Laisva vieta reklamai
SPORTAS 2000 m. vasario 24 - kovo 2 d. Nr. 9 (542)
rek2.jpg (12950 bytes)

 

 

Čempionų taurė vėl atiteko “Hesonai”

Violeta KLIMAITĖ

Nustebino žaidėjų gausa

Vasario 16 d. baigėsi 1999/2000 m. Druskininkų miesto krepšinio čempionatas. Jau 5 kartą organizuotas šįmet jis buvo kaip niekad gausus dalyvavusių komandų ir jų sirgalių. Nuo lapkričio 1 iki vasario 16 d. vykusiame čempionate dalyvavo 23 komandos, pagal meistriškumą suskirstytos į 2 lygas. 1-ojoje lygoje varžėsi profesionaliausiai žaidžiantys druskininkiečiai, atstovavę 7 komandoms. 2-oje lygoje, kurioje gali žaisti bet kuris miesto gyventojas, kovojo 16 komandų. Varžyboms teisėjavo 3 licencijuoti teisėjai druskininkiečiai: A.Baranauskas, R.Dailydė, A.Mitkus bei pirmąkart - 4-osios vid. mokyklos dešimtokas M.Gavėnas.Kaip ir kasmet, sekretoriavo S.Janulevičius.

Politiką iškeitė į sveikatą

Sporto skyriaus vedėjas J.Jazepčikas ir krepšinio čempionato organizatorius bei vyr.teisėjas J.Matulevičius pasidžiaugė, kad žmonės baigė politikuoti ir susirūpino sveiku gyvenimo būdu. Palyginant 1-ajame miesto krepšinio čempionate dalyvavo 11 komandų. Pasak organizatorių, beveik 300 druskininkiečių tamsius žiemos vakarus praleido sportuodami. Į visas varžybas susirinkdavo daug krepšinio gerbėjų (1-osios lygos komandos rungtyniavo “Atgimimo” vid. mokykloje, 2-oji lyga varžėsi 4-oje vid. mokykloje bei Sveikatos rūmuose, kurie dėl šaltų patalpų vadinami ledo rūmais).

Metų atradimas

1999/2000 m. miesto krepšinio čempionato nugalėtoja vėl tapo “Hesonos” komanda (vad.A.Kokšta). 2-ąją vietą užėmė “Minolga” (vad.V.Stašinskas), kurią organizatoriai pavadino metų atradimu. Į ją perėjo gabių krepšininkų iš subyrėjusio “Hermio”. 3-ąją vietą laimėjo “Asella” (vad.A.Baranauskas), 4-ąją - “Drusva” (vad.K.Šniukšta). Dėl lėšų stygiaus čempionato prizininkai šį kartą buvo apdovanoti kuklesnėmis dovanomis: taurėmis ir diplomais.

Rezultatyviausiu čempionato žaidėju pripažintas M.Baranauskas iš “Asellos”, kurio sąskaitoje - įmesti 114 taškų. Daugiausiai taškų per 1 rungtynes (32) įmetė G.Plukys iš “Policijos” komandos. G.Vaščilos (“Minolga”) sąskaitoje - 104 taškai, A.Visockas (“Drusva”) nuo jo atsiliko tik 1 tašku (103 taškai).

Miesto krepšinio čempionate gali dalyvauti tik druskininkiečiai. Išimtis vieninteliam kontingentui - kituose miestuose studijuojančiam Druskininkų jaunimui. Sugrįžtantys savaitgaliais į namus jaunuoliai taip pat gali rungtyniauti. Nors tokiu būdu jie pritraukiami sugrįžti į Druskininkus.

“Amerikos lietuviai”

Aršios kovos virė ir tarp čempionato 2-osios lygos komandų. Joje rungtyniaujantys stebina sportiniu azartu. Net ir paskutiniąsias vietas kasmet užimančios komandos vis tiek rungtyniauja savo malonumui. Krepšinį drausmingai žaidžia net ir policijos įskaitoje esantieji. 2-osios lygos komandos nuo 1-osios skiriasi ne tik kiekybe, bet ir šmaikščiais pavadinimais. Pavyzdžiui, “Amerikos lietuviai”, nors tokių komandoje nerasite. Keli žaidėjų “draugeliai” išvažiavę į užsienį uždarbiauti, todėl vietiniai savo komandą pavadino jų garbei. Ratnyčios jaunimas pasivadino “Briedžiais”, “Crown-o” komanda - “Vilkais”.

Tarp 16-os 2-osios lygos komandų šiame čempionate geriausiai sekėsi “Jaldetai”, 2-ąją vietą iškovojo Pasienio policijos spec. paskirties būrys, 3-oji vieta atiteko “Amerikos lietuviams”.

Džiaugdamiesi gausiai miesto krepšinio čempionate dalyvaujančiųjų entuziazmu, organizatoriai baiminasi, jog dar didesnis norinčiųjų rungtyniauti kiekis sukels rimtą patalpų problemą. Mokyklų sporto salės visų, norinčių žaisti krepšinį, jau nebesutalpina. Išplėtus Druskininkų savivaldybės ribas, reikės galvoti, kaip į čempionatą priimti Leipalingio, Ricielių, Gerdašių ir kitų kaimų krepšinio entuziastus.


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113