Laisva vieta reklamai Druskonis
POLICIJOS ŽINIOS 2000 m. rugpjūčio 11 - 17 d. Nr. 33 (566)

MIESTO ŽINIOS

PRADŽIA
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

| Taksi rinkoje – arši kova | Nuskendo Vijūnėlyje | Neužtrenkite durų poilsio dienomis |
| Dėl valstybės simbolių išniekinimo | POLICIJOS ŽINIOS |

Taksi rinkoje – arši kova

Violeta KLIMAITĖ

Pagrindinis taikinys

Taksistai, kovodami už vasarą pinigingesnę klientūrą, paskelbė karą konkurentams, nelegaliai vežiojantiems poilsiautojus ir atimantiems iš jų pelningus užsakymus. Reisas į Vilnių lengvuoju automobiliu kainuoja 160 Lt, t.y. 4-iems keleiviams – po 10 JAV dolerių. Noriai į sostinę, o ypač į Gariūnų turgų važinėjantys lenkai bei žydai tapo pagrindiniu taikiniu sunkios žiemos belaukiantiems taksi vairuotojams. Vietiniai taksistai mano, kad beveik kiekvienoje sanatorijoje yra sava budinčiųjų ir liftininkų “mafija”, kuri kontroliuoja bei nukreipinėja sanatorijose atostogaujančius žmones konkretiems vežėjams. Dažniausiai, jų nuomone, tai yra giminaičiai arba vairuotojai, mokantys jiems tam tikrą užsakymo dalį. “Vairuotojai, nelegaliai vežiojantys žmones, nemoka mokesčių, o mums, juos mokantiems, kažkodėl negali padėti įstaigos, privalančios kontroliuoti ir bausti nelegalų verslą”, - teigė trijų kurorto taksi firmų atstovai A.Poškevičius, L.Sadauskas, M.Chmieliauskas, J.Žukevičius, A.Šekštelis, K.Šatas, V.Mikučionis ir kiti, papasakoję apie vieną vidurnakčio incidentą prie “Nemuno” sanatorijos.

Patys iškvietė policiją

Liepos 28 d. vidurnaktį prie “Nemuno” sanatorijos apie 20 taksi automobilių užblokavo kelią mikroautobusui Ford Econovan ir lengvajam automobiliui Ford Sierra su priekaba, kuriais 11 Izraelio piliečių važiavo į Vilniaus aerouostą skristi lėktuvu namo. Šių dviejų užblokuotų mašinų bandymai prasibrauti kelkraščiais buvo nesėkmingi. Taksistai patys iškvietė policiją, reikalaudami išsiaiškinti, kodėl patento neturintys druskininkiečiai tėvas ir sūnus Rudakovskiai ruošiasi vežti į Vilnių poilsiautojus. Taksistų noras, kad žmonės persėstų į taksi automobilius ir kelionę į Vilnių tęstų jų mašinomis, nebuvo įgyvendintas. Policijos pareigūnui Ričardas Rudakovskis sugebėjo įrodyti, kad jų keleiviai yra geri šeimos pažįstami, draugai, ir jis juos vežąs be piniginio atlygio. Taksistai, policijos paprašyti, Rudakovskiams turėjo duoti kelią.

Kitokios pabaigos viltis

Taksi vairuotojai teigia, kad įvykio metu jie tikėjosi kitokios policijos pareigūnų darbo taktikos. PK darbuotojo pranešimas apie šį incidentą užregistruotas policijos komisariato raštinėje. Pasak PK pareigūnų, sunku įrodyti, jog automobiliuose buvo nepažįstami žmonės, keliavę už pinigus, o draugus juk niekam neuždrausta vežioti. Kaip “Druskoniui” teigė taksi vairuotojai, naivu tikėti kalbomis apie dykai vežiojamus poilsiautojus. “Kam šiuo verslu neužsiimančiam žmogui namuose reikalingas asmeninis 9 vietų mikroautobusas?”, - stebėjosi taksi vairuotojai.

Ketina vykti į svečius

R.Rudakovskis “Druskoniui” patvirtino tą patį, kad jis šiuos poilsiautojus pažįsta nuo senų laikų, kai pats anksčiau taksuodavo kurorto gatvėse. Kadangi jo žmona dirba “Nemuno” sanatorijoje, dažnai į Druskininkus atvažiuojančios šeimos iš Izraelio su Rudakovskiais iki šiol palaiko draugiškus santykius. Pasak R.Rudakovskio, jis pats ketina netrukus vykti į Izraelį pasisvečiuoti. Pašnekovas teigė, kad incidento metu jis policijos pareigūnui pasakęs keleivių vardus, pavardes, miestus, iš kurių šie atvykę, o šis aiškinosi su automobilyje sėdėjusiais žmonėmis, ar pažįsta juos vežusį žmogų. Pasak R.Rudakovskio, šis įvykis gerokai išgąsdino poilsiautojus, maniusius, kad jie jau nebespės į lėktuvą. Pašnekovas teigė, jog incidentas galėjo pasiekti net Izraelio diplomatinę tarnybą ir pavirsti rimtu tarptautiniu skandalu. “Reikia dirbti, ieškoti. Bekortuodamas prie turgaus neužsidirbsi”, - teigė R.Rudakovskis, paklaustas, kodėl vidury nakties taksi vairuotojai netikėtai nutarė užblokuoti jam kelią. “Jei reikės, išsipirksiu patentą. O gal net ir šiemet”, - “Druskoniui” tvirtino pašnekovas.

| Į viršų |


Nuskendo Vijūnėlyje

Sekmadienį, rugpjūčio 6 d., Vijūnėlio ežere nuskendo 66 metų maskvietis Jurijus Pravotorovas. Nelaimės vieta miesto paplūdimio teritorijoje turi fatališkų lemties ženklų. Prieš 4 metus toje pačioje vietoje nuskendo tokio paties amžiaus poilsiautojas taip pat iš Maskvos. J.Pravotorovas su žmona labai mėgo Druskininkus. Pensininkų pora iš Maskvos Vilniaus alėjoje turi butą. Šįmet į kurortą jie atvažiavo pailsėti mėnesį. J.Pravotorovo, nuėjusio į ežerą išsimaudyti, pasigedo ant kranto buvusi žmona. Iškviesti priešgaisrinės apsaugos tarnybos darbuotojai ištraukė netoli kranto vandeny gulėjusį lavoną. J.Pravotorovui kažkada buvo sulaužytas stuburas, todėl 66 metų vyras turėjo visą puokštę ligų, skundėsi širdimi.

Nelaimė įvyko vidury dienos, todėl paplūdimy buvę žmonės aktyviai kūrė savo versijas. Kai tik lavonas buvo ištrauktas iš vandens, policijos pareigūnai operatyviai sulaikė pakrantėje buvusį jaunuolį ir jį išvežė į policijos komisariatą. Aplinkinių įtarimai, kad žmogus galėjo būti užmuštas, paskandintas ar pan., nepasitvirtino. Kaip “Druskoniui” patvirtino PK viešosios policijos komisaras-inspektorius A.Jurgelevičius, šie įvykiai neturi nieko bendro ir yra tik sutapimas. Prie nelaimės vietoje buvusių PK pareigūnų prisikabino girtutėlis 26 metų Edvinas Trinkūnas iš Vilniaus, atvažiavęs į kurorte vykusį šokių maratoną. Šlitinėjusiam vaikinui taip prireikė kažkam paskambinti, jog nesulaukęs stovėjusių vyrų reakcijos į jo užgaidas, tiesiog puolė prie civiliais drabužiais vilkėjusio viešosios policijos komisaro-inspektoriaus A.Jurgelevičiaus ir griebė už jo mobilaus telefono. E.Trinkūnui buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis. Už viešosios tvarkos pažeidimą, t.y. pasirodymą viešoje vietoje neblaivios būklės, vaikinas buvo įspėtas.

“Druskonio” inf.

| Į viršų |


Neužtrenkite durų poilsio dienomis

Vilma BUDĖNIENĖ

Šią vasarą sugrįžau iš Vilniaus į Druskininkus pailsėti. Sekmadienio vakarą po susitikimo su mokyklos drauge laiptinėje pastebėjau savo kelių mėnesių kūdikio vežimėlio purvinus ratus ir nutariau juos bei laiptinės aikštelę pavalyti, nors mažylis jau muistėsi ir vylėsi kuo greičiau prisiglausti. O kur dar vakarinės maudynės! Gražios kaimynės gėlės ir vežimėlio ratų purvas labai nederėjo. Atrakinau ir atlapojau duris, mečiau raktus ant spintutės ir pradėjau skuduru šveisti. Žiū – pro kojas vidun šmurkštelėjo katė. Ją išvariusi privėriau duris ir, o siaube, jos, smagiai dunktelėjusios, užsitrenkė. Daiktai ir raktai liko vienoje pusėje, o aš su vis garsiau verkiančiu kūdikiu ir skuduru rankose – kitoje. Pirmiausia pagalbos paprašiau kaimynę, bet vaiko toks amžius, kad svetimi nenuramins ir nepamaitins. Kaimynė puolė ieškot vyrų, aš skambint žinomais policijos, gaisrinės telefonais. Policininkai juokauja “nebent vagių galim paskolint, šie mikliai atrakintų” ir pataria skambint gaisrinei. Atbėgęs namo komendantas apžiūri, kad po mano balkonu ir virš jo – įstiklinti balkonai. Laužti spyną nesinori – kaip aš su vaikais naktį praleisianti. “Vyrai, padėkit, sumokėsiu už paslaugą ir benziną, tikrai žinau, kad balkono durys atidarytos, gyvenu netoliese,”- skambinu gaisrininkams ir sulaukiu neigiamo atsakymo. Nežinantys tarnybos, kuri sekmadienį padėtų net už pinigus. Nors anksčiau, kaip patys prasitarė, kates iš medžių nukelt važiuodavo. Ką daryt, kur dėtis. Skambinu draugei, svainiui, vyrui į Vilnių. Žaibiškai susisiekta su Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovu S.Matulevičium. Jo nurodymu visas ekipažas jaunų gražių vyrų (nors būtų užtekę ir vieno) kieme stovėjo jau po kelių minučių. Kopėčios, spragtelėjimas ir aš jau viduje. Dėkui S.Matulevičiui už supratingumą ir išimtį, mat tokiais atvejais gaisrininkai iš tiesų važiuot neprivalo (o jeigu vaikas būtų likęs viduje? !). Nors aš prašiau mokamos paslaugos. Neužtrenkite ir neužsitrenkite, mieli kraštiečiai ir svečiai, poilsio dienomis. Nepamenu, ar policininkai, ar gaisrininkai minėjo firmą, kuri būtų galėjusi man padėti darbo dienomis. Jau po įvykio šalia “Raigardo” pastebėjau reklamos skydą “Atrakiname spynas”, nurodytas ir mobilus telefonas. Manau, kad šį telefoną, kuriuo galima skambinti ir savaitgaliais, ir naktį, turėtų žinoti 01-02 tarnybos, kadangi į jas pirmiausiai kreipiasi nelaimės ištiktieji. Galima ne tik padėti, bet ir informuoti, patarti.

| Į viršų |


Dėl valstybės simbolių išniekinimo

Pasienio policijos departamentas praneša, kad pasienyje su Baltarusija stovintys Lietuvos valstybės ženklai jau ne kartą tapo antilietuviškai nusiteikusių vandalų ir chuliganų taikiniu. Jie dažniausiai apgadinami Varėnos pasienio policijos rinktinės (PPR) saugomame sienos ruože – aptikti 25 apgadinti sienos ženklai. Jie subraižomi, apdaužomi aštriais ir sunkiais daiktais, apipilami dažais, aprašinėjami rusiškais necenzūriniais žodžiais ir antivalstybinėmis frazėmis, apipaišomi nacistinėmis svastikomis, nuplėšiamos lentelės su Lietuvos herbu. PPD Operatyvinė tarnyba nustatė Baltarusijos piliečius, kurie piktybiškai ir įžūliai gadina Lietuvos sienos ženklus. Išaiškinta ir keletas asmenų įtariamųjų Lietuvoje. Pasienio policija atidžiai stebi ir fiksuoja valstybės simbolių išniekinimo atvejus bei imasi teisėtų priemonių prieš vandalus. LR Baudžiamasis kodeksas už valstybės simbolių išniekinimą numato laisvės atėmimo arba pataisos darbų bausmę iki 2 metų arba baudą. Šiemet dėl valstybės simbolių išniekinimo iškelta 13 baudžiamųjų bylų.

| Į viršų |


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113