Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Savivaldybės darbuotojo puošmena sužalojo vaiką

   Jau savaitę miestas ūžia nuo šnekų apie nelaimę Nemuno krantinėje. Sunkus dekoratyvinis inkaras užvirto ant nusifotografuoti norėjusio vaiko. Gal likimo užgaida, bet tas vaikas buvo turistas rusas. Nemalonu. Bet tai galėjo nutikti kiekvienam. Nelaimė tiesiog laukė savo valandos.

Pranešė liudininkas


   “Druskininkuose didžiulis inkaras užvirto ant vaiko”, - tokios antraštės praėjusią savaitę glumino portalo delfi skaitytojus. Cituojame: “Kovo 27 d., ketvirtadienį, Druskininkuose, Nemuno upės prieplaukoje pastatytas didžiulis inkaras virto ant vaiko ir jį sužalojo”. Delfi skaitytojas pranešė, kad nelaimė įvyko apie 18.30 val., netoli M. K. Čiurlionio paminklo esančioje Nemuno prieplaukoje.
„Laisvai stovintis apie 1,8 m aukščio ir apie 300-400 kg sveriantis inkaras nukrito 8 metų vaikui ant kojos. Berniukas patyrė atvirą dešinės kojos lūžį, operuotas Druskininkų ligoninėje“, - informavo delfi skaitytojas ir įvykio liudytojas. 
   Delfi skaitytojas teigė, kad jo žiniomis, prieplauka ir inkaras priklauso privatiems asmenimis. Vasaros metu prieplauka veikia kaip kavinė-baras. Kol kavinė-baras neatidarytas, žmonės dažnai ateina pasivaikščioti į šią prieplauką.
   „Inkarą su kitų dviejų žmonių pagalba atkėlė nukentėjusiojo tėtis, kuris su šeima - žmona ir dviem vaikais, vaikščiojo Nemuno pakrante“, - dalijosi informacija skaitytojas.
   Anot įvykio liudytojo, po nelaimės kilo nesklandumų kviečiant greitąją pagalbą. 
   „Operatorė niekaip negalėjo nustatyti įvykio vietos, nes yra iš Alytaus ir nežino, kur Druskininkuose yra paminklas M. K. Čiurlioniui bei prieplauka, nekalbant jau ir apie vietos nustatymą nuotoliniu būdu. Greitoji pagalba atvyko per 10 min., o policija tik per 20-25 min., kai vaikas jau buvo pradėtas operuoti“, - pasipiktinimo dėl pagalbos neslėpė skaitytojas.
   „Iš nuotraukų matyti, kad inkaras buvo niekaip neįtvirtintas, t.y. neinkaruotas ir neįbetonuotas, tiesiog laisvas stovėjo savo svoriu ant keleto akmenų“, - pasakojo skaitytojas.
   Delfi portalui policijos pareigūnai patvirtino, kad iš Kaliningrado su šeima atvykęs berniukas išvežtas gydyti į Vilnių. Dėl patirtų sužalojimų pavojaus jo gyvybei nėra. Įvykio vietą stebi vaizdo kameros, kurios, anot pareigūnų, užfiksavo, kaip vaikas kelis kartus bandė užlipti ant inkaro, norėdamas, kad jį tėvai čia nufotografuotų. Tačiau inkaras krito ir prispaudė berniukui koją.
Policijos pareigūnai aiškinasi visas įvykio aplinkybes.

Kalbamės su savininku

   Kaip „Druskoniui“ tvirtino Druskininkų PK atstovas spaudai Edgaras Suchanekas, nukentėjusio berniuko šeima pareiškimo policijai nerašė. „Pareigūnai tiria įvykį, tikslina įvykio aplinkybes. Ikiteisminis tyrimas kol kas nepradėtas“, - praėjusią savaitę teigė E.Suchanekas. 
   Lietuvos saugios laivybos administracijos duomenimis, prieplauka „Naujasis uostas“, kurioje įvyko nelaimė, priklauso bendrovei “Eurolona”. Kam tiksliai priklauso ši bendrovė, greitai sužinoti nepavyko. Tačiau mūsų miestas mažas. Žmonės klega, jog “inkaras priklauso Svirskui”, “Svirsko inkaras sužalojo rusų vaiką” ir taip toliau. Na, nieko kito mums nebelieka – tik paklausti galimo paties istorijos dalyvio. Kadangi prieplauka yra galimai privatus savivaldybės tarnautojo Algirdo Svirsko artimųjų verslas, skambiname po darbo valandų. Kaip vystėsi pokalbis, pateiksime tuoj pat.
   - Norėtume apie istoriją su tuo inkaru paklausti, - savivaldybės Turto ir investicijų skyriaus vedėją Algirdą Svirską paklausėme, norėdami objektyviai išsiaiškinti situaciją.
   - Negaliu, - nuramino vedėjas. – Vyksta tyrimas, nieko negaliu apie jokius inkarus kalbėti.
   - Tačiau juk su jūsų šeima siejama bendrovė išsinuomojusi prieplauką, kur, kaip dekoratyvinis akcentas, stovėjo inkaras?
   - Dar kartą sakau. Negaliu nieko šnekėti. 
   - O kodėl jūs to inkaro neįbetonavote bei nepritvirtinote?
   - Cha, cha, cha. Negaliu nieko kalbėti. Jūs neteisybę rašote, kodėl jūs pilate purvus ant žmonių? Nu, kodėl?
   - Dabar mes klausiam. Duodam jums progą paaiškinti pačiam, kaip jums patogu.
  
- Nieko negaliu kalbėti. Taškas. 
   Ir tuoj pat, kaip savivaldybės darbuotojams dabar tapo įprasta, tarnautojas metė telefono ragelį.

Kalba verslo kaimynas

   Kad jau taip, ieškom artimiausių inkaro dislokacijos vietos kaimynų. Pasikalbėti sutiko bendrovės “Halsas” šeimininkas, netoliese užsiimantis laivybos verslu yra Vidmantas Malinauskas.
   -Jūsų prieplauka juk esate kaimynystėje tos vietos, kur buvo sužalotas turistų, miesto svečių, vaikas?
   -Taip, kaimynai. Tačiau kai aš perskaičiau respublikinėje žiniasklaidoje informaciją, kad policija į įvykio vietą atvažiavo tik po 25 minučių, apniko įvairios mintys. Kai man protokolą surašyti prireikia, tai nespėju įžengti į savo darbo vietą, kai atbėga pareigūnai. Galvoju, gal bandys užglaistyti tą istoriją.
   -Gal žinote, kodėl visas miestas tą paupio dekoraciją vadina “Svirsko inkaru”?
   -Taigi jie iš kažkur atsigabeno tą daiktą. Ta prieplauka, kiek aš žinau, savivaldybės darbuotojo A.Svirsko dukrai priklauso. Tačiau tą inkarą, aš pats mačiau, praėjusią vasarą pats A.Svirskas kėlė iš priekabos.
   -Bet tas inkaras, kaip paaiškėjo, ant “postamento” buvo tik padėtas, matyt, tikintis, jog jis išsilaikys dėl didelio savo svorio.
   - Na, greičiausiai. Aš praeidavau pro šalį ir nieko negalvodavau. Stovi, sau stovi. Tikėjausi, kad žmonės mąsto ne tik apie pinigus, bet ir apie praeivių saugumą. Bet kai inkaras nuvirto, paaiškėjo, jog niekur jis nebuvo pritvirtintas. Pažiūrėkit į iškart po to nelaimingo įvykio publikuotas nuotraukas – jokių buvusio įtvirtinimo likučių ant nugriuvusio inkaro nėra.
   -Beje, “Druskonis” norėjo paklausti ir paties A.Svirsko, kaip jis vertina tą įvykį.
   -Jis, manau, turbūt neatsakinės. Gal atostogavo? Taip juk paprastai ir būna, kai kažkoks nemalonus įvykis nutinka, tai suinteresuoti asmenys arba staiga suserga, arba išeina atostogų. Tokių daug pavyzdžių yra, net respublikiniu mastu. Taip daro Seimo nariai, tai žemesni tarnautojai irgi mokosi.
   - Bet jūs pats matėte, kad tas nelemtas inkaras nebuvo deramai pritvirtintas?
   - Darbininkų ten būdavo nuolat, nes jie įrenginėjo prieplauką. Bet kad inkarą kas nors būtų tvirtinęs, nemačiau. Tokiu atveju po griuvimo kyšotų kokios nors betono nuolaužos, armatūra, įtempimo trosai ar kas nors panašaus. Negaliu teigti, kad jis buvo neįtvirtintas, aš gi dieną naktį nesėdėjau šalia. Tik mačiau, kaip jį atgabeno ir kaip jis buvo pastatytas.

Kaimynas sprendė teisingai?

   Pasak Druskininkų policijos komisariato darbuotojo Edgaro Suchaneko, balandžio 7-ąją dėl šio įvykio buvo atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą, nesant nusikaltimo sudėties. Kaip jaučiasi nukentėjęs turistas vaikas? Prastai. Balandžio 3-iąją berniukui Vilniuje turėjo būti atlikta jau antra chirurginė operacija.
Policijos komisariato atstovas patvirtino, kad savivaldybės administracijos darbuotojas Algirdas Svirskas buvo iškviestas į policiją. Šiuo metu apie įvykį surinkta medžiaga perduota Druskininkų apylinkės prokuratūrai.

“Druskonio” inf.

 

  Rado ir lavoną, ir miegančią merginą
   Praėjusį mėnesį ugniagesiai mūsų savivaldybėje gesino 6 gaisrus, skubėjo į 17 gelbėjimo darbų.

    Prasidėjo nuolatinė pavasarinė bėda – nesupratingi žmonės degina sausą žolę. Štai kovo 10 dieną Neravų g. 26 išdegė 2 a žolės, 13 dieną Gerdašiuose nusvilo 20 a, Drapaliuose – net 3 ha žolės, 14 dieną Ringeliškės kaime nudegė 80 a žolės ir 20 a miško paklotės, tame pačiame kaime kovo 28 d. vėl išdegė 15 a žolės, 31 dieną Švendubrėje nusvilo 4 ha žolės ir 6 a miško paklotės.
   Rimtas gaisras kovo mėnesį siautė tik vienas. 23 dieną Ratnyčioje užsiliepsnojo M.K.Čiurlionio g. 139 namas, priklausantis bendrovei “Toimax”. Apdegė laiptinė, laiptai, apdaila, sienos, grindys. Aprūko antrojo aukšto patalpos, kompiuterinė technika ir kai kurie dokumentai buvo sulieti vandeniu gaisrą gesinant. Pastatas buvo apdraustas. Savininkai įvertino, jog nuostoliai už sugadintą turtą siekia 3 tūkst. litų. Labiausiai tikėtina, kad nelaimę sukėlė gedimas senoje pastato elektros instaliacijoje.
   Apie neeilinę ugniagesių gelbėjimo operaciją, kai kovo 2 dieną priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai iš purvo gniaužtų vadavo įstrigusią stirną, “Druskonis” jau rašė. Kovo 4-ąją gelbėtojų laukė dar sudėtingesnis išbandymas. Buvo gautas pranešimas, jog Neravų g. 3 kiemo šulinyje įkritęs žmogus. Ten buvo rastas 95-erių metų V.K. Ugniagesiai kopėčiomis nusileido į šulinį ir gelbėjimo virvėmis ištraukė bejėgį senolį. Vyras buvo perduotas skubiai atvykusiems medikams, tačiau atgaivinti jo jau nepavyko.
   Kovo 9-ąją kelyje Leipalingis-Druskininkai, netoli Kaziulių kaimo, įvyko autoavarija. Gelbėtojai buvo iškviesti ištraukti sumaigytoje mašinoje užspausto žmogaus. Kol jie atvyko, policininkams pavyko nukentėjusįjį išvaduoti, tad ugniagesiams beliko atjungti automobilio akumuliatoriaus laidus.
   Audrą, kovo 15-ąją praūžusią kurorte ir jo apylinkėse, prisimena visi. Tądien neatsipūsdami plušo ir gelbėtojai. Daugiausiai jiems teko šalinti ant važiuojamosios kelio dalies užvirtusius medžius – Krėvės g. 1, Kudirkos g., Sausojoje g., kelio Druskininkai- Leipalingis 4-ajame km, kelio Leipalingis-Merkinė 10-ajame km, kelio Druskininkai-Liškiava 2-ajame km, kelio Leipalingis-Seirijai 4-ajame km. Rimčiausia nelaimė tą dieną įvyko Maironio g. 2, prie “Belorus” sanatorijos, kur pora medžių užvirto ant kelio, prispausdami ir du automobilius. Kitą dieną, kovo 16-ąją, kelyje Drapaliai-Brazdžiūnai ant važiuojamosios kelio dalies nusivertė net 7 vėjo nulaužti medžiai.
   Kovo 22 dieną ugniagesiai iš Gardino g. 34 padėjo išnešti sunkų ligonį. Kovo 29-ąją policininkai paprašė gelbėtojų pagalbos atidaryti duris Gardino g. 80. Buvo kilę įtarimų, jog bute gali būti negyvas žmogus. Įtarimai pasiteisino – laužtuvo pagalba patekę vidun, ugniagesiai aptiko 38 metų R.J. lavoną.
   Kartais ir baisiausi nuogąstavimai nepasiteisina. Taip nutiko kovo 30-ąją, kai pagalbos kreipėsi vaikinai, kurių į butą Ateities g. 7 neįsileido mergina. Jaunuoliai baiminosi, kad jų draugė gali nusižudyti. Bent taip jie paaiškino priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrams. Kopėčiomis ugniagesiai užkopė iki 8-ojo aukšto, kuriame gyvena mergina, pateko į butą ir rado ją miegančią. 

“Druskonio” inf.

 

  Nevalia užimti valdiškos pamiškės
“Gerb. redakcija,
rašau jums kelių žmonių vardu, nes mes negalime žiūrėti, kaip teršiamas miškas Ratnyčioje, M.K.Čiurlionio gatvėje. Prie privačių gyvenamųjų namų miške tikra betvarkė – krūvomis sukrautos malkos, pūpso kaip grybai ir gadina vaizdą. Mes visi mišką valom, o kiti teršia, ypač prie namo Nr.167. Mes jau daug kur kreipėmės, bet niekas nieko nesiima. O ateina pavasaris, sužaliuoja medžiai, bet visą vaizdą gadina šiukšlės. Gal tik jūsų dėka bus viskas sutvarkyta?
                                 Iš anksto dėkoju - Gitana Rabačiauskienė”

   Laišką perdavėme Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Alytaus teritorinio poskyrio Druskininkų padalinio inspektoriui Juozui Česnulevičiui. Pareigūnas nuvyko į pranešime nurodytą vietą ir aptiko, jog pora gyventojų rietuvėse sukrautas malkas iš tiesų laiko ne savo kieme, o valstybiniame miške. Šie žmonės buvo įspėti. Netrukus malkas jie susivežė į savo kiemus, o pamiškę sutvarkė. “Pats buvau nuvažiavęs po poros dienų, - sakė J.Česnulevičius, - ir viskas buvo sutvarkyta. Vienas dar skambino, tikslinosi, norėjo palikti malkas miško pakrašty, paaiškinau, jog tai ne jo privati valda, o valstybinis miškas. Tad nevertėtų ieškoti bėdos ginčijantis, nes už tokius dalykus gresia administracinė atsakomybė. Žmogus suprato ir susitvarkė”.

“Druskonio” inf.


PaieškaR.Malinauskas įpareigotas nugriauti tvorą ir atlaisvinti 25 a užimtos valstybės žemės.Kaip galvojate
Meras tvorą nusigriaus pats
Nugriauti privers tik teismas
Viskas bus kaip ir buvę
Man tai nerūpi


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai ir durys

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.