Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Šiemet Kanapinio ir Lašininio kova buvo labai atkakli 


Loreta SADAUSKIENĖ 

   Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenė kiekvienais metais prisimena Užgavėnių tradicijas ir papročius. Minia persirengusių užgavėtojų triukšmaudami keliauja po kaimą ir užsuka į kiekvieną trobą. Ten dainuoja, šoka, prašo blynų ir visaip linksmina šeimininkus.
   Šiais metais nuspręsta Užgavėnes švęsti bendruomenės kieme. Ir štai nuo pat vasario 25-osios ankstaus ryto bendruomenės namuose jautėsi šurmulys. Vyrai skubėjo įtvirtinti Morę, krovė malkas ir ruošė laužą, moterys virė sriubą ir rūpinosi kitais gardumynais.
   Netrukus į kiemą pradėjo skubėti šventės dalyviai - vienas už kitą gražesni, spalvingesni ir įdomesni. Lašininis, kaip visada savimi patenkintas ir ranka prisilaikydamas savo didįjį pilvą, jautėsi labai drąsiai. O Kanapinis kuklutis ramiai vaikščiojo ir atsargiai stebėjo aplinką. Daugiausia susirinko čigonių. Jos turėjo net pakovoti tarpusavyje dėl jauno čigono ir įrodyti, kuri yra geriausia. Čia pat krykštavo, strypinėjo ir maivėsi velniukai, ubagėliai, žydai ir kiti personažai. Visi dalyviai, užvalgę karštos sriubos ir pasivaišinę čia pat šeimininkių kepamais blynais, skubėjo varžytis įvairiose rungtyse. Bato metimas, blynų nešimas šaukšte pareikalavo atidumo ir ištvermingumo ir, žinoma, greitumo, nes nugalėtojų laukė kuklūs prizai. Tačiau kiek gi Lašininis gali vaikščioti toks savimi pasitikintis? Reikia stoti į kovą su Kanapiniu. Šiais metais kova buvo labai atkakli. Kanapiniui teko labai paplušėti, nes Lašininis pasirodė labai stiprus ir visai nenorėjo apleisti savo vietos. Persirengėlių laukė dar vienas svarbus darbas – Morės deginimas. Vienam žydeliui jos net pagailo, ir jis pasiūlė su ja atsisveikinti. Po trumpų atsisveikinimų Morė paskendo liepsnose. Visi, garsiai plodami, džiaugėsi, jog žiemą išvijo iš kiemo. Visi svarbūs darbai nudirbti, tad šventę toliau tęsė dainos, šokiai ir kitos linksmybės. Viso renginio metu visus mus linksmino kapela „Malūnėlis“. 

 

  O Užgavėnių blynų skanumas!


Loreta SADAUSKIENĖ

   Ši žiema buvo permaininga: vieną dieną šaltukas nosį kuteno, o kitą - lijo kaip iš kibiro. Už lango jau dvelkiant pavasario gaivumui, tik artėjančios Užgavėnės priminė, jog lauke - dar žiema. „Druskininkų vilties“ bendrija kiekvienais metais švenčia šią gražią šventę. Šiemet prisiminti Užgavėnių tradicijas ir papročius jie pasikvietė dienos centro vaikus bei Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenės atstovus.
   Vasario 28 d. viltiečių dienos užimtumo centre jautėsi šurmulys ir šventinė nuotaika. Nuo pat ryto buvo maišomi ir kepami mieliniai blynai, ruošiamas vaišių stalas. Vėliau prasidėjo pats įdomiausias dalykas- puošimasis ir matavimasis persirengėlių drabužiais. Greitai atsirado būrys čigonių, daktarukė, ubagėlis, Lašininis, Kanapinis ir kiti įdomūs personažai.O čia dar ir prisijungė grakščiosios čigonės iš Jaskonių ir Naujasodės kaimo bendruomenės. Jos su savimi atsivežė ir muzikantą velniūkštį.
Linksmoji ceremonija, garsiai triukšmaudama, patraukė į svečius.  Juk tokią dieną būtinai reikia aplankyti visus artimiausius kaimynus, draugus ir jiems padainuoti bei paprašyti blynų ar kitokių gardumynų. Daugiausia darbo turėjo daktarukė, kuri visiems turėjo pamatuoti spaudimą, įpilti mikstūros į didįjį samtį. Žinoma, ir čigonės netinginiavo. Jos visiems būrė ateitį.
   Pagaliau atėjo laikas Kanapinio ir Lašininio kovai. Ši dvikova buvo labai sunki, nes Lašininis šiemet, nors ir nedidelio ūgio, bet labai storas. Kanapiniui teko ilgai pavargti, kol nugalėjo savo priešininką – Lašininį. Taigi dvikovą laimėjo mažutis, liesutis Kanapinis, kuris tuo labai didžiavosi ir garsiai kvatojo, gulint Lašininiui ant žemės. Visi garsiai plojo ir džiaugėsi, jog žiema tikrai išvaryta.
   Visi darbai darbeliai nudirbti, tad galima ir pasistiprinti. Ilgai raginti nereikėjo. Greit kibome ragauti įvairiausių patiekalų. O blynų gardumas! Užgavėnių skanumynai daug skanesni, jeigu juos valgai su gerais ir tikrais draugais. Vaišindamiesi dalinomės įspūdžiais, kuri kaukė įdomiausia, juokingiausia, kurie kaimynai ir draugai mus nuoširdžiausiai sutiko.
   Toliau šventę tęsė dainos ir šokiai. Smagu buvo matyti visus tokius linksmus, gerai nusiteikusius.

PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.