Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Mergina įsisuko į sukčiavimo tinklą, įkalbėta kalėjime
  sėdėjusio brolio
   Druskininkų teismas lapkričio 5 d. paskelbė nuosprendį, kuriuo 18-metė druskininkietė Rasa (vardas pakeistas – red.p.) buvo pripažinta kalta dėl sukčiavimo. Mergina apgavysčių schemoje – skelbimų portaluose platinant melagingus mašinų pardavimo, butų nuomos skelbimus ir apgaulės būdu viliojant iš pirkėjų pinigus, atliko tarpininkės vaidmenį: pervedinėjo pinigus į kitas sąskaitas.

„Kirminukas“


   Į druskininkiečių sukčių pinkles Jonas pakliuvo pernai rudenį. 2018 m. lapkričio 3 d. interneto puslapyje www.autogidas.lt jo akis užkliuvo už viliojančio pasiūlymo už 3 tūkst. 800 eur nusipirkti automobilį ,,Opel Vivaro”. Skelbime buvo nurodyta, kad automobilis yra iš Vokietijos. Tą patį vakarą žmogus paskambino vienu iš skelbime nurodytų telefono numerių. Surinkus pirmąjį numerį, atsiliepė kažkokia moteris. Jonas pasakė, jog skambina dėl automobilio, tačiau moteris nustebo, kad nieko apie tai nežino, pridūrusi, kad jis turbūt ne ten pataikė. Paskambinus kitu numeriu, jau atsiliepė jaunatviškas balsas. Jonui buvo atsakyta, kad automobilis neva dar tik važiuoja į Lietuvą. Jonui paklausus, kaip būtų galima jam pirmam apžiūrėti automobilį, „pardavėjas“ pranešė, kad susiskambins su juo rytoj. Kitą dieną Jonas vėl paskambino tuo pačiu numeriu, atpažino iš balso, kad atsiliepė tas pats „pardavėjas“. Jiedu sutarė, kad jis perves 100 eur avansą. „Pardavėjas“ atsiuntė sąskaitos numerį, taip pat el. pašto adresą su nieko nesakančiu gmail-o pavadinimu „kirminukas“, į kurį paprašė atsiųsti pavedimo kopiją. „Pardavėjas“ užtikrino, kad automobilis turi į Lietuvą atvažiuoti po dviejų dienų. Rytojaus dieną Jonas dar kartą susiskambino su „pardavėju“: pirkėjui rūpėjo susitarti, kurią valandą ir kurioje vietoje konkrečiai jam atvažiuoti pasiimti automobilį, kaip daryti dėl laikinų numerių ir t.t. „Pardavėjas“ su juo bendravo geranoriškai, tačiau liepė paskambinti vakare, nes esą turi darbų. Paskambinus vakare, Jonui jau buvo atsakyta, kad mašina bus ryte Kaune. 

Sukčiavimo schema

   O tada ir prasidėjo siurprizų lietus. Ryte Jonui paskambinęs „pardavėjas“ pranešė, neva yra kitas pirkėjas, kuris už automobilį siūlo daug daugiau, todėl perves atgal jo 100 eur ir automobilio neparduos, nebent jis pervestų daugiau pinigų. Kadangi šios mašinos Jonui labai norėjosi, sutarė, kad jis perves dar 300 eur. Kaip tarė Jonas, taip ir padarė: nedelsiant į tą pačią „pardavėjo“ nurodytą sąskaitą pervedė dar 300 eur. Netrukus, po kelių valandų, jam vėl paskambino „pardavėjas“: neva turi problemų pasienyje su automobilio pervežimu, esą pasiėmęs ne tą kortelę, neturi grynų pinigų, o jam reikia atsiskaityti, kad leistų parvežti mašiną, todėl, ar Jonas negali pervesti jam dar 500 eur? „Pardavėjas“ žadėjo visus pervestus pinigus išminusuoti iš mašinos kainos. Jonas, neįtardamas klastos, tarsi užburtas savo būsimo svajonių automobilio, klusniai vykdė „pardavėjo“ nurodymus. Tik pervedė 400, o ne 500 eur, kaip buvo prašytas. Tą pačią dieną vakare jam vėl paskambinęs „pardavėjas“ ėmė priekaištauti: dėl to kad pravedė ne 500, o 400 eur, esą kilo dar didesnių bėdų, ir, jei nori, kad viskas neužsitęstų, turi pervesti dar 500 eur. 
   Tuomet Jonui jau pradėjo kilti įtarimai, kad čia kažkas ne taip, tačiau vyras vis tiek naiviai davėsi vedžiojamas už nosies ir pervedė dar 400 eur į „pardavėjo“ sąskaitą. Vėlai vakare, jau po 22 val., paskambinęs „pardavėjas“ Jonui pranešė, neva viskas gerai, automobilis yra Marijampolėje, kad rytoj jau galima ją pasiimti. Išaušo „laimingoji“ diena, kai Jonas pagaliau tikėjosi atsisėsti už naujo pirkinio vairo. Deja. 2018 m. lapkričio 7 d. ryte ir dar kelis kartus dieną vyras bergždžiai bandė prisiskambinti „pardavėjui“: telefonas jau buvo išjungtas. Skelbimas tinklapyje taip pat buvo dingęs. 

„Nuomojo“ ir butus

   Sukčių įžūlumui nebuvo ribų. Po 10-ies dienų, 2018 m. lapkričio 17 d., Jonas tame pačiame tinklapyje surado jau kitą skelbimą apie parduodamą ,,Opel Vivaro“: paskambinęs nurodytu telefono numeriu, išgirdo to paties jį apgavusio „pardavėjo“ balsą. Pagaliau praregėjęs vyras dėl apgaulės ir patirtos 1 tūkst. 200 eur žalos kreipėsi į policiją.
   Nuo šių sukčių nukentėjo ir Sigita. Jos dukra pernai lapkričio 5 d. viename interneto puslapyje rado skelbimą apie Vilniuje, Pramonės gatvėje, nuomojamą butą. Paskambinus nurodytu skelbime numeriu, atsiliepęs vyras patvirtino, esą nuomoja butą, jog telefono žinute atsiųs banko sąskaitą, į kurią reikia pervesti 150 eur avansą. Sigita tą pačią dieną pervedė pinigus. Padariusi pavedimą, moteris su buto „nuomotoju“ susitarė susitikti apžiūrėti buto. Moteris suprato, kad pakliuvo į sukčių pinkles, tik tada, kai nuvažiavo tą pačią dieną apžiūrėti buto, tačiau ten jų niekas nepasitiko. Policijai, į kurią kreipėsi dėl padarytos 150 eur žalos, moteris pasakojo, kad bandė skambinti „nuomotojui“ telefonu, tačiau jis, aišku, buvo išjungtas.

Tikino, kad gailisi

   O štai kaip iš tiesų vystėsi visa ši sukčiavimo schema. Pričiupta druskininkietė Rasa pareigūnams prisipažino, kad 2018 metų lapkritį iš kalėjimo paskambino brolis, pasakęs, kad jai žmonės atveš pinigus. „Nebijok, nieko nebus“, - žadėjo jai brolis. Pernai lapkritį, kai Rasa įsivėlė į šį reikalą, jai tebuvo septyniolika, t.y. nusikalto būdama dar nepilnametė. 
   Su vaikinais, iš kurių pažinojo tik vieną, mergina pirmąjį kartą susitiko prie gimnazijos, kitą kartą - Gardino gatvėje ir prie „Iki“ parduotuvės. Pas ją nepažįstami vaikinai buvo atvažiavę keturis ar penkis kartus, tiksliai Rasa jau ir nebeprisiminė. “Tačiau pinigų sumos buvo didelės“, - tą Rasa teisme patvirtino neabejodama. Gautus pinigus mergina brolio nurodymu per „Perlo“ terminalus persiųsdavo į kitas sąskaitas, žmonių pavardžių, kam pervesdavo pinigus, sakė nebeatsimenanti. Dar ji pildydavo telefonų sąskaitas. Apie skelbimus Rasai esą nieko nebuvo žinoma. 
   Druskininkietė nujautė, kad bus kažkas negerai, bet, kaip dėstė teisme, padėjo broliui, nes jis labai prašė. 
   Šiuo metu mergina, gyvenanti kartu su mama, dirba dviejuose darbuose, jos gaunamos pajamos siekia 800 eur per mėnesį, mokosi. Iki šiol ji padarytos žalos nukentėjusiems žmonėms neatlygino, kadangi jai pačiai reikėjo pinigų, tačiau teismo metu žadėto ją atlyginti dalimis ir dėl padaryto nusikaltimo prisipažino labai besigailinti.
   Rasa pareigūnams detaliai papasakojo, kaip įsisuko į sukčiavimo tinklą. Praėjusiais metais savo vardu atsidarė banko sąskaitą ir ėmė vykdyti kalėjime sėdėjusio brolio nurodymus. Tuo metu brolis buvo Marijampolės pataisos namuose. Šis jai skambindavo arba rašydavo SMS dažnai iš skirtingų telefono numerių, tačiau ji iš balso pažindavo, kad tai brolis. Kalėjime sėdėjęs vaikinas sesės prašė „padėti“, aiškino, kad jam reikia pinigų, ir ji sutiko. Brolis buvo Rasai pažadėjęs, kad policijos pareigūnai jos niekur nekvies, kad viskas bus gerai. 

Aiškino, kad stengėsi dėl brolio

   Pasak Rasos, melagingų skelbimų apie parduodamus automobilius arba nuomojamus butus internete ji nėra talpinusi. Jos užduotis buvo tokia: Rasa brolio nurodymu paimdavo nepažįstamų vyrų atvežtus pinigus ir juos persiųsdavo per terminalus arba pašto perlaidomis. Jis jai parašydavo SMS žinute, kur tuos pinigus padėti, kokią sumą kam ir kur išsiųsti. 
   2018 m. lapkritį, kai jai buvo vežamos eurų kupiūros, Rasa žinojo, kad tai yra nelegaliai už sukčiavimus gaunami pinigai. Pinigai iš viso buvo atgabenti 3 kartus, per 3 dienas. Jai visada, prieš atvežant pinigus, paskambindavo, paklausdavo, kur ji yra. Paėmusi pinigus, ji gaudavo iš brolio žinutę, kur juos padėti: ten būdavo nurodyta vardas ir pavardė, kokia suma ir kaip persiųsti.    Pinigus Rasai atveždavo vis kitas asmuo. Dažniausiai pinigų perdavimai vykdavo vakare, tamsoje. „Kadangi buvo tamsu, tai neįsidėmėjo, kaip jis atrodo, matė, kad priekyje sėdėjo dar vienas vaikinas, tačiau neatpažino, kas ten toks. Jai padavė, jeigu gerai prisimena, 350 eur. 
   Paėmusi pinigus, ji jau žinojo, kad reikės susitikti ir kitam asmeniui paduoti pusę sumos. Tą vakarą ji susitiko netoli ,,Sicilijos“ kavinės su nepažįstamu vyru, jam atidavė pinigus. Trečią dieną vakare jai vėl paskambino vaikinas. Jie susitiko Gardino gatvėje. Atvažiavo dviese, išlipo vienas, padavė apie 400 eur. Paskambinęs brolis pasakė, kad labai greitai reikia persiųsti pinigus per terminalą. Rasa tuomet pervedė 100 eur. Kitą dieną likusius abiejų dienų pinigus, apie 470 eur, ji vėl persiuntė per terminalą įvairiomis pinigų sumomis, įvairiems žmonėms. Iš tų pinigų taip pat labai daug pirkdavo telefono sąskaitų papildymų, kuriuos persiųsdavo SMS žinute broliui“, - tai tik dalis Rasos pasakojimo apie „paramą“ kalėjime dienas leidusiam broliui. 
   Sukčiavimus druskininkietė baigė pernai prieš Kalėdas. Mergina prisipažino, kad visą laiką veikė brolio nurodymu. Brolis jai esą kaskart kartodavo, kad tai paskutinis kartas, tačiau visą laiką ją įtikindavo jam dar kartą padėti. 

Įvėlė ir draugės mamą

   Vienas iš Rasai pinigus vežiojusių jaunuolių pareigūnams detaliai išklojo, kaip jis įsisuko į šią aferą. Kalėjime tuo metu sėdėjusio Rasos brolio jis nepažįsta, tačiau 2018 m. spalio mėnesį jam į ,,Facebook” parašė kažkoks asmuo, kurio profilis buvo be jokios nuotraukos, pasivadinęs “tarp debesų” ar kažkaip panašiai. Nepažįstamasis jam pasiūlė užsidirbti pinigų. Sąlygos buvo tokios: jam yra pervedami pinigai, nuo 150 eur jam lieka 30, o kitus jis turi pervesti jo nurodytam asmeniui. Jis sutiko, tačiau pasakė, kad jo sąskaitoje yra minusas. Tuomet jis paprašė pas savo draugės mamą pasinaudoti jos sąskaita, pasakė, kad draugas turi pervesti pinigų. Gavęs sąskaitos numerį, jį nusiuntė „debesuotajam“ į feisbuką, kad persiųstų jam pinigų ir pasakytų, ką toliau su jais daryti. Į draugės mamos sąskaitą vaikinas gavo du pavedimus.   Pirmą kartą pinigus turėjo nuvežti į Druskininkus ir paduoti kažkokiai merginai. Nuvažiavus, jis net nelipo iš automobilio. Kartu važiavęs jo pažįstamas pamatė į susitikimo vietą ateinančią merginą, pasakė, kad ją žino ir jai paduos pinigus. Tai buvo ta pati, kalėjimo sėdinčio brolio nurodymus vykdžiusi Rasa. Vaikino pažįstamas padavė Rasai pinigus, kartu su ja parūkė, ir jie išvažiavo. Važiuojant namo, jaunuolio draugas jam atvėrė akis, kad jis susirašinėja greičiausiai su tos merginos broliu, kuris sėdi kalėjime. Tuomet jis ir sužinojo apie Rasos brolį, be to, jam tai patvirtino ir pats „debesuotasis“, parašęs į feisbuką, jog pinigus jis padavė jo seseriai ir prašė, kad, jei kviesis policija, niekur jos nekištų ir jokių parodymų apie ją neduotų. 
   Kitą dieną vaikinas vėl gavo pavedimą važiuoti į Druskininkus ir perduoti pinigus tai pačiai merginai. Po šios užduoties jis daugiau pinigų į draugės mamos sąskaitą negavo, kadangi moteris, prisijungusi prie savo sąskaitos, pamatė, jog pavedimai daryti skirtingų žmonių pavardėmis. Vaikinas išsigando ir parašė Rasos broliui, kad jis nori „rišti šį reikalą“ ir kad daugiau jam pinigų nepervedinėtų. 

Už riziką – 30 eurų

   Maždaug po dviejų savaičių pas vaikiną atvažiavo policija, pranešusi, kad yra gauti žmonių pareiškimai dėl sukčiavimo. Jaunuolis teisme pasakojo, kad į jo draugės mamos sąskaitą iš viso buvo pervesta du kartus po 150 eur. Jie apgautiems žmonėms grąžino pinigus, pervedė atgal juos į sąskaitas, iš kurių buvo gavę pinigus. Teisme vaikinas pasakojo, jog parašė kalėjime sėdėjusiam druskininkiečiui, Rasos broliui, kad šis daro nesąmones, apgaudinėja žmones ir t. t.. Šis jam pagrasino, kad viską ištrintų iš telefono, paliktų viską ramybėje ir niekam nieko nesakytų, nes Lietuva maža: jį susiradęs primuš ar kažką panašaus. Išsigandęs vaikinas viską ištrynė iš telefono ir net atsikratė pačiu telefonu. 
   Sumos, dėl kurių rizikavo į sukčiavimo tinklą įsukti jaunuoliai, buvo tikrai ne stebuklas, bet ko nepadarysi, kai tingisi mokytis ir dorai dirbti, bet maga smagiai pagyventi. „Jam sakė, kad nuo 100 Eur 30 Eur pasiliktų sau; bankomate nuėmė 300 Eur, 50 Eur pasiliko sau; gavo 400 Eur, 50 Eur pasiliko sau; paskutinį kartą, kuomet nuėmė 400 Eur, sau pasiliko 70 Eur“, - štai toks „atlyginimas“ buvo mokamas vadinamoms „kojoms“ – jaunuoliams, savo ir artimųjų sąskaitas naudojusiems svetimų pinigų „plovimui“.

Motinos pasakojimas

   Teisiamųjų suole atsidūrusios Rasos motina pasakojo, kad šįmet kovo 20 d. ryte pas ją į namus Liepų gatvėje pasibeldė policija: vykdydami teismo nutartį, pareigūnai atliko kratą. Druskininkietė prisipažino, kad jos dukra pragyvena iš našlaičio pašalpos bei vaiko pinigų, kuriuos moka valstybė, taip pat joms padeda jos vyras, kuris šiuo metu išvykęs dirbti į Vokietiją. Kad dukra paskutiniu metu turėtų daugiau pinigų, įsigytų kažkokių daiktų, ji sakė to nepastebėjusi. Jos sūnus šįmet sausio 1 d. išėjo iš kalėjimo ir išvažiavo: sakė važiuoja į Kauną, o po to važiuos į užsienį. Jai sūnus esą skambinęs, kad yra Vokietijoje, Berlyne, kad jam viskas gerai. Kuomet sūnus sėdėjo kalėjime, ji su juo bendraudavo laiškais, arba jis jai paskambindavo iš taksofono, tačiau druskininkietė žinojo, kad sūnus turėjo ir savo mobilaus ryšio telefoną, kol kratos metu jo neatėmė pareigūnai. Moteris pasakojo sūnui į kalėjimą siųsdavusi pinigus kas mėnesį, iš pradžių, kol dirbo, po 100 eur, po to - po 50. Kiek žino, dukra turi problemų su teisėsauga, moka kažkokią baudą kiekvieną mėnesį po 50 eur, kam moka, motina teisme aiškino nežinanti. Matė, kad pas dukrą yra pašto perlaidų čekių, klausė jos, kas čia yra, tačiau mergina atšaudavo, kad čia jai kažkas atsiuntė ir tiek.
   Druskininkų teismas lapkričio 5 d. priimtame nuosprendyje pabrėžė, jog patvirtinta įrodymais, kad Rasa laikotarpiu nuo 2018 m. lapkričio 4 d. iki 6 d., apgaulės būdu savo ir kitų asmenų naudai įgijo 1 tūkst. 200 eur, priklausančių automobilį iš sukčių bandžiusiam nusipirkti Jonui, taip pat 150 eur, kuriuos pervedė butą Vilniuje norėjusi išsinuomoti moteris. Pripažintai kalta dėl sukčiavimo Rasai teismas skyrė laisvės apribojimą 10-čiai mėnesių, įpareigojant nuteistąją per šį laikotarpį būti namuose nuo 24 iki 6 val., jeigu tai nesusiję su mokymusi ar darbu ir atlyginti priteistą 1 tūkst. 200 eur turtinę žalą.

„Druskonio“ inf.

 

  Policijos žinios 
APVOGĖ VIEŠBUTYJE 
Gruodžio 1 d. viešbučio K. Dineikos gatvėje kambaryje iš 34 metų vyro piniginės pavogta 1200 eur. Įvykis tiriamas.

SUSIDŪRĖ SU POLICININKU 
Lapkričio 29 d. rytą Druskininkuose, Palangos g., automobilis „Toyota Yaris“, vairuojamas 81 metų vyro, nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio automobilio „Audi A6“, vairuojamo tarnybos metu uniformuoto blaivaus Alytaus apskrities VPK pareigūno, ir susidūrė. Abu vairuotojai ir automobilio „Toyota Yaris“ keleivė nuvežti į ligoninę, kur po medikų apžiūros išleisti. Dėl šio įvykio pradėtas tyrimas.

AUTOAVARIJOJE NUKENTĖJO MOTERIS 
Lapkričio 29 d., apie 8 val., Druskininkų savivaldybėje automobilis Audi, vairuojamas blaivios 41 metų lazdijiškės, susidūrė su Audi, vairuojamu blaivaus 18-mečio druskininkiečio. Nukentėjo moteris, kuriai nustatyti kairės čiurnos abiejų kulkšnių lūžimai.

NETEISĖTOS SĄSKAITOS OPERACIJOS 
Lapkričio 28 d., apie 18 val., 47 metų druskininkietis gavo banko pranešimą, kad iš jo sąskaitos atlikinėjama nesaugi operacija. Patikrinus sąskaitą, pastebėta, kad elektroninės bankininkystės jo sąskaitoje neteisėtai atliktos trys operacijos.

SMURTAS PRIEŠ MOTINAS 
Gruodžio 3 d., apie 15 val., bendro naudojimo koridoriuje Gardino gatvėje neblaivus (3.45 prom. alkoholio) 28 metų vyras smurtavo prieš savo neblaivią (0.41 prom. alkoholio) 51 metų motiną. Lapkričio 27 d. bute Veisiejų gatvėje neblaivus 51 metų vyras smurtavo prieš savo 90 metų motiną. Įtariamieji buvo uždaryti į areštinę.

PaieškaAr pritariate nuomonei: "Vagia, bet ir miestui duoda"
Pritariu
Nepritariu
Tai nusikaltimas


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.