Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1999 m. gegužės 24 - 30 d. Nr. 21 (502)
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Zinios is policijos
Kultura
Renginiai
Archyvai

Pavasarinėje dailės akademijoje - talentingiausias Lietuvos jaunimas

Aušra GRIGALIŪNIENĖ

Moksleivių kūrinių paroda vyko “Nemuno” sanatorijos valgykloje.
Moksleivių kūrinių paroda vyko “Nemuno” sanatorijos valgykloje.

Andriaus MOSIEJAUS nuotr.

Gegužės 14-16 dienomis kurorte vyko jaunųjų dailininkų pavasarinė akademija, skirta dailininkui Vytautui Kazimierui Jonynui atminti. Tai - jau penktas tokio pobūdžio renginys, organizuojamas Švietimo ir mokslo ministerijos. Anksčiau akademijos vyko Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Į jas po atrankų mokyklose, miestuose, rajonuose patenka talentingiausi ir kūrybingiausi Lietuvos 10-12-ų klasių mokiniai.

Į šįmetę pavasarinę akademiją atvyko daugiau kaip 120 dalyvių - mokytojų ir mokinių. Oficialiai akademija atidaryta centro “Dainava” konferencijų salėje. Dalyvius pasveikino Švietimo ir mokslo ministerijos Socialinės politikos departamento vyr.specialistė Dalia Šiaulytienė, kūrybinės veiklos programą pristatė organizavimo grupės vadovas Andrius Mosiejus.

Penktadienio popietę V.K.Jonyno galerijoje rašytojas Tomas Sakalauskas pasakojo apie savo knygą “Kelionė”, kurią ruošdamas daug bendravo su dailininku V.K.Jonynu. Žymi grafikė ir dailės pedagogė Jūratė Stauskaitė aptarė meno ir amato santykį, bandė mokinius įtraukti į diskusiją.

Nuo pat ankstyvo šeštadienio ryto moksleivių kūrybinė veikla prasidėjo V.K.Jonyno dailės mokykloje, “Nemuno” sanatorijoje, V.K.Jonyno galerijoje. Miesto dailės pedagogai pasiūlė net 11 meninės veiklos profilių, o mokiniai galėjo pasirinkti jiems artimiausią sritį. Jaunieji dailininkai kūrė grafiką (vadovavo mokyt. R.Žukauskaitė), netradicines skulptūras (mokyt. O.B.Railienė, V.Sutkus, R.Bielskis), liejo akvareles (mokyt. L.Mazurevičienė), piešiniuose fiksavo Druskininkų architektūrą (mokyt. O.Zakarienė), konstravo aitvarus (mokyt. E.Šturmaitė). Gausiausią mokinių būrį turėjo mokytoja L.Vrubliauskienė. Mokiniai ir mokytojos bandė tapyti ant šilko. Vitražistai G.Dumčius ir G.Kraujelis didžiulį būrį mokė šaltojo vitražo technikos.

Po prasmingo darbo ir bendravimo dienos visų laukė kelionė į Liškiavą. Barokinio stiliaus bažnyčioje skambėjo dainininkės Birutės Zalanskaitės atliekamos giesmės. Piliakalnį papuošė įvairiaspalviai aitvarai.

Nelengva buvo dirbti komisijai, kurios pirmininke išrinkta dailininkė Jūratė Stauskaitė, o tarp narių buvo du druskininkiečiai: A.Mosiejus ir A.Grigaliūnienė. Iš gausybės atvežtų darbų ir sukurtų čia, Druskininkuose, reikėjo atrinkti geriausius. 14 diplomų skirti originaliausių ir profesionaliausių darbų autoriams. Tarp nugalėtojų yra ir druskininkietė, “Atgimimo” vidurinės mokyklos dešimtokė Vanda Padimanskaitė.

Apibendrindama renginį, jo organizatorė D.Šiaulytienė pastebėjo, kad ši dailės akademija nuo ankstesniųjų išsiskyrė darbų profesionalumu. Mokiniai atsisakė primityvaus filosofavimo, ūgtelėjo bendravimo laisve.

Akademijos metu aptarta daug dailės pedagogams rūpimų klausimų. Pasidžiaugėme, kad dailė bendrojo lavinimo mokykloje pamažu įgyja lygias teises su kalbomis ir matematika.

E-Mail
Sorry, your browser doesn't suppor Java.