Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Kaip tikras dainavis

A.Lankelis (pirmas dešinėje) kartu su Druskininkų III amžiaus universiteto lankytojais Prezidentūroje

Izabelė ŪSIENĖ 

   ,,Šiandien kalbės mūsų nuolatinis lektorius“, - pradėjo III amžiaus universiteto lankytojų susibūrimą Onutė Malaškevičienė – kultūros renginių koordinatorė. Puikiai žinomas Druskininkų visuomenei žmogus. Gamtininkas, fotografas, Čepkelių rezervato ,,valdovas“, jau Nepriklausomybės pradžioje (1993 m.) po ilgamečių mokslinių tyrimų pelnęs Gamtos mokslų daktaro laipsnį. ,,Girios aido“ globėjas ir turtintojas, puikus gidas. Antanas Lankelis nėmaž tuo nesipuikuoja, o bendraudamas su šiuo žmogumi nesijauti menkesnis – atvirkščiai – nejučiomis kilsteri savo žmogiškumo kartelę. Su juo lengva bendrauti, jo visada visko gali paklausti apie gamtą - ir ne tik. 
   Šią lapkričio 6 – tą dieną, kai gamta žaidė bobvasarį, o žmonės džiaugėsi jos malonėmis, Antanas kalbėjo apie Dainavos šalį, jos žmones, valdovus, pradedant nuo Mindaugo – vienintelio Lietuvos karaliaus. Beje, reikia priminti lietuviams, kas nepelnytai užmiršta istorijos vingiuose: juk buvo karūnuota ir Mindaugo žmona Morta – tad liepos 6- tą žadama minėti Mindaugo ir Mortos karūnavimo datą. Pagirtina. Pilnutėlėje Švietimo centro salėje susirinkusiųjų veiduose mačiau susidomėjimą bei savo galbūt kuklių žinių pasitikrinimą A.Lankelio perteiktų faktų kontekste. Dainavos žemė, kaip geografinė teritorija, pirmiau pažymėta ne žemėlapyje, bet LDK Mindaugo dokumente. Tikslių nuorodų nerasime, bet visai galimas dalykas, kad Dainavos kraštui tikrai bent keli tūkstančiai metų. Kad šis kraštas, kaip Vatikano sąlyga gauti karaliaus karūną, Mindaugo užrašytas kryžiuočiams ir uždėjo jam karaliaus karūną. Dainavos krašte, abipus Nemuno vidurupio, gausu piliakalnių (vien Alytaus krašte jų bene 50). Garsioji Punia, išgyvenusi išlikimo ir žūties akimirkas. Istorinė Merkinės žymė – gyventa joje 9 – ame tūkstantmetyje pr. m. erą. O mūsų Švendubrės gyvastis legendose ir archeologų žymėjimuose... Dar dzūkiškas kaimelis Kabeliai prie Ašašnikų ežero – viena seniausių gyvenviečių Lietuvoje. Ir mūsų laikais šioje vietovėje švenčiama pagoniška Rasos šventė pvz., šalia Jonionių akmenų. Merkinės gynybinė pilis, kažkada buvęs karališkasis dvaras, kurio dėka ėmė formuotis Merkinės bendruomenė. Čia lankėsi didieji valdovai: Jogaila, Vytautas, Žygimantas senasis, Žygimantas Augustas, Vladislavas Vaza, gimęs Krokuvoje, o miręs Merkinėje. Liškiava, kurios pavadinimas kilęs iš asmenvardžio - Lissko. Pastarasis, Jogailos paragintas, nužudė kunigaikštį Kęstutį, o už tai gavo dvarą prie Liškiavos. Mūsų Ratnyčia – vietovė, senesnė už Druskininkus. Pro šalį ėjo labai svarbus visai Europai kelias: Senasis Gardinas, Ratnyčia, Merkinė, Vilnius. Šiuo keliu Žygimantas Augustas parlydėjo į amžinąją poilsio vietą savo žmoną Barborą Radvilaitę - toji gedulinga vilkstinė galėjo trukti net tris mėnesius. Daug istorijos faktų ir hipotezių klausytojams pateikė A.Lankelis, suteikdamas retą progą išgirsti gyvą istorijos pulsą, pasimėgauti legendomis, pasakojimais, archeologų atliktais tyrinėjimais. Kaip tikras ,,dainavis“ lektorius pasakojo nuoširdžiai, įtikinamai ir labai išraiškingai, pasitelkdamas informacines technologijas. Po paskaitos O.Malaškevičienė padėkojo už įdomų pasakojimą, pastebėjo, kad lektoriaus kalba buvo taisyklinga – gražus pavyzdys kitiems kalbėtojams.
   Dar galima pridurti, kad A.Lankelis – aktyvus miesto ir respublikos įvairių kultūrinių sambūrių dalyvis: noriai talkina miesto kultūriniams projektams, kviečiamas į įvairias mokslines konferencijas, o baigęs gidų kursus, paprašytas imasi šių pareigų su jam įprastu kruopštumu ir profesionalumu. Kitaip sakant, - visiems reikalingas žmogus. Žinoma, dažniausiai vykdo III universiteto numatytus tikslus. Jis nuolat veikloje: šiuo metu intensyviai ruošiasi TAU svarbiam renginiui - juk žadama priimti atvyksiančias delegacijas iš 5 – ų šalių. Daug laiko tenka skirti publicistikai, mokslo populiarinimo straipsniams. Domisi istorija ir pasipildo medžiagą, gautą gidų kursuose. Maloniai nustebino ir lektoriaus kalba – taisyklinga, aiški, įtaigi. Kaip reta mūsų visuomenėje, įvairiausių technologijų turtingoje. 
   Skirstėmės iš paskaitos, kiekvienas savaip mintydami apie Dainavos krašto istorijos vietą savo gyvenime. Taip pat ir apie žmones, neabejingus šiai žemei.

 

  Išradingi dešimtokų darbai Lukas Čebatorius ir Paulius Jacikevičius


Iš kairės: Gabija Žogelytė, Meda Baranauskaitė, Akvilė Pajaurytė

   Kasmet, kai Lietuvoje švenčiama Konstitucijos diena, “Ryto” gimnazijos 10-okai dalyvauja istorijos mokytojų rengiamame projekte “Lietuva dešimtokų akimis”, kurio tikslas – iš arčiau susipažinti su mokslo, kultūros ir sporto pasiekimais šiuolaikinėje Lietuvoje bei meniškai ir įdomiai pristatyti modernią Lietuvos valstybę.
   Kaip ir kasmet, pasiruošimas vyko mėnesį, kai moksleiviai, pasidalinę į nedideles grupeles, rinko informaciją bei triūsė piešdami, klijuodami, gamindami plakatus ir maketus, kuriais stengėsi kuo originaliau atskleisti pasirinktas temas: “Lietuvos menas”, “Lietuvos fizikų pasiekimai”, “Lietuvių literatūra” ir kt. Ruošiantis visapusiškai padėjo ir konsultavo gimnazijos istorijos mokytojai. Tačiau reikėjo pasitelkti ne tik istorijos, bet ir literatūros, informatikos, fizikos žinias, bendradarbiauti su atitinkamų dalykų mokytojais. Įgyvendinti idėjas ir meniškai apipavidalinti darbus padėjo dailės mokytojas Andrius Mosiejus. Nors projektui reikėjo skirti šiek tiek laiko ir pastangų, tačiau jos atsipirko – kūrybinis procesas buvo malonus, o rezultatai nenuvylė.
   Prasminga šventė ir naudingos žinios - suderinama! Tuo įsitikinome per projekto “Lietuva dešimtokų akimis” parodos atidarymą, vykusį spalio 22 d. Mokyklos bendruomenei pristatyti moksleivių darbai nenusileido vienas kitam originalumu. Būta ir itin išradingų darbų – viena grupelė Lietuvos medicinos pasiekimams pristatyti pagamino detalų ligoninės maketą, o robotikos pasiekimams iliustruoti grupelė dešimtokų net sukonstravo veikiantį robotuką. Visi projekto dalyvių darbai buvo eksponuojami parodoje.
   Per parodos atidarymą taip pat buvo apdovanoti mokiniai, gerai pasirodę Lietuvos konstitucijos egzamine. Iš gausaus dalyvių būrio geriausiai pasirodė ir antrą turą įveikė gimnazistai Rokas Navickas (1 a kl.) ir Akvilė Pajaurytė (2 a kl.). Gimnazistai džiaugėsi, kad tai buvo puiki proga ne tik išbandyti savo jėgas, bet ir sužinoti daugiau apie pačią Konstituciją, joje įtvirtintas teises ir pareigas.

„Druskonio“ inf.


PaieškaKas, jūsų spėjimu, gyvens garsioje pilyje ant Vijūnėlio tvenkinio kranto?
Statytojas alytiškis A.Baranauskas
Kurorto meras R.Malinauskas
Princesė ant žirnio
Ten bus senelių prieglauda
Manęs tai nedomina


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.