Savaitrastis Druskonis

Druskininkų kurorto savaitraštis 1999 m. kovo 8 - 14 d. Nr. 10 (491)
Pirmas puslapis
Miesto zinios
Zinios is policijos
Kultura
Renginiai
Archyvai

Nekilnojamojo turto paklausa viršija pasiūlą

Nijolė PASERBSKIENĖ

Druskininkų migracijos tarnyba konstatuoja, kad gyventojų mūsų mieste mažėja: išvyksta daugiau nei atvyksta. Šią tendenciją patvirtina ir nekilnojamojo turto agentūra “Dzūkas“.

Į kurortą kraustosi pensininkai

Pasak jos direktoriaus Vladimiro Šanturovo, kurorte karaliaujant bedarbystei, pardavę butus, darbingo amžiaus žmonės keliasi į didmiesčius, o čia iš kitų vietovių atvažiuoja dažniausiai tik pensininkai, perkantys 1 ar 2 kambarių butus. Jiems palankios provincijos kainos: pastaraisiais metais Vilniuje butams pabrangus vidutiniškai 20 tūkst. Lt, Druskininkuose 1 kambario buto kaina padidėjo tik 1200 Lt. V.Šanturovas prognozuoja, kad vasarą brangs 1 kambario butai, o jeigu Vyriausybė panaikins šildymo sezono kompensacijas, mažų butų kaina vėl neišvengiamai šoktels, 3 kambarių - greičiausiai liks ta pati. Druskininkuose 3 ir 4 kambarių butų kainos daugmaž vienodos, mat didesnį butą labai sunku parduoti. Apskritai kainos priklauso nuo miesto vietos, buto išplanavimo ir aukšto. Centre - visada brangiau, bet Druskininkuose tik 13 centro namų pasižymi geru išplanavimu, didelėmis virtuvėmis ir koridoriais, o 1 kambario butai čia - be balkonų, todėl pigesni. Blokiniai namai prastesni nei mūriniai, jų norminė eksploatacija apskaičiuota 30-čiai metų. Tas terminas jau praėjo, butai seni ir palyginti nebrangūs. Geriausias blokinis namas - prie “Pavasario“ parduotuvės, o prasčiausias, mažiausiai remontuotas - prie 2-osios vid. mokyklos. Tačiau vieta čia labai gera, butai perkami. 1-ojo aukšto butą daug lengviau parduoti negu viršutinio: visi bijo kiauro stogo.

Paklausūs artimi sodai

Vieno kambario butas Druskininkuose kainuoja 22-30 tūkst. Lt, 2 kambarių - 20-36 tūkst.Lt, 3 ar 4 kambarių - 38-44 tūkst.Lt. Pigiausias gyvenamasis plotas - Gardino, Šiltnamių gatvėse, Vieciūnuose. Šiuo metu paklausa didesnė už pasiūlą. Viena šio reiškinio priežasčių yra ta, kad dabar jaunos šeimos gauna Taupomojo banko ir Vilniaus banko Alytaus filialo lengvatinius kreditus būstui įsigyti. Labai paklausūs sodai Ratnyčioje ir prie “Eglės“, jei yra nameliai, tinkami gyventi žiemą. Iš butų į sodus dažniausiai išsikelia pensininkai, toks pirkinys kainuoja 28-36 tūkst. Lt. Prieš keletą metų pastatyti didžiuliai ir šalti individualūs namai nepopuliarūs. Dažnas šeimininkas juos mielu noru parduotų, tik ar atgautų įdėtas lėšas? Be to, sunkiai įsigytų mažesnį namą, nes jų rinkoje labai trūksta. Nebaigtų statybų - per akis, tačiau šios prekės niekam nereikia. Kaip ir sklypų prie Nemuno, nors jie su komunikacijomis ir nebrangūs - kainuoja 6 tūkst. Lt. Sklypai Baltašiškėje taip pat išdalinti, bet naujos statybos čia neprasidėjo.

Paežerės sodybos - graibstomos

Užtat sodybos prie ežerų tiesiog graibstyte graibstomos: kauniečiai čia įsirengia vasarvietes, poilsines. Jeigu paežerėje riogso aptriušęs “laužas“ ar negyvenamas namas, perkama vieta, netrukus čia išdygsta pirtelė. Agentūros viršininkas V.Šanturovas sako, kad po metų ar poros Lazdijų rajono rekreacinėse vietovėse neliks laisvų nei sodybų, nei žemės sklypų. Jau dabar jų savininkai, gyvendami miestuose, privačiose valdose prie ežerų prismaigstė draudžiamųjų ženklų su užrašais, kad pašaliniam žmogui nevalia eiti prie vandens. Tokie skelbimai “puošia“ Snaigyno, Dusios pakrantes. Poilsiautojai greitai turės tenkintis tik valdiškais paplūdimiais.

Pardavus pirkti - ekonomiškiau

Druskininkų nekilnojamojo turto agentūros klientai - ir vietiniai, ir kitų miestų gyventojai. Direktorius neslepia, kad parduoti ir pirkti butą ekonomiškai geriau apsimoka nei keisti. Su klientais sudaromos rašytinės terminuotos sutartys, kuriose fiksuojama parduoto turto vertė. 90 proc. atvejų kaina būna negalutinė ir priklauso nuo rinkos sąlygų. Jeigu savininkas nori turtą parduoti skubiai, kartais turi ir nusileisti. Paklausiai prekei agentūra pirkėją randa per 1 dieną, o štai nebaigtam namui šeimininko tenka laukti daug ilgiau. Parduodančiajam paslaugos nekainuoja nė cento - sumoka pirkėjas. Dažnai žmogus negarantuotas, kad pardavęs butą, greit galės nusipirkti kitą sau tinkamą. Tuomet tarpininkaujanti agentūra jo butui ieško pirkėjo, kuris sutiktų laukti, kol pardavėjas išsikraustys. Jam butą taip pat pasiūlo agentūra. Ji garantuoja, kad žmogus įsigys butą be skolų. Prekyba nekilnojamuoju turtu aktyviausia rudenį ir ankstyvą pavasarį.

E-Mail
Sorry, your browser doesn't suppor Java.