Laisva vieta reklamai Druskonis
KULTŪRA 2000 m.gegužės 12 -18 d. Nr. 20 (553)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
KURORTO PLĖTRA
SPORTAS
PRADŽIA
RENGINIAI
ARCHYVAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

| Zaporožiečio skulptūra prie mokyklos ir kitokios atrakcijos | “Kopėčių“ lėktuvas |

Zaporožiečio skulptūra prie mokyklos
ir kitokios atrakcijos

Andrius MOSIEJUS
Dailės mokytojas metodininkas

Moderni skulptūra mokyklos kiemelyje - margaspalviais lipdukais išdekoruotas zaporožietis.

Moderni skulptūra mokyklos kiemelyje - margaspalviais lipdukais išdekoruotas zaporožietis.

A.Mosiejaus ir G.Žilio nuotraukos

Dailės darbų dienos (DDD), jau 7-osios Senamiesčio (4-ojoje) vid. mokykloje, tai ne tik plastinės kalbos pažinimo atsakymai, bet ir dar viena proga “pasivaikščioti“ įvairių epochų ir kultūrų labirintais, fragmentiškas pabuvimas įvairiose atrakcijose ir susiliejimas hepeningų sukūriuose, kur susipina meno ir tikrovės elementai, išnyksta tarp jų riba, reginio aplinka ir veiksmas grindžiami improvizacija.

Šįmetinės DDD prasidėjo prie mokyklos - einančius į ją pasitiko savo paslaugas įkyriai siūlanti persirengėlių kompanija - dailininkai, kirpėjai, statybininkai, virėjai. Visą savaitę mergaičių keptas “skruzdėlynas“ tapo puikiu drabužių demonstravimo scenos akcentu. Madų kolekcijų pristatyme dalyvavo trumpam į Lietuvą paviešėti atvykusi iš Italijos druskininkietė, drabužių dizainerė Jurga Jurkevičienė. Pilnutėlė žiūrovų salė atidžiai išklausė jos pastebėjimus, profesionalius komentarus, džiaugėsi jaunųjų dailininkų kūrybos išmone.

10.jpg (24526 bytes)
8 b klasės dizainerės Džiuljetos Pečkytės (viduryje) drabužių kolekcija “Laiko metamorfozės“.

Neatsiejama visų DDD dalis - mokinių kūrybinės veiklos parodos. Tai ne tik pasiekto rezultato demonstravimas, bet ir iškeltų problemų, užduočių sprendimo galimybių ir įvairovės atskleidimas. Matėme Manto Baciuškos komiksus, studijos “Arta“ narių “Laiškus iš ten ir ne tik tekstus į anapus“, penktokų pilių maketus iš kartono ir popieriaus, šeštokų kalkografiją, gausybę nėrinių, juostų ir mezginių namų ruošos kabinete, įvairiausių dirbinių iš vielos, medžio ir metalo dirbtuvėse.

Uždaras mokyklos kiemelis pasipuošė dar viena modernia skulptūra - nedidukas zaporožietis, išdekoruotas ryškiaspalviais lipdukais ir pakylėtas ant aukštos įtampos kabelio ritės. Hepeningą “DDD 2000 spaudos konferencija“ organizavo dešimtokai, save prisistatę dailės žinovais iš Austrijos, Arabijos, Vokietijos ir Italijos.

Teatro studijos vadovės Astos Žiurinskienės merginos pasitiko dailininką Alfonsą Šuliauską apsirengusios Antikos laikotarpio drabužiais - tunikomis. Renginiai baigėsi įspūdingu mokyklos jaunųjų dizainerių drabužių kolekcijų ir šokių studijos “Decima“ (vad. Rūta Dvorkinienė) merginų pasirodymais. Pristatytos 9 skirtingos, netikėtos kūrybinės minties ir spalvų derinių kolekcijos.

Dėkojame Algirdui Petkevičiui, san. “Nemunas“, leidyklai “Vija“, komunalininkams ir visiems, geranoriškai prisidėjusiems prie puikios ir prasmingos mūsų mokinių šventės organizavimo.

| Į viršų |


“Kopėčių“ lėktuvas

Arūnas ZURLYS

Gegužės 5-ąją “Kopėčių“ trijulė “nutūpė“ “Lietuvos“ sanatorijos salėje.

Gegužės 5-ąją “Kopėčių“ trijulė “nutūpė“ “Lietuvos“ sanatorijos salėje.

G.Žilio nuotr.

Gegužės 5-ąją visiškai netikėtai “Lietuvos“ sanatorijos salėje druskininkiečių dailininkų grupė “Kopėčios“ atidarė savo parodą. Daugelis tai suprato kaip pastaruoju metu bene labiausiai save “eksportuojančios“ kurorto menininkų grupės trumpalaikį atokvėpį namuose, kai prieš tolimesnius žygius nėra kada nė parodos reklama pasirūpinti. Tai priminė ir kitos miesto dailininkų grupės 3X atstovai, padovanoję nerimstantiems keliautojams simbolinį lėktuvą, idant dar daug kur nuskraidintų.

Bene pirmoji šiais metais “Kopėčių“ tijulės Dariaus Joneikos, Vidmanto Vėlyvio ir Sauliaus Rudziko kūrybinė išvyka buvo į Kauno apskrities viešąją biblioteką, kur pavasarį vyko jų tapybos paroda. Iš Druskininkų kilęs žinomas menotyrininkas, beveik “Kopėčių“ metraštininkas Algis Uždavinys “Literatūroje ir mene“ rašo, kad trims druskininkiečiams dailininkams “Kopėčios“ pirmiausia yra naudinga karstymosi priemonė, medžiagiškas ir apčiuopiamas daiktas, kurio dėka galima patekti į dirbtuvę pro langą“. Iš išorinės į vidinę tikrovę “Kopėčias“ perkeldamas menotyrininkas jas apibūdina vaizduotės, vedančios aukštyn į meninių svajonių sritį, sinonimu. Visa D.Joneikos kūryba A.Uždaviniui primena “lyg nuolatinį galvos daužymą į pagalvę, nebylia pantomima siekiant išreikšti susikaupusius išgyvenimus“. V.Vėlyvio kūryboje pabrėžia “nerimastingą gyvybės dvelkimą, persmelkiantį tapomą realybę: materija čia suvokiama kaip iliuzinio dvasios žaidimo dalis“. Tuo tarpu S.Rudziko “gamtos pasaulis tampa virpančiu gobelenu, kuriame ritmiškai dėstomos atskiros dėmės, tarsi konstruojant daugiaaukštį pastatą“. “Kopėčių“ parodą Kaune pastebėjo ir kita šalies spauda.

Visiškai neseniai Druskininkų trijulė sugrįžo iš Švedijos, kur buvo išvykusi savivaldybių asociacijos “Ladruva“ dėka. Ten savo kūrinius eksponavo dalyvaudami visoje Švedijoje Velykų išvakarėse vykstančio meno vartojimo ir pirkimo vajuje. Druskininkiečių darbus išvydo keliatūkstantinė tenykštė minia, kai ką pardavė, tačiau apie Švediją linkę ne itin daug pasakoti - sugrįžimas įpraston Lietuvon jiems buvo gerokai mielesnis nei anksčiau. Dailininkai sutaria, kad bet koks pasižvalgymas po pasaulį reikalingas vien dėl to, jog įsitikintum, kokie iš tikrųjų esam laisvi ir turtingi, neturėdami tiek materialinių vertybių.

“Kopėčių“ lėktuvas jau po truputį juda Varšuvos link, kur birželio pradžioje turėtų atsidaryti jų paroda. Ji veiks prestižinėje Lenkijos sostinės vietoje esančioje žymios tos šalies gobelenininkės Delfinos Krasickos galerijoje, kur bet koks atidarymas pastebimas žiniasklaidos. Birželio pabaigoje šią parodą į pajūrį išsiveš mūsų bičiuliai elbingiečiai, pakabinsiantys ją Elbingo miesto šventės išvakarėse gotikinėje miesto bibliotekoje, kur ji veiks visą vasarą. “Kopėčių“ trijulei belieka rūpintis tokių sumanymų materialiniu pagrindu.

| Į viršų |


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113