Laisva vieta reklamai Druskonis
GEGUŽĖ 2000 m.gegužės 12 -18 d. Nr. 20 (553)

MIESTO ŽINIOS

POLICIJOS ŽINIOS
KURORTO PLĖTRA
SPORTAS
KULTŪRA
RENGINIAI
ARCHYVAI

APIE DRUSKININKUS

TURIZMO IR INFORMACIJOS BIURASTurizmo ir
informacijos
biuras

 

 

 

 

Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11

Pagyvenusieji “Optimistai“ yra
kaip broliai ir seserys

Arūnas ZURLYS

“Optimistai“ (iš kairės į dešinę): stovi - Vincas Byla, Algirdas Liepa, Izoldas Stuina, klubo prezidentas Juozas Gontis, Aldona Vosylienė, Vytautas Rutkauskas, sėdi - Regina Maldutienė, Albina Dalibogaitė, Elena Rapkauskienė, Edvardas Sadauskas.
“Optimistai“ (iš kairės į dešinę): stovi - Vincas Byla, Algirdas Liepa, Izoldas Stuina, klubo prezidentas Juozas Gontis, Aldona Vosylienė, Vytautas Rutkauskas, sėdi - Regina Maldutienė, Albina Dalibogaitė, Elena Rapkauskienė, Edvardas Sadauskas.

1994 m. Druskininkų pagyvenusių žmonių sveikatingumo klubą “Optimistas“ įkūrė K.Dineikos mokinys, kineziterapeutas, šviesios atminties Jonas Žemaitis, suburdamas praeityje sportavusius pensinio amžiaus žmones.

Sveikuoliškas būdas

Iki šiol 2 kartus per savaitę klubo nariai susibėga į sanatoriją “Saulutė“ pažaisti stalo tenisą, šaškėmis, šachmatais, biliardą, patys organizuoja sporto varžybas ir jose dalyvauja. “Optimistai“ didžiuojasi savo narių sporto pasiekimais, laikydami tai viso klubo savastimi. “Druskonio“ skaitytojams pažįstamas Algirdas Liepa Lietuvos Prezidento taurės “Sveikuolis 99“ konkurse savo amžiaus grupėje iškovojo mažąją Prezidento taurę. Izoldas Stuina 1998 m. Pasaulio lietuvių žaidynėse laimėjo lauko teniso varžybas. Pastarasis, “Druskonio“ pakalbintas, papasakojo, kaip neįprastu būdu - riedlentėmis - palaiko savo sportinę formą ir viso organizmo gyvastį. Toks pavojingas važinėjimasis iki prakaito, anot jo, išmankština visus raumenis kaip jokia kita mankšta, ugdo kūno pusiausvyrą. Nuolatos sporto varžybose dalyvauja ir kiti pagyvenusieji “Optimistai“, dauguma iš jų praktikuoja sveiką gyvenimo būdą, tarkim, kaip neseniai “Druskonyje“ aprašytosios Palmira Degutienė ir Izelė Galkantienė.


Policijos žinios

VAGYSTĖS

Gegužės 1 d. Alytaus rajono gyventojas L.B., gim. 1943 m., “Sarvijos” turgavietėje stovinčioje prekybos palapinėje pasigedo trijų sulankstomų lovų aliuminio rėmais. Žala – 180 Lt. Tą pačią dieną turgavietėje prapuolė ir Varėnos rajono gyventojams A.P., gim. 1970 m., bei D.K., gim. 1965 m., priklausančios sulankstomos lovos. A.P. patyrė 50 Lt, o D.K. – 100 Lt žalą.

Gegužės 2 d. iš S.M., gim. 1975 m., priklausančio automobilio Mercedes Benz 390E pavogta automagnetola “Blaupunkt”, 10 garsajuosčių ir 230 Lt. Žala – 680 Lt. Beje, apvogtajame automobilyje buvo įrengta signalizacija.

Gegužės 4 d. į policiją kreipėsi vilnietis S.G., kuris nurodė, kad balandžio 19-21 dienomis buvo apvogtas jo namelis Vieciūnuose. Dingo televizorius “Šilelis” bei aliuminio indai.


Druskonis klausia skaitytojų

Atšilus orams ir pradėjus į mūsų kurortą važiuoti pirmiesiems poilsiautojams, SP AB “Druskininkų šilumos tinklai” dėl šilumos tinklų profilaktikos nutraukė karšto vandens tiekimą. Savaitę nedirbo Fizioterapijos gydykla, nebuvo atliekama daugelis procedūrų sanatorijose. Kaip, Jūsų nuomone, tokia profilaktika gegužės mėnesį atsiliepia mūsų kurortui?

7.jpg (12234 bytes)

Petras Žukovskis,
ekskursijų vadovas:

- Labai negerai. Iš Lenkijos gegužės pradžioje turėjo atvažiuoti 46 žmonės, tačiau, sužinoję apie pas mus išjungiamą karštą vandenį, atvyko tik 26, kiti atsisakė. Vasaros pradžioje mūsų kurortas tampa labai gražus, ir poilsiautojai iš Lenkijos mielai atvažiuotų, bet turistinės firmos perspėja savo klientus, kad tuo metu čia nebūna karšto vandens, ir jie atsisako kelionių.

Aleksandras Juška,
pensininkas, Politinių kalinių ir tremtinių bendrijos pirmininkas:

- Manau, kad SP AB “Druskininkų šilumos tinklai” savo tinklų profilaktiką galėjo atlikti anksčiau, o ne laukti, kol prasidės kurortinis sezonas. Esu įsitikinęs, kad savaitė be karšto vandens turi įtakos poilsiautojų skaičiui, tai – kaip antireklama kurortui. Be to, tuo metu nešildomas ne tik vanduo, bet ir vonios gyvatukai gyventojų butuose, tačiau įtariu, kad mokestis už gyvatukus bus skaičiuojamas toks pats, kaip ir juos šildant.

Albina Kulbokienė,
pensininkė:

- Apie profilaktiką turėjo perspėti iš anksto, kad žmonės galėtų orientuotis. Savaitė be karšto vandens Druskininkams, kaip kurortui, - labai blogai. Atvažiuoja žmogus, nemažai sumokėjęs už kelialapį, ir turi vos ne pusę savo gydymosi laiko praleisti veltui, nes gydykla nedirba ir procedūros neatliekamos. Gal šilumos tinklai galėtų tą profilaktiką atlikti greičiau, girdėjau, kitose šalyse ji atliekama per porą dienų, o pas mus kaip ir sovietmečiu – savaitę.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113