahmso opusus, taip pat du M.K.Čiurlionio preliudus (VL 310 ir VL 318), kuriuos simfoniniam orkestrui transkribavo ir instrumentavo violončelininkas bei kompozitorius Arvydas Malcys.
   Taigi, rugsėjo 22 d., pirmadienį, po 16 val. M.K.Čiurlionio memorialiniame muziejuje įvyksiančio Druskininkų moksleivių piešinių, rašinių konkursų, muzikinės viktorinos M.K.Čiurlionio kūrybos temomis nugalėtojų apdovanojimo, Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos moksleivių ir mokytojų koncerto, visi kviečiami į Grand SPA Lietuva salę „Nemunas“, kur skambės paskutinieji XII tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu“ akordai.
   Bilietai - 30, 20 Lt. Bilietus galima įsigyti www.bilietai.lt ir 1 val. prieš koncertą renginio vietoje.

 

  Plenero darbų sąraše – ne tik tapyba, bet ir grybavimo
  čempionatas


   Rugsėjo 12-ąją Druskininkuose prasidėjo tradicinis dailės pleneras “M.K.Čiurlionio dienos”. Renginio organizatoriai - Druskininkų dailininkų grupė “3X”. Šįmet tarptautiniame plenere dalyvauja dešimt dailininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Izraelio. 

   Rudenį Druskininkuose rengiamas dailininkų pleneras skirtas M.K.Čiurlionio gimtadieniui paminėti. Rugsėjo 22-ąją gimusio lietuvių genijaus garbei į kurortą suvažiavę įvairių šalių dailininkai savo kūriniuose bando perteikti čiurlionišką miesto dvasią. „Kūrybos tema yra laisva. Menininkai, pasivaikščioję po miestą, apsilankę M.K.Čiurlionio muziejuje, eskizuoja, škicuoja, tapo gamtoje, plenerui skirtose dirbtuvėse. Vieni paveikslai gims čia, Druskininkuose, kiti bus pabaigti dailininkų namuose“, - sako Grupės „3X“ vadovas, druskininkietis dailininkas Andrius Mosiejus. 
   Plenero dalyviais rūpinasi generalinis rėmėjas – „Draugystės“ sanatorija. Dailininkai gyvena „Draugystei“ priklausančioje „Nykštuko“ viloje, o dirba visai netoliese - nenaudojamose „Saulutės“ sanatorinės mokyklos patalpose. 
   Tradiciškai vieną Druskininkuose atliktą darbą dailininkai palieka „Draugystės“ sanatorijai, dovanoja po kūrinį ir druskininkiečių dailininkų grupės „3X“ prižiūrimai „Mažajai galerijai“. 
   „Dailininkai ne tik tapo ir miega, - juokiasi A.Mosiejus. - Šiais metais plenero dalyvius pakviesime į grybavimo čempionatą, parodysime svečiams gražiausias Druskininkų vietas“. Šiemečio plenero išskirtinumu organizatorius vadina parodytą vietinių verslininkų dėmesį menui. Plenerą finansiškai parėmė sveikatingumo centro SPA Vilnius savininkas Valdas Trinkūnas, UAB „Galia“ direktorius Paulius Rinkevičius. 
   Savaitę trukusio plenero uždarymas vyks sekmadienį, rugsėjo 21-ąją. 15 val. druskininkiečiai kviečiami į poplenerinės parodos atidarymą.

„Druskonio“ inf.

 


PaieškaKas, jūsų spėjimu, gyvens garsioje pilyje ant Vijūnėlio tvenkinio kranto?
Statytojas alytiškis A.Baranauskas
Kurorto meras R.Malinauskas
Princesė ant žirnio
Ten bus senelių prieglauda
Manęs tai nedomina


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.