Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Naujasis “Dainavos” pirmininkas: aistros pamažu nurims
   “Dainavos” sodų bendrijoje, įsikūrusioje šalia “Eglės” sanatorijos, dar vis neramu. Įtarę, jog tuometinis bendrijos pirmininkas S.Malaškevičius užsiima nederamomis machinacijomis su pinigais, sodininkai sudarė komisiją patikrinti jo ir buhalterės veiklą. “Druskoniui” spalio mėnesį išspausdinus apie tai straipsnį, įsižeidė jau S.Malaškevičius. Tačiau naujai išrinktas “Dainavos” pirmininkas J.Narijauskas tikisi, kad aistros jo vadovaujamoje bendrijoje pamažu nurims.

Patys sudarė komisiją


   Porą metų vadovavęs bendrijai, šių metų pavasarį Stasys Malaškevičius atsistatydino. Priežastis – pablogėjusi sveikata. Maždaug tuo metu sodininkai nusprendė sudaryti komisiją ir patikrinti savo pirmininko bei buhalterės veiklą. Išsamios ūkinės-finansinės revizijos atlikti jie, aišku, neturėjo galimybės, tiesiog pasirinktinai patikrino kai kuriuos finansinius dokumentus ir bendrijos materialines vertybes. 
   Tai, ką pamatė, komisijos nariams visai nepatiko. Tarkim, nors įstatymas įpareigoja visas bendrijos išlaidas ir pajamas pagrįsti apskaitos dokumentais, tačiau komisija nerado daugelio popierių, įrodančių, kad darbai, už kuriuos neva buvo skirti ir išmokėti priedai, buvo būtini bei iš tiesų atlikti. Tikrintojams netapo aišku, kas nusprendė ir kodėl nusprendė kažką taisyti, įsigyti ir pan. už bendrijos pinigus, ar ir kuo buvo pagrįstas toks poreikis, už kokius papildomus darbus buvo paskirti ir išmokėti pinigai. Daug ko dar buvo prirašyta tame patikrinimo akte, tačiau nesikartosime. 

Tvirtina, kad nešvaistė

  Perskaitęs straipsnį “Druskonyje” apie sodininkų sudarytos komisijos patikrinimo rezultatus, S.Malaškevičius pasijuto užgautas. “Pateikiama, kad neva S.Malaškevičius, būdamas sodininkų bendrijos “Dainava” pirmininkas, iššvaistė bendrijai priklausančias pinigines lėšas. Norime pažymėti, kad minėti teiginiai neatitinka tikrovės – S.Malaškevičius nešvaistė ir nesisavino bendrijai priklausančių piniginių lėšų. Bendrijos lėšos buvo naudojamos bendrijos interesams tenkinti”, - laiške redakcijai rašė jis pats.
   Buvęs pirmininkas pareikalavo, jog “Druskonis” paneigtų išspausdintą informaciją ir užtikrintų, kad tos žinios neatitinka tikrovės. Deja, tokios atsakomybes imtis redakcija negali, nes mes nesame kokie nors teisėjai. Kol neatlikta profesionali “Dainavos” sodų bendrijos ūkinė-finansinė revizija bei auditas, be jų išvadų teigti, jog iš tiesų yra vienaip ar kitaip, mes negalime. 
Tačiau galime pacituoti kai kuriuos S.Malaškevičiaus teiginius bei argumentus. “2012 metų birželio pabaigoje buvau išrinktas bendrijos “Dainava” pirmininku, pavaduotoju – J.Peleckas ir trys valdybos nariai. Valdyba ir pirmininkas bendravo ir sprendė iškilusias problemas su savivaldybės administracijos vadovais, Viečiūnų seniūnu ir pagal galimybes sulaukdavo pagalbos”, - pasakojo jis.

Kitos pusės argumentai

   Pasak S.Malaškevičiaus, buvo nutarta, kad bendrijai reikalingas kompiuteris, ir visi valdybos nariai tam pritarė, o vėliau patvirtino ir narių susirinkimas. Poreikį lėmė laikmetis, kai visa informacija ir apskaita vedama kompiuteriu, o keičiantis pirmininkui ir buhalterei, informacija išliks naujiems darbuotojams. “Buhaltere pasirinkau L.Černiauskę, tam pritarė ir valdyba, ir neapsirikau. Ji mokėjo dirbti kompiuteriu ir savo srityje buvo kvalifikuota specialistė. Ji atkūrė nevestus dokumentus ir, patikrinusi 2011 m. sąskaitas, rado daug trūkumų, - teigia S.Malaškevičius. - Per visą mano darbo laikotarpį nebuvo niekam išmokėtos premijos ar priedai. Ataskaitinio susirinkimo ataskaitoje aiškiai išdėstytos visos išlaidos, ir susirinkusieji palankiai vertino nuveiktą darbą. Revizinės komisijos atliktas patikrinimas nenustatė finansinės veiklos trūkumų. Tačiau, tik perdavus dokumentus, sužinojau, kad komisija juos tikrina. Komisijos narė A.Č. nesugebėjo atskirti pajamų ir išlaidų, o paskleista netiesa sukėlė nereikalingas emocijas tarp sodininkų”.
   Buvęs pirmininkas aiškina, jog bendrijoje ūkinė veikla buvo vykdoma prisilaikant patvirtintos sąmatos. Darbininkai, atliekantys avarinius santechnikos darbus, buvo priimami tam tikram laikui, pavasarį – vandens trasoms remontuoti ir mokama jiems buvo už dirbtas valandas pagal minimalios algos tarifą. “Buvo atliekami tik būtiniausi gatvių dangų remonto darbai, - teigia S.Malaškevičius. – Gatvė buvo platinama ties Dainavos ir Dainavos 7-osios g. sankryža, nes ji buvo siaura bei nesaugi. Remontuotas ir pėsčiųjų takas. Laikraštyje paminėti medžiagų kiekiai buvo sunaudoti gatvių remontui per metus. Tiesiog komisija norėjo, kad kuo daugiau būtų surasta trūkumų”.
   Pasak S.Malaškevičiaus, valdybos narys J.Norkevičius tikrai pirko žvyrą ne sau, o bendrijos reikmėms. Vandens siurblys iš tiesų nebuvo parduotas kaip metalo laužas, nes jo išardymas bei nuvežimas kainuotų apie 60 litų, o pajamos už metalą siektų tik kokius 20 litų. Buvusio pirmininko tvirtinimu, bendrijos lėšas savo automobilio kurui jis panaudojo tik du kartus, kai vyko į Alytų, į sodininkų asociacijos susirinkimus. 

Apkarpys išlaidas ir mokesčius

   - Ką jūs manote apie sodininkų savo iniciatyva sudarytą komisiją ir jų atliktą bendrijos veiklos patikrinimą?, - “Druskonis” paklausė naująjį, spalio pabaigoje išrinktą, “Dainavos” sodų bendrijos pirmininką Juozą Narijauską.
   - Matot, tas aktas gana tendencingai surašytas. Paėmė dokumentus, bet tik paskui paaiškėjo, kad ketina tikrinti. Bet čia nėra nieko blogo. Ir gerai, kad patikrino, netgi ačiū jiems, nes daug darbo įdėjo. Tik reikalas tas, kad tos komisijos nariai, sakykim, labai pikti buvo ant S.Malaškevičiaus ir stengėsi surasti kiek įmanoma daugiau prie ko prisikabinti. Suvelta ten viskas, be to, daug kur rašoma “galimai”, o iš tikro to nė nebuvo. Reviziją atliko žmogus, kaip sakyti, iš gatvės. Buhalterijoje juk reikia šiek tiek gaudytis, o kai nesuvokia, tai ir gaunasi tokios išvados. 
   - Kaip jūs, kaip naujai išrinktas pirmininkas, ketinate dirbti toliau?
   - Dirbsiu, manau. O dėl šito patikrinimo akto aš medžiagą ruošiu - pavasarį bus susirinkimas, nes visi sodininkai visos tos informacijos nežino. Žadu visose skelbimų lentose iškabinti tą aktą, tegul žmonės susipažįsta, o tada S.Malaškevičius tegul išsako savo argumentus, kaip ten kas buvo. Reikalas tas, kad S.Malaškevičius tikrai nieko nepasisavino – duodu 100 proc. Gal jis į bendrijos lėšas žiūrėjo gana aplaidžiai, netaupiai, bet sau į kišenę neįsidėjo. Mano požiūriu taip buvo. 
   - Ar žinote būdų, kaip sutaikyti bendrijos narius, kad “Dainavoje” pagaliau įsivyrautų taika ir ramybė?
   - Tokių būdų, žinokit, nėra, reikia tik neaitrinti, leisti viskam aprimti ir viskas palaipsniui susireguliuos. O nepatenkintų visada ir visur būna. Manau, kad aistros nuslops, nes aš žadu kitais metais bendrijos išlaidas labai stipriai apkarpyti, baigt visokius pinigų mėtymus, nario mokestis beveik dvigubai turėtų sumažėti – likti tik minimalus. Dauguma žmonių pas mus yra geranoriški. Va, kelią tvarkiau, ir jie atėjo, padėjo, net neprašyti. Be abejo, viskas bus gerai. Reikia ieškoti to, kas mus vienija, o ne kas skiria.

“Druskonio” inf.  Slidaus kelio pasekmės – stuburo lūžiai 


   Gruodžio 4 d., ketvirtadienio rytą, apie 7.40 val., kelio Alytus–Seirijai–Lazdijai 12 kilometre, 64-erių metų Druskininkų savivaldybės gyventojas, vairuodamas akcinei bendrovei priklausantį automobilį „Dacia“, neatsižvelgė į kelio dangos būklę, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, todėl nesuvalė automobilio, kuris nuslydo nuo kelio, įvažiavo į griovį ir atsitrenkė į medį. 
   Eismo įvykio metu sunkiai susižalojo ir vairuotojas, ir su juo važiavęs 32-iejų metų keleivis, kuris paguldytas į Traumatologijos skyrių. Keleivis patyrė kompresinį stuburo lūžį,o vairuotojas dėl daugybės kūno sužalojimų (stuburo, dviejų šonkaulių lūžiai) nuvežtas į Kauno klinikas. 
   Vairuotojas buvo blaivus. Eismo nelaimės aplinkybių tyrimas tęsiamas. 

„Druskonio“ inf.   Policijos žinios
SMURTAVO DUKRA
Gruodžio 1 d. policija gavo 75-erių metų moters pranešimą, kad tądien, apie 11 val., Leipalingio seniūnijoje prieš ją smurtavo jos dukra.

PASINAUDOJO KITU ASMENIU
Gruodžio 4 d. Druskininkų PK gautas pranešimas, kad lapkričio 26 d. moteris, pasinaudojusi kitos moters asmens duomenimis, sudarė 1893 Lt paskolos sutartį ir pasisavino pinigus. 

PAVOGĖ TELEFONĄ 
Gruodžio 4 d. į Druskininkų PK kreipėsi 23-ejų metų mergina, pranešdama, kad Druskininkuose, M. K. Čiurlionio g., pavogtas jos mobiliojo ryšio telefonas „Samsung Galaxy S2 Plus“. Nuostolis – 600 Lt.

MIRĖ
Gruodžio 5 d., likus pusvalandžiui iki vidurnakčio, Druskininkų policijoje gautas pranešimas, kad Druskininkų savivaldybėje, vieno namo kambaryje, yra negyvas vyriškis. Pareigūnams nuvykus nurodytu adresu, kambaryje ant žemės iš tiesų gulėjo vyriškos lyties lavonas be išorinių sužalojimų. Nustatyta, kad tai 43 metų G.B. palaikai. Lavonas tyrimui išvežtas pas teismo medicinos specialistus. Vyro mirties aplinkybės tiriamos.

KĖSINOSI PAGROBTI MAŠINĄ
Gruodžio 6 d. 59-erių metų moteris pranešė, kad įsibrauta į jai priklausantį garažą Leipalingyje ir pasikėsinta pagrobti automobilį „Mazda 323“. Nuostolis – 350 Lt.

IŠVILIOJO PINIGUS 
Gruodžio 6 d. 77-erių metų druskininkietė pranešė, kad apie 14 val. jai paskambino nenustatytas asmuo ir iš jos apgaulės būdu išviliojo 4000 Lt. Gruodžio 6 d. Druskininkų PK gautas 74-erių metų moters pranešimas, kad apie 17 val. jai paskambino nenustatytas asmuo ir iš jos apgaulės būdu išviliojo 1000 litų. 

SMURTAVO SUTUOKTINIS 
Gruodžio 7 d. 33-ejų metų moteris pranešė, kad apie 16.10 val. Druskininkuose, Šv. Jokūbo g., namuose, prieš ją smurtavo 34-erių metų sutuoktinis.

APVOGĖ 
Gruodžio 7 d. gautas 77-erių metų vyriškio pranešimas, kad Druskininkuose, Ateities g., pavogta jo piniginė, kurioje buvo 143 Lt ir asmens tapatybės kortelė. Nuostolis – 148 Lt.

APTIKTA GALIMI NARKOTIKAI 
Gruodžio 8 d. sustabdžius automobilį „Mercedes-Benz ML320“, kurį vairavo 31-erių metų vyriškis, gyvenantis Marijampolėje, ant galinės sėdynės rasti du paketai su rudai žalsvos spalvos galimai narkotine medžiaga. Automobilyje kartu važiavo 44-erių metų vyriškis, gyvenantis Marijampolėje, 23-ejų metų vaikinas, gyvenantis Druskininkuose, ir 16-metis vaikinas.

PaieškaKas, jūsų spėjimu, gyvens garsioje pilyje ant Vijūnėlio tvenkinio kranto?
Statytojas alytiškis A.Baranauskas
Kurorto meras R.Malinauskas
Princesė ant žirnio
Ten bus senelių prieglauda
Manęs tai nedomina


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.