Pirmas

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Klausimas
Policijos žinios
Sportas
Savas gylis
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

  Juvelyrų šeima atidarė saloną

Salono “Kamėja” atidaryme kartu su tėveliais dalyvavo ir jauniausia E.ir R. Cikanavičių atžala - 8,8 mėnesio amžiaus Simona

Arūnas ZURLYS 

   Gegužės 29 d. M.K.Čiurlionio gatvėje, tarp prancūziškų bandelių kepyklos ir “Fuji Film” fotosalono, atidarytas juvelyrinių dirbinių salonas “Kamėja”. Nors jo pavadinimas kilęs iš prancūziško žodžio, kuris reiškia iškiliai iškaltą arba išraižytą brangakmenį, pusbrangį akmenį, papuošalą, nuo pradžios iki galo tai druskininkietiškas objektas, įrodantis, jog sugebame ne prasčiau nei kur nors užsienyje statyti, įrengti ir pagaliau gaminti. Saloną projektavo iš Druskininkų kilęs architektas Gintaras Platūkis, pastatė “Druskininkų statyba”, įrengė vietiniai dizaineriai Valdas Gilius ir Tauras Česnulevičius. Salono savininkai druskininkiečių juvelyrų šeima Rūta ir Elvyras Cikanavičiai čia pateikia ir parduoda savo įmonės juvelyrinius dirbinius.

Laimėjo konkursą 

  
Statinys, kurio sąmatinė vertė daugiau kaip 500 tūkst. Lt, pradėtas praėjusių metų liepos mėnesį. Jis iškilo vietoje, kuri dar prieš metus praeivius trikdė buvusios kavinės “Kaštonas” sijų griaučiais ir aklina tvora. E. Cikanavičiaus individuali įmonė, daugiau kaip prieš metus laimėjusi Vietinių užimtumo iniciatyvų projektų konkursą, iš Darbo biržos gavo 100 tūkst.Lt valstybės paramą savo projektui “Juvelyrikos menas Druskininkams” įgyvendinti ir 10-čiai naujų darbo vietų sukurti. Be to, 1996 m. Elvyras per darbo biržą pasiėmė beprocentinę paskolą savo įmonei įsteigti. Iš bendros Lietuvos-Prancūzijos įmonės nusipirko buvusios kavinės “Kaštonas” patalpas ir pradėjo ręsti saloną, sales parodoms ir konferencijoms. Darbas užtruko, nes juvelyrai, kaip žinia, žmonės reiklūs ir kruopštūs. 

Pažintis šokant 

   38-erių metų Elvyras ir 32-iejų Rūta – buvę meno dirbinių įmonės “Ūla” darbuotojai. Abu baigė juvelyrikos meną Kauno taikomosios dailės technikume. Druskininkietis Elvyras ir iš Marijampolės kilusi Rūta, pagal paskyrimą atvykusi dirbti į “Ūlą”, artimiau pradėjo bendrauti lankydami įmonės tautinių šokių kolektyvą. Sukūrė šeimą, kurioje šiuo metu auga 4 vaikai – 8-erių metų dvynukai Justinas ir Paulius, 8,5 mėnesių dukra Simona. Vyriausiasis sūnus 11-metis Linas, kaip kažkada tėvai, šoka ir dainuoja “Atgimimo” vid. mokyklos etnografiniame būrelyje, kuriam vadovauja Valė Šmitienė. 
   1995 m., pradėjus įmonei “Ūla” byrėti, Cikanavičiai pradėjo dirbti individualiai. Gaminant autorinius darbus jų amatas tapo kūrybiškesnis. Atgimimo laikotarpiu didžiausią paklausą turėjo juvelyriniai dirbiniai iš “tautinių” medžiagų – gintaro ir žalvario. 

Paklausūs dirbiniai 

   E.Cikanavičiaus IĮ juvelyriniai dirbiniai Lietuvoje yra žinomi ir paklausūs daugelyje šalies didmiesčių juvelyrinių gaminių parduotuvių. Savo dirbinius, kurie vienija ir kūrybą, ir gamybą, druskininkiečiai nuolatos pateikia lietuviškų prekių mugėse. Prieš kelerius metus Lietuvos prabavimo rūmų surengtame konkurse Kaune Motinos dienos proga Elvyro papuošalų rinkinys pripažintas geriausiu. Druskininkiečių įmonė pagamino “Ežerų krašto mis” karūną, Kazlų Rūdos mero regalijas. Cikanavičiai juvelyrikos amato naujoves seka ir profesinę patirtį tobulina lankydamiesi Italijos, Vokietijos ir kitų Europos šalių specializuotose parodose. 

Nebrangūs, bet gražūs 

   Savo įmonės dirbinius, kuriais moterys pasidabinusios, Cikanavičiai atpažįsta iš pirmo žvilgsnio. Nepakartojamus papuošalus gamindami savo rankomis sušildo, jie visą meistrų profesinę patirtį sugeria. Įmonės gaminiai turi išliekamąją vertę - kartų kartoms paliekami kaip šeimyninės relikvijos. Juvelyrai stengiasi, kad jų produkcija suteiktų džiaugsmo, būtų daugeliui įperkami. Kaip patys salono savininkai sako: “Stengiamės, kad mūsų gaminiai būtų nebrangūs, bet gražūs”. Įmonės papuošalai turi specifinį požymį – visi gaminami su natūraliais akmenimis, kuriuos savininkai perka mugėse bei parodose. 

Ryžtas atidaryti

  Su naujuoju salonu “Kamėja” Cikanavičiai daug vilčių sieja. Jie pirmieji iš gausus Druskininkų juvelyrų būrio ryžosi atidaryti savo saloną. Kaip patys sako, išaugo iki tokio užmojo. Tam juos ir gaminių paklausa, nuolatiniai klientų klausimai, kur galima nusipirkti jų dirbinius, įpareigojo. 
   Druskininkams palaipsniui tampant didmiesčių gyventojų savaitgalio poilsio miestu, Cikanavičiai tikisi, jog jų salone pirkėjų netruks, o jų produkcijos geidžiantiems iš kitų miestų bus galimybė atvykti tiesiai į saloną “Kamėja”. Beje, šis pavadinimas atrinktas konkurso, kuris buvo surengtas tarp įmonės darbuotojų, būdu. Tiek salono šeimininkė Rūta, tiek įmonės darbuotojai puošiasi vien tik savo gamybos papuošalais, kurie gimsta pasitelkus profesinę intuiciją ir žinias.

 


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>

© 1997-2003 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.