Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Priimtas nuosprendis didžiulėje kontrabandos byloje

                                                          LNK reportažo stop kadras

   „Kaune nuteisti didžiulę cigarečių kontrabandą gabenę vyrai. Bylos duomenimis, sulaikytų rūkalų vertė siekia beveik 300 tūkst. eurų, - apie rezonansinę bylą, kurioje figūruoja ir druskininkiečių pavardės, neseniai pranešė televizijos kanalas LNK. - Aibe nusikaltimų kaltinti vyrai sulaukė atpildo. Kauno apygardos teismas paskelbė, kad Tomas Matulevičius, Povilas Vilkelis ir Tomas Mažutavičius - kontrabandininkai. Matulevičiui ir Mažutavičiui skirtos 9 tūkst. eurų baudos, Vilkeliui – 11 tūkst. eurų bauda. Be to, jie privalės apmokėti maždaug 250 tūkst. eurų dydžio Vilniaus teritorinės muitinės ieškinį. Tiek priskaičiuota privalomų sumokėti mokesčių. Kitiems kaltinamiesiems teismas nebuvo toks griežtas. Liudą Vaisietą nutarta atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, skiriant tik 50 valandų nemokamų darbų, o Kęstutį Vaisietą ir Pavelą Andriejuką teismas išteisino dėl visų kaltinimų“. Tačiau druskininkiečiams gerai pažįstamam Liudui Vaisietai džiūgauti dar ankstoka: Kauno apygardos prokuratūra „Druskoniui“ patvirtino dėl L.Vaisietos apskundusi nuosprendį Lietuvos apeliaciniam teismui.

Lyg Holivudo trileryje


   Apie 2014 m. balandžio 17 d. naktį šalia Druskininkų savivaldybės sulaikytą milžinišką kontrabandos kiekį tuomet minėjo visos šalies žiniasklaidos priemonės. „Lyg Holivude nufilmuota sėkminga pasieniečių operacija: sulaikė 12 įtariamųjų, 7 automobilius ir milijoninės vertės krovinį“, - naujienų portalas www.15min.lt rašė apie Druskininkų apylinkėse pasieniečių surengtą vieną sėkmingiausių pastarojo meto prieš kontrabandą nukreiptų operacijų. Jos metu buvo sulaikyta nelegalių rūkalų už beveik milijoną litų, 3 mikroautobusai ir 4 lengvieji automobiliai. Pasieniečiai sulaikė ir į areštinę uždarė 12, įtariama, su šia kontrabanda susijusių asmenų. Bandydamas pasprukti nuo pareigūnų vienas jų automobiliu trenkėsi į medį ir susižalojo.
   2014 m. balandžio 17 d. naktį Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinės pasieniečiai Varėnos rajone, ant Dūbo ežero kranto, aptiko mikroautobusą „Fiat Ducato“ su priekaba. Jis buvo prikrautas baltarusiškų cigarečių dėžių. Įtarta, kad krovinys ką tik galėjo būti atplukdytas į Lietuvą Dūbu, kurio viduriu čia eina siena su Baltarusija. Sekti karštais pėdsakais į šią vietovę iškart buvo sutelktos gausios Varėnos rinktinės pasieniečių pajėgos, atkirtusios aplinkinius kelius. Rajoną ėmė tikrinti ir VSAT kinologai su tarnybiniais šunimis. Žvalgybai iš oro buvo pasitelktas VSAT sraigtasparnis „Eurocopter 135“ su specialia įranga. Pagalbos paprašyta ir Druskininkų policijos. Netrukus ant Dūbo kranto pasieniečiai rado guminę valtį su varikliu, tuščią automobilį „Audi Allroad“ ir cigarečių dėžių prikrautą mikroautobusą „Volkswagen Multivan“. Vėliau suskaičiuota, kad šioje vietoje VSAT pareigūnams į rankas pateko 245 dėžės, iš viso 122 tūkst. 500 pakelių cigarečių „Fest 7“ ir „Minsk 5 Super Slims“. Jų vertė Lietuvoje su mokesčiais siekė 931 tūkst. litų. Persekiojant su šiuo kroviniu susijusius asmenis, netrukus VSAT sraigtasparnio pilotai iš oro Druskininkų savivaldybės Mašnyčių kaimo ribose užfiksavo įtartiną automobilį „Renault Clio“. 
   „Renault Clio“, virš kurio pakibo pasieniečių sraigtasparnis, kelyje Merkinė–Druskininkai persekiojo policijos pareigūnai. Bėglio greitis siekė apie 180 km/val. Matydamas, kad atsiplėšti nepavyks, „Renault Clio“ vairavęs asmuo netoli Grūto kaimo pabandė nuo pagrindinio kelio nusukti į mišką. Ten jis nesuvaldė mašinos ir trenkėsi į pušį. Įvykio metu vairuotojas, kaip paaiškėjo vėliau, 32-ejų Druskininkų savivaldybės gyventojas, susižalojo veidą ir patyrė sumušimų. Jis buvo nugabentas į Druskininkų ligoninę, kur medikai nukentėjusiajam susiuvo kirstines žaizdas ir suteikė kitą skubią pagalbą. 
   Miške netoli Mašnyčių bei Grūto iš oro pilotai dar pastebėjo keliukais sprunkantį „Volkswagen Golf“. Šįsyk apsieita be persekiojimo ir avarijų. Netrukus „Volkswagen Golf“ kelią užblokavo pasieniečių automobiliai. Buvo sulaikytas vairuotojas, 49-erių Druskininkų savivaldybės gyventojas. Toliau operacija tęsėsi kelyje ir miške prie Druskininkų savivaldybės Randamonių kaimo. Sraigtasparnio pilotų susektus mikroautobusą „Volkswagen Transporter“ ir automobilį „Volkswagen Vento“, VSAT pareigūnams irgi pavyko užblokuoti. Iš jų pasieniečiai ištraukė ir ant žemės suguldė 10 Vilniaus apskrities gyventojų. Daugumos jų amžius – apie 30 metų. 

Įžūlumas ir mastas pribloškė net pareigūnus

   „Dūbo kaime prasidėjusi ir vėliau aplinkiniuose miškuose tęsusis kontrabandos ir jos gabentojų sulaikymo operacija, šaltinių teigimu, savo įžūlumu ir mastais pribloškė net operacijoje dalyvavusius pareigūnus, - naujienų portale www.15min.lt publikuotame straipsnyje netrukus po įvykio rašė žurnalistė Vilma Danauskienė. - 15min.lt šaltinių teigimu, kontrabandininkai greičiausiai turėjo savo informatorių Varėnos rinktinėje, mat “operaciją” pradėjo tuomet, kai sulaukė pasieniečių sargybų ekipažo apsilankymo minėtame ruože: patikrinęs pasienio ruožą ties Dūbo ežeru, Druskininkų pasienio užkardos sargybos ekipažas grįžo atgal. Tą naktį Druskininkų pasienio užkardos saugomame valstybinės sienos ruože ties Dūbo ežeru nebuvo suplanuotas nuolatinis sargybų posto budėjimas. Tuo tarpu toliau esančią atkarpą saugojusių Kabelių pasienio užkardos pasieniečiams naktinis budėjimas buvo suplanuotas taip, kad jų patrulis nepasiektų Druskininkų pasienio užkardos ir Kabelių pasienio užkardos pareigūnų saugomo ruožo susikirtimo vietos. Lietuvos – Baltarusijos valstybės sienos atkarpoje tąnakt buvo likusi apie 5 kilometrų ilgio spraga, kurioje keletą valandų nepatruliavo nei Druskininkų, nei Kabelių pasienio užkardų sargybų postai. Būtent “švarioje” nuo pasieniečių atkarpoje kontrabandininkai vykdė savo nusikaltimą – iš Baltarusijos ežeru gumine valtimi plukdė cigarečių dėžes į Lietuvą. Kontrabandininkai buvo gerai pasirengę ir organizuoti – pakrantės vieta, kurioje buvo į krantą ištraukiamos dėžės su rūkalais, kontrabandininkų buvo apdairiai prismaigstyta vadinamųjų “ežių”, kad netikėtai atvykę pasieniečių automobiliai susibadytų padangas ir nepajėgtų pasivyti sprunkančių įtariamųjų. Nesitikėję pareigūnų šturmo, kontrabandininkai nespėjo atsikratyti ir nusikaltimui naudotomis techninėmis priemonėmis – racijomis, mobiliaisiais telefonais (jų pas kiekvieną iš sulaikytųjų rasta po keletą). Kai kuriuose sulaikytuose automobiliuose bagažinėje rasti ir keliui pertverti naudojami “ežiai”. 15min.lt šaltinių duomenimis, dar apie 50 dėžių rūkalų, kurių, spėjama, užklupus pareigūnams gauja nespėjo perplukdyti į Lietuvą, vėliau kitame Dūbo ežero krante aptiko ir baltarusių pasieniečiai“.”

Trys prisipažino kaltais 

   Apie tai, jog Kauno apygardos teismas liepos 20 d. priėmė nuosprendį šioje rezonansinėje byloje, neseniai buvo pranešta LNK žiniose. „Kaune nuteisti didžiulę cigarečių kontrabandą gabenę vyrai. Bylos duomenimis, sulaikytų rūkalų vertė siekia beveik 300 tūkst. eurų, - informavo televizijos kanalas LNK. - Aibe nusikaltimų kaltinti vyrai sulaukė atpildo. Kauno apygardos teismas paskelbė, kad Tomas Matulevičius, Povilas Vilkelis ir Tomas Mažutavičius - kontrabandininkai. Matulevičiui ir Mažutavičiui skirtos 9 tūkst. eurų baudos, Vilkeliui – 11 tūkst. eurų bauda. Be to, jie privalės apmokėti maždaug 250 tūkst. eurų dydžio Vilniaus teritorinės muitinės ieškinį. „Jie viso ikiteisminio tyrimo metu neprisipažino, teisme pakeitė savo poziciją, pateikė tam tikrą versiją ir prisipažino darę šį nusikaltimą, aiškindami, kad organizatorius buvo Baltarusijos pilietis, - sakė prokuroras Arvydas Rusteika. - Ikiteisminis tyrimas ir prokuroras tokia jų versija dėl organizatoriaus nepatikėjo“. Kitiems kaltinamiesiems teismas nebuvo toks griežtas. Liudą Vaisietą nutarta atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, skiriant tik 50 valandų nemokamų darbų, o Kęstutį Vaisietą ir Pavelą Andriejuką teismas išteisino dėl visų kaltinimų“. 
   Pasak prokuroro A.Rusteikos, visi kaltinamieji neprisipažino tyrimo metu. „Iš esmės rėmėmės netiesioginiais įrodymais bei rastais pėdsakais automobiliuose. Bet kai teisme trys iš jų pakeitė poziciją, prisipažino ir prisiėmė kaltę sau, tai jie jau turėjo galimybę paaiškinti, iš kur automobiliuose atsirado tų likusiųjų trijų DNR pėdsakai. Dviejų atžvilgiu buvo mažiau tų pėdsakų – vieno iš jų tik pirštinė rasta. Dėl to, kad trys prisiėmė sau kaltę, kitiem trim lengviau buvo neigti ją. Nes jau tada tie trys prisipažinę turėjo galimybę kažkaip paaiškinti tų neprisipažinusiųjų pėdsakų atsiradimą transporto priemonėse“, - „Druskoniui“ minėjo prokuroras A.Rusteika. Anot prokuroro, įvykyje dalyvavo daugiau žmonių: „Kai pareigūnai privažiavo prie tų automobilių, ir jie visi išsilakstė, racijos liko įjungtos, tai girdėjosi balsas, kuris vardino: „Pirmas, antras, trečias, ketvirtas, penktas, šeštas, septintas – išsilakstom, nes atvažiavo pareigūnai“. Bent septyni turėjo būti mažiausiai“. 

Teisme pateikė savo versiją

   Teisme trys kaltinamieji - Tomas Matulevičius, Povilas Vilkelis ir Tomas Mažutavičius prisipažino kaltais, padarę kontrabandą ir neteisėtai disponavę akcizais apmokestinamomis prekėmis. P.Vilkelis teismui pateikė štai tokią įvykio versiją. Baltarusijoje jis esą susipažino su vyriškiu vardu Sergėjus, kuris jam ir pasiūlė iš Baltarusijos per Lietuvos sieną gabenti cigaretes ir taip užsidirbti apie 15 tūkst. JAV dolerių. Baltarusis jam perdavė apie 6 tūkst. JAV dolerių, už kuriuos jis Lietuvoje nupirko aštuonias radijo stoteles, valtį su varikliu, akumuliatorių ir priekabą, kuria Sergėjus jam leido naudotis, todėl ją ir užregistravo savo vardu. Trijulė nurodė, kad iš vakaro jie su baltarusiu buvo nuvykę apsižiūrėti į įvykio vietą. Sergėjus jiems esą išdalino radijo stoteles, o vienam, turėjusiam saugoti vietos, kurioje bus kraunamos cigarečių dėžės, perimetrą, padavė ir dvi priverstinio automobilių stabdymo juostas „ežys“. Jie buvo persirengę maskuojančiais rūbais, turėjo pasiėmę pirštines, veidą maskuojančias kaukes. Į vietą, kurioje bus vykdoma kontrabanda, vyrai išvyko keturiais automobiliais. Kiek atokiau su automobiliu „Renault Clio“ vienas iš jų pasiliko stebėti, saugoti aplinką ir, esant pavojui, per radijo ryšį pranešinėti kitiems nusikaltimo bendrininkams. Kiti trise nuvažiavo prie Dūbo ežero pakrantės, prie iš anksto sutartos vietos, kur Sergėjui susisiekus radijo ryšiu, iš kito kranto gumine valtimi atplaukė kauke veidą maskuojantis ir rusiškai kalbantis žmogus. Jis per 3-4 kartus iš Baltarusijos pergabeno cigarečių dėžes, kurias visi trys, padedant ir cigaretes atgabenusiam vyriškiui, krovė pirmiausiai į mikroautobusą„Fiat Ducato“ su priekaba, po to į „VW Multivan“. Pakrovus Fiat-ą su priekaba ir nuvažiavus nuo pakrantės kelis šimtus metrų, sprogo automobilio padanga. Bandant ją pakeisti, vyrai išgirdo ir pamatė link jų artėjantį pasieniečių automobilį. Supratę pavojų, trijulė išsibėgiojo į skirtingas puses. Du iš jų namo grįžo pėsčiomis. Nuo pasieniečių miško keliukais bandęs pasprukti automobilio „Renault Clio“ vairuotojas nesuvaldė automobilio ir trenkėsi į medį.
   Kauno apygardos teismo išteisintas druskininkietis Kęstutis Vaisieta aiškino, kad tuo metu, kai jį sustabdė pareigūnai, jis esą grįžinėjo iš žvejybos. Dėl jo automobilyje rastos radijo ryšio stotelės su nustatytu atitinkamu dažniu, jis teisme aiškino, jog radijo stotelę įsigijo turguje, o būtent tokiu radijo dažniu buvo sutaręs susisiekti su iš Baltarusijos atvykstančiu vairuotoju, iš kurio žadėjo pirkti kurą. Dėl įvykio vietoje buvusio automobilio „Audi Allroad“ viduje rasto dantų krapštuko su jo DNR druskininkietis aiškino, kad yra važiavęs su jo sūnaus Liudo draugo automobiliu ir jame galėjo palikti dantų krapštuką. 
   Teismo posėdžio metu aiškindamas dėl DNR pėdsakų, Liudas Vaisieta teisme dėstė, kad „po dažasvydžio varžybų jį mikroautobusu parvežti atvažiavo jo draugas P.Vilkelis, su kuriuo važiuodamas, nors ir būdamas sportininkas, buvo šiek tiek išgėręs ir, matyt, parūkė bei pamiršo automobilyje su savimi turėtus daiktus, kurie ir buvo rasti įvykio vietoje“. L.Vaisieta neneigė, kad buvo kartu su draugu, kada jis pirko valtį ir radijo stoteles, tačiau „su juo vyko tik kaip pakeleivis, nes tuo pačiu jį P.Vilkelis nuvežė ir jo reikalais“. 

Skyrė 50 val. nemokamų darbų 

   Kaip rašoma teismo nuosprendyje, L.Vaisieta pripažino, kad jis „2013 m. lapkričio 13 d., pirkdamas automobilį „Audi Allroad“, suklastojo tikrus dokumentus – „2013-11-13 transporto priemonės pirkimo – pardavimo sutartį“ – du egzempliorius, kuriuose automobilio pardavėjui Z.Ž. žodžiu nurodė skiltyje „Pirkėjas“ įrašyti automobilio pirkime - pardavime nedalyvavusio T. M. duomenis, skiltyje „Transporto priemonę pirko“ žodžiu nurodė įrašyti automobilio pirkime - pardavime nedalyvavusio T. M. vardą, pavardę ir pasirašė grafoje „parašas“ ties pavarde „T. M.“ išgalvotu T.M. parašu”. 
   Teismo metu buvo gautas Liudo Vaisietos ir jo asmeninio sporto trenerio R. G. prašymas L.Vaisietą perduoti pagal laidavimą be užstato. Prašymuose nurodyta, kad „L.Vaisieta yra kruopštus ir disciplinuotas sportininkas, veda labai sveiką gyvenimo būdą, neturi jokių žalingų įpročių, nuo 2015 m. priklauso Lietuvos fitneso rinktinei, pergyvena dėl jo padaryto nusikaltimo, numatyto BK 300 str. 1 d., padarė išvadas, baudžiamasis procesas dėl padarytos nusikalstamos veikos jam yra efektyvi priemonė, kuri jį paveiks taip, kad jis ateityje nebedarys naujų nusikalstamų veikų“. R.G., kuris teismo prašė būti paskirtas L.Vaisietos laiduotoju, nurodė, kad yra susituokęs, turi du vaikus, dirba treneriu, yra neteistas, nebaustas, L.Vaisietai yra autoritetas ir gali padaryti jam teigiamą įtaką. Kaip rašoma Kauno apygardos teismo teisėjo R.Antanaičio priimtame nuosprendyje, L.Vaisietą, padariusį nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 300 str. 1 d. (dėl automobilio pirkimo – pardavimo sutarties suklastojimo ir disponavimo), LR BK 40 str. 1 d. ir 2 d. numatytu pagrindu atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės ir perduoti R.G. atsakomybėn pagal laidavimą be užstato vieneriems metams šešiems mėnesiams, ir baudžiamąją bylą nutraukti“.
   L.Vaisietai teismas paskyrė ir baudžiamojo poveikio priemonę – 50 val. nemokamų darbų, juos atlikti per 3 mėnesius sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose valstybinėse ar nevalstybinėse įstaigose bei organizacijose. 
   Druskininkiečiams gerai pažįstamam Liudui Vaisietai dar ankstoka džiaugtis dėl minėto Kauno apygardos teismo nuosprendžio, kuriuo nutarta jį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, skiriant tik 50 valandų nemokamų darbų: prokuratūra „Druskoniui“ patvirtino dėl L.Vaisietos apskundusi šį nuosprendį Lietuvos apeliaciniam teismui.
   „Apskųsta dėl Liudo Vaisietos. Mūsų nuomone, teismas neatsižvelgė į įrodymus, - „Druskoniui“ minėjo Kauno apygardos prokuroras Arvydas Rusteika. - Skundėme dėl kontrabandos ir dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Ten daugiau tų kaltinimų buvo – ir sienos perėjimas, ir naudojimasis vogtu automobiliu, numeriai klastoti, sunku tai buvo įrodyti, to neįrodėm. Teismas išteisino, tai neskundėm. O dėl šių dviejų skundėm, kadangi dviejuose, atskirai stovinčiuose automobiliuose, kuriuose buvo rastos cigaretės, ir lengvajame automobilyje, kuriame nebuvo cigarečių, bet kuriuo atvyko kontrabandą gabenę asmenys, buvo rasti L.Vaisietos DNR pėdsakai. Tai mūsų pagrindinis motyvas, kad trijuose nusikaltimo vietoje buvusiuose automobiliuose rasti pėdsakai. Be to, L.Vaisieta kartu su vienu iš nuteistų asmenų kartu dalyvavo perkant radijo ryšio priemones, liaudiškai kalbant, racijas – aštuonias, iš kurių dvi buvo rastos nusikaltimo vietoje, taip pat kartu su tuo asmeniu dalyvavo perkant priekabą. Pardavėjai nurodė, kad jie pirko abu, kartu dalyvavo pokalbyje, kartu pirkime, tik tiek, kad pirkimas buvo apiformintas to kito asmens vardu. L.Vaisieta tai neigė“. 
Kada šios bylos imsis Lietuvos apeliacinis teismas, kol kas neaišku. 

„Druskonio“ inf.


PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.