Laisva vieta reklamai Druskonis
KULTŪRA 2000 m. rugsėjo 22 - 28 d. Nr. 39 (572)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
PRADŽIA
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

| Ypatinga  atmosfera, nes Čiurlionis šalia |

Ypatinga atmosfera, nes Čiurlionis šalia

Zervynose, palei kluoną.
Zervynose, palei kluoną.

Alfonsas ŠULIAUSKAS

Druskininkuose vykstantis 16-asis tarptautinis M.K.Čiurlionio pleneras yra jubiliejinis, skirtas 125-osioms didžiojo menininko ir kompozitoriaus metinėms. Plenere dalyvauja 11 menininkų, tarp kurių dailininkai iš Suomijos, Maskvos, Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus ir Druskininkų. Kaip ir kiekvienais metais, pleneristai intensyviai dirba, iškylauja, bendrauja, diskutuodami apie meną, kultūrą, politiką… Džiaugiasi geru oru ir…na, tegul geriau jie kalba apie viską patys, o reportažo nuotraukos tepapildo jų mintis.

Lissa Bjorn Liškiavoje. Pirmasis smūgis Loretos gyvenime. Maskvietė Ilona Gansovskaja, sužavėta Liškiavos gamtos.
Lissa Bjorn Liškiavoje. Pirmasis smūgis Loretos gyvenime. Maskvietė Ilona Gansovskaja, sužavėta Liškiavos gamtos.

Lissa BJORN (Suomija): “Esu sužavėta Druskininkais, plenero šeimininkų svetingumu, Dzūkijos gamta. Galėtų ir suomiai tradicinius simpoziumus pakeisti panašiais dailininkų susibūrimais”.

Ilona GANSOVSKAJA (Maskva): “Nieko panašaus Rusijoje nėra. Nežinau, kaip reikės palikti šį pasakišką žemės lopinėlį ir svetingus druskininkiečius bei kolegas dailininkus. Gaila, kad negaliu lietuvių pakviesti į tokius plenerus savo šalyje, bet visus kviečiu į mano namus Maskvoje”.

Romualdas RADZEVIČIUS (plenero seniūnas, Vilnius): “Šaunuoliai esate, kad net tokiomis sunkiomis ekonominėmis sąlygomis sugebate organizuoti tokius plenerus, rasti rėmėjus, parodyti beribį svetingumą ir šilumą”.

Loreta SKRUIBIENĖ (Alytus): “Seniai žaviuosi Čiurlioniu. Tai mūsų dvasinė atspara ir pasididžiavimas. Šis pleneras – gilus jo atminimo įspaudas mūsų širdyse ir prisiminimuose”.

Raimondas TRUŠYS (Šiauliai): “Dalyvauju ne pirmame plenere. Druskininkuose esu pirmąjį kartą. Šis pleneras – puikus, gera bendravimo atmosfera. Nors aš dirbu ne gamtoje, o studijoje, tačiau nuostabi čionykštė gamta- geras impulsas kūrybai”.

Ilona ŽVINAKIENĖ (Panevėžys): “Turėjau kvietimą vykti į Vokietiją. Nesigailiu atvykusi pas Jus, nes tokių ryto žarų, rūkų, spalvų ir gamtos simbolių nesu patyrusi. Pralenkti visi lūkesčiai. Sukaupiau daug eskizų dideliems darbams. Galbūt Čiurlionio muzika žmonėms daugiau suprantama negu Jo tapyba, tačiau nuostabu, kad turime Čiurlionį – amžiną pasididžiavimą ir džiaugsmą”.

Filomena LINČIŪTĖ-VAITIEKŪNIENĖ (Vilnius): “Jūsų pleneras turi ypatingą dvasinę atmosferą. Dėl to, kad Čiurlionis greta. Vis dėlto tobuliausia ir nepakartojama menininkė yra gamta. O jūsų gamta yra nuostabi. Ir orą puikų pas Dievulį užsakėte”.

Antanas Virginijus KRIŠTOPAITIS (Klaipėda): “Ir dirbu, ir gydausi, ir puikiai jaučiuosi. Ačiū!”

7.jpg (33641 bytes)
Gyva nesovietinio laikotarpio skulptūra Grūto parke.

Viktoras ZUOZA (Vilnius): “Aš tai žmogus konkretus ir noriu pasakyti, kad apskritai – tai gerai. Dirbu, maitinuosi, šoku, pažaidžiu biliardą, ir vėl iš naujo”.

Elma ŠTURMAITĖ ir Riina NEDZELSKIENĖ (Druskininkai): “Džiaugiamės, būdamos jubiliejinio plenero dalyvės. Ne tik dirbame, bet ir kaip šeimininkės stengiamės, kad svečiams būtų jauku, vertėjaujame, filmuojame ir visad būname kartu”.

Visi plenero dalyviai ir organizatoriai nuoširdžiai dėkoja UAB “Draugystės sanatorija” vadovams V. ir A. Kaubriams , kurie sukūrė visas būtinas sėkmingam plenerui aplinkybes. Plenero uždarymas – rugsėjo 22 d. 12 val. Mažojoje galerijoje.

| Į viršų |


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: druskonis@is.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113