Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Vietoj gimtadienio torto – „MG-22“
   Druskininkų dailininkai praėjusį penktadienį išradingai atšventė 22-ąjį Mažosios galerijos 3X gimtadienį. Meno gerbėjai į tradicinį – gimtadienio parodos atidarymą buvo pakviesti simboliniu laiku – 16.22 val., minutėmis priminusiu galerijos draugams, kuris gimtadienis švenčiamas šįmet. Vietoj gimtadienio torto druskininkiečiai mėgavosi naujausiais dailininkų darbais ir smagia menininkų draugija. Mažosios galerijos sienas papuošė ne tik druskininkiečių autorių, bet ir jų bičiulių iš Alytaus, Kauno,Vilniaus paveikslai. 

„Druskonio“ inf.


Parodos akimirka


Parodos kodas - “Tinkleliai nuo moškių” 


A.Mosiejus “šauna”putojantį gimtadienio vyną

Dailininkė Silva Jakavonienė (dešinėje) su gimtadienio 
viešnia


Galerijos mecenatai Algimantas ir Violeta Kaubriai


Vida ir Alfonsas Šuliauskai su anūku Domu Glatkausku, kurio darbas “Veidrodis” eksponuojamas parodoje


Tomas Čiukauskas dailininkams padovanojo džiazo improvizacijų


Jauniausioji parodos dalyvė Skaidra Kvaraciejūtė prie savo darbo “MKȔ

Dalia Mosiejienė šnekučiuojasi su Vida Šuliauskiene

Roma Kvaraciejienė


Ištikimos galerijos bičiulės (iš kairės): Kristina, Ramunė, Romutė ir Loreta
Kavinės “Senasis Nemunas” vaišės

 

  „Komedija turi tiek atspalvių, kiek ir gyvenimas“
   Kai tradiciniai teatrai užveria savo duris vasarai, atsisveikindami iki rudens, laiko veltui švaistyti net neketina šiuolaikinis komedijos teatras. „Vasara – tai metas, kai kiekvieną laisvą akimirką norime praleisti prasmingai, įsimintinai ir smagiai. O tai praktiškai neįmanoma be geros, skoningos komedijos teatre“, - šypsosi „Domino“ teatro vadovas Egidijus Baranauskas, su teatro kolektyvu jau susidėliojęs vasaros maršrutus po Lietuvos kurortus, tarp kurių – ir Druskininkai. 
   - Egidijau, kodėl gi „Domino“ teatras vasarą neatostogauja, kaip įprasta visiems teatrams? Ar Jums tamsūs scenos užkulisiai arčiau širdies negu saulėtos vasaros pramogos?
   - Neabejokite, vasarą mes visi tikrai labai mėgstame – tiek aktoriai, tiek techninis personalas, tiek ir administracijos darbuotojai. Visada stengiamės kartu ar asmeniškai išnaudoti kiekvieną pasitaikiusią progą pasimėgauti gamta, kelionėmis ir pramogomis. Tačiau – tiesa – nuo darbo, kurį mėgstame ir kuriuo tikime, net keliems mėnesiams mums atitrūkti visai nesinori. Juolab, kad mūsų ištikimiausi žiūrovai net ir vasaros metu nori apsilankyti teatre. Jau ne vieneri metai, kai vasaros atostogų „Domino“ teatras neišeina – mes atidarome naują „Domino vasaros“ sezoną ir dirbame kiek laisvesniu, lengvesniu grafiku. Šiek tiek keičiasi ir mūsų geografija – daugiau važiuojame į pajūrį ir į kitus kurortus, tarp kurių visada yra ir Druskininkai. Taip išeina, kad būname ten, kur vasarą būna visa Lietuva. Skirtumas tik tas, kad važiuojame kartu su savo šauniais kolegomis ir smagiais spektakliais.
   - Tačiau ar teatras tikrai gali konkuruoti su paplūdimiais, saulės voniomis ir kitomis vasaros pramogomis? Juk tradiciškai teatras suprantamas kaip intelektualinė pramoga, galbūt ne visai tinkanti nerūpestingoms atostogoms.
   - Tradiciškai, formaliai žiūrint, tiesos tame yra. Tačiau neformali realybė yra tokia, kad tikriems teatro mylėtojams trys mėnesiai per metus be teatro – tai pakankamai ilgas laikotarpis. Nenorėtume nuvilti savo žiūrovų ir palikti juos vasarai be galimybės apsilankyti mūsų spektakliuose. Be to, ir mūsų rodomas žanras savaime lemia, kad „Domino“ spektakliuose vyrauja nerūpestinga nuotaika, puikiai tinkanti atostogoms, romantiškiems pasimatymams ar draugų susitikimams, prieš ilgą vakarą kartu. Esame vienintelis profesionalus komedijos teatras Lietuvoje, todėl savo misija laikome pareigą padėti žmonėms svarbius dalykus gyvenime pamatyti per juoko prizmę. Intelektualinis menas tikrai nėra vien rimtos diskusijos ar dvasinės kanč- ios – nuoširdžiai pasijuokti iš savęs, savo ydų ir silpnybių gali tik aukšto emocinio intelekto žmonės. O tikras juokas, be kurio geros atostogos tikriausiai neįsivaizduojamos, – tai nuostabi terapija žmogaus sielai. Manau, tai ir yra priežastis, kodėl su saule ir jūra mums konkuruoti tikrai įmanoma.
   - Apie ką pasakoja populiariausios vasaros komedijos? 
   - Vargu ar pavyktų glaustai apibendrinti, kurios iš komedijų vasarą yra populiariausios. Vasaros repertuaras toks pats įvairus, kaip ir žiūrovai – atostogautojai iš įvairiausių Lietuvos kraštelių, atostogų į gimtinę grįžtantys ir teatro gimtąja kalba pasiilgę emigrantai, neatostogaujantys ir didžiuosiuose miestuose vasarą leidžiantys žmonės, mažesnių miestelių – tokių kaip Druskininkai gyventojai, kurie ne taip dažnai turi progos vaikščioti į teatrą, kaip didmiesčių gyventojai, todėl vasarą į kiekvieną atvažiuojantį spektaklį bilietus perkantys su didžiuliu nekantrumu. Tad repertuarą sudarome taip, kad visi rastų jiems priimtiniausią komedijos žanrą. 
   - Argi komedija savaime nėra žanras, kad jį skirstote į požanrius?
   - Mano nuomone, komedija yra labiausiai neįvertintas teatro žanras Lietuvoje, ir taip didžiąja dalimi yra todėl, kad mažai apie jį žinome, kalbame ir gilinamės. Dažnai terminas „komedija“ vartojamas apibūdinti lengvo turinio spektaklį, be paslėptų prasmių, be daugialypiškumo, be gijų į intelektualinius kultūros istorijos klodus, be medžiagos apmąstymams ir išvadoms. Ir toks apibūdinimas visiškai teisingas, jei kalbame apie situacijų komedijas. Tačiau jis niekaip neatitinka intelektualinių, kriminalinių, juodo humoro, romantinių, psichologinių komedijų, nes jos turi tiek pat atspalvių, kiek ir gyvenimas. Pavyzdžiui, psichologinė komedija taip pat sėkmingai galėtų būti pavadinta psichologine drama, jei tik nepasižymėtų taikliu ir skoningu humoru. Tačiau geras humoras ir yra tas skiriamasis elementas, leidžiantis apie svarbius, kartais net skausmingus dalykus kalbėti ne su ašaromis, o su šypsena. Nė vienas nesame tobulas žmogus, bet dėl to nereikia savęs smerkti, nereikia kankintis. Visi esame patyrę sunkių akimirkų – galime dėl to savęs gailėtis arba galime priimti tai kaip patirtį, kuri padės mums tapti geresniais, didesniais žmonėmis. Viskas priklauso nuo požiūrio kampo, o mes visada renkamės optimistinį požiūrį – verčiau pasijuokti, atleisti ir taip duoti naują pradžią geresniam, stipresniam sau.
   - Ar visų šių žanrų komedijas bus galima pamatyti ir Druskininkuose šią vasarą?
   - Tikrai taip! Vasaros sezoną Druskininkuose „Domino“ teatras pradės juodo humoro spektakliu – naujausia mūsų premjera be cenzūros, skirta tik suaugusiems, „Testosteronas“. Tačiau bus galima pamatyti ir legendiniais mūsų teatre tapusius spektaklius „Laukinė moteris“, „Striptizo ereliai“, klasikinę Brodvėjaus komediją „Primadonos“ , vieną populiariausių kriminalinių komedijų pasaulyje „Žirklės“, nuostabią intelektualinę komediją „Vyrų laiškai (elektrikui, tėvynei ir krepšiniui)“ ir daugelį kitų. Tikrai tikiu, kad šios komedijos praturtins druskininkiečių ir jų svečių vasarą.

PaieškaKas, jūsų spėjimu, gyvens garsioje pilyje ant Vijūnėlio tvenkinio kranto?
Statytojas alytiškis A.Baranauskas
Kurorto meras R.Malinauskas
Princesė ant žirnio
Ten bus senelių prieglauda
Manęs tai nedomina


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.