Laisva vieta reklamai Druskonis
POLICIJOS ŽINIOS 2000 m. rugpjūčio 4 - 10 d. Nr. 32 (565)

MIESTO ŽINIOS

PRADŽIA
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

| Rinkimų komisija liko skolinga už automobilių nuomą | Supyko ant žibinto |
| POLICIJOS ŽINIOS |

Rinkimų komisija liko skolinga
už automobilių nuomą

Rasita BOČIENĖ

Tikrina kontrolieriai

“Druskonis” ne kartą rašė apie tai, kaip prieš rinkimus į savivaldybių tarybas šį pavasarį miesto rinkimų komisijos pirmininkė Milda Klybienė, nepasitarusi su politinių partijų atstovais, jų rinkiminėms programoms paskelbti valstybės skirtus pinigus pervedė savo bendrapartietės socialdemokratės Rimos Viniarskaitės įmonei. Be to, pinigų buvo pervesta kelis kartus daugiau nei iš tiesų kainavo rinkiminio biuletenio išleidimas.

Vyriausioji rinkimų komisija konstatavo, kad M.Klybienė netaupiai naudojo valstybės biudžeto lėšas. Vyriausiosios rinkimų komisijos prašymu Druskininkų rinkimų komisijai priešrinkiminėms partijų programoms skirtų lėšų panaudojimą šiuo metu tikrina valstybės kontrolieriai.

Sąskaita liko neapmokėta

Birželio 20 d. Vyriausioji rinkimų komisija gavo SP UAB “Druskininkų šilumos tinklai” direktoriaus R.Babilo raštą, informuojantį, kad rinkimų į vietines savivaldybių tarybas metu Druskininkų rinkiminė komisija nuomavo bendrovės lengvuosius automobilius. Kovo 22 d. už šias paslaugas buvo išrašyta PVM sąskaita-faktūra ir įteikta komisijos pirmininkei M.Klybienei. Pranešdamas, kad ši sąskaita iki šiol neapmokėta, R.Babilas prašo Vyriausiąją rinkimų komisiją tai padaryti. Pagal sąskaitas matyti, kad Druskininkų rinkimų komisija liko skolinga SP UAB “Druskininkų šilumos tinklai” 848 litus.

Paprašytas pakomentuoti šią situaciją Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Z.Vaigauskas sakė, jog teks aiškintis, kodėl šilumos tinklų bendrovė tik praėjus trims mėnesiams po rinkimų ėmė ieškoti savo pinigų, be to, reikia įsitikinti, ar tikrai tokios išlaidos buvo ir jas reikia apmokėti. Anot Z.Vaigausko, bet kas gali visokių raštų prirašyti, todėl reikia aiškintis prieš mokant pinigus.

Pasiruošę bylinėtis

SP UAB “Druskininkų šilumos tinklai” direktorius R.Babilas paaiškino, jog po trijų mėnesių dėl pinigų kreipėsi dėl to, kad pirmiausia dėl skolos bandė tartis su Druskininkų rinkimų komisijos pirmininke M.Klybiene. Tačiau, pasak R.Babilo, komisijos pirmininkė jam pareiškusi, kad jai sąskaitoje nurodyta suma atrodo per didelė ir ji nemokėsianti. “Kai nieko nepešėm, kreipėmės į Vyriausiąją rinkimų komisiją”, - sakė R.Babilas.

Anot direktoriaus, rinkimų į savivaldybę metu bendrovės automobiliais Renault, Hiundai ir Škoda rinkimų komisijos nariai 3 kartus važiavo į Vilnių. R.Babilas sakė, kad nesulaukusi apmokėjimo už šių automobilių nuomą bendrovė su Druskininkų rinkimų komisija pasiruošusi bylinėtis teisme.

Mokėti nesirengia

Vyriausiosios rinkimų komisijos narė Ž.Verbylaitė, kuriai pavesta aiškintis šį konfliktą, sakė kalbėjusi su Druskininkų rinkimų komisijos pirmininke M.Klybiene, kuri teigia, jog jai sąskaita iš SP UAB “Druskininkų šilumos tinklai” buvo pristatyta per vėlai. M.Klybienė aiškinusis su bendrovės direktoriumi, kad nebuvo tartasi mokėti už automobilių nuomą, o tik už jų sunaudotus degalus. Anot M.Klybienės, tada su direktoriumi jie išsiaiškinę, tačiau po to šilumos tinklų bendrovėje vykusi revizija, buvo surasta minėta sąskaita ir kreiptasi į Vyriausiąją rinkimų komisiją.

Pasak Ž.Verbylaitės, SP UAB “Druskininkų šilumos tinklai” direktoriaus Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktuose dokumentuose iš tiesų neatsispindi, kad iš anksto buvo susitarta, kad Druskininkų rinkimų komisija, pasinaudojusi bendrovės automobiliais, mokės už jų nuomą, o ne tik už degalus, todėl apmokėti sąskaitos Vyriausioji rinkimų komisija nesiruošia.

Beje, po pavasarį kilusio skandalo dėl netaupaus valstybės skirtų pinigų naudojimo Druskininkų rinkimų komisijoje artėjančių rinkimų į Seimą Lazdijų-Druskininkų rinkimų apygardos komisijos pirmininku patvirtintas lazdijietis Socialdemokratų partijos narys Alvydas Dirsė.

| Į viršų |


Supyko ant žibinto

Violeta KLIMAITĖ

16 metų Viktoras Dadasovas, “Ryto” vid.mokyklos 11-okas, į nemalonumus su policija įsipynė dėl paprasčiausios lempos. Spyris koja į žibintą viešoje vietoje vaikinui kainavo daug nemalonumų. V.Dadasovas nubaustas už nedidelį chuliganizmą.

Birželio 26 d. naktį, šiek tiek po vidurnakčio, trijulė draugų grįžinėjo iš šokių Vasaros amfiteatre. Drąsa liejosi per kraštus, kadangi vaikinai buvo gerai pasivaišinę alumi (policijoje nustatytas didesnis nei vidutinis girtumo laipsnis - 1,72 promilės alkoholio). Eidama pro savivaldybės pastatą, trijulė stabtelėjo prie paminklo Mindaugui. Viktoras, užlipęs ant pakylos, nutarė paėjėti ja, tačiau užsikabinęs už vieno žibinto, vos nenusivertė. Vaikinas supyko ir, nekreipdamas dėmesio į netoliese ėjusius policininkus, spyrė į užkliuvusį šviestuvą. Viktoro laimei, žibintas nenukentėjo, nes spyris būtų kainavęs dar daugiau.

Kaip “Druskoniui” sakė policijoje apklausiamas V.Dadasovas, Druskininkuose nepilnamečiams nusipirkti alkoholio nesudėtinga. Tereikia prie parduotuvės paprašyti kokio nors pagėrusio rūkaliaus. Paprastai už paslaugą - kelis alaus butelius už vaikų pinigus toks sau nusiperka pakelį cigarečių. Patys paaugliai alų, pasakojo Viktoras, lengviausiai gali nusipirkti kioskuose.

* * *

Tai – ne pirmas atvejis, kai policijos pareigūnams tenka bausti paauglius, mėgstančius demonstruoti jėgą prieš naktinius gatvių žibintus. Ypač nuo taiklių kojų ir rankų kenčia pėsčiųjų tilto per Ratnyčėlę šviestuvai. Birželio 20 d. vakare panemuny įrengto pėsčiųjų tako žibintus spardė “Atgimimo” vid.mokyklos moksleivis 16-metis Albertas Jakimonis. Policijos pareigūnams jį nubausti pavyko praeivių dėka. Albertą sulaikė pakeliui ėję bendraamžiai vaikinai, poilsiavę centre “Dainava”. Jaunieji poilsiautojai neklaužadą nusitempė į “Dainavos” centrą ir paprašė med.sesers iškviesti policijos pareigūnus. A.Jakimonis tada gavo 50 Lt baudą.

| Į viršų |


POLICIJOS ŽINIOS

VAGYSTĖS

Liepos 24 d. iš automobilio Audi 80, priklausančio druskininkiečiui V.P., stovėjusio Ateities g. prie gyvenamojo namo, pavogta automagnetola “Pioneer”.

Liepos 30 d. iš automobilio Audi 200, stovėjusio Veisiejų gatvėje, pavogta automagnetola “Kenwood” bei panelė su cigarečių uždegėju. Žala – 350 Lt.

Tą pačią dieną G.V., gim. 1942 m., palikęs dviratį “Minsk” prie “Atgimimo” vidurinės mokyklos, jo nerado.

Liepos 31 d. Švenčionių rajono gyventojas A.K. automobilyje Ford Transit, stovėjusiame degalinėje, pasigedo rankinės su dokumentais.

Tą pačią dieną laiptinėje palikto kilimo pasigedo M.K.Čiurlionio g. gyventoja S.Š. Žala – 500 Lt.

SMURTAS

Liepos 24 d. apie 23.30 val. į N.V., gim. 1975 m., namus atėję du pažįstami vaikinai jį sumušė.

Liepos 28 d. Žiogelių kaimo gyventoja V.J., gim. 1970 m., pasiskundė, kad ją primušė sugyventinis R.B., gim. 1977 m.

Tos pačios dienos naktį prie naktinio baro “Dangaus skliautas” M.Š., gim. 1981 m., sumušė nepažįstamas vaikinas.

Tą pačią dieną Gailiūnų kaimo gyventoją V.M., gim. 1971 m., namuose sumušė brolis.

NUOBAUDOS

Už nedidelį chuliganizmą 100 Lt bauda nubaustas Leipalingio sen. Vilkanastrų kaimo gyventojas V.Mazaliauskas. Už vėliavos iškėlimo pažeidimą įspėtas Ricielių kaimo gyventojas G.Vaiciekiūtis, gim. 1971 m.

APVOGTI POILSIAUTOJAI

Liepos 29 d. į policiją kreipėsi jonavietė A.K., kuri pranešė, kad jai atostogaujant prie Avirio ežero, naktį iš palapinės pavogti drabužiai, pripučiama valtis su irklais, kalnų dviratis, vaikiški žaislai, rankšluosčiai. Žala – 2220 Lt.

DEGĖ AUTOMOBILIS

Liepos 30 d. gautas pranešimas, kad Leipalingyje dega automobilis ZAZ 968 M, priklausantis V.Š. Žalą savininkas įvertino 300 Lt.

PRAPUOLĖ PINIGAI

Liepos 31 d. į komisariatą kreipėsi druskininkietis B.A., kuris pranešė, kad birželio 27 d. iš jo švarko kišenės dingo 2700 litų.

DINGO PAPUOŠALAI

Vilnietė J.K., liepos 26 d. grįžusi pas vyro motiną, gyvenančią Vilniaus alėjoje, pasigedo ten paliktų auksinių papuošalų ir laikrodžio “Čaika”. Žala – 4550 Lt.

APSKUNDĖ PIKETUOTOJUS

Liepos 31 d. AB “Drobė” generalinis direktorius policijai pranešė, kad liepos 25 d. prie Vieciūnų verpimo fabriko nežinomų asmenų sukurstyta ir suorganizuota maždaug 100 žmonių grupė neleido bendrovės darbuotojams patekti į fabriko teritoriją, grasino fiziškai susidoroti.

ATSISVEIKINO SU GYVENIMU

Liepos 28 d. ryte Gerdašių kaime vienoje iš sodybų rastas 30 metų buvusio vieciūniškio Sigito Janeikos lavonas. Pasikorusį ant kopėčių vyriškį aptiko jo 34 metų sugyventinė Dalia Kadziauskienė. Nuvykusiems į įvykio vietą pareigūnams sukrėsta moteris kalbėjo, kad pati ji taip pat negyvens. Žodį ji tesėjo, - praėjus 2 dienoms, moteris pasikorė savo motinos namuose Varnėnų kaime, Lazdijų raj. Abu bedarbiai, atleisti iš Vieciūnų verpimo fabriko, sodyboje Gerdašiuose gyveno labai skurdžiai. Name nėra net elektros. Maistą pora gaminosi tiesiog ant laužo. Pagrindinis pajamų šaltinis jiems buvo grybai.

Liepos 2 d. savo namuose rastas pasikorusios 52 metų Aniutos Dukynienės lavonas. A.Dukynienė buvo poetė, žinoma kaip Aniuta Laukų Žolė, išleidusi kelias savo kūrybos knygeles. Moteris gydėsi nuo depresijos.

| Į viršų |


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113