Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Druskininkai vėl nuskambėjo: suplėšyti Malinausko
  oponentų agitaciniai plakatai


   Savaitgalį kurorte buvo suplėšyti R.Malinauskui oponuojančių kandidatų į merus plakatai. Pašiurpę dėl tokio chuliganizmo žmonės diskutuoja, ko laukti toliau – spjūvių, beisbolo lazdų ar dar ko nors? 

   Vasario 8 d. Druskininkų policijos komisariate buvo gautas pareiškimas, kad Ratnyčioje, Smiltynų g. stovinčiame reklaminiame stende suplėšyti visų kandidatų į miesto merus reklaminiai plakatai. Nenukentėjo tik dabartinio Druskininkų vadovo socdemo R.Malinausko plakatas. 
   Lietuvos žaliųjų partijos kandidatas į Druskininkų merus Laurynas Okockis, pastebėjęs vandalų suniokotus plakatus, kreipėsi į Druskininkų policijos komisariatą. Šeštadienį vos pakabinti kandidato į merus plakatai sekmadienį jau buvo supjaustyti.
   „Nepakantumas kitoms politinėms jėgoms, oponuojančioms dabartinei valdžiai, nestebina. Jau ne kartą opozicinių partijų kandidatų plakatai buvo plėšomi, niokojami. Kyla klausimas: ar atsitiktinai vieninteliai dabartinio Druskininkų mero plakatai liko nepaliesti? Gaila, tačiau Druskininkai pamažu tampa miestu, kuriame draudžiama žodžio laisvė. Už valdžiai nepatogią, nepalankią nuomonę gyventojai yra baudžiami, žmonės engiami dėl kitų politinių pažiūrų. Druskininkai pamažu tampa „mažąja Baltarusija“, – netrukus po įvykio pranešimą spaudai išplatino L.Okockis.
   Pasak Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų skyriaus pirmininko, savivaldybės nesitaikstymas su kitokia nuomone pasireiškė jau ne kartą.
   „Už mūsų kreipimąsi į Druskininkų savivaldybę ir kitas institucijas dėl galimų gyvūnų gerovės pažeidimų, kai miesto aikštėje pramogai dieną – naktį buvo laikomi gyvūnai, po policiją tampomi mūsų partijos nariai, kurie kitą dieną atėjo patikrinti, ar gyvūnai išvežti. Esu susidūręs ir su netikėtais trukdžiais rengti šviečiamuosius renginius apie gamtą vaikams, kai nebūna įmanoma tam rasti patalpų, o mokyklų ar miesto viešosios bibliotekos salės tuo metu būna tuščios, bet, deja, ne visiems mirtingiesiems prieinamos. Incidentai, nukreipti prieš esamai valdžiai galimai nepalankius, politiškai aktyvius miesto gyventojus rinkimų metu itin suaktyvėja“, – teigė L. Okockis.
   Jam pritaria ir TS-LKD Druskininkų skyriaus lyderis, kandidatas į mero postą Vilius Semeška: “Konkurentų plakatų plėšymas, niekinimas, badant akis, yra ne kas kita, kaip žemos kultūros žmonių saviraiškos pavyzdys. Paprastai tokie bendruomenės nariai, norėdami įtikti esamai valdžiai, persistengia, yra dar nesubrendę demokratijos šventei – skaidriems ir sąžiningiems rinkimams arba galbūt yra gavę nurodymus taip veikti. Mūsų ir mano asmeninius plakatus teko keisti jau ne kartą įvairiose rinkiminėse apylinkėse, o tai yra nemažos tiek laiko, tiek ir finansinės plakatų gamybos sąnaudos. Praėjusį savaitgalį man pranešė, kad Ricielių kaime suniokoti plakatai. Nuvažiavęs radau tik popieriaus gabalėlius, todėl teko pilnai atnaujinti reklaminį skydą. Netoli „Atgimimo“ mokyklos esančiame stende pakabintame plakate buvo išdurtos akys, teko prisegti naują plakatą. Džiugina tik tai, kad dauguma rinkėjų tokio elgesio netoleruoja, piktinasi bei praneša apie panašius incidentus. Netoleruodami patyčių, visuomeninio bei privataus turto niokojimo, nebijodami apie nusikalstamą veiką pranešti policijos pareigūnams, mūsų savivaldybę padarysime tik stipresne. Rinkimai juk tam ir yra, kad gyventojai turėtų galimybę rinktis“.
   „Nesu sąmokslo teorijų kūrėjas ir platintojas, bet jeigu buvo apgadinti visi kandidatų plakatai, išskyrus vieną, tai nėra daug pasirinkimų, norint padaryti išvadas..., - sako Liberalų sąjūdžio atstovas, kandidatas į merus V.Trinkūnas. - Pirmam kartui stengsiuosi patikėti, kad tai nepraustaburnių išpuolis, bet taip pat tikiuosi, kad nustatyti juos nebus sunki užduotis mūsų profesionaliems teisėsaugininkams? Rinkimai - tai demokratijos, tolerancijos ir bendruomenės brandos veidrodis. Norisi tikėti, kad bendromis pastangomis pavyks išsaugoti veidrodžio skaidrumą!“.
   „Mano manymu, bendruomenėje yra per daug įtampos, pykčio ir susipriešinimo. Iš kur tas kyla, sunku pasakyti. Tačiau jau porą metų jaučiamas sklindantis didelis Druskininkų valdžios nepasitenkinimas oponuojantiems ir atvirai nuomonę reiškiantiems druskininkiečiams, - teigia kandidatas į merus, tvarkietis Donatas Mizaras. - Propagandiniame valdžios leidinyje žeminami kitokią nuomonę turintys druskininkiečiai - tarybos nariai, kai kurie verslininkai bei kiti, pateikiant iškraipytą, tikrovės neatitinkančią informaciją. Galbūt panašūs būdai perkeliami ir į rinkiminę kovą. Viliuosi, kad tai tik nesusipratusių žmonių neapgalvoti poelgiai. Reikia suprasti, kad ne vien tik R.Malinauskas ar socialdemokratai gali dalyvauti ir laimėti rinkimuose. Susitaikykit, mielieji, tokia jau yra demokratija. Siūlau visiems garbingai ir korektiškai elgtis šioje rinkiminėje kovoje“.
   Įvykį tiria Druskininkų policija. 

„Druskonio“ inf.  Tarybos nario R.Žūko kasdienybė – kaltinimai
  machinacijomis ir nesibaigiantys teismai


   Pagal išsilavinimą fizinio lavinimo mokytojui – bokso treneriui Rimantui Žūkui būti valdžioje patinka. 54 metų vyras savivaldybės tarybos narys yra jau penkiolikti metai – nuo 2000-ųjų. Tada į rinkimus jis ėjo po Naujosios sąjungos vėliava, o kai šios partijos neliko, R.Žūkas savo kandidatūrą išsikėlė pats. Pikti liežuviai plaka, kad tada politiku save laikantis boksininkas į savivaldybės tarybą atseit pateko ne itin skaidriai – neva Ricieliuose kaimiečiams už balsus dalijo alaus “bambalius”. Bet, kaip sakoma, už rankos nepagautas... Kaip ten bebūtų, šiemet R.Žūkas vėl veržiasi kurorto valdyti. Tik šįkart ne vienas, o kaip jo suburto visuomeninio rinkimų komiteto “Druskininkų “Naujasis” lyderis.

   “Tikra neteisybė, kuri aiškiai akis bado, kai tokie žmonės be sąžinės kaip R.Žūkas eina vadovauti miestui”, - pasipiktinimo neslepia politiko – boksininko bendraturčių atstovas, skalbyklos “Geidena” direktorius Darius Muižys. 

Pardavė dalį akcijų

   Kuo taip užrūstino bendrovės “Geidena” akcininkus R.Žūkas? Ogi machinacijomis, apgavystėmis, melu ir nesibaigiančiais bylinėjimaisi teismuose.
   Rimantas ir Danguolė Žūkai turėjo pirmą ir vienintelę privačią skalbyklą Druskininkuose, tad klientų jiems lyg ir turėjo netrūkti. Tačiau įmonė atsidūrė sudėtingoje finansinėje padėtyje. R.Žūkas sugalvojo išeitį – dalį akcijų parduoti. 2011 metais bendrovei “Aclean LT” jis perleido 49 proc. akcijų. Šitaip skalbyklos savininkų atsirado daugiau. Kadangi naujieji akcininkai buvo pajėgūs investuoti ir traukti skalbyklą iš finansinės duobės, buvo pasirašyta tokia akcininkų sutartis, pagal kurią buvo formuojama bendrovės valdyba ir “Aclean LT” įgijo du sprendžiamuosius balsus, o Žūkai turėjo vieną. Skalbyklos direktoriumi liko R.Žūkas.
   Per porą metų “Geidena” atsigavo, jos finansiniai rodikliai gerėjo. Tačiau “Aclean LT” atstovai nebuvo patenkinti R.Žūko vadovavimu. Taigi nuo 2013 metų vasario direktoriumi buvo paskirtas bendraturčių atstovas Darius Muižys. Išsamiai susipažinęs su įmonės veikla, dokumentais ir finansais, naujasis direktorius pastebėjo keletą keistų dalykų, kenkiančių pačiai bendrovei.

Epizodas pirmas - paskola

   D.Muižys atrado, kad R.Žūkas dar prieš kelerius metus iš “Geidenos” buvo pasiskolinęs pinigų. Daug pinigų – beveik 1 mln. 200 tūkst. litų. Palūkanas jis, žinoma, “pamiršo”, nors 2011 metų liepos 1 d. sutartimi buvo įsipareigojęs mokėti bendrovei 3 proc. dydžio metines palūkanas nuo suteiktos ir negrąžintos paskolos sumos. Daugiau kaip milijonas bendrovės litų tarsi paskendo R.Žūko kišenėje, nes apie šią skolą jis nenorėjo nė prisiminti. Akcininkams teko kreiptis į teismą.
   Teisme Druskininkų savivaldybės tarybos narys karštai įrodinėjo, jog skola jo vadovautai bendrovei “Geidena” yra išgalvota ir neatitinka tikrovės. Pasirašytą sutartį jis vadino suklastota. Kauno apygardos teismui teko netgi skirti rašysenos ekspertizę, kuri konstatavo, kad politiko parašas yra visgi tikras.
  “Geidena” jau pora metų kaip nutraukusi sutartį su R.Žūku ir teisėtai reikalauja grąžinti skolą su palūkanomis. Teismas patenkino tokį akcininkų prašymą ir priteisė iš R.Žūko 1 mln. 172 tūkst. 880 litų skolos, 74 tūkst. 228 litų palūkanų, 1407 litų delspinigių, 5 proc. metines palūkanas nuo bylos iškėlimo iki teismo sprendimo visiško įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidas. Suma išties susidarė įspūdinga.
   O ką gi R.Žūkas? Jis visokiais įmanomais ir neįmanomais būdais stengiasi vilkinti laiką ir neatiduoti pinigų. “Žmogus sukčiaudamas bando išvengti atsakomybės”, - sako D.Muižys.

Epizodas antras – kotedžas

   Namas, kuriame gyvena R.Žūkas su šeima, taip pat priklauso bendrovei “Geidena”. Tai ne šiaip kokia nors trobelė, o visas dviejų aukštų kotedžas pavydėtinai vaizdingoje vietoje – Pakalnės gatvėje, prie pat Vijūnėlio tvenkinio. 
   Atsiradus naujiems bendrovės akcininkams, buvo nuspręsta, jog kotedžą išlaikyti skalbyklai yra per didelė prabanga. Juolab R.Žūkas už gyvenimą jame nemoka ničnieko, jokios nuomos, o savo komunalinius mokesčius irgi užkrovęs bendrovei. 
  “Geidenai” ėmus vadovauti D.Muižiui, pavyko susitarti, kad bent jau komunalines savo šeimos išlaidas politikas apsimokėtų pats. Buvo bandyta tartis, kokiomis sąlygomis R.Žūkas galėtų gyventi tame name. Derėtasi ilgai, bet susitarti nepavyko. 2013-ųjų liepos 26 dieną “Geidenos” akcininkai kreipėsi į teismą, kad iškeldintų vietinį politiką iš bendrovei priklausančio būsto.
   Netekti šitokio turto ir tapti benamiu R.Žūkas niekaip nenori. Todėl teismų karuselė tęsiasi iki šiol. Pasinaudodamas tuo, kad kotedžui teisiškai yra uždėtos laikinosios apsaugos priemonės ir bendrovė negali atjungti jam vandens ar elektros, politikas – boksininkas šaiposi ir tįsia gumą. Jam nesvarbu, kad skalbykla moka jo komunalinius mokesčius ir nuo 2013-ųjų metų kovo iki dabar skola už juos jau yra prikapsėjusi maždaug 16 tūkst. litų. Žūkas nemoka nė cento, o vietiniai komunalinių paslaugų teikėjai grasina, kad bendrovei neapmokėjus politiko skolos, paslaugos pirmiausia bus nutrauktos skalbyklai, o tik paskui kažkada – namui. 
   “Geidenai” tokia situacija aiškiai nenaudinga – bendrovė yra turto savininkė, tačiau ne tik naudotis, bet ir įeiti į jį negali. R.Žūkas visiems po nosimi vėl kiša sutartį, pagal kurią kotedže jis neva gali gyventi nemokamai. “Tačiau tos sutartys visada išdygsta tik tada, kai reikalus pradeda nagrinėti teismas”, - stebisi D.Muižys. 
   Teismo procesas dėl iškeldinimo, besitęsiantis jau pusantrų metų, visokiais būdais yra vilkinamas. Tai politikas suserga, tai keičia advokatą, tai gynėjas negali atvažiuoti, tai prašo į bylą įtraukti pilnametystės sulaukusią dukrą ir t.t., o pats toliau laimingai gyvena ne jam priklausančiame būste. 

Epizodas trečias – automobilis

   Ėmė aiškėti, jog būdamas vienvaldžiu savininku R.Žūkas savo bendrovę “Geidena” siurbė kaip galėjo. Atskiros istorijos būta su įmonei priklausiusiu automobiliu “BMW 530”, kuriuo naudojosi Danguolė Žūkienė. 
   Kai į skalbyklos direktoriaus kėdę atsisėdo kitų akcininkų paskirtas D.Muižys, jis raštu paprašė R.Žūko automobilį grąžinti bendrovei. Politikas nesureagavo. D.Muižys kreipėsi į policiją. Po kurio laiko policininkai direktoriui pranešė, jog ta mašina jau yra parduota druskininkiečiui A.Deščerui. “Labai įdomi buvo įvykių seka, - prisimena D.Muižys. – Jeigu 2013-ųjų liepos 24 d. aš kreipiausi į policiją, tai vėliau sužinojau, kad po poros dienų, liepos 26-ąją, į “Regitrą” buvo nunešta pirkimo-pardavimo sutartis, liudijanti, kad automobilis neva buvo parduotas jau tų pačių metų sausio 15 d., tuo metu, kai R.Žūkas dar buvo bendrovės direktorius. Aiškiai matyti, kad viskas buvo daroma atbuline data”.
Policija aiškinosi, kur dingo mašina ir kas ja važinėjasi. D.Muižys pateikė pareiškimą, kad automobilis pavogtas, tačiau Druskininkų pareigūnams vis atrodė, kad R.Žūkas teisus. Politikas pareiškė, kad mašiną, už kurią bendrovė mokėjo kažkur 150 tūkst. litų, jis pardavė už 250 litų. Tačiau net ir šie pinigai į “Geidenos” kasą negrįžo. 
   Akcininkai dėl mašinos dingimo kreipėsi į teismą. Per tą laiką, iki 2013-ųjų pabaigos, automobilis buvo dar kartą parduotas, šįkart lazdijiškiui P.Sorakai, kuris paklojo irgi 250 litų. Po to mašina buvo trečią kartą parduota, bet jau už daugiau nei 20 tūkst. litų. D.Muižys sprendžia, kad tokie veiksmai buvo atliekami su tikslu išvengti teismo proceso. Teismas iš pradžių automobiliui skyrė laikinąsias apsaugos priemones, bet P.Soraka pranešė, jog iš jo automobilį pirkęs pilietis su visa mašina išvyko į Airiją ir į Lietuvą grįžti nežada.
   “Geidena” visus praėjusius metus su R.Žūku sukosi teismų maratone. Byla buvo meistriškai vilkinama anksčiau mūsų aprašytais metodais. Galų gale akcininkams nusviro rankos – daryk, ką nori, o automobilis išgaravo kaip dūmas. 
   Tačiau ne viskas taip paprasta. Kaip paaiškėjo, mašina niekur nebuvo dingusi. Kai byla buvo nutraukta, 2014-ųjų metų pabaigoje automobilis vėl pasirodė, o už jo vairo spėkit, kas – Danguolė Žūkienė. 

Pažintys ir giminaičiai

   Pasak D.Muižio, politikas-boksininkas R.Žūkas, norėdamas išvengti atsakomybės, visą tą laiką bandė vėl perimti bendrovės valdymą ir tapti skalbyklos direktoriumi. Juk tokiu atveju visos jam iškeltos bylos būtų nutrauktos, ir jis gyventų ramų ir sotų gyvenimą. To siekdamas, R.Žūkas susidėjo su visoje šalyje žinomu, prieštaringos reputacijos verslininku marijampoliečiu Žydrūnu Buzu, “ne be kurio žinios”, D.Muižio manymu, visi šie įdomūs dalykai ir vyksta.
   Pagrindine kovos ašimi dabar tapo “Geidenos” valdymas ir mūsų jau minėta akcininkų sutartis, palikusi Žūkų šeimai tik vieną sprendžiamąjį balsą. Politikas stengėsi, jog ši sutartis būtų pripažinta negaliojančia, bet Druskininkų teismas jo prašymą atmetė. Šį sprendimą R.Žūkas, aišku, apskundė ir tada prasidėjo itin keisti dalykai. Apeliacinio teismo sprendimas turėjo paaiškėti praėjusių metų gruodžio 31 d., tačiau politikas jau gruodžio pradžioje visiems skelbė, jog viską susitvarkė ir vėl taps skalbyklos direktoriumi. Klausimas – iš kur jis tai žinojo iš anksto, nes teismo sprendimas iš tiesų buvo jam palankus. 
  Akcininkai kreipėsi į Aukščiausiąjį teismą, tačiau jų ausis vėl ima pasiekti kalbos, jog R.Žūkas ir ten žada susitvarkyti. “Kai jau esame patyrę, kad jo žodžiai nėra be pagrindo, pasigilinome labiau, - pasakoja D.Muižys. – Ir ką? Suradome R.Žūko giminių Aukščiausiame teisme. Vienas civilinių bylų teisėjas neabejotinai yra jo giminaitis, tad ar galėtume paneigti, kad tai daro tam tikrą įtaką teismų procesams”.
   Tad štai kokį savivaldybės tarybos narį mes, druskininkiečiai, turime ir jis veržiasi valdyti mus toliau. “Metai bėga, skalbykla dirba, bet esame paralyžuoti investicijų prasme, - atvirai kalba D.Muižys. – Nes į tokią teismų krečiamą bendrovę, kurios ateitis neaiški, niekas neinvestuos. Mes stengiamės įmonę ir darbo vietas išlaikyti, R.Žūko planai kartu su Ž.Buzu, nes jie tikrai veikia kartu, net advokatą abu tą patį samdo, kitokie. R.Žūkas buitį nori susitvarkyti, o Ž.Buzui, valdančiam skalbyklas viename šalies didmiestyje, mes trukdome. Dingtų skalbykla Druskininkuose, atsirastų poreikis vežioti skalbinius į ten”.
   “Kas mus šioje situacijoje gali išgelbėti? Teisinis nešališkumas, - tęsia D.Muižys. - Be to, tik viešumu galima ką nors pasiekti”.

Vežė kontrabandą

   2013-ųjų pavasarį savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininkas R.Žūkas pasižymėjo dar iš vienos įdomios pusės. Raigardo pasienio kontrolės poste jis buvo sučiuptas vežantis 11 blokų (2200 vienetų) baltarusiškų cigarečių. Nelegalius rūkalų pakelius politikas slėpė prie savo kūno. 
   Kilus skandalui dėl kontrabandos gabenimo, R.Žūkas atsisakė Etikos komisijos pirmininko posto, tačiau iš savivaldybės tarybos narių nepasitraukė. Niekas jo iš ten ir nevijo – taryboje jis priklauso merą R.Malinauską besąlygiškai palaikančiai grupuotei.
Druskininkų teisėja N.Butnorienė 2013 metų rugsėjo 24 d. skyrė politikui 7500 litų baudą. R.Žūkas nesijautė kaltas – tokį sprendimą jis apskundė aukštesniosios instancijos teismui, bet skundas buvo atmestas.
   Savivaldybės tarybos nariui nuobaudos išvengti nepavyko, tačiau baudos sumą jam buvo leista atidavinėti “išsimokėtinai”, t.y. per kelis mėnesius. Pasak teismo darbuotojų, tokie prašymai dažniausiai tenkinami, jei nubaustasis įrodo savo sunkią materialinę padėtį. Apsukriajam politikui-boksininkui tai įrodyti, matyt, pavyko, nes baudą dalimis jis moka iki šiol.
   Žmonės kalba, jog dabar įsidrąsinęs R.Žūkas per sieną iš Baltarusijos neva veža ne tik nelegalius rūkalus, atseit į Lietuvą jis gabena ir kontrabandinį dyzeliną.

“Druskonio” inf.


PaieškaKas, jūsų spėjimu, gyvens garsioje pilyje ant Vijūnėlio tvenkinio kranto?
Statytojas alytiškis A.Baranauskas
Kurorto meras R.Malinauskas
Princesė ant žirnio
Ten bus senelių prieglauda
Manęs tai nedomina


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.