Laisva vieta reklamai
POLICIJOS ŽINIOS 2000 m. kovo 10 - 16 d. Nr. 11 (544)
ŠIAME NUMERYJE
 
rek2.jpg (12950 bytes)

 

 

Tiriama byla kandidato
vadovaujamai bendrovei

Rasita BOČIENĖ

Dar vis vyksta tyrimas baudžiamosios bylos, praėjusių metų vasario 13 d. Mokesčių policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Alytaus apskrities skyriaus iškeltos UAB “Geidena”. Nuo 1997-ųjų gegužės mėnesio bendrovei vadovauja Rimantas Žūkas. Šiuose savivaldybių rinkimuose R.Žūkas 2-uoju numeriu įrašytas į Naujosios sąjungos (socialliberalų) kandidatų sąrašą.

Baudžiamoji byla iškelta dėl to, kad UAB “Geidena” laikotarpiu nuo 1997 m. sausio 1 d. iki 1998 m. gruodžio 2 d. apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą, t.y. be apskaitos naudojo pinigines lėšas savo punktuose, įsteigtuose Lazdijuose, Varėnoje ir Simne. Bendrovės buhalterinėje apskaitoje nebuvo išskirtos Varėnos, Lazdijų ir Simno punktuose atliekamos paslaugos. Dėl to negalima nustatyti, ar visos šiuose punktuose surinktos lėšos buvo įneštos į bendrovės kasą ir įtrauktos į apskaitą. Be to, įtariama, kad bendrovės punktuose pinigai iš klientų buvo imami, neišduodant jiems jokio čekio. Bendrovės direktorius R.Žūkas, byloje apklaustas įtariamuoju, savo kaltės nepripažino, tvirtindamas, kad kasos čekiai buvo išduodami kartu su išvalytais drabužiais. Tačiau dalis žmonių, besinaudojusių bendrovės filialų paslaugomis, teigė, jog čekių negavo.

Alytaus mokesčių policijos patikrinimo metu UAB “Geidena” sandėliuose buvo nustatytas skalbimo bei cheminio valymo priemonių trūkumas už 2506,6 Lt. Šis trūkumas nebuvo pagrįstas jokiais nurašymo dokumentais.

1998 m. gruodžio 2 d. patikrinimo metu bendrovės patalpose buvo rastas pinigų - 9 tūkst. 30,93 Lt trūkumas. R.Žūkas teigė šiuos pinigus laikantis namie, nes, kaip įmonės direktorius, privalo užtikrinti lėšų saugumą, o bendrovėje nebuvo seifo.

| Į viršų |


Kam priklauso įmonė?

Rasita BOČIENĖ

Policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo grupė tiria P.E.Rugevičiaus individualiosios įmonės veiklą. P.E.Rugevičius buvo šios kadencijos Tarybos nario Rimanto Markausko uošvis. Šiuose savivaldybių rinkimuose R.Markauskas kelia savo kandidatūrą Krikščionių demokratų sąjungos sąraše.

1998 metais šalia R.Markausko vadovaujamos UAB “Asella” ėmė kurtis naujos bendrovės - UAB “Aselma” ir UAB “Ebenrena”. Abiejų steigėjas ir akcininkas yra UAB “Asella” direktorius R.Markauskas. Taip pat buvo įsteigtos P.E.Rugevičiaus ir A.Rugevičienės individualios įmonės. Rugevičiai - R.Markausko žmonos tėvai. Įregistravę įmones, senukai parašė įgaliojimus tvarkyti visą įmonių veiklą dukrai ir žentui Markauskams. Abiejų įmonių direktore tapo A.Markauskienė.

Pasak “Sodros” specialistų, įregistruoti įmones pensininkų vardu verslininkams buvo patogu dėl to, kad iki šių metų sausio mėnesio pensininkams, turintiems individualias įmones, nereikėjo mokėti socialinio draudimo įmokų.

Praėjusių metų vasarą P.E.Rugevičius mirė. Liko jo vardu įregistruotos individualios įmonės, veikusios Laisvės a. 9, buvusioje “Mėsos” parduotuvėje, 997 Lt skola “Sodrai” ir priskaičiuoti delspinigiai. Įmonė neturi jokio turto, nes parduotuvė dirbo išsinuomotose patalpose. Pasak patikimų šaltinių, liko nemaža skola ir patalpų savininkui.

Be to, praėjusių metų lapkričio mėnesį į “Sodros” Druskininkų skyrių kreipėsi buvusios “Mėsos” parduotuvės darbuotoja A.R. Moteris skundėsi buvusi atleista iš darbo, nors jokio pareiškimo dėl to nerašiusi. Moteris tvirtino buvusi atleista prieš savo valią. “Druskonio” žiniomis, vėliau toks pareiškimas vis dėlto atsirado, tačiau A.R. ginasi jo nerašiusi.

Kadangi P.E.Rugevičius miręs, įmonės savininko dabar lyg ir nėra. Pasak pareigūnų, jos iki šiol dar niekas nepaveldėjo. Ekonominių nusikaltimų tyrimo grupės pareigūnai tiria įmonės veiklą, bando išsiaiškinti, kas turėtų prisiimti jos finansinius įsipareigojimus, atliekama pareiškimo, neva parašyto darbuotojos R.A. dėl atleidimo iš darbo, rašysenos ekspertizė.

Beje, A.Rugevičienės įmonė šiuo metu biudžetui skolinga apie 24 tūkst. Lt.

| Į viršų |


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113