Laisva vieta reklamai Druskonis
POLICIJOS ŽINIOS 2000 m. rugpjūčio 25 - 31 d. Nr. 35 (568)

MIESTO ŽINIOS

PRADŽIA
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

| Daužė plaktuku per galvą | Naktinių barų klientai ir mušasi, ir neatsiskaito |
| Vėtra žalos nepridarė | POLICIJOS ŽINIOS |

Daužė plaktuku per galvą

Violeta KLIMAITĖ

39 metų druskininkietis Algimantas Petrauskas rugpjūčio 14 d. rytą tik per plauką išvengė mirties. Į policijos klausimus, kokiomis aplinkybėmis jo bute Gardino g. 36 atsidūrė menkai pažįstamas žmogus, plaktuku sukniužinęs jam galvą, A.Petrauskas atsakys, atsigavęs po sunkios operacijos Vilniaus ligoninėje. Kol kas žinoma tik tiek, kad ankstų rugpjūčio 14-osios rytą A.Petrauskas išsiruošė į “Kristalo” barą alaus. Besigaivindamas ten ar kažkur, prie “Jaunystės” bendrabučio, susipažino su kitu ankstyvu alaus mėgėju. Pasibaigus alui, A.Petrauskas išsiruošė namo, tačiau grįžęs pamiršo užrakinti duris. Prigulusį poilsio šeimininką iš miego prikėlė netikėti smūgiai per galvą. Į ją smogta mažiausiai 15 kartų. Tiek smūgių – už vieną pavogtą daiktą, nuo piršto numautą vestuvinį žiedą. Daugiau iš buto niekas nedingo. A. Petrausko žmonos tą dieną namuose nebuvo. Mirties įrankiu, pasak A.Petrausko, dirbančio staliumi, įsibrovėlis pasirinko jo paties plaktuką. Šalia lovos žmogus laikė visą įrankių dėžę… Įvykio metu niekas iš kaimynų negirdėjo jokio triukšmo ar įtartinų garsų Petrauskų bute.

A.Petrauskas dar bandė gintis, tačiau prarado sąmonę. Po kiek laiko ją atgavo, tačiau, besikeldamas iš lovos, vėl nugriuvo. Po kelių valandų šiaip ne taip kraujais plūstantis žmogus pasiekė kaimynės duris. Moters iškviesti medikai A.Petrauską su trijose vietose įlaužta kaukole skubiai išvežė operuoti į Vilnių.

A.Petrauskas įsitikinęs, kad jį nužudyti buvo sugalvojęs naujasis pažįstamas, sekęs paskui, kai jis ėjo namo. Žmogus neprisimena nei jo vardo, nei adreso. Užpuoliką apibūdino kaip 35-40 metų vyrą. Įtariamojo fotorobotą PK pareigūnai ketina pateikti visuomenei artimiausiu metu.

| Į viršų |


Naktinių barų klientai ir mušasi, ir neatsiskaito

Rasita BOČIENĖ

Nuo bausmės išsisuko

Praėjusių metų pabaigoje 21 metų Giedrius Valatkevičius nuo pat ryto gėrė alkoholinius gėrimus ir net neatsimena, kiek tądien prisivartojo. Vakare jis su draugais dar užėjo į “Naminuko” naktinį klubą. Ten išgėrė alaus ir, pamatęs prie staliuko sėdinčias merginas, vieną iš jų kvietė pašokti arba važiuoti į pirtį. Mergina atsisakė. Tada G.Valatkevičiui kažkuo užkliuvo prie to paties staliuko sėdėjęs vilnietis Erikas Brancevičius, kuriam porą kartų trenkė kumščiu į pakaušį. G.Valatkevičiaus smūgis į veidą kliuvo ir kitam vilniečiui – Virginijui Žemaičiui. G.Valatkevičius atsisuko į trečiąjį vilnietį – Olegą Ivanovą ir trenkė jam į dešinę akį. Abu vilniečiai nugriuvo ant grindų, išstumdydami stalus ir sudaužydami indus. Atsikėlęs O.Ivanovas išsitraukė dujinį pistoletą ir iššovė G.Valatkevičiui į veidą. Tai nepadėjo – G.Valatkevičius pargriovė jį ant žemės ir bandė atimti pistoletą. Atsigaivelėjęs E.Brancevičius jaunuolius ėmė skirti, tačiau dūmai taip pradėjo graužti akis, kad besimušusieji kartu su kitais kavinės lankytojais išbėgo į lauką. Atvyko policija. Liepos 24 d. vykusiame teismo posėdyje G.Valatkevičius buvo nubaustas laisvės atėmimu 1 metams ir 10 mėnesių, tačiau pritaikius amnestiją, nuo bausmės atleistas.

Užuomaršos

Liepos 21 d. policijoje buvo gautas klubo “Dangaus skliautas” padavėjo pareiškimas, kad išvakarėse, apie 23 val., dvi nepažįstamos moterys užsisakė po taurę šampano bei po patiekalą ir išėjo neužmokėjusios. Klientės liko klubui skolingos 28,60 Lt. Policija nustatė tas dvi moteris, tačiau Lita R. ir Lina G. aiškino, kad už šampaną ir maistą atsiskaitė su padavėju. Liepos 24 d. policija gavo antrą ”Dangaus skliauto” padavėjo pareiškimą, kuriame šis rašo, kad moterys užsimokėjo, ir prašo ankstesniojo pareiškimo nebenagrinėti, nes pretenzijų nebeturi. Paaiškėjo, kad moterys už vaišes užsimokėjo tik kitą dieną, matyt, sužinojusios, kad padavėjas kreipėsi į policiją.

Baudžiamoji byla dėl šio įvykio nebus keliama, tačiau Lita R. ir Lina G. patrauktos administracinėn atsakomybėn.

Kaltina vieni kitus

Į policiją kreipėsi 19 metų druskininkietis Mindaugas Šimkus, nurodęs, kad liepos 28-osios naktį prie klubo “Dangaus skliautas” jį sumušė nepažįstamas vaikinas. Tądien vakare Mindaugas su draugu nuėjo į “Dangaus skliautą”. Prisėdę prie stalelio su keliais draugais ir dviem merginom, jie gėrė alų. Prie gretimo stalelio sėdėjo 4 nepažįstami jaunuoliai, gėrę degtinę. Staiga vienas iš jų atsisuko į prie Mindaugo stalelio sėdėjusią merginą ir pasakė kažką užgaulaus. Po tokių žodžių druskininkiečiai sutartinai atsistojo ir paklausė, ko šis nori. Nepažįstamasis pasiūlė eiti į lauką išsiaiškinti.

Mindaugas ėjo pirmas. Vos nulipęs laiptais, staiga jis pajuto smūgį, po to – antrą. Vaikinas ėmė bėgti. Sėdo į taksi ir nuvažiavo į “Naminuko” barą. Ten neradęs pažįstamų, sugrįžo į “Dangaus skliautą”. Pamatė atvykusius policininkus ir nurodė jiems jį mušusius vaikinus. Paaiškėjo, jog tai buvo alytiškiai Mantas Bukys ir Nerijus Miniauskas.

Alytiškiai apie įvykį pasakojo kiek kitaip. Pasak jų, atvykę į Druskininkus, jie sėdėjo klube “Dangaus skliautas” ir gėrė alų, kai netoliese prie kito staliuko sėdėję vaikinai ėmė prie jų kibti. Jie pasakojo, kad šokant su panelėmis, vietiniai vaikinai kaišiojo jiems kojas, stumdė. Lauke tarp jų ir vietinių neišvengiamai kilo konfliktas. Po muštynių du alytiškiai kreipėsi į med. ekspertą, kuris nustatė jiems lengvą kūno sužalojimą.

Dėl šio įvykio policijoje vyksta tyrimas, kurio metu ir paaiškės, kas kaltas dėl muštynių.

| Į viršų |


Vėtra žalos nepridarė

Rugpjūčio 19 d. vėlyvą vakarą Druskininkuose praūžusi vėtra didelės žalos nepadarė, išskyrus kelias nulaužtas medžių šakas. Tačiau dėl jos beveik 16 valandų elektros neturėjo 91-o namo gyventojai Baltašiškėje. Dėl žaibo, trenkusio į Baltašiškės transformatorinę, iškrovos sugadintas transformatorius. Elektros tinklų įmonei žaibas padarė apie 2 tūkst.Lt nuostolį.

“Druskonio” inf.

| Į viršų |


POLICIJOS ŽINIOS

VAGYSTĖS

Rugpjūčio 15 d. iš 21 metų druskininkietės J.L., važiavusios maršrutiniu autobusu, rankinės pavogta piniginė, kurioje buvo pasas ir 20 Lt.

Apvogti automobiliai, stovėję Druskininkų ir M.K.Čiurlionio gatvėse. Vagys išnešė automagnetolas.

Grūto kaime pavogtas dviratis “Bravo”. Žala - 300 Lt.

Rugpjūčio 20 d. UAB “Sarvija” turgavietėje iš A.R. rankinės pavogta 160 Lt ir 50 Vokietijos markių.

ĮŽEIDĖ

Į PK kreipėsi 49 metų kaunietis V.G., jog ant AB “Drobė” Vieciūnų verpimo fabriko sienų iškabinti šmeižikiško turinio plakatai, žeminantys jo garbę ir orumą.

AVARIJA

Gardino gatvėje įvyko avarija, kurios metu nukentėjo 39 metų vieciūniškis V.Č., staiga išėjęs į važiuojamąją kelio dalį ne pėsčiųjų perėjoje. Nukentėjusysis gydomas ligoninėje.

SANTYKIAI

Latežerio kaime neblaivus 64 metų A.S. grasino kirviu ir perkirto savo 32 metų dukters automobilio priekinę padangą.

KERŠTAS

Šv.Jokūbo gatvėje A.M., būdamas neblaivus, daužė kaimynės duris, koliojo ją necenzūriniais žodžiais.

RADINYS

Leipalingyje J.M., gim. 1949 m., namo rūsyje policijos pareigūnai rado aparatą naminei degtinei gaminti bei bakelį su skysčiu, turinčiu alkoholio kvapą.

PROTOKOLAI

Surašyti administraciniai protokolai: bedarbei Varėnos raj. gyventojai J.Paulauskienei, gim. 1951 m., už pasirodymą viešoje vietoje neblaivios būklės, niekur nedirbančiam druskininkiečiui L.Kontrimavičiui, gim. 1979 m., už nedidelį chuliganizmą.

| Į viršų |


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113