Laisva vieta reklamai Druskonis
  2000 m. liepos 14 - 20 d. Nr. 29 (562)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

Kurorto šventė išjudino miestą

Indrė MISIŪNAITĖ

Ant savivaldybės administracinio pastato laiptų kaimo kapelos keitė viena kitą.
Ant savivaldybės administracinio pastato laiptų kaimo kapelos keitė viena kitą.

Vilniaus alėjoje kaip niekad daug žmonių. Nosį kutena šašlyko, spragintų kukurūzų ir keptos duonos kvapai. Aikštėje priešais Jaunimo užimtumo centrą stovi scena, prie kurios jau būriuojasi jaunimas. Minia šurmuliuoja ir laukia šventę pradėsiančio koncerto. Ir nors sulig pirmaisiais muzikos garsais ima lyti, susirinkusiųjų nuotaika puiki.

Taip praėjusią savaitę, liepos 5 dieną, prasidėjo kasmetinė Druskininkų kurorto šventė. Ir šiemet susilaukusi ne tik gausaus dalyvių, bet ir žiūrovų dėmesio. Šventės organizatoriai pasirūpino, kad nenuobodžiautų nei senas, nei jaunas.

Antrąją šventės dieną pradėjo tautodailės ir dailės dirbinių mugė, į kurią atvyko tautodailininkų iš įvairių Lietuvos miestų. Be jau įprastų molinių varpelių, taupyklių, lino dirbinių, buvo ir visai nematytų darbelių. Ypatingo pirkėjų dėmesio susilaukė mažytės, ant kaklo kabinamos molinės širdelės su įvairiausiais vardais. Mažosios širdelės pirkėjus traukė ne tik savo paprastumu ir naujoviškumu, bet ir išties nedidele kaina – tik 2 Lt. “Iš pradžių mes gaminome širdeles be vardų, tik vėliau nusprendėme jas “pakrikštyti”,- pasakojo širdelių “išradėjai” ir gamintojai Marija ir Sigitas Orantai iš Kauno.- Tai jau tapo šeimos verslu ir mes labai džiaugiamės, kad tai, ką mes darome, yra gražu ir kitiems”.

Ilgiausiai šventėje prekiavo šaukštininkas iš Marijampolės v.Sruogaitis su dukra.
Ilgiausiai šventėje prekiavo šaukštininkas iš Marijampolės v.Sruogaitis su dukra.

Vienintelis medinius šaukštus, lopetėles, pjaustymo lenteles pardavinėjęs V.Sriuogaitis iš Marijampolės irgi nestokojo pirkėjų dėmesio, tiesa, jo pirkėjos daugiausiai buvo moterys. “Aš esu tiesiog šaukštininkas Sriuogaitis. Viską aš darau pats, net ir pardavinėju. Kas gi geriau už mane išreklamuos ir patars, kurį šaukštą ar lopetėlę išsirinkti iš šios gausybės?”- linksmai postringavo jis. Beje, šaukštininkas Sriuogaitis buvo ne tik populiariausias, bet ilgiausiai prekiavęs prekeivis. Jam niekaip nesisekė palikti prekyvietės. Aštuntą valandą vakaro prie jo prekyvietės vis dar buvo gausu pirkėjų.

Kartu su liaudies dirbinių muge startavo ir pramoginės sporto varžybos. Vaikai iki 11m. rungėsi tokiose rungtyse, kaip: triratukų lenktynės, kamuolio į statinę mėtymas, šokinėjimas žiogeliais, mini futbolas, sraigių lenktynės. Pastarajai rungčiai reikėjo nusipirkti sraigę, žinoma, jei neatsinešei pats. Maža sraigė kainavo 50 ct, didelė 80 ct.

Sraigių pardavėja Daiva (7m.) sakė, kad sraiges ji rinko pati, tokį “verslą” jai pasiūlė sesė su drauge.

Populiariausia šventės sporto šaka buvo krepšinis.
Populiariausia šventės sporto šaka buvo krepšinis.

Aprimus sportinėms aistroms ir mugės šurmuliui į Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčią buvo kviečiami klasikinės muzikos gerbėjai. Šventės programoje numatytas Tyzenhauzo kamerinės muzikos orkestro koncertas neįvyko, tačiau publika neliko nusivylusi. Vietoj žadėtojo orkestro, bažnyčioje koncertavo muzikos studijos “Mikutis” konsortas (išilginių fleitų kvartetas), vadovaujamas J.Mikolainio. Trys berniukai, kurių amžius 11-13 m., ir jų vadovas tiesiog pakerėjo publiką. Pasibaigus koncertui žmonės kalbėjo, kad tikrai nedažnai tenka išgirsti tokią šiltą, užburiančią ir taip profesionaliai atliktą muziką.

Vakare į aikštę priešais Jaunimo užimtumo centrą ir vėl rinkosi žmonės. Gyvenimas virė. Žaislinių automobilių vairuotojai, turbūt padauginę limonado, kėsinosi į išsipuošusių damų nailonines kojines. Įkaušęs solidaus amžiaus vyriškis bandė prikalbinti jaunas paneles eiti su juo pašokti, o ant suoliuko priešais Mindaugo paminklą susėdę jaunuoliai kalbėjo: “ Jis toks kūdas, kad net nepatogu prieš jį alų gerti…”.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113