Laisva vieta reklamai Druskonis
  2000 m. lapkričio 3 -9 d. Nr. 45 (578)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
KULTŪRA
SAVAS GYLIS
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11


Orientacininkas Švedijoje kasdien pririnkdavo po 100 litrų mėlynių

“Švedija nugalėta!” – savo rezultatu patenkintas Petras Kavaliauskas.

“Švedija nugalėta!” – savo rezultatu patenkintas Petras Kavaliauskas.

Violeta KLIMAITĖ

Iki tikslo plaukė vandeniu

Druskininkietis 55 metų Petras Kavaliauskas, prityręs ilgų distancijų bėgikas, ėjikas ir orientacinio sporto entuziastas, kasdien treniruotėse, dažniausiai takeliais Grūto link, nubėga nuo 10 iki 30 kilometrų.

Liepos mėnesį stebėtiną “Lietuvos” sanatorijos šaldymo ir technologinių įrengimų meistro ištvermę įvertino ir švedai. Netoli Stokholmo liepos 25-29 d. vykusiose tarptautinėse orientacinio sporto varžybose druskininkietis savo amžiaus grupėje tapo vienu iš nugalėtojų. Nepasigirti tokiu pripažinimu 25 tūkst.dalyvių varžybose būtų tikra nuodėmė. Švedijoje orientancinis sportas populiarus kaip pas mus krepšinis, todėl kasmetinėse vasaros varžybose, į kurias suvažiuoja orientacininkai iš viso pasaulio, švedai dalyvauja šeimomis nuo mažo iki didelio. 5 dienas šios sporto šakos entuziastai laksto po miškus, klampoja po pelkes ir net plaukia vandeniu. Kasdien varžybų dalyviai įveikdavo 8 km trasą per kalnus, uolas ir pelkes. Prityrusį orientacininką R.Kavaliauską nustebino švediškų varžybų kokybė ir išradingumas. žymekliai, kuriuos pagal eiliškumą privalu rasti sportininkui, buvo paslėpti pačiose neįtikinamiausiose vietose. Vieną iš jų reikėjo pasiekti 4 metrus ypatingomis sąlygomis: iki kaklo įbridus į vandenį.


Druskonis klausia skaitytojų

Praėjusiame numeryje spausdinome straipsnį apie pėsčiųjų takelyje link Kalviškių mikrorajono iki sąmonės netekimo sumuštą druskininkietį. Ar pastaruoju metu mūsų mieste patyrėte smurtą jūs, jūsų artimieji ar pažįstami? Apskritai, ar jaučiatės saugūs Druskininkuose blogėjant bendrai miesto situacijai, didėjant nedarbui?

Edvardas BAZILIAUSKAS Vitas MARTINONIS Evaldas MATULEVIČIUS

Edvardas BAZILIAUSKAS,
bendrijos “Krantas” valdytojas:

- Kuo labiau blogės ekonominė situacija, tuo daugiau bus smurto atvejų. Alkanas žmogus juk įniršęs. Smurto savo atžvilgiu nepatyriau, tačiau 2 kartus buvau apvogtas. Vienąsyk buvo įsilaužta į mano sodo namelį, iš kur teišneštas odekolonas ir džiuvėsiai, kitąkart pavogtas automobilio, stovėjusio prie namų Ateities g., atsarginis ratas ir domkratas.

Vitas MARTINONIS, bedarbis:

- Jaučiuosi saugiai. Nei aš, nei mano pažįstami nebuvom nei apvogti, nei sumušti. Apie tokius atvejus dažniausiai sužinome iš “Druskonio”. Skaitydamas įsitikinu, kad dažniausi nusikaltimai Druskininkuose yra vagystės iš butų.

Evaldas MATULEVIČIUS,
UAB direktorius:

- Manau, kad vagysčių Druskininkuose, ypač automobilių, tikrai nemažėja. Dėl to kalti ir patys gyventojai, nesaugantys savo autotransporto priemonių. Na, o praeivis vėlesniu paros metu negali jaustis saugus neapšviestose miesto gatvėse ir pėsčiųjų takeliuose.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: druskonis@is.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113