Laisva vieta reklamai Druskonis
  2000 m. liepos 27 - rugpjūčio 3 d. Nr. 3 (564)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

40 metų su erotiškiausiu muzikos instrumentu

Keblus klausimas gidui

Edvardo Sadausko biografiją galima drąsiai vadinti džiazmeno istorija.
Edvardo Sadausko biografiją galima drąsiai vadinti džiazmeno istorija.

64-erių metų druskininkietis Edvardas Sadauskas šiuo metu yra samdomas ekskursijų vadovas, protarpiais užimantis lenkus poilsiautojus Druskininkuose, lydintis juos išvykose į Vilnių. Pasak Edvardo, kaimyninės šalies turistus tiek mūsų kurorte, tiek sostinėje labiausiai domina su lenkiškumu susijusios vietos. Tarkim, Druskininkuose jie dažniausiai klausinėja apie 7-ojo dešimtmečio pradžioje nugriautą maršalo Pilsudskio namelį, Kersnovskių vilą “Linksma” ir kt. Kebliausias klausimas, kurio dažnai sulaukia ekskursijų vadovas, yra teiravimasis, kodėl lietuviai nemėgsta lenkų. Atsakydamas į jį, Edvardas sugrįžta net iki Liublino unijos, Želigovskio žygių, būtinai pridurdamas, kad dabartinei kartai tokie klausimai jau seniai nebeaktualūs. Pats E.Sadauskas su žmona, praėjusiais metais viešėdami Lenkijoje, susilaukė tokio buvusių poilsiautojų svetingumo ir nuoširdumo, kokio Lietuvoje vargiai besulauktum. Po Druskininkus ekskursijų vadovo pavedžioti lenkai iš Poznanės patys užmokėjo už druskininkiečių kelionę iki savo miesto, globojo ten kaip įmanydami. Apibendrindamas lenkų poilsiautojų atsiliepimus apie mūsų kurortą, pašnekovas sakė, jog čia jiems patinka gamta ir oras, palyginti nebrangus ir aukšto lygio gydymas, o nepriimtina visuotinė informacijos lenkų kalba stoka.


POLICIJOS ŽINIOS

GADINA ŽENKLUS

Liepos 19 d. UAB “Rinvasta” generalinis direktorius policijai pranešė, kad Druskininkų teritorijoje apgadinti kelio ženklai. Žala – 1192,49 Lt.

VAGYSTĖS

Liepos 19 d. prie Drapalio ežero pavogta druskininkiečio S.B. valties grandinė ir du irklai.

Liepos 20 d. iš automobilio Opel Kadet, stovėjusio prie “Lietuvos” sanatorijos, pavogta rankinė su vairuotojo pažymėjimu, automobilio registracijos liudijimu, techninės apžiūros talonu, 200 Vokietijos markių, 10 JAV dolerių ir 70 litų. Žala – 636 Lt.

Tą pačią dieną iš automobilio Honda Accord, stovėjusio nesaugomoje aikštelėje prie gyvenamojo namo, pavogta automagnetola “Alpine”, gesintuvas, išlupti užvedimo spynelės laidai, išdaužtas priekinių durelių stiklas. Žala – 610 Lt.

Liepos 22 d. Leipalingyje prie parduotuvės palikto dviračio nerado V.B., gim. 1915 m. Žala – 165 Lt.

Liepos 23 d. UAB “Sarvija” turgavietėje buvo pavogta A.V. piniginė su 60 JAV dolerių ir 1280 Lt. Žala – 1480 Lt.

Liepos 25 d. iš vieno “Saulutės” sanatorijos kambario pavogti įvairūs besigydančių 4 mergaičių asmeniniai daiktai. Žala nustatinėjama. Įtariamieji nustatyti.

Druskonis klausia skaitytojų

Įpusėjus vasarai, pagaliau atgijo kurorto gatvės – pagausėjo poilsiautojų. Suklego kavinės, sujudo prekyba. Ką mano miesto žmonės apie šįmetinį kurortinį sezoną, ar jie pajuto Druskininkuose ilgai lauktą prekybos pagyvėjimą?

1.jpg (11182 bytes)

Mindaugas ŽILIONIS,
prekybos kiosko Laisvės aikštėje savininkas:

- Jau savaitė, kai jaučiasi poilsiautojų pagausėjimas. Tačiau pastebėjau, kad tik atvykę jie paprastai nieko neperka, tik apsižiūri, o išvažiuodami stengiasi išleisti pinigus ir ima pirkti. Pas mane daugiausiai perka lenkai, vokiečiai, atvykėliai iš Izraelio. Populiariausios prekės – lino gaminiai ir kurortiniai reikmenys. Manau, kad poilsiautojai pas mus aktyviau važiuos dar kelias savaites, kaip ir kasmet būna.

Marija JANULEVIČIENĖ,
ledų pardavėja:

- Šiuo metu prekiauti sekasi neblogai, tikrai geriau nei birželio mėnesį. Kai žmonių daugiau, net dirbti smagiau. Nors oras ir ne karštas, ledus neblogai perka – skųstis negaliu.

Ilona PAKELTIENĖ,
“Galios” kavinės barmenė:

- Poilsiautojų pastaruoju metu tikrai pagausėjo, žinoma, nepalyginsi, kiek jų buvo pernai, bet pagyvėjimas jaučiasi. Į kavinę dažniau užeina Izraelio piliečiai, lenkų šiemet beveik nėra. Atkreipiau dėmesį, kad šįmetiniai poilsiautojai tapo labai išrankūs – maistui, gėrimams.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113