Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Rudenėlio šakotis
Loreta SADAUSKIENĖ

   Ruduo - pats įspūdingiausias metų laikas, turintis savo kišenėse daugiau aukso nei visi kiti metų laikai. Dievas jį, matyt, sukūrė dėl grožio, kad žmonės galėtų juo mėgautis ir gerėtis.
Toks šiais metais šiltas ir patrauklus metas žadina norą judėti, kažką įdomaus pamatyti...
   Saulėtą spalio 3-ąją bendrijos „Druskininkų viltis“ nariai išsiruošė į nedidelę išvyką Jaskonių kaime su tikslu – dalyvauti edukacinėje šakočių kepimo programėlėje. Vos pabirus visiems iš autobuso, akį patraukė nuostabus gamtovaizdis: žaluma, Ratnyčėlės upelio čiurlenimas, kaskadų šniokštimas. Mus pasitiko besišypsanti Vita. Viduje jau kūrenosi krosnis. Gerdami kavą, arbatą ir užkandžiaudami šakočiu, įdėmiai klausėmės Vitos pasakojimo apie šakočių kepimo istoriją, jų rūšis, technologiją. Na, o pats įdomumas prasidėjo tada, kai mūsų pašnekovė pradėjo demonstruoti pačio šakočio kepimą. Patys drąsiausi, kurie nebijojo krosnies kaitros, galėjo išbandyti savo šakočio kepimo gabumus. Rodos, nepraėjo nė valanda, o šakotis ir iškeptas. Mūsų pačių keptas šakotis gavosi didelis, gražiai rausvai įrudęs. Pasigrožėję savo kepiniu, viltiečiai nusprendė jį draugiškai suvalgyti kitą savaitę - rudenėlio šventės metu.
   O savaitė prabėgo labai greitai. Ir štai spalio 10 d. Dienos užimtumo centre jau rinkosi centro lankytojai ir jų tėveliai į rudenėlio šventę. Į renginį atvykęs rudenėlis buvo linksmai nusiteikęs, žvalus. Jis labai gyrė savo metą, didžiavosi, jog šiais metais nuspalvino medžius įvairiausiomis ir nuostabiausiomis spalvomis. Atidaryta centro vaikų ir jaunuolių darbų paroda „Rudeninė kraitė“, kurį rudenėlis paskatino savo aplodismentais. Šventėje dalyvavusios Socialinės paramos skyriaus vyresnioji specialistė Bronė Petrikienė ir Socialinių paslaugų centro direktorė Asta Aleksinė ne tik gyrė vilčiukus už aktyvumą ir kūrybiškumą, bet ir įteikė saldžias dovanėles. Na, o neįgaliųjų draugijos pirmininkas Raimundas Tenenis visus pasveikino su rudeniu, palinkėjo geros nuotaikos ir toliau draugiškai bendradarbiauti. Vėliau šventės dalyviai deklamavo eiles apie rudenį, spėjo mįsles... Rudenėlis visus apdovanojo, kaip pats sakė, „vienadzieniais“ baravykais.
   Šventė tęsėsi prie suneštinio vaišių stalo, kuris šį kartą nebuvo kuklus. Tema - ką mums davė rudenėlis. Stalą papuošė saldusis ežiukas, konservuotos ir šviežiai gamintos mišrainės, konservuoti grybai, morkų pyragas ir kitos gėrybės. Vaišinomės, gyrėme vieni kitų patiekalus ir daug daug bendravome. Džiugu, jog bendrijoje išlikę tradicijos, papročiai, noras susibėgti į krūvą, pasikviesti svečių, draugų ir, žinoma, pabendrauti, pasidžiaugti vienas kitu.

 

  Gyventi, trokšti, norėti
 

Izabelė ŪSIENĖ 

   Spalio 9-tą dieną į ,,Dainavos“ sanatorijos ,,Saulės“ salę gausiai rinkosi III amžiaus universiteto dalyviai. Ruduo įsiplieskė visomis spalvomis, saulė kaitino bobų vasaros uolumu, o šie ypatingai stropūs studentai šventė mokslo metų atidarymą. Kaip ir įprasta tokiomis progomis, šventės aura gaubė žmonių veidus, tiesino kūno linijas, įžiebė šypsenas, o susirinkusiųjų gausa žadėjo šiam gražiam sambūriui toliau gyvuoti mūsų mieste be grėsmės išnykti. 

Skleisti šviesą

  ,,Mes – saulės vaikai, mums nevalia pasiduoti nuovargiui, nusivylimams, nepasitikėjimui. Reikia skleisti šviesą aplink save ir išsaugoti ją savyje“, - pradėjo šventę III amžiaus universiteto rektorius Jonas Valskys. Toliau kalbėjo svečiai – Druskininkų švietimo centro direktorius Vytautas Gintutis, M. Čoboto TAU rektorė iš Vilniaus Zita Žebrauskienė, Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Evelina Raulušaitienė. Kalbėtojai pasidžiaugė pozityvia universiteto veikla, lankytojų entuziazmu, nuveiktų kultūrinių renginių gausa ir prasmingais projektais. Sveikindami linkėjo ir toliau sėkmingai tęsti pasirinkto devizo idėjas – gyventi, tobulėti, trokšti lavintis ir skleisti gerą nuotaiką kitiems. Palinksmino ,,Bočių“ moterų ansamblio dainos, o pirmininkė Zita Jančiauskienė pašmaikštavo, kad šios dainos – tai pradinis įnašas į universiteto kultūrinį fondą. Šie du gražūs kolektyvai iš tiesų Druskninkuose gyvuoja kaip kultūros švyturiai: vykdo savo numatytus darbus, puoselėja tradicijas, tautines šventes, sportuoja, dainuoja ir šoka. 

Nuveikti darbai ir perspektyvos 

   Vieningai ir be technologijos pagalbos suskambėjo studentų himnas ,,Gaudeamus igitur“. Kalbėjusi Kultūros ir krašto pažinimo fakulteto dekanė Ona Malaškevičienė apžvelgė nuveiktus darbus, apibūdino tarptautinius ir miesto projektus: pagal ,,Mokymosi visą gyvenimą“ programą vykdomą Griundvig projektą ,,Suteik džiaugsmą kitam ir pats būsi laimingas“, ,,Kartų bendravimas per M. K. Čiurlionio kūrybą“. Kaip svarbiausią universitetinės veiklos prioritetą ji išskyrė klausytojų aktyvumą, norą gilintis į profesinius ir meninius pomėgius, nepasiduoti kasdienybės monotonijai, norą gyventi visavertį gyvenimą. Kalbėtoja pristatė šių mokslo metų veiklą iki Naujųjų metų, ragino įsijungti, tęsti veiklos paieškas visiems kartu. O.Malaškevičienė minėjo ir kitų dekanų sėkmingą veiklą. Sveikos gyvensenos – Gediminas Grigelis, namų ūkio – Janina Šarkuvienė, visuomenės harmonizavimo – Jonas Burokas, krašto pažinimo – Antanas Lankelis tikrai daug nuveikė ir pelnė klausytojų susidomėjimą. Susirinkusieji skaitė lankstinukuose pateiktus konkrečių renginių įvardijimus, matė naujų lektorių vardus bei pastebėjo miesto žmones, kurie savanoriškai ruošiasi paskaitoms ir praktinėms veikloms. Pirmasis susitikimas su lektore Vida Mažrimiene – jau kitą savaitę V. K. Jonyno galerijoje. Numatyta veikla išties įvairi: meno poveikis žmogaus psichologiniam mikroklimatui, susidomėjimas savo krašto istorija ir kultūra, edukacinė maisto programos plėtra, kūno lavinimas sveikos gyvensenos įpročiais ir proto mankšta, pilietiškumo samprata ir raiškos ypatumai, susipažinimas su miesto dailininkų naujais darbais, literatūrinių gebėjimų ugdymas, naujų idėjų paieška prie kavos puodelio, meninė raiška scenoje ir t.t. Lektoriai kviesti ir iš pačių klausytojų. Įsiminė O.Malaškevičienės, G.Grigelio, dr. A.Lankelio, J. Valskio paskaitos. Lektorių gretas šiais mokslo metais papildys dr. Jonas Maliukevičius, vilnietė dr. Audronė Galvonaitė ir kiti. O.Malaškevičienės apibūdinimus iliustravo J.Valskys. Ekrane jis rodė ir komentavo projektinės veiklos epizodus, o klausytojai gyvai reagavo, matydami sustabdytas švenčių ir kultūrinės veiklos akimirkas. Universiteto rektorius su pasitenkinimu pastebėjo, kad jau yra 9 nauji studentai, ir ragino kitus žmones įsijungti į kultūrinės savižinos, sveikatinimosi, bendravimo ir bendradarbiavimo veiklas, kurių III amžiaus universitete tikrai netrūksta. Pašnekesiai tęsėsi prie kavos puodelio, jau buvo kalbama apie artimiausius renginius bei veiklas, kurioms reikia ruoštis iš anksto, norint įsijungti į praktines programas. 
   Stebėtinai graži pavakarė tolino kasdieninius rūpesčius, žadino pasigrožėjimą gamta, norą puoselėti gėrį savyje ir aplink save. Tą sugeba ypač moterys – turbūt motinos gamtos įkvėptos - vyrams privalu tai pastebėti, patiems nestokoti drąsių sumanymų. Gausi auditorija išsiskirstė, rankose jau turėdama preliminarų šio pusmečio tvarkaraštį.

Gyvenimas tęsiasi

   Pavakary jaukiai šiureno krintantys lapai, bylodami apie visa ko laikinumą, kuris yra gražus – čia ir dabar. Ar pastebėjote, kaip šią misiją uoliai vykdo medžiai: lapai sušvyti nuo saulėlydžio spalvų ir tyliai prisiglaudžia prie žemės. Jų tuoj nebeliks. Tada pilkai, juodai ir rudai prabils kamienų atsparumas, laukiant pavasario, o šakos visada tiesiasi dangaus link. Gyvenimas tęsiasi. Gamtoje ir žmoguje. Saulės vaikams privalu šviestis, šviesti, norėti išgauti šios energijos kuo daugiau. Metų branda įpareigoja rinktis kelio ženklus, kuriuose aiškios būtent šios nuorodos: išmintis, išsilavinimas, supratingumas, optimistinės sielos bei kūno galios.

PaieškaKas, jūsų spėjimu, gyvens garsioje pilyje ant Vijūnėlio tvenkinio kranto?
Statytojas alytiškis A.Baranauskas
Kurorto meras R.Malinauskas
Princesė ant žirnio
Ten bus senelių prieglauda
Manęs tai nedomina


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.