Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1999 m. kovo 8 - 14 d. Nr. 10 (491)
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Zinios is policijos
Kultura
Renginiai
Archyvai

Vengiančius išlaikyti savo vaikus dažnai priglaudžia Rusijos platybės

Arūnas ZURLYS

Praėjusiame “Druskonio“ numeryje rašėme apie dingusius be žinios ir besislapstančius asmenis, šiuokart vėlgi apie policijos ieškomus asmenis, kurie išnykę iš akiračio dėl vengimo išlaikyti savo vaikus ar atlikti bausmę, dėl skolų.

Motinos “gegutės“

Vida Cerniauskiene, palikusi 5 savo vaikus.
Vida Černiauskienė, palikusi 5 savo vaikus.
Manoma, kad Romas Kaseta isvyko i Uzbekistana.
Manoma, kad Romas Kašėta išvyko į Uzbekistaną.
Rimgaudas Kuciauskas buvo sulaikytas Lenkijoje.
Rimgaudas Kučiauskas buvo sulaikytas Lenkijoje.
Kestas Klipcius protarpiais pranesa apie savo nezinia.
Kęstas Klipčius protarpiais praneša apie savo nežinią.

Arunas Barauskas vengia atlikti bausme.

Arūnas Barauskas vengia atlikti bausmę.
Janina Bitiniene skolinga valstybei ir zmonems.
Janina Bitinienė skolinga valstybei ir žmonėms.
Raimondas Lukstas galbut Rusijoje.
Raimondas Lukštas galbūt Rusijoje.

Paskutinįsyk - 1992 metų gruodžio mėnesį - savo buvusią žmoną Vidą Černiauskienę, gimusią 1960 m. ir registruotą Gardino g. 25, matė jos vyras ir, ko gero, jos 5 vaikai. Jauniausias iš jų - vos kelių mėnesių, pagimdytas tais pačiais 1992-aisiais ir taip lengvai savo motinos paliktas. Nei tėvas, iki šiol pats vienas ir artimųjų padedamas auginantis paliktuosius vaikus, nei policija, nei dingusios tėvai iš Varėnos rajono nežino, kur galėtų būti V.Černiauskienė, ieškoma dėl vengimo išlaikyti savo vaikus. Nuo 1993-ųjų metų, kuomet išsiskyrė su vyru, ji nesirodo Druskininkuose, nerašo, nepaskambina vaikams. Manoma, kad ji galėjo ar iki šiol galėtų be jokio paso valkatauti, gyventi landynėse, juolab jokių duomenų nei apie jos gyvenamąją vietą, mirtį ar pavardės pakeitimą neturima.

Nuo 1995 m. ieškoma ne kartą “Druskonyje“ aprašyta Danguolė Janavičiūtė, gim. 1972 m. ir registruota Šv.Jokūbo g. 15-21. Palikusi savo kambarį bendrabutyje, kuris buvo pripažintas garsia kurorto landyne, bei savo dvimetį sūnų Aurimą valstybės globai, praradusi motinystės teises, nėščia išnyko nežinia kur. Savaitraštyje rašėme, kaip sušalęs Aurimas buvo atvežtas į miesto ligoninę tiesiog iš gatvės, tūnojęs šalia gulinčios girtos mamos. Sekusiems Aurimo istoriją skaitytojams galim pranešti, kad dabar jau septynmetis vaikas tiesiai iš ligoninės buvo paimtas druskininkiečių šeimos ir įvaikintas. Kur dingusioji pagimdė savo antrąjį vaiką, policijos pareigūnams nepavyko išsiaiškinti. Paskutinįsyk - 1994 m. gruodį - neturinti netgi paso D.Janavičiūtė buvo pastebėta valkataujanti Lazdijų rajone.

Tėvai klajokliai

1993 m. nežinia kur, galbūt į Uzbekistaną arba Rusiją, iš Druskininkų išvyko alimentininkas Romas Kašėta, gim. 1967 m., pamiršęs, kad turi sūnų, kuriam dera finansiškai padėti. 1995 m. paskelbta jo paieška, po kurios 10 metų bus galima jį pripažinti nežinia kur esančiu. Praėjusiais metais Lenkijoje buvo sulaikytas Rimgaudas Kučiauskas, gim. 1966 m., vengiantis išlaikyti ar tėvišku dėmesiu pamaloninti Druskininkuose gyvenančias savo dukteris. Įtariama, kad po sulaikymo paleistas jis vėl galėjo neaiškiu adresu dingti Lenkijoje. Paskutinįsyk artimieji jį matė Lietuvoje 1996 m.

1998 m. gruodžio 1 d. duomenimis, Kęstas Klipčius, gim. 1972 m., per 24 savo slapstymosi mėnesius buvo skolingas sūnui ir dukrai daugiau kaip 4 tūkst. Lt alimentų. Paskutinįsyk jis buvo pamatytas per 1997 m. Kalėdas, nuo to laiko “teleidžia sau“ protarpiais paskambinti į Druskininkus savo vaikų motinai ir “pasigirti“ savo nežinia. Įtariama, kad jis galėtų slapstytis Vilniuje. Nuo 1997 m. Druskininkų PK savivaldybės policija ieško kauniečio Raimundo Lukšto, gim. 1963 m., kuris visiškai “pamiršo“ savo dukrą, gyvenančią mūsų mieste. Manoma, kad jis gyvena Rusijoje, nes ten, Maskvos srityje, vienu momentu buvo sulaikytas. Matyt, taip pat Rusijos platybėse gerai jaučiasi vengiantis išlaikyti savo sūnų Rosvaldas Stankūnas, gim. 1972 m., išvykęs iš Druskininkų praėjusiais metais.

1998 spalio 15 d. leipalingietis Kęstutis Derliūnas, gim. 1963 m., savo dukrai buvo skolingas 1145 Lt alimentų. Įtariama, kad ieškomas asmuo slapstosi kažkur prie Kauno. Nežinia kur esantis 35-erių metų Alvydas Mikelionis savo sūnui taip pat skolingas, tiesa, gerokai mažiau - 220 Lt už 4 mėnesius. Pagal teismo nutartį jis ieškomas nuo šių metų vasario 2 d. Paskutinįsyk jis gyveno Lazdijų rajono Petroškų kaime.

Kitokie slapukai

Policija ieško ir kauniečio Arūno Baranausko, gim. 1963 m., kuris vengia atlikti bausmę, paskirtą už vagystes. Likus pusei bausmės laiko, teismo sprendimu jam buvo pritaikytas lygtininis paleidimas. Kaunietis turėjo atvykti į Druskininkus, kur buvo su draugu susitaręs apsistoti, tačiau dingo ir neaišku kur. Atrastas, be abejo, vėl bus sugrąžintas į kalėjimą. Dėl skolų ieškoma 55-erių metų Janina Bitinienė, registruota Veisiejų g. 47-19. Ji skolinga asmenims, pavyzdžiui, J.Valavičiūtei - 24500 Lt; valstybės ir privačioms įstaigoms - apie 12 tūkst Lt. Manoma, jog ji slapstosi Kaune arba jo priemiesčiuose.

Su šia ieškomų asmenų informacija supažindinęs Druskininkų policijos komisariato savivaldybės policijos nepilnamečių reikalų inspektorius Audrius Biekša pridūrė, kad vengiančių išlaikyti savo vaikus ar skolininkų paieškos gana problematiškos, kadangi tai įtemptos kriminogeninės situacijos sąlygomis nepriskiriama prie sunkių nusikaltimų, todėl ir dėmesys joms, ypač kitose šalyse, skiriamas mažesnis. Vienaip ar kitaip ką nors žinantys apie šių asmenų buvimo vietą skambinkite tel. 02 arba 53635.

E-Mail
Sorry, your browser doesn't suppor Java.