Druskininku kurorto savaitrastis
Druskininkų miesto savaitraštis. 11-ieji leidimo metai. 1999 m. gruodžio 18 - 24 d. Nr. 51 (532)

| Miesto žinios | Pirmas puslapis | Kurorto plėtra | Sportas | Kultūra | Renginiai | E-paštas |

Policijos žinios


| “Užminavusiam” savivaldybę patinka muzika | Policijos Žinios |


“Užminavusiam” savivaldybę patinka muzika

Violeta KLIMAITĖ

Skambinusiam - tik 11 metų

Eduardas savo draugams norėjo pasirodyti labai “kietas” vaikinas.

Eduardas savo draugams norėjo pasirodyti labai “kietas” vaikinas.

Gruodžio 10 d. policijos pareigūnai išaiškino anonimą, telefonu jiems pranešusį apie užminuotą miesto savivaldybę. Nustatyta, kad gruodžio 7 d. ant kojų miesto policiją, priešgaisrinę apsaugą ir vietinius valdininkus sukėlė 11-metis berniukas, “Atgimimo” vidurinės mokyklos 5d klasės mokinys Eduardas Bogdanovas.

Gruodžio 7 d. 12.15 val. į miesto PK paskambinęs pilietis vaikišku balsu ištarė du žodžius “užminuota savivaldybė” ir padėjo ragelį. Prireikė daugiau kaip 2 valandų, kol miesto savivaldybę apžiūrėjo policijos darbuotojai. Prie pastato visą laiką budėjo priešgaisrinės apsaugos automobilis, greitoji medicinos pagalba. Tą dieną buvo gerokai sujaukta savivaldybės pareigūnų darbotvarkė. Patalpas turėjo palikti visi darbuotojai, po pietų buvo laukiama švedų delegacijos. Jokių sprogmenų savivaldybėje neradę PK pareigūnai iš karto įtarė, kad tokiu būdu nutarė “pažaisti” vaikas. Savivaldybės darbuotojai į savo kabinetus grįžo po kelias valandas trukusios priverstinės pietų pertraukos.

Pranešė draugai

PK pareigūnai netrukus išsiaiškino, jog buvo skambinta iš taksofono, esančio miesto centre, prie prancūziškų bandelių parduotuvės. Tokia maskuotė 11-mečiui E.Bogdanovui, deja, nepadėjo. Policijos pareigūnai nenuleido rankų, sužinoję, jog skambinta ne iš buto ar mobiliuoju telefonu. PK darbuotojai, apėję visas kurorto mokyklas, prašė moksleivių, ką nors žinančių apie šį įvykį, pagalbos. Visos mokyklos operatyviai pateikė moksleivių, gruodžio 7 d. nebuvusių mokykloje, sąrašus. Į policijos komisariatą buvo kviečiami vidurinių mokyklų mokiniai, tą dieną praleidę pamokas. Po kelių dienų policijos pareigūnai sulaukė būrelio “Atgimimo” vidurinės mokyklos moksleivių, atėjusių pasakyti, kad su minomis pajuokavo būtent E.Bogdanovas. 11-metis berniukas net nebandė išsisukinėti, jog tokį “pokštą” sugalvojo jis pats. “Norėjau pasirodyti savo draugams”, - taip apibūdino savo poelgio tikslą 11-metis.

Reikės kompensuoti nuostolius

Tą dieną, 11.40 val., po pamokų, Eduardas su draugu nužygiavo į vaizdo kasečių nuomos punktą, esantį prie prancūziškų bandelių parduotuvės. Išėjusiam iš to punkto 11-mečiui ir šovė į galvą mintis “užminuoti” savivaldybę. Prie taksofono Eduardas ilgai nerymojo. Viens - du susuko 02, išdrožė frazę “užminuota savivaldybė” ir nuėjo sau ramiai toliau. Apžiūrėjo bandeles, raštinės reikmenis, knygyno prekes. Tuo dienos linksmybės ir baigėsi.

Dabar nuostolius, kuriuos padarė Eduardo skambutis ir du jo žodžiai, skaičiuoja kelios institucijos - policijos komisariatas ir priešgaisrinės apsaugos tarnyba. Nemalonumų lavina griuvo ant Eduardo tėvų galvos. Kadangi vaikui tik 11 metų, baudžiamasis kodeksas tokiai amžiaus kategorijai dar nenumatęs bausmių, todėl administracinė atsakomybė už šį vaiko poelgį teks tėvams. Už vaiko nepriežiūrą pagal įstatymą numatytas įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 100 Lt. Tėvai privalės padengti nuostolius, kuriuos pateiks sprogmenų paieškos operacijoje dalyvavusios tarnybos. Eduardo tėvams pasisekė bent tuo, jog į sprogmenų paieškas nebuvo kviesti profesionalūs “Aro” išminuotojai. Tokiu atveju jiems reikėtų ieškoti ne vieno tūkstančio litų.

Ne pirmas kartas

“Atgimimo” vidurinė mokykla minima ne pirmą kartą istorijose apie vietinius “sprogdintojus”. Pernai du šios mokyklos šeštokai Mantas Zubenius ir Saulius Janulevičius mobiliuoju telefonu pranešė policijai apie neva užminuotą 4-ąją vidurinę mokyklą.

Apie E. Bogdanovą policijos nepilnamečių reikalų inspektoriai sužinojo pirmą kartą. 11-metis nebuvo įrašytas nepilnamečių įskaitoje.

Policijos komisariato darbuotojai pažymėjo džiugų faktą, jog miesto policija ir vietinis jaunimas, moksleiviai rado bendrą kalbą. Geras kontaktas su vaikais buvo pagrindinė prielaida išaiškinti šį įvykį.

Neeilinių sugebėjimų vaikas

“Atgimimo” vidurinės mokyklos penktoką E. Bogdanovą mokytojai vadina neeilinių sugebėjimų vaiku, kuris savo gabumus pritaikė, deja, ne ten, kur reikia. “Iš jo kažkas tikrai išaugs”, - kalbėjo pedagogai apie savo auklėtinį. Klasėje Eduardas pagal pažymius yra antras tarp berniukų. Jis mokosi M.K.Čiurlionio muzikos mokykloje, smuiko klasėje, puikiai pasirodė B.Dvariono smuikininkų konkurse. Muzikiniais gabumais apdovanotas vaikas nuo 1997 m. iki šių metų pradžios mokėsi Vilniuje, M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje. Mokydamasis Vilniuje, berniukas iš pradžių gyveno gimnazijos bendrabutyje, tačiau iš jo buvo pašalintas už blogą elgesį. “Už įvairias smulkmenas, kurių buvo labai daug”, - taip pašalinimo motyvus komentavo 11-metis.

Draugas “minavo” Seimą

Žaisti su policija Eduardas pradėjo dar Vilniuje. Drauge su savo bendramoksliu iš bendrabutyje esančio telefono dažnai skambindavo 02. “Tylėdavome, juokdavomės į ragelį. Draugas kartą pasakė “tu durnas”, aš vieną kartą paskambinęs pasakiau “mane prievartauja”, - apie savo žaidimus pasakojo Eduardas. - Kovo mėnesį draugas iš taksofono paskambino policijai ir pasakė “užminuotas TV bokštas”, kitą dieną susukęs 02, pasakė “užminuoti Seimo rūmai” ir pridūrė - “ant bajerio”. Eduardas su draugu, taksofonais siuntę grasinančias žinutes policijai, nelėkdavo troleibusais žiūrėti, kaip “Aro” vyrai tikrina “užminuotas” patalpas. “Mes galvojome, kad jie į mūsų skambučius nekreips jokio dėmesio”, - “Druskoniui” tvirtino 11-metis.

Kai miesto policijos pareigūnai pokalbiui iškvietė Eduardą, berniukas iš pradžių neprisipažino, jog būtent jis pranešė apie “užminuotą” savivaldybę. “Bet nebuvo kur dėtis. Liudininkai stovėjo. Galiu pasakyti visų 5-ių pavardes”, - aiškino 11-metis.

Pokalbis su “herojumi”

-Iš kur tokia vaikiška aistra gąsdinimams sprogimais ir minomis? Ar tik ne iš kovinių filmų?

- Taip, labai mėgstu žiūrėti visokius trilerius ir kovinius filmus. Tą minutę, kai paskambinau policininkams ir pasakiau apie “užminuotą” savivaldybę, kaip tik ir prisiminiau tokius filmus.

- Kodėl norėjai “užminuoti” būtent savivaldybę?

- Todėl, kad apie ją kažkaip tuo momentu pagalvojau. Juk ji - svarbiausias miesto objektas!

- Ar tuo metu nepagalvojai, kad dviem savo žodžiais padarysi tiek rūpesčių visiems: be reikalo dirbs policija, savivaldybės žmonės turės nutraukti savo darbus?

- Kai skambinau, maniau, kad policininkai manęs neklausys ir nepagalvos nieko rimto.

- Ne pirmą kartą su savo draugais bandai žaisti “sprogimus”. Gal labai domiesi bombomis ir šautuvais?

- Ne, ginklai man visai neįdomu. Tiesiog kai skambinėjom į policiją, norėjom savo bendraamžiams pasirodyti labai “kietais”. Šiaip man labiausiai patinka muzika ir geografija. Knygų apie bombas irgi neskaitau. Mėgstu literatūrą apie bendraamžių gyvenimą.

- Kaip į šį įvykį reagavo tavo draugai?

- Muzikos mokykloje tyčiojosi: “va, “krūtas” ateina”, o klasėje niekas nieko nesakė.

- Ar tokie “žaidimai” tarp vaikų - noras tapti klasės lyderiu?

- Norėjau pasirodyti savo bendraamžiams, jog esu labai “kietas”. Kai ėjome gatve, jau paskambinę policijai, draugas iš karto pradėjo girtis sutiktiems vaikams, jog mes dabar “krūti”, “išminuotojai”. Aš jam ir sakau - mes ne “išminuotojai”, o “užminuotojai”.

- Ar po visų šių nemalonumų policijoje ir namuose dar norėsi kada nors prisiminti policijos telefoną?

- Aš pasielgiau labai blogai. Daugiau taip tikrai nedarysiu. Tai buvo labai neapgalvotas poelgis.

 | Į viršų |


POLICIJOS ŽINIOS

SUMUŠTAS SENUKAS

Gruodžio 11 d. policijos komisariatas gavo pranešimą iš Druskininkų slaugos skyriaus, kad į skyrių atvežtas sumuštas Švendubrės kaimo gyventojas K.S., gim. 1918 m. Įvykio aplinkybės tiriamos.

VAGYSTĖS

Gruodžio 11 d. Merkinės g. gyventoja D.E. pranešė, kad iš jos buto pavogti 2228 JAV doleriai, vyro asmens pasas ir 3 auksiniai žiedai. Žalą moteris įvertino 9350 Lt.

VANDALAI

Gruodžio 11 d. 3-osios vidurinės mokyklos sargas policijai pranešė, kad mokyklos 15 kabineto langas iš lauko pusės apipiltas juodais dažais.

Gruodžio 14 d. Gardino g. gyventoja V.V. informavo policininkus, kad pro langą į jos kambarį buvo įmestas akmuo. Langas išdužo. Žala - 45 Lt.

BANDĖ APVOGTI

Gruodžio 12 d., apie 1 val. 45 min. nakties, moteris paskambino į policiją ir pranešė, kad prie Ateities g. 8 namo trys jaunuoliai bando apvogti automobilį. Pareigūnams nuvykus prie minėto namo, buvo nustatyta, kad išmuštas automobilio Audi-100 galinis langas, tačiau iš automobilio niekas nepavogta.

SMURTAS

Gruodžio 12 d. vilnietis D.R., gim. 1978 m., pasiskundė policijai, kad gruodžio 11 d. 3 val. nakties jį su draugais prie “Naminuko” naktinio baro sumušė grupė jaunuolių. Aplinkybės tiriamos.

Gruodžio 13 d. policija gavo pranešimą iš miesto ligoninės reanimacijos skyriaus, kad į skyrių šoko būklėje paguldyta pilietė I.Č., gim. 1971 m., gyvenanti Veisiejų g. Moteriai trūkęs kairysis inkstas, sumuštas kūnas. Nustatyta, kad pilietę namuose sužalojo jos sugyventinis.

APSINUODIJO

Gruodžio 14 d. gautas pranešimas iš miesto ligoninės, kad į vaikų skyrių alkoholinės komos būklėje paguldytas 4-osios vidurinės mokyklos moksleivis A.M., gim. 1986 m. Aplinkybės tiriamos.

SULAIKYTI NARKOTIKŲ GAMINTOJAI

Gruodžio 14 d. 20 val. policijos pareigūnai, įtardami, kad “Dainavos” sodų bendrijoje, Braškių gatvėje, esančiame namelyje gaminami narkotikai, jį patikrino. Sulaikyti 4 asmenys: Vytauto g. gyvenantis Audrius Kasperavičius, gim. 1970 m., Šiltnamių g. gyventojas Ričardas Mankelevičius, gim. 1960 m., namelio savininkas Valdas Valentukevičius, gim. 1967 m., dirbantį UAB “Tobis ir draugai” autošaltkalviu, ir Neravų g. gyvenantis Rimantas Navickas, gim. 1973 m., dirbantį Varėnos pasienio policijos rinktinės Kabelių užkardos vyr. pasieniečiu. Namelyje rasta ir paimta beveik 2 kilogramai smulkintų aguonų galvučių lukštų, daugiau kaip 2 kilogramai rudos spalvos augalinės kilmės drėgnos medžiagos bei rudos spalvos skysčio. Manoma, jog tai gali būti iš aguonų gaminamas opijaus ekstraktas. Namelyje taip pat rasta ir paimta įvairių priemonių bei įrankių, kurie buvo naudojami narkotinėms medžiagoms gaminti. Policininkai neturi duomenų apie tai, kad šie asmenys narkotikus būtų pardavinėję. R.Mankelevičius ir A.Kasperavičius anksčiau yra teisti už kitus nusikaltimus. Sulaikytasis Varėnos pasienio policijos rinktinės pasienietis R.Navickas anksčiau yra dirbęs Druskininkų policijoje nepilnamečių reikalų inspektoriumi.

 | Į viršų |