Pirmas

Šiame numeryje
Miesto žinios
Savivaldybės žinios
Policijos žinios
Kultūra
Sportas
Klausimas
Renginiai
Horoskopai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai
Organizacijos
Sanatorijos

Redakcija
Informacija


 


  Ketinama didinti šilumos mokesčius
   Šiandien, gegužės 25 d., Savivaldybės taryba posėdyje svarstys šildymo ir karšto vandens kainų tarifus. Jeigu Tarybos nariai pritars SP AB “Druskininkų šilumos tinklai” siūlomam variantui ir jis bus suderintas Kainų komisijoje, mokesčiai už šilumą padidės 15,3 proc. 

   Pagal Savivaldybei priklausančios bendrovės siūlymą šildymo sezono metu už 1 kv. m reikėtų mokėti 60 centų daugiau, o 1 kub. m karšto vandens pabrangtų 90 ct. 
   Tarybai pateiktas nepopuliaraus sprendimo projektas didinti mokesčių naštą žmonėms, iš kurių 30 proc. neturintys darbo ir pastovaus pajamų šaltinio, o likusiųjų dauguma tenkinasi tik minimaliu uždarbiu. Standartinio 1 kambario, 34 kv.m buto savininkui mokesčiai už šildymą žiemą padidėtų 20,40 Lt per mėnesį, 2 kambarių, 50 kv.m buto – 30 Lt, 3 kambarių, 64 kv.m buto – 38,40 Lt per mėnesį. Mokestis už “gyvatuką” per mėnesį padidėtų 1,76 Lt. Savivaldybei priklausanti SP AB “Druskininkų šilumos tinklai” turi savo motyvų, kodėl reikia kelti mokesčius už šilumą, didintus pernai liepos 1 d. Pasisakydama spaudoje apie savo sudėtingą finansinę būklę, kuomet bendrovė,1999 m. uždirbusi 1 mln. 120 tūkst.Lt pelno, 2000-uosius baigė su 2,5 mln. Lt nuostoliu, įrodinėjo, kad tokių nuostolių galima išvengti tik pakėlus jų teikiamų paslaugų tarifą. Centralizuotai tiekiamos šiluminės energijos tarifas, jų paskaičiavimu, nuo dabartinio 11,50 ct už 1 kWh turi padidėti iki 13,26 ct. Akcentuojamos 2 pagrindinės priežastys: mazuto brangimas bei vartotojų sumažėjimas. Pernai žiemą bendrovė patyrė nuostolių dėl neveikusių stambių objektų – “Nemuno” ir “Sūručio” sanatorijų. Kaimynai taip pat gyvena panašiais tarifais. Lazdijuose 1 kWh kainuoja 15,63 ct, Varėnoje – 13,75 ct. Alytuje, kuris turi gamtines dujas, - 12,51 ct.
   Pagrindinio šeimos mokesčio už šildymą bei karštą vandenį šuolis aukštyn neišvengiamai atsilieps Druskininkų nekilnojamojo turto rinkai. Šiandien ir taip jau pusvelčiui pardavinėjamų butų kaina turėtų dar labiau kristi. Pritarus Tarybai, naujieji šilumos tarifai bus derinami Kainų komisijoje, o vėliau Savivaldybės taryba juos tvirtins savo posėdyje.

“Druskonio” inf.     Gamtinės dujos tampa tikrove
  Šią savaitę meras R.Malinauskas turėtų pasirašyti sutartį su Vilniuje reziduojančia V.Domogackio TŪB “Energija”, kurioje ši bendrija savo lėšomis įsipareigos suprojektuoti ir nutiesti gamtinių dujų trasą iš Gožos (Baltarusija) į Druskininkus. 

   Jeigu pavyks iš atitinkamų Lietuvos institucijų gauti leidimus dujotiekiui ir per metus įgyvendinti šį planą, Druskininkų laukia tikra šilumos ūkio revoliucija, kuri žmonėms žada pigesnio pragyvenimo viltį.
   Praėjusiame “Druskonio” numeryje rašėme, kad vietoj palaidotų vilčių išsaugoti krovininį geležinkelį iki Druskininkų iš aukštų valdžios vyrų meras R.Malinauskas gavo pasiūlymą ieškoti galimybės gamtinių dujų trasai iš Baltarusijos. Neseniai Gardine susitikęs su stambios Baltarusijos dujų kompanijos vadovu, R.Malinauskas sulaukė geranoriško kaimynų pritarimo, kurie jau paruošė ir šio projekto technines sąlygas. 
   V.Domogackio TŪB “Energija” tiesia dujotiekius Rusijoje, Baltarusijoje. Ši bendrija, realizavus projektą, tiektų gamtines dujas Druskininkams. Savivaldybė itin suinteresuota dujų trasą nutiesti iki SP AB “Druskininkų šilumos tinklai” . Dabartinės šiluminės trasos nereikalaus ypatingų rekonstrukcijų, o gyventojai, kurie šildytųsi gamtinėmis dujomis, iš karto pajustų lėšų ekonomiją. Alytiškiai, artimiausi kaimynai, turintys gamtines dujas, už šilumą moka daug pigiau. Suskystintų dujų trasos taip pat tinka gamtinėms dujoms. Manoma, kad UAB “Druskininkų dujos” išnuomojus “Energijai” savo privačias trasas, gyventojai galės kepti ir virti 5 kartus mažesnėmis išlaidomis nei dabar. 

“Druskonio” inf.

 

Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>
Anekdotas


© 1997-2001 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S.