Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Gal reikės mokėti ir už vaikščiojimą šaligatviais?
   Nežinojote? Druskininkų valdžia maloningai mums leido nuolat ir nemokamai žingsniuoti miesto šaligatviais. Sakote, kažkoks absurdas? Na, pasirodo, ne – tokią žinią savivaldybė neseniai paskelbė savo propagandinio leidinio manodruskininkai.lt internetiniame tinklapyje.
   Daugeliui pro akis neprasprūdo išdidus straipsnelis “Rekonstruota susidėvėjusi gatvės danga, šaligatviai pritaikyti žmonių su negalia eismui”. Jame rašoma apie 162 metrus sutvarkytos M.K.Čiurlionio gatvės. Rekonstruota atkarpa nuo įvažiavimo prie gyvenamojo namo Nr.83 iki pirminės sveikatos priežiūros centro (poliklinikos), esančio šios gatvės Nr.82. Šis projektas kainavo beveik 314 tūkst. litų: dalį pinigų skyrė valstybė, dalį – Europos regioninės plėtros fondas, likusius atseikėjo Druskininkų savivaldybė.
   Anot straipsnelio, tai “leidžia ne tik sutrumpinti kelionės automobiliu laiką rekonstruota gatvės dalimi iki 6,18 proc., bet ir skatina tolygų miesto gyventojų gerovės ir gyvenimo kokybės lygio augimą bei sudaro palankias sąlygas reguliariam turistų srautų didėjimui”.
   Toliau nustebę skaitome: “Projekto metu sukurtas turtas nuosavybės teise priklauso Druskininkų savivaldybei, tačiau juo nuolat ir neatlygintinai gali naudotis tiek Druskininkų gyventojai (moksleiviai, aptarnavimo ir paslaugų sferoje dirbantieji, pensininkai), tiek ir miesto svečiai (poilsiautojai, turistai, atvykusieji gydytis ar reabilitacijai)”. Štai tau! Pasirodo, kurortas, jo gatvės ir šaligatviai priklauso ne mums visiems – jo gyventojams, o savivaldybės klerkams, keliasdešimčiai žmonių, sėdinčių valdžios kabinetuose. Ir jie dabar kilniadvasiškai leidžia mums su jumis dykai naudotis savo miesto gatvėmis bei šaligatviais. Reikia suprasti, kad turėtumėm džiaugtis, jog nereikia pirkti bilieto ar susimokėti kur nors prie šlagbaumo, užtvėrusio kelią? “Ar mes dabar jau turime dėkoti, kad leidžiama vaikščioti Druskininkų šaligatviais?”, “Ar kada nors buvo draudžiama jais vaikščioti?”, - šita žinutė neprasprūdo pro viską pastebinčių socialinių tinklų skaitytojų akis ir sukėlė jiems nemažai nusistebėjimo.
   “Projekto įgyvendinimas glaudžiai susijęs su nediskriminavimo ir lygių galimybių principų užtikrinimu, - rašoma straipsnelyje. - Rekonstravus M.K.Čiurlionio gatvės atkarpą, sukurtais rezultatais nuolat ir neatlygintinai gali naudotis visos projekto tikslinės grupės (Druskininkų gyventojai: moksleiviai, aptarnavimo ir paslaugų sferoje dirbantieji, pensininkai; miesto svečiai: poilsiautojai, turistai, atvykusieji gydytis ar reabilitacijai; neįgalieji) nepriklausomai nuo jų lyties, amžiaus, religijos ar tikėjimo, socialinės padėties, negalios, pažiūrų, seksualinės orientacijos, tautybės ar rasės. Projekto tikslinėms grupėms užtikrintos vienodos galimybės naudotis ekonominio ir socialinio vystymosi rezultatais – turėti švarią, saugią ir sveiką aplinką”. 
   O kuo čia dėta lytis, amžius, religija ar seksualinė orientacija? Ar įsivaizduojama kokia nors diskriminacija dėl vaikščiojimo viešais miesto šaligatviais? Interneto skaitytojai socialiniuose tinkluose negali atsistebėti: “Ar kada nors buvo draudžiama gatvėmis vaikščioti tik tam tikros lyties, amžiaus, tikėjimo, socialinės padėties, negalios, pažiūrų, seksualinės orientacijos, tautybės ar rasės žmonėms?”, - skelbiamu absurdu negali patikėti jie.
“O “Dainavos” sodų bendrijos, kuri prie “Eglės” sanatorijos, gyventojai, seniai besiskundžiantys sugadintomis ir sudarkytomis gatvėmis? Ar jie turi teisę turėti švarią, saugią ir sveiką aplinką?”
“Kaip kelių remontas susijęs su aukščiau išvardintų nediskriminavimo ir lygių galimybių principų užtikrinimu?”.
   Mes atsakyti į šiuos klausimus negalime. Matyt, paaiškinti pajėgūs tik tokią informaciją sukurpę savivaldybės tarnautojai. Ir tegul pažada, kad užtvarų prie šaligatvių nestatys ir bilietų jais vaikščioti pirkti neprivers.

“Druskonio” inf.

 

  Kas tas - baibokėlis?
   Ruduo, o saulutė dar šildo, džiugina akis ir šildo sielą. Važiuoju dviračiu per savo gražų miestelį ir džiaugiuosi, kad esu lietuvis, kad gyvenu ir dirbu Druskininkuose jau 25 metus. Tik liūdina tai, kas vyksta pasaulyje. Ukrainoje karas, žūsta taikūs gyventojai, bet taip ir „neaišku“, kas kariauja, kas tie žali „žmogeliukai“(labai sunku juos vadinti žmonėmis), norisi vadinti baibokėliais. Ir čia pat pagalvoju, ar tokių baibokėlių nėra šalia mūsų. Ne, tai ne tie, kurie šaudo, žudo čia pat, bet tie, kurie nemąsto, negerbia šalia esančio žmogaus. Ar žmogus, kuris nesilaiko eismo taisyklių, važiuodamas už ženklo „Gyvenamoji zona“ greičiau nei 20 km/h, sukeldamas pavojų kitiems žmonėms,- ne baibokėlis? Ar kaimynas, iš viršutinio aukšto metantis maisto atliekas per langą ir manantis, kad lesina paukščiukus, nesusimąstydamas, kad kaimynui, kuris gyvena pirmame aukšte, ta musių veiselynė ir smarvė atrodo bjauriai. Ar tai ne baibokėlis?
   Ar ne baibokėlis tas, kuris savo automobilį kieme pastato ant šaligatvio taip, kad pėsčiajam praeiti galima tik išėjus į važiuojamąją dalį. Ar ne baibokėliai tie, kurie šiukšles atneša iki konteinerio ir palieka ,,kiaukėms“ išdraskyti ir išnešioti po kelią bei gražiai prižiūrėtą veją. Ar ne baibokėlis..............?
   Nesinori toliau vardinti baibokėlių rūšių. Čia sustokime ir pasvajokime, kaipgi būtų gražu, jei mes sugebėtume pamatyti liūdną žmogų ir jam padėti nuoširdžia užuojauta, patarimu. Kaip būtų gera, jeigu pamatę kaimyną, keliantį sunkų krovinį iš mašinos bagažinės, pasiūlytume pagalbą, o nežiūrėtume per langą spręsdami didelį uždavinį, o ką gi jis ten parvilko? Ar negyventume geriau, jeigu stengtumėmės būti bent truputį geresni jau rytoj?
Atsiprašau tų, kurie pasijutote baibokėliais, bet visada galime pasitaisyti... 

Skaitytojas Jonas

 

  Policijos žinios
DVIRAČIŲ VIRUSAS
Rugsėjo 13 d. gautas 27 metų R.S. pranešimas, kad pavogtas dviratis „Mckenzie“, kuris stovėjo Maironio g. Nuostolis – 700 Lt. Dviračio neteko ir 34 metų K.G. Rugsėjo 11 d. iš namo laiptinės buvo pavogtas jos dviratis „Panther“. Nuostolis – 510 Lt.

ATSIRADO
Gautas pranešimas, kad birželį kelyje Merkinė – Leipalingis pavogtas G.B. automobilis „Nissan Primera“ nuo liepos 12 d. yra saugomoje automobilių stovėjimo aikštelėje Druskininkuose, Eglės g.

SMURTAS
Rugsėjo 15 d. gautas 51 metų D. K. pranešimas, kad apie 21.30 val., prieš ją smurtavo sutuoktinis, 52 metų J. K.

 


PaieškaKas, jūsų spėjimu, gyvens garsioje pilyje ant Vijūnėlio tvenkinio kranto?
Statytojas alytiškis A.Baranauskas
Kurorto meras R.Malinauskas
Princesė ant žirnio
Ten bus senelių prieglauda
Manęs tai nedomina


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.