Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1999 m. birželio 14 - 20 d. Nr. 24 (505)
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Zinios is policijos
Kultura
Renginiai
Archyvai

Žymiausi Latvijos aktoriai susituokė Ratnyčios bažnyčioje

Į Dzūkiją - aplankyti tėvų

Garsią Latvijos porą laimino kunigas Antanas Andriuškevičius.
Garsią Latvijos porą laimino kunigas Antanas Andriuškevičius.

Druskininkai žymių Latvijos aktorių gyvenime užima anaiptol ne paskutinę vietą. Netoli kurorto gyvena Aurelijos tėvai. Apie Audronę ir Evaldą Kakariekas, kurie pirmieji Druskininkų apylinkėse užsiėmė kaimo turizmu ir jį toliau sėkmingai plėtoja, “Druskonis” jau rašė anksčiau. Sodybos “Kalno namas” šeimininkė Audronė šį kartą mums pasakojo apie savo atžalą, Latvijoje padariusią puikią aktorės karjerą.

Anužytė - Aurelijos kūrybinis pseudonimas. Šią pavardę aktorė pasirinko sekdama savo dėdės, mamos brolio, žinomo Klaipėdos dramos teatro aktoriaus Vytauto Anužio pavyzdžiu.

Visą laiką dėmesio centre

Vestuvių dieną Aurelija ir Ivaras Kalniniai kopė į Liškiavos kalną.
Vestuvių dieną Aurelija ir Ivaras Kalniniai kopė į Liškiavos kalną.

Aurelijos mama saugo visus laikraščius ir žurnalus, kuriuose išspausdinti straipsniai apie dukters aktorinį kelią ir šeimyninį gyvenimą. Latvijos bei Lietuvos žiniasklaida žaviai lietuvaitei skiria ypatingai daug dėmesio. Aurelija domimasi ir kaip aktore, ir kaip fotomodeliu. Žurnalistų simpatijas Aurelija pelniusi savo atvirumu. Neatsisakydama bendrauti su žiniasklaida net ir asmeniškiausiomis temomis, aktorė visą laiką yra dėmesio centre. Aurelijos mama rodo latviškų paparacių darbą iš vieno Rygos baliaus. “Visa laimė, kad tada gerai atrodėme”, - kalbėjo paslapčiomis temperamentingo šokio akimirką pagauti Aurelija ir Ivaras. Neseniai į tėvų sodybą prie Druskininkų Aurelija su Ivaru atvažiavo lydimi didžiulio reporterių būrio. Latvijos spauda ir televizija ruošė medžiagą apie Aureliją ciklui “Žymūs Latvijos žmonės”.

I.Kalninio koncertai Dzūkijos sodyboje

4.jpg (20225 bytes)
Aurelijos sūnus Mikas kurorte turi “savo” kirpėją.

Jei Kalniniai turi laisvo laiko, važiuoja tiesiai į Aurelijos tėvų sodybą prie Druskininkų. Šeima visada apsistoja autentiškoje dzūko pirtelėje, kurią Evaldas Kakarieka specialiai parsigabeno iš miško į savo sodybą ir pastatė ežero pakrantėje. Aurelija su Ivaru tėvų sodyboje mėgsta ilgiau pamiegoti, lepinasi ramybe ir tyla. Laisvalaikį leidžia kaip ir visi: skaito, plaukioja ežere, žuvauja, rudenį grybauja. Ivaras ypatingai mėgsta poilsį gamtoje ir artimų žmonių draugijoje. Į sodybą I.Kalninis visada atsiveža gitarą. Kai susėda du gitaromis grojantys dainininkai (Ivaras ir Evaldas Kakarieka), sodyboje prasideda tikras koncertas.

Nebuvo atostogų, per kurias Kalniniai neatvažiuotų į Dzūkiją. Pernai šeima čia ilsėjosi visą mėnesį. Kartais sodyboje jie praleidžia tik kelias savaites.

Prieš santuoką pakeitė tikėjimą

1993 m. liepos 24-ąją Ratnyčios bažnyčioje įvyko Aurelijos ir Ivaro sutuoktuvės. Porą laimino kunigas Antanas Andriuškevičius. Prieš šį įvykį Ivaras Kalninis pakeitė tikėjimą. Liuteronas mokėsi katekizmo, kuris specialiai Ivarui buvo verčiamas į rusų kalbą, maldas. Gavus vyskupo vietininko Druskininkuose leidimą krikštui, prieš pat santuoką Ratnyčios bažnyčioje Ivaras buvo pakrikštytas ir tapo kataliku. “Tai buvo didelis Aurelijos noras, - pasakojo mama, paklausta, ar paprasta buvo dėl santuokos įtikinti populiarųjį Latvijos aktorių staiga imti ir pakeisti tikėjimą. - Niekam neiškilo klausimas, kad gali būti kitaip. Niekas kitaip ir neįsivaizdavo. Aurelija yra labai tikinti, ir bažnytinė santuoka jai buvo labai svarbi”. Kaip sakė Aurelijos mama, vestuvės buvo nedidelės, bet smagios. Sodyboje prie Druskininkų susirinko apie 20 žmonių, šventė buvo apipinta lietuviškais ir latviškais vestuvių papročiais. Subtili Aurelijos vestuvinė suknelė buvo iš vieno filmo, ją aktorei padovanojo filmo statytojai.

Kurorte įžymybių niekas neatpažįsta

Sodyboje prie Druskininkų Ivaras Kalninis (dešinėje) smagiai leidžia laiką. Su Evaldu Kakarieka juos sieja daug bendrų interesų.
Sodyboje prie Druskininkų Ivaras Kalninis (dešinėje) smagiai leidžia laiką. Su Evaldu Kakarieka juos sieja daug bendrų interesų.

Turėdami laisvą dieną, Aurelija su Ivaru važiuoja į ramybės salelę prie Druskininkų atsipūsti ir dėl priežasties, kamuojančios tik garsenybes. Niekas čia jų nepažįsta, nekreipia dėmesio, nerodo pirštais. Šeima gali ramiai nueiti į parduotuvę ir paprasčiausiai atsipalaiduoti. Aurelija laiminga, kad nors čia, Druskininkuose, gali išeiti į gatvę be makiažo, nesipuošti, o apsirengti patogiai, taip, kaip jai norisi. Aktorė džiaugiasi, kad jos niekas čia nepastebi, niekas nepuls rašyti, kad Anužytė šiandien negražiai atrodo. Pasak mamos, Aurelijos, namų virtuvėje besisukiojančios su prijuoste, į uodegytę surištais plaukais, neatpažįsta ir užsukę tėvų pažįstami. Tik pasakius, kas jų dukra, svečiai nustemba, kad tai - ta pati žiniasklaidos mylima žavi Latvijos aktorė.

Geriausi dantistai ir kirpėjai - Druskininkuose

Kalniniai įsimylėję Druskininkus, kuriuos jie skersai išilgai apvaikšto kelis kartus per metus. Ilsėdamiesi tėvų sodyboje, į kurortą jie dažnai atvažiuoja “pasižmonėti”. Visada aplanko Druskininkų bažnyčią ir turgų. “Ir į baltarusių turgų nueina. Man asmeniškai jis labai patinka, - šypsosi Aurelijos mama, kuriai kaimyninės šalies senukų atvežtos prekės ir visa baltarusių turgaus atmosfera yra kaip atrakcija, sukelianti kelių dešimtmečių praeities”, jaunystės laikų nostalgiją.

Aurelija čia, Druskininkuose, turi savo “asmeninį” dantų gydytoją. “Ji tik pas dantų gydytoją V.Povilanską dantis taisosi, sako, kad jis pats geriausias. Rygos dantistais nepasitiki”, - pasakoja aktorės mama, mananti, kad druskininkietis gydytojas gal net ir nežino, kas ta jo klientė. Savo kirpėją kurorte turi penkiametis Aurelijos sūnus Mikas. Niekam kitam neduoda nukirpti savo plaukučių, išskyrus “Sakalo” komplekso kirpykloje dirbančią Jolitą. Visi artimieji žino, kad Mikas kerpasi tik Druskininkuose.

Žinomas Druskininkų fotografas Remigijus Lynikas, užsukęs į “Druskonio” redakciją, nuotraukose iš karto pažino porą, kurią vestuvių dieną prieš šešerius metus fotografavo miesto fotoatelje. Fotografas tik dabar sužinojo, kas ta žavi pora, kurią jis įamžino vestuvinėse nuotraukose. R.Lynikas pridūrė, kad tuomet jam įsiminė subtilaus grožio jaunoji, aplinkinius pakerėjusi stulbinančia šypsena. “Pavydėti galima tokios šypsenos”, - sakė fotografas.

“Ilsėdamiesi čia, jie nenori jokių svečių. Pavargę nuo dėmesio, mėgaujasi tyla ir ramybe, - apie savo dukters Aurelijos ir jos vyro Ivaro atostogas sodyboje prie Druskininkų pasakoja mama. - Jiems čia labai patinka. Mes visada sakome, kad Lietuvoje yra du tikrieji “širdies” miestai: didelis - Vilnius, mažas - Druskininkai”.

E-Mail
Sorry, your browser doesn't suppor Java.