Pirmas

Šiame numeryje
Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Klausimas
Sportas
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai
Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Redakcija
Informacija

  Simpatiškiausias tiki, kad žmogus valdo likimą

Arūnas ZURLYS 

   Simpatiškiausiu praėjusių metų druskininkiečiu išrinktas Druskininkų policijos komisariato Viešosios policijos komisaras-inspektorius Alvydas Jurgelevičius tarsi patvirtina, jog mūsų mieste policijos pareigūnais pakankamai pasitikima, vietinės bendruomenės ir policijos santykiai yra neblogi, nes į žodį simpatiškas telpa daug bendravimo prasmių – mandagumas, mokėjimas išklausyti ir padėti, geranoriškumas ir t.t. Juolab žmonėms tokio pareigūnų dėmesio itin reikia. 

Mandagus pareigūnas 

  
“Nesijaučiu išskirtiniu asmeniu ar pareigūnu, tiesiog į tai nekreipiu didelio dėmesio,” - atsakė A.Jurgelevičius, paklaustas, kaip reagavo į tokią žinią. “Dirbu tai, ką privalau, bendrauju su žmonėmis ne tik darbe, bet ir poilsio dienomis,” - komisarui-inspektoriui sunku pasakyti, kas jį galėjo siūlyti. Vis dėlto jis dėkoja už tokį dėmesį. Daugelis druskininkiečių, A.Jurgelevičių siūliusių simpatiškiausiu, dažniausiai minėjo jo mandagų būdą. Vieni minėjo, jog “niekada jis nepraeis nepasisveikinęs”, kiti teigė, kad jis mandagus ir paslaugus kaip pareigūnas. Komisaras jokio priešiškumo nejaučia ir asmenims, su kuriais, sėdėjusiais kaltinamųjų suole, jam teko susidurti nemaloniomis aplinkybėmis policijos komisariate. Į jų mandagius pasisveikinimus gatvėje būtinai atsako. 

Netikėtas paskyrimas 

   40-metis A.Jurgelevičius, turintis jau 18-os metų darbo policijoje patirtį, prisipažino, jog policininku tapo netikėtai tiek pačiam sau, tiek ir artimiesiems. Baigęs Valkininkų vidurinę mokyklą, studijas Vilniaus inžinerinio statybos instituto (VISI) Mechanikos fakultete jis pasirinko neatsitiktinai. Vairuoti ir nusimanyti autotechnikoje jį dar ankstyvoje jaunystėje išmokė tėtis, plataus profilio mechanikas vairuotojas. VISI įgijęs automobilių inžinieriaus mechaniko specialybę, A.Jurgelevičius tikėjosi dirbti Alytaus eksperimentiniame statybos kombinate, tačiau mandatinės komisijos sprendimas sujaukė jo planus. Darbas pagal specialybę jam buvo pasiūlytas net Mažeikiuose, o sėslaus būdo dzūkelis norėjo grįžti tik į savo kraštus. Dėl paskyrimo į milicijos valstybinę autoinspekciją išgyvenantį VISI diplomantą artimieji guodė viltimi, kad atidirbęs 3 paskyrimo metus, galės nusivilkti milicininko uniformą. 

Karjeros laiptai 

   Nuvykus į paskyrimo vietą, laukė dar viena staigmena – Alytaus milicijai autoinspektoriaus nereikėjo. Valstybinėje autoinspekcijoje VISI absolventui leido pasirinkti arba Druskininkų, arba Lazdijų milicijos skyrius. Tokiu būdu 1989 m. A.Jurgelevičius atsirado mūsų mieste ir palaipsniui kilo karjeros laiptais: pradėjo dirbti administracinės praktikos inspektoriumi, netrukus - patrulinėje kelių policijoje, po to kelių policijos viršila, greitai - vietinės kelių policijos vadovu, nuo 1999 m.- dabartinėse pareigose. Pirmuosius trejus darbo policijoje metus jautė nostalgiją automobilių inžinieriaus mechaniko darbui, tačiau autotransporto įmonių griūtys šiek tiek norus atvėsino. Be to, kuo ilgiau dirbo policijoje, tuo labiau šis darbas patiko. Ko gero, jis atitiko ir straipsnio herojaus drausmingą ir santūrų charakterį. Kiek pats prisimena, dėl drausmės nei tėvai vaikystėje, nei jis pats institute ar darbe problemų niekad neturėjo. Anaiptol, visuomet buvo linkęs save grūdinti. Šaltu dušu kasdien gaivinasi, o kai tik rytai prašviesės, vėl pradės bėgioti aplink Vijūnėlį, vėl anksti pradės maudytis. Rūkymą jau senokai metęs, nors jis niekuomet nebuvo ilgalaikiu įpročiu. 

Profesinė intuicija 

   Bene sudėtingiausiu dalyku policininko darbe A.Jurgelevičius pamini bendravimą su įtariamais arba nusikaltusiais asmenimis. Labai sunku, nors ir turint profesinę intuiciją bei psichologinių žinių, patikėti, ar jie kalba teisybę, ar tik apsimeta iki ašarų. Komisaras teigia, kad trauką nusikalsti, ko gero, lemia ir nekokia prigimtis, ir bloga patirtis. Šie du veiksniai tiek tarpusavyje persipynę, kad nežinia, kuris iš jų yra lemiamas. Vienaip ar kitaip kiekvienas atvejis yra vis kitoks, todėl policijos pareigūnui būtina psichologiškai pažinti žmones ir turėti gyvenimiškos įžvalgos, ar į nusikaltimą pastūmėjo liga, tokia kaip kleptomanija ar narkomanija, ar adrenalino poreikis, ar tai jau gyvenimo būdas. Remdamasis savo kaip kelių policininko darbo patirtimi, A.Jurgelevičius tvirtina, kad svarbiausia yra pagrįsta ir principinga bausmė, pagarbiai žmogui pateikiant įrodymus ir išaiškinant, ką jis padarė. Daugeliu atvejų tai savarankiškas policijos pareigūno sprendimas atsižvelgiant ir į situaciją, ir į žmogaus asmenybę. 

Išminavo sprogmenį

   Atsigręždamas atgalios, komisaras kartais priekaištauja sau, kad atitinkamomis situacijomis galėjo pasielgti kitaip, tačiau savikritika – tai savęs tobulinimas ir ėjimas į priekį. Pagalvoja, gal nereikėjo slidžiame kelyje sparčiai vaikytis pažeidėjų ar kitaip rizikuoti, tačiau laimingas vien tuo, kad niekad jam neteko panaudoti tarnybinio ginklo. 
   Vieną iš atvejų Druskininkuose, kai A.Jurgelevičius itin rizikavo, daugelis vietinių iki šiolei prisimena. Tai buvo1995 metų sausį, kai prie “Keliauninko” parduotuvės Vilniaus alėjoje, šalia buv. kavinės “Astra”, buvo aptiktas sniegu apdengtas galingas trotilo sprogmuo, spėjama, padėtas pagąsdinti už skolas parduotuvės savininkę. Kadangi šalia sprogmens tiksėjo laikrodis tarsi įrodydamas, kad delsti negalima, rizikingos išminuotojo pareigos ėmėsi A.Jurgelevičius. Atitraukus žmones, pirmiausia jis patikrino, ar tai pavojingas užtaisas ir ar pats pajėgus su juo susitvarkyti. Prisimindamas tą įvykį, komisaras sako, kad išminuoti tuomet jam buvo nesudėtinga, nes turėjęs inžinieriaus išminuotojo specialybę, kurią įgijo institute, ir tokio darbo patirties tarnaudamas armijoje 1-os parengties dalinyje. Kukliai pripažino, jog 1 kg svorio trotilo sprogmens banga galėjo nesunkiai apgriauti pastatą Vilniaus alėjoje. Už šį herojišką poelgį A.Jurgelevičių miesto vadovai apdovanojo padėkos raštu ir pinigine premija, vidaus reikalų ministras taip pat įteikė padėką. 
Klausimą, ar labiau tikįs likimu, kurio negali pakeisti, ar paties žmogaus įdirbiu savo laimei, A.Jurgelevičius aiškino įsitikinimu, jog likimas didžia dalimi priklauso nuo paties žmogaus. 

Mėgsta pakeisti aplinką 

   Metų simpatiškiausiasis, 2000-aisiais baigęs teisės bakalauro studijas, dabar laisvalaikiu gali daugiau dėmesio skirti šeimai ir mėgiamiems užsiėmimams. Savaitgaliais su žmona Vilma, dirbančia Savivaldybės administracijos Buhalterijos skyriaus vedėja, dukra Simona, Senamiesčio vid. mokyklos penktoke, sūnumi Gyčiu, tos pačios mokyklos pirmoku, stengiasi aplankyti tėvus ir senelius Alytuje bei Kaune. Vasarą visa šeima būtinai pasimėgauja jūros malonumais. Beje, pirmokėlis sūnus didžiuojasi tėvelio profesija, švyti, kai jam leidžiama užsidėti policijos komisaro atributus. 
Nors A.Jurgelevičius save laiko sėsliu žmogumi, laisvalaikiu mėgsta pakeisti aplinką, todėl savaitgaliais stengiasi išvykti iš miesto. Tam talkina ir medžiotojų būrelis “Grūda”, kuriam priklauso. Noriau komisaras kalba ne apie didžiausią laimikį, jo atveju – stirną, bet apie miško malonumus. Neabejingas jis Čepkelių raisto grožiui, ypač pavasarį, kai čia prasideda retų paukščių, pavyzdžiui, tetervinų ir kurtinių, klegesys, briedžių šurmulys. 
   Kaip jau užsiminėme, metų druskininkietis mėgsta sportuoti, judėti, fiziškai dirbti. Nors yra kolektyvinių sporto šakų krepšinio ir futbolo gerbėjas, labiau linkęs į individualius sportinius krūvius. Turi viltį, jog šalia būsimosios areštinės policija įsirengs treniruoklių salytę, kokios yra įprastos kitų šalių policijos komisariatuose. Panašią salytę prieš gerą dešimtį metų policininkai buvo įsirengę viename iš Ateities gatvės daugiabučių rūsių, tačiau prasidėjus privatizavimams, įsirengtas patalpas prarado. 

 


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>© 1997-2002 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.