Pirmas

NAUJIENA!


NAUJIENA!

Šiame numeryje

Miesto žinios
Policijos žinios
Kultūra
Renginiai
Skelbimai

Druskininkai

Sanatorijos
Viešbučiai
Menai

Druskininkų apylinkės

Turauskų sodyba
Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>  Druskininkietis tapo pirmuoju Lietuvos krepšininku
  Argentinoje 

Tautvydas Lydeka su Argentinos komandos „San Lorenzo“ marškinėliais 
                                                        „Sanlorenzo.com.ar“ nuotr.


    Prieš keletą metų į „Druskonio“ klausimus atsakė bene garsiausias iš Druskininkų kilęs krepšininkas, 208 cm ūgio Tautvydas Lydeka, tuomet pradėjęs žaisti vidurio puolėju „Lietuvos ryto“ komandoje, kuriai atstovavo 2013-2014 metais. 

   Interviu „Druskonyje“ T.Lydeka prisistatė kaip druskininkietis, mūsų miestelyje gimęs 1983 metais, vaikystę praleidęs Šiltnamių gatvėje, iki 5-os klasės mokęsis tuometinėje 1-ojoje vid. mokykloje (dabar „Atgimimo“ pagr. mokykla). Nuo 1-os klasės Druskininkuose pradėjo lankyti rankinio treniruotes, kurioms vadovavo treneriai Albinas Arbačiauskas bei Antanas Andrijauskas. Su tėvais persikraustęs į Varėną, ten pradėjo žaisti krepšinį. Vidurinę mokyklą baigė Kaune, ten pat studijavo Kūno kultūros akademijoje, rungtyniavo „Atleto“ komandoje. Paklaustas apie kitus druskininkiečius krepšininkus, su kuriais jam teko susidurti, paminėjo Robertą Bitiną, taipogi rankinį iškeitusį į krepšinį. Nors pagal sutartis su klubinėmis komandomis keliaujantis po pasaulį, pasitaikius progai, užsukantis į savo vaikystės miestą Druskininkus. 
   Tuomet, 2013 m. žiemą, jis į Lietuvą persikraustė su žmona ir dviem vaikais iš Rusijos, Samaros miesto, kur rungtyniavo tenykštėje krepšinio komandoje „Krasnyje krylja“. Į Samarą jis atvyko iš Italijos, kurios krepšinio pirmenybėse teko atstovauti dviems klubams. Tuo tarpu savo tarptautinę karjerą iš Druskininkų kilęs sportininkas pradėjo Dnepropetrovsko „Dnepr“ komandoje, dalyvavusioje Ukrainos krepšinio superlygoje, kur buvo išrinktas geriausiu vidurio puolėju užsieniečiu, nes per varžybas vidutiniškai pelnydavo daugiau nei 16 taškų, atkovodavo apie 10 kamuolių ir kt. Po itin sėkmingo 2005-2006 m. sezono T.Lydeka buvo pakviestas į Lietuvos vyrų krepšinio komandą ruoštis pasaulio čempionatui. Legionieriaus karjerą tęsė Olandijos, Graikijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Lenkijos, Lietuvos klubuose. Praėjusiais metais 32 metų T.Lydeka, pasirašęs sutartį su Buenos Aires komanda „San Lorenzo“, tapo pirmuoju Lietuvos krepšininku Argentinoje. Į kitą žemyną su šeima persikėlęs vidurio puolėjas šalies žiniasklaidoje atviravo apie neįprastą gyvenimą Pietų Amerikoje bei Argentinos krepšinį, kuris skiriasi nuo europietiškojo aktyvesne fizine kova bei didesne teisėjų tolerancija žaidėjų fiziniams veiksmams varžovų atžvilgiu. Nors 4 mln. gyventojų turinčio didmiesčio Buenos Aires „San Lorenzo“ komandoje, žaidžiančioje Argentinos aukščiausioje lygoje, vidurio puolėjas T.Lydeka pasirodė neblogai, tačiau tiek klubas, tiek pats žaidėjas turėjo savų priežasčių praėjusių metų pabaigoje nutraukti sutartį. T.Lydeka, turėdamas pasiūlymų ne tik iš Europos, bet ir kitų Pietų Amerikos klubų, pasirinko Pezaro „Consultinvest“ klubą, kuris Italijos krepšinio čempionate dalijasi 11-15 vietomis. Druskininkietis Italijoje jau pradėjo savo 5-ąjį krepšinio sezoną. 
   „Sulaukę pasiūlymo iš Pezaro klubo, ilgai nesvarstėme. Tai nebuvo toks patrauklus pasiūlymas, kaip Argentinoje, tačiau ne viską lemia pinigai. Nepaprastai svarbus yra klubo profesionalumas, administracijos darbas ir visa aplinka, kurioje komfortabiliai turi jaustis ne tik krepšininkas, bet ir jo šeima. Iš Pezaro turime tik pačius geriausius prisiminimus, todėl esame laimingi, galėdami čia sugrįžti“, - džiaugsmo neslėpė vidurio puolėjas. T.Lydeka, komentuodamas savo pasirinkimą. 

„Druskonio“ inf.


PaieškaKas, jūsų spėjimu, gyvens garsioje pilyje ant Vijūnėlio tvenkinio kranto?
Statytojas alytiškis A.Baranauskas
Kurorto meras R.Malinauskas
Princesė ant žirnio
Ten bus senelių prieglauda
Manęs tai nedomina


Siūlau klausimą skaitytojams
Siūlau temą rašiniui

Parduoda sausas spygliuočių ir lapuočių malkas, skaldytas ar supjautas kaladėlėmis.
Atvežimas nemokamas.
Tel. 860146179.


Parduodamas nekilnojamasis turtas (negyvenamosios patalpos - požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, unikalus numeris 4400-1497-2314:5867, esančios Druskininkų g. 23, Druskininkai). 1 vietos pardavimo kaina 7000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis 861286008 arba elektroniniu paštu parduodamasturtas1@
gmail.com

Roletai 
plastikiniams
langams

Prašome
atsiliepti skaitytojus iš:
Kuveito, Hawaii, Filipinų
info@druskonis.lt


Greitas kreditas
internetu


Nebrangiai
šarvuotos durys butui,
lauko durys namui
,
plastikiniai langai

Langai


© 1997-2013 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR istatymai

Dizainas ir programavimas - Dana M. ir Aurimas A.