Pirmas

Šiame numeryje
Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Savas gylis
Klausimas
Sportas
Renginiai
Horoskopai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai
Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Redakcija
Informacija


 


  Koncertas - dovana mokyklai 


Zita Peciukevičiūtė (kairėje) ansamblyje "Šviesa" groja kanklėmis

Laima PUTRIŪTĖ 
Gerda AMŠIEJŪTĖ 

   Lapkričio 16 d. "Atgimimo" vid. mokyklos salėje koncertavo Vilniaus pedagoginio universiteto liaudies dainų ir šokių ansamblis "Šviesa". Jame dainuoja, groja ir šoka studentai, magistrantai, doktorantai. Kaip teigia buvusi "Atgimimo" vid. mokyklos moksleivė Zita Peciukevičiūtė, studijuojanti ikimokyklinį ugdymą ir ansamblyje grojanti pirmosiomis kanklėmis, šis pasirodymas - dovana "Atgimimo" mokyklai. 
   Ansamblis "Šviesa" koncertavo Ispanijoje, Norvegijoje, Graikijoje, Latvijoje, šiuo metu ruošiasi "Dainų šventės" festivaliui. Ansamblio dalyviams mokyklos publika "buvo normali, tik aktų salės veidrodėliai apspigino". Pati Zita nesitikėjo, kad susirinks tokia moksleivių gausa, ypač jaunesniųjų klasių, mat dauguma buvo trečiokai, penktokai. M.K. Čiurlionio muzikos mokyklos mokytoja B. Zalanskaitė, stebėjusi koncertą, teigė, kad mokykla svetingai sutiko svečius, nes įvairaus amžiaus žiūrovai elgėsi itin kultūringai. Nors mokytoja pasigedo dar negirdėtų lietuvių liaudies dainų, kurių archyvuose sukaupta begalė, nepraleido progos pasididžiuoti savo mokinės pasirinkimu. B.Zalanskaitė linkėjo ansambliui ilgų gyvavimo metų ir dar daug džiugių pasirodymo akimirkų. Daugelis moksleivių apie šį pasirodymą atsiliepė teigiamai ir pritarė, jog Druskininkuose trūksta tokio pobūdžio koncertų. 
   Druskininkai gali didžiuotis, kad kitur išvykęs studijuoti jaunimas sugrįžta, parsiveždamas Lietuvos didmiesčiuose ar užsienyje sukauptą kraitį. Tas kraitis - tai mūsų lietuviškos kultūros pagrindas. Tikime, kad ne tik ,,Atgimimo", bet ir kitų miesto mokyklų moksleiviai sugrįš pradžiuginti savo pasiekimais, įdomia veikla.  Turim savo atstovą Lietuvos moksleivių sąjungoje

Eglė ZUZEVIČIŪTĖ 

   Lapkričio 16-17 d. Vilniuje vyko Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) 6-oji konferencija, kurioje dalyvavo įvairių Lietuvos miestų bei regionų atstovai, taip pat 5 Druskininkų miesto moksleivių tarybos nariai. Lietuvos moksleivių sąjunga neseniai tapo Europos moksleivių sąjungos organizacinio biuro nare ir yra vienintelė organizacija Lietuvoje, atstovaujanti mūsų moksleivijos interesams tarptautinėse organizacijose. Konferencijos metu dalyviai pasiskirstė į keturias darbo grupes: ,,LMS vizija", ,,Aukštasis mokslas", ,,Regioninis ir tarptautinis bendradarbiavimas", "Moksleivių teisių chartija". Kiekvienas galėjo pasirinkti jam aktualią temą. Atstovė tarptautiniams ryšiams A. Besusparytė dalyvius informavo apie įvairias kitų šalių moksleivių akcijas, galimybę bendrauti tarptautiniu lygiu. Įvairių moksleivių bei jaunimo sąjungų atstovai vieningai nusprendė, jog reikia vienytis ir aktyviai plėtoti regioninį bendradarbiavimą. Daugelyje mokyklų moksleiviai nežino savo teisių ir jų veikla stipriai apribojama. Lietuvos moksleivių sąjungos taryba bandys parengti Moksleivių teisių chartijos projektą ir siūlys, kad mokyklose būtų priimta bendra Lietuvos moksleiviams chartija. LMS konferencijoje nuspręsta vienyti Lietuvos moksleivių tarybas, idant gimtų daugiau bendrų idėjų, būtų geriau apgalvoti problemų sprendimo būdai.
   Antrąją konferencijos dieną vyko rinkimai į LMS tarybą. Reikėjo išrinkti prezidentą, sekretorių, revizorių ir finansininką. Norintieji dalyvauti turėjo pasisakyti, kodėl nori užimti pareigas, išdėstyti savo tikslus. Į LMS tarybą buvo išrinkti konferencijoje dalyvavusių miestų ir regionų atstovai. Senoji taryba pasidžiaugė, kad pagaliau prie jų prisijungė Druskininkų miestas, su kuriuo iki tol neturėję jokių ryšių. Tad Druskininkams naujojoje LMS taryboje atstovaus DMMT narė Aistė Šlajūtė. Naujuoju prezidentu išrinktas Jonas Gavelis.
   Konferencijos dalyviai turėjo galimybę susipažinti su naujais draugais, gauti išsamią informaciją apie LMS veiklą. Dalyviai pasižadėjo tęsti pradėtą veiklą, informuoti savo miesto moksleivius apie LMS, siekti moksleivių teisių patvirtinimo. Moksleiviai privalo žinoti, jog turi savo teises bei galimybę bet kada jas ginti. Toks yra LMS tikslas.
  Zuikis rado savo laimę

Festivalio "Zuikis-2001" akimirka.
Laima PUTRIŪTĖ 

   Lapkričio 17 d. "Eglės" koncertų salėje vyko 6-asis sportinių šokių festivalis "Zuikis -2001". Tradiciškai renginys prasidėjo sportinių šokių studijos "Rock- rock" šokiu pagal Ravelio "Bolero", kurį šįkart pastatė žinomas choreografas V.Smoriginas. Šiame Birutės Levanaitienės, sportinių šokių studijos "Rock-rock" vadovės, organizuojamame renginyje jau ne pirmą kartą dalyvauja sportinių šokių kolektyvai iš Alytaus, Raseinių, Ukmergės, Kybartų. Žiūrovai pasinėrė į nuostabų šokių pasaulį, žavėdamiesi šokėjų atliekamais fokstroto, rokenrolo, tango, valso judesiais. Labiausiai publikos dėmesį patraukė zuikis Fernandas, kuris ieškojo laimės ir ilgai visiems nedavė ramybės, kol renginio pabaigoje suprato, jog jos negalima pakeisti nei morkomis, nei šokoladu, nei pinigais…Juk laimė yra visai čia pat. Laimė - tai mokėjimas džiaugtis tuo, ką turim. Ir bedžiūgaujantys žiūrovai, ir laimingi šokėjai, ir tas geras jausmas, kai mes visi vėl drauge. Už šį nuostabų jausmą renginio organizatorė dėkoja Druskininkų savivaldybei, prekybos tinklui "Iki", UAB "Dzūkijos arnika", IĮ "Roma".
   B.Levanaitienė sakė, kad ,,Eglės" sanatorijos salė nesutalpina visų žiūrovų, o užkulisiuose netelpa daugiau kaip šimtas kviestų svečių, o kiek dar norinčių patekti į šį festivalį…Todėl tikisi, jog ateityje visas jau dabar galvoje kirbančias idėjas realizuos naujoje erdvėje, naujoje miesto sporto salėje. 

 

  Menų savaitė
Milda JONIKAITĖ

   Lapkričio 19 - 24 d. "Ryto" gimnazijoje įvyko menų savaitė, kurios metu veikė parodos bei vyko integruotos dailės - darbų arba muzikos pamokos. Savaitės metu veikė dekoratyvinių puokščių paroda, per pertraukas grojo muzika, tačiau įdomiausia dalis - susitikimas su miesto dailininkais. Pasišnekučiuoti prie kavos puodelio atėjo dailininkų grupių "Kopėčios" ir "3X" nariai: E.Šturmaitė, D.Joneika ir G.Žilys. Pokalbio tema - menininkas šiuolaikinėje visuomenėje. Mokytojas V. Sutkus parodė filmuotą menininkų akciją, kuri vyko netradicinėje vietoje - Jaskonių malūne. Šios akcijos finalas - simbolinis emocijų išreiškimas paklodėje, kuri vėliau paskandinama upėje. Visa tai yra duoklės atidavimas gamtai, nes iš jos kilęs ir pats žmogus. Menininkai prisiminė senus laikus, kai buvo sunku nusipirkti teptuką, bet lengva rengti parodas, o dabar atvirkščiai - tarp menininkų didelė konkurencija, reikalaujanti daug lėšų ir t. t. Pokalbis buvo labai nuoširdus ir paprastas. Už triūsą dėkojame V. Sutkui, V. Žūkienei ir kitiems mokytojams, prisidėjusiems prie menų savaitės organizavimo.

Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>
Anekdotas


© 1997-2001 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.