Pirmas

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Klausimas
Policijos žinios
Sportas
Savas gylis
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

  Po tujomis – druskų klodai

Kas pakėlė ranką?

   Prieš kelias savaites policijos pareigūnai aiškinosi neįprastą istoriją – kas po tujomis, augančiomis prie daugiabučio namo M.K.Čiurlionio gatvėje, šalia picerijos “Sicilia II”, užkasė daugiau kaip kibirą valgomosios druskos. Augalų savininkė, žinoma miesto gėlininkė Veronika Gerasimavičienė šiuos druskos klodus aptiko, žiūrinėdama, dėl kokių priežasčių nei iš šio, nei iš to šį pavasarį ėmė nykti gražuolės tujos. “Pastebėjau jau seniai, kad prieš 23 metus pasodintos tujos kažkodėl pradėjo džiūti. Pradėjau žiūrėti, - ogi prie šaknų, po lapais druskos pilna”, - “Druskoniui” pasakojo V.Gerasimavičienė. Susijaudinusi gėlininkė į įvykio vietą gegužės 20 d. kvietėsi kone visas spec.tarnybas: už miesto želdinius atsakingą Savivaldybės Architektūros skyriaus darbuotoją, policiją, aplinkos apsaugos pareigūnus. V.Gerasimavičienė teigė tądien iškasusi beveik kibirą druskos. “Šitokio lietaus būta! Ir jis dar neištirpdė visko. Reikia tik pagalvoti, kiek ten jos buvo užkasta. Taip paprastai šio reikalo tikrai nepaliksiu. Eisiu iki prokuratūros”, - vandalizmo aktu buvo sukrėsta gėlininkė. Kitą dieną ji nunešė į policijos komisariatą pareiškimą, reikalaudama išsiaiškinti ir nubausti tuos, kurie druska norėjo numarinti šį centro kampelį puošusias tujas: auksines, piramidines, auksakraštes. V.Gerasimavičienė pareiškime neįvardijo, kas tai galėjo padaryti, tačiau įtariamųjų moteris turi. Jos nuomone, tai gali būti aplinkinių įstaigų darbas. Dėl kokių priežasčių aukštaūgės tujos galėjo kam nors trukdyti? Vieniems, pasak gėlininkės, tujos galėjo užstoti saulę, kiti galbūt norėjo praplėsti mašinų stovėjimo aikštelę ir pan. 


Klodai druskos po tujomis

Sujudo gyventojai

   “1997 m. Alytaus apskrities gražiausiai tvarkomų vietų apžiūros komisija pirmąją vietą skyrė M.K.Čiurlionio g.54 namo bendrijai už spygliuočių ir krūmų kampą, džiuginusį ne vieną praeivį. Tačiau atsirado žmogžudys, kuris išdrįso prie kiekvienos tujos pripilti po 5 kg druskos. Nejaugi tas baisus žmogus neišdrįso ištarti, kad jam tos tujos maišo? Būčiau iškasusi ar bent pakarpiusi. Skaudu buvo žiūrėti, ir kaip šį pavasarį prie buvusio kino teatro “Aidas” Motinos dienos išvakarėse buvo nuskintos, išrautos visos tulpės. Jaučiu begalinį moralinį skausmą, 20 metų auginusi šias tujas, nešiodama vandenį iš 2-ojo aukšto. Pergyvensiu ir stengsiuosi panaikinti savo sumanymą – tegul ten būna tuščia”, - liūdną laišką redakcijai parašė V.Gerasimavičienė.
   Šią savaitę “Druskonis” gavo ir daugiau skaitytojų laiškų, kuriuose druskininkiečiai piktinasi niekšais, pakėlusiais ranką prieš V.Gerasimavičienės krūmus. “Kiekvienas krūmas, medis – gyvas Dievo tvarinys. Jeigu keli ranką prieš jo gyvybę ir dar nori jį lėtai numarinti, tai tą patį gali padaryti ir su žmonėmis”, - svarstė Lietuvai pagražinti draugijos narė Elena Janulevičienė. “Aišku, kad tas tujas nuodijo piktadario ranka. Ši istorija mums priminė mokyklos laikais skaitytas istorijas apie Grainio liepą, J.Biliūno “Kliudžiau” . Kas atsiprašys ponios Veronikos? Kas jai nušluostys ašaras?”, - klausia gėlininkės Janina Česnavičienė, Virginija Šedienė, Irena Gudelionytė, Genė Antanavičienė, gamtos mylėtoja Genovaitė Čiurlionienė, mokytoja Vida Šuliauskienė, sodininkas Vytautas Urnevičius, Gamtos mokslų daktaras Antanas Lankelis. “Mes esame sukrėsti ir pasipiktinę dėl sunaikintų ilgamečių tujų. Prašome žmonių, ką nors žinančių apie šį vandalizmo faktą, pranešti tel. 56498”, - į bendruomenę pagalbos kreipiasi M.K.Čiurlionio 54 namo, šalia kurio buvo sunaikinti krūmai, gyventojai.

“Druskonio” inf.

 

  Temos, pasiūlytos skaitytojų 
Į pasienio zoną – tik su leidimais 

   Į redakciją kreipėsi pensininkas tremtinys Sigitas Motiejaitis, rašydamas, kad žvejai pasipiktinę pasienio policijos nauja leidimų žvejoti išdavimo tvarka, nes pernai leidimai žvejoti pasienio zonos vidaus vandenyse buvo išduodami metams, o šiemet tik 10-čiai dienų. Pasak tremtinio, Sibire eidavę registruotis kas mėnesį. “Nejaugi žvejai mėgėjai kažkokie nusikaltėliai?”- klausia laiško autorius. Be to, jis klausia, ar negalėtų šių leidimų išduoti Druskininkų aplinkos apsaugos agentūra? Nereikėtų leidimų važiuoti į Raigardo pasienio postą. “O kaip bus su uogavimu ir grybavimu valstybės sienos apsaugos zonoje?” – klausia pensininkas. 
   Laikinai einantis Druskininkų užkardos vado pareigas Rolandas Austynas informavo, kad pagal Vyriausybės nutarimu patvirtintas pasienio teisinio režimo taisykles asmenys į Valstybės sienos apsaugos zoną (jos ribas nurodo skiriamieji ženklai su užrašais “Stop valstybės sienos apsaugos zona”) galima patekti, būti ir verstis ūkine, komercine ir kitokia veikla tik su Valstybės sienos apsaugos tarnybos leidimais. Pagal pasienio teisinio režimo taisykles norint žvejoti pasienio zonos vidaus vandenyse, pavyzdžiui, Nemunykštyje, Latežeryje, Ančioje, Nemuno upės dalyje, arba šioje zonoje pageidaujant uogauti ir grybauti, reikia vienkartinių leidimų, kuriuos pagal taisykles išduoda tik Valstybės sienos apsaugos tarnybų (VSAT) štabai arba užkardos - mūsų atveju Varėnos rinktinės Druskininkų užkardos Raigardo punktas. Vienkartiniai leidimai galioja 10 dienų. Nuolatiniai atvykimo ir buvimo Valstybės sienos apsaugos zonoje leidimai galioja 3-ejus metus, tačiau juos tegali gauti tik asmenys, kurie Valstybės sienos apsaugos zonoje turi nuosavybę – t.y. laukus, miškus, pievas. Tai dažniausiai aktualu mūsų Savivaldybės Švendubrės ir Gerdašių gyventojams, su kuriais šis reikalas išspręstas. Leidimai, išduoti VSAT Varėnos rinktinėje ir jos padaliniuose, galioja tik rinktinės aptarnaujamo pasieno ruožo teritorijoje. Už buvimą Valstybės sienos apsaugos zonoje be leidimo baudžiama administracine bauda nuo 150 iki 300 Lt arba įspėjimu. Pakartotinai padarius tokį pat nusižengimą, jau skiriama nuo 300 iki 600 Lt bauda.

 

  Kova prieš niokotojus
Alvydas JURGELEVIČIUS, 
Viešosios policijos komisaras inspektorius

   Artėjant kurorto šventei, miestas intensyviai puošiamas. Daugelis druskininkiečių sunkiu darbu kuria gražų ir patrauklų kurortą. Tačiau vis dar pasitaiko tokių, kurie niokoja ir vagia gėles, dekoratyvinius krūmus, medžius, laužo ir daužo šviestuvus bei viską, kas pakliūna po ranka. Tokiu elgesiu jie nusikalsta pagal Baudžiamąjį ir Administracinį kodeksus ir už tai gali skaudžiai nukentėti. 
   Policijos pareigūnai deda dideles pastangas išsiaiškinti ir patraukti atsakomybėn miestą niokojančius žmones. Gegužės 25 d., apie 1.30 val., Vilniaus alėjoje buvo sulaikyta 18-metė bei 17-metė druskininkietės, skynusios gėles prie mokesčių inspekcijos. Gegužės 29 d. prie Savivaldybės pastato už rankos buvo sučiupta 66 metų O.Ž., kuri iš gėlyno pavogė 11 “ledinukų”. Už tokį elgesį teismas moteriai skyrė 100 Lt baudą. Gegužės 30 d., apie vidurnaktį, M.K.Čiurlionio-V.Kudirkos gatvių sankryžoje buvo sulaikytos trys 14-metės, rovusios gėles. Jei tai tęsis ir toliau, būsime priversti viešai skelbti niokotojų pavardes, kad jiems būtų gėda prieš dorus miesto gyventojus. 
   Policijai savo jėgomis užtikrinti, kad nebūtų niokojamas kurorto grožis, pakankamai sudėtinga, todėl prašome neabejingų druskininkiečių nedelsiant informuoti tel. 02 arba 112 apie pastebėtas negeroves. Dirbdami kartu pasieksime kur kas geresnių rezultatų.

 

  Policijos žinios
VAGYSTĖS
Gegužės 30 d. Sveikatos g. iš automobilio pavogta piniginė bei dokumentai. Tą pačią dieną Kamorūnų kaime pavogtas elektros variklis bei 600 kg grūdų. Gegužės 31 d. P.Cvirkos g. išlaužtos prekybos kiosko durys ir pavogtos įvairios prekės. Birželio 1 d. turgavietėje iš rankinės pavogta piniginė. 

SUGADINO
Gegužės 30 d. Gardino g. išdaužytos gatvės apšvietimo metalinių atramų durelės, ištraukti ir nutraukti elektros laidai. Gegužės 31 d. Leipalingyje išdaužyti namo langų stiklai. Birželio 2 d. Gardino g. išmuštas automobilio kairės pusės galinis stiklas.

RADO
Gegužės 30 d. Baltašiškėje, Nemune, rastas nenustatytos asmenybės vyriškos lyties skenduolio lavonas. Netrukus paaiškėjo, kad tai – žvejys, atplaukęs iš Baltarusijos, Pervalkos kaimo. Kaip pranešė Baltarusijos kriminalistai, girtas šio kaimo gyventojas išėjo statyti Nemune tinklų ir negrįžo. Upė ilgokai vandeny išbuvusį skenduolį atplukdė iki Druskininkų. Lavoną meškerės kabliuku užkabino “kolega” – druskininkietis žvejys. Apžiūrėjus skenduolį, smurto žymių nerasta.

AVARIJA
Birželio 2 d. kelyje Druskininkai-Latežeris automobilis Alfa-Romeo, vairuojamas 31 metų Baltarusijos piliečio V.M., nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į pakelės medį. Mašina nuo smūgio užsidegė. Įvykio metu vairuotojas žuvo, sužalotas kartu važiavęs 30 metų keleivis baltarusas. Tragedija įvyko baltarusiams Pariečės pasienio poste tik kirtus Lietuvos sieną. 8-ajame kilometre, Lietuvos pusėje, vairuotojo, nepasirinkusio saugaus greičio, automobilį sumėtė.

SUMUŠĖ
Birželio 1 d. Ateities g. namuose buvo sumušta moteris. 

  


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>

© 1997-2003 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.