Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Mero sklypą juosianti tvora atiteko savivaldybei
   “Kaip čia atsitiko, kad miesto centre, valstybinėje žemėje, statoma kažkokia tvora, ir niekas to nepastebi?”, - atvirai klausė Druskininkų teismo teisėja Nina Butnorienė posėdžio dėl tvoros, juosiančios mero Ričardo Malinausko valdas Turistų gatvėje, pripažinimo bešeimininke metu. Nors ir ankstesni įvykiai jau buvo parodę, jog paaiškinti tai – misija neįmanoma. Juolab, kai savo akimis visi matom, jog juoda, o mums aiškina, kad balta. Neva vieną tvoros dalį, juosiančią tuo metu R.Malinausko turėtus 12 arų nuosavos žemės, tvėrė jis pats, o kitą lygiai tokios pačios tvoros dalį, tik jau atitvėrusią 25 arus valstybinės žemės, statė “nežinia kas, nežinia kaip ir nežinia kada”. 

Tvoros tiesiog išsižadėjo

   Jau sukako pora metų, kai plykstelėjo skandalas dėl „niekieno“ tvoros, apjuosusios Druskininkų mero namų valdą kurorto senamiestyje ir su ja susiliejusius 25 arus valstybinės žemės. Paaiškėjus, kad su R.Malinausko privačiu 12 arų sklypu ir prabangiu namu Druskonio ežero pašonėje, Turistų gatvėje, beveik prieš dešimtmetį buvo aptverti ir 25 arai valstybinės žemės, 2012-ųjų pabaigoje sujudo įvairios Seimo komisijos bei teisėsaugos institucijos. Kilus skandalui, meras pasielgė įdomiai - jis pareiškė, kad „nežino, kas ir kada galėjo aptverti“ tą naują vielinę tvorą aplink jo faktiškai naudojamą sklypą, o tokiais stebuklais patikėję jo pavaldiniai uoliai kibo į šios „niekieno“ tvoros pripažinimo bešeimininke procedūrą. Tokia procedūra reiškia, jog neatsiradus tvoros šeimininkui ar atsiradus, bet neįrodžius turtinių teisių fakto, žymiausia Druskininkų tvora turėtų pereiti to paties R.Malinausko vadovaujamos savivaldybės nuosavybėn. Tada taip pat paaiškėjo, kad po mero namų langais yra įvykę ir daugiau netikėtumų: vėlgi „nežinia kas ir nežinia kada“ užtvertoje valstybės žemėje iškasė didžiulį tvenkinį, „kažkas“ prisodino įvairių aplinką puošiančių želdinių. 

Konstatavo: žemė - užimta

   Druskininkų savivaldybės tarybos opozicijos nariai Donatas Mizaras, Karolis Kaklys, Juozas Šarkus ir Juozas Kudarauskas kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją su pareiškimu dėl galimai korupcinių veiksmų, susijusių su Druskininkų savivaldybės mero, socialdemokrato R.Malinausko, privačia 12 arų namų valda Druskininkuose, prie kurios neteisėtai prijungti 25 arai valstybinės žemės. Kurgi ne - Nacionalinės žemės tarnybos bei statybų inspekcijos pareigūnai dar 2012-ųjų lapkritį konstatavo faktą, kad 25 arų urbanizuotame valstybinės žemės sklype Turistų gatvėje iškastas didžiulis tvenkinys, stovi masyvi medžio pavėsinė, šuns voljeras ir stacionari šašlykinė, o visas sklypas – tiek 12 arų privačios R.Malinausko valdos, tiek 25 arai valstybinės žemės, apjungti vientisa ir vienoda tvora.
   Tad neteisėtai R.Malinausko namų tvora užtvertas žemės sklypas ne tik atitvėrė nuo paprastų piliečių 20 arų valstybinės žemės Druskininkų centre, bet ir užima 5 arus šalimais esančio Vijūnėlio parko teritorijos. Druskininkų savivaldybė už europinius pinigus vykdė projektą ir sutvarkė Vijūnėlio parką. Tiek iš mero kiemo, tiek iš Vijūnėlio parko R.Malinausko sodybos link atsiveriantis vaizdas – akiai malonus. Tiesa, gėrisi juo tik miesto galva bei jo svečiai.

Faktai badė akis

   Kilus ažiotažui, pats R.Malinauskas bandė kokiu nors būdu pateisinti užtvertos žemės naudojimą. Nacionalinei žemės tarnybai jis pateikė prašymą dėl laikino žemės naudojimo. Tačiau įstatymas aiškiai reglamentuoja, jog laisvos (neužstatytos) valstybinės žemės sklypai, kurie nėra numatyti grąžinti nuosavybėn buvusiems savininkams, gali būti išnuomojami tik aukciono būdu. 
   Nacionalinė žemės tarnyba, tiesiogiai atsakinga už valstybinės žemės priežiūrą, R.Malinauską buvo įpareigojusi iki 2013-ųjų metų gegužės vidurio nugriauti neteisėtai pastatytą tvorą ir atlaisvinti jam nepriklausantį valstybinės žemės sklypą. Tačiau tvora, juosianti mero 12 arų namų valdą ir su ja susiliejusius 25 arus buvusios valstybinės, bet šiuo metu jau spėjusios tapti privačia žemės, kaip stovėjo, taip ir stovi iki šiol. Želdiniai plačiose kiemo erdvėse ir toliau žaliuoja, tvenkinio vanduo ramiai tyvuliuoja.
   Nors faktai bado akis ir stulbina Lietuvą, R.Malinauskas visą laiką įsikibęs laikosi savo: jis esą nežino, kas ir kada apjuosė tą naujoviškų konstrukcijų tvorą aplink jo sklypą bei jam nepriklausančią valstybės žemę. O kai „nežino“, kas ją pastatė, tai ir „negali“ jos nugriauti. 
   „Ši teritorija buvo aptverta nuo 1965 metų, t.y. lygiai tais pačiais metais, kai aš gimiau. Ir eilę metų, dokumentai yra, kad ta tvora buvo aptverta, kad ta teritorija apie 10 metų buvo žaliųjų atliekų sąvartynas“, – per televiziją kažkada gynėsi R.Malinauskas. 
Tačiau pradėjus teisme civilinę bylą, kad tą tvorą pripažinti tiesiog niekieno, aišku, taip ir neatsirado jokių tos tvoros kilmės dokumentų. Moralas juk ir arkliui aiškus – žmogus tiesiog norėjo poniškai gyventi, žmogus pageidavo prašmatnaus didžiulio sklypo. Bet už dyką. Tai ėmė ir apsitvėrė.

Kvietė atsiliepti

   Kadangi meras visaip įrodinėjo neturintis žalio supratimo, kas galėjo apjuosti jo kiemą, o kartu ir 25 arus valstybės žemės „Senukuose“ pardavinėjamu metaliniu tinklu, žymiosios tvoros šeimininko ėmėsi ieškoti pati R. Malinausko darbovietė - savivaldybė, kuriai jis vadovauja. Tiksliau, savivaldybės administracija pradėjo tvoros, kaip bešeimininkio turto, pripažinimo procedūrą, kuriai pasibaigus šis vielos statinys turėtų pereiti savivaldybės žinion. Tačiau ši procedūra turi tam tikrus privalomus reikalavimus – būtina oficialiai ir viešai paskelbti pranešimą, kviečiantį atsiliepti galimus tokių daiktų savininkus. Savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė taip ir padarė - surašė skelbimą, kviečiantį atsiliepti, gal kas prisimins, tvėręs tvorą po R.Malinausko namo langais?
   Tokių, kaip ir reikėjo tikėtis, neatsirado. Civilinė byla dėl kaip ir neturinčios šeimininko, bet styrančios vidury miesto tvoros pasiekė teismą.

Ar iš balos toks pigumas?

   Savivaldybė teismui pateikė dokumentą, įrodantį, kokia suma vietos valdžia įkainojo „niekieno“ tvorą, užtvėrusią R.Malinausko namus ir 25 arus valstybės žemės. Sunku patikėti -106 metrų ilgio, 1,10 m aukščio žvilganti, žalutėlė, gražutėlė vielos tvora, kokiomis prekiauja „Senukai“ ir kiti prekybos centrai, buvo įkainota vos 234 litais! Dar prie lito pasižvalgę po parduotuves, būtumėm pamatę, jog už 106 metrų ilgio vielos tinklo tvoros ir 53 stulpelius turėtume suploti maždaug 3 tūkst. 870 Lt! Ir čia – tik tinklo tvoros segmentai, padengti plastiku, ir stulpeliai, o kur dar tvoros montavimo darbai?
   Beje, savivaldybės administracijos surašytame bešeimininkių statinių apskaitos akte buvo nurodyta, kad tvora – nerealizuotina. Kažin kodėl? Negi savivaldybė mano, kad neatsirastų norinčiųjų už 67 eurus ir 77 centus nusipirkti daugiau kaip 100 metrų geros kokybės tvoros, už kurią parduotuvėje tektų pakloti žymiai daugiau? Mes tai norėtume. Bet tai tikriausiai reiškia, kad pripažinus tvorą savivaldybės nuosavybe, viliamasi, jog ji liks kur stovėjusi - nebus pardavinėjama ir nebus skelbiamas joks aukcionas? 

Suformuoti du sklypai

   Kilus skandalui dėl neteisėtai užimtos valstybės žemės buvo griebtasi vienintelės galimos išeities, leidžiančios R.Malinauskui likti puikuotis dideliu sklypu. Savivaldybės administracija nusprendė, kad pačiame Druskininkų senamiestyje vis dėlto galima suformuoti du laisvus valstybinės žemės sklypus po devynis arus ir juos grąžinti kelis dešimtmečius kurorte sklypų laukiantiems paveldėtojams. Žaibiškai buvo atlikti suformuotų sklypų detalieji planai, pagal žemėtvarkininkų sąrašą surasti paveldėtojai. Paukšteliai miške čiulba, jog laimė gauti sklypą paties mero kaimynystėje atiteko toli gražu ne pirmiesiems eilėje buvusiems pretendentams. Ir jokie naujakuriai šalia R.Malinausko valdų neįsikurs.
   Naujai suformuoti sklypai tyliai suplaukė į vienas rankas. Spėkite, kokias? Galime tik svarstyti, už ką R.Malinauskas 2013-ųjų gruodžio 20 d. sumokėjo 87 tūkst. 500 litų, o 2014-ųjų balandžio 4 d. – 124 tūkst. litų, nes interesų deklaracijoje pirkinių pavadinimų bei pardavėjų pavardžių meras nenurodė. Tačiau kaip ten bebūtų, jau įpusėjus teismo procesui paaiškėjo, kad gabalas garsiosios tvoros kažkaip atsiradęs R.Malinausko privačios žemės ribų viduje.
   Bet net ir suformavus porą papildomų sklypų, nuo visuomenės liko užtverti dar beveik 7 arai valstybinės žemės, priklausančio Vijūnėlio parkui. Čia irgi tęsiasi garsioji “nežinia kieno” tvora.

Nežinia, ar pergalė?

   Pirmasis teismo posėdis dėl žaliosios tvoros pripažinimo bešeimininkiu turtu ir jos perdavimo savivaldybės nuosavybėn vyko praėjusių metų rugpjūčio vidury. Pasak jame dalyvavusios savivaldybės atstovės Akvilės Povilanskaitės, pagal įstatymą yra pakankamas pagrindas nustatyti, kad netoli Vijūnėlio parko stovi tvora, kuri neturi savininko. Savivaldybė talpino skelbimus, bet per nustatytą laikotarpį pretendentai į tvoros savininkus neatsiliepė. Anot jos, dalis tvoros patenka į privataus asmens teritoriją, dalis – į valstybinę žemę. A.Povilanskaitės teigimu, fizinis asmuo nepateikė jokių pretenzijų, todėl galima teigti, kad jo teritorijoje esantis vielos statinys jam nepriklauso. 
   Į kitą posėdį, vykusį spalio pabaigoje, buvo kviesti R.Malinausko sklypo kaimynai, kurie tikrai akis turi ir negalėjo nematyti, kas ir kada tvėrė tvorą. Tačiau, kaip ir reikėjo tikėtis, tie žmonės visi kaip vienas pateikė pareiškimus, jog su savivaldybės pareiškimu sutinka, ir teisme nepasirodė. 
   R.Malinauskas dar kartą teismui raštu patvirtino, kad tvoros nestatė, jokių pretenzijų į ją nereiškia ir neprieštarauja, kad ji būtų pripažinta bešeimininke. Tad jeigu labiausiai tikėtinas šeimininkas savo daikto išsižada, kas belieka teismui? 
   Pačioje praėjusių metų pabaigoje tvora pripažinta bešeimininke ir iškilmingai perduota savivaldybės nuosavybėn. Tik nežinia, ar toks sprendimas yra pareiškėjų pergalė? Mat tvorą ar bent jos dalį dabar teks pašalinti. Teisėja N. Butnorienė prieš priimdama sprendimą, paklausė savivaldybės atstovės – “Jei tvora atiteks savivaldybei, reiškia, ji įgis savininką. Tai ar tas savininkas gins viešąjį interesą ir pašalins kliūtį visuomenei naudotis aptvertąja parko dalimi?”. A.Povilanskaitei beliko užtikrinti: “Taip”.
Dabar visi lauksim ir žiūrėsim, ar R.Malinauskas gyvens neapsitvėręs. Nejauku juk...

“Druskonio” inf.  Kelyje Leipalingis-Lazdijai sužalotas dviratininkas
   Sausio 14 d., 7.50 val., Druskininkų sav., kelio Leipalingis-Lazdijai 1-ame kilometre, Druskininkėlių kaimo ribose, automobilis „Toyota Yaris“, vairuojamas 56-erių metų druskininkietės, kliudė kelio važiuojamąja dalimi, ta pačia kryptimi ir ta pačia eismo juosta važiavusį 46-erių metų dviratininką ir jį sužalojo. Nukentėjusysis dėl eismo įvykio metu patirtų sužalojimų gydomas Druskininkų ligoninėje. Automobilį vairavusi moteris blaivi.PaieškaKas, jūsų spėjimu, gyvens garsioje pilyje ant Vijūnėlio tvenkinio kranto?
Statytojas alytiškis A.Baranauskas
Kurorto meras R.Malinauskas
Princesė ant žirnio
Ten bus senelių prieglauda
Manęs tai nedomina


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.