Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Prasideda konkursas-festivalis „Muzika be sienų“
Aleksandra ŽVIRBLYTĖ 

   Rugpjūčio 14-23 d. Druskininkuose jau 16-ą kartą startuoja tarptautinis konkursas-festivalis „Muzika be sienų“. Tai puikia tradicija tapęs renginys, jungiantis konkursus, koncertus ir plačią edukacinę programą. Vyks solistų, kamerinių ansamblių ir pianistų-solistų su kameriniu orkestru konkursai. Šių metų naujovė - solinėse kategorijose varžysis ne tik pianistai, bet ir styginiai, įvairūs pučiamieji instrumentai, vokalistai. Girdėsim įvairiausius instrumentus - fleitą, obojų, trimitą, saksofoną, bajaną ir kt. Konkursantams talkins kamerinis orkestras, vadovaujamas Lietuvos nacionalinės filharmonijos dirigento, Nacionalinės premijos laureato Roberto Šerveniko. Diriguos jaunas talentingas dirigentas Laurynas Sadauskas.Renginiu susidomėjo žymaus tarptautinio M.Argerich-G.Alink fondo prezidentas Gustav Alink. Jis, prieš porą metų su savo žmona pianiste Akemi Alink apsilankęs konkurso-festivalio renginiuose, įtraukė “Muziką be sienų” į žymiausių pasaulio konkursų bukletą, o tai prisidėjo prie renginio žinomumo.Šiais metais norą dalyvauti pareiškė apie 100 dalyvių.Pirmą kartą sulauksime dalyvių iš Italijos, Korėjos, Kosta Rikos ir Kinijos. 
   Konkursas-festivalis „Muzika be sienų“ visuomet skyrė didelį dėmesį M.K.Čiurlionio kūrybai. Koncertą, kuriame skambės vien M.K.Čiurlionio kūriniai, surengs žymiausias jo kūrybos tyrinėtojas bei atlikėjas prof. Vytautas Landsbergis, vyks projektas „M. K. Čiurlionis, jo amžininkų kūryba ir epocha“, kuriame M.K.Čiurlionio ir amžininkų kūrinius atliks garsūs atlikėjai iš įvairių šalių.Vyks įdomus bendras projektas su Lietuvos kompozitorių sąjunga „Muzika Čiurlioniui“. Tai - ne tik pažintis su naujausiais lietuvių kompozitorių opusais, bet ir galimybė išgirsti retai Lietuvoje atliekamus kūrinius iš kaimyninių šalių, kuriuos atliks žiuri nariai, ankstesnių konkursų laureatai. Šį kartą klausytojų laukia ne tik iš anksto paruošti opusai, bet ir Olego Molokojedovo bei A.Žvirblytės improvizacijos M.K.Čiurlionio temomis. Puiki tradicija - druskininkiečio dailininko Alfonso Šuliausko dalyvavimas koncerte tiek eksponuojant savo darbus, tiek sudvasinta kalba suteikiant ypatingą atmosferą renginiui. Tradiciškai vyks bendradarbiavimas su Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“: žymūs profesoriai iš Lietuvos ir užsienio dirbs su neįgaliais muzikais, konkurso- festivalio dalyviai drauge su neįgaliais atlikėjais surengs koncertą miesto aikštėje. Jiems talkins festivalio orkestras.
   Meno mokykloje vyks ne tik konkursas, bet ir edukacinė programa: mokslinė-metodinė konferencija, seminarai atlikėjų psichologijos, fiziologijos, interpretacijos klausimais. Žymūs profesoriai iš Lietuvos, Vokietijos, Švedijos, Danijos, Gruzijos, Lenkijos, Rusijos dalinsis su jaunaisiais pianistais profesinėmis paslaptimis atvirose pamokose, seminaruose. Prof. V. Landsbergis gilinsis į M.K.Čiurlionio kūrinių interpretaciją. Prof. V. Nosina (Rusija) aiškins, kaip atlikti klasikines sonatas. Improvizavimo meno mokys O. Molokojedovas, techninio pianisto ugdymo metodikos paslaptimis dalinsis prof. M. Jepsen (Danija). Kas vakarą žinomas muzikologas Viktoras Januškevičius ves videotekas, kuriose bus demonstruojami žymiausių XX-XXI a. atlikėjų koncertai, vyks diskusijos. M.K.Čiurlionio kūryba bei asmenybė įvairiais aspektais bus pristatyta autoriniuose seminaruose: rugpjūčio 16 d. Adalberto Nedzelskio „M.K.Čiurlionio kūryba bendrame Europos kultūros kontekste“, rugpjūčio 21 d. prof. Rimanto Janeliausko „Neatpažintų M.K.Čiurlionio ciklų interpretacijų aktualijos“ . Rugpjūčio 20 d. įvyks prof. V.Landsbergio seminaras “M.K.Čiurlionio kūrinių interpretacija“. Rugpjūčio 22 d. san. „Draugystė“ Raudonojoje salėje bus paskelbti konkurso nugalėtojai, vyks nuotaikingas uždarymo koncertas. 

RENGINIAI 
Rugpjūčio 15 d. 15 val. M. K. Čiurlionio meno mokykloje.
Konkurso-festivalio atidarymas. Koncertuoja konkurso-festivalio „Muzika be sienų“ GRAND PRIX laimėtojas Rokas Valuntonis (fortepijonas, Lietuva). 
Rugpjūčio 16 d.:
15 val. M.K.Čiurlionio memorialiniame muziejuje. Koncertas
„Festivalio virtuozai“; 19.30 val. Sanatorija „Eglė +”. Koncertas. Dalyvauja tarptautinio konkurso-festivalio atlikėjai. 
Rugpjūčio 17 d. 
16 val. San. „Draugystė“, 20 val. SPA „Vilnius“.
Koncertai „Festivalio virtuozai“. 
Rugpjūčio 18 d. 
15 val. M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje.
Konkurso - festivalio dalyvių koncertas. 
19 val. M. K. Čiurlionio meno mokykloje. „Muzika M.K.Čiurlioniui“. Bendras projektas su Lietuvos kompozitorių sąjunga. Dalyvauja žiuri nariai, M. K. Čiurlionio konkurso laureatai, dailininkas A. Šuliauskas. 
Rugpjūčio 19 d. 
16 val. Pramogų aikštėje. Koncertas.
Dalyvauja: solistai D.Platonova, konkurso-festivalio dalyviai, festivalio orkestras (dirigentas L.Sadauskas) ir LSKD „Guboja“ muzikinių projektų dalyviai D.Laukžemytė ir R.Daraganas. 16 val. San. „Draugystė“. Koncertas „Festivalio virtuozai“. 
19 val. M. K. Čiurlionio meno mokykloje. Koncertas. Prof. dr. Vytautas Landsbergis (fortepijonas, Lietuva).

PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.