Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Tragišką avariją padaręs vairuotojas pripažintas
  nepakaltinamu
   Druskininkų m. apylinkės teismas pripažino, kad 88 metų druskininkietis Ignas A., beveik prieš dvejus metus, 2013-ųjų liepos 25 d., automobiliu partrenkęs ir mirtinai sužalojęs per perėją ėjusią moterį, yra nepakaltinamas ir jį nuo baudžiamosios atsakomybės atleido. Vairuotojui nutarta taikyti priverčiamąją medicinos priemonę – stacionarinį stebėjimą specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje. 

Partrenkė per perėją ėjusią moterį

   Daugelis turbūt prisimena tragišką 2013-ųjų liepos 25-ąją Druskininkuose. Tądien pavakary 87 metų Igno A. vairuojamas automobilis M.K.Čiurlionio gatvėje, ties įvažiavimu į Ratnyčią, partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiųjų perėja per kelią ėjusią 73 metų druskininkietę Juliją Ž. Moteris su dukra pėsčiomis ėjo namo iš naujųjų miesto kapinių. Matomumas tądien buvo puikus: druskininkietės matė maždaug už 150 metrų nuo Vilniaus pusės jų link atvažiuojančią mašiną, tačiau buvo tikros, kad jas, einančias per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją Ratnyčios gyvenvietės rajone, vairuotojas tikrai mato. Dukra ėjo pirma, jos mama – iš paskos. Pasiekusi kelkraštį ir atsigręžusi atgal, dukra pamatė, kaip į mamą trenkiasi net nestabtelėjęs automobilis. Moteris nuo smūgio atsidūrė ant priekinės jo dalies. Mašina ją dar tempė kelis metrus. „Toks jausmas, kad mašina važiavo į mus nestabdydama. Stabdymo žymės buvo kažin kur, - pasakojo velionės Julijos dukra. – Sustojo pravažiuojančios mašinos, subėgo žmonės, bandė gaivinti mamą. Netrukus atvažiavo greitoji, policija. Mama buvo išvežta į ligoninės reanimacijos skyrių, deja, gydytojai po kurio laiko pranešė, kad jos jau nebeturime...“. 
   Po šio tragiško įvykio druskininkiečiai kūrė įvairias šios tragedijos versijas. Vieni svarstė, kad 87 metų vairuotojas greičiausiai supainiojo mašinos pedalus: vietoj stabdžio paspaudė greičio pedalą. Kiti tikino, kad automobilį vairavusiam garbaus amžiaus druskininkiečiui, matyt, sutriko sveikata. Tačiau visi sutarė dėl vieno, kad tiek metų sulaukusiems vairuotojams turėtų būti skirta gerokai dažnesnė ir griežtesnė medikų apžiūra, diskutavo, ar tiek metų turint apskritai galima rizikuoti sėsti už vairo. 

Priekyje pamatė „tupiką“

   Atsakymą, dėl kokių priežasčių 2013-ųjų liepą įvyko kraupi avarija, kurios metu buvo mirtinai sužalota druskininkietė Julija Ž., po metų pateikė Druskininkų m. apylinkės teismas, pripažinęs, kad vairuotojas tą lemtingą dieną nesulėtino greičio, net visiškai nesustabdė transporto priemonės, neapvažiavo susidariusios kliūties ir partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusią moterį, kuri nuo patirtų sužalojimų tą pačią dieną mirė Druskininkų ligoninėje. 
Teismas pripažino, kad šiais savo veiksmais senyvo amžiaus vairuotojas padarė nusikaltimą, numatytą LR baudžiamojo kodekso 281 str. 5 d. (Tas, kas vairuodamas kelių transporto priemonę pažeidė kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisykles, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio žuvo žmogus, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų). Avarijos metu jis buvo blaivus.
   Tuomet 87 metų Ignas A. taip pat važiavo namo iš miesto kapinių. Patrenkęs Juliją Ž., vyras nebandė išsisukinėti ar neigti savo kaltės. Jis seniai turi vairuotojo pažymėjimą, tačiau medicininėje komisijoje dėl vairavimo nebuvo, nes esą nesiruošė daugiau važinėti. Nelaimės dieną druskininkietis nuėjo į garažą ir sūnaus vardu registruota mašina Audi 80 nuvažiavo į didžiąsias miesto kapines, esančias už Ratnyčios. Tragiškos avarijos aplinkybes 87 metų vairuotojas tyrėjams aiškino štai taip. Grįžtant iš kapinių atgal į garažą, Ignas A. neva pamatė prožektorius, kurie jį apakino: pravažiavęs kairėje kelio pusėje stovinčius namus, vyras esą suprato, kad negalima važiuoti, prieky stovi siena, „tupikas“, nėra kelio. Kaip užfiksuota vairuotojo paaiškinimuose, „jis sustojo ir norėjo išlipti iš mašinos, bet jam neleido, liepė sėdėti mašinoje. Važiuojant jam ant variklio kapoto užkrito moteris, kurioje vietoje ji užkrito, jis nežino. Bet kai užkrito, jis sustojo, buvo riksmas, medikai, policija. Jis matė, kaip medikai nešė tą moterį, dėl to jis labai ilgai prastovėjo, jam neleido važiuoti ir liepė sėdėti mašinoje. Matė dvi moteris, viena šaukė, o kita bėgo paskui ją“. Vairuotojas pripažino, kad moterį užmušė netyčia. Jis teigė nežinantis, iš kur tos moterys atsirado. Ar toje kelio vietoje, kur moteris užkrito ant kapoto, yra pėsčiųjų perėja, jis aiškino neprisimenantis.

Į medikus nesikreipė

   Kaip teisme teigė liudytoju apklaustas vairuotojo sūnus, jo vardu registruotu automobiliu tėvas naudojosi nuo 2005 m., kurį tėvas pats ir nusipirko už savo pinigus. Mašinos tėvo vardu neperrašęs todėl, kad tai esą papildoma procedūra ir bereikalingos išlaidos. Jis pats kartais automobilį prižiūrėdavo ir, reikalui esant, padėdavo tėvui. Automobilį sūnus buvo apdraudęs privalomuoju draudimu tėvo vardu. Nelaimės dieną ar kitądien, tiksliai jau nebeprisimena, sūnus paskambino tetai ir pasiteiravo, kaip laikosi tėvas. Tuomet vyras ir sužinojo, kad tėvas padarė avariją. Telefonu kalbėjosi su tėvu, tačiau iš jo jokios informacijos negavo. Po kelių dienų jis atvažiavo į Druskininkus tiesiogiai pabendrauti su tėvu ir išsiaiškinti dėl avarijos. Šis jam pasakė, kad važiavo iš kapinių ir kažkur prie Ratnyčios padarė avariją, suvažinėjo moterį, kad jį kažkas apakino, tačiau jokių eismo įvykio aplinkybių paaiškinti nesugebėjo. Kaip teigė sūnus, paskutiniu metu jo tėvuko sveikata labai pablogėjusi, sutrikusi psichika, tačiau į medikus jis nesikreipia, griežtai atsisako. Sveikata pablogėjo nuo 2013 metų pradžios, prie parduotuvės „Iki“ jis buvo praradęs sąmonę ir tuomet nuvežtas į ligoninę. Po dienos tėvas buvo išleistas į namus, nes medikai nieko blogo dėl jo sveikatos nenustatė. Po to laiko, anot sūnaus, kartas nuo karto tėvui kažkas vaidenasi, kad jį persekioja, kad nori nužudyti. Be to, tėvas dažnai aiškina, kad iš jo dingsta daiktai, tokiu atveju kaltina šeimos narius, o kai daiktai atsiranda, kuriuos būdavo pats paslėpęs, vis tiek kaltina kitus, kad išsigando ir viską grąžino. Kiek jam žinoma, dėl daiktų dingimo tėvas yra ne kartą kreipęsis į policijos pareigūnus. Jis bandė tėvą atsivesti į policiją apklausai dėl eismo įvykio, tačiau tėvas griežtai atsisakė, motyvuodamas tuo, kad be advokato nekalbės ir kalbės tik teisme. 

Pripažino nepakaltinamu

   Praėjus keliems mėnesiams po avarijos, Ignui A. Druskininkų teismo nutartimi buvo paskirta ambulatorinė teismo psichiatrinė – psichologinė ekspertizė, o dar vėliau - stacionarinė teismo psichiatrinė ekspertizė. Pastaroji 87 metų druskininkiečiui diagnozavo lėtinį psichikos sutrikimą, dėl kurio jis negali suprasti savo veiksmų esmės ir jų valdyti. Medikai Ignui A. rekomendavo priverstinį gydymą – stacionarų stebėjimą specializuotojoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje bendro stebėjimo sąlygomis, kadangi vyras, atsižvelgiant į jo esamą psichikos būklę, negali suprasti su juo atliekamų ikiteisminio tyrimo veiksmų esmės, negali stoti prieš teismą. 
   Pernai spalio 14 d. priimtoje Druskininkų teismo nutartyje pažymima, kad nustačius, jog druskininkietis tiek avarijos metu, tiek ir šiuo metu serga lėtiniu psichikos sutrikimu, dėl ko jis negali suprasti savo veiksmų esmės ir jų valdyti, yra pagrindas pripažinti, kad Ignas A. padarė nusikalstamą veiką būdamas nepakaltinamas ir todėl jis negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, o įrodžius, jog asmuo padarė nusikalstamą veiką būdamas nepakaltinamas, jam taikoma priverčiamoji medicinos priemonė. 
Teismas pripažino, kad Ignas A. padarė baudžiamojo įstatymo uždraustą veiką, numatytą LR BK 281 str. 5 d., būdamas nepakaltinamas ir jį nuo baudžiamosios atsakomybės atleido. Įvertinus 87 metų druskininkiečio padarytos veikos pobūdį, jo patologinę būseną, asmenybės pavojingumą, druskininkiečiui nutarta taikyti priverčiamąją medicinos priemonę – stacionarinį stebėjimą bendro stebėjimo sąlygomis specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje. 

Kada laikas sustoti vairuoti?

   Klausimas, kada garbaus amžiaus vairuotojai turėtų atiduoti mašinų raktelius vaikams, o patys persėsti į autobusus, kad būtų saugesni visi, aktualus ne tik Lietuvoje. Daugelyje pasaulio šalių diskutuojama, jog tikrai būtų protinga ir racionalu nustatyti senoliams vairavimo amžiaus cenzą. Ar senyvo amžiaus vairuotojai yra didžiausi eismo nusidėjėliai, keliantys didžiausią riziką keliuose? Vieni tikina, jog amžius – ne liga, dėl kurios reikėtų drausti sėsti prie automobilio vairo. Kiti laikosi nuomonės, kad senoliams reikėtų priverstinai dažniau praeiti medicininę komisiją, nes jų daug lėtesnė orientacija. „Kai mirusiųjų pagerbimo dieną, per kokius atlaidus ar kitomis progomis išlenda vairuojantys diedukai ir bobutės, vairavimo sąlygos tampa gerokai sudėtingesnės“, - pripažįsta ne tik vairuotojai, bet ir keliuose budintys pareigūnai. 
   Senyvo amžiaus vairuotojai visame pasaulyje vertinami gana skeptiškai. Lietuvoj ši problema maža kaip skruzdėlė, palyginus su JAV eismo vandenynu, kur automobilį turi kiekvienas suaugęs šeimos narys, o žmonės masiškai vairuoja beveik nuo antrojo pasaulinio karo. Maždaug 28 mln. žmonių JAV 2008 metais buvo 70-ies ir vyresni, tačiau iš jų teisę vairuoti automobilį turėjo net 78 proc. 1997 metais tokių buvo tik 73 proc. 

„Druskonio“ inf. 

 

  Policijos žinios
SMURTAVO SUGYVENTINIS
Kovo 4 d., apie 20 val., prieš druskininkietę ir jos mažametę dukrą namuose smurtavo 32-ejų metų sugyventinis. 

PAVOGTI ŽVEJYBOS ĮRANKIAI
Dar kovo 5 d., apie 20 val., 47-erių R.J. pastebėjo, kad, parinkus raktą, buvo įsibrauta į jam priklausantį sandėliuką, esantį Šiltnamių gatvėje, po daugiabučiu namu, ir iš jo pavogtos 4 žvejybinės ritės. Po dviejų parų, kovo 7 d., apie 16 val., R.J. pastebėjo, kad vėl buvo įsibrauta į tą patį sandėliuką ir pavogti du žvejybinių voblerių rinkiniai. Kantrybės netekęs ir 1500 eur nuostolį patyręs sandėliuko šeimininkas kreipėsi į policiją. Dėl abiejų vagysčių atliekamas ikiteisminis tyrimas.

GRASINO POLICININKAMS 
Kovo 15 d., apie 23 val., Druskininkų policijai pranešta , kad 51 metų vyriškis smurtauja prieš savo motiną, grasina ją nužudyti. Į įvykio vietą atvykus pareigūnams, bute Vilniaus alėjoje neblaivus (nustatytas 1,37 prom. girtumas) druskininkietis pasipriešino pareigūnams, grasino nužudyti, mosavo prieš juos kirviu ir nevykdė teisėtų jų reikalavimų. Tik panaudojus elektros impulsinį prietaisą „Taser”, vyriškiui buvo uždėti antrankiai. Smurtautojas sulaikytas ir uždarytas į areštinę.


PaieškaKas, jūsų spėjimu, gyvens garsioje pilyje ant Vijūnėlio tvenkinio kranto?
Statytojas alytiškis A.Baranauskas
Kurorto meras R.Malinauskas
Princesė ant žirnio
Ten bus senelių prieglauda
Manęs tai nedomina


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.