Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Leipalingio mokytojai drąsiai priima iššūkius
   Unikalūs, svarbūs, siekiantys būti pastebėti ir įvertinti, noriai įsitraukiantys tik į tą veiklą, kuriai jaučia vidinę motyvaciją, interneto vandenų čiabuviai – taip mokytojai apibūdina šiandieninius moksleivius. Ugdyti nuo mažens mobiliųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių iš rankų nepaleidžiančią Z kartą ne vienam pedagogui yra didelis iššūkis, tačiau tokį iššūkį drąsiai priima Leipalingio pagrindinės mokyklos mokytojai. 
   Dvi dienas sostinėje vykusiuose programos „Samsung Mokykla ateičiai“ pusfinaliuose Druskininkų savivaldybės Leipalingio pagrindinės mokyklos mokytojai, varžydamiesi su kitų Lietuvos mokyklų pedagogais, siūlė idėjas, kaip, pasitelkus technologijas ir šiuolaikines ugdymo priemones, didinti moksleivių motyvaciją mokytis bei padėti siekti geresnių mokymosi rezultatų. 
   „Mums aktualiausia – bendrųjų dalykų pamokų lankomumo problema. Pamokų praleidimas nėra piktybiškas, tiesiog vaikai labai užimti meninėse veiklose. Todėl labai svarbu skaitmenizuoti mokymo turinį, kad jis būtų mokiniui pasiekiamas bet kuriuo metu, iš bet kurios vietos“, - sakė M.K.Čiurlionio menų mokyklos anglų k. mokytoja Birutė Ambrazevičiūtė. 
   Galimybė nuotoliniu būdu susipažinti su mokomąja medžiaga bei atlikti užduotis galėtų sumažinti ir aktyviai sportuojančių vaikų žinių spragas, padėtų neatsilikti nuo bendraklasių dėl sveikatos problemų namuose likti priverstiems mokiniams.
   Iš skirtingų Lietuvos kampelių susirinkusių pedagogų rūpesčiai panašūs – mokinių motyvacijos mokytis trūkumas, skirtingi vaikų gebėjimai įsisavinti informaciją ir dėl to kylanti būtinybė kuo labiau individualizuoti mokymo procesą. Regioninių mokyklų atstovai pabrėžė informacinių komunikacinių technologijų bazės turtinimo būtinybę, kadangi vargingai gyvenančių šeimų vaikams mokykla yra vienintelė vieta, kur jie gali įgyti skaitmeninio raštingumo įgūdžių.
   Pedagogai pripažįsta, kad net ir naujausiomis technologijomis aprūpintose mokyklose jos ne visada tinkamai išnaudojamos. Neretai patiems mokytojams pritrūksta įgūdžių ir žinių, kaip optimaliai išnaudoti šiuolaikinių technologijų teikiamas galimybes.
„Technologijų naudojimas neturi būti savitikslis. Mokytojas privalo aiškiai žinoti, kodėl ir kokias priemones jis naudoja, kokio rezultato siekia. Tam labai svarbu suprasti įrankio esmę, jo galimybes, o smulkias naudojimo detales patys vaikai kartais gali paaiškinti“, - teigė Kauno „Santaros“ gimnazijos lietuvių k. mokytoja Rita Baltrušaitienė. Pasak pedagogės, informacinės technologijos itin reikalingos probleminiam mokymui. Tai viena labiausiai pasaulyje paplitusių mokymo sistemų, kai mokinys pats ieško informacijos ir sprendimų. Šiuolaikiniams Google kartos vaikams toks skirtingas mokslo disciplinas integruojantis mokymosi metodas labai tinkamas, nes leidžia lengviau įsisavinti reikiamas žinias, įgyti šiandieninei darbo rinkai reikalingų kompetencijų, kritinio mąstymo ir problemų sprendimo įgūdžių.
   „Informacines technologijas ir modernius mokymo metodus norintys pasitelkti pedagogai neretai susiduria ir su kolegų, ir su mokinių tėvų skepticizmu. Tačiau turime suprasti, kad technologijos - tai ne trumpalaikis mados klyksmas, tai dabartis ir ateitis. Mokytojas negali likti senamadišku, pokyčių bijančiu finansininku, kuris laikosi įsikibęs skaitliukų, kai visi aplinkui skaičiuoja kompiuteriais“, – sakė „Samsung Mokykla ateičiai“ pusfinalio komisijos narys, komunikacijos ekspertas Džiugas Paršonis.
   „Samsung Mokykla ateičiai“ programoje dalyvavo daugiau kaip 100 mokytojų ir mokyklų vadovų iš visos Lietuvos. Penkis mėnesius trukusių nemokamų skaitmeninių mokymų metu pedagogai mokėsi, kaip kūrybingai pritaikyti technologijas mokymo procese. Pedagogus iš 28-ių Lietuvos mokyklų skaitmeninio pasaulio paslapčių mokė specialiai parengti programos „Renkuosi mokyti!“ lektoriai bei kiti specialistai.
„Samsung Mokykla ateičiai“ pusfinalių metu paaiškėjo 10 stipriausių mokyklų komandų, kurios keliaus į programos finalą ir jame varžysis dėl pagrindinio prizo - 10 tūkst. eurų „Samsung“ technologijoms įsigyti, kurios bus įdiegtos nugalėjusioje mokykloje. Šiame dešimtuke drauge su Leipalingio pagrindinės mokyklos komanda varžysis atstovai iš Vilniaus, Alytaus, Kauno, Molėtų, Kėdainių, Švenčionėlių ir kt.
   Sausio 26 d. 11 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje) 10 stipriausių, motyvuočiausių ir kūrybingiausių Lietuvos mokyklų dalyvaus programos finale ir pristatys skaitmeninių pokyčių viziją savo mokykloje bei varžysis dėl 10 tūkst. eurų prizo „Samsung“ technologijoms įsigyti, kurios bus įdiegtos nugalėjusioje mokykloje. Finalistų dešimtuke – ir Druskininkų savivaldybės Leipalingio pagrindinė mokykla. Atvykite ir susipažinkite su pedagogų vizijomis, kaip turėtų atrodyti ateities mokykla Lietuvoje. Palaikykite Leipalingio pagrindinės mokyklos komandą!

„Druskonio“ inf.

 


PaieškaKas, jūsų spėjimu, gyvens garsioje pilyje ant Vijūnėlio tvenkinio kranto?
Statytojas alytiškis A.Baranauskas
Kurorto meras R.Malinauskas
Princesė ant žirnio
Ten bus senelių prieglauda
Manęs tai nedomina


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.