Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  “Sustoti neketinu – galbūt net negaliu”

Kino filmo „Tarp pilkų debesų“ pristatyme Druskininkuose (iš kairės): renginio vedėja Aušra Česnulevičienė, įmonės ,,Baltas ekranas” vadovas Matas Valiulis, aktorė Gabija Jaraminaitė ir Seimo narys Julius Sabatauskas

Izabelė ŪSIENĖ

   Lietuvių kilmės autorė Rūta Šepetys dar 2010 m. sukūrė jau bestseleriu tapusį romaną ,,Tarp pilkų debesų“, kuris buvo išverstas į 27 kalbas, netgi įtrauktas į mokykloms rekomenduojamų autorių sąrašą. Kūrinio centre – skaudi ir sukrečianti lietuvių tautos drama – tremtis. Regis, šie istorijos faktai užfiksuoti, patalpinti muziejų laikmenose, žinomi mūsų tautos kelioms kartoms. Filmas, pagal šį romaną sukurtas ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui, prabyla kitaip – meno kalba. Filmo kūrėjai padovanojo keletą meniškai įprasmintų lietuvių tautos istorijos puslapių, kuriems nėra abejingų. Filmą kūrė tarptautinė Lietuvos, JAV ir Didžiosios Britanijos prodiuserių komanda. Režisierius ir scenaristas Marius Markevičius ne tik Lietuvai, bet ir pasauliui padovanojo puikią, kraują stingdančią dramą – romano „Tarp pilkų debesų“ ekranizaciją. 2019 m. sausio 3-ąją dieną druskininkiečiai turėjo progos pamatyti šį filmą, jau tapusį lankomiausiu. „Tarp pilkų debesų“ idėja svarbi ir reikšminga - parodyti ir papasakoti apie Lietuvos bei Baltijos šalių istoriją ne tik Lietuvai, bet ir tarptautinei auditorijai. Beje, šis filmas – romano ekranizacija - bus rodomas ir Holivude. Jame pasakojama jaunos merginos Linos Vilkaitės istorija, kai 1941-ųjų birželio 14 d., į duris pasibeldus sovietų kariškiams, paauglė mergaitė kartu su mama ir broliu sugrūsti į gyvulinius vagonus ir ištremti į Sibirą. Tokio pat likimo sulaukė šimtai tūkstančių lietuvių, latvių ir estų. Filmas pasakoja tremties istoriją Linos akimis, kai vieną vakarą, pasibeldus NKVD pareigūnams, sugriaunamas mylinčią šeimą turinčios mergaitės ramus gyvenimas bei jos svajonė studijuoti dailę.
   Sausakimšoje Druskininkų vandens parko konferencijų salėje išties neliko abejingų. Tvyrojo rimties, susikaupimo ir tramdomų emocijų nuotaika. Dokumentiniai faktai, įvilkti į meno rūbą, suskambo kitaip - palietė žiūrovų intelektą ir emocijas daug ryškiau. 
   Jau tapo įprasta, kad kiekvieno renginio pradžioje Aušra Česnulevičienė pristato filmą, atvykusius svečius ir palinki ,,gero kino“. Taip buvo ir šįkart. Aptarusi kino sėkmės istoriją, Aušra pristatė ir šio vakaro svečią – aktorę Gabiją Jaraminaitę, dalyvavusią masinėse scenose, kuriose filmavosi apie 700 žmonių. Paprastai tokiais atvejais knyga būna daug kartų geresnė už filmą, tačiau ši ekranizacija savo populiarumu prilygo Rūtos Šepetys romano įtaigai. Gabija iš arti matė kino kūrimo laboratoriją, juolab ekranizacija buvo kuriama penkerius metus. Aktorė pasidžiaugė, kad ši sėkmė pakylėjo Lietuvos vardą į tarptautinį lygmenį, o Lietuvos valstybingumo Šimtmetis įprasmintas ir šiuo ženkliu laimėjimu. Filmas parodytas Vilniuje 2018 m. spalio mėnesį. 
Malonu kalbinti Aušrą Česnulevičienę, be kurios tiesiog neįsivaizduojamas ,,gero kino“ žiūrėjimas Druskininkuose.
   - Kas jums yra ši veikla – hobis, įsipareigojimas ar, kaip dabar dažniausiai sakoma, projektas, kuris Druskininkų kino gurmanams įgavo tęstinumą, tradiciją, estetinio pasigėrėjimo reikmę?
   - Pirmiausia tai hobi, kurį įsigijau ketvirti metai, nes nuo šios veiklos negaliu atsiplėšti. Projektu šis darbas dar nevadintinas, tik šiemet sukūriau ir parašiau vadinamąjį projektą. Tikiuosi, kad patvirtins kaip prasmingą kultūrinę veiklą - susilaukiu paramos iš Druskininkų kultūros centro darbuotojų.
   - Kada prasidėjo šis susidomėjimas ir noras įgyvendinti gero kino tradiciją mūsų mieste?
   - Tai buvo 2015 m. pavasarį, kovo 4-tą dieną, kai rodėme pirmą filmą su Vida Ramaškiene, ,,Kino pavasario“ direktore. Rodėme kavinėje – galerijoje ,,Mūza“. Kaip šiandien prisimenu, dalyvavo 50 moterų. Pirma sėkmė uždegė tolesnei veiklai. 
   - Parodytų filmų - autorinių susitikimų - buvo bene daugiau kaip 20. Ar ši matyta romano ekranizacija kuo nors išskirtinė?
   - Spalio 9-tą buvau Vilniuje, pirmame filmo seanse. Dalyvavo tremtiniai, romano autorė, prezidentė Dalia Grybauskaitė, režisieriai, prodiuseriai, Holivudo aktoriai. Įspūdis buvo nepakartojamas. Labai norėjau bent dalį šio viso jausmo, įspūdžio parvežti į Druskininkus. Tais pačiais metais mes visi - dukra, vyras – romaną perskaitėme vienu ypu. Tikriausiai dėl to filmo matymas buvo kitoks, gilesnis. Šiandien žiūrėjau į žmonių veidus ir džiaugiuosi, kad nebuvo abejingų. Juk tai pirmas lietuviškas filmas, kuris susilaukė tokio plataus tarptautinio pripažinimo.
   - Kuo jūs pati praturtėjote, įsitraukusi į šią veiklą, kurios esmė – ne tik organizuoti peržiūras, bet ir pasiekti, kad demonstruojamas filmas paliestų žiūrovo protą ir jausmus?
   - Aš pati turiu daug ruoštis. Kuo toliau, tuo labiau mane domina ši sfera, kuri anksčiau nebuvo pažįstama. Nepaisant to, kad turiu labai daug ruoštis, pati noriu gilintis ir dalytis su miesto žmonėmis. Jau pažįstu, kurie yra kinomanai, žinau, kad jiems ši kultūrinė edukacija labai reikalinga. Žinau netgi kuriose vietose šie nuolatiniai lankytojai įsitaiso, kokiais būreliais susiburia. Tada pajuntu pasitikėjimą savimi ir šio darbo prasme.
   - Esate menotyrininkė bei kultūros renginių organizatorė. Ar šis pomėgis yra jūsų naujas amplua?
   - Manau, kad taip. Sustoti neketinu, galbūt net negaliu.
   - Kaip į tai reaguoja jūsų šeima – vyras, dukros?
   - Širdyje jaučiu, kad skriaudžiu savo šeimą. Vis dėlto džiaugiuosi, kad abi dukros – studentė Milda ir penktokė Vaiva – man padeda atlikti nemažai darbų: filmo viešinimas, sklaida, bilietų pardavimas - jų atsakomybė. Mano vyras Tauras - dešinioji ranka. Kaip sakoma, mano petys, mano delnas. Žmogus, kuris visada šalia. Ramus, supratingas, geranoriškas. 
   - Organizaciniams reikalams tenka aukoti nemažai asmeninio laiko. Kaip viską suspėjate, juk matome jus miesto kultūriniuose renginiuose kaip labai veiklią, išradingą, kūrybingą moterį?
   - Mano būdui netinka laisvos minutės. Visada tokia buvau ir esu - veikloje. Tik tada pajuntu gyvenimo savastį. Ramybė man asocijuojasi su pelke. Gyvenimo upė turi tekėti, kartais sūkuriuoti, bet nestovėti vietoje.
   - Kaip jums pavyksta pritraukti į mūsų kurortą žymių menininkų? Kas lemia tokią druskininkiečiams teikiamą malonę?
   - Kontaktus randu elektroninėje erdvėje. Tada rašau laiškus, prisistatau ir paaiškinu, kodėl noriu pakviesti. Kad kino vakarai nebūtų tik žiūrėjimas, būtinai turėtų būti kažkas iš filmo kūrimo komandos. Džiaugiuosi, kai gaunu teigiamus atsakymus. Čia pacituosiu aktorės Gabijos Jaraminaitės pasakymą: ,,Kokios šviesios jūsų miesto žmonių akys. Kaip jautriai jie išgyvena rodomą filmą.“ Labai džiaugiuosi, kad didžiausia šių kino vakarų sėkmė yra tokia reikšminga. Šiemet kovo 22 – balandžio 4 dienomis Druskininkuose vyks 24-asis Vilniaus kino festivalis ,,Kino pavasaris“. Mieste, kuriame nėra kino teatro. Užtat yra kino bendruomenė - žmonės, norintys profesionalaus kino meno.
   - Ko tikitės iš 2019 metų? Ką jie pažers menininkams?
   - Tikiuosi iš naujojo kultūros ministro teigiamų pokyčių. Jis rašo, veda laidas, renginius, pristato knygas. Jis labiau supras kultūros žmones. Dėl to visiems kūrėjams bus tikrai geriau. Stengiuosi pati kuo daugiau nuveikti, įdėti meilės tam darbui. Matau žmones, kuriems to reikia. Jie mane padrąsina, palaiko. Netgi gavusi geranoriškos kritikos dozę, jaučiuosi pamaloninta. 
   - Ko palinkėtumėte kino meno mėgėjams druskininkiečiams?
   - Pirmiausia norėčiau padėkoti, kad domisi. Paskatinčiau drąsiau ir gausiau ateiti. Kalbėti, mąstyti, dalintis, nenugrimzti į tuščius pašnekesius, kurie alina žmogaus sielą. Pripažįstantis meną ar pats kuriantis žmogus yra tauresnis.
   - Kokius tris džiaugsmus paminėtumėte iš savo, kaip menotyrininkės, veiklos?
   - Labai džiaugiuosi, kad iš nulinio taško pagaliau pajudėjo medžio skulptūrų ansamblio ,,Čiurlionio kelias“ tvarkybos darbai. Triptikas, esantis prie ,,Girios aido“, šiais metais buvo atnaujintas. Kitas džiaugsmas yra šeiminio pobūdžio – vyresnioji dukra Milda, savarankiškai pasiruošusi, įstojo į Londono Ventminsterio universitetą. Didelis džiaugsmas yra mano jaunėlės Vaivos entuziazmas M. K. Čiurlionio menų mokyklos veikloje. Dar labai džiaugiuosi, kad Vasario 16-tosios proga bus pristatytas naujas dokumentinis filmas ,,Juozas Zikaras – laisvės paminklo kūrėjas“. Šį filmą režisavo Linas Mikuta. Tuo džiaugsmu dalijuosi su visa bendruomene.

*   *   *

   Mintimis dar kartą grįžtu į kino salę, iš kurios tylomis skirstėsi žmonės. Kažkas mus jungė - ko gero, tai buvo supratimas, kad gyvenime yra svarbių dalykų, kuriuos reikia nuveikti, problemų, kurias reikia spręsti, bet yra ir svarbesnių – tokių, kurie žmones vienija, ne skiria. Žinom, kad vėl susitiksime čia, pasilabinsim, tyliai pasišnekučiuosime, akimis ieškodami Aušros. Be jos išties neįsivaizduojami puikūs kino vakarai Druskininkuose. Ji visada pasirodo ne tuščiomis – rankose pasiruošta trumputė, bet labai turininga paskaitėlė. Apie tai, kuo mus pasotins ekranas šįkart. Šalia tuoj pasirodo ir kviestiniai svečiai. Aušros asmenyje atpažįstame žmogų, trokštantį suteikti dvasinio peno ne tik sau, bet ir kitiems. Patiriame dvasinį komfortą – tokių žmonių, kaip Aušra ir jos padėjėjai, dėka.

 

  Maldos už kunigus grupelė paminėjo 8-erių metų sukaktį

Grupė maldininkių agapėje                 Alvydo Lukoševičiaus nuotr.

Alvyra GRĖBLIŪNIENĖ, maldos už kunigus grupelės narė


   Sausio 3-ąją Druskininkų (Ratnyčios) Šv. apaštalo Baltramiejaus parapijos maldos už kunigus grupelė paminėjo 8-erių metų maldos sukaktį. 
  
2010 m., švenčiant Ratnyčios bažnyčios 100-metį, J.Em. kardinolas A.J. Bačkis prašė druskininkiečius ir ratnyčėnus melstis už kunigus ir ypač už savo parapijos naująjį kleboną kun. Žydrių Kuziną. 2011m., sausio 6 d., pirmąjį mėnesio ketvirtadienį, paprašyti klebono Žydriaus, paraginti ses. Marytės Medišauskaitės ir jos padėjėjos Eugenijos Sidaravičiūtės, keliolika žmonių susirinko į parapijos namus ir įkūrė maldos už kunigus grupelę. Taip jau sutapo, jog 2019 m. sausio 3 d., pažymint 8-erius bendrystės maldos už kunigus metus, taip pat įsipareigojame – malda stiprinti jau kitą naująjį kleboną mons. Žydrūną Vabuolą ir kun. Steponą Tunaitį.
   Uolioji, rūpestingoji vienuolių padėjėja E.Sidaravičiūtė papasakojo, jog, metams bėgant, dalis maldininkių iškeliavo į Amžinybę, keletas naujai prisijungė. Šią dieną aktyviai dalyvauja grupelėje 20 ir 5 namuose besimeldžiančios. Keitėsi ir grupelės vadovai. Ses. Marytę, atidavusią tam 1,5 metus, pakeitė ses. Vilma Urbonaitė – beveik 5-erius metus. Jau daugiau nei metai vadovauja ses. Ona Raudoniutė. Gerosios seserys, turėdamos amžiumi skirtingą dvasinę tarnystės patirtį, charakterio bruožus, bet ypatingą meilę vyriausiajam Kunigui Jėzui ir Dievo Motinai Švč. M. Marijai, atidavė ir atiduoda šiam apaštaliniam darbui visą širdį, gebėjimus. Drauge su pasauliečiais gilinantis į Šv. Rašto skaitinius, dalijantis asmenine patirtimi, Dievo Žodžio supratimu, kartu keliaujama tikėjimo šviesos ir gelmės link.Malda, dvasiniai išgyvenimai, kasdieniai kuklūs darbai aukojami už kunigus. Tai yra ir mūsų grupelės atliepas į Kūdikėlio Jėzaus Teresės raginimą viename laiške seseriai Celinai: „Gyvenkime dėl sielų, būkime apaštalai, gelbėkime pirmiausia kunigų sielas… Melskimės už juos, kentėkime dėl jų, ir Jėzus paskutinę dieną bus dėkingas“(Teresė Lizjietė. 94 laiškas). Beje, ir mūsų dauguma maldininkų meldžiasi Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės malda už kunigus. 
   8-erių metų minėjimo maldos už kunigus dieną klebonas mons. Žydrūnas dalyvavo grupelės maldos susirinkime. Skaitėme, kartu nagrinėjome Evangelijos ištrauką (Jn 4, 21-26). Supratome, jog svarbiausia ieškoti gyvenime Jėzaus dovanojamo gyvojo vandens. Jis mus atgaivins, nuskaistins ir palydės į Amžinybę. Vėliau bažnyčioje adoravome Švč. Sakramentą, kalbėjome Rožinį, meldėmės šv. Mišiose. Po to su kunigais sugrįžome į parapijos namus, dalyvavome agapėje. Pradėjus kun. Steponui giedoti „Dangaus Karaliene, Marija meili“, pritarėme ir mes. Toliau skambėjo populiari „Giminių...“ daina. Pasidžiaugę gražia bendryste, pasidaliję įspūdžiais, nutarėme susirinkti prie Viešpaties altoriaus sausio 6 d., sekmadienį. Per Trijų karalių iškilmę šv. Mišių aukoje meldėmės ir už grupelės vadoves ses. Oną ir Eugeniją, prašydami Dievo palaimos ir sveikatos jų tarnystėje.
   Kokia atsakinga kunigo misija – nešti Jėzų ten, kur gyvena žmonės. „O kokia didi galybė kunigo! Jo vienas žodis duoną paverčia Viešpaties Dievo Švenčiausiu Kūnu. Palaimintos kunigo rankos, kuriom jis liečia Jį, kuriom jis deda Jį į kieliką“, – skelbia kun. Vianėjus.
   Palydėkime kunigus malda, kad Jų rankos ir tarnystė visada būtų palaimintos Dievo.

PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.