Laisva vieta reklamai Druskonis
KURORTO PLĖTRA 2000 m. birželio 9 - 15 d. Nr. 24 (557)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
PRADŽIA
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

| Tai bent ekskursija! | Šventė “Vaikystės spalvos” |
| Šventė sukvietė į gatves vaikus ir jaunimą |

Tai bent ekskursija!

Modestas PAVILIONIS 4 b klasės mokinys

Vieciūnų pagrindinės mokyklos 3-4 klasių mokytojos suorganizavo mokiniams ekskursiją į Lenkiją. Važiuojant mus nustebino šios šalies gamta: žaliuojantys javai, sodai, miškai. O ežerų ežerėlių – tiesiog devynios galybės…

Pradžioje aplankėme zoologijos sodą po atviru dangumi, pabendravom su ilgakoje gerve, laukinėmis žąsimis, gandru, ožiais, asilais ir kitais įdomiais gyvūnais. Iš čia nuvažiavome į šv.Lipkos bažnyčią. Tai – nepaprasta vieta. Kažkada šioje vietoje įvyko stebuklas: apsireiškė šv. Marija. Šioje bažnyčioje mes klausėmės vargonų muzikos, žiūrėjome, kaip šoko angelai. Tiesiog judėjo visi vargonai. Palikome Lipką susižavėję ir patraukėme vingiuotu keliu į Mikolaikų vandens atrakcionų parką. Tai šaunūs baseinai! Verta pamatyti ir išmėginti. Fantastiški nusileidimo takeliai, sroviniai burbuliuojantys masažai, kaskados, sausa sauna, garų sauna… Ir viskas mums! Ką patyrėme, sunku apsakyti. Buvo smagu!

Vėlai vakare grįžome į namus. Kelionė buvo įsimintina ir už ją esame dėkingi mokytojoms I.Žemaitienei, E.Česnulevičienei, R.Vaisėtienei ir A.Krištopaitienei.

| Į viršų |


Šventė “Vaikystės spalvos”

Rovena KVARACIEJŪTĖ Mokytoja

Prie mokyklos smagiai trypė, sukosi visi pradinių klasių mokinukai.
Prie mokyklos smagiai trypė, sukosi visi pradinių klasių mokinukai.

Gegužės 30 d. “Atgimimo” vidurinėje mokykloje vyko jubiliejinė 5-oji šokio šventė “Vaikystės spalvos”. Kaip ir kiekvienais metais joje smagiai trypė, sukosi visi pradinių klasių mokinukai. Vaikus įvairiausių šokių išmokė nenuilstančios mūsų mokyklos choreografijos mokytojos V.Šmitienė ir R.Mikalčienė. Ypač jaudinosi parengiamųjų klasių mokiniai, kuriems ši šventė buvo pirmoji. Na, o ketvirtokams tai jau paskutinis pasirodymas, todėl jiems buvo skirtas ypatingas dėmesys. Mokytojos apdovanojo juos padėkos raštais. O kad pilveliams irgi šventė būtų, pasirūpino rėmėja – parduotuvė “Iki”, skyrusi kiekvienai ketvirtokų klasei po dovanėlę. Šventę saldino Romos konditerijos cechas, parduotuvė “Pupa”. Šiemet aikštė žydėjo įvairiaspalvėmis gėlių puokštėmis, kurias parūpino firma “Eustoma”. Visi džiaugėmės, kad ir dangus mūsų pagailėjo, šventės metu dovanodamas saulės šypsnį vietoje prieš pat ją prapliupusio lietaus.

Dėkojame “Iki” parduotuvės direktorei Zitai Feoktistovienei, Romai Pankevičienei, Laimutei Jankauskienei, Birutei Žukauskienei ir Marytei Sakalienei.

| Į viršų |


Šventė sukvietė į gatves vaikus ir jaunimą

Rasa NAVICKAITĖ Vilma ZDANAVIČIŪTĖ

Praėjusį šeštadienį, birželio 3-ąją, kurorte vyko renginiai Tarptautinės vaikų gynimo dienos ir Jaunimo metų atidarymo proga, organizuoti Kultūros centro ir Jaunimo užimtumo centro. Tokia šventė mūsų mieste vyko jau ne pirmi metai, tad smagu, kad tai tampa tradicija.

O viskas prasidėjo taip: 13 val. nuo savanorių būstinės pajudėjo linksmai nusiteikę šaukliai, kurie kvietė druskininkiečius ir miesto svečius į šventę. Jų dėka nemažas būrys žmonių susirinko prie “Iki” parduotuvės pasižiūrėti keistų mašinų kolonos su riedutininkais bei į maršo taktą žygiuojančiomis studijos “Decima” merginomis. Šią koloną suorganizavo 4-osios vidurinės mokyklos dailės mokytojas A.Mosiejus. Palengva kolona judėjo M.K.Čiurlionio gatve JUC-o link, kur ir vyko šventės atidarymas.

Mažuosius žiūrovus ir jų tėvelius pasitiko renginio vedėjai: Mikė Pūkuotukas, Asiliukas ir Triušiukas (mėgėjų teatras “Niša”). Programoje dalyvavo daug kolektyvų: šokių studijos “Decima”, “Rock-rock”, “Ryto” vidurinės mokyklos dainuojamosios poezijos ansamblis. Miesto vaikus pasveikino ir šių metų “Dainų dainelės” laureatai A.Oleinikas bei D.Mankevičius.

Šventės metu vyko ir konkursas “Mano augintinis – top modelis”. Šauniesiems modeliams atiteko “Iki” parduotuvės įsteigti prizai. 1-ąją vietą užėmė Sigos Karlonaitės augintiniai – Margis ir Pupa, 2-ąją – Ilonos Paškevičiūtės žiurkėnė Džonė.

Pabaigoje visi vaikų šventės dalyviai scenoje sudainavo finalinę dainą “Žvaigždės”. Šios šventės proga mažųjų druskininkiečių pasveikinti atvyko pop grupė “DND”.

Po pietų šventė persikėlė prie Druskonio ežero, kur vyko jaunųjų dailininkų akcija. Jie kūrė improvizacijas M.K.Čiurlionio paveikslų motyvais, skulptūras, plaukiojančius objektus, leido aitvarus. Kadangi visi darbai buvo nuostabūs, vertinimo komisijai buvo sunku išrinkti nugalėtojus. Pasak “Ryto” vidurinės mokyklos mokytojo V.Sutkaus, svarbus pats kūrybos procesas. Artmiausiu metu “Draugystės” sanatorijoje bus surengta jaunųjų dailininkų parodėlė. Aukščiausiai pakilo Justo Kavaliausko, o gražiausiu išrinktas Aistės Šlajūtės aitvaras. Aitvarus leido ir vaikai, ir suaugę. Pasak vieno dalyvio: “Aitvaras man – lyg plaštakė, kuria aš galiu nuskristi į savo vaikystę”.

Beje, Druskininkuose pasirodė naujas meno reiškinys – ugnies skulptūra. Ją sukūrė “Ryto” vidurinės mokyklos mokiniai A.Juozaponis, J.Brasevičiūtė ir A.Balčiauskas.

Tuo pat metu vyko ir vaikų sporto varžybos: futbolo, tinklinio, bėgimo. Tinklinio varžybas laimėjo 2-osios vidurinės mokyklos komanda.

Vakarėjant visi vėl grįžo į Vilniaus alėją, kur įvyko Jaunimo metų atidarymo koncertas. Jį pradėjo DMMT, išreikšdama viltį, kad šiais metais bus atkreiptas didesnis dėmesys į jaunimą. Kadangi druskininkiečiai nebuvo labai aktyvūs, grupių pasirodymo teko palaukti. Pirmoji pasirodė visai druskininkiečiams nežinoma grupė “Black day” iš Vilniaus, teigianti, kad jų muzikos stiliui nėra analogo. “Black day” nusivylė aparatūra ir publika. To negalima pasakyti apie kitą atlikėją Luką, kuris taip nenuvertino mūsų publikos. Tačiau teigdamas, kad druskininkiečiai šauniausiai linksminasi ir aktyviausi būna šokių maratono metu, Lukas neprieštaravo ir tam, kad scenoje per koncertą reiškėsi bei bandė jį nukonkuruoti savo “žaviu” balsu vienas vietinis veikėjas.

Šventę vainikavo diskoteka iki vidurnakčio (dėl to jaunimas liko nepatenkintas). Beje, jos metu neišvengta ir incidentų.

Gaila, bet ekonominė krizė atsiliepė ir mūsų miesto biudžetui. Ir šių metų renginys nepateisino visų lūkesčių bei vilčių.

| Į viršų |


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113