Pirmas

Šiame numeryje

Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Klausimas
Policijos žinios
Sportas
Savas gylis
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai

Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Druskininkų apylinkės

Sodyba "Pas Rūtą"

Redakcija

Informacija

  Nuteisti kompiuterių vagys

Tomas Visockas

Rolandas Zapustas

   Vieciūniškiai 18-metis Tomas Visockas ir 17-metis Rolandas Zapustas nuteisti už kompiuterių vagystę iš Amatų mokyklos.

   Jaunikaičiai iš Vieciūnų buvo tiek suįžūlėję, jog į Amatų mokyklos kompiuterių klasę šįmet, sausį, įsilaužė du kartus. Tiksliau - įslinko pro langą skolintomis kopėčiomis. 
   Šįmet, sausio 29 d., apie 20 val., T.Visockas drauge su R.Zapusta, pasiskolinę kopėčias, įsibrovė pro langą į Amatų mokyklos kompiuterių klasę, Gardino g.45. Į Vieciūnus tą vėlų vakarą parkeliavo pilnos komplektacijos kompiuteris Vector, Amatų mokyklai kainavęs daugiau kaip 1,5 tūkst. Lt. Tačiau vaikinams vieno grobio vis tiek buvo per mažai. Jau po kelių dienų, sausio 31-ąją, T.Visockas su R.Zapusta su ištiestomis kopėčiomis vėl stovėjo po Amatų mokyklos langais. Pro langą vėl buvo išneštas antras kompiuteris Vector, o Amatų mokykla palikta dar su kita 1,5 tūkst. Lt žala. 
   Vieciūnuose vogti Amatų mokyklos kompiuteriai pasklido dalimis. Vieną kompiuterio monitorių R.Zapusta pasiūlė pirkti ir nunešė į namus pažįstamam A.Kancevičiui, klaviatūrą paskolino R.Žėkui, o sau pasiliko, kas liko: patį kompiuterį, laidus, pelę. T.Visockas savo grobiu nesidalijo su niekuo: antrąjį kompiuterį ir jo priedus pasiliko sau. 
   Amatų mokyklos mokytojas A.Dyburys vagystės pėdsakus aptiko tik vasario 2 dieną. Tądien, apie 18.30 val., atėjęs į Amatų mokyklos kompiuterių klasę, jis pamatė, jog pavogti du kompiuteriai. Vagių ir pėdos buvo seniai atšalusios. Ant klasės palangės matėsi tik purvas ir bato pėdsakas.
   Policija netruko išsiaiškinti vagystę, visą vieciūniškių grobį iš Amatų mokyklos rado iki laido galo, tad jaunikaičiams nebeliko nieko kito, kaip prisipažinti apsivogus, be jokių išsisukinėjimų. Teisėsauga dirbo labai operatyviai. Kaltinimai dėl vagystės T.Visockui buvo pareikšti jau vasario 13 d., o R.Zapustai – vasario 17 d. 
   Tomas Visockas, vos teperžengęs pilnametystės slenkstį, apsivogė jau antrą kartą. Dėl vagystės jis buvo teistas visai neseniai – pernai lapkričio 22 d. Tuomet jis gavo vienerius metus laisvės atėmimo, tačiau tuomet Temidė jaunuolio pagailėjo: buvo pritaikytas įstatymas dėl amnestijos ir T.Visockas nuo bausmės tuomet buvo atleistas. Šį kartą Tomą Visocką Druskininkų m. apylinkės teismas nubaudė 1 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 2 metams, o Rolandą Zapustą – 1 metų laisvės atėmimo bausme, bausmės vykdymą atidedant 1 metams su 1/5 turto konfiskavimu.

“Druskonio” inf.

 

  Pavogę raktą apšvarino draugo butą
   Sausio 14 d. teisiamųjų suole dėl vagystės sėdėję penki nepilnamečiai kalėjimo išvengė. Senamiesčio vid. mokyklos mokiniai Gediminas Plokštys, Romualdas Akstinas, Eligijus Ruseckas, Povilas Petrauskas bei Amatų mokyklos moksleivis Martynas Akstinas nuo laisvės atėmimo bausmės atleisti, pritaikius amnestiją.

   Viskas prasidėjo praėjusių metų vasarą. Karštą liepos pradžios dieną nepilnametis Dabintos gatvės gyventojas A.B. maudėsi Vijūnėlio tvenkinyje. Kartu vandenyje gaivinosi ir 14 metų G.Plokštys bei 15 metų R.Akstinas. Raktą nuo savo buto A.B. pasidėjo po rankšluosčiu. Po maudynių savo rankšluosčiu vaikas leido nusišluostyti ir G.Plokščiui. Eidamas namo, A.B. pasigedo rakto. Apieškojo paplūdimio žolę, tačiau veltui – rakto nebebuvo. Namie apie prarastą raktą A.B. pasisakė mamai, tačiau šeima spynos keisti neskubėjo.
   Pavogę draugo raktą G.Plokštys ir R.Akstinas atidavė jį pastarojo broliui 16 metų M.Akstinui, kuris paslėpė jį savo namo kieme riogsančiame sename, nevažiuojančiame automobilyje Mercedes Benz. Po kelių dienų G.Plokštys su broliais Akstinais susiruošė apvogti B.šeimos butą. Nepilnamečiai elgėsi tarsi prityrę vagišiai – R.Akstiną paliko laiptinėje stebėti, kad kas nors neužkluptų, o M.Akstinas ir G.Plokštys, sėkmingai įveikę durų užraktą, bute ieškojo pinigų. Nieko neradę, pavogė nors kepurę ir kelis saldainius. B.šeima tąkart nė nepastebėjo, kad jų namuose lankėsi svetimi.
   Negana to, paaugliai ir toliau bendravo su A.B. Vaikas vėliau prisiminė, kad kartą žvejojant G.Plokštys jo klausinėjo, kada tėvai kur nors išvažiuos. Tada jis ir pasakęs, kad kitą dieną nuo ryto namuose nieko nebus, nes šeima rengiasi nuvykti į Baltarusiją. Vagišiams to tik ir reikėjo. 
   Dar tą patį vakarą G.Plokštys susitarė su 14 metų P.Petrausku ir 15-mečiais E.Radvila bei E.Rusecku apvogti butą. Kitos dienos ryte visi susitiko buvusiame “Aido” kino teatre. Į kompaniją pasikvietė ir 11 metų M.Nikšą. Atėję į Dabintos gatvę vėl elgėsi apdairiai – P.Petrauską paliko stebėti laiptinės aikštelėje apačioje, M.Nikšą – viršuje, o G.Plokštys, E.Radvila ir E.Ruseckas įsibrovė į butą. Šįkart vagišiams sekėsi geriau. Į M.Nikšo duotą kuprinę jie krovė ką tik rado – ausinuką, butelį sulčių, porą pakelių sausainių, saldainių, riestainių, žaislinį pistoletą, iš šaldytuvo ištraukė indelį jogurto, porą glaistytų sūrelių. Iš kambaryje rastos rankinės paaugliai pavogė 40 Lt, bufete aptiko piniginę su 8 Lt, spintoje rado dar 70 Lt ir kelis pakelius cigarečių. Nešini grobiu visi patraukė prie Nemuno upės. Ten maistą suvalgė, o pinigus pasidalino. 
   Netrukus sulaikyti visi nepilnamečiai prisipažino dalyvavę vagystėje. Jie atlygino padarytą žalą, tačiau teismo neišvengė. Iš visos kompanijos teisiamųjų suolan nesėdo tik du - mažametis N.Nikšas, dėl savo amžiaus dar netraukiamas baudžiamojon atsakomybėn, ir nuo tardymo pasislėpęs E.Radvila, kuriam policija yra paskelbusi paiešką.

“Druskonio” inf.

 

  Saugokitės aferistų žinučių
   “Noriu perspėti žmones, ypač senesnio amžiaus ir jaunimą, kad saugotųsi mobiliaisiais telefonais perduodamų SMS žinučių apie neva loterijose laimėtus prizus”, - druskininkietė Aušra, atėjusi į “Druskonio” redakciją, papasakojo, kaip telefoniniai aferistai prieš kelias dienas bandė ją apmauti atsiųsta informacija. Mergina telefonu gavo tokio turinio žinutę:” Sveikiname! Jūs “Vilniaus prekybos” loterijoje laimėjote 1 tūkst. Lt piniginį prizą ir mob.ryšio telefoną Nokia 8210. Registruotis tel…”. Ji nutuokė, kuo tai kvepia, tačiau įdomumo dėlei paskambino nurodytu telefonu ir išgirdo gerai surežisuotą aferistų spektaklį. “VP operatorius Marius klauso”, - atsiliepė jauno vaikino balsas. Greitakalbe jis informavo merginą, kad prizą ji gali atsiimti “Vilniaus prekybos” administracijos patalpose Vilniuje, Ozo g. 25, 2-ajame aukšte. “Jungiame totalizatorių su jūsų numeriu. Jūs per 20 minučių turite nupirkti 2 “Labas” korteles už 80 Lt ir pasakyti jų numerius”, - kaip iš kokio lapo skaitė jaunuolis. Į merginos klausimus, kam čia tas totalizatorius, jei jau ji laimėjo ir kam tos telefono kortelės, “Marius” atsakinėjo lakoniškai – “Paskubėkite, taip reikia”. 
   Šiek tiek vėliau, iš kito mob.ryšio telefono paskambinus aferistų nurodytu telefonu ir pasiteiravus bet kokiu kitu su loterija nesusijusiu klausimu, “VP operatorius Marius” iš karto mesdavo ragelį. Tuo įsitikino Aušros vyras. Mergina iš pat pradžių neabejojo, kad tai – sukčių darbas. Dieną prieš lygiai tokią pačią žinutę gavo jos draugė, kurios telefono numeris skiriasi vienu skaičiumi. Vadinasi, aferistai rašo “laiškus” visiems iš eilės. Turėdami bent menkiausią “kabliuką”, sukčiai tampa labai įkyrūs. Praėjus 20-čiai nurodytų minučių, vėl suskambo Aušros telefonas. Jo displėjuje švytėjo tas pats sukčių numeris. Tikrino, gal “auka” užkibo, tik nespėjo nubėgti iki artimiausio kiosko?

“Druskonio” inf. 

 

  Policijos žinios

RADO
S.S. pranešė, kad grįžusi į namus rado pasikorusio vyro Leono Stuko, gim. 1936 m., lavoną. Balandžio 11 d. L.V. pranešė, kad rado kaimyno Viktoro Golubevo, gim. 1949 m., lavoną.

VAGYSTĖS

J.B. pranešė, kad apvogtas jos sandėliukas. Žala – 103 Lt.

SUMUŠĖ

V.A. namuose sumušė vyras J.A.

 


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>

© 1997-2003 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.