Laisva vieta reklamai Druskonis
  2000 m. rugpjūčio 4 - 10 d. Nr. 32 (565)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI
SKELBIMAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

Jaunuoliams “parduotų” atostogų negaila

Indrė MISIŪNAITĖ

Jauniausias  mėsininkas  turguje -  P.Balukonis.
Jauniausias mėsininkas turguje - P.Balukonis.

Gausybė laisvo laiko, pramogos arba net visiškas nieko neveikimas - taip atrodytų “statistinio” moksleivio ar studento vasara. Tačiau mes ne apie statistiką norime pakalbėti, o apie tuos jaunus žmones, kurie savo noru nusprendė “parduoti” atostogas.

Ieva Baranauskaitė (15 m.) vasarą dirba pirmą kartą. Ji Vilniaus alėjoje dirba dviračių nuomos punkte. “Iš pradžių labai tingėjosi, tačiau kai pradėjau – apsipratau, - pasakojo Ieva. – Bet iš tikrųjų tai neturiu kuo skųstis, juk dirbu tik po tris valandas per dieną. Mes čia net trise pasikeisdamos sėdime, tad užtenka laiko ir paatostogauti, nereikia visą laiką tupėti”. Per dvi darbo savaites ji užsidirbo 68 Lt. Paklausta, ką su pinigais darys, jaunoji darbininkė juokdamasi atsakė, kad didžiąją dalį jau išleido: “Norėjau taupyti, bet neišeina…”. Kitą vasarą ji irgi norėtų dirbti, tik atlyginimo didesnio prašytų.

Pačiame Druskininkų centre, priešais Kultūros centrą , ledus, vaisius ir skrybėlaites pardavinėja žavi šviesiaplaukė mergina – 20-metė studentė Agnė Čiraitė. KTU Chemijos fakulteto trečiakursė irgi tik pirmąją vasarą “pardavė”, tačiau džiaugiasi, kad ir namo į Druskininkus grįžo, ir nuobodžiauti netenka, o dar ir tėvams ant sprando nesėdi. “Dirbu tik pusę dienos, bet net jei ir visą dirbčiau, būtų negaila, - kalbėjo ji, - juk argi tai vasara”. Kitą vasarą mergina su draugėmis norėtų padirbėti Anglijoje arba Amerikoje pagal studentų darbo programą.

Pusiau juokais, pusiau rimtai Agnė sakė, kad ji čia ne tik dirba, bet ugdo valią:
“Žiūriu, žiūriu į tuos ledus ir… nevalgau”. Be priekabių pirkėjų, pasitaiko ir įkyrių gerbėjų, beje, visi jie - ne lietuviai: “ Lietuviai santūrūs, o moteriškių net ir piktų pasitaiko”. Įkyrieji gerbėjai, tai 50-ies ir daugiau sulaukę lenkų ir rusų poilsiautojai, kurie nesidrovi ne tik komplimentų pasakyti, bet jaunos merginos į kavinę pakviesti ar net į sanatorijoje vykstančius šokius. Tačiau nors ir labai įkyrūs, bet, kaip sakė Agnė, užtenka vieną kartą pasakyti “ne” ir daugiau nebesiūlo savo draugijos.

Kitą vasarą I.Baranauskaitė  norėtų ir vėl  padirbėti.
Kitą vasarą I.Baranauskaitė norėtų ir vėl padirbėti.

Su įkyriaisiais gerbėjais lenkais teko susidurti ir Sandrai Kižuk (18 m.), dirbančiai gėlių kioske šalia “Iki” parduotuvės. “Kai ateina su žmonom, tai ramūs būna, kai vieni – tada drąsūs, - juokėsi ji. – Vienas tai iš pradžių pasiklausė kelio iki “Alkos”, o po to pasiūlė eiti kartu”. Šiais metais baigusi “Ryto” vidurinę mokyklą Sandra įstojo į Kauno VDU, kur studijuos ekonomiką, tad didžioji dalis uždirbtų pinigų bus skirta mokslui, bet pasiliks ir sau truputį. Kaip pasakojo jaunoji gėlininkė, dirbti nėra sunku, kur kas sunkiau išsėdėti visą dieną, nes nuobodoka būna, tai kartais knygą paskaitanti. Ankstesnes vasaras dirbusi kaime, tad šiemet teko mokytis puokštes daryti, to ją mokė ir krikšto mama, pas kurią ji dirba, ir mama. Kad ji dirba, iš draugų žino tik nedaugelis, bet visi džiaugiasi, sako, kad ir patys norėtų vasarą padirbėti.

Jau ketvirtą vasarą iš eilės turguje bulvėmis prekiauja Vilma Pečiulytė (19 m.) iš Leipalingio. Kadangi ji dirba tik vieną mėnesį, tai užtenka laiko ir pavasaroti. “Be to, reikia tėvui padėti, o kartu ir pinigų užsidirbu ir su žmonėmis pabendrauju”, - pasakojo Vilma. Darbo turguje nemenkina nei draugai Leipalingyje, nei Kaune, kur ji studijuoja floristiką, o užsidirbtus pinigus planuoja skirti mokslui. Nuo ankstyvo ryto ligi pietų prekiauti turguje nėra labai nuobodu, pasitaiko ir linksmų nuotykių: “Vieną kartą atėjo toks lenkas, šnekėjo šnekėjo lenkiškai, o kai pamatė, kad nelabai su manimi susikalba, tada pradėjo lietuviškai šnekėti!”.

Liškiavos pagrindinės mokyklos devin- tokas Povilas Balukonis jau neatsime
na, nuo kelių metų vasarą pradėjo dirbti. Tačiau ši yra pirmoji, kai jis jau nuolatos, beveik kiekvieną dieną, keliasi 4 val. ryto ir važiuoja į Druskininkų turgų, kur kartu su tėvais prekiauja mėsa. Pasirišęs raudoną prijuostę 15-metis mėsininkas yra jauniausias visame paviljone. “Pirkėjai kartais paprašo, kad pakviesčiau mamą arba tėtį, bet nei aš esu ką apgavęs, nei mane kas apgauna”, - didžiavosi Povilas. Nors vaikinas dirba su tėvais, tačiau sakė, kad tėvai jam visada sumoka pinigus, kuriuos jis užsidirba. Ir nors dar nesuplanavęs, ką su jais veiks, tačiau jau džiaugiasi, kad nereiks tėvų prašyti.

Labiausiai nustebino tai, kad absoliuti dauguma dirbančiųjų – merginos, o gal vaikinai giliai miškuose grybauja? Tačiau sudėtingiausia yra ne išsėdėti savo darbo vietoj ar sugalvoti, kur išleisti uždirbtus pinigus, bet susirasti darbą. Mūsų žiniomis, jaunam žmogui, norinčiam padirbėti vasarą, reikia turėti: arba sumanius tėvus, arba sumanius tėvų draugus ar gimines, arba ūkį, kurio produkciją galėtum pardavinėti turguje.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113