Laisva vieta reklamai Druskonis
POLICIJOS ŽINIOS 2000 m. birželio 9 - 15 d. Nr. 24 (557)

MIESTO ŽINIOS

PRADŽIA
KURORTO PLĖTRA
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
KURORTO PLĖTRA
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

| Apiplėšė, vos dvi savaites praleidęs laisvėje | Policijos žinios | Nubausti muitininkai |
| Slėpė cigaretes – neteko automobilio |

Apiplėšė, vos dvi savaites praleidęs laisvėje

Rasita BOČIENĖ

Bandė pavogti piniginę

R.Mankelevičius neilgai teišbuvo laisvėje.
R.Mankelevičius neilgai teišbuvo laisvėje.

Kovo 6 d. niekur nedirbantis Šiltnamių gatvės gyventojas 40 metų Ričardas Mankelevičius trynėsi savivaldybės Soc. globos ir rūpybos skyriuje. Vos viena šio skyriaus buhalterijos darbuotoja kelioms minutėms išėjo iš kabineto, R.Mankelevičius įsmuko pro neužrakintas duris. Atidaręs spintelę, pastebėjo rankinę ir iš jos ištraukė piniginę su 73 litais. Grįžusi į kabinetą darbuotoja pamatė nespėjusį pasprukti R.Mankelevičių. Vagišius šveitė piniginę į šiukšlių dėžę ir bandė apsimesti, kad nieko neįvyko. Tačiau moterys iškvietė policiją.

Kovo 8 d. ne kartą teistas R.Mankelevičius buvo sulaikytas, įtariant jį svetimo turto grobimu.

Rašė skundus, prašydamas paleisti

Vagišius buvo suimtas 2 mėnesiams. Besėdėdamas tardymo izoliatoriuje, R.Mankelevičius parašė skundą Druskininkų apylinkės teismui, prašydamas jam skirtą kardomąją priemonę pakeisti švelnesne. Teismas skundą atmetė. R.Mankelevičius nenuilsdamas toliau rašė skundus, nepripažindamas savo kaltės ir įrodinėdamas, kad jam skirta kardomoji priemonė – suėmimas – per griežta.

Balandžio 5 d. įvyko R.Mankelevičiaus teismas, tačiau byla buvo grąžinta tardymui papildyti. Vagišius parašė dar vieną skundą, dabar jau Vilniaus apygardos teismui, prašydamas jam iškeltą baudžiamąją bylą nutraukti. Balandžio 21 d. suėmimo terminas jam buvo pratęstas dar 2 mėnesiams.

Tačiau gegužės 5 d. nutartimi Vilniaus apygardos teismas pagaliau panaikino kardomąją priemonę – suėmimą ir R.Mankelevičius iki teismo buvo paleistas.

Apiplėšė sugėrovą

Gegužės 18 d., vos dvi savaites praleidęs laisvėje, R.Mankelevičius “Kalviškių” parduotuvės alaus bare susitiko pažįstamą J.R., su kuriuo išgėrė alaus. Vėliau abu su dviem merginomis nuvažiavo į “Ekiu” barą, kur gėrė degtinę. Kai kompanija jau buvo pakankamai išgėrusi, J.R. paprašė barmeną iškviesti taksi, nes norėjo važiuoti namo. Į atvykusį automobilį kartu įsėdo ir R.Mankelevičius bei abi merginos. R.Mankelevičius liepė vairuotojui nuvežti juos į jo sodo namelį, esantį prie “Laimos” naktinio baro.

Apie 22 val. nuvažiavę visi išlipo ir susėdo miške ant suoliuko. Staiga R.Mankelevičius trenkė kumščiu J.R. į veidą. Vyriškiui pargriuvus, sugėrovas spyrė jam į galvą. Norėdamas išvengti smūgių, J.R. apsimetė negyvu. Tada R.Mankelevičius nulupo jam nuo piršto auksinį žiedą, nutraukė auksinę grandinėlę, iškraustė iš kišenių pinigus. Vagišiaus grobis buvo nemenkas – be minėtų papuošalų, jis rado 20 JAV dolerių, 10 Vokietijos markių ir apie 150 litų. Apiplėšusi draugužį, kompanija pasišalino.

Atsigaivelėjęs J.R. išėjo iš miško ir iš “Laimos” naktinio baro apie apiplėšimą pranešė policijai.

R.Mankelevičius vėl buvo suimtas. Gegužės 22 d. jam buvo pareikštas kaltinimas dėl piniginės vagystės ir plėšimo. Dėl abiejų atvejų iškeltos baudžiamosios bylos sujungtos ir R.Mankelevičiui vėl teks stoti prieš teismą.

| Į viršų |


POLICIJOS ŽINIOS

ŠEIMŲ REIKALAI

Birželio 1 d. į policiją kreipėsi druskininkietė P.K., kad ją namuose muša ir iš jos pinigų reikalauja dukra bei žentas.

Tą pačią dieną A.Š. pranešė, kad ją terorizuoja telefonu bei grasina susidoroti jos vaiko tėvas.

Birželio 3 d. J.Č., gim. 1950 m., sumušė brolis.

Birželio 6 d. pilietė S.R. pasiskundė, kad jos tėvas nuolat girtauja ir grasina susidoroti.

UŽPUOLIKAI

Birželio 1 d. pilietį A.M., gim. 1968 m., Gailiūnuose sumušė P.S. ir du nepažįstami asmenys. Užpuolikai iš aukos dabar reikalauja pinigų.

Birželio 1 d. N.M., gim. 1974 m., pranešė, kad naktiniame klube “Naminukas” iš matymo pažįstama moteris sudaužė taurę ir suplėšė jo marškinius.

Tą pačią dieną J.G. pasiskundė, kad iš matymo pažįstamas vyriškis sumušė jo nepilnametį sūnų.

Birželio 3 d. į policiją kreipėsi Vieciūnų gyventojas G.M., gim. 1981 m., kuris pranešė, kad apie 20 val. Leipalingio seniūnijoje prie Avirės ežero jį sumušė 4 nepažįstami jaunuoliai, reikalavę 400 Lt.

Birželio 6 d. į policiją atėjo R.Č., gim. 1974 m., pasiskųsti, kad prieš porą dienų prie “Naminuko” kavinės paryčiais jį sumušė nepažįstami jaunuoliai.

VAGYSTĖS

Birželio 1 d. į policiją kreipėsi T.G., iš kurios sūnaus buvo pavogti asmens dokumentai, raktai, laikrodis bei automobilio dokumentai.

Birželio 3 d. J.B. rado išlaužtas savo namo duris ir pasigedo 2-jų aliuminio irklų bei 2-jų aliuminio puodų.

Birželio 4 d. “Sarvijos” turgavietėje iš M.T. rankinės neaiškiomis aplinkybėmis dingo piniginė su 103 Lt. Tą pačią dieną šioje turgavietėje piniginę su tremtinio pažymėjimu prarado ir panevėžietė R.K.

Birželio 6 d. kreipėsi K.Š., gim. 1956 m., kuris prieš tris dienas nuvykęs į savo motinos sodybą Gerdašių kaime, sename gyvenamajame name pasigedo 1981 m. laidos motociklo JAWA.

PADEGĖ

Birželio 2 d. į policiją kreipėsi “Dainavos” sodų bendrijos gyventoja, kuri pranešė, kad po vidurnakčio iš pravažiuojančio automobilio nepažįstami asmenys padegė gyvatvorę. Žala – 1000 Lt.

NEATITINKA

Birželio 5 d. gautas pareiškimas iš VĮ “Regitra”, kad registruojant automobilį VAZ-2101 technikiniame jo pase nurodytas numeris neatitinka automobilio kėbulo numerio.

MIRTIS ŠOKIUOSE

Birželio 6 d. 22 val. “Sūručio” sanatorijos šokių salėje staiga numirė rokiškietis Vytautas Jonas Jasinevičius, gim. 1942 m., atostogavęs “Lietuvos” sanatorijoje.

NUOBAUDOS

Už alkoholinių gėrimų gėrimą gamyboje administracine tvarka nubausti druskininkiečiai S.Vasiliauskas, A.Tamašauskas ir J.Ražas. Už prekybą prekėmis be banderolių Leipalingio gyventojui Ramūnui Želioniui, gim. 1973 m., surašytas administacinis protokolas, medžiaga perduota teismui.

| Į viršų |


Nubausti muitininkai

“Druskonis”jau rašė, kad gegužės 21-ąją Varėnos pasienio policijos rinktinės pasieniečiai sulaikė du vyriškius, automobiliais Opel Kadett vežusiais neaiškios kilmės alkoholį. Paaiškėjo, jog tai vieciūniškis Antanas Taraila ir druskininkietis Žydrūnas Stravinskas. Vieno automobilio salone, dujų įrangoje ir po dugnu įrengtoje slėptuvėje būta 499 litrai, antrajame, panašiai įrengtose slėptuvėse, - 483 litrai alkoholio. Abu automobiliai su šiuo kroviniu iš Baltarusijos pusės pravažiavo pro Raigardo pasienio postą.

Muitinės departamentas pranešė, jog Alytaus teritorinės muitinės viršininkas S.Šaulys atleido iš darbo muitinėje Raigardo kelio posto inspektorę Vladzę Tamulevičienę ir pažemino pareigose to paties posto pamainos viršininką V.V. Muitininkai buvo nubausti už tai, kad minėtuose Opel Kadett automobiliuose, vienas paskui kitą važiavusiuose iš Baltarusijos į Lietuvą gegužės 21 d. vakare, “nepastebėjo” gabentų beveik 1 tūkst. litrų alkoholinių gėrimų. Per Raigardo postą gabentą toną kontrabandinio alkoholio netrukus aptiko už muitinės posto automobilius sustabdę pasieniečiai.

V.Tamulevičienė atleista iš darbo todėl, kad alkoholio prikrautus automobilius tikrino būtent ji, ir tokio jų kiekio nepastebėti buvo neįmanoma. Be to, prieš 4 mėnesius V.Tamulevičienė jau buvo bausta už panašų prasižengimą.

“Druskonio” inf.

| Į viršų |


Slėpė cigaretes – neteko automobilio

Rasita BOČIENĖ

Birželio 2 d. Druskininkų apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Vitai Žėkienei, gim. 1961 m., kaltintai tuo, kad “Klevo” garažų bendrijoje neteisėtai laikė akcizais apmokestinamas prekes. V.Žėkienė nubausta 208 MGL (26 tūkst. Lt) bauda, iš jos konfiskuotos cigaretės už 13 tūkst. 195 Lt, kaip nusikaltimo įrankis – automobilis VW Passat bei ketvirtadalis turto. Negana to, teismas V.Žėkienei priteisė ir apmokėti teismo išlaidas už ekspertizių atlikimą, nustatant cigarečių kainas.

“Druskonis” jau rašė, kad 1999 m. spalio 12 d. “Klevo” garažų bendrijoje, Neravų gatvėje, policijos pareigūnai pamatė praviras 85-ojo garažo duris ir jame pastebėjo automobilį VW Passat atidarytomis durelėmis. Buvo nuimtas durelių apdailos dangtis ir matėsi ten sudėtos cigaretės, o šalia automobilio stovėjo dėžė, iki pusės prikrauta cigarečių. Garaže buvo ir V.Žėkienė. Apžiūrėję cigaretes, pareigūnai nustatė, kad jos yra be nustatyto pavyzdžio banderolių. Vėliau automobilyje buvo surasta ir daugiau paslėptų cigarečių, o garaže – 9,96 litro etilo alkoholio. Tada V.Žėkienė pareigūnams nurodė, kad cigaretės priklauso jai. Iš viso garaže ir automobilyje buvo rasta 5 tūkst. 498 pakeliai cigarečių “West” be nustatyto pavyzdžio banderolių.

Teisme V.Žėkienė kalta neprisipažino. Ji teigė, kad į garažą buvo užėjusi parūkyti. Kaip ten atsirado cigaretės ji nežino, nes kai tik išėjo parūkiusi, prisistatė policininkai. Tardymo metu jos vyras Petras Žėkas, dirbantis Pasienio policijoje, teigė nežinantis, nei kad jo žmona turi mašiną, nei kad nuomoja garažą.

Garažas priklausė O.Aleksienei, kuri buvo V.Žėkienės draugė. Garaže buvo rasta 9,96 litrai spirito, kainuojančio 222,38 Lt. V.Žėkienė teisme dėl šio spirito laikymo nebuvo kaltinama, kadangi liudytojai O.Aleksienė ir V.Aleksa nurodė, kad šis spiritas jau buvęs garaže iki leidžiant V.Žėkienei juo naudotis. Teismas dėl šio spirito dokumentus perduos policijai, kuri privalės išspręsti klausimą, kam priklauso spiritas ir ką patraukti atsakomybėn.

| Į viršų |


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113