Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Šūdvabaliu ir maniaku išvadintas konservatorius kreipėsi 
  į teismą
   Du Druskininkų politikai – konservatorius Vilius Semeška ir socialdemokratas Algimantas Stoncelis – tarpusavio santykius aiškinasi teisme. Ketvirtadienį, birželio 3-ąją, posėdžiavęs Druskininkų apylinkės teismas 41-erių V.Semešką pripažino nukentėjusiuoju bei civiliniu ieškovu baudžiamojoje byloje dėl šmeižto ir įžeidimo. 
   Kaltinamasis šioje byloje – Druskininkų savivaldybės tarybos narys, Ūkio ir kurorto plėtros komiteto pirmininkas, Druskininkų ligoninės ausų-nosies-gerklės ligų gydytojas 59-erių metų Algimantas Stoncelis.

Konfliktas po straipsnių 

   Abu vyrai gyvena tame pačiame Gailiūnų kaime šalia Druskininkų, vos per trejetą kilometrų vienas nuo kito, tačiau iki šios bylos, bent jau V.Semeškos teigimu, jie pažįstami nebuvo.
„Nei aš jam labas, nei jis man sudie sakėme, aš jo nepažinojau“, – teigia V.Semeška.
   Opozicijoje esančio konservatoriaus V.Semeškos ir savivaldybės valdančios politinės daugumos atstovo A.Stoncelio keliai persipynė šių metų balandį. 
   Būtų gal ir nepersipynę, jei ne vietos nepriklausomas savaitraštis „Druskonis“, išspausdinęs ilgą interviu su konservatoriumi V.Semeška, pavadinimu „Pasipriešinęs sovietinei okupacijai, namo grįžo su nepriklausomos Lietuvos pasu“, kuriame pasakojo apie V.Semeškos gyvenimą, jaunystę ir veiklą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo laikotarpiu.
   Būtent šis straipsnis paskatino aukštąjį medicininį išsilavinimą turintį A.Stoncelį vietos valdžios leidžiamame periodiniame leidinyje „Mano Druskininkai“ , pagal leidybos paskirtį skirtame edukacinei ir informacinei švietimo įstaigos veiklai, savo vardu parašyti atsaką minėtam politiko interviu.

Išvadino maniaku

   Žodžių į vatą, komentuodamas V.Semeškos gyvenimą ir patį politiką, A.Stoncelis nevyniojo. „Paklausius šnekų, tada, Sausio 13-ąją, prie televizijos bokšto turėjo būti pusė Druskininkų, bet nebuvo. Ir mūsų herojaus ten nebuvo, nes jis tiesiog pabėgo iš Lietuvos, o grįžo, sulaukęs Druskininkų atgimimo.
   Ir kaip tas vabalas skarabėjus (lietuviškai – šūdvabalis) postringauja, remdamasis, manding, marksistų iškreiptu dialektiniu neigimo dėsniu. <...> Tai kas gi tas mūsų Herojus, kuriam vaidenasi, kad viskas kurorte blogai? Medicininis išsilavinimas ir visagalis internetas siūlo atsakymą.
   Pagrindinė diagnozė: Tarptautinis ligos kodas F30.1 Manija be psichozės simptomų. Nuotaika yra pakili, neatsižvelgiant į aplinkybes, ir gali varijuoti nuo nerūpestingo linksmumo iki beveik nekontroliuojamo susijaudinimo. Pakilumą lydi energijos padidėjimas, dėl kurio atsiranda hiperaktyvumas, kalbos skubumas bei sumažėjęs miego poreikis.
   Dėmesys nekoncentruojamas, dažnai ryškus išsiblaškymas. Būdinga padidėjusi savivertė su didybės idėjomis ir perdėtu pasitikėjimu savimi. Prarandamas normalių socialinių normų jutimas, todėl elgesys gali tapti neapgalvotas, perdėtai rizikingas arba netinkamas ir neadekvatus aplinkybėms Galiu taip sakyti. Esu medikas“, – savajame straipsnyje be kita ko rėžė vienas iš Druskininkų savivaldybės tarybos valdančiųjų. 
   Pilnas A.Stoncelio straipsnio tekstas buvo publikuotas ne tik kiekvieną Druskininkų savivaldybės gyvenamąją trobą (8500 vnt. tiražu) pasiekiančiame popieriniame „Mano Druskininkai“ leidinyje, bet ir jo interneto svetainėje. Ten jis publikuojamas iki šiol.

Gina žinomas teisininkas

   Politikas teigia į teismą kreipęsis tik tuomet, kai išnaudojo visas galimybes sulaukti A.Stoncelio viešo atsiprašymo laikraštyje.
„Kai tas jo tekstas pasirodė, man skambino sunerimę tėvai – kas vyksta? Pergyvenau dėl vaikų – jie mokyklas lanko, jau nekalbu apie komentatorių užgauliojimus. Kreipiausi į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl A.Stoncelio elgesio atitikimo mediko profesinės etikos reikalavimams. 
   Bioetikos tarnyba pripažino tokį jo elgesį neetišku ir rekomendavo gydytojui manęs atsiprašyti. Tačiau nesulaukiau jokio atsiprašymo. Patyriau nemažai pažeminimo ir dėl to, jog turėjau kreiptis į medikus dėl pažymos apie savo psichikos sveikatos būklę.
   Medikai nenustatė, kad būčiau psichiškai nesveikas. Esu Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Druskininkų skyriaus pirmininkės pavaduotojas, šio sąrašo lyderis būsimuose savivaldybių rinkimuose. Neabejotinai A.Stoncelio straipsnis pakenkė ir mano dalykinei reputacijai“, – sakė V.Semeška.
   Politikas teigia į teismą kreipęsis tik tuomet, kai išnaudojo visas galimybes sulaukti A.Stoncelio viešo atsiprašymo laikraštyje. Tuomet abu vyrai nusisamdė advokatus ir pradėjo teisminius ginčus.
   Socialdemokratui A.Stonceliui atstovauja buvęs žinomas Generalinės prokuratūros prokuroras M.Dūda, šiuo metu užsiimantis privačia advokato praktika.
   Šis teisininkas atstovavo ir Druskininkų savivaldybės merui Ričardui Malinauskui, kai jis privataus kaltinimo tvarka teisme bylinėjosi su leidinio „Druskininkų naujienos“ redaktoriumi Romu Sadausku-Kvietkevičiumi. Kurorto meras kaltino žurnalistą jį apšmeižus ir įžeidus ir siekė nuteisti. Vėliau byla baigėsi taikos sutartimi- žurnalistas prisipažino savo rašiniu galėjęs įžeisti politiką.

A.Stoncelis nesijaučia kaltu

   Taikos sutarčiai, prasidėjus ketvirtadienį vykusiam taikinamajam teismo posėdžiui, iš esmės neprieštaravo ir nukentėjusysis V.Semeška. Jo atstovas teigė atsiimsiantys kaltinimus, jei A.Stoncelis pripažins savo kaltę, viešai atsiprašys įžeisto ir apšmeižto V.Semeškos.
   „Savo kaltės nepripažįstu, todėl man nėra ko čia taikytis“, – Druskininkų apylinkės teismo teisėjui Antanui Šeštokui teigė kaltinamasis A.Stoncelis. Savo straipsnį jis pavadino grožinės literatūros kūriniu, kuriuo neva tiesiog bandęs pristabdyti jauną politiką. O jo atstovas M.Dūda netgi pažadėjo, kad jeigu V.Semeška atsiimtų kaltinimus, jo ginamas A.Stoncelis nekeltų bylos dėl patirtų išlaidų bylinėjimosi procese.
   Konstatavus, jog sutaikyti šalių nepavyko, baudžiamoji byla toliau bus nagrinėjama teismine tvarka iš esmės. Pirmasis posėdis paskirtas liepos 30-ai dienai.
   V.Semeška iš teisiamo Druskininkų politiko reikalauja viešo atsiprašymo ir 20 000 litų neturtinės žalos atlyginimo. 

V.Danauskienės, 15 min.lt, ir “Druskonio inf.

 

  Policijos žinios
DŪRĖ Į KRŪTINĘ 
Liepos 3 d. Druskininkų PK gautas pranešimas, kad apie 20 val. Druskininkuose, M. K. Čiurlionio g., vyriškis ginčo metu peiliu sužalojo 38-erių metų V. Š., kuris dėl durtinės žaizdos krūtinėje paguldytas į ligoninę. Įtariamasis neblaivus (nustatytas 0,52 prom. girtumas) 36-erių A. U. uždarytas į areštinę.

DAVĖ KYŠĮ 
Liepos 3 d., apie 10.44 val. Druskininkuose, Veisiejų g., 53-ejų metų A. M., siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už kelių eismo taisyklių pažeidimą (viršijo leistiną greitį), policijos pareigūnams davė 50 Lt kyšį. 

POLICIJOS PAREIGŪNAI PAS PEDAGOGUS 
Stiprinant eismo dalyvių kontrolę ir atsižvelgiant į tai, kad pastaruoju metu eismo įvykio metu žuvo 2 dviračiais važiavę vaikai, birželio 19 d. Druskininkų jaunimo užimtumo centre surengtas policijos pareigūnų ir JUC darbuotojų, savivaldybės mokyklų atstovų, jaunimo neeilinis pasitarimas. Druskininkų PK Prevencijos poskyrio specialistė E. Vaitkevičiūtė savo pranešime analizavo eismo įvykius, kuriuose nukentėjo dviratininkai, priminė Kelių eismo taisykles, parodė prevencinio pobūdžio reklamas ,,Saugos diržai“, ,,Vairavimas apsvaigus“, ,,Pėstieji“. Druskininkų PK Viešosios policijos skyriaus kelių policijos grupės tyrėjas E. Žagunis priminė reikalavimus dviratininkams, ypač paaugliams, važinėjantiems pėsčiųjų takais. Pasitarimo dalyviai dalijosi savo praktika ir patirtimi.

 


PaieškaKas, jūsų spėjimu, gyvens garsioje pilyje ant Vijūnėlio tvenkinio kranto?
Statytojas alytiškis A.Baranauskas
Kurorto meras R.Malinauskas
Princesė ant žirnio
Ten bus senelių prieglauda
Manęs tai nedomina


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.