Pirmas

Šiame numeryje
Miesto žinios
Policijos žinios
Klausimas
Savas gylis
Sportas
Renginiai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai
Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Redakcija
Informacija

  Šūviai kelyje Grūtas-Vieciūnai
   Balandžio 19 d. apie 19.30 val., kelyje Grūtas-Vieciūnai į 26 metų Laimoną Suraučių, UAB "Hesona" vadybininką, buvo šauta iš šratinio revolverio. Šūvis L.Suraučiaus, UAB "Hesona" direktoriaus Viliumo Malinausko žento, smarkiai nesužeidė. 

  
Incidento, kilusio tarp dviejų automobilių vairuotojų, priežastis - sunkiai paaiškinamos ambicijos. Kodėl konflikto metu prieš L.Suraučių buvo panaudotas revolveris, o alytiškiui A.Jaskutėliui perskelta lūpa, šiandien aiškinasi Druskininkų prokuratūra. Mat, į konfliktą įsivėlęs A.Jaskutėlis yra pareigūnas - Alytaus policijos komisariato ONTT darbuotojas.
   Balandžio 19 d. L.Suraučius su žmona Birute ir draugu ramiai sau važiavo namo iš Kauno. Tačiau už Alytaus netikėtai kelyje jie įsivėlė į nebylų vairuotojų karą. L.Suraučiaus vairuojamas automobilis aplenkė alytiškių kompaniją, važiavusią Mazda-323. Tačiau tuoj pat L.Suraučius sulaukė atsako. Alytiškių Mazda, padidinusi greitį, netrukus aplenkė druskininkiečių mašiną. Anot L.Suraučiaus, prasidėjo keisti dalykai: juos vėl lenkiant, alytiškių automobilis padidindavo greitį, paskui vėl sumažindavo, neleisdavo jų aplenkti, tyčia neleistinai manevravo keliu ir t.t. Pagaliau aplenkęs Mazdą, L.Suraučius pasiekė Grūtą. 
   Čia persirengę L.Suraučius su žmona Birute netrukus vėl sėdo į automobilį. Žmonės ketino nuvežti draugą į jo namus Vieciūnuose, o iš ten L.Suraučius su draugu V.Jankausku planavo pasportuoti "Sakalo" klube. Pervažiavus kelią link Vieciūnų, priekyje vėl netikėtai išdygo Mazda, važiavusi su jais nuo Alytaus. Tačiau "lenktynėmis" šis antras susitikimas nesibaigė. Kelyje Grūtas-Vieciūnai alytiškių automobilis staiga sustojo, tad L.Suraučiaus mašinai, važiavusiai už kelių metrų, irgi nieko kito nebeliko. Iš Mazdos iššoko du vyrai. Anot L.Suraučiaus, priėjęs aiškintis santykių nepažįstamasis be jokios priežasties iš pistoleto šovė jam tiesiai į krūtinę. Pasak jo, priėjęs vyras bandė kumščiu suduoti jam į veidą, todėl gindamasis L.Suraučius vienąkart mostelėjo kumščiu alytiškiui į veidą ir grįžęs į automobilį nuvažiavo. Incidento metu, anot L.Suraučiaus, jam teko išklausyti grasinimus, jog jis susidūrė ne su bet kuo, o su policininku iš "šešto" skyriaus. Alvytis Jaskutėlis, kuriam teko L. Suraučiaus kumštis, prisistatė esąs Alytaus PK ONTT (organizuotų nusikaltimų tyrimo tarnybos) inspektoriumi. Pasak L.Suraučiaus, alytiškis grasino, jog geruoju tai jiems nesibaigs, juos nuveš į Alytų ir įkiš į rūsį, be to, liepė džiaugtis, kad jis be kovinio ginklo. 
   Po šio konflikto kelyje, pasibaigusio šūviu ir perskelta lūpa, į Druskininkų policiją kreipėsi abi pusės. Incidento metu A.Jaskutėlis buvo neblaivus, tačiau į alkotesterį pūsti girtumo laipsniui nustatyti kategoriškai atsisakė. Alytiškių automobilį vairavęs Virgilijus Ribinskas į L.Suraučių šovė iš A.Jaskutėlio šratinio revolverio. 
   Alytiškiai šią istoriją pasakoja pagal kitokį siužetą. Neva konfliktas kilo po to, kai jie pajuokaudami vieną kartą aplenkė L.Suraučiaus Ford Mondeo, jog po "lenktynių" nuo Alytaus, kelyje Grūtas-Vieciūnai ne jie sustabdė L.Suraučių, o šis juos, kad išlipęs iš automobilio L.Suraučius be priežasties A.Jaskutėliui trenkė kumščiu į veidą ir prakirto lūpą ir pan. Mūsų žiniomis, po šio incidento A.Jaskutėlis atsigulė į Alytaus ligoninę.
   Kadangi A.Jaskutėlis yra Alytaus ONTT NKS inspektorius, medžiagą tirianti Druskininkų m. apylinkės prokuratūra paprašė Alytaus miesto ir rajono policijos vyresn.komisaro A.Kalvaičio atlikti tarnybinį patikrinimą ir nustatyti, ar pareigūnas A.Jaskutėlis nepadarė tarnybinio nusižengimo, nediskreditavo pareigūno vardo.

"Druskonio" inf.
  POLICIJOS ŽINIOS
VAGYSTĖS
Balandžio 23 d. Alytaus elektros tinklų Leipalingio baro meistras pranešė, kad nuo elektros pastotės pavogti elektros laidai. Balandžio 26 d. iš vieciūniškio B.R. buto, išlaužus duris, pavogta 1000 Lt, maisto produktų, vyriškas kostiumas. Žala - 1013 Lt. Balandžio 28 d. A.B., grįžusi į savo sodybą Miciūnų kaime, rado ją apvogtą. Iš namo išnešti įvairūs namų apyvokos daiktai. Žala - 1725 Lt.

ŠOKIAI
Balandžio 28 d. Ricieliuose šokių metu druskininkiečius D.J., gim. 1979 m., ir V.V., gim. 1981 m., sumušė nepažįstami jaunuoliai. Jie taip pat medinėmis lazdomis apdaužė V.V. automobilį Opel Kadet. Žala - 450 Lt. 

SUMUŠĖ
Balandžio 28 d. S.V., gim. 1969 m., prie Ančios elektrinės sumušė nepažįstami vyriškiai.

VAIRAVO NEBLAIVUS
Už vairo neblaivus sulaikytas A.Prieskienis, gim. 1943 m., ir A.Petrušaitis, gim. 1972 m. 

 

  Vėliavos kelti nebūtina
   Per Valstybės šventes nuo šiol vėliavos kelti nebūtina. Privatūs asmenys valstybės vėliavą privalo iškelti tik Vasario 16-ąją. Tai balandžio 18 d. nustatė Seimas, pakeisdamas įstatymą "Dėl Lietuvos valstybės vėliavos". Kitų valstybinių švenčių dienomis iškelti valstybės vėliavą privalės tik valstybinių įstaigų ir organizacijų vadovai, o piliečiai ir privačios įstaigos savo nuožiūra galės spręsti - kelti valstybės vėliavą ar ne. Žmonės taip pat galės iškelti vėliavą prie savo namų asmeninių švenčių, pavyzdžiui, vestuvių, gimtadienio proga. Priimtos įstatymo pataisos taip pat numato galimybę iškelti užsienio valstybių vėliavas. Pataisos inicijuotos, siekiant užtikrinti žmogaus teisę į privataus elgesio laisvę ir panaikinti reikalavimą privalomai minėti Vyriausybės nurodytas šventes. Šios permainos palengvins darbą ir Druskinininkų policijos komisariato apylinkių inspektoriams. Iki šiol jie privalėdavo kontroliuoti, ar plevėsuoja vėliavos prie gyventojų namų bei įstaigų pastatų nustatytomis dienomis nuo 6 iki 22 val. Pagal Administracinės teisės pažeidimų kodeksą vėliavos iškėlimo tvarką pažeidusius gyventojus teismas baudė nuo 30 iki 50 Lt bauda, o pareigūnus - baudomis nuo 50 iki 100 Lt. Anot PK pareigūnų, jau 3 metus žmonės, dėl įvairių priežasčių valstybės švenčių dienomis neiškeldavę vėliavų, nebūdavo baudžiami piniginėmis baudomis, apsiribojant perspėjimais. Pakankamai daug laiko pokalbiams su gyventojais apie vėliavas ir tautinę savimonę skirdavę policijos pareigūnai dabar jį išnaudos tiesioginiam darbui - kovai su nusikalstamumu. 

"Druskonio" inf.

  


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>


 

© 1997-2002 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.