Pirmas

Šiame numeryje
Miesto žinios
Policijos žinios
Savas gylis
Kultūra
Klausimas
Sportas
Renginiai
Horoskopai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai
Druskininkų TIB
Organizacijos
Sanatorijos
Menai

Redakcija
Informacija


 


  Pagarsėjęs chuliganas nuteistas už išžaginimą
Gelbėdamas savo "kailį", druskininkietis išprievartautai merginai siūlė važiuoti prie jūros. 

Violeta KLIMAITĖ


Už chuliganizmą ir plėšimą teistas 26 metų Ričardas Galčius šį kartą sėdo dėl išžaginimo

Auka nuosprendžio neklausė

   Už grotų pasodintas agresyviu elgesiu garsėjęs 26 metų druskininkietis Ričardas Galčius. Šį kartą - dėl nepilnametės išžaginimo. 4 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę griežtojo režimo pataisos darbų kolonijoje spalio 25 d. jam skyrė Druskininkų m. apylinkės teismo pirmininkė N.Butnorienė. R.Galčiui palikta teisė šį nuosprendį apskųsti per 20 dienų. 
Nuosprendžio savo skriaudikui auka neklausė. Teismo posėdžių salėje nebuvo nei nukentėjusios merginos, nei jos artimųjų. Galbūt aukai buvo gana akistatų daugiau kaip pusmetį trukusiame uždarame bylos procese su žodžių kišenėse neieškančia Galčiaus užtarėjų puse. 

Vos nepripažintas recidyvistu

  "Druskonis" netrukus po įvykio rašė apie kovo 18 d. naktį viename Vytauto g.20 namo bute išžagintą 14-metę paauglę. Mergina iškart pasiskundė policijai ir ši dar tą pačią naktį sulaikė 26 metų druskininkietį Ričardą Galčių, kelis kartus teistą už chuliganizmą bei vieną kartą už plėšimą. Vaikinas šį kartą prisidirbo, neišnykus teistumui.
   Pikti liežuviai plaka, kad toji mergelė toli gražu ne šventa buvusi, ir Ričardui tiesiog nepasisekė. "Kai blaivus, jis žmogus lėtas ir padorus. Bet kai išgeria - tik laikykis", - taip apibūdino nuteistąjį keli jį pažinojusieji druskininkiečiai. Į nemalonumus šis vaikinas visad įklimpdavo išgėręs: fizionomiją kažkam be reikalo sulamdydavo, kavinėse mėgdavo pasirodyti "didvyriu", merginą, neatsiklausęs amžiaus ir jos norų, pamylėjo.Tačiau ir dėl tokių "smulkmenų", jį nuolat sodinusių į teisiamųjų suolą, R.Galčius šį kartą vos nepripažintas itin pavojingu recidyvistu.

Pabėgo iš internato

   Ši išžaginimo istorija iš kitų išsiskiria tuo, jog Aistė (vardas pakeistas) nepuolė, kaip dauguma tokiu atveju, po kelių dienų rašyti pareiškimo, jog atsidavė savo noru ir skriaudikui neturi jokių pretenzijų. Tiesa, Druskininkų prokuratūra taip pat buvo gavusi net du tokio turinio Aistės pareiškimus. Tačiau mergina tuoj pat prisipažino, jog šiuos žodžius rašė priverstinai reikalaujant R.Galčiui. Įklimpęs į rimtą bėdą vaikinas iš karto pradėjo lakstyti po Varėnos rajoną, ieškoti Aistės ir jos tėvų. Ilgai įkalbinėjo, kad ši meluotų ir rašytų melagingus pareiškimus. Pasak nukentėjusios merginos, prašydamas rašyti melagingą pareiškimą, R.Galčius grasino susidoroti su ja ir jos šeima. Keturis kartus jis vienas ir su savo giminaitėmis bandė su ja bei jos tėvais kalbėtis, kad ši iš prokuratūros atsiimtų savo skundą. Tačiau R.Galčiui nepadėjo nei vizitai, nei pažadai už tai atsilyginti. 
   Šiuo atveju Aistės skriaudikas buvo gana originalus. Sunku pasakyti, ar tokiais atvejais dažniausiai siūloma kompensacija pinigais bei vedybomis pasirodė R.Galčiui neverta merginos, ar tų pinigų bei noro vesti jis paprasčiausiai neturėjo. Bet už tai, jeigu ji pakeistų parodymus, vaikinas Aistę pažadėjo nuvežti prie jūros, o prašydamas jos tėvų, pasiūlė surasti darbą. Tokiu atpildu buvo suabejota ir teisme: iš kur R.Galčius gaus to darbo, jei pats tiek laiko jo neturi? R.Galčius prieš kelerius metus buvo įsidarbinęs ūkio darbininku "Lietuvos" sanatorijoje, tačiau vietą turėjo palikti, kai jam teismo sprendimu teko keliauti į kalėjimą.

Auka buvo negirta

   Aistės ir R.Galčiaus pažintis buvo tokia. Merkinės internate gyvenanti mergina į linksmybių karuselę Druskininkuose įsisuko nuo kovo 12 d. Ji atvažiavo į kurortą pas savo 17-metę draugę, be auklėtojų žinios pabėgusi iš Merkinės internato. Kol mergina iškylavo Druskininkuose, policijoje jau buvo paskelbta jos paieška. 
   Kovo 17-ąją su drauge bevaikštinėdamos apie IKI prekybos centrą, merginos susitiko du pažįstamus jaunuolius. Kompanija sugalvojo vakare papramogauti. Apie 21 val. jaunimas nuvažiavo paimti dar vienos draugės, o paskui visi sugriuvo į pažįstamų butą Vytauto g. 20. Kadangi buto šeimininkų namuose nebuvo, jų sūnus svetingai priėmė atvykusią kompaniją. Žmonių būta sočiai - dešimt, o gal ir daugiau. Linksminosi jaunimas, kaip ir visada. 14-metė iš Merkinės internato toje kompanijoje buvo jauniausia ir, dievagojosi, alkoholio tik paragavusi. Alkotesterio skalė iš tikrųjų rodė nulius. Tačiau ją pamylėjęs R.Galčius tą naktį buvo prisišniojęs turėjo 1,52 promiles girtumo. 

Nelygios svorio kategorijos

   Tačiau koks balius be barnių. Jau gerokai po vidurnakčio merginos nusprendė išsiaiškinti savo santykius. Palikusios geriančią kompaniją, kitame kambaryje susiginčijo dėl kažkokių daiktų. Aistę viena jos draugė užsipuolė, kodėl ši negrąžina kažkokių rūbų. O tuo metu kaip tik atvyko nauji baliaus dalyviai. Kompanija, išgirdusi triukšmą, nutarė išskirti aikštingai besivaidijusias merginas. Iniciatyvos ėmėsi R.Galčius iš neseniai prisijungusių dalyvių būrio. Kadangi buvo gerai įkaušęs, elgėsi agresyviai. Visus išgrūdo iš kambario, o pasilikęs su Aiste, užrakino duris, išjungė šviesą ir pareikalavo rengtis. 
    Kai ši nesutiko, be skrupulų nurengė, užsuko rankas ir pamylėjo prieš Aistės valią. Tai padaryti R.Galčiui nebuvo sunku. 108 kg sveriantis vaikinas su 40 kg svorio Aiste susitvarkė be problemų. Kai ši priešinosi, tėškė ranka per veidą ir praskėlė lūpą. Išėjęs po 10 minučių, pranešė kompanijai: "Jau patvarkiau". 

Mėgo bendrauti su vyresniais

  14-metė teigė priešinusis ir šaukusis pagalbos, tačiau į jos prašymus atrakinti duris nei geismo apimtas vaikinas, nei kiti nereagavo. Tame skandalu pasibaigusiame baliuje dalyvavęs jaunimėlis teigė nieko negirdėjęs. Po visko niekam nieko nesakiusi Aistė išdūmė iš buto ir puolė prie artimiausio telefono. Sulaikytas R.Galčius prisipažino pasimylėjęs su mergina, tačiau tvirtino, jog mylėtis ji pati sutikusi. 
   Dauguma draugių, iš pradžių buvusių Aistės pusėje, vėliau pakeitė parodymus ir teismui aiškino, jog ši visada buvo aktyvi vyrų atžvilgiu, pati juos provokuodavo, mėgo bendrauti su vyresniais. Anot šių liudytojų, Aistė, praėjus kelioms dienoms, kažkuriai aiškino, jog R.Galčius mat prisiklausė su ja besibarusios draugės kalbų, tai dabar tegul ir kenčia. Liudytojos pasakojo, jog Aistė po šio skandalo pradėjo kalbėti neva ji jau nėščia…

Jo versija priešinga

   Pirmą kartą tame baliuje pamatęs Aistę, R.Galčius ir teisme neprisipažino jos išžaginęs. Teisiamojo versija buvo viena - pati to norėjo. Pati glostė žemiau juosmens ir glamonėjosi. 
Med.ekspertas nustatė, jog ir anksčiau su vyrais bendravusi Aistė nėra lytiškai subrendusi. Sunkiai auklėjamu vaiku ją pavadino pedagogai. Anksti paragavusi suaugusių gyvenimo, Aistė, deja, neturėjo užuovėjos ir supratimo šeimoje. Merkinės internato auklėtinė iš šios įstaigos jau anksčiau buvo pabėgusi bent 10 kartų. Nors turi abu tėvus, pas juos iš internato grįždavo retai. 
Ši istorija merginai nepraėjo be pėdsakų. Aistė buvo priversta gydytis vienoje Kauno ligoninėje, Psichiatrijos skyriuje. Jai buvo konstatuota vidutinio sunkumo depresija.   POLICIJOS ŽINIOS

VAGYSTĖS
Spalio 26 d. gautas pareiškimas, kad Laisvės a. 29 pavogtas elektros skaitiklis. Žala - 428 Lt. Spalio 27 d. į PK kreipėsi S.K., gim. 1983 m., kad neaiškiomis aplinkybėmis dingo jos piniginė su daiktais. Žala - 1729 Lt.

NUBAUSTI ADMINISTRACINE TVARKA
Už smulkų grobimą E.Petkevičius, gim. 1983 m., nubaustas 500 Lt bauda, N.Kirijenko, gim. 1927 m., įspėta, R.Jagminas, gim. 1959 m., nubaustas 300 Lt bauda, B.Lepeškienė, gim. 1942 m., įspėta, A.Račkaitis, gim. 1935 m., nubaustas 100 Lt bauda. Už nedidelį chuliganizmą 100 Lt baudomis nubausti bedarbiai E.Sokolovas, gim. 1964 m., ir R.Akstinas, gim. 1963 m. Už girto pasirodymą viešoje vietoje bedarbis K.Butkevičius, gim. 1982 m., nubaustas 50 Lt bauda, M.Malinauskas, gim. 1981 m., A.Skrinska, gim. 1985 m., bei R.Janulevičius įspėti. Už policijos pareigūnų teisėto reikalavimo piktybinį neklausymą R.Akstinas, gim. 1963 m., nubaustas 100 Lt bauda. Už etilo alkoholio ir jų skiedinių laikymą niekur nedirbantis V.Kuliešius, gim. 1968 m., nubaustas 500 Lt bauda. Neblaivūs už vairo sulaikyti A.Karklinas, gim. 1974 m., ir antrą kartą per metus A.Vicbelis, gim. 1966 m.

 

Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>
Anekdotas


© 1997-2001 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S. ir Dana M.