Pirmas

Šiame numeryje
Savivaldybės žinios
Miesto žinios
Policijos žinios
Savas gylis
Klausimas
Sportas
Renginiai
Horoskopai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai
Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Redakcija
Informacija


 


  Paklydęs vairuotojas užmušė senutę


Vairuotojas G.Žekonis buvo ištiktas šoko

   Lapkričio 23 d., apie 12 val., prie "Raigardo" parduotuvės, M.K.Čiurlionio-Vytauto gatvių sankryžoje, daugiau kaip 200 druskininkiečių tapo itin žiaurios avarijos liudytojais. Smalsumo, o kai kurie ir šoko apimti žmonės stovėjo kelias valandas, laukdami tragedijos atomazgos. Daugelis moterų šluostė ašaras.

Mirė iš karto

   Po masyviais vilkiko ratais gulėjo sumaitotas pensininkės 83 metų Stasės Treigienės kūnas. Vilkiko Europos sąjungos numeriais vairuotojas Gintaras Žekonis vaikščiojo aplink savo automobilį ištiktas šoko. Nors sunkiasvorėms mašinoms negalima važiuoti centrine kurorto M.K.Čiurlionio gatve, G.Žekonio vairuojamas vilkikas važiavo pro "Raigardo" parduotuvę, kai į kelią staiga išėjo senutė. Vilkikas partrenkė moterį, sutraiškydamas jai galvą, o kūną dar kelis metrus vilko po savimi. Vairuotojas pareigūnams tada tepasakė, jog maždaug už metro nuo pėsčiųjų perėjos pradėjo lenkti mašiną, kai jam iš dešinės staiga į gatvę išbėgo moteris.
   Ant kelio, prie vilkiko ratų, buvo apstu kraujo ir ištaškytų smegenų. Atvažiavusi greitoji pagalba tik konstatavo mirtį ir išvyko atgal, niekuo negalėdama padėti. Beveik dvi valandas truko policijos pareigūnų ir tardytojų įvykio vietos apžiūra. 
   Išsiaiškinta, kad moteris lyg ėjo iš poliklinikos. Pagal rankinėje rastus dokumentus iš karto buvo nustatyta žuvusios moters tapatybė. Ten radę popieriaus lapelį su telefonų numeriais, policijos pareigūnai netrukus iškvietė žuvusios senutės artimuosius. Sukrėsti aplinkiniai ramino tragediją išgyvenančius S.Treigienės giminaičius. 


Senutės palaikus teko ilgokai traukti iš po ratų

Važinėjo po miestą

   Apklausiamas klaipėdietis vairuotojas 34 metų G.Žekonis pasakojo, jog tą dieną jis vežė krovinį į Baltarusiją. Neprivažiavęs Druskininkų jis turėjo pasukti į kairę, link Raigardo pasienio posto, tačiau netyčia šį kelią pravažiavo. Vilkikas "Volvo", tempiantis refrižeratorių su kroviniu, pasiekė M.K.Čiurlionio-Veisiejų gatvių sankryžą, o kadangi vairuotojas nesigaudė mūsų mieste, nusprendė važiuoti tiesiai. G.Žekonis teigia nepastebėjęs sankryžoje stovinčio ženklo, kad M.K.Čiurlionio gatve krovininių automobilių eismas draudžiamas. Sunkiasvorė mašina nurūko išilgai miesto.
   Privažiavęs Druskonio ežerą, vairuotojas sunerimo ir nutarė iš Druskininkų išvažiuoti ta pačia gatve, kaip ir atvažiavo. Sankryžoje prie pašto apsisuko ir važiavo atgal. 
   Pasak G.Žekonio, M.K.Čiurlionio-Vytauto gatvių sankryžoje, prie "Raigardo" parduotuvės, prieš jį išvažiavo lengvasis automobilis, norėjęs sukti link parduotuvės. Vairuotojas pristabdė vilkiką, norėdamas praleisti lengvąjį automobilį, kai staiga ant kelio išdygo moteris. G.Žekonis tvirtina nespėjęs susigaudyti ir, kai jo mašina sustojo, senutė jau buvo atsidūrusi po ratais.

Aplinkybės tiriamos

   Tuoj po įvykio vairuotojas G.Žekonis Druskininkų policijoje buvo apklaustas ir paleistas. Vyksta tyrimas, aiškinamos avarijos aplinkybės, sprendžiama, ar kelti baudžiamąją bylą. Pagal tam tikrus požymius pareigūnai sprendžia, kad žuvusioji senutė galėjo į gatvę išeiti ne pėsčiųjų perėjoje. Tačiau nustatyta, kad vilkiką vairavęs G.Žekonis tądien buvo neblaivus. Nors jis tvirtina gėręs tik iš vakaro, tačiau netrukus po įvykio jam buvo nustatytas 1,09 promilių girtumas.
  Nors daug kas sankryžą prie poliklinikos ir "Raigardo" parduotuvės vadina pavojinga, tačiau, pasak kelių policijos vyr. inspektoriaus A.Rupeikio, šį skaudi avarija šiemet čia - pirmoji. Inspektorius pabrėžia, kad daug autoįvykių mūsų mieste įvyksta dėl pėsčiųjų, per gatvę nesidairant einančių ne per pėsčiųjų perėjas, keliaujančių tiesiog važiuojamąja kelio dalimi, kaltės. Kelių policija netrukus žada imtis priemonių tokiems pėstiesiems sudrausminti.

"Druskonio" inf.
  Vagilės prisistatė inspektorėmis

Rasita BOČIENĖ

   Patikli moteriškė pati į namus įsileido vagiles, išsinešusias jos santaupas.

   Lapkričio 23 d. ryte, apie 9.30 val., į Kaziulių kaimą atvažiavo Audi markės mašina, pilna nepažįstamų žmonių. Ji sustojo prie 65-erių metų šio kaimo gyventojos namų. Iš automobilio išlipusios dvi moterys užėjo į namą ir šeimininkei prisistatė esančios iš Mokesčių inspekcijos bei norinčios surašyti sodybos turtą - kiek čia yra krosnių, kiek ir kokių laikoma gyvulių ir pan. Paaiškino, kad galbūt atsiras galimybė moteriškei skirti pašalpą malkoms pirkti. Neprašytos viešnios jokių savo dokumentų neparodė, o sodybos šeimininkė jų to ir neprašė.
   Apžiūrėjusios trobą, moterys nuėjo į lauko virtuvę, paskui pareikalavo nuvesti jas į tvartą - neva patikrinti karvių numerių. Šeimininkė sugrįžo į namą apsiauti guminių batų. Žiūri - kambaryje prie spintos stovi dar dvi nepažįstamos moterys. Tada moteriškei kilo įtarimas, kad čia kažkas ne taip. Ji ėmė šaukti: "Vagilkos! Čigonės!". Dar spėjusios surikti, jog jos ne čigonės, nepažįstamosios puolė į kitą namo galą, atsirakino spynoje paliktu raktu verandos duris, išlėkė į lauką, sėdo į automobilį, kur jų jau laukė bendrininkės, ir nurūko. Sodybos šeimininkė spintoje, tarp skalbinių, kur laikė savo santaupas, radusi tik tuščią piniginę, apie netikėtą vizitą pranešė policijai, tačiau vagišių jau ir pėdos buvo ataušusios. Beje, tą pačią dieną panašiu būdu vagilėms žmones pavyko apmulkinti ir Rusonių kaime, Lazdijų rajone.
   Vagystės, apsimetus Mokesčių inspekcijos, "Sodros" ir kitokių instancijų darbuotojais, populiarios visoje šalyje. Todėl policijos pareigūnai įspėja gyventojus nebūti tokiais patikliais, neįsileisti į namus nepažįstamų žmonių arba prašyti parodyti tarnybinius pažymėjimus. Stengtis įsidėmėti automobilių numerius, nepažįstamųjų ir mašinų požymius, o kilus įtarimui - nedelsiant pranešti policijai.
  Trenksmas katilinėje
   Lapkričio 19 d., pirmadienį, 10 val. UAB "Druskininkų šilumos tinklai" katilinėje Pramonės gatvėje nugriaudėjo trenksmas, kurį, preliminariais duomenimis, galėjo sukelti nepilnai sudegęs mazutas, išskyręs dujas, kurios dūmų kanale galėjo driokstelti nuo kibirkšties. Šiuo metu autoritetingi specialistai bei Energetikos valstybės inspekcijos Alytaus skyrius dirba Druskininkų katilinėje, aiškindamasis šios avarijos priežastis. Ko gero, išvados, kokios priežastys sukėlė trenksmą, paaiškės šiandien. 
   Trenksmo metu išvirto dūmų kanalo kelios sienos. Įrenginiai ir žmonės nenukentėjo. Ši avarija nesutrikdė šilumos energijos tiekimo vartotojams. Kaip papildomas šiluminės energijos tiekimo rezervas tądien 23 val. užkurta ir Melnyčėlės katilinė. Skubiai imtasi likviduoti avarijos padarinius, atstatyti dūmų kanalo sienas. Pasak SP AB "Druskininkų šilumos tinklai" direktoriaus R.Babilo, šio trenksmo pasekmės kainuos pačiai bendrovei apie 20 tūkst. Lt atstatyti sugriauto dūmų kanalo kelias eiles plytų. 

"Druskonio" inf. 

 

  POLICIJOS ŽINIOS
SIAUČIA VAGYS
Lapkričio 21 d. iš "Raigardo" parduotuvės elektros prekių skyriaus pavogta vaizdo kamera "JVC", kainavusi 2 tūkst. 850 Lt. Lapkričio 22 d. keliolika turgaus prekiautojų, laikiusių savo prekes L.Giros g. 19 namo garaže, pastebėjo, kad garažo durys išlaužtos, o didelė dalis prekių - dingo. Tą pačią dieną iš Ricielių kaimo gyventojos A.V. ūkinio pastato prapuolė elektros variklis ir medžiai, išpjauti iš jai priklausančio miško. Žala nustatinėjama. Lapkričio 23 d. iš A.B. kambario spintos dvi nepažįstamos moterys pavogė 350 Lt. Tą pačią dieną į policiją kreipėsi SP AB "Druskininkų šilumos tinklai" direktorius, pranešdamas, kad iš katilinės teritorijos pavogti 24 aliuminio lapai. Lapkričio 25 d. iš R.A. automobilio VW Polo, stovėjusio L.Giros g., dingo akiniai, 8 garso kasetės, karbiuratoriaus remonto komplektas, laikrodis bei užrašų knygelė. Lapkričio 26 d. "Saulės" pradinės mokyklos mokytoja T.P. pranešė, kad rado išlaužtas mokyklos kabineto duris ir pasigedo virdulio, magnetolos, garso kasečių bei prailgintojo laido. Iš R.R. sandėliuko, esančio Ateities g., pavogtos 5 poros batų. Lapkričio 27 d. A.P. sodo namelyje, stovinčiame "Paparčio" bendrijoje, Vieciūnuose, pasigedo dujų baliono, reduktoriaus ir dulkių siurblio. Iš vieciūniškio M.J. buto pavogtas televizorius.

UŽPUOLĖ
Lapkričio 23 d. druskininkietis M.J. pasiskundė, kad grupė nepažįstamų jaunuolių jį sumušė, sulaužė sodo namelio baldus, išdaužė langus.

KLIENTAS
Lapkričio 27 d. į policiją kreipėsi taksistas D.Ž., kuriam A.M. nesumokėjo už pasivažinėjimą taksi.

VAIRAVO NEBLAIVUS
Įkaušęs už vairo sulaikytas E.Asanovas, gim. 1962 m.

 

  Pasienio operacija
   Lapkričio 16 d. visame Lietuvos Respublikos pasienio ruože su Baltarusija paskelbta tarptautinė operacija "Režimas". Jos metu ypatingai sustiprinta valstybės sienos apsauga, pasienio kontrolės punktuose nuodugniau kontroliuojami asmenys, transporto priemonės ir prekės. 

 

   Atsakymas į straipsnį "Teisybė" savaip 
Edita BAČĖNIENĖ 
Parduotuvės savininkė

   Straipsnis "Nepasitikėjimas dėl telefono", parašytas gal iš nuobodulio ar norėjimo kažką suerzinti, man ne tik įžeidimas, bet ir sunkaus verslo Druskininkuose žlugdymas.
   Daiva Belevičienė, užsakiusi telefoną, gavo ne pažadą, o įneštų į kasą pinigų čekį. Kadangi sandėlyje nebuvo pageidaujamo mobilaus telefono modelio, pasiūliau geresnį - naujausio modelio Motorolą T-205 su 50 Lt priemoka. Šį naują aparatą atnešė klientas ir pridavė mums komiso pagrindais, todėl prie jo nebuvo dėžutės, dokumentų, tačiau baterija įpakuota atskirai su jai priklausančiu įdėklu. D.Belevičienė nesugebėjo atrakinti klaviatūros, todėl paskambino pardavėjams ir pradėjo grasinti, kad jei nepriimsime atgal prekės, ji kenks įmonei. Jai buvo pasiūlyta grąžinti pinigus.Tada ji pradėjo reikalauti, kad pinigai būtų atvežti į namus iki tam tikro laiko ir vėl pasipylė grasinimai. Visi pinigai buvo nuvežti į namus, ir niekas jai nesiūlė mažesnės sumos. 

 


Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>
Anekdotas


© 1997-2001 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.