Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Kelionės savęs link

S. Rudzikas prie savo fotoportreto parodoje “Išrinktieji”


L. Valatkienė ir S. Rudzikas savo parodų atidaryme Veisiejuose


S. Eidrigevičiaus (dešinėje) parodos atidarymas Druskininkų M.K.Čiurlionio memorialiniame muziejuje


S. Eidrigevičiaus performansas dalijant M.K.Čiurlionio “Bičiulystės” saules
                                         Romo Sadausko-Kvietkevičiaus nuotr.


   Šnekiname žinomą druskininkietį dailininką bei parodų ir plenerų organizatorių Saulių Rudziką (53 m.). 

   - Rugpjūčio 31 d. ažiotažą šalies mastu sukėlusiame garsaus mūsų menininko Stasio Eidrigevičiaus kūrybos parodos „Hommage a Čiurlionis“ atidaryme Druskininkų M.K.Čiurlionio memorialiniame muziejuje pats jos autorius išsitarė, kad tiek viešnagė Druskininkuose, tiek ši paroda jam nukrito tarsi iš dangaus, t.y. įvyko visiškai netikėtai. Buvo išvardinti visi, kuriems S.Eidrigevičius, gyvenantis Varšuvoje, dėkojo už dvi savaites mūsų miestelyje, gydymąsi ir gyvenimą „Draugystės“ sanatorijoje, suteiktą galimybę kurti ir surengti savo parodą M.K.Čiurlionio namuose. Dviejų dailės grandų (M.K.Čiurlionio ir S.Eidrigevičiaus) susitikimas, kaip pats juos atidaryme pavadinai, pirmiausia įvyko tavo iniciatyvos ir organizacinės patirties dėka. Kaip tau pavyko pasikviesti į Druskininkus pasaulinės šlovės menininką? 
   - Su Stasiu Eidrigevičium esam jau senokai pažįstami. Dusyk jis dalyvavo tradiciniuose tarptautiniuose tapybos pleneruose „Raigardas“, kuriuos organizuoja VšĮ „Kopėčios“. Šiemet S.Eidrigevičius taip pat į šį plenerą buvo pakviestas. Kadangi ,,Raigardo“ pleneras negavo Lietuvos kultūros tarybos paramos, šiemetinį plenerą galima būtų pavadinti vieno dailininko pleneru. Kaip šio projekto organizatorius tokiam netikėtam projektui realizuoti radau vietinių rėmėjų - pirmiausia Barauskų šeimą bei „Draugystės sanatorijos“ vadovę V.Kaubrienę. 
   S.Eidrigevičiaus parodos „Hommage a Čiurlionis“ atidarymas Druskininkų M.K.Čiurlionio memorialiniame muziejuje su televizijų, žiniasklaidos, dailininkų, užsieniečių, žemiečių ir giminių iš Panevėžio, lankytojų antplūdžiu, kuris netilpo į parodos patalpas, paliudijo, jog S.Eidrigevičius yra itin mėgiamas ir reikšmingas menininkas. 
   - Kadangi žiniasklaida tave pristato kaip žinomą parodų organizatorių ir tapybos meistrą, pakomentuok, kokiomis dar parodomis bei organizacinėmis veiklomis pastaraisiais metais tapai žinomas?
   - Pagrindinė VšĮ „Kopėčios“ organizacinė veikla – tarptautinių tapybos plenerų „Raigardas“ organizavimas. Jau 19-a jų Druskininkuose surengėme. Pats daugelyje plenerų Lietuvoje bei artimame ir tolimame užsienyje dalyvauju. Šią savaitę esu pakviestas į dailės plenerą Bulgarijoje. Nesivarginu skaičiuodamas, kur ir kokiose bendrose parodose tenka dalyvauti... Personalines savo tapybos parodas surengiau Vilniuje ir Kaune. Pastarojoje parodoje savo eilėraščių knygą „Patria“, kurios viršelis iliustruotas mano tapybos kūriniu, pristatė žinoma poetė Erika Drungytė. 
   - Iki rugsėjo 11 dienos Veisiejų regioninio parko lankytojų centre eksponuojama tavo tapybos paroda „Anapus įspūdžio“ kartu su žinomos menininkės ir fotografės Lilijos Valatkienės garsių dailės asmenybių (taip pat ir tavo) fotoportretais, sukonstruotais tarsi dėlionės, kurie pavadinti bendru „Išrinktųjų“ parodos vardu. Kaip „susiporavot“ bendroje parodoje su žinoma menininke L.Valatkiene? Gal dėl to, kad patekai tarp „išrinktųjų“? 
   - Lilija Valatkienė pakvietė mane į parodos „Išrinktieji“ atidarymą Veisiejuose, kur eksponuojamas ir mano fotoportretas. Kadangi nenorėjau būti pasyviu stebėtoju, pasiūliau kartu surengti savo tapybos parodą. Tam Lilija pritarė. 
   - Savo tapybos parodą „Anapus įspūdžio“ įtaigiai pats paaiškinai, kad tapyba tau – ėjimas savęs link: „Ir ta kelionė kartais būna paini ir miglota, kartais – ryžtinga ir tiksli. Vertinu tuos savo darbus, kurie nutapyti „vienu įkvėpimu“, kai ranka paklūsta vidiniam balsui ir kiekvienas judesys nekelia abejonių, paprasčiausiai liejasi laisvai. Tokių paveikslų nereikia taisyti, pertepti, jie tiesiog atsitinka. Galbūt mano paveiksluose peizažai atrodo nerealūs arba sunkiai atpažįstami, bet pirminę emociją, įspūdį (impresiją) visada sukelia gamtos stebėjimas. Ir kiekvienas nutapytas peizažas turi savo istoriją, pirminį pamatytą vaizdą, o darbo procese tas vaizdas transformuojasi, pasikeičia ir įgauna išgyventų emocijų vizijos formą“. 
   Ką dar apie savo tapybą pridurtum?

   - Iki savo personalinės parodos, surengtos 2016 metais „Meno formos“ galerijoje Kaune, neanalizavau savo kūrybos išsamiau. Eksponuojamų darbų retrospektyvoje išryškėjo trys mano kūrybos etapai, kurie pereina vienas į kitą nuosekliai, be netikėtų šuolių. Tai galima pavadinti savasties paieškomis. Pirmuoju etapu, kai lietuvių tapyboje dominavo ekspresionizmas ir abstrakcionizmas, stengiausi ieškoti savito kelio, nesitaikstydamas su to laikmečio tendencijomis. Antruoju savo kūrybinio kelio etapu grįžau prie ekspresionizmo, pagerbdamas savo šviesios atminties mokytojo Arūno Vaitkūno atminimą, tapiau espresyvius peizažus. Trečiasis etapas - labiau minimalistinis su ekspresijos bruožais. Savo kūrybą galėčiau vadinti tapyba su grafiko mąstymo principais. 
   - Tapai ne vien peizažus, kuriuos inspiruoja gamta? 
   - Kūryba susijusi su peizažu, kiekvienas darbas inspiruotas konkrečios vietos, pamatyto vaizdo gamtoje. Tai gali būt gamtos įspūdis, patirtas Nemuno pakrantėj, Raigardo slėnyje ar tolimuose kraštuose. 
   Portretų piešimas man - amatas. 
   - Priklausai Druskininkų dailininkų grupuotei „Kopėčios“. Galbūt šliejiesi ir prie kitokių menininkų sambūrių? 
  
- Esu laisvas menininkas, dailininkų sąjungos narys. Tam, kad jungtis į kažkokią grupę, reikia turėti bendrų idėjų su panašiai mąstančiais menininkais. 
   - Akivaizdu, jog Druskininkų dailininkų bendruomenė susiskaldžiusi. Vieni, ypač biudžetinėse įstaigose dirbdami, savo laisvę į valdžios įtaką išmainę, kiti, nuoseklūs savo įsitikinimams, nomenklatūriniam menui ir pseudotautodailei nepasiduoda. Prie kurių save priskirtum?
   - Greičiau prie kitų, tačiau pakantumo mėgėjiškam menui man užtenka. Niekada nesmerkiu saviraiškos. 
   - Ar Druskininkuose dar egzistuoja toks bene kiekvienam pasaulio miesteliui privalomas gyvenimo būdas kaip menininkų bohema? Ar dar šį kultūros palikimą išsaugojom? 
   - Kūrėjų sambūrių yra įvairių, o vadinamoji ,,bohema“ tai ieškantys menininkai, tai tekantis gyvas vanduo, ne bala, nors jų egzistenciniai ieškojimai yra nelengvi bei prieštaringi. Menininkų bohemos savo bendravimu ir diskusijomis daro įtaką kitiems kūrėjams. Drįstu teigti, jog Druskininkų menininkų bohemos nebeliko, nes ji emigravo. 
   - Įprasta, jog tėvų meninę prigimtį vaikai paveldėja. Kaip tavo atveju? 
   - Vyresnioji dukra Augusta Sofija, sugrįžusi į Druskininkus, kuria išskirtinę juvelyriką, jaunesnioji Emilija savo meninius ,, kūno meno“ kosmetologijos gabumus realizuoja emigracijoje, o sūnus Matas – fizikas, tačiau kūrybiškumo jam niekada netrūksta, ypač muzikuojant ir piešiant. 

Šnekino Arūnas ZURLYS 

 

  Kelionės per Amerikos Vakarų pakrantę fotoįspūdžiai 

Jonas Bilinskas Didžiajame Amerikos kanjone

   Šios savaitės pradžioje įprastoje Druskininkų fotografų klubo  parodų erdvėje restorane „Vitaminas B12“ atidaryta druskininkiečio Jono Bilinsko fotoparoda „Kelionė per Amerikos Vakarų pakrantę“. Tai kelionės fotoįspūdžiai, išsamiai aprašyti „Druskonyje“ šių metų pradžioje. Priminsim, jog praėjusių metų pabaigoje žinomas savo pomėgiu gamtos fotografijai 68-erių metų J.Bilinskas per 8-ias dienas išsinuomotu visureigiu įveikė 5000 tūkstančius kilometrų Jungtinių Amerikos Valstijų vakarinės dalies keliais. Nuo Los Andželo per San Franciską, Las Vegasą, Nevados dykumą iki Arizonos valstijoje esančio Didžiojo kanjono nacionalinio parko ir atgal. Viename iš Ramiojo vandenyno pakrantės miestelių Jonas su dukra, jos draugu ir minia vietinių sutiko Naujuosius 2018-uosius metus. Fotoparodoje daugiausia dėmesio skirta neįprastai mūsų akiai gamtai – Didžiajam kanjonui, kuris vadinamas pasaulio gamtos stebuklu, Nevados dykumos erdvėms, Kalifornijos kraštovaizdžiui. Be abejo, pakankamai gausiai susirinkusieji į parodos atidarymą dažniausiai klausinėjo apie tenykštę gamtą, dangaus mėlį, sutiktą gyvūniją. 
   Druskininkų garbės pilietis Adelbertas Nedzelskis padovanojo parodos autoriui neseniai išleistą knygelę „Pokalbis V.K.Jonyno galerijoje Druskininkuose, 1992 m. rugpjūčio 6 d.“ su vaizdo kompaktine plokštele, kurioje J.Bilinskas nufilmavo tuometinį pokalbį su Vytautu Kazimieru Jonynu. 

„Druskonio“ inf.


PaieškaKoks vietovardis Jums tinkamiausias ?
Vieciūnai
Viečiūnai


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.