Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  „Kad viską gyvenime būtų galima daryti neskubant,
   susikaupus“

Dailininkas Eugenijus Nalevaika


Parodos akimirka

Rokas TRIMBELIS

   Liepos 26-ąją Mažojoje galerijoje buvo atidaryta žymiausio lietuvių akvarelės meistro, grando Eugenijaus Nalevaikos paroda pavadinimu „Andante“. Tądien į galeriją sugužėjo daug meno mėgėjų, vietinių menininkų, miesto svečių bei gyventojų.   Susirinkusieji galėjo pasigerėti autoriaus sukurtais darbais, kurie įkūnija kiek įmanoma daugiau sintezių, menininkas šiuos kūrinius sukūrė įkvėptas Čiurlioniškos pajautos, slėnių, pušų, visa, kas sklinda iš jo kūrinių, perėjo į šią akvarelinę kūrybą. Tai - menininkas, suderinantis ir organizacinį darbą – Kauno skyriaus Dailės sąjungos pirmininkas, Lietuvos Dailės sąjungos pirmininkas, ant jo pečių gula visi lietuviškojo meno reikalai, o jis dar sugeba atrasti laiko ir akvarelei. Dalis menininko gyvenimo yra paskirta būtent akvarelei, populiarinant šį sudėtingą žanrą. Lietuvoje, kaip bebūtų gaila, akvarelės meistrų nėra daug.
   Nors ir gimęs Kaune, tačiau beveik visas vaikystės, paauglystės vasaras autorius praleido čia – Dzūkijoje, pas senelius, todėl šį kraštą menininkas laiko savu. Kai Vida Mažrimienė pasiūlė galimybę surengti šią parodą, autorius be jokių dvejojimų sutiko, parodos detalių derinimas vyko prieš gerą pusmetį, Ši paroda buvo pradėta planuoti žiemą, ir ne visi darbai yra specialiai sukurti šiai parodai - yra vienas darbas, sukurtas prieš penkerius metus, tačiau paskutinysis baigtas tik prieš kelias savaites. Ir tas pusmetis, pasak Eugenijaus, prabėgo galvojant, kaip geriau suderinti tuos visus darbus. Pavadinime ieškota sąsajų su Čiurlionio metais, todėl ir buvo pasirinktas muzikinis terminas „Andante“. Pasak autoriaus, šis terminas jam tiko dėl to, kad „Antante“ reiškia neskubant, žingsnis po žingsnio, tai - mūsų visų svajonė, galimybė viską gyvenime daryti neskubant, susikaupus.
Autoriaus kelias link akvarelės buvo ilgas ir sudėtingas, jam ilgus metus nesisekė susidraugauti su akvarele, reikėjo gero dešimtmečio, kol pagaliau pavyko įvaldyti šią, iš pažiūros lengvą techniką, septyneri metai iš pradžių praleisti dailės mokykloje, tuometinėje Naujalio gimnazijoje, po to sekė studijų metai Dailės akademijoje, tik, baigus trečią kursą, galų gale menininkui įvyko lūžis, jam pagaliau pavyko susidraugauti su vandeniu, jį suvaldyti, tuomet atsirado ir pirmieji rezultatai, pradėta dalyvauti įvairiose parodose. Kaip pasakojo parodos autorius, po dailės mokyklos jis galvojo, kad prie akvarelės niekuomet negrįš, buvo pasirinkęs aliejinę tapybą, bet gyvenimas pasisuko taip, kad Dailės akademijoje akvarelė buvo privaloma, ir jam reikėjo sugrįžti prie tos nemėgstamos akvarelės. Viena iš vasaros praktikų vyko Juodkrantėje, pačios pirmos akvarelės buvo nevykusios, jis pamena, kaip gavo pylos iš tuomečių dėstytojų (dailininką mokė iškilūs pedagogai – Osvaldas Jablonskis, Česlovas Kontrimas, Algirdas Lukštas), tačiau autorius užsispyrė, kiekvieną rytą pasiimdavo pluoštą popieriaus lapų, vandens ir eidavo į Mirusias kopas, liejo akvareles vieną po kitos, o ten kažkas ir įvyko - viskas pradėjo gautis, įnirtingai stengiantis įveikti akvarelę. Atsitiko taip, kad, įpusėjus praktikai, baigėsi visi dažai, teko vykti į Kauną parsivežti akvarelių...
   „Apskritai akvarelė yra labai sena technika, ir ne visi žino, kad ją galima pavadinti aristokratų užsiėmimu: nuo senų laikų didikai savo atžaloms stengėsi duoti išsilavinimą keliose srityse: prancūzų kalba, jodinėjimas žirgais bei liejimas akvarele. Reikalingos ir tam tikros charakterio savybės, kurios leistų valdyti tą techniką“, - sakė Eugenijus Nalevaika.
   Suteikus žodį autoriaus žmonai Jovitai, ji sakė: „Daug kalbam ir turbūt reikėtų leisti kalbėti autoriaus darbams, Jūs žiūrėkite, bandykite pajausti, išgirsti, pamatyti, kas ten, kai kur labai daug sluoksnių įdėta“. Žmona prasitarė, jog yra nepaprastai dėkinga likimui, jog judviejų su Eugenijumi keliai susitiko, ji taip pat džiaugiasi, kad Eugenijus leido jai stebėti, kaip gimsta šitie kūriniai, nors ne iš karto buvo leista įeiti į dirbtuvę, Ji dėkojo Aukščiausiajam, kuris vedė tuo keliu ir atvedė šiai dienai iki čia, ir viliasi, jog dar ilgai ves kūrybos keliu Eugenijų, o ji pati galės šalia kartkartėmis stebėti, kaip tai vyksta.
   Atidarius parodą, susirinkusieji sveikino parodos autorių, bandė rasti atsakymus į klausimus, kurie kilo žvelgiant į autoriaus kūrinius. Kiekvienas pro savo prizmę bandė perleisti išvystus kūrinius ir pamatyti, kokią žinutę siunčia autoriaus darbai. Tuo tarpu Eugenijus dėkojo Vidai Mažrimienei už kvietimą, už paskatą, už galimybę susikaupti ir siekti užsibrėžto rezultato, „nes juk, kai žinai, kad ta paroda tikrai įvyks, tai stengiesi, mintys sukasi apie tai, vyksta tikras kūrybinis darbas. Vidos dėka Druskininkuose šiemet esu jau trečią kartą, gal Dievas leis ir ketvirtą kartą apsilankyti“, - prasitarė autorius. Paroda Mažojoje galerijoje bus eksponuojama iki rugsėjo 2 dienos.

 


PaieškaKas, jūsų spėjimu, gyvens garsioje pilyje ant Vijūnėlio tvenkinio kranto?
Statytojas alytiškis A.Baranauskas
Kurorto meras R.Malinauskas
Princesė ant žirnio
Ten bus senelių prieglauda
Manęs tai nedomina


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.