Laisva vieta reklamai Druskonis
MIESTO ŽINIOS 2000 m. rugpjūčio 11 - 17 d. Nr. 33 (566)

PRADŽIA

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

| Vartotojai nesutarė tarpusavyje | Vieciūniškiai pasiruošę piketui prie Vyriausybės |
| Konsulatui Gardine pasiūlytas etatas | Aušra ir Edvinas “Laumės juostoje” |

Vartotojai nesutarė tarpusavyje

Rasita BOČIENĖ

Išsami kovos istorija

Skelbimais miesto spaudoje Vartotojų asociacijos Druskininkų skyrius aktyviai kvietė visus miesto vartotojus į susirinkimą. Buvo žadama aptarti šilumos energijos ir šalto vandens kainų didinimo problemas. Rugpjūčio 2-ąją į savivaldybės salę susirinko kelios dešimtys miesto žmonių, atėjo komunalines paslaugas teikiančių įmonių vadovai.

Vartotojų asociacijos Druskininkų skyriaus vadovas I.Andriūnas aiškino, jog šios organizacijos įstatai įpareigoja kontroliuoti visas paslaugas teikiančias įmones. Jis išsamiai papasakojo asociacijos narių kovos prieš SP AB “Druskininkų šilumos tinklai” taikomus paslaugų įkainius istoriją, pastangas išsiaiškinti šios įmonės kuro pirkimo, pelno panaudojimo reikalus. Pasak jo, kainos čia nustatomos ir sprendimai priimami slaptai, nieko neaiškinant vartotojams. I.Andriūno teigimu, šilumos tinklų įmonėje privalo dirbti žmonės, besijaučiantys atsakingais vartotojams. Jis įsitikinęs, kad savivaldybė privalo labiau kontroliuoti ir tikrinti AB “Druskininkų šilumos tinklus”.

Kvietė imtis veiksmų

Miesto butų savininkų asociacijos pirmininkas S.Kudarauskas įvardijo dvi, jo įsitikinimu, pagrindines šilumos kainų didėjimo priežastis: pirma, šilumos tinklų bendrovės darbuotojų norą gauti kuo didesnius atlyginimus; antra, kuro ir elektros brangimą.

Emocingai pasisakęs mokytojas V.Vaikšnoras kalbėjo, kad susipažinus su SP AB “Druskininkų šilumos tinklai” dokumentais, turimais Vartotojų asociacijos, jam taip pat kilo įtarimas, kad mes, vartotojai, esame apgaudinėjami. Pasak jo, nors savivaldybei priklauso 97,7 šios įmonės akcijų, ji tapo tokia uždara, kad su kai kuriais dokumentais praktiškai neįmanoma susipažinti, be to, vienokios šios bendrovės ataskaitos pateikiamos Valstybinei kainų komisijai, kitokios – savivaldybės tarybai. “Siūlau vieną kartą su šia bendrove kažką daryti”, - kvietė V.Vaikšnoras.

Kaltinimus paneigė

“Pakasto šuns ne ten ieškoma, - bandė paaiškinti Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos direktorius V.Daunoravičius. – Šilumos ūkis perduotas savivaldybei, perduodant ir skolas. Realiai nė viena šalies šilumos tinklų įmonė neturėjo šaltinio atiduoti tas skolas. Dabar jau skaičiuojami delspinigiai”. Jis priminė, kad PVM už šildymą įvedimas ir lengvatų panaikinimas – ne šiluminininkų kaltė. Todėl, pasak jo, vartotojų energija turėtų būti nukreipta įrodyti Vyriausybei, kad PVM už šilumos energiją ir karštą vandenį gyventojams ir toliau turi būti kompensuojamas. Visi tada mokėtumėm už šias paslaugas 18 proc. mažiau.

“Nenorima suprasti teisybės”, - įrodinėjo SP AB “Druskininkų šilumos tinklai” direktorius R.Babilas. Atsakinėdamas į kalbėjusiųjų klausimus, jis teigė, kad auditas įmonėje atliekamas kasmet ir su jo rezultatais supažindinama viešai. Pastaruoju metu bendrovę tikrino 9 komisijos. Patikrinimų aktai visus Vartotojų asociacijos iškeltus kaltinimus paneigė. Iš bendrovės pelno 30 tūkst. Lt skirti sporto komandai paremti nusprendė praėjusios kadencijos miesto taryba. Abejojančius dėl šilumos energijos kainos skaidrumo, R.Babilas patikino, kad ji nuodugniai svarstoma savivaldybėje ir Valstybinėje kainų komisijoje. Tuo remdamasis jis Vartotojų asociacijos kaltinimus pavadino svaičiojimais.

Susirinkusiųjų prispirtas pasakyti, kiek gauna algos, R.Babilas atsakė, jog tris vidutinius bendrovės atlyginimus. Vidutinis atlyginimas šioje įmonėje – 1200 Lt. Paklaustas, kodėl bendrovė iš pelno neįsirengia talpesnių saugyklų kurui, direktorius atsakė, jog naujų saugyklų projektas paruoštas, tačiau bendrovė vis negauna savivaldybės leidimo statyti.

Šurmulys tarp vartotojų

Miesto meras R.Malinauskas pranešė, kad visos savivaldybei pavaldžios įmonės paprašytos pateikti atlyginimų sąrašus, kurie bus svarstomi Tarybos posėdyje. Paklaustas, kur dingsta šilumos tinklų įmonės pelnas, meras patikino, kad jis tikrai tik “popierinis”, nes vien savivaldybė šiai įmonei jau skolinga 1 mln. 700 tūkst. Lt. Primindamas, kad daug yra ir tokių, kurie už komunalines paslaugas nemoka piktybiškai, meras pakvietė vartotojus principingai žiūrėti į tokius atvejus, nes šilumos tinklų įmonės būklė dar pablogės.

Pabaigoje I.Andriūnas perskaitė iš anksto paruoštą susirinkimo nutarimą, įpareigojantį daug ką pakeisti šilumos tinklų įmonėje, o pirmiausia – jos vadovus, ir pasiūlė jį priimti. Tačiau iš salės staiga atskriejo klausimai: “Kas jus įgaliojo? Kaip trys žmonės gali atstovauti visam miestui? Ko mes čia atėjom?” Meras pasiūlė palikti vartotojus išsiaiškinti tarpusavyje, o šie bešurmuliuodami taip ir išsiskirstė.

| Į viršų |


Vieciūniškiai pasiruošę piketui prie Vyriausybės

Violeta KLIMAITĖ

Aistros dėl AB “Drobė” vadovų sprendimo nuo lapkričio 11 d. likviduoti savo padalinį – Vieciūnų verpimo fabriką neleidžia miegoti tik patiems vieciūniškiams bei Druskininkų savivaldybei. Seimo ir Vyriausybės atstovai kol kas laiką leidžia smagesniems dalykams – atostogoms. AB “Drobė” pareiškimai apie praėjusią savaitę turėjusias prasidėti derybas su investuotoju iš Vokietijos taip ir liko pamąstymais popieriuje, kadangi ten žmonės dabar irgi atostogauja. Be atostogų šįmet liko tik vieciūniškiai, nutarę dieną naktį saugoti fabriko turtą.

Druskininkų savivaldybės leidimu Vieciūnų verpimo fabriko darbuotojų piketas tęsis iki rugpjūčio 16 d., iki darbuotojų atostogų pabaigos. Tačiau fabriko profsąjungos pirmininkė B.Janušauskienė teigia, kad bus paprašyta leidimo tęsti budėjimo akciją prie fabriko vartų neterminuotam laikotarpiui, t.y. tol, kol Vieciūnų verpimo fabrikui bus rastas investuotojas, duosiantis žmonėms darbo. Artimiausiu metu žadama kreiptis dėl leidimo piketuoti prie Vyriausybės rūmų Vilniuje.

“Kol kas mums palankių žinių nėra”, - pirmadienį “Druskoniui” sakė B.Janušauskienė. Druskininkų meras R.Malinauskas išsiuntė oficialų raštą Soc.reikalų ir darbo viceministrui V.Kaireliui, kad vieciūniškių netenkina valstybės Turto fondo pasiūlymas steigti UAB, kurios 2/3 akcijų turėtų AB “Drobė”, o 1/3 – valstybė su savivaldybe. Pasak B.Janušauskienės, toks valdymo modelis Vieciūnų verpimo fabrikui grėstų ilga vegetacija su dar liūdnesne pabaiga – atsisveikinimu su darbu be jokių kompensacijų. Vienintele išeitimi Vieciūnų verpimo fabriko žmonės mato nepriklausomą nuo AB “Drobė” įtakos investuotoją. Rugpjūčio 15 d. į Vieciūnus ketina atvykti Pasaulio bankui atstovaujanti audito firma, kuri įvertins Vieciūnų verpimo fabriko turtą. Finansiniai rodikliai bus paskelbti užsienio investuotojams internete. Vieciūnų gyventojams nesvarbu, ką fabriko patalpose darys naujasis pirkėjas – aus, verps ar gamins konservus. Svarbiausia, sako jie, kad žmonės turėtų darbo ir pinigų. Valdininkų atostogų pabaigos belaukiantys vieciūniškiai nestokoja žiniasklaidos ir politikų dėmesio. Kai kurie, be palaikančių kalbų, vieciūniškius pamalonina gira ir mineraliniu vandeniu.

| Į viršų |


Konsulatui Gardine pasiūlytas etatas

Konsulato Gardine reikalai juda į priekį. Seimo narys J.Karosas iš Lietuvos ambasadoriaus Lenkijoje A.Valionio gavo pasiūlymą perduoti 1 ambasados darbuotojo etatą ir automobilį steigiamam Gardine Lietuvos konsulatui, kadangi dėl bevizio režimo tarp Lenkijos ir Lietuvos ten sumažėjo darbo krūvis. Konsulinei įstaigai Gardine pritaria ir Baltarusijos ambasada Lietuvoje. Antradienį, rugpjūčio 8 d., Seimo narys J.Karosas bei Druskininkų savivaldybės delegacija lankėsi Gardine, kur su vietos valdžia suderino pagrindinius Lietuvos konsulato Gardine kūrimo principus. Gardino valdžia sutinka nemokamai suteikti bei išlaikyti konsulato patalpas, tokius pačius įsipareigojimus duos ir mūsų savivaldybė paritetiniais pagrindais besikursiančiam Baltarusijos konsulatui Druskininkuose.

Darbinio vizito į kaimyninės šalies savivaldybę tikslas buvo ir prekybinis-ekonominis savivaldybių bendradarbiavimas, galimybės tiekti į Druskininkus pigesnes statybines medžiagas, ekologinės problemos, kultūrinių mainų programos.

Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Baltarusijoje J.Paslauskas sakė, kad konsulato Gardine klausimas įtrauktas į prioritetinės veiklos planą iki 2002 m., analizuojama jo būtinybė, nes konsulinių įstaigų išlaikymas kainuoja didelius pinigus. Jis teigė, kad ir dabar į Gardiną per savaitę 1-2 kartus atvažiuoja ambasados darbuotojas, tvarkantis vizų išdavimą, be to, jomis užsiima kai kurios Gardine veikiančios organizacijos, dėl būsimos konkurencijos skeptiškai reaguojančios į pranešimą apie Lietuvos konsulatą Gardine.

“Druskonio” inf.

| Į viršų |


Aušra ir Edvinas “Laumės juostoje”

Tadas STOŠKUS

Druskininkiečiai šokėjai Aušra Navickaitė ir Edvinas Staskevičius su festivalio direktore Laima Lapkauskaite, Neringa  ir kitais mažaisiais atlikėjais.
Druskininkiečiai šokėjai Aušra Navickaitė ir Edvinas Staskevičius su festivalio direktore Laima Lapkauskaite, Neringa ir kitais mažaisiais atlikėjais.

Liepos 28-30 d. Palangos vasaros koncertų salėje vyko 6-asis vaikų estradinės dainos festivalis “Laumės juosta”, kuriame kasmet vis daugėja ir dalyvių, ir žiūrovų. Šiais metais visas 3 festivalio dienas koncertų salė buvo perpildyta ir netgi nesutalpino visų norinčiųjų. Festivalį filmavo LRT ir BTV. Šiame renginyje dalyvavo populiariausi vaikų estradinės dainos kolektyvai ir solistai, o nugalėtoju pripažintas Kauno kolektyvas “Linksmasis do”.

Druskininkams šiame festivalyje atstovavo jau ketvirtus metus jame dalyvaujanti sportinių šokių pora Edvinas Staskevičius ir Aušra Navickaitė. Ją festivalio direktorė, žinoma Lietuvos dainininkė Laima Lapkauskaitė pakvietė šokti bendruose koncertiniuose numeriuose su jos auklėtine Neringa bei pop-choro “Abėcėlė” soliste Irma. Visas 3 dienas festivalio scenoje buvo minimas ir Druskininkų klubas “Dangaus skliautas”, kaip vienas iš renginio rėmėjų. Jam taip pat dėkoja Edvinas ir Aušra, kadangi klubas parėmė šokėjų dalyvavimą brangiai kainuojančioje sportinių šokių stovykloje, kurią mūsų mieste organizavo Lietuvos sportinių šokių profesionalų sąjunga.

Grįžusi iš festivalio Palangoje mūsų šokėjų pora dalyvavo dar vienoje sportinių šokių stovykloje, kurią surengė praeityje žinoma šokėja, Lietuvos čempionė. Šiuo metu Edvinas ir Aušra ruošiasi keliems pasirodymams su festivalio “Laumės juosta” laureatais respublikos miestuose. O šio turo pirmasis koncertas įvyks mūsų mieste, prie “Dangaus skliauto” klubo š.m. rugpjūčio 14 d. Į šį pasirodymą šokėjai pakvietė žinomus respublikoje vaikus dainininkus, Palangos festivalio laureatus – Irūną, Eveliną, mažąjį rokerį Luką, kuris festivalyje buvo pripažintas metų atradimu ir apdovanotas “Dangaus skliauto” įsteigtu prizu. Šiuo įvyksiančiu Druskininkuose renginiu Edvinas ir Aušra dėkoja “Dangaus skliautui” už paramą ir tiki, jog klubas ir ateityje padės jiems dalyvauti konkursuose, festivaliuose ir išvykose, taip pat samdant profesionalius trenerius. Juk sportiniai šokiai – graži, bet labai brangi sporto šaka.

| Į viršų |


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113