Laisva vieta reklamai Druskonis
  2000 m. rugpjūčio 4 - 10 d. Nr. 32 (565)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

Jaunuoliams “parduotų” atostogų negaila

Indrė MISIŪNAITĖ

A.Čiraitei dažniau pasitaiko įkyrių gerbėjų nei įkyrių  pirkėjų.
A.Čiraitei dažniau pasitaiko įkyrių gerbėjų nei įkyrių pirkėjų.

Gausybė laisvo laiko, pramogos arba net visiškas nieko neveikimas - taip atrodytų “statistinio” moksleivio ar studento vasara. Tačiau mes ne apie statistiką norime pakalbėti, o apie tuos jaunus žmones, kurie savo noru nusprendė “parduoti” atostogas.

Ieva Baranauskaitė (15 m.) vasarą dirba pirmą kartą. Ji Vilniaus alėjoje dirba dviračių nuomos punkte. “Iš pradžių labai tingėjosi, tačiau kai pradėjau – apsipratau, - pasakojo Ieva. – Bet iš tikrųjų tai neturiu kuo skųstis, juk dirbu tik po tris valandas per dieną. Mes čia net trise pasikeisdamos sėdime, tad užtenka laiko ir paatostogauti, nereikia visą laiką tupėti”. Per dvi darbo savaites ji užsidirbo 68 Lt. Paklausta, ką su pinigais darys, jaunoji darbininkė juokdamasi atsakė, kad didžiąją dalį jau išleido: “Norėjau taupyti, bet neišeina…”. Kitą vasarą ji irgi norėtų dirbti, tik atlyginimo didesnio prašytų.

Pačiame Druskininkų centre, priešais Kultūros centrą , ledus, vaisius ir skrybėlaites pardavinėja žavi šviesiaplaukė mergina – 20-metė studentė Agnė Čiraitė. KTU Chemijos fakulteto trečiakursė irgi tik pirmąją vasarą “pardavė”, tačiau džiaugiasi, kad ir namo į Druskininkus grįžo, ir nuobodžiauti netenka, o dar ir tėvams ant sprando nesėdi. “Dirbu tik pusę dienos, bet net jei ir visą dirbčiau, būtų negaila, - kalbėjo ji, - juk argi tai vasara”. Kitą vasarą mergina su draugėmis norėtų padirbėti Anglijoje arba Amerikoje pagal studentų darbo programą.


POLICIJOS ŽINIOS

VAGYSTĖS

Liepos 24 d. iš automobilio Audi 80, priklausančio druskininkiečiui V.P., stovėjusio Ateities g. prie gyvenamojo namo, pavogta automagnetola “Pioneer”.

Liepos 30 d. iš automobilio Audi 200, stovėjusio Veisiejų gatvėje, pavogta automagnetola “Kenwood” bei panelė su cigarečių uždegėju. Žala – 350 Lt.

Tą pačią dieną G.V., gim. 1942 m., palikęs dviratį “Minsk” prie “Atgimimo” vidurinės mokyklos, jo nerado.

Liepos 31 d. Švenčionių rajono gyventojas A.K. automobilyje Ford Transit, stovėjusiame degalinėje, pasigedo rankinės su dokumentais.

Tą pačią dieną laiptinėje palikto kilimo pasigedo M.K.Čiurlionio g. gyventoja S.Š. Žala – 500 Lt.

Druskonis klausia skaitytojų

Iš versmės Nemuno upės krantinėje, ties sanatorija “Draugystė”, daugelis druskininkiečių nuolatos semia ir nešasi į namus šaltinio vandenį. Apie jo puikias savybes įvairios kalbos sklinda. Pavyzdžiui, kad juo laistant kambarinės gėlės sulapoja, kad čia atsivesti šuniukai godžiai vandenį geria… Čia atėjusiųjų paklausėme, kodėl šio šaltinio vandenį semia?

Ona JUŠKEVIČIENĖ, pensininkė:

- Šio šaltinio vanduo, kurį naudoju jau kokius 2 metus, ir 2 savaites išlaikytas blizga kaip kristalas ir neturi jokių nuosėdų. Man tai ypač svarbu, nes neseniai patyriau operaciją, kurios metu buvo išimta tulžis su dideliais akmenimis.

Negi šaltinio vandenį pirksi parduotuvėje, kur jis litus kainuoja, kai čia pat tokia versmė? Žmonės pasakojo, kad neseniai vandentiekio darbuotojai apie 2 val. stebėjo, kiek žmonių čia apsilanko, nes, matyt, dėl nuolatinio ir didelio žmonių antplūdžio sumažėjo vandens vartojimas butuose iš kranų. Per tas 2 val, pasakojo, apsilankė apie 50 žmonių, net iš Neravų atvažiuoja. Anksčiau šaltinio vanduo bėgo iš įrengto krano, dabar jis jau nusuktas. Jei bandytų šaltinio versmę užcementuoti, jis vis tiek vienaip ar kitaip išsiveržtų iš žemės. Kai kas gali sumanyti šią versmę ir privatizuoti…

Vytautas KOSULIS:

- Šis vanduo daug skanesnis nei iš krano. Jį naudojam sriubai, kompotams, kisieliui ir kitokiam maistui gaminti. Šiuo vandeniu marinuojam grybus, agurkus. Nuosėdų jame iš tiesų nelieka.

Izoldas STUINA, pensininkas:

- Žmonės apie šį šaltinį kalba kaip apie ypatingą, jame nėra chloro, todėl daugmaž 2 kartus per savaitę iš jo pasisemiu 10 litrų vandens. Jį geriu, naudoju arbatai ir sriubai. 2-3 dienas pastovėjęs jis nė kiek nepraranda pirminio savo skonio. Daugeliui atrodo, kad šaltinis trykšta iš gilių gelmių, man atrodo, jog tai gruntinis vanduo, bėgantis kažkur iš “Draugystės” teritorijos ir gerai per daugelį žemės sluoksnių išsivalęs.

Tadas JACEVIČIUS:

- Visa mūsų šeimyna šį vandenį įvairiam maistui gaminti vartoja jau keletą mėnesių. Jame ir po kelių dienų laikymo nelieka jokių nuosėdų. Skaitėme higienistų išvadas, jog šis vanduo atitinka visas reikalaujamas normas, netgi patys higienistai buities reikmėms šios versmės vandenį namo nešasi.

Poilsiautoja iš Alytaus:

- Ateinu vandens atnrąkart, nes gyvendama san. “Draugystė” “Vingio” viloje, matau, kaip marios žmonių ištisai čia semia ir neša vandenį. Sunku net pasakyti, kuriuo paros metu žmonių čia ateina daugiau.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113