Pirmas

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Klausimas
Policijos žinios
Sportas
Savas gylis
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

  Ispanams laužo dešrelės tapo didžiausia pramoga
Aurelija ZIMINSKAITĖ 
Vyka VEČKYTĖ 
Tarptautinio projekto dalyvės


Ispanai pakeliui į Kuršių neriją

Parodėm visą Lietuvą

  
Balandžio 4–14 dienomis Druskininkuose vyko paskutinė tarptautinio kalbinio projekto “Aplinkosauginis teritorijos vertinimas” su Villalbos vidurine mokykla (Ispanija), dalis. Tai - kalbinis Comenius 1.2 projektas, finansuojamas ES Socrates koordinavimo fondo. 
   Mūsų mieste viešėjo 20 mokinių ir 2 mokytojai iš Ispanijos. Mokiniai gyveno druskininkiečių šeimose. Buvo parengta puiki programa, leidusi svečiams susipažinti su Lietuva. Pirmąjį šeštadienį lankėmės Grūto parke vykusioje šventėje. Draugai liko sužavėti renginio organizavimu bei “tvyrančia” komunizmo dvasia. Jie nepaprastai džiaugėsi, galėdami nufotografuoti Lenino, Markso, Engelso skulptūras. Naują savaitę pradėjo kelionė į Žuvinto biosferos rezervatą bei Metelių regioninį parką. Didelį įspūdį paliko Dusios ežeras, kurį galėjome stebėti per teleskopą. Deja, oras buvo ne itin geras ir užsieniečiai sušalo. Vėliau sušilome prie laužo ir pavalgėme dešrelių. Pažintis su pajūrio įžymybėmis bei Kauno ir Šiaulių miestais truko net dvi dienas. Kryžių kalno didingumas ilgam išliks mūsų draugų atmintyje. Juos jis patraukė savo keistumu ir baugumu. Neišblėstami prisiminimai liko ispanų širdyse, kai jie išvydo apsnigtą Baltijos jūros pakrantę, Nidos kopas, Raganų kalną. 

Pabaigtuvės su konferencija

   Balandžio 10-ąją “Atgimimo“ vid. mokykloje vyko tarptautinė moksleivių konferencija, skirta supažindinti mūsų moksleivius su ES ir jos remiamais projektais. Taip pat buvo pristatytas trumpas darbas apie viešnagę Ispanijoje. Tiek svečiai, tiek vietiniai moksleiviai turėjo galimybę pademonstruoti savo žinias apie ES. 
   Vėliau vyko susitikimas su meru Ričardu Malinausku. Jis nuoširdžiai tiek mums, tiek ispanams papasakojo apie kurorto istoriją, vykdomus projektus bei ateities viziją, atsakinėjo į pateiktus klausimus. Miesto svečiams buvo įteiktos dovanėlės, priminsiančios mūsų kurortą. Penktadienį lankėmės Trakuose bei Vilniuje. 

Vis tiek gražiausia - Dzūkija

   Tik priešpaskutinę dieną mūsų svečiai aplankė Dzūkijos įžymiausias vietas, prieš tai apkeliavę kone visą Lietuvą. Šią savo kelionę pradėjom ekskursija po Dzūkijos nacionalinį parką. Buvom maloniai sutikti, išgirdome apie šio krašto istoriją, veiklą, tradicijas. Paskanavome grikių pyrago, kuris yra tipiškas šio regiono patiekalas. Vėliau vykome į Merkinės piliakalnį, kur, užlipę į viršų, gėrėjomės nuostabiu kraštovaizdžiu. Aplankėme įžymiąją Liškiavos bažnyčią bei piliakalnį. Ispanai buvo sužavėti Dzūkijos gamta: miškais, upėmis, ežerais... Kelionės baigiamasis akcentas - laužo užkūrimas ir dešrelių kepimas. Mūsų svečiams – tai neįprasta, tačiau maloni pramoga. Sekmadienius leidome šeimose. Tereikėjo šiek tiek fantazijos, norint suorganizuoti puikią dieną. Daugelis aplankė vandens kaskadas, ežerus, kurių Ispanijoje ne tiek ir daug, vietinius muziejus, A.Česnulio malūną Naujasodės kaime. 
   Taip greitai prabėgo 10 dienelių. Pirmadienį jau išlydėjome bičiulius į oro uostą. Labai sunku išsiskirti, kai kartu praleista tiek daug puikių akimirkų. Tik pasižadėjimai ir toliau bendrauti tapo šiokia tokia paguoda. Projektas baigtas. Beliko tik sutvarkyti dokumentus. Labai dėkojame visiems dalyviams, šeimoms, mokyklos administracijai bei mokytojoms, nepabūgusioms tokio atsakingo ir varginančio darbo.

 

  Senamiesčio vidurinė šventė jubiliejų

Justina CILCIŪTĖ

   Senamiesčio vid. mokyklos 15-os metų jubiliejaus šventė prasidėjo balandžio 9 d. Sporto centre vyko tarpmokyklinės pradinių klasių estafečių varžybos ”Mes vikruoliai”
(organizatorė A.Trikšienė). Tarp 2-ų klasių nugalėjo Senamiesčio, 3-4-ų klasių – “Atgimimo” vid.mokyklos komandos.
   Balandžio 11-ąją nuo 10 val.vyko renginiai Senamiesčio vid.mokyklos aikštėje. Buvo apdovanoti geriausi mokiniai už nuopelnus mokyklai: R.Barzdžius, K.Andriulis, I.Puzakinaitė, S.Smaliukas, S.Averkaitė, B.Šniukštaitė, J.Cilciūtė, T.Pelanis, A.Baliukonytė, L.Bulanova, R.Lapatinskaitė, R.Zuikevičiūtė, G.Svirnelis, R.Razgus, L.Žilevičiūtė, A.Augus. Pagerbti ir pasveikinti mūsų mokyklos atvyko svečiai iš Vilniaus raj. Juodšilių “Šilo” vid. mokyklos, taip pat “Ryto” gimnazijos, “Atgimimo” 2-osios vid. mokyklų atstovai su dovanomis.Vėliau vyko iškilmingas moksleivių paradas “Keičiasi gatvės ir publika, keičiasi maršai ir eisenos”.Maršo pabaigoje buvo apdovanotos klasės, vėliavų, emblemų ir skanduočių konkursuose užėmusios prizines vietas. 13-15 val. 2-ajame mokyklos aukšte vyko parodos. 
   17 val.vyko iškilmingas minėjimas. Buvo giedamas mokyklos himnas. Šventinį vakarą vedė Justina Žūkaitė. Vėliau kalbėjo mokyklos direktorius G.Žaldokas. Sveikinimus ir dovaną perdavė Savivaldybės administratorės pavaduotoja V.Jurgelevičienė ir Švietimo skyriaus vedėjas V.Gintutis. Iškilmingai buvo apdovanoti geriausi mokytojai ir mokyklos darbuotojai. Už nuopelnus mokyklai padėkos įteiktos direktoriaus pavaduotojoms D.Urniežienei, A.Janulevičienei ir R.Šarkelienei, taip pat mokytojams: A.Trikšienei, I.Jakubauskienei, G.Grigui, R.Šatienei, A.Mosiejui, R.Dvorkinienei, R.Šumskienei, R.Mickevičienei, J.Kirkauskienei, E.Skrėliūnienei. Po apdovanojimų koncertavo Nacionalinis M.K.Čiurlionio menų mokyklos styginių orkestras (vad.P.Stepanovas). Po koncerto sveikinimų ir dovanų sulaukėme iš “Atgimimo”, Viečiūnų mokyklų, Ryto” gimnazijos, “Saulės” pradinės bei Amatų mokyklų atstovų.
   Iškilmingą minėjimą užbaigė merginų choro daina, balionai ir mokinių-mokytojų choreografinė kompozicija (R.Dvorkinienė). 19.30 val. prasidėjo šventinis vakaras mokyklos darbuotojams ir svečiams.
   Balandžio 12 d. Aktų salėje vyko vakaras-diskoteka jaunimui “Paukščių sparnais palytėti...”, kurio metu visus linksmino didžėjai, R.Dvorkinienės šokių studija “Decima”, įvairios improvizacijos ir žaidimai.

 


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>

© 1997-2003 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.