Laisva vieta reklamai Druskonis
  2000 m. rugpjūčio 11 - 17 d. Nr. 33 (566)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

Žmogžudystės akistatoje - meilė ir skiestas spiritas

Violeta KLIMAITĖ

Žiauriai sumušta moteris

Rugpjūčio 5 d. Gardino g. 80, bendrabučio 57-ame kambaryje, rastas 39 metų Irenos Danylienės lavonas su daugybiniais kūno sumušimais ir sužalotais lytiniais organais. 10-čiai parų įtariamuoju sulaikytas šio kambario šeimininkas 44 metų Vytautas Kupčinskas, kuris ir pranešė policijai apie kraujuose jo kambaryje gulinčią sugyventinę. Dėl tyčinio nužudymo Druskininkų m. apylinkės prokuratūroje iškelta baudžiamoji byla.

Įvykio vietoje pareigūnai pamatė ant grindų kraujo klane gulinčią moterį. I.Danylienė buvo itin žiauriai sumuša. Sulaikytas V.Kupčinskas buvo girtas, drebančiu balsu vežamas į policijos komisariatą vis kartojo, jog “nėra mano Irutės”.

Taikus meilės trikampis

Kol kas V.Kupčinskas teigia nežinąs, kas galėjo užmušti moterį, su kuria jis gyveno ir gėrė nuo šių metų vasario mėnesio.

Įtariamasis  Vytautas Kupčinskas.
Įtariamasis Vytautas Kupčinskas.

Šiuos du žmones siejo ne tik meilė, bet ir pomėgis alkoholiui. Abu bedarbiai, gavę pinigų už socialines pašalpas ar grybus, dienas leido prie butelio. I.Danylienė sukosi savotiškame meilės trikampyje. Tame pačiame bendrabutyje, tik ketvirtame aukšte, gyveno jos tikrasis vyras Algis Danyla, o I.Danylienė su savo sugyventiniu – trečiame aukšte. Pagrindine priežastimi, kodėl I.Danylienė persikraustė žemyn vienu aukštu, V.Kupčinskas vadina abipusę simpatiją ir kūnišką trauką. Matyt, jiems buvo gerai, jei Irena, mažiausiai 3 kartus anksčiau stipriai sumušta savo mylimojo, Vytautui visada galėdavo atleisti. Jos oficialus vyras į Irenos meilės paieškas žiūrėjo atlaidžiai. Prie butelio jie atsisėsdavo kartais ir trise. Trise praleido ir paskutines valandas prieš žmogžudystę.

Dalyvavo daugiadienėse

Irena su Vytautu dalyvavo “daugiadienių” maratone. Žmogžudystės išvakarėse jie gėrė drauge su oficialiu Irenos vyru. Ryte atsikėlusi Irena iškūrė pirkti spirito. Šventė tęsėsi. Irenos keptais kotletais praskiestas 200 gr spiritas “suėjo” kaip už ausies. Iki 12 val. abu pagulėjo, o paskui Irena nutarė pakviesti prie stalo savo vyrą, kad šis po vakarykščio baliaus pataisytų sveikatą. Skolon moteris atsinešė dar 400 gr spirito. Svaigalai baigėsi apie 18 val., todėl netrukus oficialusis Irenos vyras grįžo į savo kambarį.

Irena, užsimaniusi obuolio, krepšelyje ant palangės tarp vaisių pastebėjo įkritusius 4 litus su centais. Moteris vėl išėjo pirkti gėralų. Nesulaukdamas grįžtančios sugyventinės, Vytautas neiškentęs išsiruošė ieškoti. Rado gulinčią laiptinėje. Moteriškė paeiti pati jau negalėjo. Pasak V.Kupčinsko, Irena tada pasakė, jog buvo susitikusi su “senais bernais”. Vytautas partempė moteriškę į kambarį ir paguldė ant grindų.

Meilė nugali skausmą

I.Danylienės sūnui Tomui, gyvenančiam atskirai nuo motinos, 21-eri metai. Rimtas vaikinas, pasak kaimynų, netoleravo motinos elgesio, ne kartą jos prašė grįžti atgal pas savo vyrą. Kaimynai teigė, jog oficialus Irenos vyras A.Danyla yra labai taikaus būdo, geras žmogus. Pinigų pragyventi jis užsidirba, privačiai tvarkydamas aplinką, rinkdamas butelius. “Jis net musės nenuskriaus”, - apie A.Danylą pasakojo kaimynai.

Nors A.Danyla savo žmonai ir siūlė apsispręsti, su kuriuo gyventi, Irena naudojosi taikiu vyro charakteriu. Sumušta sugyventinio, ji grįždavo atgal pas savo vyrą, kol V.Kupčinskas nenueidavo baladoti Danylų durų, reikalaudamas Irenos grįžti atgal. Kodėl ši paklusniai eidavo paskui ją daužiusį vyrą, kaimynai nežino. “Sako, buvo didžiulė meilė”, - kalbėjo jie apie mėgusią išgerti moterį. Ireną kaimynai apibūdino kaip tylią, į konfliktus nelindusią moterį. Kaimynai teigia ne vieną kartą matę Ireną vaikščiojančią pajuodusiais paakiais. Aplinkinių tuomet ji gėdindavosi, nusukdama veidą į šoną. Net ir smarkiai sumušta, pajuodusiais nuo sumušimų žandais ji išeidavo viešumon, įsikabinusi V.Kupčinskui į parankę.

Maitino pašalpos ir motina

Pradėjusi gerti ir apsigyvenusi V.Kupčinsko kambaryje, Irena kartais nustebindavo aplinkinius riksmais, jog ją reikia gelbėti, nors, pasak kaimynų, kartais ir nebūdavo nuo ko. Dėl dažnai iš V.Kupčinsko kambario sklidusių šauksmų kaimynai tą dieną net neįtarė, kad Irena buvo žiauriai užmušta. “Pagalvodavom, kad šitaip ją daužydamas, gali vieną kartą užmušti”, - teigė šalia gyvenantys žmonės, sukrėsti šio įvykio, tačiau dėl to labai nenustebę.

Kaimynai V.Kupčinską vadina žiauriu ir labai pavydžiu vyru. Asocialiai gyvenančio V.Kupčinsko, pasak aplinkinių, nepripažino jo brolis. Kaimynai teigia girdėję, kaip jis broliui atsakęs, jog jo vieta – kalėjime. V.Kupčinskas niekada nebadavo. Be socialinių pašalpų ir grybų, materialiai V.Kupčinską ir jo gyvenimo draugę gelbėjo motina, savo 44 metų sūnui nešdavusi į bendrabutį pavalgyti.

Buvusi gražuolė

Oficialiai vedęs ir V.Kupčinskas, tačiau su savo žmona Nina Butusova iš Kaliningrado jis negyvena jau 15 metų. Vyriškis niekur nedirbo nuo 1992 m. V.Kupčinskas turi 3 vaikus. Dukra jau suaugusi, turi savo šeimą. Du sūnūs gyvena vaikų globos namuose Valkininkuose. Nesirūpinusiam savo vaikais vyriškiui niekada netrūko moteriškos meilės. Anksčiau V.Kupčinsko kambaryje gyveno Nataša, kurią, teigė kaimynai, jis taip pat smagiai talžydavo. Tačiau Nataša už padegimą sėdo į kalėjimą, o jos vietą netrukus užėmė Irena. Kai Nataša grįžo į laisvę, tarp moterų dėl Vytauto vyko gana aršios kovos. Neištvėrusi “trečiosios” vaidmens Nataša iškeliavo gyventi kažkur į kaimą.

Ireną Danylienę pažinoję žmonės teigia, kad jaunystėje ji buvusi išskirtinio grožio mergina, kurią slapta buvo įsimylėjęs ne vienas druskininkietis.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113