Pirmas

Šiame numeryje
Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Klausimas
Sportas
Kultūra
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai
Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Redakcija
Informacija

  Sulaikyti trys muitininkai
   Antradienį, sausio 21-ąją, tardymo departamento prie VRM ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos specialiųjų užduočių skyriaus pareigūnai sulaikė tris muitininkus. Anksti rytą sulaikytieji Andrejus Skalivenka, Rimantas Mazurevičius ir Dionizas Urbonas dirba skirtinguose muitinių postuose vyresniaisiais inspektoriais. Įtariama, jog jie, anksčiau dirbdami Alytaus teritorinės muitinės Raigardo kelio posto pamainų viršininkais, padėjo sukčiams apgaule iš valstybės susigrąžinti apie 1 mln. 80 tūkst. Lt pridėtinės vertės mokesčio.
   Prieš metus už įvairius pažeidimus A.Skalivenką, R.Mazurevičių ir D.Urboną Muitinės departamento vadovai perkėlė į žemesnes pareigas ir paskyrė dirbti į kitus kelio postus. Tardymo departamento duomenimis, 1997-1998 m. už tam tikrą atlygį muitininkai deklaracijose atžymėdavo neva per sieną į užsienį su kroviniu išvyko sunkvežimiai, nors iš tiesų jokios transporto priemonės per sieną nevažiuodavo ir jokių prekių negabeno.
   Muitininkai sulaikyti tiriant pridėtinės vertės grobstymu kaltinamų šiauliečių brolių Aleksandro ir Ričardo Songailų bylą. Paaiškėjo, kad vienas Songailų gaujos narys artimai bendravo su dabar jau mirusiu įtakingu Alytaus teritorinės muitinės pareigūnu. Jam būdavo sumokami pinigai už tai, kad muitinės inspektoriai pažymėtų, jog per Lietuvos sieną neva pervažiuoja sunkvežimis su kroviniu. Minėtas pareigūnas dalį pinigų perduodavo Raigardo posto pamainų viršininkais dirbusiems A.Skalivenkai, R.Mazurevičiui ir D.Urbonui, o šie duodavo atitinkamus nurodymus posto inspektoriams. Bylos tyrimo metu nustatyta, jog už fiktyvų vienos transporto priemonės pervažiavimą per sieną muitininkams buvo sumokama maždaug 1 tūkst. JAV dolerių.
   Visų trijų sulaikytųjų muitininkų namuose Druskininkuose ir Alytuje buvo atliktos kratos. Jas atlikę pareigūnai buvo priblokšti prabangos, kurioje gyvena šie muitininkai. 

“Druskonio” inf.

 

  Susigrąžinti dukrą bandė melu
    Kelių šimtų litų baudą teks sumokėti gailiūniškei Rūta Balčiuvienei. Moteris nusikalto, policijos pareigūnų ekipažą iškvietusi tik todėl, kad norėjo iš kito kaimo parsivežti namo dukterį.

Skambutis policijai

  
Sausio 3 d. pavakary policijos komisariato budėtojas sulaukė 41 metų Rūtos Balčiuvienės skambučio. Gailiūnų kaimo gyventoja pasiskundė, kad jos 15-metė dukra pavogė iš namų auksinį žiedą ir išvyko pas giminaičius į Ricielius. Tačiau pareigūnams netrukus nuvažiavus pas R.Balčiuvienę į Gailiūnus, ši ėmė aiškinti, kad žiedą dukrai davė pati, o į policiją skambino, nes norėjo tokiu būdu atsivežti namo dukterį.
   Policininkams R.Balčiuvienė tądien prisipažino, kad su vyru yra išgėrusi šiek tiek alaus, tačiau vykti į Druskininkus nustatyti girtumą atsisakė. Netrukus surasta ir apklausta moters dukra Asta tvirtino, kad žiedą mamai atidavusi dar pareigūnų vizito išvakarėse. Paaiškėjus šitokioms aplinkybėms, nutarta dėl melagingo policijos ekipažo iškvietimo patraukti R.Balčiuvienę administracinėn atsakomybėn. Sausio 8 d. teismas jai skyrė 300 Lt baudą.

Apkaltino vagyste

   Anot R.Balčiuvienės, nepilnametė dukra jau prieš porą savaičių buvo išėjusi iš namų ir gyveno pas tėvo seserį Ricieliuose. Namuose mergaitė apsilankydavo tik retkarčiais. Paskutinį kartą prieš incidentą ji grįžo namo prieš pat Naujuosius metus ir paprašė mamą paskolinti jai auksinį žiedą. R.Balčiuvienė leido dukrai juo pasipuošti. Tačiau sausio 2 d. Asta vėl iškeliavo pas giminaičius į Ricielius. Kitą dieną mama bandė ją vėl parsivesti namo, tačiau nepilnametė nėjo. Todėl grįžusiai į Gailiūnus R.Balčiuvienei ir šovusi į galvą mintis paskambinti į policiją ir apkaltinti dukrą vagyste. Atvykus pareigūnams, motina atsikvošėjo. “Aš dukrai pretenzijų neturiu, tik noriu, kad ji klausytų manęs ir gyventų namie”, - paaiškinime rašė R.Balčiuvienė.

Dukra turi savo tiesą

   “Atgimimo” vidurinės mokyklos devintokė Asta apie šį įvykį turi savo nuomonę. Ji pasakojo, kad pas tetą Ricieliuose gyveno nuo gruodžio pradžios, nes pykosi su tėvais. Mat šie, anot mergaitės, kai išgeria, ima jai priekaištauti. Vėliau tėvai pažadėjo dukrai namuose negirtuokliauti, todėl Asta grįžo gyventi pas juos. Viskas buvę gerai iki tos nelemtos istorijos su žiedu. Ji tikrai prašiusi mamos paskolinti žiedą, tačiau sausio 2 d. jį grąžinusi. Asta prisiminė, kad motina žiedą nusinešė į kambarį ir kažkur padėjo. O vėliau tėvai vėl paragavo alkoholinių gėrimų ir ėmė užgaulioti dukrą.
   Asta vėl išėjo iš namų pas tetą į Ricielius. Mergaitė pasakojo, kad kitą dieną pas tetą atvyko tėvas ir pradėjo kaltinti dukrą neva ši paėmusi kažkokius raktus. Pagrasinęs, jog iškvies policiją, tėvas sėdo į traktorių ir išvažiavo. O vakare iš tiesų atvyko pareigūnai ir parvežė Astą į tėvų namus Gailiūnuose. 
   “Aš žinau, kad jie mane norėjo apkaltinti vagyste, kad šitaip sugrąžintų namo”, - neneigė nepilnametė. Tačiau ji nusistačiusi tvirtai: “Gyvenčiau su tėvais namuose, jeigu jie negertų alkoholinių gėrimų”.

“Druskonio” inf.

 

  Įrengs naują areštinę

Buvusioje gėrimų parduotuvėje, Vytauto g. 39, ketinama įrengti areštinę

   Pernai mūsų šalies areštines inspektavęs Europos Komitetas konstatavo, jog daugelyje jų sąlygos – nežmoniškos ir žeminančios. Sulaikytieji ir suimtieji laikomi nepatenkinamomis sąlygomis, areštinės perpildytos. Šalies Policijos departamentas parengė areštinių renovavimo ir asmenų laikymo sąlygų gerinimo 2003-2007 metų programos projektą. Pagal jį Vilniaus, Kauno ir Druskininkų areštines būtina perkelti į naujas patalpas ir jas rekonstruoti. Ši žinia itin maloni mūsų kurorto policininkams, nes dar 1997 m. Savivaldybės ir Policijos departamento lėšomis Vytauto gatvėje, šalia Policijos komisariato, buvo nupirktas buvusios parduotuvės pastatas naujai areštinei įrengti, nes dabartinė neatitinka Kardomojo kalinimo įstatymo reikalavimų ir patvirtintų higienos normų. Nors Druskininkų PK areštinės, palyginus su kitų miestų, bendras lygis yra neblogas ir joje dirba etatinis medicinos darbuotojas bendruomenės slaugytojas, kaip reikalauja teisės aktai, tačiau daug ką čia reikia keisti. Pirmiausia ji, įrengta PK pusrūsyje, yra tamsi. Į ją nepatenka natūrali dienos šviesa. Sulaikytieji ir suimtieji neturi galimybės pasivaikščioti kieme. Rūsyje yra ventiliacijos problemų. Nėra dušo, tėra bendras san.mazgas, nors pagal reikalavimus jis turėtų būti kiekvienoje kameroje. Iš 16-os vietų Druskininkų PK areštinės 6-iose kamerose – tik 6 lovos, visa kita – gultai, nors pastarųjų neturėtų būti. 
   Perkėlus areštinę iš pusrūsio į pastatą Vytauto g.39, tokia situacija turėtų pasikeisti iš esmės. Tai liudija vien tai, kad būsimosiose patalpose bus jau 22 vietos 12-oje kamerų. 

“Druskonio” inf. 

 
  Policijos žinios
VAGYSTĖS
Sausio 13 d. kreipėsi I.G., gim. 1978 m., kad sausio 11 d. pastebėjo, jog namuose iš rūbų spintos pavogta 2100 Lt. Sausio 13 d. kreipėsi A.V., kad iš namo koridoriaus pavogtos 4 pašto dėžutės, priklausančios namo gyventojams. Sausio 15 d. P.V. pastebėjo, jog pavogti radiatoriai, tinklinė tvora, naudotos kriauklės, metaliniai varteliai. Žala – 250 Lt. Sausio 16 d. kreipėsi J.M., kad gruodžio 29 d. matytas asmuo iš jo sūnaus pavogė 220 Lt. Sausio 18 d. vienoje miesto parduotuvių iš D.Ž., gim. 1980 m., dingo piniginė su 200 Lt, banko kortele. Žala – 220 Lt. Sausio 19 d. B.N., gim. 1935 m., pranešė, jog gruodžio 20 d. pastebėjo, kad iš sandėliuko pavogtas dviratis. Žala – 700 Lt. Sausio 19 d. iš parduotuvės “Vaida” du vyriškiai pagrobė prekių už 37,88 Lt ir pabėgo. Sausio 20 d. A.Š., gim. 1967 m., savo namuose pasigedo piniginės, kurioje buvo 360 Lt, dokumentai.

IŠPLĖŠĖ RANKINĘ
Sausio 18 d. 9.30 val. iš R.A., gim. 1968 m., einant miško keliuku nuo Veisiejų g. link “Iki” parduotuvės, nepažįstamas vyriškis išplėšė iš rankų rankinę, kurioje buvo 230 Lt, dokumentai, asmeniniai daiktai. Žala – 550 Lt.

NEĮNEŠĖ PINIGŲ
Sausio 15 d. gautas Revizijų departamento aktas, kad A.M., gim. 1961 m., į banką neįnešė 9681,28 Lt. Tai – iš gyventojų surinkti pinigai už komunalinius patarnavimus.

NEBLAIVŪS UŽ VAIRO
Vairavo automobilius neblaivūs druskininkiečiai: F.Kazakovas, gim. 1968 m., D. Kotovas, gim. 1975 m.

IŠĖJO
Sausio 18 d. R.J., gim. 1964 m., pranešė, kad sausio 17 d. iš namų išėjo 15-metis sūnus ir negrįžo. Neilgai trukus tie patys tėvai išsiaiškino vaiko buvimo vietą. Jaunuolis buvo nuklydęs su draugais.

 


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>© 1997-2002 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.