Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kriminalai
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Piktnaudžiavimu kaltinamas buvęs VSAT parei- gūnas dėl
  savo poelgių turės aiškintis teisme
   Kauno apygardos prokuratūra baigė ir į teismą perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 47-erių buvęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) jaunesnysis specialistas kaltinamas piktnaudžiavimu, prekyba poveikiu, disponavimu suklastotu dokumentu ir sukčiavimu. Nesąžiningo pareigūno veiksmus atskleidė jo kolegos iš VSAT imuniteto ir kriminalinės žvalgybos padalinių. Šioje byloje kaltinimai dėl dokumento suklastojimo ir sukčiavimo pareikšti ir jo 70-metei motinai, dirbančiai bendrosios praktikos slaugytoja.
   Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ričardas Gailevičius, tyrimą atliko VSAT Kriminalinių tyrimų valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus tyrėjai.
   Baudžiamosios bylos duomenimis, laikotarpiu nuo 2021 m. gruodžio iki 2022 m. rugsėjo mėnesio Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnas, iš anksto susitaręs su Baltarusijos Respublikos piliečiais, už atlygį per Raigardo pasienio kontrolės punktą praleisdavo automobilius, neteisėtai gabenusius tabako gaminius, nepaženklintus specialiais ženklais – banderolėmis, taip pat kontrabandinius tabako gaminius.
   Buvusiam valstybės tarnautojui pateikti kaltinimai tyčia nesiėmus įstatymuose numatytų priemonių nusikalstamai veikai užkardyti ir atskleisti bei veikiant priešingai tarnybos interesams – teikiant kontrabanda užsiimantiems asmenims konfidencialią informaciją apie muitininkų atliekamus patikrinimus ir patikrinimo įrangą, taip apsunkinant kitų asmenų galimai daromų sunkių ar labai sunkių nusikaltimų atskleidimą. 
   Be to, ikitesiminio tyrimo metu surinktais duomenimis, šis buvęs VSAT darbuotojas, siekdamas užsitikrinti teisėtą išėjimą iš vidaus tarnybos, valstybinės pensijos gavimą bei siekdamas pateisinti savo nebuvimą darbe po to, kai teisėsaugos pareigūnai atskleidė galimai jo padarytas nusikalstamas veikas, laikotarpiu nuo 2022 m. rugsėjo 7 d. iki 2022 m. rugsėjo 26 d. naudojosi įtariama neteisėtai išduotu nedarbingumo pažymėjimu ir gavo ligos išmokas. Jo motina, dirbdama vienoje šeimos klinikoje, kaltinama pažįstamai gydytojai pateikusi tikrovės neatitinkančius duomenis 
apie tariamą sūnaus ligą ir tokiu būdu kartu su sūnumi suklastojusi nedarbingumo pažymėjimą.
   Kaltinamasis nuo 2022 m. rugsėjo mėnesio nebedirba VSAT. Įtariama, kad net ir nedirbdamas pasienio pareigūnu, vyras dar beveik metus – iki 2023 m. rugsėjo – už atlygį siekė paveikti kitus VSAT pareigūnus, kad jie neatliktų arba netinkamai atliktų pasienio patikrinimus.
   Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyrius yra pateikę civilinį ieškinį daugiau nei 900 eurų.
   Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Alytaus apylinkės teismo Druskininkų rūmams.

„Prokuratūros naujienos“

 


Paieška