Pirmas

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Klausimas
Policijos žinios
Sportas
Savas gylis
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

  Karštos pėdos

Orientacinių varžybų nugalėtoja – “Dragon- ball” komanda

“Boženos” prieš startą

Aistė ŠLAJŪTĖ 

   “Ryto” gimnazijos moksleiviai įgyvendino savo projektą “Karštos pėdos”.

Originali idėja

  “Karštos pėdos” – orientacinės varžybos. Komandos po 5 žmones gavo kodą, kuriame užšifruota vieta, kur reikia kuo greičiau atsidurti. Atbėgusieji į reikiamą punktą gauna kitą kodą ir skuba į kitą vietą. Taisyklės draudė važinėti viešuoju ir nuosavu transportu, riedučiais, naudotis mobiliaisiais telefonais. Pradėti ieškoti vietų ir sugrįžti į Pramogų aikštę visi dalyviai turėjo tiksliai sutartu laiku. Jeigu nors vienas jaunuolis būtų pavėlavęs, - visa jo komanda iškristų iš žaidimo (taip neatsitiko). Laimi tie, kurie aplanko daugiausia punktų ir nepažeidžia minėtų taisyklių.

Stebėtinas aktyvumas

   Organizatorius nustebino Druskininkų jaunuolių aktyvumas. Norą dalyvauti orientacinėse varžybose pareiškė net 15 komandų. “Gal todėl, kad idėja - nauja ir netikėta,”- teigė viena iš organizatorių gimnazistė Akvilė. Komandų netikėti kostiumai ir šukuosenos stebino ir projekto iniciatorius, ir miesto gyventojus, ir svečius. Ne vienas žmogus juos kalbino gatvėje, domėjosi, kas vyksta. Neišvengta ir kuriozų. “Mes ieškojome ženklo į Pariečę. Taksi vairuotojas sakė, kad už kokių 4 kilometrų rasime tą ženklą, todėl ir patraukėm Baltarusijos link,”- šypsojosi komandos “Padėk, Dieve”, gavusios originaliausios titulą, narys Mantas.

Prizinės vietos


   Dalyviai po rungtynių gulėjo ant suoliukų ir žolės, vos kvapą atgaudami. Originalios išvaizdos vaikinukų komanda “Kataztriofa”, turėjusi palaikymo skrajutes, skundėsi kitų komandų, važinėjusių autobusais, nesąžiningumu. “Jazminbraukiams“, studentams, sugrįžusiems savaitgalį į namus, suteiktas sukčių titulas, kadangi pastebėti besinaudojantys transportu. Bet jiems tai nuotaikos nesugadino, nes patys garsiai skandavo naująjį savo titulą – “sukčiai, sukčiai”. “Boženos”, Senamiesčio vid. mokyklos moksleivės, pelnytai gavo stilingiausios komandos titulą. 1-ąją vietą užėmė komanda “Dragon-Ball” (Gintarė Pilvelytė, Justas Juška, Justas Ramanauskas, Monika Čiupaitė), aplankiusi net 17 punktų ( policiją, miško muziejų “Girios Aidas”, ligoninę, karių kapines, sanatoriją “Eglė” ir t.t.). Antrąja vieta džiaugėsi “Ryto” gimnazijos komanda “Pirmyn”. 3-ąją iškovojo „Liūtaširdžių“ komanda. Paguoda - mažiausioms dalyvėms “Miksės” grupei. Po apdovanojimų koncertavo grupė iš Vilniaus “Overload“.

Kas toliau? 

  
“Ryto” gimnazistai, šio projekto autoriai, galvoja apie “karštų pėdų” tęstinumą, jei tik mokslai nesutrukdys, mat dauguma jų būsimieji dvyliktokai. “Galvojame ir apie didesnio masto renginį, pvz.regioninį ar tarptautinį, tik reikėtų paplušėti ieškant rėmėjų,”- teigė gimnazistai. Dėkojame rėmėjams, be kurių šis projektas nebūtų įvykęs: Druskininkų savivaldybei, “Ryto” gimnazijai ir ypač jos direktoriui J. Samuchovui, Jaunimo užimtumo centrui, R. Pankevičienės IĮ “Roma”, Druskininkų mineralinių vandenų “Rasa” įmonei.

 

  Anglų kalbos šventė
Justina CILCIŪTĖ 

   Gegužės 23 d. Senamiesčio vid. mokykloje vyko tradicinė Anglų kalbos šventė. Tą rytą mokyklos fojė pasitiko išpuošta spalvingomis drapiruotėmis ir plakatais, vaizduojančiais įvairių firmų ženklus. Sėkmingai renginyje debiutavo šou vedėjos abiturientės Dovilė Baubonytė ir Jonė Orentaitė. Šių metų šventės tema siejosi su mada. 3-12 klasių mokiniai sužavėjo fantazija ir išmone modeliuojant ir demonstruojant savo modelius per šokį ir judesį. Mados atspindėjo ne tik žmonių, bet ir gėlių, vabzdžių pasaulio tendencijas. Visiems labai patiko 6c klasės vaikinų breikas, vienuoliktoko Kašaro šou. Programos “vinis” – įdomios ir sudėtingos kompozicijos šokis militaristine apranga. Originaliai pasirodė abiturientai, atvažiavę į mokyklos kiemą automobilio traukiamu senu motociklu. Apdovanoti tarpklasinių anglų kalbos olimpiadų nugalėtojai. I-ąsias vietas laimėjo S. Jurgelevičiūtė, I. Jurčiukonis, V. Triuška, S. Švamba, I. Aurylaitė, A.Gražulis, I.Miciulevičiūtė.

 

  Ištiesk ranką vaikams
Aistė ŠLAJŪTĖ 

   Policijos departamento duomenimis, per 2002 m. 1-ąjį pusmetį šalies policijos įstaigose užregistruota 816 pranešimų apie nukentėjusius nuo smurto nepilnamečius…
   Birželio 1 d. Pramogų aikštėje įvyko akcija “Ištiesk ranką”, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai, bei problemoms, susijusioms su smurtu prieš nepilnamečius.
   Akciją pradėjo Vaikų dailės galerijos bei V.K. Jonyno dailės mokyklos bei kitų vaikų bendro didelio ir ilgo piešinio “Mano šviesi vaikystė” demonstravimu ant scenos. Renginyje koncertavo vaikų kolektyvai. Žiūrovus vertė susimąstyti ryškus kontrastas tarp vaikų šypsenų scenoje ir intarpų apie šokiruojančias smurto prieš vaikus istorijas. Teatro studijos “Niša” etiudai atvirai vaizdavo smurtavimo prieš vaikus scenas. Mažiesiems žiūrovams bei dalyviams buvo dalinamos vėliavėlės, kuriose surašytos jų teisės ir pareigos, klijuojami lipdukai su pagalbos telefonais (Vaiko teisių apsaugos tarnyba; 51645; Bendraamžių linija 8-800-23300). Susirinkusiuosius sveikino vicemerė K.Miškinienė, Vaikų teisių apsaugos tarnybos darbuotoja G. Rutkauskienė, organizacijos “Gelbėkit vaikus” atstovas K. Bočys. Vyresnieji moksleiviai parodė drąsias ir žaismingas madų kolekcijas, o vaikinų grupės “Pikaso” vaikinus po koncerto gerbėjos lydėjo iki pat automobilio, prašydamos autografų.


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>

© 1997-2003 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.