Pirmas

NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Videolaidos

Druskininkai

Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija
Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Gyventojai po genėjimo ketina patys beržą gydyt

„Viena ranka puošia, o kita žaloja,“ – gaila gyventojams po „pjūklo operacijų“ kraujuojančio beržo prie daugiabučio Ateities g. 42

   Balandžio 8-ąją „Druskonį“ pasikvietė daugiabučio gyvenamojo namo Ateities g.42 gyventojai, idant įtikintų, kaip žalojama gamta, t.y. kaip nugenėtas prieš kelis dešimtmečius namo kieme jų pačių pasodintas ir mėgiamas plačiašakis beržas. Pasikvietusieji „Druskonį“ neprieštarauja beržo šakų, kurias gausus sniegas nesaugiai nulenkė, genėjimui, tačiau ne dabar, kai beržo sula sunkiasi. „Išbėgs beržo kraujas ir medis nudžius, - sako vienas gyventojų. – Aišku, kad pjovikams trūksta kompetencijos, kada galima beržus genėt, o kada ne. Šiuo metų laiku bepigu kirst, tačiau negalima genėt. Tai padaryt reikėjo arba anksčiau, arba vėliau, kai lapeliai skleidžiasi, o ne dabar, kai sula, medžio syvai, iš nuopjovų sunkiasi.” Pasak žmonių, tokį gamtos pradžiamokslį privalo išmokt beržų genėtojai, kuriems šiuo metu turėtų labiau rūpėt nuo sniego lavinos pažeisti ar nulaužti medžiai, nukloję Druskininkų parkus. Pasak gyventojų, galbūt „medžio kraujavimą“ pristabdys šalnos ir ant nuopjovų užteptas tepalas, kuriuo ketina patys medį gydyt. 

„Druskonio“ inf. 


 

  Karantino kelionė iki įspūdingo medžio 

Liškiavos liepa įtraukta į įspūdingiausių Lietuvos medžių sąrašą   Kadangi karantinas, kaip ir kelionių į svečias šalis apribojimai dar vis tęsiasi, galim vėl išsiruošti į netoliese esančias mažai žinomas, tačiau itin įdomias vietas. Praėjusiais metais kartu su „Druskonio“ skaitytojais aplankėm turtingą istoriniais lobiais Vilkiautinio pilkapyną, Radyščiaus piliakalnį, šiais metais stabtelėjom prie šalia Druskininkų pūpsančių piliakalnių, unikalių riedulių, tokių kaip jaučio pėda ar žalčio juosta pažymėtų akmenų, kuriuos kadaise atvilko ir paliko mums iš Skandinavijos atslinkęs ledynas, kaip ir garsųjį mitologinį Velnio akmenį Švendubrėje, kuris pagal dydį yra dešimtas akmuo Lietuvoje. 
   Į Liškiavą garlaiviu atplukdyti ar vaizdingu panemunės keliu atvežti turistai, žinoma, prisiklauso pasakojimų apie Liškiavos vienuolyną, piliakalnį, alkakalnį, Raganos ar Jaučio pėdos akmenis, tačiau retokai teišgirsta apie alkakalnio papėdėje, visai šalia automobilių aikštelės augančią bene įdomiausią Dzūkijos liepą, kuri pripažinta vienu iš 25-ių įspūdingiausių medžių Lietuvoje, gamtos paveldu, saugomu valstybės. Bepigu šią liepą, ko gero, seniausią Liškiavos medį, atrasti atvykusiems jos žydėjimo metu, kai visos Liškiavos alkakalnio prieigos liepžiedžiais pakvimpa, tuosyk pavasarį kebloka atsirinkti, kur tos unikalios liepos kamienas ar liemuo. Kaip liudija šaltiniai, neįprastos išvaizdos Liškiavos arba vietinių vadinamos Paklėštarės išsikerojusią liepą suformavo į ją trenkęs perkūnas ir perlaužęs pusiau, nors nuo senovės tikima, kad į liepas retai trenkia perkūnas - jos netgi laikytos šventais medžiais, kurios namus ne vien tik nuo perkūno saugo. Liepa buvo garbinama kaip medis, į kurį mirusiojo siela įsikūnija, panašiai kaip Vincas Krėvė savo apsakyme „Skerdžius“ žmogaus ir liepos ryšį aprašė. Taip pat buvo tikima, kad neįprastos išvaizdos medžiai, tokie kaip Liškiavos liepa, turi stebuklingų galių. Paklėštarės liepos nei kamieno, nei liemens, nei viršūnės nesimato, o tik storos kelminės atžalos iš visų pusių išsikerojusios. 2016 metais šią liepą paskelbiant gamtos paveldo objektu, buvo pateikti ir jos duomenys: kamieno apimtis – 1,3 metro, aukštis – 6,5 metro, o amžius – apie 400 metų. 
   Senieji Liškiavos gyventojai prisimena, kad jų jaunystės metais liepa buvo aukščiausias kaimo medis. Prisiminimai byloja, kad prieš karą prie šios liepos mirė Liškiavos kunigo mama. Jai atminti kunigas prie liepos prikalė gražią koplytėlę su Švč. Marijos atvaizdu. Pro šalį keliaujantys čia sustodavo, kepures nuėmę nusilenkdavo. Po karo ši koplytėlė buvo nudaužyta. 

„Druskonio“ inf.
PaieškaKą esate labiau linkę rinktis?
nemokamai dalijamą valdžios propagandą
kompensaciją už "gyvatuko" mokestį
nei vieno iš jų


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

T-shit
onita.lt

Darbo skelbimai

Prekyba lauko durimis

Vadovų paieška

IŠNUOMOJAMI STATYBINIAI IR FASADINIAI PASTOLIAI, PASTOLIAI MŪRO DARBAMS, BOKŠTELIAI, PAMATINIAI IR PERDANGOS KLOJINIAI.
Tel. (8-612) 40856


Svetainių kūrimas

Ieškomi skrajučių platintojai Druskininkų mieste.
Darbo pobūdis: Reklaminės medžiagos (skrajučių, lankstinukų) platinimas į daugiabučių namų pašto dėžutes.
Darbas būtų papildomas, derinant prie pagrindinio darbo.
Darbo patirtis būtų privalumas.
Susisiekti galite
el. paštu:
personalas@avaneta.lt arba
tel.+370 694 09040
.


Paminklai ir akmens
gaminiai


Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2020 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Aurimas A.