Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  140 Kastuko laivelių  

Renginio organizatorės su vaikais 


MKČ iš 140-ties laivelių Druskonio ežere

Izabelė ŪSIENĖ
 

   Jaukią ir šiltą dar vasarišką sekmadienio dieną M.K. Čiurlionio muziejaus kiemelyje buvo švenčiama didžio menininko 140 – tosios metinės. Savaip – vaikiškai, išradingai ir linksmai – Druskininkų miesto vaikučiai pažymėjo iškilaus menininko gimtadienį, kurį švenčia visa Lietuva. Jeigu sakome, kad prie vaikų sielos prisiliesti galima ir reikia ne tik su meile, bet ir su didele išmone, tai galima teigti, kad šiame renginyje tai buvo gražiai atlikta.

   Šventę pradėjo muziejaus direktorė Vida Mažrimienė. Kalbėjo linksmai ir šmaikščiai: padėkojo susirinkusiems vaikučiams, jų mamoms ir tėčiams, mokytojams ir darželio auklėtojoms, pagyrė šventės iniciatorę Aušrą Česnulevičienę, pristatė renginio viešnią – pirmosios vaikiškos knygelės apie M. K. Čiurlionį dailininkę Juliją Tolvaišytę – Leonavičienę. Priminsime gerbiamiems skaitytojams, kad knygelė jau apkeliavusi bene visą Lietuvą. Yra ir mūsų muziejuje. Gražiai ir kartu metaforiškai pavadinta - ,,Išėjau su Čiurlioniu. Tuoj grįšiu“. Į M.K. Čiurlionio kūrybos namus užsukam trumpam, o pasiliekama turbūt visam gyvenimui. Viešnia iš Kauno J.Tolvaišytė vaikams kalbėjo apie šitą knygelę, vartė puslapius, iš kurių prabilo ir žinomų M. K. Čiurlionio paveikslų detalės, ir iliustracijos, kuriomis vaikams gražiai praskleidžiamas dailininko kūrybos pasaulis, vaikiškos fantazijos nuskaidrintas. Vaikučiai sėdėjo prie staliukų, jiems buvo paduoti piešimo, karpymo, meistravimo įrankiai. Renginio iniciatorė Aušra nuoširdžiai su jais bendravo, rodė, aiškino, stebėjosi ir gyrė jų atliktą darbą - juk mažomis rankelėmis reikėjo apibrėžti Vilkyšiaus, Žebenkščio, Laputės figūrėles, kurios, pasirodo, buvo pasislėpusios Čiurlionio paveiksluose (!), iškirpti, galiausiai priklijuoti prie kotelio. Visa tai gražiai susieta su Kastuko gimtadieniu, šiemet jis itin ženklus – net 140 – tas. Gražu ir prasminga, beje, ir teisinga, kad pirmą lietuvišką knygelę vaikams apie Čiurlionį sumanyta pristatyti būtent mažiesiems druskininkiečiams. Muziejaus kiemelyje vaikai dūzgė kaip bičių avilys. Jie, šiuolaikiniai vaikai, jautėsi laisvai. Leido trims žavioms moterims - Aušrai, Julijai, Vidai - pasakoti apie Kastuką, jo gyvenimą gausioje šeimoje tarp brolių ir seserų, iš kurių jis buvo vyriausias. Patys išbandė piešimo, karpymo, klijavimo įgūdžius. Dirbo uoliai, kai kuriems padėjo mamos, o darželio auklėtojos bei pradinukų mokytojos stebėjo, paskatino, pagyrė. Gausus vaikų būrys susirinko iš ,,Žibutės“ darželio, ,,Atgimimo“ ir ,,Saulės“, Viečiūnų pradinių mokyklų. Iš šalies stebėdami, aiškiai matėme klasikinius pamokos elementus, kurie, beje, buvo gražiai paslėpti po išmoningai organizuota veiklos skraiste. 
   Kaip tikra mokytoja, renginio iniciatorė ir atlikėja Aušra puikiai jaučia vaikų nuotaikas ir pamokos dalis – antai jau artėja jos pabaiga. Aušra tuoj ją paįvairina: pati šiandien iškepusi 140 bandelių, Kastuko gimtadieniui skirtų. O bandelės kaip oro burbuliukai – linksmos, apvalios ir žadinančios apetitą. Taurui Česnulevičiui teko pilstyti mėtų arbatą, mat tokią gėrė ir knygelės herojai. Užteko visiems paskanauti. Smagioji pamokos dalis – 140- ties laivelių plukdymas Druskonio ežere. Laivelius pagamino tie patys vaikučiai iš mokyklų ir darželio. Kad neišsisklaidytų ir gamtos neterštų, buvo pritvirtinti prie medinių raidžių – M. K. Č. Šiai situacijai vadovavo Tauras. Reginys gražus, o suaugusiems ir atsakingas. Mačiau, kaip vaikučius atidžiai prižiūrėjo auklėtojos, mokytojos, kiti kiemelio susibūrimo dalyviai. Viskas labai apgalvota, kaip sakoma, ,,sustyguota nuo a iki z“.
   Šventė baigėsi. Ji buvo prasminga: pabūta gamtoje su vaikais, paminėtas menininkas, kūrybos kelią pradėjęs Druskininkuose. Supažindinta su knygele, kurią galbūt perskaitys ir tėvai. Žavėjausi kitokios pamokos tikimybe ir, žinoma, A.Česnulevičiene, kuri šį kartą drąsiai pasirinko mokytojos rolę – nelengvą, bet vaikišką, smagią ir kartu rimtą. ,,Daugiau tokių pamokų“, - įvertino tikybos mokytoja Ona Drulienė, stebėtoja kaip ir kiti suaugusieji. Pridursiu – daugiau ir tokių žmonių, kurie ,,savanoriauja“, atlikdami gerus darbelius su vaikais. ,,Visi mes tai darėme nuoširdžiai ir su meile“, - po renginio sakė Aušra. 
   Rugsėjo 22 d., prie Druskonio ir Vijūnėlio M. K. Čiurlioniui pagerbti Druskininkuose pirmą kartą kilo Čiurlionio paveikslo ,,Angelo preliudas” vėliava ( 37 kv. m). Dailininkas Marius Abramavičius, Užupio respublikos kūrėjas, patikino, kad šią M.K. Čiurlionio vėliavą kartu su aitvarais dabar vešis į visas keliones. Teskleidžia genialaus Menininko kūrybos šviesą. 

 


PaieškaKas, jūsų spėjimu, gyvens garsioje pilyje ant Vijūnėlio tvenkinio kranto?
Statytojas alytiškis A.Baranauskas
Kurorto meras R.Malinauskas
Princesė ant žirnio
Ten bus senelių prieglauda
Manęs tai nedomina


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.