Pirmas

Šiame numeryje
Miesto žinios
Savivaldybės žinios
Policijos žinios
Kultūra
Sportas
Klausimas
Renginiai
Horoskopai
Skelbimai
Archyvas

Druskininkai
Organizacijos
Sanatorijos

Redakcija
Informacija


 


  Mirtis per pamaldas
   Praėjusį sekmadienį, gegužės 20-ąją, rytinių pamaldų metu prie Druskininkų bažnyčios staiga mirė pensininkas Mykolas Černiauskas. 76 metų vyriškis jau daug metų prie bažnyčios prekiaudavo religiniais reikmenimis. 
   Apie staiga sukniubusį prekiautoją sužinojęs klebonas pasiteiravo į rytines Mišias susirinkusių žmonių, ar nėra tarp jų gydytojo. Gydytoja atsirado, tačiau vyriškiui jau nebegalėjo padėti. Atvykę greitosios pagalbos medikai M.Černiauską rado klinikinės mirties būklėje. Jie bandė vyrą gaivinti, tačiau pastangos rezultatų nedavė. 
   Savo bute Liepų gatvėje gyvenęs M.Černiauskas sirgo įvairiomis ligomis. Praėjusį sekmadienį, kaip visada prekiaujant prie bažnyčios, neatlaikė vyriškio širdis.

“Druskonio” inf.   Pasikorė ant kriaušės šakos
   Gegužės 19 d. ankstų rytą kaimynė, eidama pro Navickų vienkiemį, esantį Jovaišių kaimo teritorijoje, pastebėjo ant kriaušės šakos kabantį sodybos šeimininką 57 metų Praną Navicką. Išsigandusi moteris nubėgo į kaimyno namus ir pažadino dar miegojusį vyriškio sūnų 28 metų Kęstutį. Abu skubiai nukabino P.Navicką, tačiau atgaivinti jo jau nebepavyko. Vyriškis kilpą buvo užsiveržęs iš metalinio troso.
   P.Navickas buvo II grupės invalidas, dirbo savo ūkyje. Jo žmona mirė prieš kelerius metus, ištekėjusi dukra su šeima įsikūrė kitame mieste. Vyriškis sodyboje gyveno su 2 sūnumis, kurie nuolat turėdavo reikalų su teisėsauga. 
   P.Navickas jokio raštelio nepaliko. Pasak sūnaus Kęstučio, tėvas dažnai kalbėdavęs apie mirtį, sakydavęs, jog nusibodo gyventi.

“Druskonio” inf.   Miške auga ne tik grybai ir uogos
   Balandžio 11 d. Druskininkų apylinkės teismas 26 metų Kęstutį Markelionį už tai, kad šis tėvo sodyboje laikė aparatą naminei virti ir 20 litrų stipriosios, nuteisė 1 metams laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 1 metams, bei konfiskuojant vieną šeštadalį turto su 1250 Lt bauda. 

    O istorija, kurią teismui papasakojo naminės virėjas, rodos, tokia, kad ir pykti negalima. Ar tai K.Markelionis kaltas, kad pernai gruodžio 1 d. rytą išėjęs pabraidyti po mišką prie gimtojo Šaulėnų kaimo, pušų paunksmėje visai atsitiktinai rado dvi statines, iš kurių viena – su viduje esančia įranga? Negi pro gerą daiktą praeisi? Pro grybą ir tą juk nepraeini, į krepšį neįvertęs. O čia – dvi didžiulės statinės! Ne sau, tai kitam atiduos. K.Markelionis pasielgė, kaip ir dauguma tikriausiai padarytų. Parsinešė į tėvų sodybą, tačiau gerai, kad užteko proto apie radinį niekam neprasitarti, o tai prieš teismą dabar būtų reikėję visai šeimai stoti. 
   Taip miško radinys Markelionių sodybos lauko virtuvėje esančioje spintoje išgulėjo kelias savaites. Kęstutis neiškentė pabandyti, kokį stebuklą gamina tos statinaitės. Iš pradžių 10 kg cukraus užpylė apie 20 litrų vandens ir įmaišęs 200 gr mielių, užraugė raugą. Kai šis pakilo iki reikiamos sudėties, gruodžio 21 d. K.Markelionis pradėjo bandymus. Kaip pirmą kartą, chemijos mokytoja turbūt parašytų dešimtuką. Iš raugo vaikinas pagamino 20 litrų beveik 50 laipsnių stiprumo naminės degtinės. Ne kam kitam, o sau pačiam, dievagojosi Kęstutis, tiek gero prisidarė. Šventėms. Tačiau atsitik tu man taip, kad tik naminukę išpylęs į bidoną, K.Markelionis sulaukė neprašytų svečių. Policijos pareigūnai – anokie čia svečiai, už stalo nepasodinsi ir savu gaminiu nepavaišinsi. Susirinko statines, bidoną su naminuke, išsivežė iš Šaulėnų kaimo ir dar bylą už pirmą kartą Kęstučiui iškėlė. 
   Nors policininkai, radę šį nelegalų naminės aparatą, įtaria, kad tai nebuvo pirmas kartas. Jie į Markelionių sodybą užsuko ne atsitiktinai, o gavę anoniminį pranešimą, kad čia verda ne visai teisėti dalykai.

“Druskonio” inf.  Kam tiek techninio spirito?

   Balandžio 10 d. paskelbtas nuosprendis 23 metų Vytauto Šerkšno, UAB “Česlovas ir kompanija” darbuotojo, baudžiamojoje byloje, kurioje jis buvo kaltinamas techninio etilo alkoholio laikymu ir gabenimu. Vaikinas nuteistas 1 metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 1 metams, su 1250 Lt bauda ir konfiskuojant vieną ketvirtadalį turto.

   Gruodžio 21 d. vėlyvą vakarą PK pareigūnai kelyje Druskininkai-Ricieliai, Snaigupės kaimo ribose, sustabdė V.Šerkšno vairuojamą automobilį Audi-90. Jį patikrinę, už galinės sėdynės atlošo rado 6 butelius, kuriuose teliuskavo 12 l techninio spirito. Vėliau patikrintas ir V.Šerkšno butas Liškiavos g. 17. Balkone pareigūnai aptiko dar 8 butelius su 16 l nuodingojo skysčio. Vytauto žmona J.Šerkšnienė tikino, jog radinys priklauso vyrui, o iš ko šis tą spiritą pirkęs, pats vienas težino. 
   Kam žmogui tiek techninio spirito? Į šį klausimą teismo metu galėjo atsakyti tik kaltinamasis: “Laikiau ir gabenau, neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip realizuoti”. O spirito nusipirko V.Šerkšnas labai paprastai. Kaip aiškino teismui, tą pačią dieną, kada ir įkliuvo policijai, ryte iš nepažįstamo pardavėjo UAB “Sarvija” turgavietėje už 280 Lt nusipirko 28 litrus techninio etilo alkoholio. Dalį jo, teigė kaltinamasis, vežė į Didžiasalio kaimą pas tėvus, tačiau kelionę netikėtai sutrukdė policininko lazdelė. 

“Druskonio” inf.  POLICIJOS ŽINIOS
VAGYSTĖS

   Gegužės 17 d. iš Vytauto g. gyventojos L.B. buto dingo paltas. Žala nustatinėjama. 2 piliečiai iš UAB “Lietuvos sanatorija” išsinuomojo po dviratį ir negrąžino. Žala – 660 Lt. UAB “Tvarka” pranešė, jog iš gėlynų, esančių prie Valstybinės mokesčių inspekcijos Druskininkų skyriaus, pavogti 74 daigai tulpių su svogūnėliais, 43 tulpės nuskintos. Žala – 91,84 Lt. D.J. pranešė, kad atvykusi į savo sodą “Raigardo” bendrijoje rado išpjautus įvairius vaismedžius ir krūmus. Žala nustatinėjama. Gegužės 18 d. apvogta Lazdijų vartotojų kooperatyvo parduotuvė, esanti Leipalingyje, Alėjos g. 5. Žala nustatinėjama. Iš leipalingiečio E.K. automobilio Ford Escort pavogta automagnetola “Supra”. Žala – 150 Lt. Gegužės 21 d. UAB “Draugystės sanatorija” darbuotoja I.J. klube-valgykloje sulaikė V.M., kuris iš aparatinės pagrobė kino projektoriaus aliumines detales. Žala nustatinėjama. Gegužės 22 d. Leipalingio gyventoja M.J. pastebėjo, kad iš jos sodybos kiemo dingo 10 kub. m talpos cisterna su 500 kg kuro. Žala – 300 Lt.

NETEISĖTAI ŽYMI

   Gautas raštas iš Kaišiadorių policijos komisariato, kad R.D. priklausanti įmonė “Kertupis” neteisėtai žymi savo produkciją prekiniu ženklu “Rasa”.

ĮSIUTO

   Gegužės 18 d. V.A. pasiskundė, kad girtas jos vyras J.A. išdaužė visus automobilio Opel Ascona langus, nulaužė galinio vaizdo veidrodėlį, išmušė priekinį žibintą. 

BANDĖ PAVOGTI?

   Vilnietis A.B. pastebėjo, kad išardyta jo automobilio Audi-A4, stovėjusio prie Ateities g. 44 namo, priekinė salono panelė ir užvedimo spynelė. Žala nustatinėjama.

SUMUŠĖ

   A.A. pranešė, kad “Atgimimo” mokykloje vykusiuose šokiuose jį sumušė nepažįstamas vaikinas. A.A. gydosi ambulatoriškai. G.K. Gardino gatvėje sumušė nepažįstami jaunuoliai. Gegužės 21 d. I.L. ir jos sūnų namuose sumušė sutuoktinis A.L.

DAUŽO LANGUS

  Gegužės 19 d. leipalingietė M.M. aptiko išdaužytus 2 namo Alėjos g. 5 langų stiklus. Žala – 120 Lt.

NUKENtĖJO AKIS

   Gegužės 20 d. dėl akies traumos į ligoninės priėmimo skyrių atvežtas K.S.

MIRTIS

   Gegužės 20 d. A.Ž. pranešė, kad jo bute sava mirtimi mirė motina M.Ž., gim. 1923 m.

VAIRAVO ĮKAUŠĘ

  
Neblaivūs už vairo sulaikyti: Juozas Mackevičius, varėniškis Sigitas Kumpa, bedarbis Sigitas Aidetis, gim. 1964 m., Antanas Vilkelis, gim. 1977 m., Dalė Ožerovskaja, gim. 1952 m., Mečislovas Konstantinavičius, gim. 1959 m.

NUOBAUDOS

   Dėl šunų laikymo taisyklių pažeidimo įspėtas Jaskonių kaimo gyventojas P.Jaskelevičius, gim. 1955 m. 500 Lt baudomis už etilo alkoholio ir jo skiedinių laikymą nubausti Vieciūnuose, Verpėjų g., gyvenantis M.Vailionis, gim. 1978 m., ir Baltašiškės g. gyventoja E.Nidūnienė, gim. 1942 m. Už tai, kad girti pasirodė viešoje vietoje, įspėti: “Ryto” vid. mokyklos mokinys M.Jurevičius, gim. 1984 m., Neravų g. gyventojas V.Adomaitis, gim. 1962 m., Liepų g. gyventojas G.Budinauskas, gim. 1979 m., “Atgimimo” vid. mokyklos moksleiviai G.Lukaševičius, gim. 1984 m., ir V.Mikelionis, gim. 1985 m., Žaliosios g. gyventojas E.Sokolovas, gim. 1964 m., Liškiavos g. gyvenantis G.Taletavičius, gim. 1969 m. ir L.Giros g. gyventojas R.Grigas, gim. 1978 m. 30 Lt baudos už girtų pasirodymą viešumoje skirtos Šaltinių g. gyventojui D.Lipkevičiui, gim. 1983 m., ir Jovaišių kaimo gyventojui L.Miliauskui, gim. 1976 m. Vytauto g. gyventojas T.Čaplikas, gim. 1956 m., kurio nepilnametis vaikas buvo pastebėtas neblaivus, nubaustas 50 Lt bauda. 500 Lt bauda už prekybos tabako gaminiais pažeidimą skirta Šiltnamių g. gyvenančiai B.Levanaitei, gim. 1955 m.

Reklama


Labai gera vieta Jūsų reklamai. Daugiau informacijos čia >>
Anekdotas


© 1997-2001 Druskonis.lt . Visa medžiaga pateikta šiame puslapyje yra laikraščio "Druskonis" nuosavybė.
Kopijuoti, platinti informaciją be laikraščio "Druskonis" sutikimo DRAUDŽIAMA!
Visas teises gina LR įstatymai

Dizainas ir programavimas - Mantas S.