Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1999 m. gegužės 24 - 30 d. Nr. 21 (502)
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Zinios is policijos
Kultura
Renginiai
Archyvai

Neįprastas 19-mečio Antano rekordas

Asmeninis pasiekimas - 2197 kartai

Taip Antanas namuose treniruojasi, draugui Alvydui atsisėdus ant kėdės, kad ji nejudėtų.
Taip Antanas namuose treniruojasi, draugui Alvydui atsisėdus ant kėdės, kad ji nejudėtų.

Kadangi Antanui puikiai sekėsi daryti atsilenkimus, pavyzdžiui, 9-oje klasėje per 30 sek. jis tai atlikdavo 38 kartus, pradėjo galvoti apie rekordą. Rimčiau treniruotis pradėjo praėjusiųjų metų pabaigoje, per dieną, dažniausiai vakarais, pradžioje vidutiniškai padarydamas 300-900 atsilenkimų, o paskutinįjį pusantro mėnesio prieš kovo 17-ąją - iki 2 tūkst. Ruošdamasis rekordui, per 3 mėnesius 7 kg svorio prarado: nuo 75 kg nukrito iki 68 kg. Antano pasiryžimo netrikdė ir draugų viešnagės: kai jie svečiuodamiesi gurkšnodavo alų, jis šalia stalo darydavo atsilenkimus, šalin stumdamas paerzinimo dėlei bičiulių siūlomą gėrimą. Treniruotėms naudojo kėdę, kurią prispausdavo hanteliais ir draugas ant jos atsisėsdavo, idant pakišus kojas nejudėtų. Ypač talkino “Atgimimo“ vakarinės mokyklos 12-okas Alvydas Ašinskas, ne tik padėdavęs treniruotis, ieškojęs rėmėjų, bet ir lydėjęs draugą į Vilnių siekti rekordo. Kai Antanas per valandą padarė 2197 atsilenkimus (toks jo asmeninis rekordas), abejonių dėl Lietuvos rekordo šturmo neliko. Susirado Vytautą Navaitį, fiksuojantį neįprastus mūsų šalies rekordus, jam pranešė, kad 1800 kartų per valandą tikrai padarys, sužinojo, kad reikia rėmėjų, idant sugebėtų pasisamdyti būtinai 2 teisėjus. Druskininkuose paramos nerado, tačiau sostinės firma “Auksinis varnas“, atrasta įmonių kataloge, sutiko padėti.

Staigmena treniruoklių salėje

Antanas tvirtina, kad šių marškinių žmogeliukas jam atneša sėkmę.
Antanas tvirtina, kad šių marškinių žmogeliukas jam atneša sėkmę.

Ilgai nesulaukęs žinios iš agentūros “Faktum“, galiausiai pats susitarė su teisėjais, kurie sutartą dieną jo laukė Lietuvos vaikų ir jaunimo centro treniruoklių salėje. Ten nuvykus, Antano laukė staigmena: pasirodo, atsisėdimų-atsigulimų rekordo privalu siekti ištiestomis kojomis, o ne sulenktomis, kaip jis manė ir treniravosi. Šiek tiek nusivylęs, nes sulenktomis kojomis lankstantis labiau dirba pilvo viršutinės dalies raumenys, o ištiestomis - apatinės dalies, vis vien ryžosi - tikėjo, kad apie 1500 kartų tikrai padarys. Pasidabinęs rėmėjo “Auksinio varno“ marškinėliais, valandą dirbo be atvangos, vandens gurkšnio... Dėl tokio fizinio krūvio pačiam atsilenkinėjant susiskaičiuoti atliktus kartus buvo neįmanoma. Po rekordo - 1998 karto - kojos tirtėjo, prakaitas žliaugė, organizmas išseko ir pervargo, tačiau su draugu Alvydu džiūgavo. Rekordo proga savo draugei gėlių nupirko, pats sau japonišką “Banzai“ vazonėlį pasidovanojo, nes tokius miniatiūrinius augaliukus labai mėgsta.

Tėvai gyvena toli

Grįžus į Druskininkus, labiausiai, suprantama, jo laukė “pana“, ta proga netgi vaišes suruošusi. Antanas jai gražius pergalingus “Auksinio varno“ marškinėlius padovanojo. Į klausimą, ar nejuntantis, kaip rekordininkas, mokytojų nuolaidų baigiamųjų egzaminų metu, vaikinas sakė, kad “Atgimimo“ mokykloje apie jo pasiekimą mažai kas žino, be to, tokiems kaip jis, linkusiems į visokius rekordus, mokslai visuomet ne itin sekasi. Todėl baigęs vidurinę, pasirinks aukštesniąją mokyklą, o vėliau - gal ir aukštąją. Norėtų išvykti į Vilnių, kur rėmėjus atrasti savo rekordams paprasčiau. Anot Antano, jo brolis labiau į mokslus linkęs - baigęs 3-ąją vidurinę mokyklą, sėkmingai studijuoja KTU. Jis brolį Antaną Druskininkuose aplanko švenčių dienomis. Kaip svečius bute Liškiavos gatvėje 19-metis Antanas, nuo gimimo - druskininkietis, priima ir išsiskyrusius savo tėvus, nes Druskininkuose gyvena vienas. Kai motina išvyko gyventi į Vokietiją, jis tapo šio gyvenamojo ploto šeimininkas. Tėvas irgi toli, Lietuvos pajūrio mieste, gyvena. Draugai, žinodami, kad jų bičiulis tokį laisvą plotą turi, užsuka švęsti gimtadienių ar šiaip susiburti. Nors Antanas mėgsta alų, ypač “Utenos“ “Pilsner“,tačiau juo nepiktnaudžiauja. Svarbiau lavinti raumenis, kad jo pasiektas Lietuvos rekordas ilgiau neištvertų. Jeigu patikėjot A.Norvydo valia ir ryžtu šturmuojant rekordus, paremkit jį, nes jam to ateityje prireiks.

E-Mail
Sorry, your browser doesn't suppor Java.