Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1999 m. gegužės 24 - 30 d. Nr. 21 (502)Skaitiklis sukasi nuo 1998.02.11
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Policijos zinios
Kultura
Renginiai
Archyvai
Neįprastas 19-mečio Antano rekordas

Arūnas ZURLYS

“Atgimimo“ vidurinės mokyklos 12-okas Antanas Norvydas, per 1 val. atsilenkęs 1998 kartus, pasiekė Lietuvos rekordą.

“Atgimimo“ vidurinės mokyklos 12-okas Antanas Norvydas, per 1 val. atsilenkęs 1998 kartus, pasiekė Lietuvos rekordą.

Šių metų kovo 17 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Vilniuje treniruoklių salėje Druskininkų “Atgimimo“ vidurinės mokyklos dvyliktokas Antanas Norvydas per vieną valandą atliko 1998 atsisėdimus-atsigulimus arba populiariai kalbant - atsilenkimus. Tai - Lietuvos rekordas, atžymėtas diplomu agentūros “Faktum“, registruojančios neįprastus Lietuvos pasiekimus, vertus Gineso knygos. Anot šios agentūros prie Lietuvos kultūros fondo direktoriaus Vytauto Navaičio, druskininkiečio pasiekimas bus įrašytas į Lietuvos rekordų knygą, jeigu nebus pagerintas iki naujo knygos leidimo.

Netradiciniai rekordininkai

19-metis Antanas pridūrė, kad atsilenkimų arba oficialiai gautame diplome įrašytų atsisėdimų-atsigulimų simbolinę 1999 ar 2000 kartų ribą tikrai būtų įveikęs, jei ne teisėjo pasakymas “jau“, kurį jis suprato kaip valandos pabaigą, tuo tarpu dar buvo likusi minutė. Šįkart tiek jau to apmaudo, juolab tai buvo pirmasis rekordo siekimas. Tikrai ne paskutinis, nes valingasis Antanas ketina nesitaikstyti, t. y. pirmiausia gerinti absoliutų šalies rekordą, o vėliau siekti pasaulio rekordo, kuris, jo žiniomis, yra daugiau kaip 2 tūkst. 14 atsilenkimų per 1 val. Kur tai vyks, priklausys nuo rėmėjų pageidavimų. To vaikinas kol kas nežino, tačiau užtikrintas, kad imsis šalies ir pasaulio rekordų šturmo. Baigs egzaminus laikyti ir, ko gero, šių metų liepos-rugpjūčio mėnesiais gerins absoliutų Lietuvos rekordą. Veikiausiai susivienys su policininku iš Šakių Alvydu Mulevičiumi, kuris pasiekė Lietuvos rekordą, įkaldamas plaštaka į medieną vinį 5 cm, ir abu kartu kur nors, sakykim, “Vilono“ viešbutyje prie Vilniaus, gerins savo rekordus. Tokiu atveju atsiranda didesnis rėmėjų ir žiūrovų dėmesys. Kažkada ten atsispaudimų rekordą pasiekė Rolandas Žukauskas, 1997-ųjų metų Druskininkų šokių maratono metu pagerinęs savo rekordą - per 8 val. padaręs 11705 atsispaudimus. Būtent Rolandas, apsistojęs Antano Norvydo bute Liškiavos gatvėje, paskatino mokinuką susidomėti neįprastomis rungtimis. R.Žukauskas, turintis daug diplomų už atsispaudimų pasiekimus, netgi kūrė netradicinių sporto šakų federaciją.


Miesto Žinios

Dienų tėkmė savivaldybėje
Miesto tarybos posėdyje, vykusiame gegužės 20 d.:
Visuomenės ir kariuomenės diena
Klaidą atitaisyti žmogiška
Mūsų miestas tampa nuolatine vitražistų bendravimo vieta
3. Kol kurortas miega, apylinkės kuria turistinius maršrutus


Policijos žinios

Namo paveldėtoja alkį malšina dilgėlių nuoviru
Apkalbas paauglė aiškinosi spyriais į galvą ir plaukų kirpimu
Automobilį sargas “pražiūrėjo"
POLICIJOS ŽINIOS


Kultūra

“Svajonių takuose” tilpo visi mokyklos poetai
Į festivalį “Kur vingiuoja Nemunėlis“ susirinko 15 chorų
Pavasarinėje dailės akademijoje - talentingiausias Lietuvos jaunimas
Naujos specialybės Amatų mokyklos perspektyvoje
SPORTAS


Renginiai

M.K.Čiurlionio memorialinis muziejus. Filmai apie Čiurlionį: 05 26 - “M.K.Čiurlionis. Mintys, tapyba, muzika“ (rež. A.Dausa), “Miške“ (rež.A.Žebriūnas), “Seserys“ (rež. R.Verba); 05 27 - “Pasaulį vaizduojuos kaip didelę simfoniją“ (rež.R.Verba); 05 28 - “Zodiakas“ (rež.J.Vaitkus). Pradžia 16 val. Įėjimas - nemokamas.

Gegužės 30 d. 17 val. "Vilniaus" sanatorijos salė.
Vilniaus sanatorijos mėgėjų teatro jaunimo studijos spektaklis "Miniatiūra".
Atspirsome, bet jusu narsykle nepalaiko JAVA'os.