Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Poliklinikoje dirbanti vaistinė susirėmė su vietos valdžia


   Kurorto valdžia teismuose santykius aiškinasi ne tik su politiniais oponentais, bet ir su verslo atstovais. Kaip paaiškėjo, savivaldybė susirėmė su patalpas Druskininkų poliklinikoje nuomojančiais vaistininkais. Po ilgo teismų maratono „Camelia“ vaistinė vis dėlto liko toliau dirbti kurorto PSPC (pirminės sveikatos priežiūros centro) patalpose.

Ietys suremtos dėl patalpų


   Spalio mėnesį Druskininkų miesto apylinkės teisme buvo nagrinėtos dvi skirtingos bylos su tais pačiais ginčo dalyviais: vienoje byloje kurorto valdžią į teismą buvo padavusi „Camelia“ vaistinių tinklą valdanti UAB „Nemuno vaistinė“, kitoje byloje – atvirkščiai, ieškinį vaistininkams buvo pareiškusi Druskininkų savivaldybė. Ietys buvo suremtos dėl šiai vaistinei išnuomotų patalpų Druskininkų poliklinikoje. Pirmojoje byloje į teismą kreipėsi vaistininkai dėl pirmenybės atnaujinti negyvenamųjų patalpų nuomos sutartį pažeidimo ir įpareigojimo pratęsti nuomos sutartį. Antrojoje byloje ieškinį teismui pateikusi savivaldybė reikalavo iškeldinti vaistininkus iš nuomojamų patalpų ir juos įpareigoti nedelsiant atlaisvinti minėtas patalpas. 
   Apie savivaldybės ir vaistininkų teisminį ginčą išgirdę druskininkiečiai stebėjosi, kokia gi katė perbėgo kelią tarp nemažus nuompinigius į biudžetą mokančių verslininkų ir vietos valdžios? 
   Paaiškėjo, kad, be šių dviejų Druskininkų teisme užregistruotų bylų, teisminiai ginčai tarp vaistininkų ir vietos valdžios jau beveik vienerius metus vyko Kauno apygardos bei aukštesnės instancijos teismų rūmuose. Strategiškai itin patogioje vietoje – miesto poliklinikoje – patalpas vaistinei išsinuomojusi UAB „Nemuno vaistinė“ dar 2015 metų rudenį padavė Druskininkų valdžią į Kauno apygardos teismą dėl viešo nuomos konkurso sąlygų, pažeidžiančių bendrovės pirmenybės teises atnaujinti negyvenamųjų patalpų nuomos sutartį, panaikinimo. 

Nusprendė skelbti naują konkursą

   Šįmet vasario 29 d. priimtame Kauno apygardos teismo sprendime nurodyta, jog Druskininkų savivaldybė su bendrove „Nemuno vaistinė“ 2010 m. lapkričio mėnesį sudarė 60,72 kv.m patalpų sutartį penkerių metų laikotarpiui. Kaip teisme įrodinėjo bendrovė, šioje nuomos sutartyje buvo nustatyta, jog nuomininkas, tvarkingai vykdęs visas sutarties sąlygas, pasibaigus sutarties terminui, turi pirmenybės teisę palyginti su kitais asmenimis atnaujinti sutartį (sudaryti nuomos sutartį naujam terminui). 
   2015 m. rugpjūtį UAB „Nemuno vaistinė“ kreipėsi į Druskininkų savivaldybę dėl nuomos sutarties pratęsimo. Tačiau vietos valdžia, neatsakiusi į bendrovės siūlymą dėl nuomos tęsimo, tuomet nusprendė skelbti naują patalpų nuomos konkursą: Druskininkų savivaldybės tarybos 2015 m. rugsėjo 30 d. sprendimu „Dėl savivaldybės turto nuomos konkurso“ buvo nutarta išnuomoti 60,72 kv.m bendro ploto ginčo patalpas vaistinės veiklai penkerių metų laikotarpiui viešo konkurso būdu, nustatant pradinį nuompinigių dydį - 62 eur už 1 kv.m nuomojamojo ploto be PVM. 
Kauno apygardos teisme nagrinėtoje byloje kilo ginčas, ar Druskininkų savivaldybė privalo į konkurso sąlygas įtraukti sąlygą apie buvusio nuomininko pirmumo teisę atnaujinti nuomos sutartį.
   Dar tuomet, kai 2015 m. rudenį UAB „Nemuno vaistinė“ kreipėsi į Kauno apygardos teismą, pastarasis bendrovės prašymu buvo pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones: teismas nutartimi sustabdė naujo patalpų nuomos konkurso procedūras iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos. Žinoma, savivaldybė nutartį dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo apskundė aukštesnės instancijos teismui. Nors Druskininkų valdžios samdytas advokatas tuomet bandė įrodinėti, kad dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo savivaldybė esą patirs nuostolius, nes pati negali verstis vaistinės veikla, o pasibaigus nuomos sutarčiai, nebegaus iš nuomos pajamų, kurios, įvertinus vidutinę bylos nagrinėjimo trukmę, gali siekti 68 tūkst. 316 eur, savivaldybės skundą šįmet sausio 22 d. nagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas nutartį dėl laikinųjų apsaugos priemonių paliko nepakeistą.

Nuėjo iki apeliacinio teismo

   Vasario 29 d. Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs bylą dėl viešo nuomos konkurso sąlygų, pažeidžiančių bendrovės pirmenybės teises atnaujinti negyvenamųjų patalpų nuomos sutartį, panaikinimo, ieškinį patenkino iš dalies – įpareigojo Druskininkų savivaldybę papildyti negyvenamųjų patalpų nuomos konkurso sąlygas, nustatant aiškias sąlygas dėl nuomininko pirmumo teisės taikymo. 
   Toks teismo sprendimas netenkino abiejų ginčo pusių. Jų skundus šįmet birželio 16 d. nagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas nurodė, jog „pirmosios instancijos teismas nepagrįstai įpareigojo Druskininkų savivaldybę papildyti negyvenamųjų patalpų M. K. Čiurlionio g. 82, Druskininkuose, nuomos konkurso sąlygas, nustatant aiškias sąlygas dėl nuomininko pirmumo teisės taikymo, nes tokia pirmumo teisė“. “Šalių sudarytos nuomos patalpų sutarties nuostata apie nuomininko pirmumo teisę pratęsti sutartį aptartomis sąlygomis nėra betikslė ir bereikšmė. Jeigu būtų nustatyta, kad nuomininkas nepažeidė nuomos sutarties sąlygų, jas vykdė, kaip teigiama sutarties 26 punkte, tvarkingai, būtų pagrindas su nuomininku pratęsti nuomos teisinius santykius, neskelbiant naujo viešo patalpų nuomos konkurso. Spręsti dėl sutarties įvykdymo kokybės turi pačios šalys“, - pažymima birželio 16 d. priimtoje Lietuvos apeliacinio teismo nutartyje.
Vaistininkų ir savivaldybės teisminis ginčas toliau vyko jau Druskininkuose.

Liko nuomininkais 

   Spalio 12 d. Druskininkų miesto apylinkės teisme rašytinio proceso tvarka buvo nagrinėta civilinė byla pagal UAB „Nemuno vaistinė“ ieškinį Druskininkų savivaldybei dėl pirmenybės atnaujinti negyvenamųjų patalpų nuomos sutartį pažeidimo ir įpareigojimo pratęsti nuomos sutartį.
   UAB „Nemuno vaistinė“ teismo paprašė išreikalauti iš Druskininkų savivaldybės šįmet rugpjūčio 2 d. įvykusio poliklinikoje esančių 60,72 kv. patalpų viešo nuomos konkurso medžiagą ir pripažinti, kad Druskininkų savivaldybė pažeidė bendrovės „Nemuno vaistinė“ pirmenybės teisę atnaujinti 2010 m. lapkričio 29 d. savivaldybės turto nuomos sutartį, taip pat ieškinyje nurodė įpareigoti Druskininkų savivaldybę su ja pratęsti sutartį dėl minėtų patalpų nuomos penkerių metų terminui. 
   Neatsiliko ir Druskininkų valdžia. Druskininkų teismą pasiekė savivaldybės ieškinys su prašymu iškeldinti vaistininkus iš nuomojamų patalpų bei juos įpareigoti nedelsiant atlaisvinti minėtas patalpas. 
   Netrukus paaiškėjo, kad iš juodo teisminių batalijų debesies kurorte nebus didelio lietaus. Druskininkų teismui netrukus buvo įteikta abiejų ginčo šalių sudaryta taikos sutartis. Spalio 7 d. savivaldybės ieškinį vaistininkams nagrinėjęs teismas pritarė savivaldybės ir UAB „Nemuno vaistinė“ prašymui patvirtinti rugsėjo 15 d. sudarytą taikos sutartį ir bylą nutraukti. Teismo nutartyje minima, kad šalys susitarė dėl tolesnės patalpų nuomos ir sudarė patalpų nuomos sutartį 5-erių metų terminui. Analogiška nutartis priimta ir spalio 12 d. nagrinėtoje civilinėje byloje, kurioje ieškove buvo „Camelia“ vaistinių tinklą valdanti bendrovė.
   „Mūsų bendrovė, laimėjusi patalpų nuomos konkursą 2010 m., atidarė vaistinę adresu M.K. Čiurlionio g. 82, Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC). Besibaigiant nuomos laikotarpiui, bendrovė kreipėsi į Druskininkų savivaldybę su prašymu pratęsti nuomos sutartį, kurioje ir buvo numatyta pratęsimo galimybė. Gautas atsakymas, kad sutarties pratęsimas galimas tik suorganizavus naują patalpų nuomos konkursą.   Bendrovė kreipėsi į teismą prašydama išaiškinti situaciją, o teismas pripažino, kad nuomos sutartis gali būti pratęsta. Situacija išspręsta pasirašant taikos sutartį bei sudarius naują patalpų nuomos sutartį 5 metų laikotarpiui, - teisminį ginčą su savivaldybe pakomentavo vaistinių tinklo „Camelia“ viešųjų ryšių specialistė Vilma Balčiauskaitė. - Džiaugiamės, kad ir toliau šioje vaistinėje mūsų klientams galėsime teikti profesionalias konsultacijas bei pasiūlyti jiems tinkamiausius preparatus mažiausiomis kainomis“. 

„Druskonio“ inf.

 

  Informacijos apie grobiamus vaikus paneigimas 
   Pastarąją savaitę viešoje erdvėje pasklido pranešimas, jog po Druskininkų miestą ir savivaldybės teritoriją važinėja juodos spalvos naujas ir prabangus BMW ar Mercedes Benz markės automobilis tamsintais stiklais. Automobilio vairuotojas ir keleivis – tamsaus gymio jauni vyriškiai. Pranešime minima, kad šie du vyriškiai priekabiauja prie moterų ir vaikų bei mėgina juos įsisodinti į savo automobilį. Kiti šaltiniai netgi teigė, kad grobiami mažamečiai vaikai. 
   Tokia informacija pasiekė ir Druskininkų policijos komisariatą. Norime patikinti druskininkiečius ir visą Druskininkų savivaldybės bendruomenę, kad policijos pareigūnai nedelsiant patikrino šią žinią. Praėjusią ir šią savaitę tikrinamos visos įtartinos transporto priemonės, atitinkančios nurodytus požymius. Šios policinės akcijos metu buvo patikrintas juodos spalvos Mercedes Benz automobilis, kurį vairavo du tamsaus gymio vyriškiai. Šių jaunuolių tikslas buvo platinti namų apyvokos daiktus – įvairius virtuvinių peilių bei puodų komplektus. Policija nesiima vertinti šių daiktų kokybės, tačiau automobilio vairuotojas ir kartu važiavęs keleivis įspėti, jog kiekvienu atveju policijos pareigūnai atkreipia dėmesį į įtarimą keliančius asmenis ar transporto priemones.
   Gyventojams norime pranešti, jog pastebėjus įtartinus asmenis ar tapus nusikalstamos veikos ar kito teisės pažeidimo liudininkais ar aukomis, apie tai nedelsiant prašome informuoti policijos pareigūnus, užėjus į Druskininkų policijos komisariatą ar tiesiog paskambinus bendrojo pagalbos telefono numeriu 112. O paminėtos informacijos skelbimas ir skleidimas socialiniuose tinkluose ar viešoje erdvėje gali sukelti sumaištį ir klaidinti bendruomenę. 
   Pranešame, kad policija neturi pasitvirtinusios informacijos, jog įtartino automobilio vairuotojas bei keleivis priekabiauja prie moterų ar kaip nors skriaudžia vaikus. Nėra registruotas nė vienas įvykis, susijęs su tokiais atvejais. 
   Žinoma, budrumo prarasti nevertėtų, tačiau patikiname, kad Druskininkų policijos komisariato pareigūnai situaciją stebi ir deda visas pastangas, kad Druskininkų savivaldybėje aplinka būtų saugi tiek vietos gyventojams, tiek miesto svečiams. 

Parengė Alytaus apskr. VPK Druskininkų PK VS vyriausiasis tyrėjas 
Edgaras SUCHANEKAS

 

  Policijos žinios
PABĖGO PAAUGLYS 
Lapkričio 26 d., apie 9 val., iš VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Vaikų tuberkuliozės skyriaus Valkininkų ,,Pušelė” savavališkai pasišalino 15 metų druskininkietis L. S., kuris tą pačią dieną, apie 23 val., grįžo į namus Druskininkuose.

PAVOGĖ BRANGŲ TELEFONĄ 
Lapkričio 26 d., apie 15.30 val., iš buto Druskininkuose pažįstamas asmuo pavogė 29 metų Ž. Z. priklausantį mobiliojo ryšio telefoną „Samsung Galaxy S7“. Padaryta 719 eur turtinė žala.

MUŠĖ ŽMONĄ 

Lapkričio 26 d., apie 20 val., savo namuose Druskininkuose 44 metų A. P. panaudojo fizinį smurtą prieš 41 metų žmoną L. P. Įtariamasis sulaikytas.

 


PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.