Druskininku kurorto savaitrastis
Druskininkų miesto savaitraštis. 11-ieji leidimo metai. 1999 m. gruodžio 18 - 24 d. Nr. 51 (532)

| Miesto žinios | Policijos žinios | Pirmas puslapis | Sportas | Kultūra | Renginiai | E-paštas |


| Fotokonkursas baigėsi, tačiau netrukus vėl prasidės | Malonios akimirkos sunkmečiu |


Fotokonkursas baigėsi, tačiau netrukus vėl prasidės

Arūnas ZURLYS

Gruodžio 7-ąją konferencija “Fotografija 2000-aisiais“ buvo apibendrinti visus metus skelbto fotokonkurso “Mano Druskininkai“ rezultatai. Šis miesto fotografams ir apskritai vietinės kultūros žmonėms reikšmingas renginys įvyko konkurso iniciatoriaus ir rėmėjo centro “Dainava“ salėje.

10.jpg (16136 bytes)

11.jpg (18898 bytes)

Fotokonkurso nugalėtojas, IĮ “Raifa“ darbuotojas Alvydas Andruškevičius ir jo nuotrauka iš geriausiąja pripažintos kolekcijos. 2-osios vietos laimėtoja Vilma Kasabuckienė Jūratė ŠVĖGŽDIENĖ

Be jo, fotokonkursą rėmė miesto savivaldybė, oficialus Fuji Film atstovas Druskininkuose IĮ “Raifa“, UAB “Dzūkijos Arnika“ ir savaitraštis “Druskonis“. Konferencijos-fotokonkurso pabaigtuvių svečiai Lietuvos fotomeno sąjungos nariai L. Verbliungevičius ir V. Jasinevičius nesyk pagiriamuosius žodžius adresavo rėmėjų iniciatyvai organizuoti tokį konkursą, kokių Lietuvoje reta, bei skirti jo nugalėtojams palyginti nemažas pinigines premijas. Būtent pastarieji patyrę fotomeninkai pradėjo konferenciją, papasakodami apie meninės fotografijos reikalingumą, pasaulio ir savęs pažinimą jos dėka. Bendros Austrijos ir Lietuvos įmonės “Baltexfilm“ prekybos direktorius K.Pagalys įtaigia vaizdine medžiaga gausiai susirinkusiai vietinei fotografų bendruomenei pristatė Fuji Film technines naujoves.

“Ryto“ vid. mokyklos gimnazistė Gražina Mitkutė.

Renginio kulminacija, be abejo, tapo fotokonkurso “Mano Druskininkai“ rezultatų paskelbimas. 15 konkursui pateiktų fotokolekcijų Vilniuje vertino Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas S.Žvirgždas ir BĮ “Baltexfilm“ gen. direktorius E.Tradišauskas. 1-ąją vietą ir 300 Lt laimėjo Alvydas Andruškevičius už savo kolekciją, kuri išsiskyrė didelės apimties ir techniškai tobulai atliktomis nuotraukomis. 2-oji vieta ir 200 Lt skirti Vilmai Kasabuckienei, 3-oji ir 100 Lt - Aldonai Babarskaitei. Didžioji šių kolekcijų nuotraukų dalis - Druskininkų gamtos peizažai. 3 paskatinamosios premijos po 50 Lt skirtos Renatui Lazauskui, Remigijui Lynikui ir Algirdui Kubiliui. Visi susirinkusieji slaptu balsavimu išrinko publikos nuotrauką, kurios autorė - Gražina Mitkutė. Specialius Fuji Film prizas įteiktas perspektyviausiam fotografui Justinui Jazepčikui. Klubo “Naminukas“ prizas - pietūs už 100 Lt atiteko Vidai Baltrušaitytei. Visi konkurso dalyviai apdovanoti Fuji Film naujo tipo fotojuostelėmis ir fotoalbumėliais.

Po apdovanojimų vyko diskusija apie būsimąjį, jau 5-ąjį, fotokonkursą, kurio sąlygos bus apibendrintos ir paskelbtos “Druskonyje“.

 

| Į viršų |


Malonios akimirkos sunkmečiu

Dovilė NORKEVIČIŪTĖ

Net ir labai sunkiu laikmečiu įmanoma atrasti bent keletą malonių akimirkų, teikiančių džiaugsmą ir sušildančių širdį. Taip jaučiausi šaltą žiemos dieną užsukusi į Mažąją galeriją, kur visada galima atrasti šilumą ir užuovėją ne tik kūnui, bet ir sielai. Jaukioje parodos salėje pamiršti viską - beveik beviltiškai atrodančią situaciją Lietuvoje, tik ką praūžusį uraganą Anatolijų ir jo nuostolius, visa tai, kas kelia nerimą, nes prieš save pamatai atsiveriant nuostabų reginį - Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros 1-3 kursų studentų praktikos darbų parodėlę. Pirmiausia sužavėjo neįprastas darbų eksponavimas - jie lyg skalbiniai sukabinti ant virvių, o salės centre - savotiškas sendaikčių natiurmortas. Toks eksponavimas suteikia jaukumo. Sužavėjo ir patys studentų labai aukšto profesionalaus lygio darbeliai. Manau, tam įtakos turėjo jų vadovai - prof. J.Galkus, doc. G.Jonaitis, V.D.K. Vasiliūnas, doc. R.Kepežinskas. Studentų darbuose vaizduojami Aukštaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos namai, trobos, įvairūs buities reikmenys ir kt. Vieni atlikti tušu, kiti - akvarele ir kt. Visuose ryškus grafikams būdingas kruopštumas.

VDA studentai grafikai Druskininkų Mažosios galerijos svečiuose pabuvojo ne pirmą kartą. Čia buvo surengta jų šrifto darbų paroda. Beveik kiekvieną rudenį jie atvažiuoja pas mus krikštyti pirmakursių. Tikimės, kad tradicijos ir toliau tęsis.

...išėjusi iš galerijos uždarau duris, į veidą plūsteli šaltas oro gūsis, tačiau šalčio jau nebejaučiu. Joks vėjas neturi tiek galios, kad išblaškytų širdies šilumą ir prisiminimus apie nuostabią grafikos studentų parodą.

| Į viršų |