Laisva vieta reklamai
POLICIJOS ŽINIOS 2000 m. vasario 24 - kovo 2 d. Nr. 9 (542)
rek2.jpg (12950 bytes)

 

 

Sulaikyti kauniečiai
narkotikų prekeiviai

Vasario 18 d. kurorte, prie “Druskininkų” viešbučio, policijos pareigūnai sulaikė kauniečius
Henriką Liandsbergį ir Remigijų Giedraitį. Kauniečiai buvo sulaikyti tuo metu, kai už 10 tūkst. JAV dolerių Baltarusijos piliečiams mėgino parduoti beveik pusę kilogramo heroino.

Sulaikymo operaciją vykdė Kauno organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos Narkotikų verslo tyrimo skyriaus pareigūnai bendrai su pareigūnais iš Baltarusijos.

Per kratą H.Liandsbergio namuose Kaune policija rado dar 100 gr heroino ir 2,5 butelių falsifikuotos dėgtinės, o R.Giedraičio namuose - dvi padirbtas 100 JAV dolerių kupiūras.

Kitą dieną, vasario 19-ąją, Vilniaus pirmasis apylinkės teismas leido suimti abu kauniečius, Druskininkuose mėginusius parduoti didelį kiekį narkotikų, 10-čiai parų.

“Druskonio” inf.

| Į viršų |


Šūvis į žmogų

Violeta KLIMAITĖ

Paliko pilnus krepšius

Vasario 10 d. naktį, apie 22 val., bandyta apvogti Švendubrės kaimo parduotuvę. Tik atsitiktinumo dėka išgąsdinti ilgapirščiai parduotuvės viduje paliko 3 pilnus valgomų bei geriamų gėrybių maišus. Druskininkiečio R.Gvozdiovo personalinei įmonei priklausančias prekes, paruoštas “išsinešti” pro parduotuvės stogą, išgelbėjo tą vakarą į kiemą išėjęs švendubrėnas Tadas Smaliukas. Parduotuvės kaimynystėje gyvenantis 37 metų vyras nesitikėjo, kad vėlyvą vakarą, apie 22 val., įtartiną triukšmą ant parduotuvės stogo galėjo sukelti vagys. Drąsiai nuėjusio pasižiūrėti T.Smaliuko šūksnis buvo sutiktas šūviu. Žmogus suskubo atgal į namus, iš kurių tuoj pat paskambino Druskininkų policijai. Maždaug po 10min. atvykęs policijos ekipažas rado jau atšalusias vagišių pėdas. Vagys, palikę sukrautus maišus alkoholinių gėrimų, tabako gaminių, maisto produktų, išskubėjo pro stogą, su savimi paėmę tik rastus pinigus bei smulkesnes prekes, savininkui padarę 72 Lt žalą.

Įlindo pro stogą

Įvykį tiriantys miesto policijos komisariato tardymo poskyrio darbuotojai dar negali įvardinti vagių, kurie tą naktį įžūliai bandė apvogti Švendubrės parduotuvę. Tarpusavyje rusiškai kalbėję ilgapirščiai nebijojo į parduotuvę brautis vėlyvą vakarą, kai kaime dar žibėjo šviesos. Bebaimiai vagys į parduotuvę įsibrovė, nuplėšę 5 stogo šiferio lapus ir iškirtę skylę. Liudininko manymu, tą vėlyvą vakarą parduotuvėje “dirbo” 2 vyrai. Kokio amžiaus buvo vagys, jis nežino, kadangi tamsoje, ant parduotuvės stogo, matė tik žmogaus siluetą. Švendubrėnas T.Smaliukas, išgirdęs keistą traškesį, sklidusį nuo parduotuvės stogo, pagalvojo, jog išdaigauja kaimo jaunimas, todėl be jokios baimės žengė link parduotuvės. Jis girdėjo, jog ant stogo stovėjęs žmogus su savo bendru kalbasi rusiškai, todėl, prožektoriumi apšvietęs parduotuvės stogą, jam šūktelėjo rusiškai: “davai, vychadi”. Po kelių sekundžių T.Smaliukas išgirdo stiprų šūvį. Pamatęs apvalų ugnies kamuolį, paleistą į jo pusę, žmogus neberizikavo ir apsisukęs suskubo į namus. T.Smaliuko manymu, į jį buvo šauta iš medžioklinio šautuvo.

Išalkę vagys slenka į kaimus

Susitikimas su vagimis tokią ankstyvą naktį (tik 22 val.), šūvis į jiems sutrukdžiusį žmogų T.Smaliuko neišgąsdino. Tai buvo labai netikėta akistata su ilgapirščiais, kurie tiesiog iš po nosies bandė pavogti svetimą turtą. Priešingu atveju, bent nujausdamas, jog tai - vagys, žmogus būtų elgęsis visai kitaip. Naujiena, kurią į namus parnešė iš lauko atskubėjęs vyras, tą vėlyvą vakarą išgąsdino tik T.Smaliuko šeimą.

Tai - jau ne pirmas atvejis šiais metais, kai nuo išalkusių vagių rankos kenčia kaimo parduotuvės. Vasario 15 d. buvo apvogta Jaskonių kaimo parduotuvė. Vagys išsinešė 25 butelius alkoholinių gėrimų, iš kasos - 60 Lt.

| Į viršų |


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113