Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  ,,Telydi pagarba, tegloboja šviesus atminimas Ričardo
  Gavelio vardą“ - 
,,Dėl netikėtos Ričardo Gavelio mirties Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus pareiškė užuojautą“

   2019 m. rugpjūčio 18 d. sukanka 17 metų, kaip miręs Ričardas Gavelis (2002-08-18). 
   R.Gavelis gimė 1950 m. spalio 8 d. (pagal pasą – lapkričio 8 d.). Motinos atsiminimuose pabrėžiama tikroji gimimo diena – spalio 8 d. Gimė Vilniuje, ,,Raudonojo kryžiaus ligoninėje“, sekmadienį, 16 valandą. ,,Be jokio skausmo, be ašarų, be aimanų, labai ramiai į šį pasaulį atėjo Ričardas. ,,Sveikas, juodaplaukis berniukas, visų lauktas ir planuotas,“ – džiūgavo priėmėja.
   1960 m. tėvai persikėlė gyventi ir dirbti į Druskininkus. Ričardas lankė Druskininkų mokyklą-internatą, kur direktoriumi dirbo tėvas Vytautas Gavelis, o taip pat jis dėstė matematiką. Motina buvo fizikos mokytoja. Nuo 1962 m. rugsėjo 1 d. mokykla-internatas pertvarkytas į vidurinę mokyklą. Tėvas išvyko dirbti dėstytoju į Kauno politechnikos institutą.
   Druskininkų 1-ąją vidurinę mokyklą Ričardas Gavelis baigė 1968 m. aukso medaliu. ,,Kartu su vidurine Ričardas baigė ir muzikos mokyklą (akordeono klasę), sportavo, turėjo pirmąjį krepšinio, trečiąjį lengvosios atletikos ir trečiąjį rankinio atskyrius, šoko pramoginius šokius.
   1973 m. baigė Vilniaus universitetą, fizikos-matematikos fakultetą. Gavo fiziko teoretiko diplomą.
   1976 m. išėjo pirmoji apsakymų knyga ,,Neprasidėjusi šventė“. Per visą intensyvų kūrybinį laiką – septyni romanai, penki apsakymų rinkiniai, dvi pjesės, kino scenarijus, publicistikos knyga apie žurnalistą Vitą Lingį, gausu straipsnių, reportažų, pokalbių periodikoje, eseistikos ,,aukso fondas“.
   Pasaulinio masto kūrėjas R.Gavelis yra druskininkietis. Čia jis brendo, mokėsi, jį formavo mūsų mokytojai, kurie dirbo mokyklose, būreliuose, Druskininkų miesto aplinka.
Su gilia pagarba minėkime Jo atminimą. Dėmesio žemiečio kūrybai, jos interpretacijai, sklaidai reikia, kaip ir mūsų pastangų kūrėjo vardui įamžinti.

Irena PETRAUSKAITĖ


Ričardo Gavelio kapas Vilniaus Antakalnio kapinėse  Tarptautinis pleneras 9-ąjį kartą sugrįžo į „Eglės
  sanatoriją“ 

“Eglės” sanatorijos generalinis direktorius Artūras Salda su tradicinio “Eglės” tapybos plenero dalyviais, žinomais dailininkais

   Tradicija tapęs Tarptautinis tapytojų pleneras rugpjūčio 12 d. sugrįžo į „Eglės sanatoriją“ Druskininkuose. Šiais metais jis sulaukė 12 dalyvių: 10-ies žinomų lietuvių dailininkų ir dviejų svečių iš užsienio – Rygos ir Gardino. Savo talentu ir kūryba dalinsis tapytoja Dalia Kasčiūnaitė, Valentinas Antanavičius, Rimas Bičiūnas, Bronius Gražys, Ričardas Filistovičius, Mindaugas Skudutis, Miglė Kosinskaitė, Romualdas Balinskas, Vaidotas Janulis, Meda Norbutaitė, latvė Agnija Germane ir baltarusis Sergej Grinevič. Unikalus menininkų požiūris į save ir pasaulį, naujos idėjos, įkvėptos „Eglės sanatorijos“ aplinkos – gamtos, procedūrų, žmonių – ir profesionalumas kasmet vykstantį tapytojų plenerą nuspalvina įvairiausiomis stebuklingųjų teptukų spalvomis ir stebina išskirtinais rezultatais – tikrais meno šedevrais. 
   9-tąjį kartą „Eglės sanatorijoje“ rengiamas tapytojų pleneras rugpjūčio 20 d. kviečia Druskininkų gyventojus ir kurorto svečius į atvirų durų dieną: 15–18 val. administraciniame pastate smalsių meno mylėtojų lauks neeilinė galimybė susipažinti su dailininkais ir jų darbo procesu – gimstančiais kūrybos darbais. 
   Rugpjūčio 23 d. 14 val.„Eglės sanatorijos“ stiklinėje galerijoje vyks tapytojų plenero uždarymo paroda.PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.