Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Organizacijos
Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >> Kaip buto pardavimas kurorto gyventojai pridarė problemų:
 įsikišo policija
Dainius SINKEVIČIUS, www.delfi.lt

   Savo butą Druskininkuose norėjusi parduoti moteris greitai surado pardavėją iš Baltarusijos, tačiau nekilnojamojo turto taip ir nesuspėjo parduoti – planus sujaukė netikėtai sandoriu susidomėję policijos pareigūnai.
   Iki šiol neteista Druskininkų gyventoja Inga M. prisidarė didelių problemų – iš buto pirkėjo užstatą kontrabandinėmis cigaretėmis sutikusi paimti moteris buvo pripažinta kalta dėl neteisėto rūkalų įgijimo.
   Teismas nutarė, kad įstatymus pažeidusi kurorto gyventoja į valstybės biudžetą turės sumokėti 100 MGL dydžio (13 tūkst. litų) baudą. Ji taip pat neteko ir Baltarusijos piliečio palikto „užstato“ už butą – cigaretes teismas nutarė sunaikinti.
   Baudžiamąją bylą išnagrinėjęs teismas nutarė, kad baudą Inga M. galės sumokėti per šešis mėnesius.
   Visa ši istorija nutiko dar prieš metus, kai Ingos M. motinai priklausantį žemės sklypą patikrino policijos pareigūnai – jie buvo gavę informacijos, kad čia esančiame jūriniame konteineryje yra laikomos kontrabandinės cigaretės. Šiuo žemės sklypu visą laiką naudojosi Inga M.
   Į policijos komisariatą iškviesta moteris neigė, kad disponuoja akcizais apmokestinamomis prekėmis ir tik tada, kai su policininkais nuvyko į kaime esančią sodybą prisipažino, jog čia rūkalus jai buvo palikęs butą žadėjęs nupirkti kaimyninės valstybės pilietis.
   Konteineryje pareigūnai rado 4 466 pakelius cigarečių su Baltarusiškomis banderolėmis, kurių vertė – beveik 34 tūkst. Lt.
Moteris sakė, kad prieš kurį laiką internete patalpino skelbimą apie parduodamą butą.
   „Po kiek laiko man paskambino rusakalbis vyriškis, kuris pasakė, kad atvažiuoja į Druskininkus ir nori pasižiūrėti parduodamą butą, nes čia planuoja nusipirkti gyvenamąjį plotą, – pareigūnams pasakojo Inga M. – Vėliau jis paskambino dar kartą, telefonas numerio nerodė, susitarėme susitikti. Į namus atvažiavęs rusiškai kalbantis vyriškis apžiūrėjo butą, jam patiko ir tiko prašoma kaina. Jis sakė, kad butą tikrai pirks, tik su savimi užstatui neturi pasiėmęs pinigų“.
   Moteris teigė, kad vyriškis paprašė pasaugoti jo daiktus: „Iš karto jis nepasakė kokius, tik kaip ėmiau klausinėti, apie ką jis kalba, vyras nurodė, jog savo automobilyje turi kelis maišus cigarečių. Jis sakė, kad turi klientą, kuris nupirks cigaretes, o man atiduos pinigus“.
   Inga M. tikino, kad sutiko palaikyti cigaretes savo motinos sodyboje, nes namuose nebuvo laisvos vietos.
   „Apsidžiaugusi, kad pirks butą, nepagalvojau apie atsakomybę ir kad darau nusikalstamą veiką“, – teisinosi kurorto gyventoja.
Ji taip pat pažymėjo, kad cigaretes palikęs vyriškis žadėjo artimiausiu metu susisiekti, tačiau taip ir nepaskambino – gal sužinojo, jog policijos pareigūnai surado cigaretes.
   „Man gaila dėl tokio neapgalvoto savo poelgio, dabar jo nepateisinu, nes, norėdama kuo greičiau parduoti butą, prisidariau didelių problemų“, – sakė Inga M.

 

 Užsidegė policijos automobilis
   Kaip ir buvo galima tikėtis, liepos mėnesio karščiams buvo itin jautrūs miškai, tad mūsų ugniagesiams gelbėtojams teko daugsyk skubėti tenlink.

Degė miško paklotės 


   Liepos 1 d. pagal apie 15 val. gautą pranešimą Druskininkų ugniagesiai gelbėtojai skubėjo link Ašarinio ežeriuko, kur veikiausiai dėl neatsargaus iškylautojų elgesio spėjo išdegti 20 arų miško paklotės. 15 arų miško paklotės apdegė prie Neravų kaimo liepos 9 d. pavakary. Liepos 21 d. 23 val. atviroje teritorijoje prie Lipliūnų kaimo degė šiaudai ir kita sausa augalija. Liepos 29 d. ryte šalia Snaigupės gatvės Druskininkuose išdegė 1 aras miško paklotės. Liepos 30 d., apie 18 val., šalia Degėsių kaimo apdegė 30 arų miško paklotės. Visais atvejais galioja tas pats įtarimas – neatsargus elgesys gamtoje, ypač nualintoje karščių. 
   Liepos 11 d., apie 3 val. 34 min., dėl gedimo automobilio elektros instaliacijoje degė „Škoda Octavia“ vidus, ten buvę įrenginiai, daiktai, dokumentai. Druskininkų PK priklausantis automobilis užsidegė prie pastato Vytauto g. 7. Liepos 16 d. prie Baravykų g. 9 užsidegusį automobilį Renault Clio spėjo dalinai užgesinti pats jo savininkas A.M. Teapdegė automobilio variklio skyrius. Liepos 20 d., apie 15 val., miško masyve tarp Neravų ir Grūto visiškai sudegė M.V. priklausantis automobilis Opel Astra, atsitrenkęs į pakelės kelmą. Dėl kilusios liepsnos šalia apdegė 6 arai miško. 

Liepsną sukelia saulės spinduliai 

  Liepos 12 d., po 22 val., degė 22-as butas bendrabučio tipo name Verpėjų g. 4 Vieciūnuose. Apdegė 1 kambario buto vidus ir ten buvę daiktai, aprūko bendro naudojimo patalpos. Apsvaigęs buto savininkas A. N. buvo išgabentas į ligoninę. Liepos 26 d., po 19 val., užsidegė malkinė, esanti Kermušijos g. 13 to paties pavadinimo kaime. Apdegė K.R. priklausančios malkinės 1 kv.m sienos bei pačios malkos. Įdomi kilusio gaisro priežastis – saulės spindulių susifokusavimas. Tokie procesai atsitinka kaitrią dieną, kai nuo saulės įkaista stiklai, jų šukės ar kur nors gamtoje numesti buteliai. Todėl ugniagesiai gelbėtojai įspėja, jog šios karštos vasaros dienomis nevalia palikti miške ar sausoje pievoje stiklo taros, kuri įkaitusi gali sukelti gaisrus. 

Gartraukyje įstrigo paukštis 

   Liepos mėnesio gelbėjimo darbų seka Druskininkų ugniagesiams gelbėtojams prasidėjo liepos 2 d. ryte, kai jų pagalbos kvietėsi ligoninės darbuotojai, idant padėtų pernešti iš greitosios pagalbos automobilio į Priėmimo skyrių, o po to nešioti po atitinkamus kabinetus sunkiasvorį ligonį. 
   Liepos 8 d. popietę ugniagesiai gelbėtojai buvo užimti įprasta užduotimi – smėlio-pjuvenų dėka pašalino išsiliejusį automobilių kurą. Prie M.K.Čiurlionio g. 63 jie susėmė apie 5 kg dyzelino teršalų, kurie išsiliejo iš O. J. automobilio VW Passat. Panašų darbą, kai teko neutralizuoti apie 10 kg išsiliejusio iš automobilio naftos tepalo, pareigūnai atliko liepos 9 d. popietę prie Jaunystės g. 1 Vieciūnuose. Liepos 12 d. ankstų rytą privalėjo grandininiu pjūklu supjaustyti medį, kuris buvo nukritęs ant kelio Druskininkai-Liškiava. Liepos 12 d., apie 16 val. 30 min., gelbėtojų šaukėsi 87-erių metų druskininkietė V.M., neatsirakinusi savo buto durų Veisiejų g. 43. Ugniagesiams gelbėtojams teko kopėčiomis lipti iki 5-ojo aukšto, patekti į senolės butą ir atrakinti duris. Liepos 27 d. , apie 18 val., kopėčiomis buvo lipama tik iki 2-ojo aukšto Vytauto g. 16, kur užsitrenkė buto durys, o jame - likęs mažametis vaikas. Liepos 15 d., apie 17 val., laukė neįprastas darbas – išmontuoti Neravų g. 2a virtuvės gartraukį, kur buvo įstrigęs paukštis. Liepos 23 d., apie 18 val. 30 min., vėl smėliu ir pjuvenomis teko panaikinti išsiliejusius naftos produktus 100 kv.m plote M.K.Čiurlionio-Ratnyčios gatvių sankryžoje. Liepos mėnesio iškvietimų seka užbaigta liepos 31 d., po 17 val., kai ugniagesiai supjaustė ir pašalino prie M.K.Čiurlionio g. 90 nuvirtusį medį. 

„Druskonio“ inf.


PaieškaKas, jūsų spėjimu, gyvens garsioje pilyje ant Vijūnėlio tvenkinio kranto?
Statytojas alytiškis A.Baranauskas
Kurorto meras R.Malinauskas
Princesė ant žirnio
Ten bus senelių prieglauda
Manęs tai nedomina


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.