Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  „Mumiem už Švendubrį nieko nėr mielesnio“

Filmo kūrėjai Adelbertas Nedzelskis ir Aušra Česnulevičienė


Stasė Bazienė, kilusi iš Švendubrės, dėkojo filmo kūrėjams

Izabelė ŪSIENĖ

   Tamsią lapkričio 20-osios popietę ,,Atgimimo“ mokykloje rinkosi ,,Bičiulių“ klubo žmonės – pabendrauti, pasitarti, kaip Kalėdų sulaukti, o svarbiausia – smalsu buvo pamatyti filmą apie Švendubrės kaimą. Čia pat ir du svečiai iš kūrybinės grupės - Adelbertas Nedzelskis ir Aušra Česnulevičienė. Tų filmų jau keturi: I – Čiurlionio kelias, medžių skulptūromis nužymėtas nuo Varėnos iki Druskininkų; II - M.K.Čiurlionio šaknų beieškant; III – Švendubrė; IV- Antanas Smaliukas. 
   Šiandien – Švendubrė. Įvardytas filmas dzūkiškai - ,,Mumiem už Švendubrį nieko nėr mielesnio“. Neskubiai kadruose veriasi senojo kaimo gamtos vaizdai, nesugadinta dzūkų tarme šneka (porina) žmonės. Jie dar gyvi, o ypač gyva jų prisiminimuose tai, kas buvo. Tankesni miškai, nepaprastasis Raigardo slėnis, įamžintas M.K.Čiurlionio paveiksluose. Išskirtinė šnekta, senieji daiktai: kočėlas, austiniai apklotai, abrūsai, trapnykas, krūmai, kalnas, bedugnė su skaidriu vandeniu, kultuvės, kuriomis skalbė žlugtą prie upelio ar kito vandens telkinio, dalgiai su savo muzika (kodėl tokios dar negirdėjome per radiją ar televizorių?). Bendravimo tradicijos. Jei talka – jokių pinigų. Jei gaspadinė ruošė vestuvių puotą – skepetaitė iš jaunosios rankų. Jei pabroliu pakviestas – gausi abrūsą vėlgi iš jaunosios rankų. Jei prižvejojai daug mažų žuvyčių (žuvytių), gali jas padžiaut (,,šauduose pabėris ir pečiun iššluotan inmetis. Ai kap skanu“). Jei bėda – subėga visas kaimas, padeda ,,kas kuoj gali“. Jei šieno grėbti – reikia pasipuošti, prieš bernus pasirodyti. Būtinai padainuoti. Čia pat suskamba ir daina ,,Oi saniai saniai pas motuly buvau“. Iki Kalėdų reikia suverpc, o iki Velykų išausc – toks nerašytas audėjų darbo ritmas. Vasarą nebuvo kada. O atsirado Švendubrė labai paprastai – žemdirbio ranka jį sukūrė: ,,Kur grūdą bėrė, ty troba atsirado“. Gražu. Ir, žinoma, žmonės. Būtinai reikia paskaityti knygelę ,,Švendubrė“. Viską rasite. Galbūt ir filmą gausite, jei Jonas Bilinskas suras savo gausiose laikmenose. 
   Beje, šiuo metu restorano „Vitaminas B12“ patalpose eksponuojama Jono Bilinsko fotografijos paroda. Nueikime, pasėdėkime, apsiginkime nuo tamsos, kuri ne vienam ir liūdesio padaugina. 
   Popietė neprailgo. Buvo gera klausyti kalbančiųjų A.Nedzelskio, A.Česnulevičienės, mokytojai Stasei Bazienei – jos gimtinė Švendubrė ,,stojo prieš akis kap gyva“. Ji nuoširdžiai dėkojo kūrėjams už tai, kad prikelia kaimą antram – virtualiam – gyvenimui.
   Pabaigoje, kaip ir visada būna, klubo vadovė Rita Mikalčienė perduoda linkėjimų nuo mokyklos direktorės, nuo tų bičiulių, kurie pasiligoję. Primena gimtadienį Elenos Kvaraciejienės, kuri gyvenimą leidžia slaugos namuose. Gruodžio 2-ąją jai sukaks 98-eri. Kartu aptariame netolimą kelionę gruodžio mėnesį į Kapčiamiesčio miestelį. Aplankysime muziejų, pabendrausime su žmonėmis, pasidžiaugsime, kad esame kviečiami. Ačiū jai.
Skirstėsi bičiuliai, bičiuliškai pabendravę. Artėja Kalėdos su būtinais tradiciniais dalykais ir Dievo laukimu širdyje. Jie dar žino, kas yra Advento rimtis ir susikaupimas, – mūsų senieji mokytojai - ,,Bičiulių“ klubo nariai. Kartu su Valstybės šimtmečiu Vasario 16 – tą švęs savo įkūrimo datą, daugiau kaip dešimtmečiu pažymėtą.

PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui
Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

IŠNUOMOJA 160 kv. m KOMERCINES PATALPAS Krėvės g. 5, Druskininkuose.
Tinka parduotuvei ir kitokiai įvairiai komercinei veiklai.
Kreiptis tel. 861240856.


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.