Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Sutelkė arba akumuliavo   

Ignas Jurkšaitis ir Andrius Mosiejus atidarant parodą
                                                                     Gintaro Žilio nuotr. 


   Gruodžio 10-ąją išsipildė „Draugystės sanatorijos“ atstovių palinkėjimas Druskininkų 3X dailininkams uždarant Mažąją galeriją renovuoti. Tąkart, lapkričio 19-ąją, jos priminė, „kai durys užsidaro, atsidaro langas“, suteikdamos vilčių, jog tradicinę kalėdinę parodą vietiniams menininkams vis dėlto pavyks surengti. Taip ir atsitiko. Druskininkų miesto dailininkų ir jų draugų kūrybos apžvalginė paroda atidaryta gruodžio 10-ąją „Draugystės sanatorijos“ kavinėje-galerijoje „Mūza“ (V.Krėvės g. 28). Paroda, pavadinta „Akumuliacija“, sutelkė gausią minią dalyvių, sukaupė nemažą ekspoziciją. Vien sutelktųjų į parodą dailininkų sąrašas tai įtaigiai liudija: druskininkiečiai Alfredas Jurevičius, Natalija Janekina, Olia Alisa Smirnova, Elena Griščenko, Alfonsas Šuliauskas, Gerardas Šatūnas, Saulius Rudzikas, Virginijus Sutkus, Adalbertas Nedzelskis, Rūta Žukauskaitė, Elma Šturmaitė, Onutė Zakarienė, Andrius Mosiejus, Gintaras Žilys, Gerardas Raitas Šatūnas, Laima Mazurevičienė, Artūras Maksimiljanas Makštutis, Ingrida Marija Pakonaitytė, alytiškiai Arvydas Švirmickas, Danutė Garlavičienė, Benjaminas Jenčius, Ingrida ir Arūnas Vaitkai, Ilona Kalibaitienė, šiauliečiai Antanas Šeronas, Petras Rakštikas, kauniečiai Sigita Saulėnienė, Lolita Grabauskienė, Sigita Grebliauskaitė, Petras Saulėnas, vilnietė Vanda Padimanskaitė, obeliškis Rimvydas Pupelis, gardiniškė Olga Ščerbinskaja, latvė iš Lielvardės Sandra Sabine Jaundaldere. 
   Atidarymo vedlių 3X grupės vadovo Andriaus Mosiejaus ir parodos kuratoriaus Vilniaus universiteto kūrybos komunikacijos studento Igno Jurkšaičio samprotavimus apie kūrybą ir meno žmones, „akumuliacijos“ reikšmę papildė šmaikštūs lankytojų mestelėjimai, jog čionykštis akumuliatorius akivaizdžiai pakrautas, nes ir ekspozicija, ir gausus prisijaukintų žiūrovų būrys – vos telpantys kavinėje. Ir išvysti, ir pabendrauti susitelkusiems, netgi iš tolėliau dėl to atkakusiems, talkino Lino Bankausko gitara ir Tomo Čiukausko saksofonas, „Mūzos“ vynas ir vaišės. Be abejo, bendravimą akumuliavo ir „Draugystės sanatorijos“ kultūros renginių organizatorės Lilės Žukauskienės svetinga iškalba, ir Alfonso Šuliausko apibendrinimas. 
   Pašnekinome parodos „Akumuliaciją“ kuratorių I. Jurkšaitį, organizavusį šį renginį. 
   - Berods, pirmąkart tau teko atsakomybė pristatyti Druskininkų 3X dailininkų grupės ir jų draugų dailės parodą. Kaip supratom, kultūros vadyba yra artima tavo profesinėms studijoms?
   - Studijuoju kūrybos komunikaciją Vilniaus universitete. Dailininkų grupės 3X ir jų draugų paroda „Akumuliacija“ yra pirmasis mano organizuotas renginys. Išankstinis planavimas, strategija yra būtini norint suorganizuoti renginį. Todėl tam tikrus vadybos teorinius pagrindus buvo būtina įsisavinti studijų metu. Dabar teorija jau virto praktika.
   - Kadangi organizuojant dailės parodas esi naujas asmuo, pageidautumėm, jog prisistatytum pats - galbūt nuo Druskininkų “Ryto” gimnazijos, kur rinkaisi kūrybos komunikacijos studijas... Ar ši specialybė artima tavo būdui?
   - Esu Ignas Jurkšaitis, buvęs „Ryto“ gimnazijos, V.K. Jonyno dailės mokyklos mokinys. Druskininkai yra mano gimtasis miestas, čia praleidau 19 metų. 
   Komunikacijos studijų pasirinkimas nebuvo atsitiktinis. Dar mokykloje su draugais karnavalams „sukdavom“ klipus ir bandydavom juokinti publiką. Ir mums tai gerai sekėsi, daug kas stebėdavosi, kaip čia mums taip pavyksta. Paslapties jokios nėra – siekdavom padaryti pramogą. O norint padaryti pramogą, turi suprasti, ko nori publika. Tai labai įdomus procesas. Nors mokyklą baigiau prieš 3,5 metų, o klipai nufilmuoti dar seniau, vis atsiranda žmonių, kurie prisimena „mokyklinius laikus“ ir tuo metu filmuotus darbus. Dar sulaukiu prašymų „pasidalink nuoroda“, „atsiųsk klipą“, „kokia daina groja nuo 0.32 sekundės“ ir pan. Reiškia, tikslas buvo pasiektas.
   Apibendrinant - noras kurti turinį, audiovizualinius kūrinius buvo pagrindinis motyvas pasirinkti komunikacijos studijas. 
   - Kuo ši paroda tave įpareigojo – pristatymo žodžiu, sugalvotu pavadinimu ar visu atidarymo scenarijumi? Kaip šią ekspoziciją apibendrintumei? 
   - Ši paroda yra mano studijų dalis, t.y. turimų teorinių ir praktinių žinių patikrinimas. “Akumuliacija” nėra tik pretenzingas pavadinimas. Tai yra tam tikra koncepcija. Parodoje galima pamatyti beveik 30 autorių darbus. Skirtingi stiliai, technikos, kūrybiniai motyvai ir požiūriai. Šalia aliejinės tapybos matome ir grafikos darbus, ir net fotografiją. Kitaip tariant, akumuliacija tiesiogine to žodžio prasme. Manau, kad tokia darbų sankaupa yra įdomi žiūrovui. 
   Noras suorganizuoti parodą įpareigojo paruošti „namų darbus“: sugalvoti koncepciją, paruošti komunikacijos planą, vizualiką, planuoti ekspoziciją, galiausiai – tarti atidarymo žodį.    Organizuojant parodą daug padėjo dailininkų asociacijos 3X vadovas, buvęs grafinio dizaino mokytojas Andrius Mosiejus. Jo ilgametė patirtis organizuojant parodas ir turimi kontaktai leido sklandžiai siekti tikslo ir išvengti klaidų.
   - Apskritai, kiek esi susijęs su daile? Ar įvardintumei vietinės dailės, meno ar kultūros savo lyderius?
   - Mokiausi V.K. Jonyno dailės mokykloje. Ją baigiau, šešeri mokslo metai prabėgo nepastebimai. Nesinorėjo taip visko pabaigti. Kurį laiką su kolega turėjome studiją gimnazijos rūsyje, dirbom savarankiškai (ačiū tuometinei „Ryto“ gimnazijos direktorei Marijonai Kriščiūnaitei). 
   Kalbant Lietuvos mastu, man visada įspūdį darė Šarūnas Sauka. Patinka Rodion Petroff, Jono Gasiūno, Žygimanto Augustino, Kęstučio Grigaliūno darbai. Iš jaunosios kartos labai patinka Leonid Alekseiko. Druskininkų mastu mano lyderiai yra buvę mokytojai. 
Yra daug sektinų pavyzdžių tiek dailės, literatūros, teatro, kino, pramogų pasaulyje, tiek akademinėje bendruomenėje. Jų visų neišvardinsiu.
   - Kokios kultūros Druskininkuose pasigendi?
   - Druskininkuose trūksta infrastruktūros didesniems renginiams. Norėtųsi turėti vietą nuolatinėms kino filmų peržiūroms, parodoms, koncertams. Tikiuosi, ateityje tokias erdves turėsime.
Jaunimas irgi neturi didelio pasirinkimo. Džiugina tik pavienės jaunų žmonių iniciatyvos prikelti amfiteatrą, „Galios“ restorano patalpas. Jei ne jų pastangos, būtų liūdna. 
   - Koks įsimintiniausias tavo profesinės patirties nuotykis?
   - Studijų metais pavyko užmegzti nemažai kontaktų. Mane labai stebindavo TV prodiuserių ir žmonių, besirūpinančių ką matysime per ekraną rytoj, pastabos, kokios TV laidos yra žiūrimiausios Lietuvoje. Po tokių komentarų supratau, kad Lietuvą pažįstu dar menkai. 

* * *

   Belieka atidarymo rituale nedalyvavusiems praminti taką 3X dailininkų grupės ir jų draugų naujos ekspozicijų salės link – V.Krėvės g. 28. 

„Druskonio“ inf.


PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.