Laisva vieta reklamai
KURORTO PLĖTRA 2000 m. vasario 24 - kovo 2 d. Nr. 9 (542)
rek2.jpg (12950 bytes)

 

 

“Laukų žolė“ - prasmingas vardas

Nijolė ČAPLIKIENĖ Vieciūnų bibliotekininkė

Nūdienos klimatas ne itin palankus poezijai. Žvarbiu šalčiu gležną poezijos daigelį pertraukia audringi komercijos vėjai, niokoja politinės aistros, džiovina buities rūpesčiai. Nepaisant kasdieninių problemų, vasario 14 d. Neravų bibliotekoje įvyko susitikimas su rašytoja Aniuta Laukų žole (Dukyniene). “Laukų žolė“ - prasmingas vardas. Jis mena gaivalingą, nesunaikinamą gamtos gyvybę, neprijaukintą šviežio jausmo, kuklaus, bet tikro žodžio žavesį. Poetė vaikystę, mokyklinius metus ir didžiąją gyvenimo dalį praleido Marijampolėje. Pastaruoju metu gyvena Druskininkuose.

Aniuta pirmąją savo knygą “Laukų žolė“ išleido 1992 m. Daugelis jos sukurtų tekstų jau keletas metų dainuojami muzikos kolektyvų, deklamuojami, sklinda muzikos studijose padarytais įrašais. A.Dukynienės eilės nuoširdžiai atviros ir aiškios. Jos nuaustos iš moteriškos širdies virpesių ir atodūsių, ašaros ir šypsenos, jausmingo pamąstymo ir publicistinės nuotrupos.

1996 m. poetė išleido knygą-esė “Akimirka kelionės dienorašty“. Pagrindiniai knygos teiginiai yra patikrinti ne tik apmąstymais, bet ir savo gyvenimu, sava kančia ir savu džiaugsmu. Asmeninis gyvenimas ir kūryba knygoje verčia sekti: kas susilpnina, sugniuždo žmogaus dvasią ir kas padeda ją išsaugoti, koks vidinis vyksmas ir kasdieninis darbas privalo lydėti kiekvieną iš mūsų, kad saulėlydžio valandą, apglėbdami savo buvimą, neišsigąstume tuštumos ir beprasmybės.

Malonu buvo valandėlę praleisti jaukioje žmogiškojo gerumo aplinkoje su Aniutos Laukų žolės eilėraščių posmu, dainų įrašais.

| Į viršų |


Dar vienas netradicinis rekordas:
batų padų aukštis - 29 cm

Arūnas ZURLYS

Vasario 19-ąją druskininkietis Vaidotas Steponavičius šventė savo 30-ąjį gimtadienį. Būtent gimtadienio išvakarėse išsipildė jo svajonė tapti aukštesniu ir kitiems kažką įdomaus pasiūlyti.

Nors pats esantis ne žemas, t. y. turintis daugiau kaip 1,80 m ūgį, tačiau ištikimas Arvydo Sabonio gerbėjas jau senokai norėjo būti aukštesnis - jei ne Sabonio 2 m 25 cm ūgį pasiekti, tai nors šiek tiek daugiau. Toks Vaidoto noras susietas ir su netradicinio rekordo siekimu, o galbūt patekimu į Gineso rekordų knygą. Gyvenant Lietuvos netradicinių rekordų (maišo kilnojimo mažuoju piršteliu, atsilenkimų, atsispaudimų) siekėjų miestelyje, suprantamas imlumas originaliems rekordams.

Taigi 30-ojo gimtadienio išvakarėse mūsų miesto batsiuvys Piotras Sadovskis pasiuvo Vaidotui batus, kurių pado arba platformos aukštis 29 cm. Jau prieš dvejus metus Vaidotas įkalbinėjo meistrą imtis šio darbo. Praėjusiųjų metų ankstyvą rudenį P.Sadovskis sutiko su originaliu pasiūlymu ir pradėjo siūti. Kone kas savaitę priklijuodavo po pado sluoksnį, o Vaidotas po to užeidavo į buvusio buitinio aptarnavimo kombinato patalpas mokytis vaikščioti su vis aukštėjančiais batais. Palaipsniui padas

atsiuvys Piotras Sadovskis su pasiūdintais originaliais batais.
Batsiuvys Piotras Sadovskis su pasiūdintais originaliais batais.

suklijuotas iš 16-os sluoksnių. Kol kas nežinomas šių batų svoris, tačiau pakelti juos išties nelengva. Su šiais batais į Gineso rekordų knygą galėtų pakliūti ir pats batsiuvys, pritaikydamas aukštą padą vaikščiojimui. Teko pado viduryje išgręžti skylę, įdėti įklotus, kad būtų patogiau kojai. Gaminami batai sulaukė daugelio batsiuvių klientų susidomėjimo, patys batsiuviai ir jų klientai su jais bandė vaikščioti - mažai kam pavyko taip, kaip sugeba Vaidotas. Jis ir laiptais su jais užlipa, ir atsiklaupia, ir vėl atsistoja. Dėl to, kad nuolatos treniravosi, kad labai norėjo, jog jo svajonė išsipildytų. Dabar, kai batai užbaigti, esąs laimingas, jog šiuo savo poelgiu kitiems įdomumo suteikė, jog šis tas jo gyvenime gali išsipildyti. Su šiais batais Vaidoto ūgis - 2 m 15 cm. Batsiuvys sakė, jog aukštesnį padą padarius, su batais būtų neįmanoma vaikščioti. Už šių batų padarymą Vaidotas, dirbantis Fizioterapijos gydykloj darbininku, sumokėjo 265 Lt, atsiskaitydamas dalimis. Kai pasiūs plačias kelnes, kurios aukštus padus uždengs, ir oras atšils, Vaidotas ketina viešiau pasirodyti - ne dažnai, tik retkarčiais.

| Į viršų |


REDAKCIJOS ADRESAS: Vilniaus al. 32, 4690 Druskininkai; E-paštas: vija@elnet.lt
TELEFONAI: Redaktorius - 55116, Korespondentai - 55123, 53631. FAKSAS: 55113