Laisva vieta reklamai Druskonis
MIESTO ŽINIOS 2000 m. rugpjūčio 4 - 10 d. Nr. 32 (565)

PRADŽIA

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

| Italai Neravuose atidarys siuvyklą | Vokiečiai remia ligoninę | Leipalingiečiai turės degalinę |
| Mokykloje keičiasi direktorius | Piketuojantiems vieciūniškiams – grasinimai bylomis |
| Paremkime vieciūniškius daina | Dienos užimtumo centro auklėtiniai važiuos į Mikolaikas |
| Darbo birža kelsis į naujas patalpas |

Italai Neravuose atidarys siuvyklą

Violeta KLIMAITĖ

UAB “CFD Baltic” Neravų pradinės mokyklos patalpose ruošiasi atidaryti savo filialą ir įrengti siuvyklą, kurioje dirbs nuo 60 iki 100 žmonių. Ateity planuojama darbo vietų skaičių padidinti iki 200. Ši firma atlieka žinomų Italijos masinės mados lyderių “Beneton”, “Replay” ir “Australian” užsakymus. Kaip “Druskoniui” patvirtino “CFD Baltic” atstovė, jų filiale Neravuose pagal minėtų firmų užsakymus bus siuvamos kelnės, sijonai bei šortai. Pasaulio mados lyderiai “Beneton”, “Replay” ir “Australian” Lietuvoje džiaugiasi radę ne tik pigią darbo jėgą, bet ir reikalavimus atitinkančią darbo kokybę.

Druskininkų savivaldybėje, aptarus kai kurių sutarties punktų sąlygas, su UAB “CFD Baltic” jau pasirašytas ketinimų protokolas. “CFD Baltic” turi kelias siuvyklas Alytuje ir kituose Lietuvos miestuose. Pasak Druskininkų mero R.Malinausko, italai dabar gailisi, kad per vėlai atvažiavo į Druskininkus, kadangi mūsų pasiūlytomis sąlygomis čia būtų galėję kurti visus savo filialus. Nuomos sutartis 5 metams bus pasirašyta rugsėjo pradžioje. Druskininkų savivaldybė sutiko 2 metus neimti nuomos mokesčio, kad firma pasidarytų remontą, pritaikytų patalpas darbui ir pan. Trejus metus “CFD Baltic” mokės nuomos mokestį po 3 Lt už 1 kv.m.

Siuvimo firma, įsikūrusi Neravų pradinės mokyklos patalpose, išspręs vieno buto klausimą. Mokykloje gyvenamąsias patalpas turintis žmogus ir toliau čia galės gyventi, žiemą dirbdamas kūriku, saugodamas pastatą. Nereikės iškelti tame pačiame pastate esančios bibliotekos, kadangi bus šildomos patalpos. Neravų pradinė mokykla buvo naikinama dėl mažo vaikų kiekio, kurie dabar važinės į Druskininkus arba į Vieciūnus.

“CFD Baltic”Neravų siuvykloje žada pradėti darbą nuo spalio pradžios. “Kol kas jie patalpas nuomoja, jei ateity pareikštų norą įsigyti, aš manau, šį klausimą svarstytume”, - teigė Druskininkų meras R.Malinauskas. - Su Darbo birža sutarėme, jei reikės perkvalifikuoti žmones, bus rengiami apmokymo kursai”. Šis sumanymas pradėtas įgyvendinti labai sparčiai. “CFD Baltic” į kurortą atvažiavo žvalgytis maždaug prieš mėnesį.

| Į viršų |


Vokiečiai remia ligoninę

Indrė MISIŪNAITĖ

Jau beveik įprastu dalyku tapo įvairios labdaros siuntos ir kitokia įvairių Vakarų Europos šalių parama. Liepos 27 d. Druskininkų miesto ligoninė sulaukė Kolpingo šeimos, užsiimančios labdaringa veikla, atstovų iš Vokietijos Wildeshauseno miesto.

Ultragarsinis aparatas, gimdymo stalas, virtuvės įranga, medikamentai, dezinfekcijos priemonės ir kita ligoninei reikalinga labdara pristatyta tiesiai iš rankų į rankas. Jau ne pirmus metus bendraujantys su ligoninės direktoriumi V.Šimkoniu svečiai iš Vokietijos džiaugėsi ir gyrė direktorių, kaip gerą organizatorių ir vadovą. Miesto savivaldybėje svečius pasveikinęs meras R.Malinauskas išsamiau papasakojo apie vietines problemas ir geras idėjas. Jis kalbėjosi su svečiais apie statybas, turizmą bei galimybę kurti darbo vietas neįgaliems žmonėms.

“Mes suprantame, kad jūsų šalis negalėjo vystytis taip, kaip Vakarų Europos valstybės, - sakė R.Lambertz, - todėl mes, Kolpingo šeima, norime kuo daugiau jums padėti. Pamatę ligoninės būklę dabar geriau žinosime, kokios pagalbos labiausiai reikia”.

Be labdaros, svečiai įteikė 500 markių pradinį įnašą į ligoninės paramos ir labdaros fondą. “Taip mes norime paskatinti jūsų miesto žmones paremti šį fondą”, - įteikdamas voką, kalbėjo R.Lambertz.

Nors ligoninė svečiams paliko iš tiesų slogų įspūdį, tačiau miestui komplimentų negailėjo: labai švaru, nuostabi gamta… Apsilankę keletoje sanatorijų susidomėjo kainomis ir galimybe ilsėtis Druskininkuose.

| Į viršų |


Leipalingiečiai turės degalinę

Leipalingio kryžkelėje bendrovė “Lukoil” planuoja statyti degalinę. Juokaujama, kad šį statinį reikės pavadinti “Karoso vardo degaline”, kadangi Seimo nariui J.Karosui pavyko įtikinti “Lukoil” atstovą Baltijos šalyse I.Paleičiką dėl šios degalinės statybos. Dabar leipalingiečiai kuro keliolika kilometrų važinėja į Seirijus arba į Druskininkus.

Į vietos gyventojų pasiūlymus kryžkelėje prie Leipalingio statyti degalinę “Lukoil” anksčiau reagavo neigiamai.Palankus sprendimas priimtas, sutikus, kad ateity, suremontavus tiltą kelyje Merkinė – Leipalingis, automobilių srautas per Leipalingio kryžkelę turėtų padidėti. Netrukus prasidės degalinės projektavimo darbai.

“Druskonio” inf.

| Į viršų |


Mokykloje keičiasi direktorius

Nuo rugsėjo 1 d. oficialiai su savo pareigomis atsisveikins “Atgimimo” vid.mokyklos direktorius S.Papartis, liksiantis mokykloje dirbti fizikos mokytoju. Laikinai einanti savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pareigas L.Černiauskienė “Druskoniui” teigė, kad J.Papartis mokyklos direktoriaus pareigų atsisakė savo noru, liepos 13 d. parašęs prašymą Švietimo skyriui. “Jis jau seniai ruošėsi išeiti”, - atsakė ji į klausimą apie neoficialioje aplinkoje vardijamas įvairias tokio žingsnio priežastis. Iki rugpjūčio 18 d. atostogaujantis S.Papartis paprašė palikti 26 fizikos pamokų per savaitę krūvį “Atgimimo” vid.mokykloje. Mokyklos direktoriaus pareigoms užimti bus skelbiamas konkursas, laikinai šias pareigas užims direktoriaus pavaduotoja D.Časienė.

“Druskonio” inf.

| Į viršų |


Piketuojantiems vieciūniškiams – grasinimai bylomis

Žmonės prie fabriko vartų budi pasistatę palapines.
Žmonės prie fabriko vartų budi pasistatę palapines.

Sutarties tekstas – karinė paslaptis

Prie Vieciūnų verpimo fabriko nuo liepos 25 d. pasikeisdami ištisą parą budi vieciūniškiai, saugodami, kad AB “Drobė” atstovai kauniečiai neišsivežtų brangių įrengimų. Druskininkų savivaldybės leidimu fabriko darbuotojų piketas tęsis iki rugpjūčio 15 d. Tai – atsakas į netikėtą AB “Drobė” vadovų sprendimą nuo lapkričio 11 d. likviduoti filialą Vieciūnuose bei bandymą liepos 25 d. iš fabriko išvežti vieciūniškių rankomis pagamintą įrenginį, sukantį vilną su laikra. Masinis 467 darbuotojų atleidimas Vieciūnams gresia socialine katastrofa, kadangi daugiau čia beveik nėra kur dirbti. Parduodant AB “Drobė” valstybei priklausančias akcijas užsienio investuotojams, Vyriausybė iš savo atstovo – Turto fondo (TF) pareikalavo atitinkamo patvirtinimo, kad po sandorio nebus likviduotas Vieciūnų verpimo fabrikas. TF pateikė raštišką pirkėjų patikinimą, kad Vieciūnų fabrikas nebus uždarytas, tačiau dabar paaiškėjo, kad šis raštas niekinis, neturintis juridinės galios. AB “Drobė” pirkimo-pardavimo sutartis laikoma vos ne karine paslaptimi, su ja susipažinti neįmanoma net Seimo nariams.

Kapitalistai įtaria grėsmę

Šią savaitę į įvykius Vieciūnuose sureagavo AB “Drobė” vadovybė. Gen.direktorius V.Gubavičius liepos 31 d. kreipėsi į Druskininkų prokuratūrą, prašydamas išaiškinti piketo prie Vieciūnų verpimo fabriko organizatorius ir kaltus asmenis patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Nusipirkęs reklaminį plotą “Lietuvos ryto” laikraštyje, V.Gubavičius viešai teigia, kad “ rinkos dėsniai lemia visų kapitalistų tikslą – investuojant pirmiausia galvojama apie gerai išplėtotą gamybą bei gaunamą pelną. O socialinių problemų sprendimas yra ne investuotojo, bet savivaldybės ir pačios valstybės reikalas”. Vieciūniškių rūpinimąsi savo ateitimi kraštutine forma – bemiegėmis naktimis prie fabriko vartų – AB “Drobė” vadovas vertina savaip. Kilusį skandalą Vieciūnuose jis apbūdina kaip grėsmę šalies investicinei programai ir net Lietuvos įvaizdžiui. Kol kas aktyviai vieciūniškių interesus ginantys Seimo nariai ir politikai aiškinasi, kas kaltas, kad “Drobės” pirkėjai paprasčiausiai nutarė žmones išmesti į gatvę, pasiūlydami jais pasirūpinti pačiai valstybei.

Prašoma vyriausybinės komisijos

Liepos 27 d. neeiliniame Druskininkų savivaldybės tarybos posėdyje, vykusiame Vieciūnų laisvalaikio centre, nutarta kreiptis į Vyriausybę neatidėliotinai suteikti papildomas socialines garantijas atleidžiamiems Vieciūnų verpimo fabriko darbuotojams. Taip pat prašoma sudaryti vyriausybinę komisiją, įtraukiant į ją Druskininkų merą R.Malinauską, Tarybos narį A.Bolį bei Vieciūnų verpimo fabriko darbuotojų profsąjungos pirmininkę B.Janušauskienę.

AB “Drobė” vadovai jau anksčiau įsipareigojo ieškoti Vieciūnų verpimo fabrikui naujo pirkėjo. Vieciūnų gelbėtojo ieškoma Vokietijoje ir per Anglijos nekilnojamojo turto kompaniją. Tačiau kada jis bus rastas, nežinia. Rugpjūčio 2 d. Seimo spaudos konferencijoje Druskininkų meras R.Malinauskas dar kartą priminė vieciūniškių problemas ir būtinybę jas kuo geičiau spręsti.

Dieną naktį prie fabriko vartų budintys žmonės dar turi vilties, kad jų ateitis dėl kapitalistinės rinkos dėsnių nebus palikta tik jų pačių likimo valiai.

| Į viršų |


Paremkime vieciūniškius daina

Julija BLIŪDŽIUVIENĖ

Nerimaudami vieciūniškiai laukė, kol juos prijungs prie Druskininkų. Spėjome pasidžiaugti šia “sąjunga”, o ypač nauju autobuso maršrutu “Druskininkai-Vieciūnai”. Juo daug kas važiuoja, kadangi bilieto kaina visiems prieinama. Tačiau džiaugėmės neilgai. Baisi nedarbo šmėkla sklando virš gyvenvietės. Vieciūniškiai save ramina, kad savivaldybė čia pat, bet kada galima kreiptis pagalbos. Vieciūnų verpimo fabriko administracija savo darbuotojus paliko likimo valiai. Niekas iš vadovų neateina pasišnekėti su darbininkais, budinčiais prie fabriko vartų. Vieciūniškiams reikalinga visokeriopa pagalba. Juos paremti, padrąsinti galima ir draugišku pokalbiu, ir patarimu, o gal net daina. Druskininkuose nemažai liaudiškos muzikos ansamblių. Kuris pirmas atvažiuos paįvairinti nuobodžias budėjimo valandas, įkvėps dvasinės stiprybės? Vakare čia jiems nejauku ir neramu.

| Į viršų |


Dienos užimtumo centro auklėtiniai važiuos į Mikolaikas

Vilius REKEVIČIUS

Turistinės firmos “Sigida” direktorius Sigitas Daugirda (kairėje) su auklėtoja Stase Poniškaitiene ir vaikais Dienos užimtumo centre.
Turistinės firmos “Sigida” direktorius Sigitas Daugirda (kairėje) su auklėtoja Stase Poniškaitiene ir vaikais Dienos užimtumo centre.

Šią savaitę Dienos užimtumo centro globotinius aplankęs Vilniuje gyvenantis turistinės firmos “Sigida” direktorius Sigitas Daugirda pažadėjo vaikams rugsėjo pradžioje kelionę į Mikolaikų vandens atrakcionų parką. S.Daugirda daug girdėjęs apie šio centro veiklą, žavėjęsis Gardino gatvės vaikus subūrusia ir juos globojančia Stase Poniškaitiene, todėl ir sumanęs jiems padėti. Verslininkas mano, kad kelionėje patirti įspūdžiai vaikams įsimins visam gyvenimui, todėl ir nusprendęs paremti vaikus ne pinigais ar maisto produktais, o įspūdinga išvyka. Į Lenkiją važiuos visi centro auklėtiniai, o S.Daugirda S.Poniškaitienei žadėjo sutvarkyti kelionės formalumus. Ne visi Dienos užimtumo centro auklėtiniai žino, kur šiuo metu gyvena jų tėvai, o pagal galiojančius įstatymus norint išvežti vaikus į užsienį reikalingas abiejų tėvų sutikimas. S.Daugirda pažadėjo pagalbą, iškilus problemoms dėl vaikų kelionės.

Dienos užimtumo centro auklėtiniai pasitiko svečią dainomis, o jų globėja S.Poniškaitienė niekaip negalėjo patikėti, kad vis dar atsiranda žmonių, savanoriškai siūlančių paramą. S.Daugirdą sujaudino vaikų nuoširdumas, ir jis čia pat pažadėjo vaikams dar vieną kelionę – nuvežti juos į Anykščius, parodyti puikias to krašto apylinkes, poeto A.Baranausko apdainuotas vietas, J.Biliūno tėviškę, Arklio muziejų. Verslininkas įsitikinęs, kad viskas, ką gero ir gražaus vaikai patirs vaikystėje, vėliau atsipirks su kaupu, jie užaugs geresni, doresni ir dvasiškai turtingesni.

Pasirodo, S.Daugirda jau ne kartą yra parėmęs Dzūkijos regiono vaikus. Prieš metus Lazdijų mokyklos komandai, tapusiai Lietuvos televizijos žaidimo “Išgelbėk draugą” nugalėtoja, jis padovanojo kelionę į Čekiją. Šiemet burtai lėmė Druskininkų Senamiesčio vidurinės mokyklos šeštokų komandai dalyvauti šiame žaidime. Juos taip pat žada paremti verslininkas S.Daugirda. Jei druskininkiečiams nusišypsos laimė tapti žaidimo finalininkais, jų irgi laukia kelionė.

Paklaustas, kodėl nusprendęs remti Dzūkijos vaikus, S.Daugirda sakė, kad pats esąs dzūkas, gimęs pusiaukelėje tarp Druskininkų ir Lazdijų, Lapšių kaime. “Kai vaikams, ypač augantiems probleminėse šeimose, kuriems dažnusyk pritrūksta ir duonos kąsnio, suteiki laimės akimirkų, kartu investuoji į jų, o ir Lietuvos ateitį. Vaikystėje patirti įspūdžiai išlieka visam gyvenimui, todėl noriu, kad vaikai gerų emocijų patirtų kuo daugiau”.

| Į viršų |


Darbo birža kelsis į naujas patalpas

Socialinės apsaugos ir darbo mi-nisterijai perduotas savivaldybės balanse esantis 1 mln. 482 tūkst.Lt vertės 3 aukštų pastatas Vilniaus al.30, kuriame kažkada veikė “Sveikatos” valgykla. Čia jau dalinai įsirengė patalpas šiai ministerijai priklausantis Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras, artimiausiu metu į šį pastatą ketina persikelti ir Druskininkų darbo birža. Kada naujose patalpose Darbo birža švęs įkurtuves, nežinia, nes neaišku, kada Soc.apsaugos ir darbo ministerija skirs lėšų persikraustyti ir atlikti būtinus remonto darbus.

Į Darbo biržos kabinetus Vasario 16-osios g.7 planuojama perkelti Druskininkų savivaldybės Sporto, Švietimo ir Kultūros skyrius.

“Druskonio” inf.

| Į viršų |


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113